Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:19



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 17, 2010 13:51
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv!

Samsung képcsöves tv-m (2004-es) tipusa samsunk A66 QEW 13X49.
A sorkimenőt kicseréltem mert a nagyfeszültség átcsapkodott rajta.
Csere után a következő a hibajelenség : nincs kép csak a képernyő felső harmadában egy zöld csík, ami nem megy ki a képernyő széléig. http://kepfeltoltes.hu/100917/z_ld_cs_k ... es.hu_.jpg
A sorkimenő már nem csapkod :D kívűlről nézve, rendben van, nagyfeszt ad a cumira.
Mi lehet a baj még?
Tanácstalan vagyok :( Gondoltam videóvégfokra illetve valamelyik eltérítő rész meghibásodosára.
Esetleg valaki tudna segíteni vagy kapcsolási rajzot adni?
Előre is köszönöm.


pén. szept. 17, 2010 14:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
gabinjo írta:
... Megjavítottam a tápját. Jó is lett ...

Működik, de a kimnő feszültsége(i) nem jó(k). A tv-t nem ismerem, de ez lesz a gond. Mérj utána. :shock:


csüt. szept. 09, 2010 16:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 09, 2010 7:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem.
Van egy Loewe telerent 700-as TV-m. Megjavítottam a tápját. Jó is lett, de a TV-nek lett 2 hibája: az egyik az hogy a fehér szín világoskéknek látszik és emiatt a többi szín se olyan, mint volt( hangyás képnél is világoskék).A másik az hogy a teletextet és más on screen dolgot(menü stb) a TV jobb szélén teljes hosszban nem jeleníti meg 11cm-es sávban.Nagyon hálás lennék minden használható ötletnek.


csüt. szept. 09, 2010 8:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Freestyle írta:
Üdv!
A "probléma" megoldása nagyon egyszerű. A menüben, a szoftverfrissítés résznél kapcsold ki, hogy automatán keressen frissítést. Ezért kapcsolgat be....


Ezt nem mondod komolyan, hogy ennyi a baj? :hm:
Enyémen már ki is kapcsoltam, és kíváncsian várom, hogy bekapcsol-e még...
Csak az a fura, hogy egy haver 4 hónapja vett pont ilyet mint enyém, neki semmi ilyen nincs. Bár nem tudom, neki be van-e kapcsolva gyárilag a frissítés, de majd utánanézek...
Másik haver meg nem használja, mert bekapcsolva felejti ilyenkor magát... Akár napokig ha nincsenek otthon.. :?

Mind1, kipróbálom, és remélem igazad lesz, és megoldja a problémát.... :mrgreen:

Köszi, remélem beválik...
Majd megírom

Üdv. Gergő


kedd aug. 31, 2010 20:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
gergo04 írta:
Hali.

Találkoztatok már a következő problémával?:

Samsung 42"es plazma, elég fiatal, 1,5 év, de gari már nincs, minden más jó, csak néha gondol egyet aztán magától bekapcsol, de indulási dallam nélkül, felvillan a kép, aztán kikapcs, és mintha mi sem történt volna. Enyém hetente 2-3 alkalommal eljátssza. Haveré 50"es, de az ugyan így viselkedik, egy másik pedig bekapcsol, és úgy is marad, fehéren világít a kép. Napokig elmenne így és nem kapcsol ki...

Gondoltam valami szoftverhiba... Vagy a mikrovezérlő gajdul meg egy áramlökésnél a hálózaton vagy valami.
Vélemény?
Elég idegesítő, nem merem áram alatt hagyni, nehogy magátol bekacsoljon és egyszer netalán leégesse a házat :hm:
Aki sejti a hibát homályosítson fel lécci! :wink:

Köszi előre is!!!
Üdv.:
Gergő



Üdv!
A "probléma" megoldása nagyon egyszerű. A menüben, a szoftverfrissítés résznél kapcsold ki, hogy automatán keressen frissítést. Ezért kapcsolgat be....


hétf. aug. 30, 2010 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv!
Az, hogy használtan kaptad, még nem volna probléma.
Tudok egy fotómasina sorozatról is, ahol a CCD-t cserélték egy bizonyos hiba esetén szó nélkül és ingyen a szervizben úgy, hogy meg se nézték kié, mikori, honnanvan.
Az már inkább gond, hogy javítva voltak. Erre ugyanis símán mondhatja a szerviz, hogy aztzal összefüggő probléma.
Bár ettől még mindig meg lehet kérdezni őket, hátha mégse.


hétf. aug. 30, 2010 9:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
Szóval: irány a gyári szerviz. Garanciád nincs, de szavatosságod van (3 év). Ez akkor él, ha a gyártásnál már fennállt valami rejtett hiba, ami csak most derült ki. Neked kell bizonyítani elvileg, de próbálj meg sírni és a haver hasonló gépére hivatkozni. Lehet, hogy szó nélkül javítják. Ha meg nem, írj a Samsung Európai Supportjának. Lesz eredmény szerintem.


Köszönöm a segítséget, de minden hivatalos dolog sajna eredménytelen, használtan és hibásan kaptam őket(leégett X és Y boardok), magam javítottam meg ezeket, és tökéletes lett, ezt a problémát leszámítva.... :?

Akkor marad így és megy ameddig megy...

Köszi!
Üdv. Gergő


vas. aug. 29, 2010 17:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 26, 2010 19:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Köszönöm a segítséget, kicseréltem, de sajnos, újra leégett. Nincs esetleg valami ötletetek, hogy mi okozhatja a hibát?


vas. aug. 29, 2010 15:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
15 k 1/2 W


szomb. aug. 28, 2010 16:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 26, 2010 19:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv! A következő problémám lenne:Van egy Samsung CZ-21A083N TIPUSÚ TV-m.A kép elvan csúszva és a R-414
-es ellenállás leégett! Sajnos kapcsolási rajzom nincs.Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.Üdv:BIBIÓ


csüt. aug. 26, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
kryst:

Forrasztások idővel elengednek, ha gyenge, vagy már eleve érintkezési hibás volt, de most jött elő a jelenség.
Alkatrészen belüli érintkezési, öregedési hiba is lehet.
A hullámzó kép és képméret-ingadozási hiba, a táp-szűrőkondenzátorának hibájára utal, valamint az indítókörben lévő kis ELKO is cserére érett lehet.
A szekunder-tápkörben is érdemes a púposodó kondikat, vagy szemmel láthatóan hibásakat és mérhetően hibásakat kicserélni. Sormeghajtó ( nem sorvégfok ) fokozat tápszűrő kondenzátora is okozhatja a sípolást, cserélni kell.
Sokat ütögetni nem szabad, mert okozhatunk az ütögetéssel komolyabb sérülést, hibát, ami esetleg nem lehet elhárítani.

Üdv! SMA


kedd aug. 17, 2010 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Helló!

Nekem egy olyan problémám van, hogy van egy Sharp TV-ém, és elejinte csak magas hangon sípolt, de egy idő után abbahagyta, ahogy bemelegedett. De, most már ott tartok, hogy amikor bekapcsolom, hullámzik a kép, és van, hogy el is megy a kép, és utánna visszajön, a fehérre nagyon érzékeny, mert abba a pillanatban, el kezd villódzani a kép, olyan mintha kikapcsolnám és vissza. Viszont, ha oldalba verem vagy megütöm a tetejét a TV-nek, akkor helyre áll pár percig. Ez mitől lehet esetleg? Mert ha ütéstől helyre rázódika kép, akkor valami érintkezési gond lehet nem? Mert ha helyre áll pár percig, akkor semmi gond a képpel, de utánna el kezd ciripelni, és össze is szokott ugrani a kép. Viszont ütésre helyre áll.

Szerintetek mi lehet a gond?

Köszi.


kedd aug. 17, 2010 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
gergo04 írta:
... nem merem áram alatt hagyni, nehogy magátol bekacsoljon és egyszer netalán leégesse a házat ... Aki sejti a hibát homályosítson fel lécci! ...

Helyesen csinálod. Tippet nehezen fogsz kapni, vagy ha igen, úgysem tudod végrehajtani (pl firmware frissítés).

Szóval: irány a gyári szerviz. Garanciád nincs, de szavatosságod van (3 év). Ez akkor él, ha a gyártásnál már fennállt valami rejtett hiba, ami csak most derült ki. Neked kell bizonyítani elvileg, de próbálj meg sírni és a haver hasonló gépére hivatkozni. Lehet, hogy szó nélkül javítják. Ha meg nem, írj a Samsung Európai Supportjának. Lesz eredmény szerintem.


pén. aug. 13, 2010 19:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Hali.

Találkoztatok már a következő problémával?:

Samsung 42"es plazma, elég fiatal, 1,5 év, de gari már nincs, minden más jó, csak néha gondol egyet aztán magától bekapcsol, de indulási dallam nélkül, felvillan a kép, aztán kikapcs, és mintha mi sem történt volna. Enyém hetente 2-3 alkalommal eljátssza. Haveré 50"es, de az ugyan így viselkedik, egy másik pedig bekapcsol, és úgy is marad, fehéren világít a kép. Napokig elmenne így és nem kapcsol ki...

Gondoltam valami szoftverhiba... Vagy a mikrovezérlő gajdul meg egy áramlökésnél a hálózaton vagy valami.
Vélemény?
Elég idegesítő, nem merem áram alatt hagyni, nehogy magátol bekacsoljon és egyszer netalán leégesse a házat :hm:
Aki sejti a hibát homályosítson fel lécci! :wink:

Köszi előre is!!!
Üdv.:
Gergő


pén. aug. 13, 2010 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Kedves Laci_L!

Köszönöm a segítséget.
A szervizmenüben való kotorászást átpasszolom másnak.
Ma egyébként prímán, elsőre beindult, holott nem lett vele semmi csinálva, csak a hátulja visszarakva, becsavarozva.
Kép jó, hang jó, már a korához képest, mert az látszik a képén, hogy sokat működött.
Kész, végeztem vele.

Üdv! SMA


kedd aug. 03, 2010 15:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
SMA írta:
... Esetleg szervizmenü előhívása és/vagy törlés helyreállíthatja-e a működést? ...


Nem nagyon javaslom, de itt van: az én tévémnek ez volt:

>>
Távszabályzóról:
1. kikapcsolni a távszabályzóval
2. a főkapcsolóval kikapcsolni
3. a kék (jobb első) gombot nyomva a főkapcsolóval bekapcsolni
4. ha kész, menteni és a főkapcsolóval kikapcsolni

Készülékről:
1. a főkapcsolóval kikapcsolni
2. VOL- és PR- gombokat egyszerre nyomni, és a főkapcsolóval bekapcsolni
3. navigálás a VOL-, VOL+ és PR-, PR+ gombokkal
4. ha kész, menteni és a főkapcsolóval kikapcsolni
<<

De mielőtt megváltoztatsz valamit, írd fel mi volt előtte, mert nagyon el lehet tolni. Ha kivehető az IC (nálam egy nyolclábu volt, már nem emlékszem a típusra), le lehet másolni EPROM égetővel.

De az átforrasztást mindenképpen javaslom.
A hibakódokra keress rá Neten.


hétf. aug. 02, 2010 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Nem csatlakozó hiba, minden szép, tiszta és jónak látszik.
Működött a szétszedés és tisztítás előtt, tehát nem valószínű, hogy alkatrész hibája keletkezett, üzemen kívül(?).
Engem az a villogó jelzés érdekel, hogy mit jelenthet?
Esetleg szervizmenü előhívása és/vagy törlés helyreállíthatja-e a működést?
Hogyan kell ezt elvégezni?
Én már ezeket az újabb, szervizmenüs, "távirányítóról javítható" készülékeket nem ismerem.
Üdv!


hétf. aug. 02, 2010 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
SMA írta:
... Segítséget kérek az alábbi hibajelenség megszüntetésében ...

Nekem is volt Thomson tv-m (többet nem lesz :( )

Nyilván a pucolásnál valami kontakhiba úgy maradt (azt nem feltételezem, hogy nem jól dugtál vissza valamit). Esetleg valamelyik kábel megsérült.

Sajnos a Thomson tv-kben idővel sok forrasztás elenged. Minden forrasztást érdemes átforrasztani. De legalább a hőnek jobban kitett, vagy nagyobb alkatrésszel terhelteket.

Nézd át a panelt is. Előfordul, hogy megreped egy fólia, és szakadás lesz belőle. Ez főleg akkor alattomos, ha közvetlenül a forrszem körül, szinte láthatatlanul történik, a zöld fedőlakk mellett.

Türelem kell. :D


hétf. aug. 02, 2010 19:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Kedves Mindannyian!

Segítséget kérek az alábbi hibajelenség megszüntetésében:

Thomson 28DP25EG TV-készüléknek olyan hibája jelentkezett, hogy szétszedés, tisztítás után nem akar beindulni, próbálkozik párszor, majd a piros készenlét villan kettőt, szünet, majd hét villanást produkál,- mintha valami hibakódot jelezne. Ezt nem ismerem, ebben a kellene segítségetek.
Előtte vidáman működött, bár az elmondás szerint, néha magától kikapcsolt, rendszertelenül. Próbáltam járatni, akkor egész nap semmi gondja nem volt, működött rendesen. Gondoltam, hogy tisztítás után, ha akkor is rendben működik megy vissza. De nem akar beindulni sem, ezt a villogósdit ismétli párszor, majd marad készenlétben.

Üdv! SMA


hétf. aug. 02, 2010 15:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 07, 2010 21:16
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Oroszlány
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
Tron írta:
... Mondjuk forraszd végig az egész panelt.

Esetleg még a csatlakozók tisztítása alkohollal.


Hát ha a a burkolatot a tetejénél fogva hátrafeszítem, akkor a hátlap ugye elmozdul és helyre áll a kép. . Valószínű, hogy vmi kontakt hiba lehet a baj. Köszi a válaszokat, kontakt hibára gynakodtam én is, csak még lusta voltam szétszedni...


pén. júl. 09, 2010 16:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Tron írta:
... Mondjuk forraszd végig az egész panelt.

Esetleg még a csatlakozók tisztítása alkohollal.


pén. júl. 09, 2010 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Hát ha mozgatásra elmúlik, akkor elsősorban kontakthibát keress.
Mondjuk forraszd végig az egész panelt.


pén. júl. 09, 2010 12:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 07, 2010 21:16
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Oroszlány
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!

Egyszer volt már szó erről a tv típusról még régebben, 2006 körül... A tv az a Vestel CTV 2981 RF-100. Olyan gondjaim vannak vele, hogy hang van kép nincs. Néha hang sincs csak vmi recsegés féleség a hangszórókból. :S Meg egyszer csak olyat csinált h 74 cm-ből lett vagy 90 cm-es képcső. Ilyenkor természetesen a kép mínősége is pocsék lett. Megmozgattam a laza 60 kilós vasat és akkor kis ideig helyre állt a kép, de kisidő múlva( pár mp, esetleg pár perc) visszaállt a nagy képernyősök közé.:S Ezeket miért csinálhatja?

Köszi a választ előre is!


szer. júl. 07, 2010 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
m mester írta:
sziasztok: egy ojankérésem volna grundig: T51-732/4 TV RAJZ .kelene, mert kéthete küzddök vele, a tápbol elüti a tranzisztort,és az ic még a diodátis, ha ujra teszem. müködik tizperc után ,elüti a bisztit, tranzisztort, but18,ic uc3842, 1N4004 diodát, 3,3v zénert. ha valaki tud segicsen, milehet a baja, :oops:

Mert túlterhelés van valahol, és a védelem nem működik. Evvel a módszerrel sosem fogod megjavítani, mert nem ott van a hiba, ahol cserélgetsz. :shock:

Csak halkan mondom: a helyesírásod iszonyú. Két mondatban 15 hiba van. :(


pén. jún. 25, 2010 19:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2010 12:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
sziasztok: egy ojankérésem volna grundig: T51-732/4 TV RAJZ .kelene, mert kéthete küzddök vele, a tápbol elüti a tranzisztort,és az ic még a diodátis, ha ujra teszem. müködik tizperc után ,elüti a bisztit, tranzisztort, but18,ic uc3842, 1N4004 diodát, 3,3v zénert. ha valaki tud segicsen, milehet a baja, :oops:


csüt. jún. 24, 2010 21:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2010 13:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
sandorovics22 írta:
... hol lehet állítani az élességet? ...

... a kép bal szélén két (de lehet, hogy 3) pár cm-es függőleges, halványabb csík látszik, ami bemelegedéskor eltűnik...

A nagyfesz egységen (trafó) van egy vagy két potenciométer. Ha rá van írva, akkor avval, ha nincs, próba. Előtte megjelölni hol állt. Óvatosan bánni a nyitott géppel, mert agyonüthet símán.

A csíkok a sorvisszafutás dióda, vagy az áramkörének a hibája. Ne piszkáld, úgysem tudod megjavítani. Ha eltünik, akkor meg nem is érdekes.

Éld bele magad, hogy nemsokára egy újabb tv-be kell beruházni.


Nagyon köszönöm az infókat, óvatos leszek!
Üdv: Peti


kedd jún. 22, 2010 10:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
sandorovics22 írta:
... hol lehet állítani az élességet? ...

... a kép bal szélén két (de lehet, hogy 3) pár cm-es függőleges, halványabb csík látszik, ami bemelegedéskor eltűnik...

A nagyfesz egységen (trafó) van egy vagy két potenciométer. Ha rá van írva, akkor avval, ha nincs, próba. Előtte megjelölni hol állt. Óvatosan bánni a nyitott géppel, mert agyonüthet símán.

A csíkok a sorvisszafutás dióda, vagy az áramkörének a hibája. Ne piszkáld, úgysem tudod megjavítani. Ha eltünik, akkor meg nem is érdekes.

Éld bele magad, hogy nemsokára egy újabb tv-be kell beruházni.


hétf. jún. 21, 2010 15:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2010 13:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!

Szüleimnek van egy Videoton TS 3353-as készüléke. Pár napja kisebb hiba miatt TV szerelő belenézett és valamiért még állított a kép élességén is. Nem igazán sikerült neki (elég erős szemüveget is hord), így elég életlenre sikeredett. A kérdésem az lenne, hogy ezen hol lehet állítani az élességet? Az ősöknek van egy újabb (TS 3361) készülékük is, azon már van "focus" és "sreen" állító, de ezen a régebbin csak a többi képtájoló lehetőségeket találtam.

Az újabb modellhez kapcsolódna az a probléma is, hogy bekapcsoláskor a kép bal szélén két (de lehet, hogy 3) pár cm-es függőleges, halványabb csík látszik, ami bemelegedéskor eltűnik. Ezt követően tökéletes a kép. Ez hibára utal, vagy csak szegényem öregedik már?

Köszönöm a válaszokat előre is!
Üdv! Peti


hétf. jún. 21, 2010 14:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 12:09
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Rendben!
Köszönöm a segítséget!


vas. jún. 20, 2010 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
gxyb írta:
...

Nézd át az összes elkót. A teteje nem lehet púpus, vagy folt alatta (kifolyt elekrolit).
Egyéb ötletem nincs. :(


vas. jún. 20, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 12:09
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
gxyb írta:
... teljesen rendszertelenül magától átkapcsol AV bemenetre ...

Az infra vevő, esetleg a processzor körüli fólia koszos, átvezehet. Egy alkoholos pucolás talán segít.
Ha nem javul, szkóppal rá kellene mérni a tápra, hátha ott van valami zavar.
Ja igen most jut eszembe: ha elfordítod a távszabályzót (vagy kiveszed az elemet), akkor is csinálja? Láttam olyat, hogy a hibás (koszos) távszabályzó csinálta a hibát a tv-n.


Megpucoltam, a távból kivettem az elemet de sajnos nem javult a helyzet.
Szkópom sajnos nincs...


vas. jún. 20, 2010 19:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
gxyb írta:
... teljesen rendszertelenül magától átkapcsol AV bemenetre ...

Az infra vevő, esetleg a processzor körüli fólia koszos, átvezehet. Egy alkoholos pucolás talán segít.
Ha nem javul, szkóppal rá kellene mérni a tápra, hátha ott van valami zavar.
Ja igen most jut eszembe: ha elfordítod a távszabályzót (vagy kiveszed az elemet), akkor is csinálja? Láttam olyat, hogy a hibás (koszos) távszabályzó csinálta a hibát a tv-n.

gabo23 írta:
... bekapcsolás után kb 10 percig nem jön be a kép ...

Van egy késletetés a nagyfesz tápban, az romlott el. Lehet elkó hiba, de koszos panel is. Meg még sok más. Mérni kell.


vas. jún. 20, 2010 16:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 20, 2010 14:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdvözlöm a fórum minden tagját teljesen új vagyok.
A tv-vel sajnos van egy eég bosszantó problémám.
Ennek orvoslására szeretnék segítséget kérni.
A tv típusa:CS761 APF Vision Plus Samsung TV igen nehéz közel 35 kg sulyú.
Általában irodalom SCT55 A típussal megegyezőnek tartja.
A hiba az, hogy bekapcsolás után kb 10 percig nem jön be a kép. Sötétben valami derengő fény van,de a jelzett időig semmi kép nincs. A hang azonnal van. 10 perc után teljesen üzemképes. Ha kikapcsolom akkor sem jön be a kép, újból 10 percet kell várni. Milyen hiba lehet, és hogyan javítható.
Üdvözlettel


vas. jún. 20, 2010 14:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 03, 2009 12:09
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!
Van egy Philips 21PT4423 típusú tv-m ami teljesen rendszertelenül magától átkapcsol AV bemenetre ilyenkor semmire sem reagál, csak akkor tér magához, ha áramtalanítom.
Az is előfordul, hogy készenléti állapotból magától bekapcsol, ilyenkor szintén AV-ra.
Remélem tudtok tanácsot adni, hogy merre keressem a hibát.
Púpos kondikat, égett ellenállásokat és egyéb furcsa kinézetű alkatrészeket nem találtam, panelt végigkocogtattam de eddig még semmire sem jutottam.
Előre is köszönöm a segítséget!


vas. jún. 20, 2010 12:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
nemethbalint írta:
Akkor tehát szkóp nélkül be is fejezhetem, nem lesz belőle semmi? Akár mit csinálok, mindig első kérdés: "szkópod van?" :S

Így van. Szkóp nélkül még több hozzáértés kell, és még így is kétes az eredmény.
Ez olyan, mint becsukott szemmel kulcsot másolni. :D


kedd jún. 15, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 12, 2010 23:30
Hozzászólások: 131
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Akkor tehát szkóp nélkül be is fejezhetem, nem lesz belőle semmi? Akár mit csinálok, mindig első kérdés: "szkópod van?" :S


kedd jún. 15, 2010 18:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
nemethbalint írta:
Nah valaki? Tényleg szeretnék házilag videobemenetet rá!

Már írtam, mi a megoldás. Talán ezért nincs más válasz.
Nem lehet olyan egyszerűen megoldani, ahogy elképzeled. :o


kedd jún. 15, 2010 18:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 12, 2010 23:30
Hozzászólások: 131
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Nah valaki? Tényleg szeretnék házilag videobemenetet rá!


kedd jún. 15, 2010 18:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 12, 2010 23:30
Hozzászólások: 131
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Aha tehát megoldhatatlan itthon? Én valahol azt olvastam hogy valamilyen mérőpontra kell beadni egy kis kondival és jó lesz. TV szerelő kiröhögne hogy ezzel odamegyek.


hétf. jún. 07, 2010 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
A video demodulátort kell leválasztani az utána következő erősítőtől, és oda kell becsatolni a videojelet (ami pozitív összett). Ha a polaritás ezen a helyen negativ, akkor vagy polaritást kell fordítani egy erősítővel, vagy keresni egy következő ponot a jelmenetben, és oda csatolni.
A videojel szintet is korrigáni kell, mert a bejövő jel 1Vpp, mig a belső pont nem biztos hogy az.
Ha nincs oszcilloszkópod ne fogj hozzá, mert csak az időt pazarlod. Korrekt munkát nem fogsz tudni csinálni.

A kontraszt szabályzást áltálban egy DC vezérelt erősítővel végzik (ezt a kapcsolást nem ismerem), mert ilyen nagy frekvenciasávot (DC-4MHz) csak kis ohm értékü potival lehet megoldani, az meg nem nagyon illik a videoerősítő impedanciájához.


hétf. jún. 07, 2010 15:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 12, 2010 23:30
Hozzászólások: 131
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv!
Nekem van egy Junoszty 402-B tévém, szét van esve de ettől függetlenül működik. A hibája az hogy a kép bal oldalán hullámok vannak (csak szürkénél látható) illetve vagy kép van vagy hang. Szóval az állomáskeresője nem az igazi. Egy párszor már lesett azért ment szét a külsője. Képe homályos, ha megemelem a tápfeszt, és ezáltal a fűtőfeszt 11,5V-ról 12V-ra akkor picit élesebb lesz és visszajön a fényerő. De nem is ez a gond, hanem szeretnék rá videobemenetet tenni! Forrasztottam vezetékeket a kontraszt potira, azonban hogyha ide adom be a videojelet, akkor minden irányban fut a kép, és nem lehet megállítani. Olvastam már egy könyvet a javításáról, de abban nincs a videobemenetről szó.

Alap szinten értek az elektróhoz (pl egy erősítőt össze tudok rakni)

Köszönök minden segítséget!


hétf. jún. 07, 2010 13:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
tallosaron írta:
Megpróbáltam másképp bedugni a konnektorba, cserélgettem össze-vissza, ez nem javított a dolgon...

Én a rázásra írtam a dugasz megfordítását. Ettől a hiba nem javul meg.

Szvsz a tv rossz. Ahogy elnézem, ez megérett a selejtezésre. A javítás többe kerülne, mint amennyit ér.


hétf. jún. 07, 2010 12:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 05, 2010 16:27
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Megpróbáltam másképp bedugni a konnektorba, cserélgettem össze-vissza, ez nem javított a dolgon. A TV video bemeneti részére gyanakszom, mert beugrott valami: tavaly valamikor még mikor a DVD lejátszó rá volt kapcsolva, akkor egy idő után a kép elkezdett folyni, de csak akkor, ha a DVD volt használatban. Az egyszerű TV adás simán működött, valamint PlayStation2-est is próbáltuk, annál is hasonló képhiba volt. A héten valamikor ki fogom próbálni a boxot egy másik TV-vel, majd írok, hogy mi a helyzet.
Mást is észrevettem ezeken kívül: a TV video és audio bemenete is ráz, ha valami rá van csatlakoztatva (az RCA dugó fém része). Tényleg nem tudom mi lelte, ezek után szerintem a TV a ludas, de valami baja lehet a receivernek is.

Kösz a segítséget, majd jelentkezem...


vas. jún. 06, 2010 23:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
A nagyobb gond, hogy ráz a szerkezet. Ez életveszélyes lehet, ne szórakozz vele. :shock:
Ha külünválasztod a Digi boxot és a tv-t, melyik ráz? Az a hibás, sűgősen javítani kell. Valószínü a tv a ludas. Próbáld meg esetleg fordítva bedugni a konnektorba a tv-t, majd a Digi-t. Lehet, hogyváltozik a helyzet.

A képen szinkronhiba látszik. Egy másik tv-vel kellene kipróbálni a Digi boxot.


vas. jún. 06, 2010 17:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 05, 2010 16:27
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv.!

Mivel a "SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!" topik kihaltnak tűnt és lehet ide jobban is illik a kérdésem, ide is leírom:

Adott egy ősrégi, Stylandia típusú TV, de igazából nem rá gyanakszom, hanem a DIGI TV receiver-re. A TV bekapcsoláskor (amíg a DIGI TV receiver nincs beüzemelve) tökéletesen működik, ám miután bekapcsolom, probléma jelentkezik:
http://i372.photobucket.com/albums/oo163/gaitth/N73_DSC865.jpg
Érdekesség, hogy csak némely csatornákon történik ez, pl. a Story TV-n ott semmi gond nincsen:
http://i372.photobucket.com/albums/oo163/gaitth/N73_DSC866.jpg
Szerintem a Hyundai receiver lehet a ludas, mivel nem az összes csatornán van gond, valamint a fém része a szigetelésnek ráz, megmértem feszültségmérővel és folyik benne az áram.
Igazából nem vagyok biztos semmiben, lehet, hogy csak az árnyékolással van baj, de akár a TV Video bemenete is lehet a gond.

Remélem van ötletetek. Ha netán szükség lenne még infóra vagy bármilyen képre, hogy segíteni tudjatok, én csinálok szívesen, jó lenne végre kijavítani ezt a hibát, nagyon zavaró és egy idő után megfájdul a fejem is tőle...
Kösz :)


vas. jún. 06, 2010 11:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 01, 2010 18:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!
Próbáltam a neten utánajárni, hogy mégis mi lehet a gondja a TV-nek, de ez szerintem elég egyedi probléma. Van egy LG CK ... típusú egyszerű kis TV. Pár hónapja jött a dili azzal, hogy időnként kikapcsolt. Utóbbi időben már bekapcsolás után azonnal ki is kapcsol és be se lehet nyomni, csak ha áramtalanítom. Most kisebb gondunk is nagyobb annál, hogy több ezer forintért elvigyük megcsináltatni így itthon pihen a TV. 1-2 hete megpróbáltam benyomni és lényeg az hogy bekapcsoláskor hallani hogy áram alá kerül a TV de a kép fekete továbbra is. utána már nem tudtam kikapcsolni csak a fő gombbal. Bekapcsolásnál ugyanez fordítva. Máris kapcsolt a TV nem pedig csak készenlétbe állt, de kép nem volt. Ma megpróbáltam újra, erre már a kép 70%a narancssárga lett. Jó kapcsoljuk ki a távkapcsolóval hátha. Erre bejött a kép és a hang. :shock: és megy a TV. Nem erőltettem nehogy gond legyen, megnymtam a távkapcson a kikapcsot. A kép felveszi újra a narancsásrga-fekete képet, de nem kapcsol készenlétbe. Csak úgy tudom áramtalanítani ha a főkapcsolót a TV-n kinyomom. Szerintetek nagy a gond?


kedd jún. 01, 2010 18:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 01, 2010 16:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok.Van egy LCD tévém Samsung LE B650-es model,és belementem a szervizmenüjébe és átállitottam egy ujabb modelre,gondoltam én buta hátha többet tud majd,de erre a kép a fejetetejére állt,ezek után megijedtem és benyomtam a reset Factory gombot ,hátha visszaáll a kép .Sajnos mostmár a tévé állandó ki és bekapcsol magától állandóan.Nem tudna valaki segiteni mitévő legyek! Előre is köszi.


kedd jún. 01, 2010 16:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 15, 2010 15:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás funai
Üdv.

lenne egy kis problémám egy Funai TV2000A MK8-al.
a hibajelenség a következő, ha nézni szeretném a tv-t akkor a hang ingencsak halk és torzít, mintha a víz alól szólna, viszont ha dvd-t nézek rajta (RCA kábellel) akkor tökéletes a hang, mit lehet ilyenkor tenni vele ?
a kép amugy minden esetben nagyon szép. Köszönöm, hogy elolvastátok.


szomb. máj. 15, 2010 15:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 16:41
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Sonoko REDO
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy ilyen nevű TV-t: Sonoko REDO. Tök ismertelen, utánnakerestem, valami japán TV klón. A távirányító panel volt hibás, megforraszgattam az elszakadt fóliákat, de a hiba az, hogy nem lehet bekapcsolni. A tag állítja, hogy távirányítóval be tudta kapcsolni azelőtt.
Ha a hálózati kapcsolót benyomom, kigyullad a standby led, és semmi tovább. A távirányító jó, az IR vevő jó, a távirányító jele megjelenik a benne levő M34300N4 proci megfelelő lábán.
Nem akarom feleslegesen cserélni a cuccokat, van- e valami ötletetek, hogyan tovább?


szer. máj. 12, 2010 21:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás Re: TV szerelő Újpesten
dp79 írta:
Sziasztok,

Tudna valaki ajánlani megbízható tv szerelőt Budapesten?

Adott egy METZ HAWAII 6344 TV (692g)

Próbálkoztam én is a javítással, de sikertelenül. Egy pár napja elkezdett sercegni, majd pukkant egyet és elment a kép. Ekkor kikapcsoltam, majd később bekapcsoltam és így a kép visszajött de tovább sercegett. A következő pukkanás óta már vissza se jön a kép és továbbra is serceg.
Az erősáramú részen megnéztem a tekercs lábait, de nem rúgta le a forraszt. A melegedős ellenállások lábai ugyanígy épek. Arra gondoltam hogy a tekercs kezdett el zárlatos lenni és ott húz szikrát, de áram alatt nem merem vizsgálgatni, túl nagy feszkók röpködnek ott a környéken
Hiba detektálásban is szívesen venném a segítséget...

Üdv,
Péter


Ezzel teszed tönkre a készüléket, hogy addig kínozod, amíg teljesen be nem hal. Van egy lyukas sorkimenőd, meg tönkretetted az RGB meghajtást. Kapcsolgasd csak tovább nyugodtan, mert előbb utóbb megy a vezérlőprocesszor is, azt kuka. Láthatólag abszolút nem értessz hozzá, fogalmad sincs a működéséről, minek piszkálod?
Vidd el egy szaemberhez addig, amíg egyáltalán menthető, így is sikerült már kárt okoznod benne.


pén. ápr. 09, 2010 8:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség