Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 9:22



Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Linuxot szeretnék, segítség! 
Szerző Üzenet
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Nem ennyi van, ezek csak a népszerű(bb)ek.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Linux_Distribution_Timeline.svg


szer. dec. 20, 2023 22:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Berosálok. :shock:
Ennyi féle van? Hihetetlen. Én is elmentettem.


szer. dec. 20, 2023 16:45
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Ez ÁLLAT! 8) El is mentettem a könyvjelzők közé.


szer. dec. 20, 2023 11:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Mielőtt bárki bármit telepítene..


szer. dec. 20, 2023 6:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Siker! :)


kedd feb. 21, 2017 23:34
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Teszek egy próbát megint, de ez már csak kíváncsiság, nem a 32-bites változatot akarom használni.
Kép


kedd feb. 21, 2017 23:29
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Köszi, szerencsére azzal sincs gond.


szomb. feb. 18, 2017 19:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Akkor én úgy folytatnám a tesztet, hogy az alaplapon megcserélem egymással a 2 vagy 4 memória modult.


szomb. feb. 18, 2017 13:09
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Másik gépen nem próbáltam, de a két verzió kiadása között az internet szolgáltató váltás megvolt. :)


pén. feb. 17, 2017 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Emlékszem, hogy akkor is megpróbáltam letölteni és elsőre egyezett az SHA. Most is leszedtem a 18.1 Mate 32 bitet és annak is egyezett elsőre az SHA256. Szerintem semmi baj a szerverrel. Mások sem panaszkodnak a letöltésre. Én a szolgáltatódra tippelek. Házon belül másik géppel is próbáltad? Munkahelyen?


pén. feb. 17, 2017 11:18
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Linux Mint 18 letöltés
Up! Linux Mint letöltéssel van gondom. A 64-bites letöltése sima ügy, a 32-bites viszont mindig lefagyott telepítés közben. Visszaellenőrizve az ISO fájlt az SHA256 kód nem stimmel. Letöltöttem újra, megint más a kód. (A letöltés hiba nélkül lement, nem szakadt meg.) Letöltöttem máshonnan, megint eltérés van, és megint más a kód. És ezt vagy 6 körben eljátszottam.

Ez most mi? Már a 18.0 is ilyen volt, a 18.1 is, de mitől? Mindegyik helyen másik ISO fájl van? Vagy menet közben megváltozik? És csak a 32-bites?

A kódokat a szerverről vettem: https://linuxmint.com/verify.php


pén. feb. 17, 2017 10:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re:
Virtuális gépen én is kipróbáltam néhány linuxot. Arch kicsit fapados (root: rakjál fel GUI-t -> sys: hol vannak az alapértelmezett tárolók?), Mint DE alatt nem működött az autologin (ha ezt nem vették észre, akkor hány hiba lehet még benne? kb. két éve volt ugyanez a hiba ubuntun), új Ubuntu a unity csempékkel majd a 8 magos telefonomra jó lesz 2025-ben, puppy saját tárolókat használ, DSL-re működő skype-ot nem bírtam varázsolni.. Maradnék a Debian családnál, úgyhogy debian vagy ubuntu + lxde vagy xfce.

Debian vs. Mint Debian Edition:
- a boot idő teszteknél a Debian volt a gyorsabb, teljes boot idő: 4 perc 12 vs. 5 perc 15
- viszont a Mint DE kevesebb memóriát eszik. 191 MB vs. 132 MB
- és a Mint DE telepítési mérete kisebb, ~3 GB vs. 1011MB
- viszont a beépített menüket valamivel gyorsabban nyitja a debian (nem mértem, de kb. olyan gyors volt, mint a host ubuntun)
- telepítési idő: 3h20 vs. 1h50
- a Mint-nél megtaláltam az autologin bugot, és az első felhasználó alapból nem sudoer, ezt külön kell beállítani.

Virtuális gép: 512MB RAM, 16MB VRAM; host: Virtualbox 3.2.8 Ubuntu 10.10-en / Sempron 2800+ @ 1.6GHz, 1GB DDR400, 128MB VRAM, 250 GB IDE HDD. (Újabb, nem virtuális gépen nyilván a telepítési és boot idő sokkal rövidebb lett volna.)


szomb. dec. 10, 2011 16:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Off: Mostanában mindenki azt hiszi Squeeze mindenható és a házi gépére(ire) telepíti,mert kisebb erőforrásigényű és nagyon jól néz ki (mármint a GUI) pl. bármelyik deb-alapú,de jóval nagyobb tudású tuningolt OP (ubuntu ,pinguy ,mint stb) :shock:-aztán csudáznak ,hogy miket nem tud alapból!Tud az,de vért izzadsz vele mire megidomárolod és akkor sem úgy tudja mint az instant deb-alapú..
Na akkor nagyon sokan el is szomorodnak tőle--a konklúzió ismerős: a linux egy..különösen a Debian!---
Holott nagyon jó,de mivel a fejlesztők célja eredetileg nem a home-user volt ,ezért nem is lesz olyan amit otthon szívesen használ egy kezdő felhasználó,ráadásul a fele nem is kell a milliónyi szerveralkalmazásnak amit viszont atom-stabilan támogat annyira hogy kiveszed egy intel-es szerverből a wincsit átdugod egy amd-s be és megy!
On


szer. jún. 29, 2011 20:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Kiraktam panelra a leállítás/kijelentkezés gombokat, az úgy megoldódott. De a menüt nem tudom mivel cseszte el.

Viszont lehet, hogy hagyom a fenébe a másodunokatestvért, és visszamegyek az eredetihez.
Másik gépre - szinte ugyanaz, csak nem PIII/800 hanem Celeron900 - feltettem egy Debian 6/Squeeze LXDE-t, és bár fapadabb, de megy helyből, eligazodom. Még idő kell kitapasztalni, de megeshet, hogy váltok rá.


szer. jún. 29, 2011 18:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Vaaan baja a gárdának.. :evil: mint fentebb írtam,de erőrorrásigénye még midig minimális akár az új KDE v.Gnome pjojektekhez képest.
A leállításhoz meg megfogod ama eszközt :roll: (rossz az ki rosszra gondol! :jajne: ) és beleszerkeszted a kill all and poweroff projectet és kirakod egy külön "gombbal: 36x36" akár asztalaid közepére,mert akkor bele lehet könnyen célozni. :lol:-vagy ha erre is lusta vagy egyszerűen kinyomod a gép szemét..mert ez a rendszeren nem olyan hogy bocsi,de szabálytalan volt a manőver és csökkentett mód..van ilyen ..az grafikára vonatkozik-ez, ott folytatja ahol elvágtad a zsinórt..még a félbemaradt mentésre is 'emléxik'..renben van a kivág--beillesztve nem .., de maga Op az megy..


pén. jún. 24, 2011 22:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Megy. Működik, hogy pontos legyek.

A korábban leírtak azért nem javultak meg, valamelyik frissítés felülírta és elcseszte az xfce menüt (nincs benne a leállítás/újraindítás/...), lett szép új háttérkép, és jó sok frissítés.


pén. jún. 24, 2011 12:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Ööö... :roll:
... csak elő kel sadarintanom spejz aljáról a "bakszarvast"-és letekernem a nyakát
-most akkor megy vagy nem? :P


szer. jún. 22, 2011 20:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Hehe... izé.... szóval... khm...

Helyre raktam, van újra GUI.
Ugyanis megtelt a vinyó. :gigalol:

Anno csak vágtam egy partíciót neki, eddig elvolt, csak hát az apt archives...
Még nem tökéletes, de már megy újra, hála némi parancssori működésnek.


szer. jún. 22, 2011 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Eddig tartott.
Ma valami saját frissítést szedett le, vacakolt, vacakolt, függőségek voltak, valamit nem tudott letölteni.
Aztán következő bootnál hanyattesett, grafikus képernyő nuku, cli-be sem dob be, én be tudok ugyan lépni.

Eddig sem voltam hajde elégedett, ez most jó ürügy, nem fogok Xconf-fal vacakolni, mert ő elcseszte magát.
(Én sosem piszkáltam, eddig jó volt.)


szer. jún. 22, 2011 14:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
I'm sorry,a "Mint csapattól többet vártam... :oops:
...és valóban nálam még a lemezt sem találja
vígan futkorász autologinostul is,még a számomra unszimpi KDE alatt is..min.gépigénnyel.Talán hülye ötlet:próbaképpen mit csinálna az eredeti Mint10-el a gépeden,tudom hogy nem hasit,de azon bőven lehet faragni..meg azt is hogy a instant érzés elmarad..(pedig azon is bőven farag az ember-feltéve,hogyha igényes)


szer. ápr. 13, 2011 22:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Felraktam (alóla írok), de megbántam.

Lassabb, mint a 9-es XFCE volt, nem lehet az autologint beállítani (nem aktív a Login Screen Settings-nél a gomb), mint látszik, nem tud rendesen magyarul, rendszeresen elállítja az időt, most raktam fel az ntp-t, de továbbra is azt mondja telepítsem, és ami a legirritálóbb, hogy újraindítás alatt ő az oprendszer újraindítását érti (shutdown -r -re is), én pedig a gépet akarom (mivel 4 oprendszer van rajta), így vagy le kell állítanom, majd újra be, vagy dühömben reset.

Még várok egy kicsit, hátha lesznek javítások, de egyelőre ÓRIÁSI csalódás.


szer. ápr. 13, 2011 17:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
pg írta:
Ahogy elnézem, nekem a 10-es XFCE kéne, de az még RC. (Az Debian alapú, gyorsabb.)

Kivárom, addig próbálkozom mással.



Kijött a végleges.


(Le is szedtem, meg is csináltam az USB-s telepítőt, jövőhéten felrakom.)


szomb. ápr. 09, 2011 20:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
ÖÖö...valahogy ettől féltem :D
Az adataidat.ha nagyon biztonságban akarod tartani: akkor a telepíteés idejére egyszerüen lerántod az adatkábelt,amikor feltelepítetted a rendszert akkor meg rádugod..aztán zamek az ntfs irás-olvasás jogot megadnia az újonnan felcsatot kötetre és ennyi.Magyarul írsz-olvasol és Win alól is irható-olvasható marad az újonnan kreált file,könyvtár a meghajtón
Az MS -Officet illetően többen megkövezhetnek,de igazán annyira tudom haszálni mint az nyílt szabványúakat OO ill LO-t:nem vagyok titkárnő..én a táblázatkezelést még Lotusban kezdtem ill használtam még anno a Microsoft Publishert is..ezeket elvileg (mások használjál wine alól..megy)
A Code4 biztosan megy a PlayOnLinux alól,de kéri az eredeti lemezt(ez is megoldható akár egy virtuális ISO felcsatolásával (ha nem eredeti)),valamint fel kell telepíteni a wintrix-et is(ez amolyan diretx-emu)-én ritkán lődözök Fsp-ben...de pl egy Hieros5 tökéletesen megy.


kedd márc. 29, 2011 21:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Köszönöm a "válasz-áradatot" :)

Amit írtam másik vinyómón főként képek, filmek vannak amik fontosak.
A wine-ról már hallottam gondoltam hogy majd kipróbálom, mert szeretem az MS Officet, és azt szeretném inkább használni.
Az én kérdésem a másik vinyóval kapcsolatban inkább arra irányult, hogy tudom-e a kis NTFS-m tovább írni, azaz másolni a vinyóra, és olvasni. Tehát a filmjeimet nézni és ilyesmi.

Azt még szeretném megkérdezni hogy ezzel a winenal tudok futtatni teljes 3d-s játékokat is? pl cod4 vagy ilyesmi?

Szerk.: Az gépem; ASUS M4A785TD-V EVO, PhenomII 955, ATI 3870.


kedd márc. 29, 2011 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
:roll: ÖÖ.. inkább az alaplapod tujajdonságairol kellene bármi bővebbet tudni mint a wincsik nagyságáról,hiszen egy szerver is bőven (nem FTP!és nem Torrentszerver,de egy munkahelyi adatbázis..) elmuzsikál egy 80Gb-vincsiről).Valamint arról hogy milyen alkalmazásokat szertnél futtatni?(nekem egy 120-as 20/100 megy 12/63 'kihasználtsággal'-64 bites rendszer-elviekben 4-6Gb elég egy teljes redszernek,sőt van a 128 megás Puppym is!- pen-en
Tudom,ez vadul hangzik egy win-en szocializálódott embernek,de a lényeg az alkalmazásokban van.Hihába van a PlayOnLinux .. :jaj: -meg lehetett fúrni vele a playstationt is,de az erdmény siralmas...látványban.
A Kde.. különösen a winhez szokott embernek szimpi mert látszólag minden a megszokott helyén van,a 4-ben-szemkápráztató effektekkel.Aztán,van a Gnome -abból most jön a 3-as és mindenki átkozza..az enyém valami :ilyesmi meg ilyen a hegereren a 4 asztallal :roll: ez Gnome-leginkább egy Mac-ra hajaz,kis jóindulattal :) -de ez nem is biztos,hogy kell neked..

Az olvasás szempontjából (adatok) a linux számára szinte közöbös a filerendszer(szinte mindenevő-beleértve az Droidos telefont is,a futtatás szempotjából,már lényeges a segédprogram pl wine,samba stb.
Simán csatolja a lemezt filerendszerestül,de azt hogy azon lévő adatokat használhatod-e uo.formán mint előtte mint előtte,az csak a wine-n és annak a segédprogramjain múlik.(ezeket telepíteni kell külön-külön

A hardverek szempotjából igen lényeges mozzanat:pl nyomi,multi-func,kamera a hardvertámogatoottság más Os alatt müködő hardverek-szivok én is pl egy Lexmark 2400 sorozattal,ami csak nyomtat,de nem szkennel,mondjuk uu. megvan ez a hiba win7-64 alatt is,csak xp32 bitesen működik úgy ahogy kitalálták..

Na,lényegre!Az ext3 hármat felejtsd el-bizttonságosabb a 4-s sőt van már újabb is ,de ez singly lemeznél közönbös
Szsvsz-negy home gépre-nem igazán szükséges a swap (késremenő vitákat folytatunk köreinben hogy kell vagy nem -nálam nics a 4Gb Ram mellett)-gyárts,ha úgyérzed mint a 'guruk szeint kell az...mer' jó ha van" :roll: !
Egy lényeges dolgot tarts szemelőtt és innentől lesz a linux absolutly bolondbiztos:két partot gyárts egy /(gyökér) elég neki 6-7GB- és sokat írtam és egy home(ez minél nagyobb,hiszen itt lesznek a saját cuccaid! (akkor igazán biztonságos ha a kettő két könböző fizikális lemezen is van,de ez lassitja a rendszer indítását!)-Ha összedőlne maga az op-akár hardhiba(bexart a vincsi)miatt is-a személyes adataid mindeképpen megmaradnak.
Lényeges különbség a win és a linuxok között:kiveszed a telepített linuxodat és ádtugod egy teljesen más hard-környezetbe,szinte biztosan elindul..lesznek kérdései bőven főként a grafikával kapcsolatban,de megy...


hétf. márc. 28, 2011 20:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Üdvözlet urak.

Kissé megutáltam mostanság a Windowsomat, ezért gondoltam kipróbálnék valamilyenfajta linux disztribúciót. Nekem bejön ez az új openSuse, gondoltam feltenném azt. Következők lennének a kérdéseim. Van két merevlemezem, 250, és 500GB kapacitással. Jelenleg mind a 2 NTFS (ez biztos nem meglepő). Az 500as majdhogynem tele van, és nem is szeretném formázni, elég sok szükséges dolgom van rajta. A kérdés az lenne, hogy ha ez NTFS maradna, tudnám e használni normálisan linux alatt? A következő pedig, hogy az openSuse 11.4 alá milyen partíciók kellenek? Úgy gondoltam hogy a 250es vinyómra csinálnék Ext3-at, és ha jól tudom akkor kell valamilyen swap partíció. Ennek a mérete mekkora legyen? 4GB memóm van.


hétf. márc. 28, 2011 15:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Ahogy elnézem, nekem a 10-es XFCE kéne, de az még RC. (Az Debian alapú, gyorsabb.)

Kivárom, addig próbálkozom mással.


hétf. márc. 28, 2011 12:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Azt mondod, hogy a 10-es LXDE kevesebb erőforrást igényel, mint a 9-es?
Az LTS-t azért szeretem, mert ha jó, hadd maradjon, ne kelljen muszájból hamarabb lecserélnem egy év múlva.

Debiant inkább nem, nem akarok túl sokat szögelni.

Lehet, hogy megnézek egy Puppy Wary-t.


hétf. márc. 28, 2011 11:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Ezesetben,sok választásod nem marad vagy a Mint 10-es,XFCE,LXDE-nem érdemes az LTS miatt a régebbit feltenni ez a kernel is bőven jó legalábbis Mint alatt.Vagy egy Debian Squeeze ez is tudja és bombabiztos,viszont extrák csak utólag,vagy az Arch-de ezen aztán nagyon kell tudni szögelni.
Erőforrásigényben az előbbi felsorolás szerint csökkenő.


pén. márc. 25, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Egy PIII-asra asztali gépre szeretnék egy tisztességesen futó desktop linuxot.
PIII/800 (nem Celeron), 512 MB RAM, 16 MB VGA, DVD, 10 GB HDD.

Olyat, ami nemcsak használható - csodát azért nem várok tőle - , de azért normálisan elfut.
Volt XP a gépen, az olyan 3-as volt (5-ös skálán), használható ugyan, de nem volt benne sok köszönet. Annál jobbat szeretnék, legalább egy 4-est (az 5-ös skálán).

Rendes támogatás, magyar nyelv, naprakész szoftverek.

Amire gondoltam:
Ubuntu eredetileg, de annak a proci kevés volna (1.7-es PIV-en, ugyanennyi RAM-mal, laptopon szépen futott a 10.04, meg is lepődtem rajta), ezért inkább Xubuntu vagy Lubuntu. De ezeket korábban próbáltam, és csalódtam bennük. (Esküszöm, a sima Ubuntu jobban ment ugyanazon a gépen, holott ezeknek elméletben kisebb a hardverigényük).

Így a Linux Mint-re gondoltam, LXDE-re vagy XFCE-re. (A Fluxbox nem jön be.)
9-esre, az LTS miatt.
Feltettem az LXDE-est, de nem az igazi. :-(

A Puppy Linuxot, Slax-et kihagynám, az előbbi ugyan tetszik, de inkább a gyereknek tenném fel első PC-re. :-) Aranyos, tud mindent, de valahogy olyan játékszerű. A Slax (és a Puppy is) meg USB-ről futásra van optimalizálva (bár telepítettem már mindkettőt vinyóra).

Tud-e valaki még valami alternatívát ajánlani?

Nem vagyok igazán kezdő, de olyat szeretnék, ami szépen, simán, gyorsan és egyszerűn, problémák nélkül felmegy, nem kell utána barkácsolni rajta, míg használható lesz (nem mintha nem tudnám megoldani, inkább időm van kevés). Apróságokat hajlandó vagyok igazítani rajta, de ezek inkább csak minimális szépséghibák legyenek.


szer. márc. 23, 2011 23:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
A betyárját!..'mégis mozog..(Galilei)'! 8)


hétf. feb. 28, 2011 16:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Tökéletesen feltelepült. Érdekes, hogy elfelejtettem, milyen jó a karakteres kezelés :D
A telepítőt a terminálos változattal raktam fel, és számomra ez nagyobb élmény volt, mit a grafikus XD ráadásul a 486-osomon DOS van, amit régebben használtam, és ez a telepítés eszembe juttatta, milyen jó volt használni :)

Még egyszer kösz a segítséget :)


hétf. feb. 28, 2011 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Amint letölti, kipróbálom. Kösz a segítséget.


hétf. feb. 28, 2011 8:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Szerintem ezt:
Kép
Ez egy egylemezes Squeeze.
Ilyen az indítóképernyő Kép
Grafikusan is telepít neked magyarul minden szerveralkalmazást amire vágysz,telepítés után egy lecsontozott Ubuntuval szembesülsz.
Ha ezzel sem sem sikerül,akkor ott valami nagyon nem ok a merevlemezzel(fizikális hiba,rossz particonálás stb)


vas. feb. 27, 2011 19:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Szerintem mindegy, hogy milyen disztribució.... Valami hardver gond lesz nálad! Így messziről a DVD olvasódra tippelnék!


vas. feb. 27, 2011 18:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
A telepítéssel még mindig problémáim vannak. Szerintem nem mindegy, melyik disztribúciót választom. A következő alaplapot használom: GIGABYTE GA-G31M-ES2L
Az lenne a kérdésem, hogy ehhez az alaplaphoz a Debian oldaláról melyik disztribúciót töltsem le?

Konkrétan olyan problémáim vannak, hogy be se tudja olvasni a DVD-t, vagy particionálás urán hibát ír ki, stb. Eddig 3 disztribúcióval próbálkoztam, remélem tudtok segíteni.


vas. feb. 27, 2011 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Kösz a segítséget, tanulmányozni fogom ezeket.


vas. feb. 27, 2011 10:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
A lenini mondás szerint:tanulni,tanulni,tanulni!Alapvető ismertek nélkül még használni is nehézkes egy Op-rendszert.Hiszen eleve flátuszom nincs hogy mit hova ment,vagy mit csinál egy-egy alkalmazás(legalább kb mit művel a háttérben) uu. mint a win-felhasználók tömege sem tudja hogy három egérkattintással mit is csinál-hiszen a reklám szerint ezzel nem is kell foglalkoznia!A tudatlansága a vírusirtók konyhájára tolja a pénzt,ill. a folyamatos rendszerhelyreállítással,újratelepítgetéssel rabolja el az idejét,ami mint tudjuk újfent pénz! :(

A linuxos terminál használata pl itt: http://www.doksi.atw.hu/
Különös tekintettel a bash-programozásra:http://tldp.org/HOWTO/Bash-Prog-Intro-HOWTO.html
Viszzakanyarodva az eredeti témához szerver:http://www.ehow.com/how_2266701_build-linux-based-web-server.html,ill ha már ubuntu:http://www.makeuseof.com/tag/build-linux-web-server-computer-part-1/


vas. feb. 27, 2011 10:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Én azt mondtam, hogy nem kell tartani tőle, ha használni kell....
Amúgy meg Gúgli segit ezekben a kérdésekben.


vas. feb. 27, 2011 8:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Az ubuntut már jól ismerem, egy jó ideig folyamatosan használtam, utána "szakaszosan". Ez a kedvenc linuxom. Azt mondod, meg kell tanulnom a linuxos terminál használatát? Hol találok ilyen leírást?


vas. feb. 27, 2011 8:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Elektromann:

1. Hááát, nehéz erre mit mondani! Minden Linuxnak (majdnem) van grafikus felülete, az persze máskérdés, hogyalapból telepíti-e. De legfontosabb kérdés: Maga a program, amit használni akarsz konfigurálható-e grafikusan?

2. Egy kis tanulástól meg nem kell félni: Miért baj az, hogy terminálon kel valamit beállítgatni? A terminál használata bizonyos dolgokhoz a mai napig sokkal hatékonyabb, mint valami grafikus csoda felület!!

Na szóval, asszem én ezt csinálnám a helyedben:

A verzió (ez a hosszabb, rögösebb):
1. Felraknék egy Ubuntut (mert az feltelepül magától, grafikus felület, stb.)
2. Utána járnék, hogy pontosan milyen programokat is szeretnék használni!!! Milyen szerver kell, stb. stb.
3. Ismerkednék a rendszerrel.... felraknám próba képpen azokat a programokat, amikre szükség van.
4. Ha már jól megismerted a rendszert (mondjuk jövő ilyenkor), akkor el lehet kezdeni ténylegesen egy olyan környezert kialakításán, amit ki lehet rakni akárhova.

B verzió (ez a gyorsabb, de drágább):
1. Fizetnék egy profinak, hogy hozzon össze egy ilyen rendszert... :wink:


vas. feb. 27, 2011 8:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Elektromann:

1. Hááát, nehéz erre mit mondani! Minden Linuxnak (majdnem) van grafikus felülete, az persze máskérdés, hogyalapból telepíti-e. De legfontosabb kérdés: Maga a program, amit használni akarsz konfigurálható-e grafikusan?

2. Egy kis tanulástól meg nem kell félni: Miért baj az, hogy terminálon kel valamit beállítgatni? A terminál használata bizonyos dolgokhoz a mai napig sokkal hatékonyabb, mint valami grafikus csoda felület!!

Na szóval, asszem én ezt csinálnám a helyedben:

A verzió (ez a hosszabb, rögösebb):
1. Felraknék egy Ubuntut (mert az feltelepül magától, grafikus felület, stb.)
2. Utána járnék, hogy pontosan milyen programokat is szeretnék használni!!! Milyen szerver kell, stb. stb.
3. Ismerkednék a rendszerrel.... felraknám próba képpen azokat a programokat, amikre szükség van.
4. Ha már jól megismerted a rendszert (mondjuk jövő ilyenkor), akkor el lehet kezdeni ténylegesen egy olyan környezert kialakításán, amit ki lehet rakni akárhova.

B verzió (ez a gyorsabb, de drágább):
1. Fizetnék egy profinak, hogy hozzon össze egy ilyen rendszert... :wink:


vas. feb. 27, 2011 8:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Most tudtam meg, hogy a Debian karakteres irányítású. Én nem nagyon értek az ilyesmihez, max DOS-t tudnék használni, de azt is nehezen. Nincs valami grafixus megoldás a szerveremhez?


szomb. feb. 26, 2011 19:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Én, mint mezei programozó ezt nem tudtam hova tenni....
De most már minden világos! :D :D :D


csüt. feb. 24, 2011 6:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
@Elektromann
Helyes abból legalább hasznod származik..félreértettem mert az hittem ezen gépen hajtod még a játékot is :D

@Deka
Idézet:
Nem mindig könnyen olvasom a hozzászólásaid!

Aztán mégis melyik rendszergazda (külös tekintettel az 'igazi'rendszergazda) hozzászólásai világosak?

Idézet "a nagyoktól":
'A rendszergazda mint faj - jellemzés:
A populáris definíció szerint a rendszergazda az az ember, aki reggel kihajtja a rendszereket az ólból, eteti-itatja, este pedig visszatereli őket oda. A valóság majdnem ilyen szomorú.
Számos egyébként előnytelen jellemvonás és hosszú évek kitartó munkája szükséges ahhoz, hogy valakiből igazi rendszergazda váljon. Az igazi rendszergazda titkos tudás birtokosa, számos beavatási lépésen keresztül sámáni erők birtokosává válik, a felügyeletére bízott rendszeren élet és halál urának képzeli magát, és sajnos az is. Vannak mellékhatások is, az évek során egyre fokozódó paranoia, skizofrénia, hatalommánia, kommunikáció-képtelenség és tévedhetetlenség-tudat, hogy csak a legsúlyosabbakat említsük.

A rendszerhez fűződő bensőséges viszonya szorosabb, mint bármelyik házasság, a felügyeletére bízott számítógép vagy számítógépek minden porcikáját ismeri. Párkapcsolatuk macsó típusú, ha a rendszer teljesítménye elmarad az elvárásoktól, verbálisan, féltékenységi rohamaiban tettlegesen is inzultálja kedvesét. Huzamosabb ideig azonban nem bírja ki nélküle, modemet vásárol hogy a leglehetetlenebb időpontokban otthonról is ellenőrizhesse működését.
Évekig álmodozik arról, hogyan verné szét az egészet egy tűzoltószekercével. A rendszergizdának számos ellensége van, de legjobban a felhasználókat utálja. A velük folytatott sziszifuszi küzdelem lassanként kiöl belőle mindent, ami emberi. Az ideális rendszeren nincsenek felhasználók, és a rendszergazda mindent meg is tesz azért, hogy rendszere közelítsen az ideálishoz. Első lépésben munkatáborhoz méltó fegyelmet vezet be a rendszeren.
A tábort körletekre osztja, lakóinak életét szigorú szabályokkal keseríti meg, mindenkinek körültekintően, sőt, szadista élvezettel korlátozza jogait. Tudásának morzsáit csak kiválasztottaknak adja tovább, a rendszer foglyai közül a kontraszelekció elve szerint kápókat szemel ki magának, csicskáztatja őket, elvégezteti velük a piszkos munkát, cserében extra jogokat adományoz nekik, és bizonyos mértékben osztozhatnak a mezei felhasználók iránt érzett megvetésében.
A kivételezettektől feltétlen lojalitást követel. A rendszergazda a valósággal nehezebben boldogul, a verbális kommunikáció során gyakran túlcsordul vagy lefagy. Ideges természetű, embertársait gyanakvó tekintettel méregeti, mindenkiben potenciális felhasználót gyanít. Apró szokásaihoz görcsösen ragaszkodik, az utcán hexadecimális kódokat mormol maga elé. A valós világ komplexitása metafizikai szorongással tölti el, összeesküvés-elméleteket gyárt és csereberél a rendszereket összekötő szupersztrádán, kódoltan kommunikál.
A tények egyre kevésbé befolyásolják gondolkodását, vélt vagy valós veszély esetén kommandósnak képzeli magát, és senki nem látott még napozó rendszergazdát-legfeljebb inkogitóban. Szélsőséges rendpárti vagy radikális anarchista, utóbbi esetben azonban csak a rendszerén uralkodó félfasiszta viszonyokat kompenzálja. A rendszergazdának mindig igaza van, a kritika bármely formáját a személye ellen irányuló burkolt támadásként értelmezi, ilyenkor vérengző mimózává változik.
Bizarr szexuális életét a hálózaton terjed pornográf anyagok gyűjtésével próbálja meg feldobni. Nagyon jól keres, mégis mindig alulfizetve érzi magát, így lelkiismeretfurdalás nélkül maszekolhat munkaidőben is. A grafikus alkalmazásoktól (World Wide Web), hálózati játékoktól, interaktív próbálkozásoktól (Java) epilepsziás rohamot kap, a multinacionális karvalytőke rendszervesztő marketinghúzásainak tartja őket, az ilyesmikkel próbálkozó felhasználót vérbe alázza.
A rendszert számos veszély fenyegeti. A felhasználók apró trükkökkel próbálkoznak a szabályok kijátszására, a rendszergazda ilyenkor példát statuál, nyilvános büntetést eszel ki. A rendszer határait dühös pitbullként védi, tűzfalakat épít, áramot vezet a szögesdrótba, aknazárat telepít. Rémálmaiban a partizánok mégis bejutnak, és megkísérlik elpusztítani a rendszert, vagy egyszerűen csak felírják a falra hogy "Hülye rendszergazda". Rémálmai néha valóra válnak, ilyenkor hiába állítja fel tábori ágyát a gépteremben, napokig nem tud aludni.
Óriási stresszigényét kielégítendő titokban partizánkodik, hogy elleőrizze a szomszédos rendszerek gazdáinak éberségét, és bebizonyítsa, hogy az általuk használt operációs rendszer fabatkát sem ér. Szoftverügyekben vallásháborúkat robbant ki és kultivál, feketelistákat készít azokról a cégekről és kollegákról, akiket elsőként állít majd falhoz a forradalom. Az igazán rátermett rendszergazdák rémtetteit hálózati mítoszok örökítik meg.!'
8)
Ps: az alávonyigált idézetrészek nagyban jellemzőek rám is! !-Đ


szer. feb. 23, 2011 21:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
nacorvus írta:
Ok,de abba gépbe mi a bánatnak egy csúcs videokari?.vagy azt is félreértettem..No meg nem üttyfütty megy a távfelügyelete sem a szervernek,még nekem sem,pedig néhány éve küszködöm már velük.Amikor meg valójában fizikális hibája van,akkor vagy oda kell menned a szerverparkba,ami nem egy egyszerű esemény,vagy 'bérgépgyilkost' szervezel be,azt meg általában nem Olcsó Janinak hívják.


A szerver elhelyezése legyen az én gondom, a videokari, amit vettem egy 128Mb-os (ez volt a legkisebb, amit találtam PCI-Express-ben), amit azért vettem meg, mert a régi 512-es, azt meg el fogom adni.


szer. feb. 23, 2011 16:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Nacorvus:

Idézet:
Még aki már dolgozott is hasonló deb.minimalon (terminalon-konzolban megerőszakolható)atomstabil rendszeren ami csak ahhoz a vashoz jó,na az az=Arch!
Minden frankó,de nem felhasználóbarát sőt egy kezdő számára maga az agyrém,még egy szóló gépen is nem egy szervernél!
Pozitívum!:Ha egyszer belőtted akkor évente egyszer kell ránézned,hiszen tudod,hogy milyen vasat bőrzötél!

Lehet, hogy félre értettelek! Nem mindig könnyen olvasom a hozzászólásaid! :wink:
Mit értesz azon, hogy csak ahhoz a vashoz jó?

Debian, Arch, Gentoo, ...
Majdnem mindegy, hogy melyik, mert egyik sem könnyű falat egy kezdőnek!


kedd feb. 22, 2011 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Ok,de abba gépbe mi a bánatnak egy csúcs videokari?.vagy azt is félreértettem..No meg nem üttyfütty megy a távfelügyelete sem a szervernek,még nekem sem,pedig néhány éve küszködöm már velük.Amikor meg valójában fizikális hibája van,akkor vagy oda kell menned a szerverparkba,ami nem egy egyszerű esemény,vagy 'bérgépgyilkost' szervezel be,azt meg általában nem Olcsó Janinak hívják.


kedd feb. 22, 2011 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
Kicsit félte trafáltál. Torrent szerver nem lesz benne, csak a WOW szerver, ami olyan nagyon különálló. Egyébként meg Pestre fogom felvinni 100/100-az szolgáltatóhoz, és tárhelybérlési lehetőség lesz. A WOW nem lesz nyilvános, csak páran leszünk rajta, korlátozottan.


kedd feb. 22, 2011 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Linuxot szeretnék, segítség!
By Elektromann:
Idézet:
Most kezdek összekavarodni

:shock: Hát most már én is,..mert akkor,neked nem levelezőszerver (SMTP) kell hanem egy mindent kiszolgáló Fileszerver(Ftp),Adatbázisszerver+torrentszerver stb erőgép,amin még menet közben játszogatsz is!
Erre több gépet szoktak használni egyrészt technikai okokból:pl.ha,betojt a levelezőszerver,nem szerencsés ha magával rántja az adatbázis-kezelőt,..másrészt,fizikailag nem bírja a gyűrődést egy közönséges PC.Harmadrészt ezt otthon egyszerűen a netszolgáltatód nem fogja megengedni,mert ehhez béreltvonali szerződés kell.
:arrow: Szerintem ennyi ismerettel q*rva nagy fába vágtad a fejszédet,de a próbálkozás mindenképp dicséretre méltó. Hallgass rám maradj a Debiannal,ha bárminő szervert ácsolsz az egyik legmegbízhatóbb disztribúció és tisztességes támogatása is van kiemelve hogy az bizonyosan beszél magyarul is.
A lényeg,hogy a mentett ISO-képfilét végig kell ellenőrizni,ezért van mellette az FTP-szerveren az md5,még a kiírás előtt,ha az jó még mindig jöhetnek a fizikális lemezhibák a telepítőlemezen.ezért a lehető legkisebb sebességen kiírni majd visszaellenőrizni.

@ Deka:
Biztosan nem:
Kép

Kép

Kép
..etc. aztán terminálban bubuckodni a pacemannal.
Emlékeim szerint Gentoo-t életemben nem használtam hacsak valami klónját nem pl a Partedmagic lemezzel vagy a Systemrescue,de az biztosan nem,mert az sitax.


kedd feb. 22, 2011 18:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség