Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:44



Hozzászólás a témához  [ 1474 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Következő
Firefox 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 11, 2013 18:49
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Firefox
Sziasztok!
Nem tudom mi történt de egyre lassabban lép be a firefox. A gép az nem tűnik lassúnak, de ez a firefox iszonyatos néha kivárni, pedig régebben nem volt semmi baja. Tudnátok segíteni?
Köszi


pén. okt. 04, 2013 16:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Firefox
Igen ott van nálam is,mint lentebb a szakik is írták, a hangouts meg a szokásos helyen balodalon,.De tulajdonképppen mire is jó ez neked a kilépés?A a pici x becsukod oszt jól jól van. Belépéskor nem fog ágálni hogy becsuktad mint pl.a gmx,hogy legközeleb dont forget logging out..
Mindezek alatt ott van egy fogaskerék:beállítások.Ott olyanra szoborhatod az egész oldal pofázmányát,hogy közönséges halandó fel sem ismeri hogy egy levelezőfiókban éppen rejtőzködő életmódot fojtatsz (nem elérhető).


csüt. okt. 03, 2013 18:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
Új fiók: A Google+ kereső mellett a +név, mellette a kilenc fekete kocka, aztán egy kis harang ezután meg egy +jel.

Dobj már fel egy képet, hogy láthassuk.
Nekem a harang és a + után van a profilkép, arra kattintva jelenik meg a kilépés.


csüt. okt. 03, 2013 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Firefox
Én a profilképre kattintva látom a Kilépés gombot.


csüt. okt. 03, 2013 13:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Nagyon szépen köszönöm a leírtakat, csináltam új fiókot is, de már végleg kiakasztott...
Új fiók: A Google+ kereső mellett a +név, mellette a kilenc fekete kocka, aztán egy kis harang ezután meg egy +jel.
Katt a névre erre megjelenik a Google a Kezdőlap-Mind-Barátok-Család-Egyebek Hangouts és kilépés funkció nincs.
Van: Ossz meg valamit a többiekkel-Érdekes emberek és oldalak.
Mi a nyavalyának kellett nekik ezt így elrontani?
Nincs kilépés funkció...
Valamit elrontottam volna?
Az egyik fiókban az e-mail cím a másikban a név jelenik meg katt de kilépés funkció az sajnos nincs,,,


csüt. okt. 03, 2013 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Változott az oldal elrendezése. Ha van Google profilod akkor a profilkép jelenik meg, ha nincs akkor csak a címed. Ezekre kell rákattintani, és megjelenik egy panel, amin ott van a kilépés gomb.
Kép


csüt. okt. 03, 2013 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Firefox alatt tegnap a gmailban eltűnt a kilépés funkció. A kereső mellett jobbra most kilenc fekete kocka és a gmail cím jelenik meg kilépés funkció sehol...
HTML nézetben ez nem tapasztalható és Google alatt sem.
Hogyan lehetne - ha egyáltalán lehetséges - megtalálni a kilépés funkciót?


csüt. okt. 03, 2013 7:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
Már a 20 betánál tartanék, ha kompatibilisek lennének az AVG toolbar e-mail jelzőjével... :wink:
Az Origo 10 toplistáján ez a 3.6.18 nagyon sokáig ott volt.


:gigalol: Gombhoz a kabátot. Ezt egyszer már megbeszéltük.
Ha jól emlékszem, akkor azt mondtad, hogy az általam javasolt PopTray még jobb is vagy többet tud a kedvenc toolbarodnál. :wink:
Én biztos nem egy kiegészítőhöz drótozva választanék böngésző verziót. Igaz nincsenek is ilyen különös ezoterikus problémáim.

Az meg vicc, hogy egy böngészőcsere bármilyen összefüggésben legyen a ghostolással. Még IE esetében se jutna eszembe.


szomb. márc. 16, 2013 20:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
... Egyébként meg van a 3.6.28 setup is, ha frissítem, akkor megmarad minden 3.6.18-as kiegészítő? ...

Jó kérdés. Próbáld ki. Jó régi.


szomb. márc. 16, 2013 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Már a 20 betánál tartanék, ha kompatibilisek lennének az AVG toolbar e-mail jelzőjével... :wink:
Az Origo 10 toplistáján ez a 3.6.18 nagyon sokáig ott volt.
Egyébként meg van a 3.6.28 setup is, ha frissítem, akkor megmarad minden 3.6.18-as kiegészítő?
Egy Ghost mentés után megnézem.


szomb. márc. 16, 2013 16:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
... csak a telepített verziónál 3.6.18 ...

Jelenleg a 19-es verziónál tartanak.
De ha ragaszkodsz a régi dizájnhoz, akkor is ott van a 3.6.28-as. :shock:


szomb. márc. 16, 2013 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Nekem ennél még sokkal jobban torzít, szinte olvashatatlan de csak egyes oldalakon a FF.
Ekkor a Chrome portable-n nézem meg az adott oldalt, ott kifogástalan.

Most jelentkezett az a jelenség, hogy FF alatt "alaphelyzetbe állt" az oldal üzenet jelenik meg, de csak a telepített verziónál 3.6.18 és csak az origo.hu oldalnál.
Ugyanez a FF 3.6.25 portable verziónál hibátlan.
Az ESET Smart 6 triál verziójára tippelnék, ez zavarhatja meg?


szomb. márc. 16, 2013 9:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
littleNorbi írta:
... Miért torzítja így el a betűket a Firefoxom? ...

A többi programnál minden rendben van?
Mert szvsz nincs, mindenütt ugyanilyen a megjelenés.

Nézd meg a videokártya beállításnál. hogy pontosan ugyanaz-e, mint a monitoré (ami adott, azon nem lehet változtatni). Mert jó rajzolatot csak a natív felbontás beállításával kapsz.


kedd márc. 12, 2013 10:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás Re: Firefox
Sziasztok!
Miért torzítja így el a betűket a Firefoxom?
Kép


hétf. márc. 11, 2013 22:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Bizony ez nagyon is így van, ha nem figyelünk oda eléggé a telepítésekkor, mert jönnek a nem kívánt toolbarok a Babylon meg a többiek...
A toolbarokkal azért nincs gond, mert azokat könnyen el lehet távolítani egy jó uninstall programmal, de jobb nagyon odafigyelni a telepítéskor.
A Ghost meg az informatika egyik legnagyszerűbb találmánya... :wink:


szomb. márc. 09, 2013 16:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
... ami nem tudom hogyan települhetett fel ...

Valamelyik program telepítésénél, a gyors kattintgatással. :wink:
Pont erre hajtanak egyes ingyenes programok alkotói: belenyomnak a telepítőbe néhány toolbar-t, meg ilyen Sticky izéket.
Aztán ha valaki nem figyel eléggé, csak kattintgat, benyalja ezeket. És hát van amit már igencsak nehéz leszedni, még egy profinak is.
Van jó néhány ilyen program: pl a uTorrent is. Vigyázni kell.

Egy biztos megoldás van: visszaghostolás. :)
Gyorsabb, mint a tökölődés. Bár lehet tanulni belőle, ha mégis sikerül leszedni.


szomb. márc. 09, 2013 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
A RAM használat is jelentősen csökken, de, hogy ennyire felgyorsuljon erre egyáltalán nem számítottam. :wink:


szomb. márc. 09, 2013 13:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
:roll: De mi gyorsul attól, hogy csökkenti a RAM használatát?
Nem mindegy? :lol: Van vagy majdnem 3 giga üresen.


szomb. márc. 09, 2013 13:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Közben tegnap este rájöttem, hogy korábban egy próbaverzió lett felrakva és aktiválva lett a FF is.
Szóval ez volt az oka. Eltávolítani nem lehet, de letiltani igen.

Memory Fox
Nemrégiben láttam a neten - és mivel mindent fel kell raknom ami érdekel - így felraktam.
Ilyen hihetetlen mértékű gyorsulást, mint ami a Memory Fox aktiválása után tapasztalható még egyetlen kiegészítőnél sem tapasztaltam. Talán ez az egyik leghasznosabb kiegészítő.


szomb. márc. 09, 2013 12:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Magától csak nem került a gépre. :wink:
Nézd meg a programok eltávolításánál.


szomb. márc. 09, 2013 6:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Az lenne a kérdésem, hogyan lehet eltávolítani a FF kiegészítői közül a Sticky Password Autofill Engine-t - ami nem tudom hogyan települhetett fel, mert nem használok ilyen programot - amelynél sem az Eltávolítás sem a Beállítás funkció nem működik, csak a Letiltás. Letiltani lehet eltávolítani nem.
A dolog érdekessége, hogy a másik felhasználónál ugyanez nem található meg a 3.6.25 portable verzióról van szó.
Elvileg lenni kell valahol a mappában, de melyikben ennek a Sticky Password Autofill Engine-nek, jelszóhoz a Sxippert használom.


pén. márc. 08, 2013 22:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Köszönöm szépen a választ.
Úgy csináltam, hogy meghagytam az AVG eszköztárakat mindkettőt a régit és az újat is, az AVG többi uninstall. Azután uninstall a 3.6.18 FF és azután újra install fel a jelenség azóta nem jelentkezett.

(A Java update 11 még nincs felrakva, csak előzetes partíciómentés után, lesz hátha szívás lenne belőle.)


csüt. jan. 17, 2013 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
Vackorhoz lenne kérdésem: Azon a laptopon amit javítottál milyen verziójú AVG (2011 2012 2013) volt, illetve az e-mail jelző be volt-e állítva működőképesre?

Semmilyen AVG nem volt rajta, csak arra gondoltam, hogy esetleg tudok keríteni egyet és együtt kipróbálni hogyan viselkednek.

Azóta viszont megjelent a Java update 11, gondolom annak a telepítése megoldja ezt a helyzetet addig (amíg abban is találnak valami kritikus sebezhetőséget. :wink:)


kedd jan. 15, 2013 12:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Ja igen: A friss Mozbackup-ot használd, és a mentés előtt futtasd a CCleanert (abból is a legfrissebbet).


vas. jan. 13, 2013 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
Úgy tűnik ez a jelenség csak megalkuvással rendezhető. Az alábbi módot találtam ki, kiütöm az eredetileg beírt bővítmény-ellenőrzés url-t és az AVG Speedteszt címét írom be, így ez indul helyette.Mivel az összetevőkből az about:configban a url nem törölhető - vagy legalábbis nem tudom hogyan - így ezt látom most megoldásnak.
Ha valaki tud jobbat kérem írja meg. :wink:


vas. jan. 13, 2013 17:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
Valami miatt nem megy a MozBackup. Lehet, hogy a mentéssel van gond, az mindegy hova mentjük? Nem gond ha az E:-re van elmentve?

Mindegy, hogy hova van mentve, feltéve ha van írási jogod az adott mappába.
A visszaállításkor ezt kell betallózni, nem amit önmaga esetleg felajánl.


vas. jan. 13, 2013 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Vackorhoz lenne kérdésem: Azon a laptopon amit javítottál milyen verziójú AVG (2011 2012 2013) volt, illetve az e-mail jelző be volt-e állítva működőképesre?


vas. jan. 13, 2013 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Valami miatt nem megy a MozBackup. Lehet, hogy a mentéssel van gond, az mindegy hova mentjük? Nem gond ha az E:-re van elmentve?


vas. jan. 13, 2013 17:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
A profilt is át lehet másolni a C:\Users\usernév\AppData\Roaming\Mozilla alól, de amit Laci_L javasolt, a MozBackup sokkal jobb és praktikusabb.
Én még nem tapasztaltam olyat, hogy ne vitte volna át, amit kijelöltem. Még a látogatottságot is átvitte a könyvjelzőkkel.
De arra is figyelni, hogy mit veszünk bele, mert benne lehetnek akár az Adblock Plus egyedi szűrők, és hasonlók is.


vas. jan. 13, 2013 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Megkíséreltem a MozBackup visszaállítást de ez sem megy.
Régen a Win98-ban vagy a WinME-ben vagy talán mindkettőben volt olyan másolási lehetőség, hogy egyszerűen át lehetett másolni a profilt.


vas. jan. 13, 2013 9:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
... Hogyan tudnám ezeket áthozni? ...

Próbáld meg a Mozbackup-ot.
Avval teljesen el tudod menteni/visszaállítani a meglévőt. De a visszaállításnál lehet választani a pipákkal, hogy csak melyik mentett részt állítsa vissza (ezt már írtam feljebb).

Ha végképp nem sikerül, ott a kezdő mentés, avval visszaáll minden.


vas. jan. 13, 2013 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
A 3.6.18 az Origonál még mindig a TOP 10-ben van.
A dolog kezd egyre érdekesebbé válni. Mint írtam az 1. felhasználónál minden rendben. A 2. felhasználónál mindig előjön a bővítmény-ellenőrzés nem tudom eltüntetni. Az 1 és a 3. felhasználóknál viszont ha akarom akkor sem tudom előhozni éppen úgy van ahogy írtad.
Nagyobb gond, hogy a 3. felhasználónál nincsenek meg a az 1. és a 2. felhasználónál felrakott kiegészítők. Hogyan tudnám ezeket áthozni? Az átmásolás a Documents and Settings-ben nem segít.

A eszköztár verziószámok a laptopon: 6.103.018.001 ez fut és egy letiltott 12.2.5.4 ebben nincs e-mail jelző.

Az asztali PC-n ahol hibátlanul működik: 6.103.018.001 ez fut a letiltott 11.1.0.7 ebben nincs e-mail jelző.


vas. jan. 13, 2013 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Kezd már körvonalazódni...
Most (3-4 órával ezelőtt) javítottam egy notebookot, érdekes módon azon is a Firefox 3.6.18 verziója volt. Kihasználtam a lehetőséget, próbálgattam, de sehogyan sem jelent meg a figyelmeztető oldal. Azt meg tudnád nézni, hogy ez az AVG toolbar milyen verzió? Gyakorlatban mégiscsak könnyebb tapasztalatokat szerezni (virtualbox! :D)


vas. jan. 13, 2013 1:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
A dolgok érdekessége, hogy az 1. felhasználónál nem jelentkezik a bővítmény-ellenőrzés, de a 2. felhasználónál már igen.
Akkor, hogyan lehetne átvinni az 1. felhasználónál működő FF-t a 2. felhasználóra?
Átmásoltam a Mozilla-t de ugyanaz a helyzet...

Közben létrehoztam egy 3. felhasználót, itt sincs bővítmény ellenőrzés viszont a FF összes a másik két felhasználónál meglevő kiegészítője hiányzik.
Ezeket hogyan tudnám áthozni?


szomb. jan. 12, 2013 23:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
TargeT írta:
... A Mozilla pedig időközben letiltotta a Java bővítményt a Firefoxban. Ha magunk nem tettük volna meg még.
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/blocked/p182

Java-ban nem vagyok égészen otthon, van ilyen. :wink:

De: A FF nem tiltja le (bár ezt írja), csak felhívja a figyelmet, hogy baj van.
Vagy rosszul értem?

Kép


szomb. jan. 12, 2013 21:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Passz. Nem használok portable Firefoxot. Bár nem is annyira rossz ötlet.
Nem tudom honnan és milyen verziót szedtél le, de próbáld ezt. Firefox 18.0 Portable
Egyébként meg kellene a beállításoknál változtatni. Vagy menüből, vagy az App\DefaultData\settings\FirefoxPortableSettings.ini fájlban, ha meg volna mókolva a tied.

A Mozilla pedig időközben letiltotta a Java bővítményt a Firefoxban. Ha magunk nem tettük volna meg még.
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/blocked/p182


szomb. jan. 12, 2013 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Odáig már eljutottam - rászánva sok időt - hogy a nem kívánt jelenség okozója az AVG IS frissítése lehet. Ugyanis, addig amíg nem engedem a netre nem jelentkezik. Amelyik gépen nincs AVG IS csak AVG eszköztár és frissítése letiltva, ott nem volt még ez a jelenség, remélem nem is lesz.

Az AVG ezt az e-mail érkezést jelző programját az új verziókból már sajnos "kifelejtette"...

Másik FF kérdés: FF portable indulásakor külön megnyílik egy http://besttechblogforyou.blogspot.hu
Ezt is szeretném eltüntetni, hogy ne induljon, mert nincs rá szükség. Hogyan vagy hol tudnám ezt kikapcsolni?


szomb. jan. 12, 2013 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Kicsit tényleg nehezen érthető. Van egy AVG vírusirtó által telepített levelezés figyelő plugin, amit nem tud frissíteni, mert nem kompatibilis az újabb Firefox böngészőkkel.
Ha igaz, legalább én így szűrtem le.
Az megint egy jó kérdés, hogy pontosan milyen antik AVG ez, és ők miért nem frissítenek.
De még ezzel együtt sem világos nekem, hogy miért kell annak a böngésző bővítmény ellenőrzőnek egyáltalán, és pláne mindig megjelennie.
Most már úgy tűnik rálesz, hogy a legújabb FF 18-at használja. :)


szomb. jan. 12, 2013 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Firefox
Átolvastam Supervisor postjait, és egy dolgot nem értek. MI MIATT jelenik meg a bővítmény frissítési figyelmeztetés? Mindig megjelenik ok nélkül ezért szeretné letiltani, vagy tényleg van valamilyen frissítendő bővítmény? Ha van, akkor nem kéne AZT frissíteni, ha már a Firefoxot semmi esetre sem??? Nem értem...


szomb. jan. 12, 2013 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Khmmm. Miért csak az utóbbiban? :wink:
Kéretik elismerni, hogy az előbbiben is igazam van. A Java nélkül kitűnően működik a Firefox bővítmény ellenőrzés.
Merthogy köze sincs hozzá. Szerintem.


szomb. jan. 12, 2013 18:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
TargeT írta:
... Az emotikonnak meg mi köze a Mozilla bővítmény ellenőrző funkciójához? ...
... Talán kevered a JavaScripttel.

Az utóbbiban igazad van. Ha a JavaScript le van tiltva akkor nem megy a bővítmény ellenőrző. :roll:
Ekkor nem megy az emotikon.


szomb. jan. 12, 2013 18:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Laci. Nem ez van. A bővítmény ellenőrző megy Java nélkül is :!: Furcsa is lenne, ha Java nélkül az összes többi bővítményt se lehetne lecsekkolni. :lol:
Valamit talán összekeversz. :wink: Kipróbálnom nekem nem kell, mert már ki volt próbálva.
Egy Win8-as rendszeren, amelyik még életében nem látott Java-t, ugyanúgy lefut a Firefox bővítményellenőrző. Legfeljebb annyi, hogy kevesebb bővítmény van egyelőre.
A Firefoxhoz telepített Flash van és az MS Office 2010. Akarsz képet is bizonyítékul? :D

Az emotikonnak meg mi köze a Mozilla bővítmény ellenőrző funkciójához? :roll:
Talán kevered a JavaScripttel.


szomb. jan. 12, 2013 16:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
TargeT írta:
:shock: Most én nem értek valamit? Vagy mi van? :wink: ...

A bővítmény ellenőrző csak akkor fut, ha van Java a gépen. Mivel éppen le van tiltva nem fut. Ezért írtam, hogy necces használni, mert akkor be kell kapcsolni, és így egy másik Web oldalról meg bedőlhet a baj. :shock:

Ez van. :)

Próbáld ki. :wink:

Ps: ha le van tiltva a Java, még az emotikonok bal oldalról való bekattintása sem működik (a copy/paste persze megy). :o


szomb. jan. 12, 2013 15:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Az uninstall vagy segít, vagy nem, ha szmötyit hagy.
A Firefoxból kellene kipucolni vagy letiltani az AVG eszköztárát, pluginját, bővítményét.
Nem tudom, hogy mije van, de valami csak van, ha eddig pont erre a levél jelzésre használtad.


szomb. jan. 12, 2013 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Minden lehetséges frissítést letiltottam és a AVG-s gépeken mégis megjelenik.
Megnézem AVG unistall akkor mi lesz?
Helyette Vipre örök verziós fel.


szomb. jan. 12, 2013 12:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
Supervisor írta:
Visszatérve a nem kívánt bővítmény ellenőrzésre: azon a PC-n ahol nem AVG van, eddig nem jelentkezett, remélem nem is fog. Lehet valami összefüggés?

Az eddigiek szerint lehet.
Nekem ez a webes bővítmény ellenőrző soha az életbe önmagától nem jelentkezett, csak ha én direkt lefuttattam.
Igaz nem használok se AVG-t, se régi FF-et, hanem mindig a legújabb stabil verziót.
Ergo, ha ez az ellenőrzés zavar, tégy úgy, mit én. :wink:


szomb. jan. 12, 2013 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Firefox
Visszatérve a nem kívánt bővítmény ellenőrzésre: azon a PC-n ahol nem AVG van, eddig nem jelentkezett, remélem nem is fog. Lehet valami összefüggés?

További megoldási javaslat ennél jobbat a neten sem találtam még sehol, írjuk be ezt:http://www.speedtest.net/?utm_source=tb&utm_medium=button&utm_term=Speed%2BTest&utm_campaign=AVG ekkor a speedtesztet fogja megnyitja. Ha akarjuk lefuttatjuk, ha nem akkor katt az x-re és bezárás.
Természetesen a legjobb megoldás az lenne ha az about:config-ból valahogyan törölni lehetne a plugins.update.url-t.
Ha FF szakértőink tudnák és megírnák ennek a módját... :wink:


szomb. jan. 12, 2013 11:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Firefox
:shock: Most én nem értek valamit? Vagy mi van? :wink:
Nem a bővítmény ellenőrzéssel van baj, hanem a Java 7-tel.
A bővítményeket ettől még ellenőrizheted, sőt feltehetőleg kiírja, hogy a Java nem frankó.
Egyébként a Java biztonsági rés is csak az ezt kihasználó ártó szándékú weboldalnál okoz problémát.
Talán elég kis esélye van, hogy sikerült a Mozilla oldalaira is ártalmas kódot injektálni. :)


pén. jan. 11, 2013 22:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Firefox
TargeT írta:
... Bővítmények frissességének ellenőrzése ...

Sajnos most necces használni, mert amíg nem javítják meg a Java-t, addig érdemes letiltani.
Akkor meg nem megy. :?

De -gondolom- néhány nap, és itt van a javítás. :wink:


pén. jan. 11, 2013 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Firefox
Köszi, tényleg ott van. Sok mindent csak használok és nem klikkelem végig és így nem is ismerem az összes lehetőséget... (Könyvjelző törölve!)


pén. jan. 11, 2013 20:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1474 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség