Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:26



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Upsz, en meg nem tudtam, es ma sikerult ra nyomtatnom.. Igaz nem rogzitettem rendesen es emiatt begyurodott.. Most mi lesz? :D :D :D :D


hétf. feb. 23, 2009 22:16
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az alufóliára nem lehet lézernyomtatóval nyomtatni, mert vezeti az áramot.


hétf. feb. 23, 2009 18:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Probalt-e mar valaki haztartasi alufoliat rogziteni atlatszo ragasztoszalaggal a nyomtatoba rakott papirlapra, hogy azutan az alufoliat ravasalva a NYAK lemezre, leaztatas nelkul marathassa? (Az alufoliat lemarja a vegyszer, nem kell leaztatni, ugy, mint a papirt.


hétf. feb. 23, 2009 18:12
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Tom12 írta:
Én nem azt írtam, hogy a felmelegített NYÁK-ra kell ragasztani a nyomatot..........

Hali!

ÁÁÁ, így már világos!
De nehogy félre érts engem, csak magamat hibáztatom (mást nem!), nem olvastam elég figyelmesen, és nem voltam elég kürültekintő. Az áramkör azóta már működik, és én maximális sikernek értékelem, hogy elsőre sikerült. Biztos vagyok benne, ha többet csinálok jobb lesz, gyakorlottabb leszek, és tudni fogom, hogy mi számít és mi kevésbé.

Üdv:

g.


szomb. feb. 21, 2009 12:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
ggg73 írta:
a vasalás megkezdése előtt a vasalóval megmelegítettem a panelt, és amikor ráillesztettem a papírt egyből ráragadt, azaz nem tudtam igazgatni (elügyetlenkedtem). Legközelebb nem melegítem meg, csak a leáztatás után.....

Én nem azt írtam, hogy a felmelegített NYÁK-ra kell ragasztani a nyomatot, hanem először felragasztom, majd a NYÁK-ot, majd a másik oldala felől teszem rá a felfelé fordított vasalótalpra, amíg a kezem nem kezdi sütni a papír. Ekkor becsúsztatom a vasalótalpról az újságlap alá az egészet és vasalom. Az újságlap tiszta, nem kandikál ki véletlenül se ragaszós felület az etikettcimkéről, ami rátapadhatna a vasalótalpra.
Azért melegítem elő a NYÁK-ot, hogy ne a viszonylag vastag műnyomópapíron és a festékrétegen keresztül kelljen az összes hőnek átáramlani amíg a rézfelület is eléri a kb 180Cfokot, hogy rá tudjon tapadni a festék. Így 50-60 fokra már a teljes lemez át van melegedve, mikor a festék először rányomódik a felületre.


szomb. feb. 21, 2009 9:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Hát gyerekek.............ez egy csoda..........:):) elsőre sikerült olyan rajzolatot csinálnom, amiről nem is álmodtam volna régebben (a próbanyákozás előtt szabadkézzel rajzolgattam sok-sok évvel ezelőtt.)

Köszönök minden tanácsot!!!

Bárki belekezd, csak bátorítani tudom, hogy használja a "vasalásos technológiát".

Totál kezdőként ezzel a módszerrel kapcsolatban (és csak 1-1 darab gyártása esetén) pár dolog, amit én kicsit másképp csináltam, mint a videón:

- elektronikai boltban lehet kapni gyorsmaratót. (450ml 500 ft.) amivel semmit sem kell csinálni, műanyag edénybe beleönt, és kész.

- hígítót sem használtam a lemosáshoz, hanem lecsiszoltam a 600-as papírral, ahogy Watt írta korábban.

- egy hiba csúszott be: a vasalás megkezdése előtt a vasalóval megmelegítettem a panelt, és amikor ráillesztettem a papírt egyből ráragadt, azaz nem tudtam igazgatni (elügyetlenkedtem). Legközelebb nem melegítem meg, csak a leáztatás után.....

A használt nyomtató: HP LJ 1200
Papír: valami noname fényes 135g-os, nagyon régi......
Program: Eagle free, export BMP, import Word-be, minden 600 dpi-vel.

Üdv:

g.

u.i.: szembesültem, hogy elő kell vennem a régi kis fúrómat..... :shock: (a próbanyák lyukas volt...:))


pén. feb. 20, 2009 22:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm a tanácsokat, megfogadom mindegyiket. Ma este lesz a főpróba :roll: , majd beszámolok.....:)

g.

szerk: vettem gyorsmaratót...hogy mik nem vannak!


csüt. feb. 19, 2009 19:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Én is azt javaslom, hogy tedd a nyomtatványt tiszta papírral fedve egy könyvbe, és úgy szállítsd. A lényeg, hogy se por, se zsíros anyag (ujjlenyomat!) ne szennyezze.
Papírként én egy régebbi (lejárt) falinaptár papírját használom. Nagyon jó minőségű, és ráadásul ennél nincs olcsóbb. :D A mintázat nem zavar, mindegy, hogy a nyomatos oldalra, vagy a tiszta fehér hátuljára kerül a nyomtatás. Kinyomtatom a rajzot egy sima papírra, majd a rajzolatnál kb 1-2 cm-el nagyobb naptárlapdarabot lézernyomihoz való etikettcimke-darabokkal a rajzolat fölé ragasztok (kétoldalt), és mehet vissza a nyomtatóba.
A finom smirglipapírral felcsiszolt NYÁKlemezre ugyan ilyen etikettel ragasztom fel a vasaláshoz. A NYÁKlemezt először az ellenkező oldal felől a vasalóval átmelegítem, majd néhány régi újságot ágyként használva a legfelső lap alá csúsztatva átvasalom.
Áztatáskor a naptárlap felületét finoman megkarcolászom, hogy a víz gyorsabban beszivároghasson a papírba. (jól látszik :D )
Maratás gyorsmaratóval, ill újabban H2O2-HCl oldattal.


szer. feb. 18, 2009 23:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Elvileg nem kritikus a hosszú idő, de ha a festék teteje kap egy kis zsírfelületet, akkor már nemnagyon tapad fel a nyákra. Tehát célszerű nem sokat várni a vasalással, de azért néhány óra bőven belefér. De tegyél egy tiszta papírt a nyomtatás főlé, hogy a lehető legkevesebb külső behatás érje.

Hogy jó lesz-e a papír, az majd a próbánál kerül ki. Vegyél néhány lapot, és próbáld ki.


szer. feb. 18, 2009 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
ggg73 írta:

- a nyomtatás , és a vasalás között bármennyi idő eltelhet (több óra), vagy érdemes minél hamarabb (otthon nincs nyomtatón, csak a munkahelyemen)

- mennyire fontos a "mélynyomó" papír? Találtam fényes 135 grammos, szerintem másoló papírt....működhet azzal is?

g.



- Akár hónapok, évek... :) Nincs jelentősége.

- Műnyomó, nem "mélynyomó". Nekem spec. jobban bevált, a "Lézernyomtatóhoz való fotópapír". Ami szintén fényes, és 135 grammos.


Egy dologra hívnám fel a figyelmed: soha ne tégy vissza a nyomtatóba olyan "fényespapírt", amire már nyomtattál. Max úgy, h. a hátuljára akarsz nyomtatni.

A dobra ugyanis felragadhat az előzőleg kinyomtatott mintából egy kis darab - és nem lehet leszedni.

Üdv: fk


szer. feb. 18, 2009 17:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás 
Sziasztok!

A "vasalásos" technológiával kapcsolatban lenne két kérdésem:
(eddig próbanyákon "alkottam", de most változtatni akarok)

- a nyomtatás , és a vasalás között bármennyi idő eltelhet (több óra), vagy érdemes minél hamarabb (otthon nincs nyomtatón, csak a munkahelyemen)

- mennyire fontos a "mélynyomó" papír? Találtam fényes 135 grammos, szerintem másoló papírt....működhet azzal is?

(Attila86 videója RENGETEGET segített :rulez: le is szedtem youtube-ról)

Üdv:

g.


szer. feb. 18, 2009 16:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Mi baja lenne? Amíg mechanikailag nem sérül, vagy nem ég rá úgy valami, hogy ónnal, gyantával nedves szivaccsal ne lehessen letakarítani róla, semmi baja sincs. Egyébként kattogós Weller. Élt már át olyanokat, hogy ha ezért dúvadnak nevezel, azokért inkvizíció elé küldenél, mégis ép, használom, és szépen forraszt SMD-t is. (Nekem szépen :D )


szomb. feb. 07, 2009 0:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Dúvad...! és a pákahegy ..vagy az is egyszerhasználós ? :evil:


pén. feb. 06, 2009 23:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Egy nagyobb földfelület közepére tettem egy kisebb ónpöttyöt. Nem volt alkalmas komolyabb vizsgálódásra. Jól odatapadt, rendesen terült, gyanta nem vált ki, ergo nem volt mibe oldódjon a festék. Alkatrészt még nem forrasztottam be. Ezen a panelen nem is fogok kísérletezni többet, mert egy elég nagy(számomra) 140x90mm-es kétoldalas példány ráadásul hálózati feszültségre, nem akarom rögtön elkúrni. Csak a váratlan pozitív eredmény íratta le velem a dolgot. Esetleg beforrasztás után le lehet mosni hígítóval a panelt ha nagyon csúnya, addig is véd a festék.


pén. feb. 06, 2009 22:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
A megolvasd testék nem folyt szét a forrasztás környékén?
Én is próbáltam, de a gyantával keveredve szétfolyt.


pén. feb. 06, 2009 21:16
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Ma kicsit kísérletező hangulatban voltam. A lézernyomtatós(Lexmark)-vasalós frissen maratott NYÁK-ról nem mostam le azonnal a fekete festéket, hanem kipróbáltam, lehet-e azon keresztül forrasztani. Lehet. :shock: Egész jól!
Kissé morbid lesz így a nyák :twisted: , de jól tapadó védőbevonata marad. Esetleg forrasztás után egy akrilán lakk bevonat, és kész.
Új design a lelkes ezermesterektől. Jó kísérletezést. :D


pén. feb. 06, 2009 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Végül Canon LBP3010-es nyomtatót vettem. Az este vasaltam is egy kis nyákot. Nem lett tökéletes, mert egy fél ic-láb leugrott a papír lehúzásakor, de mivel a vasaló sem a régi volt, meg csiszolópapír helyett mosogató súrolószivaccsal súroltam fel a nyákot, így meg vagyok elégedve.

Canon hogy áll ezzel a chipes dologgal?


kedd jan. 13, 2009 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kb. így néz ki a toner-chip:
http://howtorefill.com/images/Resetter% ... 0Chips.jpg

"Nekem van két saját vasalóm amit csak nyák-készítéshez használok, ezekbe sosem öntök vizet."

Attila, mondok egy jót! :) Leáztatás előtt, én gőzöléssel szoktam egy kicsit "szadizni" a panelt - így, sokkal hamarabb lejön a papír - illetve, talán kevesebb is marad belőle a nyákon. Úgy lejön, mint egy matrica - lévén, a gőz forró - így egy kicsit megolvasztja a festéket, de csak annyira, h. elengedje a papírt. Sőt, a festéket is jobban megkíméli az eljárás - általában sehol sem jön fel a panelról - ha gőzöléssel választom le a papírt. Lehet, hogy nem is kéne - de én még gőzölés után belecsapom a vízbe kicsit áztatni a nyákot - mert a gőzölés - bár nagyon jól felpúposítja a papírt - néhol nem ázik át rendesen. Viszont, ha előtte gőzölve volt, akkor pillanatokon belül aláfolyik a víz - és már le is dobta a papírt. Talán ez is hozzájárul a dolog sikeréhez, h. a gőzölés ugye felforrósította a panelt - utána hirtelen hideg fürdőt kap: valószínűleg ez is az oka annak, h. könnyebben lejön a papír, mintha csak egyszerűen áztattam volna. De, ha az ember kicsit tovább gőzöli, akkor nem is kell utána "fürdőt" alkalmazni - mert gyönyörűen lehozza ez is a papírt.

Egy próbát megér, hátha Nektek is tetszeni fog a módszer. :)

Üdv: '//


kedd jan. 13, 2009 11:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Attila86 írta:
'// /\ l\l D /\' L írta:
A Samsung tonerje chipes, amúgy?
Ne tudom, még nem néztem. (Most pedig nem vagyok otthon.)
Most otthon vagyok, megnéztem. De nem látok semmit ami arra utalna hogy chip van benne, bár nem is igazán tudom hogy mit kellene nézni. :roll:


hétf. jan. 12, 2009 15:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem van két saját vasalóm amit csak nyák-készítéshez használok, ezekbe sosem öntök vizet. Így ez a probléma eszembe sem jutott. :D


hétf. jan. 12, 2009 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Na most olyat mondok hogy nagyon:
Nálam is itt-ott alámar mert nem nyom elég festéket a nyomtató. De a vasalás után áztasd le a műnyomót és fogkefével az összes papír-maradékot sikáld le. Ez után a már levasalt nyákot tedd rá a vasaló forró talpára 1-2 percre! (Persze ne a tintás fele legyen a vasaló felé.) Ha kétoldalas a nyák, akkor pedig küldd meg hőlégfúvóval vagy tedd be a sütőbe! :wink:
A tinta kicsit megolvad és befolyik a papír által eddig kitakart 'pórusokba' és gyönyörű egybefüggő réteget alkot, ami alá már egyáltalán nem mar be a sav. 8)

Azt még hozzátenném, hogy előtte érdemes megnézni, hogy a vasaló víz beöntő nyílása hol van. Amikor az asztal sarkára akartam a NYÁK-ot "borítani" a vasalóról, sikerült az összes vizet az ölembe önteni. :lol:
De az ötlet nem rossz!


hétf. jan. 12, 2009 12:17
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
'// /\ l\l D /\' L írta:
A Samsung tonerje chipes, amúgy?
Ne tudom, még nem néztem. (Most pedig nem vagyok otthon.)


szomb. jan. 10, 2009 16:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Duke!
Nem véletlen mondtam amit mondtam, hidd el sokkal jobb lesz tőle a nyák! Én már három nyákon próbáltam és teljesen eltüntette az alámarásokat ami a rézfelület mattságát okozta.


Ugy tunik hasznal a dolog.Egyenlore ket nyakon probaltam ki,es tenyleg lenyegesen jobbak lettek.Nagyitoval latszanak 0.05 mm koruli serulesek,de ez nagysagrendileg kisebb mint eddig.


szomb. jan. 10, 2009 13:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
potyo írta:
Használja valaki itt vasalásos nyákkészítéshez az alábbi nyomtatók közül valamelyiket?
Samsung ML2010
Samsung ML1640
HP 1020
HP P1005
HP P1006
Canon LBP3010
OKI B220


Én HP 1020-at használok!! Csak ajánlani tudom! :)

Végülis, a többi felsoroltat nem ismerem, de én azért választottam ezt a típust, mert nem chip-es a tonerje: vagyis, a "tinta akkor fogy ki", amikor már nincs benne - és nem akkor, amikor leszámolta az előre meghatározott x lapot. Ergo, könnyű utántölteni.
Másik jó tulajdonsága pedig, hogy a dob (henger) és a toner az egy egységet képez - tehát, ha veszel egy új tonert, akkor új dobot is kapsz. Így, ha bármilyen okból megsérül v. elhasználódik a dob, a következő tonercserével újat kapsz. És, ami a legérdekesebb, h. nem drágább így sem a toner - mint más nyomtatókhoz (érdemes megnézni, h. pl. mennyibe kerül egy utángyártott, vagy a töltése). Mondhatni, a legolcsóbb kategóriába tartozik.

Nekem nagyon bevált a vasalásos technikához!

Volt egy másik nyomtatóm is, Konica-Minolta Page-Pro 1300w. (Az is jó volt a nyák-készítéshez egyébként)
Akkor, nagyon olcsónak számított (21 eFt) - piszok-jó minőségben nyomtatott, látványosan komoly dobegysége van, de nekem beleégett vmi kosz a hengerbe - és ugye a dobra miért is vállalnának garanciát.. tehát, kuka. Miért nem vettem új dobot bele? Mert 24 ezer Ft lett volna. Az új toner is a legdrágábbak között szerepelt, ahol néztem. Ja, és chip-es. Hiába volt több mint félig a toner - leszámolta az 1500 oldalt, ami "járt vele" - onnantól használhatatlan.

A Samsung tonerje chipes, amúgy?

Chip-es alatt azt értem - hogy a toneren van egy kis paneldarabka, amihez a nyomtatóba helyezve érintkezők kapcsolódnak. Ilyen nincs minden nyomtatóban - de amiben van, ott minden egyes lap kinyomtatásánál levon egyet a beleírt számból (függetlenül attol, h. milyen telitettséggel nyomtattál), és innentől "egy lappal kevesebbet" nyomtathatsz vele. Ebből következik, hogy akár olyan toner is kidobásra lesz itélve, amiben még volna festék. Ez, ilyen marketinges dolog... :)
Nem beszélve, az utántöltés nehézségeiről: lehet venni ilyen kis felokosított chip-eket, meg az utángyártott tonerhez jár is, csak éppen megnövelik az árat... Ami, mint tudjuk nem praktikus dolog. :D

Üdv: fk


kedd jan. 06, 2009 23:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Duke!
Nem véletlen mondtam amit mondtam, hidd el sokkal jobb lesz tőle a nyák! Én már három nyákon próbáltam és teljesen eltüntette az alámarásokat ami a rézfelület mattságát okozta.


kedd jan. 06, 2009 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Na most olyat mondok hogy nagyon:
Nálam is itt-ott alámar mert nem nyom elég festéket a nyomtató. De a vasalás után áztasd le a műnyomót és fogkefével az összes papír-maradékot sikáld le. Ez után a már levasalt nyákot tedd rá a vasaló forró talpára 1-2 percre! (Persze ne a tintás fele legyen a vasaló felé.) Ha kétoldalas a nyák, akkor pedig küldd meg hőlégfúvóval vagy tedd be a sütőbe! :wink:
A tinta kicsit megolvad és befolyik a papír által eddig kitakart 'pórusokba' és gyönyörű egybefüggő réteget alkot, ami alá már egyáltalán nem mar be a sav. 8)


Ez jo otlet kiprobalom.Kivancsi vagyok,hogy valik be.Elsore azt mondom,hogy a festek tul suru,ahhoz hogy csak ugy magatol folyon,de majd kiderul.Koszi.


kedd jan. 06, 2009 22:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én többek között az ilyen alámarások miatt szoktam az egész nyákon a vezetőfelületeket befuttatni vékonyan ónnal. Jártam már úgy, hogy kijelző egyes szegmensei nem világítottak, mert meg volt szakadva a vezeték.


kedd jan. 06, 2009 19:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
duke írta:
Evek ota hasznalok egy xerox-t,az esetek 90 % ban jol sikerul a nyak,de meg ilyenkor is latszik, hogy a nyak felulete itt-ott enyhen serul(kicsit megmarodik a felulet),mert nem eleg suru a festek.

Na most olyat mondok hogy nagyon:
Nálam is itt-ott alámar mert nem nyom elég festéket a nyomtató. De a vasalás után áztasd le a műnyomót és fogkefével az összes papír-maradékot sikáld le. Ez után a már levasalt nyákot tedd rá a vasaló forró talpára 1-2 percre! (Persze ne a tintás fele legyen a vasaló felé.) Ha kétoldalas a nyák, akkor pedig küldd meg hőlégfúvóval vagy tedd be a sütőbe! :wink:
A tinta kicsit megolvad és befolyik a papír által eddig kitakart 'pórusokba' és gyönyörű egybefüggő réteget alkot, ami alá már egyáltalán nem mar be a sav. 8)


kedd jan. 06, 2009 19:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Attila86 írta:
potyo írta:
Használja valaki itt vasalásos nyákkészítéshez az alábbi nyomtatók közül valamelyiket?
Samsung ML2010
Samsung ML1640
HP 1020
HP P1005
HP P1006
Canon LBP3010
OKI B220
Én én ééén! 8)
Samsung ML-2010PR


Ennek a nyomtatonak milyen a fedetsege ? Evek ota hasznalok egy xerox-t,az esetek 90 % ban jol sikerul a nyak,de meg ilyenkor is latszik, hogy a nyak felulete itt-ott enyhen serul(kicsit megmarodik a felulet),mert nem eleg suru a festek.Ha erosebben vasalok,akkor jo lesz,de ilyenkor meg a 0.2-0.3 mm-re levo vonalak mar neha osszevasalodnak.Azert kerdem,mert olyan nyomtato kene nekem,ami kicsit tobb festeket hasznal,hogy szetvasalas nelkul is teljesen tomoren fedjen.Gondolkodom az 1200 dpi-seken hatha azok jobbak,de dragabbak is.


kedd jan. 06, 2009 18:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Tom12 írta:
Lakkozás: Az Akrilán (vagy Akril) lakk remek anyag NYÁK-ot fújni. Kb 10 perc alatt megszárad, átforrasztható átlátszó és jól véd. Spray kivitelben festék és háztartás-vegyi boltokban kapható. Nem is horribilis áron.

Ezidáig a Medikémia "Maestro AKRILLAKK" -ot használtam. Jól forrasztható felületet ad. Kifogyott, a mostani egy kisebb, szürke palackos, a BUDALAKK által elkövetett akrillakk változat, ez kitűnően forrasztható! (No biztos lehet aranyáron sokkal jobbakat is kapni de...)


hétf. jan. 05, 2009 20:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Nekem ML 1610 van


hétf. jan. 05, 2009 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Fogalmam sincs, ez van ráírva. :D
A videómon látszik üzem közben is. 8)


vas. jan. 04, 2009 23:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
A PR a végén mit jelent? Én csak PR nélkül láttam mindenhol, bár szerintem ugyanaz mindkettő.


vas. jan. 04, 2009 23:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
potyo írta:
Használja valaki itt vasalásos nyákkészítéshez az alábbi nyomtatók közül valamelyiket?
Samsung ML2010
Samsung ML1640
HP 1020
HP P1005
HP P1006
Canon LBP3010
OKI B220
Én én ééén! 8)
Samsung ML-2010PR


vas. jan. 04, 2009 23:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Használja valaki itt vasalásos nyákkészítéshez az alábbi nyomtatók közül valamelyiket?
Samsung ML2010
Samsung ML1640
HP 1020
HP P1005
HP P1006
Canon LBP3010
OKI B220


vas. jan. 04, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Komaki írta:
Mindenképpen fel fogom őket hívni.

Amikor én rendeltem e-mail-ben, megkérdezték, hogy melyik üzletükbe szeretném átvenni és odavitték a papírt.
A4-esre is elvágják, én 600db-ot vettem (A4), ezt 140Ft-ért vágták méretre.


vas. dec. 14, 2008 21:52
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
49Ft 1db B1-es ív. Kétlem, hogy áthoznának pár ívet csak úgy...


vas. dec. 14, 2008 21:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Mindenképpen fel fogom őket hívni. Attila honlapján olvastam a Vihar és a Tábornok utcai boltokról. Sajnos ezek nem esnek útba nekem, de a Deák téri Panton igen. Szerintetek hajlandóak lesznek egy kisebb mennyiséget áthozni a másik boltjukból?

üdv: Komaki


vas. dec. 14, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, csak nem biztos hogy ott lehet 135 grammos műnyomót kapni! Amikor én vettem akkor csak a Vihar utcaiban volt. (Komaki gondolom az én leírásomat olvasta.)
A Deák téri Pantonban csak vastagabb műnyomó volt/van, ahogyan a többi üzletükben is, kivéve a Vihar utcait. De biztos ami biztos fel kell őket hívni.


vas. dec. 14, 2008 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Van Panton a Deák tér közelében:

http://www.panton.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=2&Itemid=5


vas. dec. 14, 2008 18:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Külföldön élek, nincs magyar lakcímem ahová rendelhetném :( Nálunk nem lehet kapni műnyomót, de úgy néz ki hamarosan megyek Pestre és gondoltam ha már ott vagyok veszek. Időközben olvastam, hogy a Tábornok utcában és a Deák téren is lehet(ett) kapni. Ha tudtok még boltokat, ne tartsátok titokban. Előre is köszönöm.

üdv: Komaki


vas. dec. 14, 2008 16:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Heló,
Komaki írta:
...

Postán is lehet rendelni a Pantontól.


vas. dec. 14, 2008 15:35
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
Sziasztok.

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Nyugati PU vagy a ChipCAD környékén van-e olyan bolt, ahol lehet kapni az általatok is használt műnyomóból?

A Panton vihar utcai boltja kissé messze van a nyugatitól. Abszolút kezdő vagyok ezért a nagy kiszerelésű HP papírt inkább nem venném meg.

üdv: Komaki


vas. dec. 14, 2008 15:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 

Köszönöm!


hétf. dec. 01, 2008 6:47
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Kb 2-2,5perc a felfűtési idő. 300W-ra specifikálják.
http://kepfeltoltes.hu/081130/SIMG0268_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081130/SIMG0269_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Előmelegítésre a vasalót, vagy egy jól szabályozható szendvicssütőt alkalmasabbnak vélek, az indukciós hevítő szerintem alkalmatlan arra, hogy pár fok pontossággal nagy és vékony fémfelületeket egyenletes hőmérsékletre hevítsen.
Ha "nagyban" kell, én két 4-5mm vastagságú alumínium, vagy bármi :D fémlapot hevítenék pl rácsavarozott FET-ekkel, vagy cakásszal, 150-170Cfokra jól hőszigetelve kívülről. Közöttük kontakt módon, de nem nyomás alatt pár másodperc alatt felmelegszik a NYÁK a ráragasztott műnyomóval együtt. Utána lehet laminálni.


vas. nov. 30, 2008 23:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tom12!
Kíváncsi vagyok hogy mi sül ki a dologból.
Én is gondoltam már erre, de az a gond hogy a hengerek a kis felületükkel nem tudják felforrósítani eléggé az egész nyákot, ahogyan te is írtad. Ezért gondoltam arra hogy ötvözni kellene a laminálót egy induktív "nyák-hevítővel" ami előmelegítené a nyákot a hengerek előtt és után.


vas. nov. 30, 2008 22:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Tom12 írta:
Lehet kapni TE*CO gazdaságos Value Laminator-t potom bruttó 2290HUF :!: áron.

Egy képet tudnál róla feltenni?
Annyit megér, még akkor se lehet rajta túl nagyot bukni, ha nem jön össze a project.
Mennyi ideig tart, amíg felfűt?


vas. nov. 30, 2008 22:40
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Uraim!
Lehet kapni TE*CO gazdaságos Value Laminator-t potom bruttó 2290HUF :!: áron. Van egy komolyabb kiadás is ugyanott, az 3 fokozatban szabályozható hőmérsékletileg, max125Cfokig 3780HUF-ért.
Én az olcsóbba ruháztam be, hátha lesz belőle NYÁK-vasaló.
A szilikonhengerek csőtengellyel készültek, tizenpár mm átmérőjűek, indirekt fűtéssel vannak ellátva. A meghajtómotor 230V/4W-os 4/min fordulatú szinkronmotor. A hőntartásról KSD301 termosztát
http://www.sunshinele.com/down/thermostat_ksd301.pdf, és SF169E hőbizti http://www.inselelektronik.pl/files/1792212441/nec_thermal_fuses_1.pdf gondoskodik.
A hengerek által közvetített hő elég kicsi, egy papírlaphoz talán elég, de NYÁK-ot melegíteni szerintem kevés. Ha a szabályzóelemeket sajátra cserélve 200Cfokra fűti a hengereket, akkor is pl vasalóval legalább 150Cfokig elő kell melegíteni a munkadarabot :( .
A hengerek elég szorosak, de hirtelen egy papírlapok közé fogott CD lemezt gond nélkül átvitt. A hengerek eltávolítására némi barkácsolással van lehetőség, meg kell faragni a műanyag tartóbakokat. 1mm még gond nélkül elmehet.
Szétszedni garanciavesztés nélkül is lehet, a négy lábdugó alatt van csavar, a matrica alatt nincs.
Jó építést mindenkinek :D .


vas. nov. 30, 2008 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Neten anno talátam egy germicid lámpás levilágítót amit szkennerbe dobozoltak. Jelentem, megépítettem! Akit érdekel:
http://iranytu.uw.hu/
alatt a projektek->egyéb buherált kacatok->germicidlámpás levilágító címszó alatt található meg. Ja, és fotóztam is már vele! :P


csüt. nov. 20, 2008 9:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nem nagy gond. Érdemes rácsot tenni a nagyobb területekre, mert a hatás ugyanaz, a maratás pedig szebb és jobb lesz. Valahogy a lézernyomi nem szereti a telifelületeket.


kedd nov. 11, 2008 12:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség