Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 15:36



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Nekem az tetszik, hogy a letöltésnél már úgy kell vadásznod, hogy melyik frissítés a jó, és melyik űrlap is kell neked. (TA-nál)
Menteni nem lehet floppyra. (Persze megoldható.:-)

Üdv


hétf. márc. 17, 2003 12:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
A hétvégén adót számoltam. Ez már önmagában egy rémtörténet, de ez csak fokozódott, mert az APEH szabadon letölthető, hivatalosnak tekintett programjával számoltam!!!
Az APEH szerint az adójóváírás 8 hónapra: 8x3000=23.225, 4 hónapra: 4x9000=21.299. Mindenki, aki így számol, 15.476 Ft-tal jár rosszul. Én azt tanultam, hogyha egy páros számmal megszorzok egy bármilyen egész számot, páros számot kell kapnom. Az APEH-nek még ez sem sikerült! :DDDD


hétf. márc. 17, 2003 9:50
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nekem is teljesen, kész vagyok, mint a házifeladat!
Néha olyan artikulátlan hangokat hallatok olvasás közben, mint a vezetésoktatóm, amikor főútvonalon haladva egy baloldalon lévő befelé egyirányú utcánál (sikátor) adtam jobbkezet az ott-nem-levő autónak...
Mega-sütemény!

Mostanában nosztalgia cuccokkal ****, meg egy haverom is, és volt nekem egy elfekvő 487DLC Co-Processor (Weitek Processor, FPU, ahogy tetszik) és gondoltuk kipróbáljuk egy AMD 386DX-40 mellet, mit tud. Nézzük, teszteljük (még ennélkül) Doom II (kissé szaggat) stb.
Aztán tegyük béle lássuk hogyan kotor. Belemegy, feléled, Doom II futtat, teljesen király semmi röcöge... ???HMMM??? Micsudi? Ennyit számít ez a kis nyavajás? (1988 -ban 1,1 millió matematikai művelet másodpecenként!!) Ezt csak azért írom le, mert réges régen még volt egy srác aki akkor horror összegen vett egy ilyet és hencegett vele, hogy ez mekkora, meg minden, mi meg kiröhögtük, meg Miről beszél ez? alapon letudtuk a dolgot. Hm, égtünk magunk előtt. De letudtuk annyival a dolgot, hogy akkor sem érte meg, hogy megvette, az akkori árán. Egyébként ugyanez az ember átírta az autoexec.bat file -jét "automata.bat" -ra (aztán később "autozunk.bat" -ra) , baze, mennyi ész kell már ehhez? Ammenyi szemetet egyébként összehordtunk az megér egy horror tőrténetet. Pl van egy olyan Cpq PS/2 -es egerünk ami csak DOS -ban megy másutt nem... Meg kinyírtunk két vinyót is, szegények.

Kicsit off, de azért lehet rajta derülni.


vas. márc. 16, 2003 22:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
:))))))))

Kész végem van! (Lehet, hogy kirúgnak annyira röhögtem.)

Üdv


pén. márc. 14, 2003 13:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Kocsord
Hozzászólás 
Telefonos hibajavítás: mondom a nőnek klikkeljen a sajátgépre az asztalon!
Mire a nő kikapcsolta gépet, mivel az az asztalon volt.

Ha rögtön nem is másnap jó derültünk rajta a haverokkal


pén. márc. 14, 2003 12:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
premo: köszönöm, tudod csipázom az építő jellegű kritikát :-)

Tisztelettel: Virgil


csüt. márc. 13, 2003 18:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Skull: szerintem a baj nem ott van hogy nem tudja a titkárnő, hanem ott hogy nem is akarja!!! Ha akarná akkor megkért volna hogy mutasd meg hogyan csináltad stb. Namármost ha pl az én titkárnőm nem akarná akkor kirugnám..... :-))) (nem kell félreérteni), nem mintha lenne titkárnőm :-)
Szerintem az ilyen alkalmatlan, különben is ha valamihez nem értek akkor nem vállalom el........(rám nem igaz, de legalább menet közben megtanulom stb...).

Tisztelettel: Virgil


csüt. márc. 13, 2003 18:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Szisztok!
Nekem is lenne egy rémtörténetem.
Egy gimnáziumban vagyok tanuló (végzős)
Egy kicsit értek a számítástechnikához. (nah azé nem nagyon)

Felvételi zajlik a gimnáziumba.
Megvan a felvételizők listája, pontszámok, nevek, cím, stb.
Titkár csaj csinálja a rendszerezést meg egyebeket.
Titkár csaj megbetegszik.
Másik 3 titkár csaj nem ért hozzá.

Valakinek sűrgősen be kéne fejezni a munkát.
Én alkalmasnak tűntem a feladatra, ezért megkértek fejezzem be.
Mondom ok legyen.
Leülök a gép elé és kérdem, hogy hol a tábla amiben a titkárcsaj eddig csinálta a dolgokat.
Táblaa?? jön a kérdés.
Itt már gyanús volt nekem valami.
Kiderült, hogy a titkárcsaj nem értett az excelhez és mindent szépen megcsinált wordben.
Elég durva volt.
Ki kellett számolni, hogy kinek mennyi pontja van és felvették-e vagy sem.
Illetve 3 tagozat volt különböző ponszámokkal és felvételi ponthatárral.
Namost a kis titkárcsaj ezt mind elkezte kiszámolni zsebszámolóval és bepötyögte wordben.
Itt kezdett a rosszullét kerülgetni.

Excelben az egészet kb 2 óra alatt megcsináltam (minden extrával és nyomtatással együtt)
Elmentettem szépen a táblázatot stb.
Örültek is nekem, hogy valaki ért ehhez.

1 hét múlva megyek vissza és a kis titkárcsaj ül a gép elött és az én excel dokumentuaimból másolja kis wordbe a dolgokat és kezdi előröl amit eddig csinált.
Kérdem én tőle nem egyszerűbb azt átírni amit én csináltam?
Mire ő: sajna ahhoz ő nem ért.
Mellesleg kb 2 nevet kellett volna beszúrni adatokkal és rendezni)
De ez neki nem ment.
Xal ez van...
Elborzadtam.

Tudom, hogy jó hosszú lett, de gondoltam megosztom veletek.(szörnyűlködjetek ti is)

by..


csüt. márc. 13, 2003 17:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
OFF.

harcu. Tényleg, igazad van. De az elírás volt csak. Helyesen írni tudok, csak gépelni nem. :-) (Elolvashattam volna figyelmesen, elég hülyén jött ki.)

gdea. Bocs. Részben igazad van. (Ez azért egy magyar nyelvű hardver fórum.) Visszafogom magam.

ON


csüt. márc. 13, 2003 16:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Excell sztori, engem most állítottak falhoz. Feladat: Pályázat elbírálási adatbázis létrehozás, DE excellben. (Javasoltam, hogy talán az informatikusain stabilaban kezelnék ezt a problémát:)) Magyarul az ötletgazda ecxellt akar használni arra:
- az összes diák (osztályonként), összes pályázata megjelenjen részletezve a táblában (3 típus, 2 folyósítási forma + összeg)
- félévente összesítés az addig utalt összegekről
- a diákok tanulmányi átlagai, és plusz szoc. helyzetről infó
- amíg a tanuló a suliba jár addig minden ilyen adata kerüljön ide (ez min 5 év)
- legyen egy összesítő tábla ami hivatkozásokkal automatikusan frissül
A gondolat így szép, de vannak extrák:
- évfolyamonként van eltérés az osztályok száma és betűzése között (pl. 10 A van, de 11 A nincs, de jövőre ugyebár lesz 10A->11A)
- osztályonként eltérő a létszám -> tehát az összesítő jó pofa lesz
- vannak gyerkőcök akik sétálgatnak az osztályok között év közben is
És stb...., szóval adatbázis és táblázat kezelés nem ugyanaz. De ezt marha nehéz felfogni. De kellett a tábla így hát elkészítettem, amíg itt leszek addig valahogy életben tartható, de utánna.....

Azért megpróbálok gátat vettni neki, hogy ne terjedjen. Szerencsére az infósok már jelezték, hogy hajlandóak orvosolni a problémát. Extra csavar, hogy az infósoknak senki nem szólt, hogy van igény egy ilyen adatbázis elkészítésére, pedig csináltak volna. A vezetőség megint körültekintően járt el. :)

Üdv


csüt. márc. 13, 2003 16:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
"Ennek ellenére mit okítanak a Gábor Dénes főiskolán ? Há persze hogy 4-es Netware-t."

Azt is rosszul. :-)))

Ezt az előbb kifelejtettem.

Tisztelettel: Zsivágó


csüt. márc. 13, 2003 16:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Premo !

Én anno 1981-ben érettségiztem, akkor még nem volt számtech. képzés. Hál Istennek ! Engem nem tanítottak erre (a tanerő k..va gyenge volt az egyetemen (VVE)), magamtól, autodidakta módon szereztem meg a tudást.

ECDL ? Itt is tartanak tanfolyásat, az okítja, aki eth. kártyát se tud beszerelni a gépébe, telepítésről nem is beszélve, a szervert úgy ismeri meg, hogy a legnagyobb álló ház. Novell Netware alapon kb ott tart, hogy a 2.15-ös szerveren megtalálja a kapcsolót. De legalább az okításért jó pénzt kap. Azaz egy "Naddon hüje" tanítja a "még hülyébbeket".

Tanulják a szerencsétlen népek az Ms Officét. De arról, hogy mi az a könyvtárstruktúra, halvány lila segédfogalma sincs senkinek. Könyvtárstruktúra=polcrendszer ?

Drága emberünk megtanult egy kicsit excelezni. Csinál mindjárt 38625 lapos munkafüzetet, minden lapon annyi oszlopot használ, hogy ki se lehessen nyomtatni. Roppant büszke magára, hogy ért ő a géphez. Az excelförmedvényt ezután 600 helyre az országban szétpostáztatja mint sürgős adatszolgáltatást, mert ő egy minisztériumi osztályvezető segédhelyettes.

A Novell már 1-2 éve bejelentette, hogy nem ad ki több "pecset" a Netware 4.11-hez. Ennek ellenére mit okítanak a Gábor Dénes főiskolán ? Há persze hogy 4-es Netware-t.

Van Informatikai Igazgatóságunk. Én a gazdasági ig.-nak vagyok a saját rendszergizdája. Inf. igazgató könyvtáros végzettségű. Octájvedzető asszonyság szintén. A "NAAAAGY RENCERGAZDA" elmúlt 55 éves, elboldogul a w95-tel ha valaki feltelepíti neki. A 4.11-es Novell szervert FS1-nek hívják. (Ahogy a Novell kézikönyvben példaként említik.)

Én 3 éve megcsináltam a GI saját, külön rendszerét. De mindig elfog az irtózat, amikor az inf. ig. "szakértői" segítenek valakinek a hátam mögött.

Tisztelettel: Zsivágó


csüt. márc. 13, 2003 15:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Premo te lennél a jövő képem? :))
Én is gazdasági területen végeztem, polgárin oktatás (bár soha nem akartam, igaz nem csak oktatás).

Példa: gép cserék, infósok vagy 3 hetet vártak, hogy a régi gépekről az adatokat rendszerezzék az alkalmazottak és az új gépre áttehető legyen.
Csere indul, adat átrak, csere vége.
Sírás, hogy a régi gépen maradtak az adatok.
A lényegtelen háttérképek természetesen mind meg voltak. Erre kellett a 3 hét. :)))

Üdv


csüt. márc. 13, 2003 15:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Zsivaagoo:
Asszem megtaláltam a tápegységet gyártó Vörös Csillag MGTsz Elektronikai melléküzemág jogutódját, és úgy hangzik, hogy Vargáné és Társa.KFT. Switching Power Supply

u.i: bocs a szóáradatért, az élet szülte )

Őszinte Tisztelettel: Premo


csüt. márc. 13, 2003 14:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Virgil N1:
Azt írtad, szakbarbár, akinek csak papírja van tudás nélkül. hát ezek csak simán barbárok, és kész. Ne haragudj, hogy kijavítalak, de a szakbarbárság kicsit más, azok az emberek nagyon jól értenek egy bizonyos szakterülethez a szakmájukon belül, más szakterületet vagy szakmát meg **** sem vesznek. Így egy csomó lehetőségtől esnek el. hát ennyi, de a többit jól látod és egyet is értek vele!

Hivatnak a tanirodára, hogy cseréljek ki egy számítógépet, mert rossz! egyszerűen rossz! Tanárnő benne jár a 40-ben, kikopott titkárnő.

a probléma leírása? -kérdem
hát rossz! -jött a válasz
(kösz a pontos meghatározást bammeg!)

A tanirodán irodavezetők tanulnak üzleti levelezést, de nem tudom, miért nem elég ehhez írógép, vagy akkor olyan tanár kellene, aki ért a szövegszerkesztéshez.

Gép bekapcs, műkszik rendesen, nyomtatok is, mondom minden rendben! Koleg(p)ina odajön, és azt mondja, értsem meg hogy rossz, mert amikor leüti a diák az enter-t,
hogy sort váltson (????!), kihagy egy csomó üres helyet!
Hát magamban jót röhögtem, mindjárt tudtam mi az ábra: egy tanuló beállított térközt a bekezdés után, kábé 86 pontot. Utána jövő emberkék meg nem látták át a dolgot, a tanárnő meg még nem hallott a térköz fogalmáról. Ott tart, hogy ha nyolc kipontozott sor kell a doksiban, akkor annyi ideig nyomja a pontot, amíg meg nem húzza a nyolc sort.
Meg kell jegyeznem, hogy plusz enterért meg szóközért 1-es jár számtek órán (ezekkel nem pozícionálunk). Tanárnővel többször tárgyaltam ez ügyben, hogy ő se engedje, mert beidegződik a hülyeség, de ezen egyeztetések sikertelennek bizonyultak, idővel feladtam a további kooperáció lehetőségét!


csüt. márc. 13, 2003 14:51
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Protoss írta:
Oktatás: kik is mentek az utóbbi időben tanárnak? (Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére vannak.) Akit sehova se vették fel máshova.

Padtársamhoz negyedikben: -te merre tanulsz tovább?
-Én? (ja bammeg, nem is a Dalai Lahma!) megyek a tanárképzőre művelődésszervezőnek.
kérdem: -aztán mi a fitty-fenének?
???! Háthogy legyen diplomám! -hangzott a diadalmas kijelentés
Teljesen egyetértek veled, ez az oktatásunk csődjének egyik oka.

Egy másik ok: az Oktatási Minisztérium előre meghatározza a kötelező programot, amit az év során kell oktatni. Na már most Számítástechnikából ez 1996-os. Marketingből oké lenne a dolog, de pont számtekből, ahol ilyen gyors az erkölcsi avulás mind hardver, mind szoftver szinten. Ezt itt ugye nem kell magyaráznom?!
Word és excell oktatására összesen 10 tanórát határoz meg. Ez nevetséges! Az órák úgy zajlottak, hogy haladtam szépen az anyagban, a naplóba meg beírtam a kamu tananyagot. Máshogy nem megy, sajnos.

Egy harmadik ok: az iskolák ontják a diplomát, szakképesítést, OKJ-s papírokat, ECDL meg hasonló vizsgákat. Gazdasági, jól felfogott érdekük a mennyiségi munka, gyenge a kontroll. A diákok tudása és intelligenciája változó, általában jók a tapasztalataim velük.

Érettségi után olyan gyenge számítástechnikai alapokkal jön némelyik diák, hogy még gépet is csak nagy bevásárlóközpontok polcairól venne :(

Az utódom a rendszergizdaságban egy próbahét után vette át a hivatalt, ezalatt volt időm kiismerni. Előzőleg a korábban már emlegetett Gábor Dénes egyik kihelyezett tagozatán oktatott. Inkább nem égetném le, nem volna etikus, de nem kevés dologban hiányosak az ismeretei, higgyétek el!


csüt. márc. 13, 2003 14:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Milyen volt a 2002-es évzárás? meg sem kérdezem, mennyire ment simán! nálunk csak 3 doboz floppi keletkezett, bár a mi könyvelőcsodánk nem a MikroVolán Elektronika szellemi gyermeke, de igen hasonló lehet hozzá (gyanús .arj állományokat gyárt). Kaptunk egy cd-lemezt a 2003-as újításokkal, legalább is ezt hittük. Nagyképűen amolyan mellényzsebben elférő kis cd-re nyomták a dolgot. Milyen szerencse, hogy **** írták meg a telepítő fájlokat, és egy halom ember adatait nem hozta át 2002-ről. Legalább működött a vevőszolgálatuk, két napon át az üzenetrögzítővel társalogtam, a fülem csengett, kb. 10 emil után vissza is hívtak. Hamar kiderült a turpisság, segítőkészen küldtek jav.pecst, és simán megcsináltam a zárást újra.


csüt. márc. 13, 2003 14:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Pálinkás jó napot minden fórumfüggőnek!

Tavaszodik, az emberek kezdenek kiolvadni, a hölgyek meg lassan elveszítik ruhadarabjaikat...

Magamról:
18 hónapot nyomtam le főleg számtek és más tantárgyak tanításával egy helyi középiskolában, hol érettségi utáni képzés folyik. Végzettségemet tekintve gazdász vagyok, pénzügy-számvitel képesítéssel (de ez egy másik betegség).
Soha nem akartam tanítani, ennek ellenére megkedveltem (alternatív katonaság a bűnös, ami 15 hónapig tartott, azért szerencsére vége)
Mazsolák:

ECDL vizsgáról:
Volt egy arc, egy tanítvány, aki nem igen ütötte meg az osztályozható szintet. meg is buktattam volna, ha nem rakja le időben az ECDL vizsgát, és így az ig.helyettes felmentést adott neki vizsga alól.

Nemrég olvastam egy álláshírdetést: ez + az kell, és ECDL vizsga alapkövetelmény. Nevethetnékem támadt, eszembe jutott ez az arc, aki majdnem bukott, de az ECDL papírja szerint közepes elbírálást kapott.

Ilyen céghez nem is szívesen mennék. Elképzelem, ahogy a naffőnök kiokoskodja a feltételeket, és ECDL papír a mérce –persze lehet, hogy a minőségbiztosítás írja elő. Gondolom az ilyen helyen a főnök asztalán csak státuszszimbólum a számítógép. Minimum p3-as gép porosodik ott TFT monitorral, kétszer volt bekapcsolva, amikor az infós összeszerelte, meg leltárkor.
A titkárnők meg érjék be összebuherált P1-el, valami ősrégi monitorral, ami 640*480-ban max. 60Hz-en frissít.
A gazdaságiban ragaszkodjunk a dos-os könyvelőprogramokhoz, újat (winfos felület) meg már ne is tanuljunk. nehogy könnyebb legyen mindenki (könyvelő + infós) élete. És lehetőleg nagy szakértelemmel buheráljuk el a nyomtatási paramétereket, nehogy ne lógjon le a szöveg a laporellóról (epson fx 1050, ha jól sejtem, Zsivaagoo egyik kedvence :), majd ha már elbuheráltuk, hívjuk a hülye rendszergizdát, állítsa vissza (az már nem megy, meg nem a mi dolgunk). Nálunk mindez megtörtént.


csüt. márc. 13, 2003 14:39
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Véres story 2:
A hétvégén úgy döntöttem, kitakarítom a számítógépem, por, csirketoll, na jó ez utóbbi csak vicc volt. Ventiket portalanítottam, wd-40, miegymás. Várok, gép összeszerel. Nem műxik. Valamit rosszul csináltam? Nézegetem, minden okénak tűnik. Lehet megadta magát a táp, hát beleraktam egy 300 wattos helyett egy 230 wattosat. Boot majdnem rendben. Egy winyó + cd pörkölő mozdul, winfos feláll. Gondolkodom. Vajon a kisebb teljesítmény miatt nincs másik winyó és másik cd-rom? Ötlet hülyeség, hiszen valszeg nem is bootolna, vagy erősen fagyna. Aztán magára hagytam a cuccost pár órára, és szidtam magam, amiért megszegtem a szabályt. Működő gépet, rendszert nem bántunk, békén hagyjuk! (persze akkor hogyan fejlesszen az ember?)
Kitisztult, már türelmesebb fejjel megint a sz.gép felé őgyelegtem, leszedtem az IDE kábeleket, felnyomom a foglalatokra újra. Látom ám, hogy a másodlagos kábel nem ül rendesen az alaplapi bemenetnél, valszeg előzőleg is ez történt, csak nem vettem észre – az alaplaphoz csak egy IDE kábelt csomagoltak, így e másikat külön vásároltam meg. Erőszakot veszek rajta óvatosan, miközben a középső újjam felső perce hozzá ért a ház sorjázatlan széléhez. Egyszer csak valamitől nedves az egész felső kezem. Odapillantok, csurom véráradat. Majdem rosszul lettem, irány a mentőláda. Legalább a csati beült a helyére, véres küzdelem árán!
A sors iróniája, hogy a másik tápra is ráférne némi olajzás, rosszabb hangja van, mint az előzőnek a műtét előtt!


csüt. márc. 13, 2003 14:34
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Na ez nem rémtörténet, csak egy kicsit.
Januárban esett meg velem. (Szerencsére azóta a fórumon már rendesen tájékozdhat az ember TFT témában is.)
Beugrok a helyi számtech boltba kábel hosszabítóért. Miközben vásárolok, rákérdezek, hogy Neo.... TFT monitort forgalmaznak-e?
- Igen, de az Ac... jobb.
- Igen, csak egy kicsit lassabb, az Ac.... Nekem játékra is kellene.
- Dehogy lassúak.
- Hát a resp. timeja, szerintem magas.
- Hát nézzük meg, mit is mondtál mi a másik neve?
(Előbb azt mondta, hogy forgalmaznak és két mondat alatt elfelejti? Ez már egy kicsit gyanús volt.)
- Neo... ,
- Aha. De itt is van Ac.... (és löki a műszaki adatokat, gondoltam ha móka hát legyen)
- Szóval respje?
- 40 ms. De ez nagyon jó érték, mert ez annyira nem fontos a TFT esetén.
- ??? (Nyeltem egyet). Neo.... 26 ms, és TFT-nél ez fontos, ha nem csak irodai alkalmazásra kell mert, ha túl nagy akkor "elmosódik" a kép gyors mozgásoknál.
- Bocs félreértettem, a frekire gondoltam nem a resp. timera
- ??? Frekinél mi 40?
- Nem 40, 70. És 1024*768
- Ok, biztos rosszul hallotam, de inkább 75 nem? A resp. timeja mennyi?
- Az 40. De ezt meg lehet felezni.
- Miért is?
- Mert a freki számítása is más mint a crt-nek.

Na itt voltam úgy, hogy inkább sarkon fordultam és balra el. Elképzeltem, hogyan beszélnek a vevő hasába lyukat. Simán átakarják vágni az embert.

Üdv


csüt. márc. 13, 2003 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Tisztelt Bagoly!

"Bocsi, de nem bírok szép magyar nyelvünk pusztulását nézni "

Tisztelettel: Veréb

ui: a hüjét és a szaxervezetet azért is így írom!


csüt. márc. 13, 2003 12:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
uraim, akinek gondjai vannak a nyelv használatával, az talán az "álljunk meg egy szóra" c. magazniban reklamáljon, mert ez itt hardver fórum, és köszönettel venném, ha nem kellene kimoderálnom egyes hozzászólókat!

tisztelettel: gdea


csüt. márc. 13, 2003 12:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
OFF2

de nem bíroK szép magyar nyelvünk pusztulását nézni
helyett
de nem bíroM szép magyar nyelvünk pusztulását nézni

Ez ugyanis tárgyas ragozást kíván.

ON


csüt. márc. 13, 2003 11:56
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

PG:
Ok, malyd figyelek (bocs hülye vicc volt). :)))
Szóval majd figyelek. Építő kritikát elfogadok.

Üdv


csüt. márc. 13, 2003 11:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
OFF

Bocsi, de nem bírok szép magyar nyelvünk pusztulását nézni (ami sajnos egyértelmű), és ha már egyvalaki megjegyzi, amiről pampogok, az is eredmény.

A j-ly probléma igencsak éegető manapság. Mintha mindenki ly-t akarni írni, mert az a biztosabb?! A muszály-tól rosszul vagyok, pedig sajnos egyre gyakoribb.

Helyesen tehát: MUSZÁJ és SORJÁS (SORJÁZTAM).

Bocs, protoss, ez nem személyeskedés akart lenni. Nemcsak neked szól. Akinek inge, kérem vegye magára. Még egyszer elnézést az offért.

ON


csüt. márc. 13, 2003 10:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

A doboz belül penge élesre van fennve érzést ismeritek gondolom. Jobbik esetben a körmömön veszem észre, hogy bizony tud vágni, rosszabb napokon a bőröm bánja. Az egyik ilyen kedvenc sorozatom, a régi mini torony ház (a levehtő ajtajú:)). Szinte biztos, hogy bevisz legalább egy találatot vinyó cserénél. Szóval szigorúan neki ugrottam és lesorlyáztam az éleket.

szabe: kösz az infót.

Üdv


szer. márc. 12, 2003 17:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
Ahogy az ADSL bekötés nálunk(Maglód, 29es körzet,MTT):
-ADSL június környékén megrendel.
-várakozás
-várakozás
-várakozás
-augusztusban szólnak hogy menjek be vmi papírt kitölteni(??) mert anélkül nem jönnek ki.
-bemegyek, kitölt
-várakozás......
-közebn ugye pár telefon
-Egy pár hete kiküldtek egy papírt a sokadik telefon után, hogy idézem, nincs meg a technikai lehetősege annak, hogy az ADSL szolgáltatást a nálunk is kiépítsék.

Ja igen a story még tavaly! kezdődött(ha fura lett volna a júniusi dátum...)
Gyerek aki egy hónappal elöttem rendelte meg, kb 3-4 hónap után kapta meg, de én nem tudok más emberről akinek nálunk ADSL lenne.

Felhívtam őket hogy miaz hogy nincs technikai lehetőseg a kiépítésre(ki se jöttek megnézni a terepet...), asszongya hogy nincs kapacitásuk.
Az a egy két ember lehúzza az egész kapacitásukat.
Szép.
Üdv.:
Stevee_TM


kedd márc. 11, 2003 16:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én is megrendeltem a céghez az ADSL-t még 2002 év végén, mert így akcióban a bekötési díjat elfelejtik. Nem mondom, hogy nagyon kapkodták magukat, mert csak februárban kötötték be, de a szerelő elötte időpontot egyeztetett, és a megadott időben érkezett, majd 15 perc alatt összerakta, aktíváltatta, kipróbálta és távozott. Volt még egy kis probléma vele, mert a szolgáltatótól kapott jelszóval nem engedett fel a hálóra, de 10 perc on-line telefonos kapcsolat után az ügyfélszolgálatos megkérdezte milyen jelszót akarok, beírta, oszt azóta müxik. De azért volt még egy kis csavar a dologban, mindent szépen beállítottam a csatlakozáshoz, ment is egy ideig gyönyörűen, dőlt az adat lefele, majd egyszer csak nem tudott csatlakozni többet a netre. Széttelepítettem az agyamat, ötször töröltem a hálózati beállításokat és telepítettem újra, mig véletlenül észrevettem, hogy a router 1-es portjának nem világit az ellenörző lámpája. Átdugom a kettesbe, egyből van kapcsolat. Menet közben elhalt (néhány óra használat után) a router 1 portja, amin lógott a gépem, így most vihetem vissza kicseréltetni. Ja, és ez is Axelero.
Üdv: Placa


kedd márc. 11, 2003 15:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
protoss: Nekem nem sípoltak a minimál díjcsomagnál az adsl-el. Bár számlát még nem kaptam csak a bekötésről....

Egyébként valóban 1800 Ft havonta, csak telefonálni nem szabad róla, mivel 3x-os percdíjak vannak a bázishoz képest. De nekem ez nem fáj, én Mobilos vagyok, ezen meg hívhatnak, ha akarnak :)

Üdv: Szabe


hétf. márc. 10, 2003 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Szólnak ma, hogy menjek ki az egyik helyre, mert nem tudják az interneten fogadni az árut. Kisebb kérdezősködés után kiderül, hogy a Netscape-ben "alul nem jelenik meg az a csik, ami jelzi, hogy jön a levél". Ahha... Kimegyek, nézem, tényleg nincs alul csík, sőt semmi nincs alul, keret sem. Beállítottam a monitort, kicsit összébbhúztam a képet, kicsit feljebb és pont jó... A takarítónő port törölt...

Üdv
Inhouse


hétf. márc. 10, 2003 16:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

Milyen fontos a telepítési/frissítési sorrend : A múlt héten arra göndöltem, hogy briósfrissítés, 4in1 frissítés, Tornado driver frissítés (Inno3D Ti 200). Pont ebben a sorrendben nekiálltam. Semmi kiabálás, úgy tűnt minden jó. Csak éppen a videómegjelenítés kakilta össze magát teljesen. Pont arról felejtkeztem el, hogy a frissítések előtt a Tornado & 4in1-t uninstallálni kellett volna. Kb. hajnali 1/2 2-ig küszlödtem, aztán alusz. 1/2 6-kor ébresztő, 1 óra küzdés, és sikerült mindent az eredetire visszaállítani. Megérte. :-))))

És egy véres sztori: pénteken elhatároztam, hogy benézek a közeli üzletbe. Egész jó Matsonic lapot ( értsd egész jó áron) a "fölösleges Tua procimhoz" + Gaba házat ajánlottak, nosza megvettem az egészet 25 rugóért. Megvan a "legózni való" a hétvégére. Hazavittem a cuccot, otthon öcsém + barátnője nyűtte a Terry Pottert a feljebb említett gépen. Nekiállok az új gép összerakásának, lap tanulmányozás, jumper ellenőrzés, proci be, zsír, hűtő, 2*256/133 Kingston SDRAM be. Dühöngtem egy zsákravalót azon, hogy lágy műanyagra gyártott menetes "gumibabákat" kell becsavarozni a házba, persze nem ment, mindegy csavart azt csomagoltak eleget. Elérkeztem odáig, hogy már csak a CD-ROM-ot kellett volna berakni. Bal kéz benyúl, műa. takarólemez kipattintáshoz. Nyomom, nem megy. Murphy elvet alkalmaztam: "Ha nem megy, erőltesd." Erőltettem. Még jobban erőltettem. Ekkor műa. takarólemez kiugrik, a sorjás lemez pedig hüvelykujj tövénél lazán belevágott a vénámba. Veszem ki a kezem, a ház tocsog a vérben, folyik a parkettára is rendesen. Enyhe rosszullét, öcsém & barátnője részéről szintén. Közös erővel felinstalláltunk a kezemre egy sebtapaszt, aztán véreltakarítás. Mivel az ember reflexből kiszívja a sebet elég vért nyeltem, úgyhogy azonnal elmentem kedvenc sörözőmbe 1 deci Vilmos körtére + néhány csöbör sörre. Enyhén elázva visszaértem. Leellenőriztem mindent, hogy a "szent véráldozat" mennyire ártott meg a hardvernek. Szerencsére csak a ház kapott, így folytattam a maradék szerelést. Kb. éjfélkor kipróbáltam a gépet, minden frankó, proci hőmérséklet 27 C fok.

3 nap ragtapasz után ma fogom folytatni. Remélem, hogy a véráldozat után a "kiselejtezésig" nem lesz semmi problémám a vassal.

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. márc. 10, 2003 13:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Szabe: miért axelero, miért nem enternet olcsóbb és korrektebb.
Pl.: Axeleronál: telefon beköt, este netre fel! (dial up)
Hiba, server nem elérhető, érdeklődés, bocs valóban rossz a server. Ok. (Így indult kapcsolatunk!:)
Utánna leszakadások, bent ragadok, nem tudok újra csatlakozni. Ezt eljátszották velem 15* (5 hónapig voltam axel), nem bírtam tovább, enternet 12 hónap egy leállás és előre bejelntett. Nincs félre számlázás (Axel és Matáv egy huzamban, ha nem nézek utánna simán lefejnek.) Amúgy Matáv és Axel egy cég még mindig.

Egy kérdés a havi telefondíjad neked akkor 1800 Ft/hó?
(Kedves Matávos hölgy azt a felvilágosítást adta annó, hogy csak a 3000 Ft/hó előfizetésre kapcsolnak ADSL-t.) Nálad megy az ADSL és havi 1800 ténylegesen? (szóval kaptál már róla számlát?)

Matáv sztori: Adsl bekötés, a bekötés elhuzódik, röviden az ok: hogy nem érkezett be fizhatáridőre az összeg, DE azt elfeljtették, hogy a kiadott számla rossz volt és reklamáció alatt állt. Ezért az internet szolgáltató felé visszadobták az Adsl igényemet. Furcsa ilyenkor még véletlenül sem tud értesíteni a Matáv akinek egyébként az előfizetője vagyok. De mindegy mennek az események tovább. Szépen dolgozgatok és várom, hogy mikor jönnek bekötni, egy húzos nap után (telefon kinyomva egésznap, mert csak a rohanás) otthon üzenetrögzítőn :
- Ma be kötöttem volna az Adsl-t, ha itthon lett volna. Üdv Matáv
Na erre bepöccentem, mert egy héttel korábban kb félórát pofáztam az ügyfszolgnak, hogy remélem legalább egy nappal korábban szolnak, ha jönnek kötni. És ott biztosítottak arról, hogy IGEN.
Kissé ingerülten visszahívtam a cimbit és közöltem:
- Hogy ha tudtam volna itthon lettem volna.
A vége, hát bocsi elfelejtettünk szólni. Szóval ennyit a Matávról. Reklámjuk (Pincér áll az asztal mellett) alapján azt mondanám: Én Önöknek ezt (Matáv) NEM AJÁLOM!

Üdv


hétf. márc. 10, 2003 9:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
harcu: biztosan én vagyok a tudatalan, de erről a törvényről nem tudok, másrészről ha veszel pl egy videomagnót vagy egy audiomagnót azokon is elég sűrűn van garancia matrica és még sorolhatnám azt sokáig hogy hova szokás (pl a winchikre és talán nem véletlenül).
De távol álljon tőlem, hogy egy offtopic vitát kirobbantsak márcsak annál is inkább mivel én sem szeretném ha leragasztanák a házamat :-)))
szabe: csak (zárójelben jegyezném meg hogy az axelero is matáv csak már máshogy hívják <jaaa hogy kivált és már másik cég? ez ne tévesszen meg senkit csak azért tették meg mert üzletileg így kedvezőbb a dolog meg hogy ne lehessen őket monopóliummal vádolni.....>)
Nem csak saját észrevételem szerint a manapság eladott tápok közül nagyon sok táp önmagában "rémtörténet" egyre gyakrabban futok össze olyan géppel ami kuka amikor szétszedjük őket egy közös van bennük vagyis a táp tönkrement és magával vitt amit csak tudott (alaplap, proci, vga kártya, zajkrehács, esetleg ram vagy winchi).
Erröl egyébbként mi vásárlók is tehetünk ugyanis megvásároljuk ezeket a silány nyavajásokat biztatva a gyártókat hogy csak nyugodtan gyártsák tovább, mivel mi mindent megveszünk ami olcsó....... (és ****!!!???).

Tisztelettel: Virgil


vas. márc. 09, 2003 21:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hali!
A vidkardos témához:
Én is próbáltam a kont.spréjtnem az igazi.WD 40 univerzális kenőanyag.Király!
Ha már net bekötés:Most akarok én is váltani gyorsabbra.Körülnézés.
Mikró net jó áron.Mondtam a cégnek,hogy mikor?/2002.12.18/Azt mondták két ünnep között bekötik.Azóta is kérdezem,HOGY MIIKOR?
Helyi szolgáltató ADSL:Szintén december.Kérdezem mikor?Nem tudnak felvilágosítást adni,mert......
Januárba küldtek egy szép oklevélhez hasonló papírt ezzel az üzenettel:Tudomásul vettük az igényét majd........soha.
Anyátok!!!
Üdv Zso :-)


vas. márc. 09, 2003 20:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A RAM-mal mög igy jártam:

Leírom a RAM-om törénetét.
1. megvettem egy számtech boltban egy Abit KX7 333 alaplapot, procival, 512Mbyte Samsung DDR333-as memóriamodullal
2. Win98 kékhalál, gép vissza, kiderült, hogy a RAM nem jó, két db 256-os Samsung DDR333-as került bele, azzal jó lett.
3. A winchesterem beadta a kulcsot, és az új wincsire Windows XP-t akartam feltelepíteni. De állandóan lefagyott, kékhalál, újraindulgatás, stb.
4. Ram csere, a boltban azt mondták, hogy az a Samsung ami benne volt, nem valódi samsung, adott 2db valódi samsungot. (a chip feliraton lehetett látni, hogy hamisítvány????)
5. Az XP hiba továbbra is fennált
6. Alaplapcsere 16.000 ráfizetéssel egy Asus A7V8X-ra
7. Hazavittem, otthon összerakás után el sem indult az alaplap
KICSIT LETTEM CSAK IDEGES! Akármit csináltam vele, nem volt hajlandó az alaplap elindulni.
8. másnap bevittem a boltba, ahol rájöttünk, hogy a RAM-ot nem szereti az Asus, tettünk bele 2 db Samsung DDR266 256 Mbyte-ost, amivel azóta stabilan megy.
9. A gépem tehát stabil, de a RAM-om még nem az igazi (333-as) sebességű
10. azóta 5 féle RAM-ot próbáltam bele, de még mindig a 266-os volt stabil.
11. Újra elkezdett újraindulgatni a gépem, de most már a BIOS tesztje alatt is néha.
12. Tápcsere CODEGEN 300W-osra AZÓTA JÓ MINDEN

Konklúzió. Mindent kicseréltem, ráfizettem egy csomó lóvét, és nem biztos hogy valami is rosz volt??? A Számítógépes boltban egyébként maximálisan korrektek voltak!!!

Üdv: Szabe


vas. márc. 09, 2003 11:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tanulságos Matáv-Axelero történet.

1. GPRS lassúcska Internetem volt, amikor elhatároztam, hogy jöjjön az ADSL. Utánanéztem a dolgoknak, szélessáv keresővel megnéztem, felhívtam az Axelero-t és mindenhol azt mondták, hogy lehet a lakóhelyemen ADSL-t behozni.
2. Telefonvonalam nem volt, megrendeltem hát a Matávtól. (9900 Ft egyéni fővonal) Minimál díjcsomagban 1800 Ft/hó a havidíj.
3. Másfél hét után be is kötötték a telefont.
4. Másnap megrendeltem az Axelero-nál az ADSL-t.
5. Két nap múlva érdeklődtem, azt mondták, a megrendelés beérkezett, továbbították a "reqvestet" a Matávnak, majd azok felmérik, hogy lehet-e ADSL-t bekötni. Kérdeztem mennyi idő, azt mondták 2 hét.
6. Újabb másfél hét után (nem vártam ki a két hetet) felhívtam az Axelero-t, akik a következőt mondták:
VISSZAÉRKEZETT A MATÁVTÓL A REQVEST, DE ŐK AZT MONDJÁK, HOGY NINCS ILYEN TELEFONSZÁM!!!!
Mit csináljak? ... Rendeljem meg újra FAX-on.
7. Megrendeltem újra FAX-on, másnap felhívtam őket, beérkezett a reqvest, továbbították a Matávnak.
8. Egy hét múlva jött a Matáv bekötni. HURRÁ lesz netem.
9. Matáv felszerel, beköt, de nem próbálja ki, mert ROSSZ A LAPTOPJUKBAN A PCMC HÁLÓKÁRTYA ÉS ŐK NEM NYÚLHATNAK A GÉPEMHEZ. Nem baj, majd én kipróbálom.
10. Felhívom az Axelerót, hogy itt volt a matáv, bekötötték az ADSL-t, szeteném aktivizálni a dolgot. Jó, két óra múlva visszahívnak a jelszóval.
11. visszahívtak, kipróbáltam, de meg sem moccant, hosszas telefonálás után kiderült, hogy az ADSL központban van valami hiba. Másnap kijött egy szerelő és a központtal letelefonálta a dolgot. 12.AZÓTA MEGY A NET

Konklúzió: Több mint egy hónapot kelett várnom az ADSL-re és egy csomót idegeskednek ma, 2003-ban a XXI.században! Mert egy k.rva matávos szerelő nem adta le a telefon bekötését időben és egyébként is egy nagy köcsög bürokratikus rendszer az egész Matáv. Az Axeleró abszolút korrekt volt.

Melyhöz hasonló lyókat kivánok mindenkinek... :)))

Üdv: Szabe


vas. márc. 09, 2003 11:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nézegetem a biost és poénból belőttem h jelszüra induljon a gép( szal beütöm bill.en hogy indulj és a gép bekapcsol)
Restart majd kikapcs. Kitakarítottam a gépet és berakom a frissen szerzett memóriát (igaz tudtam h ez egy egyoldalas memó gondoltam próba szerencse, úgyis csak a vga kártyát hülyíti meg.
Na minden OK. próbálom bekapdcsolni (power gombbal) semmi. Nézem a tépot, stb, de minden ok. Szerintem 30 percet eltöltöttem azzal megfejtsem mi a hiba. Aztán leszartam bedöltem az ágyra és ránéztem a gépre. Ekkor ugrott be. Kicsit ideges is lettem. (többet kellett volna aludnom)


pén. márc. 07, 2003 22:02
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Mentsük a menthetőt :)

Régi eset (ATX előtti)
- Nagyon zúg a gépem, ha ki van kapcsolva.
- Kikapcsolva és zúg a táp?
- Aha zúg a gép, lekapcsolom és zúg tovább.
- Kapcsolóval le és zúg tovább?
- Aha
Na akkor megnézzük. A koma a monitort kapcsolgatta ki be, nem a gépet :)

Üdv


pén. márc. 07, 2003 17:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

Felhozom a topikomat, mert nagyon süllyedt.

Tisztelettel: Zsivágó


pén. márc. 07, 2003 14:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
A butaság nem tűnik el az évekkel…
avagy őszintén kell írni magunkról
nem csak másokról...

Tegnap szégyelltem el magam, de nagyon.
Történt ugyanis, hogy már megint hallani véltem
a videokártyám kicsit beteg ventilátorát. Zajosan,
akadozva fut, majd néhány perc után sima futás,
és OK minden. Már a vásárláskor is ez volt
vele a gond, akkor meglocsoltam egy kis
Contact-Spray-vel és azóta ’lőn csend…
pontosabban múlt hét péntekig.
Gép bekapcs… sercegő zaj… majd
Néhány perc múlva sima futás… csend….
Nem nagyon akaródzott kibányászni és
szétszedni a házat… elmenni a stúdióba
spray-ért… De a GPU leégését sem akartam
kockáztatni…
Mígnem aztán megoldódott a rejtély, ugyanis
nem találtam az egyik audió CD-met…,
Meglett…
Néhány napja bent felejtettem a gépben,
miután meglett a CD… megszűnt a zaj…
értitek?! ;))


szer. márc. 05, 2003 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 117
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nagyon király ez a topic, jókat mosolyogtam rajta!

A következő eset az öcsémmel esett meg, mikor katona volt 97-ban. Századparancsnoka szólt neki, hogy az otthoni gépén lévő win95 állandóan fagy, meg mindenféle hibaüziket dobál, csak normálisan nem akar működni. Na ki is mentek a "terepre", gép bekapcs, és tényleg nem müxik. Tesóm mondja, hogy nincs mit tenni, de a legegyszerübb a rendszert újratelepíteni. Kérdi az embertől hol a telepítő cd, az meg csak néz... hát olyan neki nincs, csak ezek, mert ezen vitte haza az oprendszert, és a sarokba lévő floppy kupacra mutat....

A felesége munkahelyéről hazavitte, az egysével lemásolt file-okat, és otthon felrakta a saját gépére.

Hát csoda, hogy elindult...:-)


szer. márc. 05, 2003 18:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Protoss! :DD
Mármint minek a külseje?:)))
Nekem nem volt szalmaszál a fogam között, a gép háza meg miditorony és kék.
:))) Nem tom miért törvényszerű, hogy egy nyugalomra vágyó faluban lakó
ember miért ragadt le a 486DX nél....:)


szer. márc. 05, 2003 17:36
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!


effpe: Ez kemény!!! :)
Sajnos még mindig a külső számít!


szer. márc. 05, 2003 16:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Na ja, mint a viccben, mikor a nőgyógyász jelentkezik
autószerelőnek...


szer. márc. 05, 2003 16:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Egy ilyen papírral, amit aláírsz, hogy a szalag sérülése
esetén bukik a garancia, szemben áll egy törvény. Persze,
nem gondolom, hogy bármiféle rossz szándék lenne benned,
vagy bennetek, és fel sem merül bennem, hogy erre
hivatkozva akarnátok elutasítani a garanciát. Csak ha
véletlenül látszik egy alkatrészen, hogy szétbarmolták,
akkor ne azért ne cseréld garanciában, mert megsérült a
szalag, hanem bizonyítsd be, hogy ő tette tönkre. Ennek a
mikéntje persze rád van bízva, és nem is könnyű.

Ide kapcsolódik kollégám esete.

Vett egy Socket 370-es alaplapot + kapott egy Celeron
procit. A rendszer agyba-főbe fagyott. Egyenként kicserélt
minden alkatrészt, másik videokártya, ram, cd, vinyo,
proci, sőt még másik alapalap is. Csak akkor fagyott, ha az
az alaplap volt bent. Visszavitte a boltba, naná, hogy a
szerviz szerint jó az alaplap. Erre mit lehet tenni? Pár
hónap múlva újra próbálkozik, de akkorra már fizikai baja
is garantáltan lesz az alaplapnak. Addig is az alaplapot a
sarokba dobja, és vett egy amd konfigot.


szer. márc. 05, 2003 16:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Gdea: velem ezt a cd fordítva berakást múltkor az öcsém játszotta el!

nem tom hogy ez rémtörténet - e de elmondom:

karira kaptam (vettem magamnak) szüleimtől egy új házat. nagytorony (hely és szerelhetőségi szempontokból) 6 lukacska a cd és egyéb dolgoknak nagyon kircsi örültem mint majom a farkának. na nekiestem szétszedni a gépem és átdobálni az új házba ekkor veszem csak észre hogy öszvissz 4 azaz 4 db tápkábele van. micsoda??? néztem nagyokat ugyanis én bele akartam küldeni 3 vinyót és 1 dvd olvasót 1 cd írót és tesztelésre mégegy cd írót ez összesen hat. na gondoltam magamban jó kis konstrukció bazinagy házhoz melyben hat luk van eladnak vele egy 3 csatis tápot. problémám megoldottam 2 tápelosztóval.

üdv: kajli


szer. márc. 05, 2003 14:08
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
ügyvédi iroda Martfű. S.O.S telefon, hogy a cd-re kiírt anyagot nem tudják megnyitni, pedig már több gépben is nézték.
Mivel szerződése ügyfeleink, kocsiba, és hajrá..

Noname lemezre lett írva az adat, és semmi felirat nincs egyik felén sem.
Javítási napló:

"Hely: Martfű, ....
Bejelentés: 2003.03,05. 09.21
Kisz:2003.03.05. 10.38
......
Javítás módja: cd megfordítás...
....
Az ügyfél a javítást elfogadta.."

tisztelettel: gdea


szer. márc. 05, 2003 13:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Ma megint eltűntek a fájlok és mappák probléma jelentkezett. De szerencsére a görgető sáv mindent megoldott.
:)))))))

Üdv


szer. márc. 05, 2003 11:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi !

"- szereléskor a beesett csavarokat fölösleges kiszedni " Ezt én is tapasztaltam, a csaposnál (haver) cseréltem egyszer procit egy régi (de akkor tuningkirály) Abit BX ? lapban cerka 500-ról 1000-re. Por tonnák, pormacska hegyek, procihűtőventi "berúgva" indult csak. No összerakok mindent, egyszercsak katt-katt. A mozgatástól két csavar hullott elő. Érdeklődtem, hogy mikor nem voltak meg a csavarok. Kb. egy éve. Nem hiányzott senkinek. De csoda, hogy a gép életben maradt, két hete láttam utoljára még mindig kifogástalanul megy. (Összehardvereltem tisztességesen. :-))))

Tisztelettel: Zsivágó


kedd márc. 04, 2003 16:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Mire képes egy pénzes ember: (aki marhára hozzáértőnek tartja magát)
- felhúzza a procit majd reklamál, hogy fagy a gép
- csodálkozik, hogy a csavarhúzóval leállított venti miért füstöl el (táp)
- szereléskor a beesett csavarokat fölösleges kiszedni
- a winyót egy csavar is megtartja
- sztatikus feltöltődés nem téma (zacsiban cipeli a cuccot)
- ram esetén a foglalat bármilyen lehet a kezében lévő ram így vagy úgy de belekerül (képes volt beragasztani!)
És természetesen, mindig reklamáció van, hogy milyen keveset bírnak az elektronikai cuucok. El nem tudom kézelni melyik üzlet hajlandó még vele szóbaállni, de mindig van új cucc nála.

Üdv

Üdv


hétf. márc. 03, 2003 21:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség