Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 14:01



Hozzászólás a témához  [ 423 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Mobil internet - TAPASZTALATOK! 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 158
Hozzászólás 
Valoszinuleg eleg lama kerdesem van.
Netezni akarok a notebookomon, nem wifivel, hanem 3G-n. Meg azt sem talaltam ki, hogy melyik szolgaltatonal.
Nem tul sok adatot forgalmaznek, valamennyi bongeszes es webszerkesztes. No film, zeneletoltes, stb, azokat megoldom wifin, amikor kell.
A kapcsolathoz nem tudom eldonteni, hogy a notebookba bedughato kutyut vegyek (stick, doboz) vagy hasznaljam a t-mobile-os e51-et bluetoothon keresztul (bar ebben az esetben a szolgaltato eleg adott lenne).
Mit javasoltok?
Elore is koszonom.


pén. szept. 26, 2008 22:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
BNM írta:
Jött egy sablonválasz...


Még lehet, hogy kapsz érdemi választ is!
Tudod... Olvassák a fórumot.
Kitartás! :wink:


pén. szept. 26, 2008 16:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
BNM írta:
thomas77 írta:
A hibabejelentőt próbáltad már?


E-mail-t írtam, utána felhívtak.
20 munkanapos határidővel felvették a hibát...azt mondták majd értesítenek.
Majd írok ha van változás, csak győzzük kivárni. :? :?


Jött egy sablonválasz:

Tisztelt Előfizetőnk!

Köszönjük, hogy levelével megkereste ügyfélszolgálatunkat!
Fontos számunkra előfizetőink elégedettsége, ezért kérelmét alaposan kivizsgáljuk. Sajnos, a szükséges információk összegyűjtése a szokásosnál hosszabb időt vesz igénybe. Az eredményről természetesen értesítjük.
A vizsgálat befejezéséig, valamint válaszunk megérkezéséig türelmét és megértését kérjük!

Megértő hozzáállásában bízva,
üdvözlettel:
T-Mobile


pén. szept. 26, 2008 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
simico írta:
thomas77 írta:
Dunaújváros:


Melyik városrészben voltál? :)


Főiskola és környéke... :oops:
:lol:


hétf. szept. 22, 2008 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Dunaújváros:


Melyik városrészben voltál? :)


hétf. szept. 22, 2008 8:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Dunaújváros:

Kép


szomb. szept. 20, 2008 5:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szeged, Zápor József Kávézója
Hozzászólás 
Az 5 gigas sebessegcsokkentes mar sajna az uj ASZF-ben is benne van, reszben ezert is felek a Vodatol (ha korlatozhatja, elobb-utobb korlatozni is fogja). Ugyan nem szeretnek 100 gigat letolteni havonta, de 10-12 biztos osszejonne. Igy mar sajna draga lenne a Vitamax-os megoldas.

A masik gond az esetleges megbizhatosag: ~1 evet hasznaltam a Pannont. Julius kozepeig - a hetvegi docogest, lebontast leszamitva - nem volt gond, de aug-ra total halott lett. Nemreg valtottam T-re, de ez se igazan jobb. A max sebesseg 1Mbit/sec-nel nem igazan volt jobb (ha stabil lenne, eleg lenne), pedig ralatok a toronyra. Azert csodalkoztam a Te Vodas 2 megadon.

A forgalomcsokkentos modszer szerintem igazan csak kepek, html, xml,... tartalommal mukodik, mar elore tomoritett tartalommal (zip,...) nem igazan.

Koszi az infot!


pén. szept. 19, 2008 22:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Nem átutazóban voltam, hanem lakásban próbáltam egy ismerősnél. Az iskolától nem messze.
A "az 5 giga utáni esetleges sebességcsokkentes" nekem nem teljesen tiszta, hogy kiket is korlátoztak. Azokat akik havi 150Gb-ot forgalmaztak folymatos töltögetéssel vagy azokat is akik pld youtube-t használnak csak azért hogy keresgéljenek a videók között. Az előbbit megértem, mert rendesen leterheli a hálót az biztos.
Én inkább vitamax netben gondolkodnék, nincs hűség, van kártyafeltöltési kedvezmény és épp nemrég volt egy teszt valahol olvastam, hogy az internet forgalmat 2/3-al csökkentette. Így az 5G-ás csomagból kilehet hozni kb 15G-át. Feltéve ha az elég egy hónapban.


pén. szept. 19, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szeged, Zápor József Kávézója
Hozzászólás 
Szia grafikus!

Kenesen ezt hol probaltad? Csak atutazoban voltal vagy fix helyen hasznalod a Vodat?
Jelenleg en is Kenesen vagyok es gondolkodom a Voda korlatlan csomagjan, de egyreszt felek egy picit a Vodatol, masreszt az 5 giga utani esetleges sebessegcsokkentes miatt ismet gondolkodoba estem.

Koszi
Karesz


pén. szept. 19, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Kép
B-kenese 12:12 C702 USB


csüt. szept. 18, 2008 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
club írta:
Kréta
Ennyit tud a WIND GR 3G/GPRS szolgáltatása a sziget csak GPRS-el lefedett részén:
GPRS-nek ez korrekt.


kedd szept. 16, 2008 16:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Kréta
Ennyit tud a WIND GR 3G/GPRS szolgáltatása a sziget csak GPRS-el lefedett részén:
Kép


kedd szept. 16, 2008 14:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
thomas77 írta:
A hibabejelentőt próbáltad már?


E-mail-t írtam, utána felhívtak.
20 munkanapos határidővel felvették a hibát...azt mondták majd értesítenek.
Majd írok ha van változás, csak győzzük kivárni. :? :?


hétf. szept. 15, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
BNM írta:
Nekem ezért kell a mobilnet, hogy tényleg mobil legyen!


Mobil ez úgy is, ahogy én használom, de szerintem ezen nem fogunk összeveszni.
A hibabejelentőt próbáltad már? Tudom, szeretik lerázni az embert valami süket dumával, de ha egy értelmes emberrel tudnál beszélni, akkor lehet, hogy megtudnánk, hogy mi áll a dolog mögött. Engem is nagyon érdekelne! :wink:


hétf. szept. 15, 2008 20:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Nem... :)


Nekem ezért kell a mobilnet, hogy tényleg mobil legyen!
Ebben a formában félig meddig nem az, mivel minden egyes 3G-2G váltásnál szakad.
Vicces, hogy ezt a T produkálja és mondjuk nem a V.


hétf. szept. 15, 2008 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
BNM írta:
Akkor olyan szerencsés vagy, hogy amerre jársz mindenhol van normális 3G térerő.


Nem... :)
Ez így ilyen formán nem igaz. Inkább arról van szó, hogy nem nagyon mozgok netezés közben. Kocsiban nem szoktam netezni, vonattal és busszal meg nem közlekedek.
Max fring-elek vezetés közben, de az amúgy is képes furcsa dolgokat csinálni, szóval nem feltétlenül a váltás miatt hal be.
Hanghívásnál többször előfordult, hogy váltott a hívás alatt, de ez nem okozott gondot. Észre sem vettem.


hétf. szept. 15, 2008 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
thomas77 írta:
BNM írta:
Okozott valakinek már gondot a T-nél adatkapcsolat közben a 3G-2G váltás?


Én még nem vettem észre, hogy netezés, vagy wapozás közben váltott volna.
Ha manuálisan váltom, akkor nekem is meg tud szakadni a kapcsolat. Illetve a pc adja fel és szakítja meg a kapcsolatot a telefonnal.


őszintén szólva, nekem is probléma vonatozás közben, hogy nem vált mindig automatikusan. Sőt, van amikor az egész rendszer kihalasztja a pcmcia kártya (mert stick helyett, inkább azt használom) a váltáskor.


hétf. szept. 15, 2008 13:32
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
thomas77 írta:

Én még nem vettem észre, hogy netezés, vagy wapozás közben váltott volna.


Akkor olyan szerencsés vagy, hogy amerre jársz mindenhol van normális 3G térerő.


hétf. szept. 15, 2008 13:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
BNM írta:
Okozott valakinek már gondot a T-nél adatkapcsolat közben a 3G-2G váltás?


Én még nem vettem észre, hogy netezés, vagy wapozás közben váltott volna.
Ha manuálisan váltom, akkor nekem is meg tud szakadni a kapcsolat. Illetve a pc adja fel és szakítja meg a kapcsolatot a telefonnal.


hétf. szept. 15, 2008 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
Okozott valakinek már gondot a T-nél adatkapcsolat közben a 3G-2G váltás?

Na most egy HTC P4550-nel használom a T-s netet és akárhányszor a telefon kényszerül átváltani 2G-re mindig szakad a kapcsolat.
Kipróbáltam egy N70-nel és itt is ugyanez a probléma.

Kipróbáltam a telefonokat pannonos és vodás kártyával is és ezekkel flottul megy a 3G-2G váltás.
Már bejelentettem 8-10 napja a hibát, de sem javulás sem válasz.

Valaki? Egy jó ötlet??
üdw.


pén. szept. 12, 2008 13:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
Fonyód központ:

Kép


vas. aug. 31, 2008 9:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Hajdúszoboszló központ:

Kép


szomb. aug. 30, 2008 21:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
skynet írta:
ha 7.2 Mbps-t ír ki a T-Mobile USB stick (jobboldalt alul a vezetéknélküli hálozatos ikonnál), akkor az azt jelenti, hogy az enyémen már olyan firmware van, ami tudja a 7.2 Mbps-t, vagy ez nem függ össze?


Tippem szerint akkor 7.2 Mbps-os firmware van rajta. (Nekem E630 van, és akkor jelent meg a 7.2 Mbps, amikor olyan firmware-t tettem fel rá.)


hétf. aug. 25, 2008 13:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
De en viszont tudtam, hogy csak 250 mega jott le ftp-n, meg egy kis tavoli asztalozas volt meg, sz'al a giga koruli forgalom egyertelmuen irrealis volt. Kiprobalni nem tudom majd a windozos tarcsazot, addig lesz csak hasznalva, amig be nem kotik az adsl-t a kuncsafthoz, raadasul nem is forgalmaznak ennyit egyaltalan, utana velhetoleg asztalfia lesz a szappantarto sorsa.


vas. aug. 24, 2008 16:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Pedig én a másiknak jobban hittem volna, tekintettel arra, hogy én 7,5 óra alatt kb. 8-9 gigát forgalmazok.
Azért majd próbáld ki, hogy el tudsz-e jutni a windows tárcsázójával 4 giga fölé.


vas. aug. 24, 2008 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
A tobb terrat termeszetesen a kutyu irta, tehat bedugtam, felinstallalta magat es a Total Volume Statistics-ban egybol ott figyeltek a hatalmas szamok, anelkul, hogy egy bitet is forgalmaztam volna. Fura, en azt gondoltam -es ugy is lenne logikus-, hogy a kutyu tarolja az adatforgalmat, nem pedig kiirja valami file-ba a hdd-re (mar csak abbol is, hogy ha nem a kutyu tarolna, akkor honnan volt nekem ez a horror ertek?).
szamolasban termeszetesen a windowsos ablak mutat korrekt erteket, amikor 10 perc alatt ugrott 350 megarol 1 gigara a letoltott adatmennyiseg a kutyu ablakaban, na akkor mondtam, hogy ez full hulyeseget mutat ;)


vas. aug. 24, 2008 10:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Én csak ahhoz tudok hozzászólni, ami a két kép közti eltérést illeti, a több terrabájtos előléletről fogalmam sincs: a Windows tárcsázója 3-4 GB után lenullázódik. Hogy miért, nem tudom. És újra elölről számol. Én ADSL-nél figyeltem meg, napi 8-13 GB-os forgalom, 10-12 órás kapcsolat esetén, mind XP, mind Vista alatt.


vas. aug. 24, 2008 7:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Jellemzo dolog, hogy a szappantarto teljesen fals adatokat kozol az adatforgalomrol, vagy csak
nekem sikerult belefutnom egy hibas peldanyba?
Nekem itt valami nem kerek.
Volt nálam kipróbálásra egy pannonos szappantartó, amit három különböző gépre installáltam és próbáltam (munkahelyi desktop, otthoni desktop, laptop). Mivel csak "mobilinternet napijeggyel" próbáltam ki, biztosan emlékszem, hogy amikor a második illetve a harmadik gépre installáltam, a számláló 0-ról indult azon a gépen nézve, mert még nagyon figyelni is kellett rá, hogy azonos napon véletlenül se lépjem túl a napi bennfoglalt forgalmat, mert felette nagyon drága, annyit nem akartam a próbára rászánni.

Azóta aztán az élet úgy hozta hogy "véglegesen" nem pannonos hanem T-mobilos szappantartót használok, de most is ahogy megnézem, nálam a forgalmi adatokat egyértelműen nem a szappantartó számlálja, és tárolja.

Ugyanis én 2 gépen használom felváltva (laptop, illetve otthoni desktop amikor a vezetékes netem a szolgáltató jóvoltából kiesik), és mind a két gépen csak az azon elhasznált adatforgalmat látom. Nem is tudom látni sehol az összesítettet. Viszont a 2 gép mindegyikén akkor is meg tudom nézni a statisztikát, amikor nincs is rádugva a szappantartó (ergo a program nem kérdezheti onnan le, a PC-n kell hogy tárolja ezt).

Szerintem mindkét becsatolt képeden levő adatot sw számlálta, az egyiket (sztem a baloldalit) a windows hálózati interfésze (ezt most nem tudom szabatosabban megfogalmazni), a jobboldalit maga a driver.

Ettől persze a kettőnek legalább nagyjából köszönő viszonyban kellene lennie, tehát nem világos a hatalmaz különbség oka. Esetleg egy dologra tudok gondolni: a baloldali számláló 1 bájtot ugrik amikor egy bájtot forgalmazol, a jobboldali pedig esetleg tudhat valamit arról hogy a számlázáshoz való forgalomfigyelés nem egy bájtos egységekben történik. De nagyon extrém körülményeknek kellene lennie ahhoz hogy ekkora eltérés ennek figyelembe vételével is előfordulhasson.

Értem azt is amit az induló nullkilométerességgel kapcsolatban írtál, de el nem tudom képzelni hogy frissen felinstallálva hogy fordulhat elő hogy nem azt mondja hogy eddig 0 a forgalmazott adat. Nekem pl. biztos hogy 0-t mutatott, akkor is amikor "második" gépre installáltam, pedig az elsőn már tettem a szappantartóval próbát. Erre teljesen fixen emlékszem.


szomb. aug. 23, 2008 21:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Jellemzo dolog, hogy a szappantarto teljesen fals adatokat kozol az adatforgalomrol, vagy csak
nekem sikerult belefutnom egy hibas peldanyba?

Kép

(arrol nem is beszelve, hogy ugy nez ki recycled peldanyt kaptam a csomagban mert nullkilometeressege
ellenere nem volt ures a forgalomszamlaloja, raadasul ott is horror szamokat mutatott, valami tobbbszaz
giga feltoltest, es tobbtiz terra(!) letoltest)

off: miert huzza szet a forumoldalt, amikor kicsinyitett a kep es siman el kene fernie?


szomb. aug. 23, 2008 17:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
szombathely, belváros:
Kép

elég gyatra...


szomb. aug. 23, 2008 15:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ennyit tud a vodafone 7,2-es hálózata: Elég gyatra...
Kép


szomb. aug. 23, 2008 13:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Samsung U900 T-Mobile Siófok (HSDPA 7,2)
Kép


pén. aug. 15, 2008 18:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
club írta:
_szabi_ írta:
csab2 írta:
club írta:
csab2 írta:
Ismertek olyan oldalt, ahol meg lehet nézni az internet szolgáltató nevét (a speedtest.net-en kívül)?
Google nem ismerős?
http://visualiptrace.visualware.com/ ?
Köszönöm!
Nekem nem működik az oldal. :(
Http://formyip.com
Ez hol írja ki az internetszolgáltató nevét?
köszi az infót, tényleg nem irja ki. Bocs a félrevezetésért.


csüt. aug. 14, 2008 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Mindenkinek köszönöm a segítséget ill. a segítő szándékot!


szer. aug. 13, 2008 19:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
_szabi_ írta:
csab2 írta:
club írta:
csab2 írta:
Ismertek olyan oldalt, ahol meg lehet nézni az internet szolgáltató nevét (a speedtest.net-en kívül)?


Google nem ismerős?
http://visualiptrace.visualware.com/ ?

Köszönöm!
Nekem nem működik az oldal. :(


Http://formyip.com


Ez hol írja ki az internetszolgáltató nevét?


szer. aug. 13, 2008 8:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
csab2 írta:
club írta:
csab2 írta:
Ismertek olyan oldalt, ahol meg lehet nézni az internet szolgáltató nevét (a speedtest.net-en kívül)?


Google nem ismerős?
http://visualiptrace.visualware.com/ ?

Köszönöm!
Nekem nem működik az oldal. :(


Http://formyip.com


szer. aug. 13, 2008 6:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
skynet írta:
csab2 írta:
Én is így gondolom. DE! A másik topicpan már írtam, hogy mennyire vacak itt a térerő (ezirányú panaszom most is folyamatban van). Tehát a bátyám mindenképpen vissza akarja mondani az előfizut. Csak közben történt a baleset.
Az 50 ezret pedig az ügyfélszolgálat mondta 2x is!


nekem 30 ezer rémlik a hűség visszamondásakor fizetendő összegre, igaz, én háromszor kérdeztem meg, viszont egyszer se írtam fel :D

a modemet meg nem kell visszaadni, ha szétment, akkor szétment, kuka.

A nyilatkozatban amit a szerződéskötéskor kellett aláírni 20 ezer forint kötbér szerepel. Az előfizetői szerződésen van 50 ezer forint számlásoknak és 20 ezer forint kártyásoknak. (Ez egyébként minden előfizetői szerződésen így van szerintem.) Ezt csak most néztük meg.
A lényeg: a gyagya ügyfélszolgálatosok mondták rosszul, tehát nem a modemet kell kifizetni. Így már világos. Mondjuk szívás, hogy 50 + 20, dehát ez van. Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!


kedd aug. 12, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
csab2 írta:
Én is így gondolom. DE! A másik topicpan már írtam, hogy mennyire vacak itt a térerõ (ezirányú panaszom most is folyamatban van). Tehát a bátyám mindenképpen vissza akarja mondani az elõfizut. Csak közben történt a baleset.
Az 50 ezret pedig az ügyfélszolgálat mondta 2x is!


nekem 30 ezer rémlik a hûség visszamondásakor fizetendõ összegre, igaz, én háromszor kérdeztem meg, viszont egyszer se írtam fel :D

a modemet meg nem kell visszaadni, ha szétment, akkor szétment, kuka.


nyilván tarifacsomaghűséget is aláírt a készülékhűség mellé. Akár így, akár úgy, az ügyfélszolgálat által mondott összeget (ami valószínűleg a szerződésén is szerepel) kell befizetni, ha fel akar mondani. Térerőtől függetlenül - az senkit sem érdekel.

Döntsön: vagy fizeti a havidíjat vagy fizeti a lelépési díjat. (vagy pereskedik, de ebben az esetben sok értelmét nem látom, hisz ha aránytalanságot meg is állapít a bíróság, a fennmaradó részt úgy is ki kell fizetni, kamatostúl, perköltségestől együtt messze több, mint a most követelt összeg)


kedd aug. 12, 2008 18:23
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
club írta:
csab2 írta:
Ismertek olyan oldalt, ahol meg lehet nézni az internet szolgáltató nevét (a speedtest.net-en kívül)?


Google nem ismerős?
http://visualiptrace.visualware.com/ ?

Köszönöm!
Nekem nem működik az oldal. :(


kedd aug. 12, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
T68m írta:
csab2 írta:
club írta:
csab2 írta:
Akkor ez most azt jelenti, hogy megveszem a modemet Praktikummal, majd lemondom az internetet előfizetést és van egy modemem 20 ezerért?


Igen, egy simlock-os E220 kb. ennyibe kerül.

A következő a gondom:
A bátyám vett egy ilyen modemet 5gb-os internet előfizuval a pannonnál. Sajnos a térerő nálunk az utóbbi időben nagyon rossz, ezért hosszabított usb kábellel használta a modemet és úgy próbálta a legmegfelelőbb helyre rakni. A következmény az lett, hogy leesett és eltört. Nem javítható. 70 000 ft-ot kellene perkálni ha vissza akarja momdani (20 ezer hűség+50 ezer a modem). Azt meg lehet csinálni, hogy vesz 20-ért egy ugyanolyan modemet praktikummal és azt adja vissza? Úgy még mindig olcsóbb lenne.


viccelsz?

Egyébként se értem a kérdésed: ha praktikummal megkapja ugyanazt, akkor miért nem vesz egyet 20-ért praktikummal és használja az előfizetéssel? :shock:

Azt se értem, hogy mit akarsz azzal, hogy 20e hűség + 50e modem??!??!? A szolgáltatót nem érdekli a modem, azt már eladta nektek. Őt a hűség érdekli, az előfizetési és (az esetleges) tarifacsomag hűség. Ezeket kell kifizetni idő előtti lelépés esetén. (ami aránytalan, de ezt most ne feszegessük.) Vagy kifizeti, vagy használja az előfizetést egy új, pl. praktikummal vett modemmel.

Én is így gondolom. DE! A másik topicpan már írtam, hogy mennyire vacak itt a térerő (ezirányú panaszom most is folyamatban van). Tehát a bátyám mindenképpen vissza akarja mondani az előfizut. Csak közben történt a baleset.
Az 50 ezret pedig az ügyfélszolgálat mondta 2x is!


kedd aug. 12, 2008 15:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Hali!
Ezeket az oldalakat látta ill végig csinálta valaki?
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=696311
http://www.huawei.com/mobileweb/en/doc/ ... =-1&id=736


kedd aug. 12, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
csab2 írta:
club írta:
csab2 írta:
Akkor ez most azt jelenti, hogy megveszem a modemet Praktikummal, majd lemondom az internetet elõfizetést és van egy modemem 20 ezerért?


Igen, egy simlock-os E220 kb. ennyibe kerül.

A következõ a gondom:
A bátyám vett egy ilyen modemet 5gb-os internet elõfizuval a pannonnál. Sajnos a térerõ nálunk az utóbbi idõben nagyon rossz, ezért hosszabított usb kábellel használta a modemet és úgy próbálta a legmegfelelõbb helyre rakni. A következmény az lett, hogy leesett és eltört. Nem javítható. 70 000 ft-ot kellene perkálni ha vissza akarja momdani (20 ezer hûség+50 ezer a modem). Azt meg lehet csinálni, hogy vesz 20-ért egy ugyanolyan modemet praktikummal és azt adja vissza? Úgy még mindig olcsóbb lenne.


viccelsz?

Egyébként se értem a kérdésed: ha praktikummal megkapja ugyanazt, akkor miért nem vesz egyet 20-ért praktikummal és használja az előfizetéssel? :shock:

Azt se értem, hogy mit akarsz azzal, hogy 20e hűség + 50e modem??!??!? A szolgáltatót nem érdekli a modem, azt már eladta nektek. Őt a hűség érdekli, az előfizetési és (az esetleges) tarifacsomag hűség. Ezeket kell kifizetni idő előtti lelépés esetén. (ami aránytalan, de ezt most ne feszegessük.) Vagy kifizeti, vagy használja az előfizetést egy új, pl. praktikummal vett modemmel.


kedd aug. 12, 2008 14:59
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
csab2 írta:
Azt meg lehet csinálni, hogy vesz 20-ért egy ugyanolyan modemet praktikummal és azt adja vissza? Úgy még mindig olcsóbb lenne.


Én nem gondolom, hogy bármelyik hazai szolgáltató visszavesz egy használt modemet. (Mit csinálna vele?)


kedd aug. 12, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
csab2 írta:
Ismertek olyan oldalt, ahol meg lehet nézni az internet szolgáltató nevét (a speedtest.net-en kívül)?


Google nem ismerős?
http://visualiptrace.visualware.com/ ?


kedd aug. 12, 2008 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
club írta:
csab2 írta:
Akkor ez most azt jelenti, hogy megveszem a modemet Praktikummal, majd lemondom az internetet előfizetést és van egy modemem 20 ezerért?


Igen, egy simlock-os E220 kb. ennyibe kerül.

A következő a gondom:
A bátyám vett egy ilyen modemet 5gb-os internet előfizuval a pannonnál. Sajnos a térerő nálunk az utóbbi időben nagyon rossz, ezért hosszabított usb kábellel használta a modemet és úgy próbálta a legmegfelelőbb helyre rakni. A következmény az lett, hogy leesett és eltört. Nem javítható. 70 000 ft-ot kellene perkálni ha vissza akarja momdani (20 ezer hűség+50 ezer a modem). Azt meg lehet csinálni, hogy vesz 20-ért egy ugyanolyan modemet praktikummal és azt adja vissza? Úgy még mindig olcsóbb lenne.


kedd aug. 12, 2008 14:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
csab2 írta:
A Pannonnál lehet venni Huawei E220 modemet Praktikummal 19 990-ért. A honlapon a következõ szöveg olvasható: "Mobilinternet egyszerûen! Használatra kész internet-hozzáférés papírmunka, várakozás és hûségnyilatkozat nélkül!" Akkor ez most azt jelenti, hogy megveszem a modemet Praktikummal, majd lemondom az internetet elõfizetést és van egy modemem 20 ezerért?


nem is kell lemondani, mert praktikummal adják, nem postpaid előfizetéssel.


kedd aug. 12, 2008 14:08
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
csab2 írta:
Akkor ez most azt jelenti, hogy megveszem a modemet Praktikummal, majd lemondom az internetet előfizetést és van egy modemem 20 ezerért?


Igen, egy simlock-os E220 kb. ennyibe kerül.


kedd aug. 12, 2008 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Ismertek olyan oldalt, ahol meg lehet nézni az internet szolgáltató nevét (a speedtest.net-en kívül)?


kedd aug. 12, 2008 13:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
A Pannonnál lehet venni Huawei E220 modemet Praktikummal 19 990-ért. A honlapon a következő szöveg olvasható: "Mobilinternet egyszerűen! Használatra kész internet-hozzáférés papírmunka, várakozás és hűségnyilatkozat nélkül!" Akkor ez most azt jelenti, hogy megveszem a modemet Praktikummal, majd lemondom az internetet előfizetést és van egy modemem 20 ezerért?


kedd aug. 12, 2008 13:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 18, 2008 12:14
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Hát mit mondjak: a sebesség és a ping is rossz.



Amire kelleni fog, arra jó ez nekem.
Örülök, hogy megy, mert már olyan sok helyen olvastam, hogy még kapcsolódni sem kapcsolódik, hibát ír, stb.


kedd júl. 22, 2008 17:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 423 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség