Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:41



Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő
Router+WLAN Router 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
...

Megoldódott, köszi.

A kapcsolódást a torrent oldal jelzi. Nem a uTorrent-re gondoltam, ott tényleg úgy van, ahogy írtad.
Kép

Itt látszik, hogy van aki csatlakozik, van aki nem. Az utóbbi csak olyantól tud letölteni, aki csatlakozva van.


pén. márc. 19, 2021 7:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
A D-Link routernek csak mint switch kell üzemelnie, azaz a DHCP szolgáltatását ki kell kapcsolni.
A switch-hez csatlakoztatott laptopnak a Telekom router fog IP címet osztogatni.
A Telekom router DHCP beállításainál meg kell adni, hogy a Laptopnak mindig ugyan azt az IP címet ossza ki.
Típustól függ, hogy milyen menüben éred el az ip cím rögzítését. Például: DHCP Reservation
A Port Forwardot a Telekom router felületén kell továbbra is beállítani.

Ha az utorrent nem zöldül be, nem biztos hogy rossz a port átirányítás, csak éppen nincs kapcsolódás.
https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
Itt tudod tesztelni az uTorrent portot.
Az IP cím mellé beírod a port számát és teszteled.
Ha az uTorrent fut, akkor a port nyitott.
Ha uTorrentet kilövöd, akkor a port zártnak fog látszódni.
Ez esetben tuti jó a forward.
És ha beindul az uTorrenten valami intenzív letöltés, tuti be fog zöldülni.


kedd márc. 16, 2021 23:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Elakadtam a hálózattal.

Az előzőekben kérdeztem rá egy második WiFi Router csatlakoztatására a Telekom Routerhez. A segítségetekkel sikerült is, szépem működik.

A jelenlegi csatlakozási séma:
A Telekom Router négy LAN kimenete csatlakozik:
1. IPTV egység 1. 192.168.0.18
2. IPTV egység 2. 192.168.0.19
3. PC (Win10/64) 192.168.0.13
4. D-Link Router (Switch-nek kötve) 192.168.0.33

A D-Link Routerhez csatlakozik egy Laptop (WinXP/32). Innen csak torrentet seedelek néha uTorrent 2.2.1-el.
Ez a Laptop előzőleg közvetlenül csatlakozott a Telekom Routerhez 192.168.0.15 címen. Azért lett átdugva a D-Link Router-be, mert nem volt több szabad LAN csatlakozó a Telekom Ruteren, és kellet még egy WiFi egység.

Ma derült ki egy újabb probléma. A torrent oldalhoz eddig úgy csatlakozott, hogy a felületén "Csatlakozva" volt látható. Most ez "Nem csatlakozik" lett. A Laptop Port Forwardolva van a Telekom Routerben a gép IP címével, és a bejövő Port értékével (uTorrent).
Arra rájöttem, hogy a Laptop 192.168.0.50 címet kapta a D-Link Switch-től. De ezt az IP címet hiába állítom be a Port Forward-nál, nem csatlakozik a uTorrent.

Kérdésem: hol, és hogy kellene ezt az egészet beállítani?


kedd márc. 16, 2021 17:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Köszi. :)

Azért történt egy fennforgás. Rátöltöttem az ajánlott új Firmware-t (simán lejött a böngészővel). Mindent újra be kellett állítani. A Reboot után nem akart csatlakozni a Setup a beállított 192.168.0.201 címen. Szétszedtem a hálózatot, közvetlen kábellel csatlakoztam a PC-hez. Nem csatlakozott, a böngésző azonnal benyomta a https:// előtagot a 192.168.0.201 elé.
Reseteltem a D-Link -et, újra beállítottam a 192.168.0.1 címmel. Így csatlakozott, nem rakta elé az előtagot. De ha bármilyen más számra változtattam meg az IP cím utolsó tagját, nem kapcsolódott a közvetlen kábellel. :shock:

Visszaállítottam a hálózatot. A .201 végződéssel nem volt hajlandó kapcsolódni a Telekom Router-en át sem. (a régi Firmware-el kapcsolódott). Vágül a .33 végződéssel kapcsolódott.
Kénytelen vagyok más címet beállítani, mert a .1 végződéssel a Telekom Rutert lehet elérni. A kisebb számok meg össze-vissza foglaltak a többi kapcsolatnak.

Na mindegy, most jó. Eltökölődtem vele jó sokat, és ráadásul nem is értem mitől van így. :wink:


csüt. feb. 25, 2021 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Kilépés a böngésző bezárásával. Az első képen automatikusra van állítva a csatorna választás, és igen, a 6-ost választotta.
Régebben nekem is volt hasonló problémám. WPA2 módban nem kapcsolódott, csak WPA módban.
De nem akartam csökkentett biztonságot használni. Aztán egy frissítés megoldotta.
Laptopon is meg kell nézni van-e frissebb wlan driver.
A DLINK 2.30WW (WorldWide) verzióját pedig frissítheted v2.35EU verzióra.
ftp://ftp.dlink.de/dir/dir-635/driver_software/DIR-635_fw_revb_235eub01_ALL_multi_20130618.zip
Ha egyik böngésződ sem veszi a letöltést, akkor totalcmd új ftp kapcsolathoz írd be a címet.


szer. feb. 24, 2021 21:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Megnéztem, szerintem a 6-os. A legnagyobb a 13-as. Csináltam képeket is.
És ha már itt vagy megkérdem, hogy lehet kilépni (Log Out) a D-Link beállításból? Én nem leltem sehol (harmadik kép).

Kép Kép Kép


szer. feb. 24, 2021 18:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Nézd meg, hogy a Dlink wifi hanyas csatornán sugároz? (Dlink wifi beállítások, vagy mobilos wifi analyzer) Előfordulhat, hogy a laptop hw vagy sw nem kapcsolódik a 12-13-as csatornákhoz. (USA-ban csak 11-ig szabványos.)


kedd feb. 23, 2021 18:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Itt is elakadtam:

Volt a házban egy WiFi egység, a Telekom Router-je. Erről ment egy laptop (a több gép kábellel).
Lett egy iPhone, de ehhez kicsi volt a térerő mindenhol. Beraktam még egy Dlink routert (de switch-nek kötve), meg egy WiFi átjátszót. A telefon mind a hárommal szépen megy. átkapcsol arra, ahol jobb a térerő.
Gondoltam lekapcsolom a Telekom Router-t, minek ha ott a két másik. Így is lett. A telefon továbbra is kapcsolódik, de a laptopot nem sikerül csatlakoztatni. Látja a két új WiFi forrást, de hiába adom meg a jelszót (elfogadja), azt írja ki, hogy nincs kapcsolat, és kész. Ha a hálózati hibajavítást lefuttatom, nem talál hibát.
Visszakapcsoltam a Telekom Router-t. Most happy. csak én nem. :cry:

Mi lehet ez? A telefonnak jó, a Dell laptopnak nem, neki csak a Telekom jó. :shock:


hétf. feb. 22, 2021 13:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:58
Hozzászólások: 39
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Megnéztük a beállításokat, elvileg minden jól van, úgy ahogy annak lennie kell. Mégis néha megy, néha nem, van hogy kiesik egy órára... Ezekből az következik, hogy valami nincs rendben a routerrel, vagy a dd-wrt build nem stabil ami rajta van.
Még meg fogok próbálni egy factory resetet, ami visszarakja a gyári firmware-t, és azzal letesztelni, esetleg egy régebbi buildet kipróbálok... de ebből előbb utóbb új router lesz az a gyanúm.
Ti milyen routert ajánlanátok? Olyan kellene ami stabil, jól konfigurálható és persze GBites.


vas. nov. 27, 2016 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
mesteryoda írta:
Azt sajnos nem tudom kipróbálni, hogyha csak a Gbit-es PC van rajta, mert akkor nem is megy egyáltalán a net :hm:
Láttam már olyan megoldást, hogy nem a routerben van beállítva a csatlakozás, hanem valamelyik hozzá kapcsolódó gépen, és onnan van megosztva az internet kapcsolat. A router ilyenkor csak switch-ként működik, de ez egy nyakatekert megoldás, és kicsit sem optimális. Részben magyarázná a lassulást is.

mesteryoda írta:
Valami a routerrel lehet, mert időnként gondol egyet és nem működik tovább... Többszöri újraindítások után aztán elindul... :jajne:
Ma is csak így sikerült elindítani, és még így is csak a wifi része megy, kábelen nem :hm:
Lehet hogy ez a build nem stabil?
Vagy valaki nagyon amatőr módon konfigurálta az egészet. Így látatlanban nehéz mondani bármi okosat. Látni kéne hogy milyen beállításokkal megy a router (WAN kapcsolat, LAN IP), milyennel az a gép amelyik kell ahhoz hogy legyen internet, és milyennel a többi.


kedd nov. 22, 2016 21:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ez így egy nagy nulla, nem router. Sőt rosszabb, mert bosszúság.


kedd nov. 22, 2016 17:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:58
Hozzászólások: 39
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
A 29837-es build van rajta.
Azt sajnos nem tudom kipróbálni, hogyha csak a Gbit-es PC van rajta, mert akkor nem is megy egyáltalán a net :hm:
Ma ki akartam próbálni, hogy csak 1 PC van rákötve, de még a ping sem ment, nemhogy a net... :huha:
Valami a routerrel lehet, mert időnként gondol egyet és nem működik tovább... Többszöri újraindítások után aztán elindul... :jajne:
Ma is csak így sikerült elindítani, és még így is csak a wifi része megy, kábelen nem :hm:
Lehet hogy ez a build nem stabil?


kedd nov. 22, 2016 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Akkor is lassú, ha csak a gigabites PC csatlakozik hozzá, a többi nem?
A dd-wrt hogyan került rá? A hivatalosan támogatott routerek között nem szerepel, attól persze még működhet.
Hányas build? A fórumban azt írta valaki, hogy csak a 23598-ban működik a gigabit. Azóta persze lehet újabb is.


kedd nov. 22, 2016 7:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:58
Hozzászólások: 39
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok,

Adott egy Linksys EA2700 GBit-es router ddwrt-vel.
Több PC, az egyikben Gigabites hálózati kártya, a többiben 100MBit-es.
Internetszolgáltató 1GBit sávszélességgel, router nélkül 800-900 Mbit sebességgel megy le volt tesztelve.
A probléma a következő:
Az a PC, amelyikben Gigabites hálókártya van, felismeri a GBit-es hálózatot routeren keresztül, de a net mégsem megy csak 60-70 MBittel. Már szinte minden lehetőség ki volt próbálva, mégsem megy 70MBitnél gyorsabban. A kábel jó, routerben nincs beállítva korlátozás, hálózati kártyán is mindenféle beállítások voltak próbálgatva, semmi eredménye.
Valakinek még lenne esetleg használható ötlete amit még meg lehetne próbálni? Lehetséges lenne, bár nem hinném, hogy azért nem megy, mert a többi PC-ben nincs GBites hálózati kártya?
Köszönöm a válaszokat előre is.


hétf. nov. 21, 2016 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Van egy angol nyelvű leírásom, abból bogarásztam ki, de lehet hogy a hivatalos wiki megbízhatóbb forrás. :)
https://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Client_Mode_Wireless


vas. nov. 20, 2016 20:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
"Kliens módban a wifit használja a másik routerhez csatlakozásra, és a LAN portokra osztja le a netet."

Tökéletes, nagyon szépen köszönöm! :)
Hol találtad meg a leírást?


pén. nov. 18, 2016 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Bevallom, én még nem csináltam ilyet, de a leírás szerint lehetséges. 8)
Kliens módban a wifit használja a másik routerhez csatlakozásra, és a LAN portokra osztja le a netet.
A beállítás lépései között csak a SAVE gombbal mentsd a beállításokat, az APPLY maradjon a legvégére.

1. A Setup /Basic settings alatt:
- WAN connection type = DHCP
- Meg kell változtatni a router saját IP-címét és az átjárót, hogy a másik routertől eltérő LAN szegmens legyen (pl. 192.168.2.1).
2. A Security / Firewall alatt kapcsold ki a tűzfalat, nincs rá szükség.
3. A Wireless / Basic settings alatt úgy kell beállítani, hogy
- Wireless mode = Client
- SSID = amihez csatlakoznia kell
4. A Wireless / Wireless security alatt add meg a wifi kulcsot.
5. APPLY

Ezek után a router újraindul, átáll az új IP-címre (a csatlakozó gépek is új IP-t kell kapjanak) és wifin csatlakozik a beállított SSID/kulcs használatával.


pén. nov. 18, 2016 17:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Hello
Tp-wr841N v9 -re dobtam DD-WRT firmware-t , mert szeretném ha wifin keresztül kapcsolódna a routerhez.
Valaki tudja hol, és hogyan kell beállítanom, hogy vezeték nélkül csatlakozzon a routerre? /kábelen továbbítaná a netet/


pén. nov. 18, 2016 16:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Beállítottam a MAC-hoz kötve, és jól működik mindegyik eszköz.

Jó, hogy segítettek. :D


hétf. szept. 19, 2016 8:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
"Nem is értem, miért variálja a router a címeket össze-vissza."
Érvényességi időre adja ki az ip címet egy adott eszköznek. Ha kikapcsol az eszköz és lejár a bérleti idő, akkor odaadja egy másik, például wifis eszköznek. Kétféle módon tudod rögzíteni az ip címet:

1.Számítógép hálózati adapter tcp/ip tulajdonságoknál fixre állítod. Ha a router 10-től osztogat akkor például 2-9 között vagy pl 100 fölött.
2.Router menüben megkeresni a rögzített dhcp címkiosztást. EPC3925 esetében "Pre-assigned DHCP IP Addresses page". Itt az eszköz MAC address-éhez rögzíted az ip címet.

(Amíg olvasgattam a manualt Vackor beelőzött.)


vas. szept. 18, 2016 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ezek szerint már az első tippem bejött. 8)
Olyan lehetőség nincs, hogy MAC-hez hozzárendelhetsz egy megadott IP-címet? Nálam így vannak kiosztva.
Ha nem viszed a gépeket máshová, akkor azokon is beállíthatsz fix IP-címet és garantáltan nem változik meg.


vas. szept. 18, 2016 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
... És az upnp pipákat kiszedni mind a routerben mind az uTorrentben.

Megjavult. :) Még egyszer köszi.

UPNP-t nem látok a routerben, csak TCP és UDP van a portforwardnál. De nem is érdekes, mert így is jó.

A probléma az volt, hogy a router más IP címet osztott ki az egyik helyre, mint ami előtte hosszú ideig volt. A fene nézte. Lehet, hogy egy áramszünet miatti újraindítástól lett? Akkor jól nézek ki, mert állandóan sasolhatom, hogy mikor változik meg.
Kerestem a lehetőséget (de nem találtam), hogy fix címe legyen a négy LAN kimenetnek. De csak azt lehet állítani, honnan induljon a címkiosztás (most .10) Nem is értem, miért variálja a router a címeket össze-vissza.


vas. szept. 18, 2016 16:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Kb egy éve kellett dobnom az XP-t, de gond nélkül futott az uTorrent 221.
XP saját tűzfal beállításait kellene ellenőrizni, vagy próba képen kikapcsolni a tűzfalat.
És az upnp pipákat kiszedni mind a routerben mind az uTorrentben.


szomb. szept. 17, 2016 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Az XP és a régi uTorrent valahogy összevesz. Ez van.

Köszi mindenkinek- :)


szomb. szept. 17, 2016 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
... de a uTorrent-nek is futnia kell?
Ismétlés a tudás... :wink:
http://forum.technokrata.hu/viewtopic.php?p=996914#p996914


szomb. szept. 17, 2016 19:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Persze, futnia kell, a port csak akkor lehet nyitott, ha van mögötte valamilyen alkalmazás ami válaszol a bejövő kérésekre. Erre írtam, hogy az adott portot figyeli.


szomb. szept. 17, 2016 16:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
vackor írta:
Ötletek:
- a belső hálón nem a 0.12 címen van az eszköz
- nem a beállított porton figyel
- belső tűzfal (pl. Windows) nem engedi kommunikálni

Az a fura, hogy ez már egyszer jó volt, amikor egy éve beállítottam a portforwardot. Azóta nem állítottam semmit.

Az a gép, amelyiken jó, az Win7. amelyiken rossz, az XP. Mind a két gépen ugyanaz a tűzfal, és víruskereső van. A torrent kliens is ugyanaz: uTorrent 2.2.1, ugyanazokkal a beállításokkal.

Az alatt mit értesz, hogy "nem a beállított porton figyel" ? Mi figyel, mit?
A vizsgálatnál nyiván mind a két gépnek be kell kapcsolva lenni, de a uTorrent-nek is futnia kell?


szomb. szept. 17, 2016 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ötletek:
- a belső hálón nem a 0.12 címen van az eszköz
- nem a beállított porton figyel
- belső tűzfal (pl. Windows) nem engedi kommunikálni


szomb. szept. 17, 2016 13:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Lenne egy problémám:

A routeren forwardolva van két port (foto). Az első sor levizsgálva Open, a második meg akármit csinálok Closed.

Mi lehet a probléma?

Kép
Kép
Kép


szomb. szept. 17, 2016 9:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
... Reset után a 192.168.1.1 címen kell elérni a felületét a LAN1-4 csatik valamelyikén...

Köszi, sikerült. :)

A szép az, hogy a gépkönyvben a WAN portra írja a csatlakozást a kábellel, és a 192.168.0.1 címen. Ezért nem sikerült. :huha:


szomb. aug. 16, 2014 16:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Reset: 10 mp-ig nyomva kell tartani, és közben figyelni, hogy a LED sor beindul-e. (Mert van amikor a mikrokapcsoló kattan, de nem érintkezik.) Reset után a 192.168.1.1 címen kell elérni a felületét a LAN1-4 csatik valamelyikén. A gépen lehet beállítani fix ip címet is (pl: 192.168.1.10/255.255.255.0) de célszerűbb automatára tenni és így tesztelni a DHCP szolgáltatást is. Ha nincs LAN kapcsolat akkor a gép nem kap a routertől IP címet. Ilyenkor a WIN oszt ki egy 169.254.x.x címet. Ekkor célszerű még további LAN portokat is tesztelni.

Ha a LAN csatik nem működnek, akkor wireless kell megpróbálni konfigurálni. Ha a rádiós része és a WAN port üzemképes, akkor még tökéletesen ellát egy WLAN routeri funkciót.


pén. aug. 15, 2014 21:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Hátha olvassa valaki:

Adott egy TP-Link TL-WR940N Router, ami állítólag működött. Nálam meg nem ad életjelt.
Ha átdugom a működő routeremről a kábelt ebbe, még elérni sem lehet. A 192.168.0.1 pingre nincs válasz. A 192.168.1.1-re sem. Reseteltem, utána sem jó. A LED-ek úgy égnek, mintha jó lenne (Pwr, Sys, Wlan, Wan).

Érdemes evvel még foglalkozni, vagy kuka?


pén. aug. 15, 2014 14:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 0:23
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!

TP-LINK konfigurálással kapcsolatban van egy problémám. Az Internet-hozzáférést a UPC biztosítja, DHCP (kábelen jön, CISCO EPC3208 modemből jön az ethernet.)

A router és az adapter is TP-LINK: WR841N router és WN722N adapter. Konfiguráltam, mindkét TP-LINKes eszközön QSS gombbal beállítottam. A router 4 LAN kimenetén megy is a dolog. Azonban az adapterrel nem tudok csatlakozni. Bedugom az egyik USB-be, jobb alsó sarokban megjelenik a vezetéknélküli hálózatok ikon (XP Home). Látja a hálózatot, kijelölöm, csatlakozás, hálózati cím lekérése... és akkor itt tart a dolog.

Nem tudom, miért nem oszt ki hálózati címet a router a gépemnek, de így nem megy a vezetéknélküli Net.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv:
07aaron


hétf. júl. 16, 2012 15:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Köszönöm , az említett resetet és beállításokat kipróbáltam már , most ismét.Semmi eredmény . A firmwaret is frissítettem , szóval van egy vezetékes modemem.


szer. ápr. 25, 2012 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
pilaka írta:
Vettem egy használt DI-614+ wifis routert.
Nagyon elavult, nem kellett volna.
Idézet:
A Wlant viszont nem tudom működésre bírni ...a laptopom nem látja ezt a hálózatot , a környéken levő nyitott hálózatokat látja , de ezt nem
Home, Wireless, Enabled

Advanced, Performance, SSID Broadcast, Enabled

De sokkal biztosabb, ha a hátulján 10 mp-ig nyomva tartod a reset gombot. Ha ezt követően sem megy a wireless akkor az már csak egy vezetékes router.


kedd ápr. 24, 2012 21:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!

Vettem egy használt DI-614+ wifis routert. Előtte beszereztem mindenféle leírást a beállításaihoz.(ez az első routerem) .A LAN kapcsolat mind a négy porton működik pc, xbox . A Wlant viszont nem tudom működésre bírni ...a laptopom nem látja ezt a hálózatot , a környéken levő nyitott hálózatokat látja , de ezt nem .A WLAN beállításainál , megpróbáltam titkosítottan és anélkül is ...a laptop nem látja , a laptopon is beállítottam a vezeték nélküli hálózatot , amikor titkosítva volt. A WLAN led meg sem villan...a küldött csomagok nál 0 van.
Valamit biztos nem értek vagy elrontok....Segítsetek.


kedd ápr. 24, 2012 20:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Dominicc írta:
... de 18v 1A kell hozzá ...

Nagyon egyszerű. Egy ilyen feszültségű, teljesítményű tápot kell rádugni, és kész. Kisebbel nem fog menni. Ráadásul jól szűrt egyenáramnak kell lenni.
Ha a másik táp nagyobb áramot tud leadni, az nem baj. De a pontos feszültség fontos.


csüt. ápr. 12, 2012 19:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 12, 2012 17:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok nekem van egy problémám kaptam egy ZyXEL NGB-460-as rutit 3 antennás és az a bajom vele tőltő nem volt hozzá de 18v 1A kell hozzá de viszont én találtam kevesebbet meg más milyet is a lényeg az hogy ha be kapcsolom akkor a power lámpa villog rádugom a lan kábelt és észleli a gép stb de ipt nem oszt ki meg utána újra indul az egész ruter most mi a teendő dobjam ki vagy mit csináljak??? egy nagy HELP!!!!!


csüt. ápr. 12, 2012 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Szia!

Idézet:
A laptop bekapcsolása után elő tudja hozni a boot menüt? Be tud lépni a biosba? USB-ről vagy CD-ről tud bootolni?

Bootol egy Live CD-ről, és beállítja az AP-t, s majd visszabootol a winbe. Vagy maradhat a live oprendszerben is és onnan is wifizhet.


Nem írtam, de nem választható a boot sorrend (csak a HDD-ről bootol), a BIOS is jelszavas. Ezen már túl vagyunk.
Utolsó lehetőségnek (de bíztatónak) tűnt egy AP.

Üdv
Inhouse


vas. ápr. 01, 2012 15:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
inhouse írta:
Van egy rokonomnak egy laptopja, ami céges. Eddig be volt kapcsolva a wifije, tudtak netezni vele. Egy ideje letiltották. A vezetékes net megy vele, alap beállítások vannak, nem módosítható.
A laptop bekapcsolása után elő tudja hozni a boot menüt? Be tud lépni a biosba? USB-ről vagy CD-ről tud bootolni?

Bootol egy Live CD-ről, és beállítja az AP-t, s majd visszabootol a winbe. Vagy maradhat a live oprendszerben is és onnan is wifizhet.


vas. ápr. 01, 2012 14:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!

Van egy rokonomnak egy laptopja, ami céges. Eddig be volt kapcsolva a wifije, tudtak netezni vele. Egy ideje letiltották. A vezetékes net megy vele, alap beállítások vannak, nem módosítható.
Akarnának vele wifi-n netezni. USB-s kütyük nem jók, mert a telepítés is tiltott.
Maradt egy lehetőség, Access Point Client módban, az pont erre lenne (mármint "wifi-t a vezetékre"). Vettek is egy TP Link TL_WA501-G-t. Na innentől jön a gubanc...
Alapból nincs DHCP, fix IP kellene a gépbe, az ugye tiltott. Másik gépen be lehet állítani az AP-t, de azt nem lehet tudni, hogy hova fognak csatlakozni, így nem oszt IP-t sem az új helyen, amíg a kapcsolat nincs meg...a kör bezárult... Tehát ez a dolog csak úgy üzemelhet, ha fix IP a gépbe, AP-ba be, wifi csatlakozás, titkosítás beállítás, DHCP be, gépen automatikus IP és mehet a net?
Van még valami trükk? Vagy esetleg más megoldás?
Van egy eladó AP-jük?

Üdv
Inhouse


vas. ápr. 01, 2012 14:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Egy Medion MD40900 54Mbps wireless routert szereltem fel valakinek. Laptopja van az illetőnek, Win7-el.
Az a probléma, hogy bárhogy is próbálom, a letöltési sebesség mindössze 30-50 Kbps! (kiló)
Legelőször valamiféle interferenciára, zavarra gyanakodtam, végigpróbáltam minden kanálist, laptopon energiatakarékos üzemmód ki van kapcsolva.
Direktbe kötve router nélkül, vagy LAN porton minden ok. Csak rádión nem megy. (próbáltam külső USB stickel is)
Hozzátenném, hogy 54Mbps, excellent jelet mutat. Az inssider úgyszintén -35dBm körülit.
Vonal nélküli telefon nincs a lakásban, próbáltuk hordozni ide-oda a lakásban, de semmi. Volt amikor mindössze 10-15 Kbps -re csökkent.
A router itthon nálam tökéletesen üzemelt. Firmware a legfrisebb amit találtam, reset is volt.
Szerintetek mi a fene okozhatja ezt?
Köszönöm.


hétf. márc. 19, 2012 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
gedikart írta:
Miből adódik ez a különbség? valamelyik oldalon a hálózati (NIC) kártya driver keverhet be?
Szerintem ez csak a két router WLAN oldali működésétől függ, a LAN oldaltól függetlenül. És 54 Mbites routerekhez képest elfogadható értékek...


vas. márc. 04, 2012 13:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Adott 2 db azonos WRT54GL router (tomato 1.28) külső antennákkal (szintén egyformák). Egyik router üzemmódban, másik bridge módban.
bridgeről------->routerra másolva 3100 kbyte/sec
router----------->bridge esetén 2400 kbyte/sec

Miből adódik ez a különbség? valamelyik oldalon a hálózati (NIC) kártya driver keverhet be? (mindkét oldalon win7 64bit, netsh interface tcp show global egyformán van beállítva)


szomb. márc. 03, 2012 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Mikk írta:
UPC-nél a MAC szűrés még működik?
Nem!
Csak a kábelmodem MAC Address-t kell regisztrálni az előfizetői név / jelszóval.


vas. jan. 22, 2012 0:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Factory reset megvolt? (Reset gomb nyomása 5-6 másodpercig)


pén. jan. 20, 2012 13:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Nah a roternek annyi. Semmi nem jön át rajta, most melóhelyen is kipróbáltam.
Viszek innen egy TP-Linket, addig is megnézem azzal újra.
UPC-nél a MAC szűrés még működik?


pén. jan. 20, 2012 9:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Üdv

Nah már odáig fajult a dolog, hogy egyáltalán nem megy routeren keresztül a net.
Melóhelyen letesztelem megint.


szomb. jan. 14, 2012 10:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2012 22:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
vackor írta:
1. Ha a szolgáltató nem ad fix IP-t, akkor sehogy. Helyette viszont használhatsz dinamikus DNS-t. Ezt elég sok router tudja kezelni, és változás esetén saját maga aktualizálja.

2. Szerintem a hibaüzenettel pont ellentétesen, beállítani kell a címfordítást, nem pedig letiltani. Így tud egy külső kliens csatlakozni. Ha van a gépen tűzfal, akkor azon is át kell engedni a 8000-es port forgalmát.


Nos, mivel ez így nekem nem sokat mond, megoldottam (?) másképp:
Regisztráltam a http://www.listen2myradio.com oldalra. Hasonlóképpen működik, mint a http://www.shoutcast.com, de ebben az esetben ez az oldal játssza el a szerver szerepét, tehát nem kell a sc szerver klienst futtatni a saját gépemen, csak azt a kis plugint, ami beépül a winampba. Ráadásul egy IP címet és portszámot is adnak, amin keresztül a különböző médialejátszók (akár webes, akár sima winamp, VLC Player stb.) kapcsolódni tud hozzá. Nekem csak az így kapott IP-t és portszámot kellett beírni a winampba:
Kép
Ezután. már nem volt más dolgom, mint hogy a saját honlapomon (http://www.wix.com/avetino/radio#!) lévő player html-kódjába beírjam a megfelelő címet és portot.
Elvileg ez már nem nagyon fog változni, csak abban az esetben, ha a listen2myradio oldalon babrálom a beállításokat. Az az IP már állandónak tekinthető, mivel az az én accountomhoz van rendelve, és nem az IP címemhez: amikor elindítom, akkor azt az IPt veszi figyelembe, amelyikről bejelentkeztem (és amelyikről az adásszórás megy), és ahhoz rendeli hozzá a fenti elérhetőséget.
Egyébként az én beállításaim ezek, de sajnos, ezzel nem működött a dolog. Továbbra is maradt ugyanez, de most már végülis nem a 8000-es portot használom:
Kép
Ettől függetlenül, nyitott vagyok minden jobb/egyszerűbb megoldásra... ;)


csüt. jan. 12, 2012 17:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
A titkosítás jelenleg wpa2, az csak felsorolás volt, hogy mivel próbálkoztam már.


csüt. jan. 12, 2012 17:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2054 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség