Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:34



Hozzászólás a témához  [ 5589 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 112  Következő
Kávézó 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kávézó
nacorvus írta:
Ki beszélt itt a termelőkről?


Jogos az észrevétel! Amúgy meg:
Vladimir, I think this is the beginning of a beautiful friendship.


csüt. feb. 19, 2015 22:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
vackor írta:
Amennyit én ilyesmire költök, abból a termelők nem lesznek milliomosok...
Amúgy van itthon egy kis házipálesz is, de az nagyobb becsben van tartva, nem hörpintjük fel csak úgy. :-P

Ki beszélt itt a termelőkről?-Egyébként a tegnapi megállapodás eredményeképpen (titkos záradék: energia-project) ismét lesz Stolicsnaja és Moskowskaja vodka a CBA-kban.. :rulez:


csüt. feb. 19, 2015 18:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kávézó
Laci_L írta:
úgy emlékszem, hogy azon is van valami agancs.

Jól emléxel!


csüt. feb. 19, 2015 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kávézó
Amennyit én ilyesmire költök, abból a termelők nem lesznek milliomosok...
Amúgy van itthon egy kis házipálesz is, de az nagyobb becsben van tartva, nem hörpintjük fel csak úgy. :-P


csüt. feb. 19, 2015 18:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
A betyárját a puccos bendőjűeknek!..'Jéger' meg gömbszörp... :?: ezért osonkodk lefelé a gazdaság,mert 'Nekik már nem is jó' a ház főzetű kisüsti megfogalmiadóztatva,termékdíjazva,megfinácolva?! :shock:

Mottó: "Úgy szép a magyar ha rongyos és részeg..." :mrgreen:


csüt. feb. 19, 2015 18:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
vackor írta:
Jägermeister. Hozok is egy kortyot... :wink:

Jesszus! Akkor egyetértünk, mert ezt én is szoktam variálni. :D
A hubit (az "tapétaragasztó", nem szeretem), de úgy emlékszem, hogy azon is van valami agancs.


csüt. feb. 19, 2015 18:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kávézó
Jägermeister. Hozok is egy kortyot... :wink:


csüt. feb. 19, 2015 17:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
vackor írta:
Én egy kis "agancsos kólát" hörpintettem fel...

Ez a Hubi lenne? Én nem iszom ilyet, azért kérdezem. Maradok a "gömbszörpnél". :wink:


csüt. feb. 19, 2015 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kávézó
Én egy kis "agancsos kólát" hörpintettem fel.
Amúgy hiába keltem korán, nem találom az aranyat (mint máskor sem).


szer. feb. 18, 2015 21:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Jó estét!
Most nem kávézunk,...fröccsöt? 'Fröccsöt azt nem,inkább valami töményet,mert kocsival vagyok! 8)'


szer. feb. 18, 2015 18:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kávézó
Jó reggelt!


szer. feb. 18, 2015 6:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
Squito írta:
... akik megvették ezeket a termékeket, azokkal mi lesz? Visszakapják a pénzt vagy vehetnek másikat? Büntetést kapnak mert nincs megfelelő pénztárgépük?

Semmi sem lesz. A Nagy Nemzeti Együttműködés sz*arik rá. Ha nem vagy a brancsban, senki sem vagy. Ezt konkrétan megmondta néhány nagyokos. Ha a brancsban vagy, az más. Akkor van valami. Ha kicsit nyaltál: állás valahol, ha nagyobbat: trafik.Ha még nagyobbat: föld. És a legnagyobb nyelveknek: korlátlan benyúlási lehetőség a közös zsebbe (a tiedébe is), méghozzá büntetlenül.
Ha meg nem tartozol közéjük, vehetsz még egy pénztárgépet, és örülj hogy nem büntetnek meg. A nemzet nem lehet ellenzékben, mondta 12 éve valaki. Nincs is, ha haver.


pén. jan. 24, 2014 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Az is jó kérdés, hogy akik megvették ezeket a termékeket, azokkal mi lesz? Visszakapják a pénzt vagy vehetnek másikat? Büntetést kapnak mert nincs megfelelő pénztárgépük?


pén. jan. 24, 2014 9:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
nacorvus írta:
... Magyar Kerekedelmi Engedélyezési Hivatal ...
PS: Megj: van már ilyen gép forgalomba helyezve,akkor ki mikor és mit baxott el?

Azok a faxok akiket írtál. De mert hatóság, azt csinál amit akar.
A legnagyobb baj, hogy hagyják nekik. Még nagyobb baj, hogy erről az emberek nagy része nem tud, mert vagy két bites, vagy mert hiába hallgatja a XX rádiót, tévét, erről egy rohadt szót sem hall. Csak a sikerekről, és a harcról.
És ez így van jól. Amíg egyszer rá nem jönnek, hogy mégsem. :jaj:


csüt. jan. 23, 2014 22:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Eléggé látogatott a fórum Önnönmaga is ez a topic meg különösen...talán nem is is ide való ezért:..No comment:


Idézet:
2014. január 23.Online pénztárgép - típusvizsgálat

Tájékoztatjuk az érintetteket, hogy a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal ( MKEH) Metrológiai Hatósága 2014. január 23-i döntéseiben az alábbi pénztárgépek forgalmazási engedélyét igazságügyi szakértő bevonásával lefolytatott vizsgálat alapján visszavonta:

· az Alt Cash Kft. (1141 Budapest, Fogarasi út 195-197.) A017 számon engedélyezett SAM4S NR-300 ONLINE

· a Japán Cash Company Kft (1089 Budapest, Orczy tér 4/C.) A018 számon engedélyezett S&E NR-300 ONLINE

A döntések a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. tv. (Ket.) 101 §. 5. bek. alapján fellebbezésre tekintet nélkül végrehajthatók.

A döntéseket megalapozó vizsgálat kimutatta, hogy az érintett pénztárgépek - a beépített AEE funkcionális és biztonsági hiányosságai miatt - lehetőséget teremtenek az adóelkerülésre, és rejtett funkciójuknak köszönhetően jogsértő célokra használhatók. A Hatóság saját hatáskörében vizsgálja, hogy a három független tesztelő által kiállított tanúsítványok miért nem tárták fel korábban a csalásra lehetőséget adó biztonsági hibát.

A felderített jogszabálysértő tényezők súlyosan veszélyeztethetik azoknak a céloknak az elérését, amiért a Kormány az online pénztárgépes rendszer bevezetése mellett döntött. Bár ezekre a géptípusokra számos megrendelést adtak le, ténylegesen csak néhány tucat gépet hoztak forgalomba.

A Hivatal tájékozatja az érintetteket, hogy a SAM4S NR-300 ONLINE és az S&E NR-300 ONLINE típusú pénztárgépekkel nem lehet eleget tenni az online pénztárgépcserére vonatkozó jogszabályi kötelezettségnek, ezért mindazoknak, akik ilyen pénztárgépeket üzemeltetnek vagy ilyen gépekre szóló megrendeléssel rendelkeznek, gondoskodniuk kell egy másik, engedéllyel rendelkező pénztárgép megvásárlásáról.

Engedéllyel rendelkező pénztárgépeket a NAV által üzemeltetett honlapon keresztül lehet megrendelni.
A Hatóság 2014. I. 23-áig 81 pénztárgéptípust engedélyezett már, így megítélése szerint kellő választék áll az érintettek rendelkezésére.
További információ a forgalmazási engedélyekkel kapcsolatban a honlapunk "Nyilvántartások" részében olvasható illetve közvetlenül letölthető az alábbi hivatkozásról:


Érvényes forgalmazási engedéllyel rendelkezők jegyzéke


Magyar Kerekedelmi Engedélyezési Hivatal


PS: Megj: van már ilyen gép forgalomba helyezve,akkor ki mikor és mit baxott el?


csüt. jan. 23, 2014 21:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Idézet egy fórumból:

.....1post:
Osztánmeg mirefel röhögtessük ki magunkat eltársak?
Mi ez az aszkézis ezekkel a szemétrevaló konfigokkal?
Most tényleg ennyire hiányzik a szopás?
2 pénteki becsápolós buli árából (26 lityi gázolaj, 4 műkörmös, 3nagyüveg jéger a teszkóban... kinek mi a szimpatikus) egy bontóban olyan konfigot vágnak bárki után, amin elmegy bármelyik linugz!
Vagy csak elég nagy bőszen a rendszerhez adott tetrist játszani és vidámkodni milyen jól megy ez a linugz?
Gondolom páran még emlékeznek a gorilla.bas-ra...
...ja meg lekötni a fórum agykapacitását irreleváns nyekergésekkel...
Majd felteszem már a kérdést a kedvenc autós fórumaimban, milyen autót vegyek a 10 százalékosra kopott 145/13 Trayal gumijaimhoz...
Csaókollom!

válasz 2post:
Lehet a környezetvédelem is vezérli. Amíg használva vannak a régi gépek, gépeink addig legallábbis nem kerülnek ki a szemétdombra, földbe a nem újrafeldolgozható alkatrészei (na pesze az elektromos fogyasztásuk az hasonló kérdés lehetne), nem szivárog a talajba káros cucc. Pl. Netezésre, meg egy kis szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre, mailszerver, vírusvédelem tűzfal, ("filmnézés" már kétséges), fotónézegetésre, CD zenehallgatásra még elég lehet (más erőgép feladatra már nem).

válasz 1post:
Már rakom is össze a kilenccázas celkát és viszem anyámnak.
- Anyuka! Hoztam egy takarékos mélszervert! Hova tegyem?
- Tedd a tévé alá gyerekem, a fátyolka meg a monsztera pont jó lesz a tetejére! Befőtt fér bele? Jó ronda fekete, látszik rajta a por...
- Nyugi Anyuka, azt mondták ez a környezetvédelem, trendi!Legalább sok áramot eszik ezzel fűt-télen nyáron, lassú is és otromba is de a miénk :)


szomb. máj. 11, 2013 20:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Kimoderálnak? Amikor 2 hétbe telik (szó szerint), hogy egy spammert kivágjanak, akkor egy ilyen kis kirohanásért nem hinném, hogy azonnal agyoncsapnának.


szomb. okt. 06, 2012 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
'Embörök és aszzonyi..(kezitcsókolomok)!'
Hogy a bánatosba' nem jutott észébe a mostani nagy "Jogalkotónak', hogy hozzanak már egy olyan ésszerű törvényt is: hogy egy cég telefoszámai NEM lehetnek titkossak és rejtettek?!
1.Írja ki mind gyúkbeles telefon kijezőjére a telefonszámot,mind a mobilra
2,és az visszakereshető lehessen akár a neten,vagy papír alapon(telefokönyv..pl)
Egy cének nem lehetnek tikosak az adatai,hiszen minden megvan a neten,akkor ezt a kiskaput miért haggyák nyitva..a telefonszám az előfizető kérérsére.. :roll: -mindeki titkoszolgálat,holott az összes adata megvan a neten,akkor miől titkos a telefonszáma?-mert, az nem jenik meg a kereshető telefokönyvekbenben,de a magánelőfizetőknek,ha nem kéri külön,akkor is van és nem is titkos.Titkosan hívhat akár a NAV is-bár arra a cágre ippeg nem jellemzó nem jellemző-meg a Gyámhivatal,a mindenféle pézbegönyölítőkől nem is beszélve:.különos tekintettel a mindenféle "reumagyokér és szívritmusmetronomizáló-füveketpancso-lóvérnyomásmérőkre"
Igaz ezek többnyire csak droidok a nagy rendszerben..de,akkor már az Ő telefonszáma sem lehet rejtett, ha már 'bazzztat az by phone"ne lehessen visszanyomozhatalan azaz tikos 'telefonyszám'!
-nemá hogy az előfizető kérésere az adatok titkosak...mert igen aggályos az adatvédelem.
Szégyen és gyalázat hogy az egyszem megmaradt "slambucz"-ombudsmannak,ez eddig eszébe sem jutott :wink: :roll:
Azon aró,'DE'-foss-ból írtam hogy az EU-s próba ma 'mekk'volt az adatterheléssel' szerverügyileg "Ámitógépesen'
Belenéztem:az is gyenge kifejezés,hogy gyenge...az EU-ban-nem állunk rosszabbul mint az írek és az angolok..tehát Rajkin Szavaival élveV'ál'ámi van!,DE nem az igá'zi'!-Holott ippegy a napokban nyilakozott Népünk Nagy Vezérére:'lesz még szőlő lesz még lágy kenyér',de pénz erre sohasem, mert ma bejelentette a jobb v. balkkeze(soha nem figyelem meg,hogy szemből melyik kézben tatja a fejnélküli a fejét..)ami esetünkben nem is a sajátja..a miénk :..avagy a más f*-val könnyű a csallánt pasknoli c. ismert és agyonjátszott slágert újra feltették :roll:

Ps:Tudom,hogy eme szösszenetemért nem csak a KV-zóból,de a fórumról is ki leszek..moderálva,de
Idézvén a megcsonított madachi klasszikust ami egy Z.egersegi kollégium oktatótermáben a hugarocell-manapság ennek is új neve van- betűkből összácsolván ímigyen valá olvasható:Mondottam némbEr Ku..és Bzz.va B.zzál..--vajon mire gonolhatott a szerző..(verselemzés anno.975)? :roll:

PS:Tudom hogy ezért nem hogy, a KV-zóból,de a fórumról is kimoderának... :hm:


pén. okt. 05, 2012 18:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Félszáz
vackor írta:
Feláll a szőr a hátamon amikor azt hallom "félszáz"...

Mert jobb az ötödfél óra például? Állítom tízből kilencen nem tudják mit jelent.
Vagy pl.: öt családom van.
Kétszeresre nő valami, és azt mondja a nagyokos politikus, hogy nagyságrenddel nőtt. Nem tanult matekot, az biztos.

És így tovább. Engem is bosszantanak az ilyesmik.


pén. szept. 07, 2012 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Félszáz
Feláll a szőr a hátamon amikor azt hallom "félszáz". Miért kell ezt így mondani? A legrosszabb, hogy ezt a magyartalan igénytelenséget éppen az újságírók (ha még lehet ilyet írni) használják előszeretettel, mástól nem is nagyon hallani. Kell ez nekünk? Jó ez???

Hurrá! Már csak féltíz perc van a munkaidőből! :evil:


pén. szept. 07, 2012 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Hotdog ügyfélkapu profizmusa:
Én írta:
Üdv!

A regisztrációm már törlődött a hotdog rendszeréből, mégis a mai napig kapok reklámleveleket, melyek a hotdog.hu-s regisztrációmra hivatkoznak. Ezután életem végéig fogom kapni a spamokat vagy ez csak valamiféle hiba a hotdog rendszerében?

Squito

Hotdog ügyfélkapu írta:
Kedves Varga Sándor!

Hogyan tudod lemondani a hírleveleket?
A hírlevelek lemondásának két módja van.
1. A profil szerkesztési nézetében a „Kommunikáció szerkesztése” menüpontra kattintva kiválasztod az „Üzenet szabályok” fület. Itt megtalálod a HotDogos hírlevelekre vonatkozó menüpontot (2.), melynél az „igen” vagy a „nem” opciót kipipálva kiválaszthatod, hogy szeretnéd-e kapni a továbbiakban is a hírleveleket vagy sem.
Ha lemondod, a későbbiekben ezt bármikor visszaállíthatod.
2. A HotDogos hírlevél legalján mostantól mindig megtalálod a „Leiratkozás a Hotdog hírlevélről” linket, melyre kattintva lemondod a hírlevelet.

Hogyan tudod lemondani az elektronikus hirdetéseket?
Az elektronikus hirdetések lemondásának is két módja van.
1. A profilszerkesztési menüben a „Kommunikáció szerkesztése” menüpontra kattintva kiválasztod az „Üzenet szabályok” fület. Itt megtalálod az elektronikus hirdetésekre vonatkozó menüpontot (3.), melynél az „igen” vagy a „nem” opciót kipipálva kiválaszthatod, hogy szeretnéd-e kapni a továbbiakban is a hirdetéseket vagy sem.
Ha lemondod, a későbbiekben ezt bármikor visszaállíthatod.
2. Az elektronikus hirdetések legalján mostantól mindig megtalálod a „Leiratkozás az elektronikus hirdetésekről” linket, melyre kattintva lemondod a hirdetéseket.

Üdvözlettel,
HotDog Ügyfélszolgálat

A kettes pontokhoz hozzátenném, hogy egyáltalán nem volt ilyen link.


vas. márc. 11, 2012 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Hát a java ingyen van... a kávénak.


csüt. szept. 29, 2011 16:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
vackor írta:
...

Látszik, hogy a Java-ban otthon vagy. :)


kedd szept. 27, 2011 10:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kávézó
Kép


kedd szept. 27, 2011 9:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Tudod nacorvus ezzel csak egy igencsak nagy gond van... hogy igazad van! :wink:


hétf. júl. 04, 2011 15:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Ó!Ezesetben uniós pályázatot írnak ki görbevonalzó tervezésre,(természetesen külön a disznónak és külön az uborkának is!)pályázati feltétel lesz ,hogy csak környezetbarát és újrahasznosítható legyen.
Megmondom előre az fog nyerni aki egy T-vonalzóval evolvensgörbét szerkeszt és azzal megsukkolja mind a disznó,mind az uborka ívét tükörből,de a nyertes még sem uborkát nem látott élőben (egyeneset sem) ,és csak a sündisznót ismeri rajzfilmekből :twisted:


hétf. jún. 27, 2011 21:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Valamelyik EU-s kretén nagyon villogni akart azzal, hogy többet tud a számítástechnikáról, mint hogy hol a power gomb. Imádom az ilyet. Miért mindig a mezeijúzerek akarnak belepofázni az informatikusok világába? Szánalmas balf***ok...
Ha politikusokat és informatikát emlegetnek egy lapon, akkor mindig ez a cikk jut az eszembe.

Mellesleg mi a helyzet, ha a disznó jobban meg volt görbülve, mint az uborka, akkor az uborka ette meg a disznót? :shock:


hétf. jún. 27, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Kávézó

Egy időben az uborka görbülete is szabványosított volt az EU-ban. Mint elrettentő példa. Ha nem felelt meg, mehetett a disznóknak, hacsak nem volt egy disznóügyi görbületi ellenőr is.
Ezt a szabályozást azóta törölték, ha jól tudom.
De informatikában is volt valamelyik óberokosnak már nagy dobása. Egy meg nem valósult tervezet szerint adóztatni akarták az e-maileket valamekkora eurocenttel.
Az azért megnéztem volna, ha a millió ingyenes tárhelyet megadóztatták volna, vagy tartották volna a markukat a Google felé.
Mert azt szintén megnéztem volna, hogyan adóztatják meg a kamu néven és cím nélkül regisztrálókat.
Bár lehet, hogy én nem értek hozzá. :twisted: Igaz ebből az adóból se lett semmi. :P Egyelőre. (?)

Az író-költő... mondás nekem is egyik kedvencem. :D


csüt. jún. 23, 2011 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Nem tudtam máshová tenni ezt a ki a hülye? jellegű témát,topict meg külön nem akartam nyitni..
http://www.hwsw.hu/hirek/46879/eu-igazsagugy-biztonsag-zeus-hacker-jog.html...siralmas,de legaláb most mi elnököljük..ezért legalább büszkén vállalhatjuk :twisted:
Mottó:
".. így kell vájárni,
úgy kell vájárni,
Író,költő tudja,
hogy kell vájárni"


szer. jún. 22, 2011 20:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Imé egy újabb 'remekk' google ferdítés:
Idézet:
..a vezető előtti kiadások helyett csak a back-nyílások a kernel / xorg-server változtatásokat a jelenlegi ereszd...,

A gyerek eldugítása..no és
a vámpír tusfürdő


szer. márc. 30, 2011 21:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Laci_L írta:
Én Eddára akkor sem mennék el, ha ők fizetnének. :)
Már csak az a kérdés, hogy a rocker vagy a mulatós verzió. Bár mondjuk én egyiket se szeretem. Az egyik nem az én stílusom, a másik meg szánalmas.


szer. márc. 23, 2011 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
Reklámízű a hsz. :shock:

Én Eddára akkor sem mennék el, ha ők fizetnének. :)


szer. márc. 23, 2011 17:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 13:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 2011 ingyenes EDDA koncert Újszilváson, május 21-én!
Üdvözlet mindenkinek!


INGYENES EDDA koncertre invitálunk minden kedves érdeklődőt!

2011-ben is megrendezésre kerül a már tradícionálisnak nevezhető Újszilvási Ágyaspálinka Fesztivál, melyen idén az EDDA zenekar INGYENES koncertet ad!
A koncerten kívül az izgalmas, egész napos programok mellett ágyas pálinkáink és neves magyar vállalkozások minőségi termékeinek széles választékával várunk minden kedves érdeklődőt 2011. május 21-én, szombaton Újszilváson, az abonyi úti Vásártéren.

A rendezvény látogatása ingyenes, a hivatalos weblapon.
Amennyiben szimpatikus az esemény, ossza meg közösségi oldalakon is, hogy minél többen eljöjjenek és bulizzunk egy jót! :)

További információk:
http://bolyhos.hu


szer. márc. 23, 2011 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Inkább csinálnának egy rendes oprencert...


pén. márc. 18, 2011 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Office 2010: The Movie


pén. márc. 18, 2011 18:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 10, 2011 15:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kávézó
Sziasztok!
Szeretném megtudni, hol, kinek tehetnék fel kérdést Wacom Bamboo Pen digitalizáló táblával kapcsolatban? Úgy látom, mostanában pang a "Digitalizáló tábla kérdés a szakikhoz" fórum. Van egy problémám, amit nem tudnak megválaszolni a forgalmazónál.


csüt. márc. 10, 2011 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
A kiesés miatt valszeg jóváírnak nekik pár napot. Mindenesetre nagyon nem értem mi az oka a több napnyi kiesésnek (azon kívül, hogy nem fognak a szombati ebéd mellől felpattanni hibát javítani). Komolyan kíváncsi vagyok, hogy mi az ok...


hétf. márc. 07, 2011 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
Azt azért nem egészen értem, hogy egy ilyen hibát hétvégén senki sem vesz észre? Nem lehet ezt felügyelni-javítani?
Nem csak a Fórum, hanem az egész Terminal halt be (ez a nagyobb üzleti probléma).
Mit szólnak ehhez a szponzorok és a reklámozók? :shock:


hétf. márc. 07, 2011 19:58
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Kávézó
Laci_L írta:
Hannibal írta:
Sajnos a a hétvégi másfél napos kimaradás sem jó reklám. :cry:

Inkább ez, mint a captcha az oka, ha csökken a forgalom.
Habár nemrég is volt valaki, akinek meggyűlt a baja ezzel a bejelentkezési hercehurcával valami okból, és újra kellett regelni neki. :roll:


hétf. márc. 07, 2011 18:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
Ha Sy benézne ide, talán jó lenne. :shock:


hétf. márc. 07, 2011 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Egy szabadon terjeszthető terminál fórumos banner jó kezdő lépés lenne...


hétf. márc. 07, 2011 14:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
Hannibal írta:
... Egyszerűen nincs reklámja a fórumnak...

Sajnos a a hétvégi másfél napos kimaradás sem jó reklám. :cry:
És nemrégen volt egy másik hasonló is. :shock:


hétf. márc. 07, 2011 10:29
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Kávézó
@nacorvus
Szokás(?) szerint nagyon frankón el tudunk egymás mellett beszélni.
Természetesen minden gépről egyformán kellene működnie, ha nem volna valami IP cím alapján lévő szűrés. Utóbbi szerintem ebben az esetben értelmetlen, miért ne lehetne ugyanúgy belépni éppen LosÁngelesbül? Ott is laknak magyarok. :D
Az ótómata belépés is csak egy plusz kényelmi lehetőség, nem fontos vele élni. Lehet bepötyögni, vagy különböző jelszókezelő megoldásokat használni, ahogy Squito is utalt egyre.

Volt ez a captcha próbálkozás, elsőre valószínűleg túl szigorúra sikerült, de én csak azt nem tartom valószínűnek, hogy jól beírt, pláne bemásolt account mellett ne engedett volna be. Főképp meg hosszú ideig.
Van aki azt állítja, hogy de mégis így volt. Én meg amellett, hogy elfogadom, mert hogyan is cáfolnám a tapasztalatot, mégis azt tartom hihetőnek, hogy vagy tényleg a posványra sikerült captcha-t nem sikerült jól beazonosítani és bepötyögni, vagy a valami miatt sikertelen bejelentkezés után időközben új captcha beírás kellett volna, ami nem történt meg.

A fórum forgalma viszont tuti nem a captcha miatt csökkent. De az úgyis tökmindegy a valóság szempontjából, hogy én hogyan gondolom.


szomb. márc. 05, 2011 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Kávézó
Hohó! Tisztázzunk valamit. A Google-bot teljesen más kategória, az csupán beindexeli a postokat a google rendszerébe, semmi több. Ellenben a botok, amiről beszéltem a reklám (spam) postoló (ro)botok. Ezek alapból belépnek helyetted és írják a spameket ha kell ha nem. Ezek ellen a captcha csupán részleges megoldás, mindemellett azt feltételezi, hogy a spammer (az a rohadt b***ráns szemétláda kis k****g) egy programot használ, ami mindent elvégez helyette. Viszont nagyongyorsan lehet spamelni kézzel is, hiszen elég egy olyan bővtmény (FF-hez), mint az Autofill Forms és a kedves spammer 2-3 gombnyomással/kattintással képes készíteni egy spam topikot, másodpercek leforgása alatt. Ebben az esetben a captcha semmit se ér.


szomb. márc. 05, 2011 1:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Márpedig,egy fórummotornak pontosan uu.kell működnie Akár 'losangelesből' címzed egy notebookról,mintha pl nálad is a helyi gépen elmentett profilból támadod meg!-
Tulajdonképpen ezért is lázadtam fel anno,hiszen nagyon ritka eset hogy ua gépéről nézek a fórumra,és igen röhelyesnek találom(tam)-hogy a maga motor a már bennlévőket is ki akarta zárni-mindezt meg is oldotta az igazi űber,-Hálás köszönet!-igaz, Ő ugyan úgy látta a helyzetet akkor mit ahogy te most...(mindenkinek van egy profil elmentve..de hol a saját gépeden) pl:win-xp Op alatt,ha ue gépről egy penlinux pl puppy-val belptél-nem léptél,mert jött az elég balfi módon megoldott akkori chapta.. :twisted: magyarulszépen''ótómatabeléptetés?vagy mifene.a helyi gépeddel=localmaschine.A tudtodon kívül mint azt Squito is vázolá a bot-al együtt bejelentkeztél a Hírekmédia-szerverre! (függetlenül attól hogy egy 'távoli gépen' milyen böngészőt használsz és az automatice beléptet-e(a régi rendszer nem!,ill hülyén fogalmazok,ha ua gépéról már regisztrált tagként csak egyszer kellet az chapta ok!,de ez a félmegoldás (mindenki bűnöző! mert több gépet és op-ot használ)..azért köszöntem el részlegesen mindenkitől!)..
Szerintem,egy szerver védelmében most 'ippeg' olyan mint a mai min.védelem megköveteli.Egy tény,az nem szerencsés megoldás amit most a gépen használtok..már akinek nem volt chapta-gondja,és uu használja mint előtte.

Ps,:.ezért,mégegyszer nyilvánosan is hátbalappogatom GG-t!-mindig is tudtam hogy tud-ha akar és fel is fogta probléma lényegét :potyog: -szemben a 'helyigépről támadókkal' akik csak kerek szemmel nézték a kifakadásaimat !-Đ


pén. márc. 04, 2011 22:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Kávézó
nacorvus írta:
... a debreceni szerveről amiről ránézek a fórumra kétszer évente mi a bánátos fenének kéne hogy megjegezze a jelszót és bejelentkezzen auóotomatikusan kuikival vagy a másik nemiszervel? :roll:

Nem is kötelező. És említve volt egy lehetőségként, hogy saját gépen. Nem bármelyik gépen a nagyvilágban. :wink:


pén. márc. 04, 2011 20:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kávézó
Hannibal írta:
... Mégis be kellett jelentkezni és hiába volt jó a jelszó, CAPTCHA-zni kellett.
... nincs reklámja a fórumnak...

Sajnos így volt, mostanában nem. :)

Pont erről írtam, nincs (vagy rossz) a marketing. De ehhez pl én egyáltalán nem értek. Nem is akarok. :shock:


pén. márc. 04, 2011 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kávézó
Aztán az is meséld már el nekem igentiszteletrméltó barátom,hogy nekem miért kellene hogy a debreceni szerveről amiről ránézek a fórumra kétszer évente mi a bánátos fenének kéne hogy megjegezze a jelszót és bejelentkezzen auóotomatikusan kuikival vagy a másik nemiszervel? :roll:
-Ez egy fórum. és a fórumot olvashatja mindeki a világon(és hozzá is szólhat ha,reggelt és nem bot)-egyet kell értenem Squito szakival-az auotologin után automatice belép a bot is-magyarul rántod magaddal!-és itt nem a browserek megjegezze-e ezen a webhelyen című szolgáltatására gondolok- mert az 'térő hiszen csak a local-maschin-en marad.((ez nem a win-kifejezés)hanem a helyi gép..))
Ez,egy túlturbózótt okoskodás..az sem mindegy hogy,milyen Op-ot használsz-legalábbis szerintetek :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nacorvus pén. márc. 04, 2011 21:58-kor.



pén. márc. 04, 2011 19:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Kávézó
Sajnos tényleg volt probléma a CAPTCHA-val. Nálam be van kapcsolva az automatikus bejelentkezés, jelszó megjegyzés, minden. Mégis be kellett jelentkezni és hiába volt jó a jelszó, CAPTCHA-zni kellett. Viszont ezt a problémát úgynézki sikerült elhárítani már. (Legalábbis nálam azóta nem jelentkezett.)

A forgalomcsökkenésnek viszont szerintem nem ez az oka. Egyszerűen nincs reklámja a fórumnak. A terminal.hu is már külön hozzászólási rendszert használ, onnan se jönnek emberkék. Google-ból meg néha-néha valaki betéved, annyi. :(


pén. márc. 04, 2011 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Kávézó
Olyan nálam nem volt, hogy másodjára jól beírva ne fogadta volna el. :roll: Vagy ha béna voltam, harmadjára.
Elég nehezen is hihető, bár lehetőleg sosem mondok olyat, hogy nem létezik, ha nem voltam ott. A jó ég tudja, mi volt a pontos ok nálad.
Egyébként saját gépen nyugodtan be lehet kapcsolni állandóra az automatikus bejelentkezést, így soha többé nem kell semmit pötyögni, míg a cookie rendben van.
Hacsak nem akar valaki kijelentkezni, hogy inkognitóban olvasgasson. :wink:


pén. márc. 04, 2011 17:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5589 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 112  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség