Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:20



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Most hétvégén gyűlt meg a bajom ismét a Windows 7 update töketlenkedésével. Húgom notebookján volt 12 frissítés, amit április óta nem bírt letölteni, tele az eseménynapló a sikertelen bejegyzésekkel. A hibakód nem mond semmit, nincs rá találat. Szombaton éjjel megint elindítottam, vasárnap reggel még ott járt, hogy frissítések letöltése 0%. Volt már teljes kipucolás, a komponensek újraregisztrálása, BITS és winsock reset, anyám tyúkja, semmitől nem lett jobb.

Berágtam, ráküldtem a Win10 frissítőt. Abból is van több, de csak az működik amelyiket a kisegítő lehetőségeket használóknak biztosít az MS. Frissítés után még egy minimális kis finomhangolás, és kész is. A frissített rendszer aztán talált újabb 7 frissítést, az viszont már simán ment. Így marad, töröltem is a Win7-et.


hétf. okt. 10, 2016 21:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ami a WinSxS mappát illeti, az az én Win 10-emen is 6,2 GB. Eddig ezzel, vagy a példa szerint utána se volt ezzel gond a Win 8 óta. Csak ez a Win 7 ilyen. :evil:

Clean Up the WinSxS Folder
How to Reduce the Size of Your WinSXS Folder on Windows 7 or 8
A WinSxS méretének csökkentésére meg lehet próbálni az alábbi parancsokat.
Kód:
Dism /Online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore
Dism /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase

Meg a Lemezkarbantartót szoktam használni inkább a Windows Update és egyebek pucolására.

Nekem most ezt írja ki. A cleanup után dettó, szóval most kisebb nem lett, már nem lehetett.
Kód:
Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.10586.0

Image Version: 10.0.10586.0

Component Store (WinSxS) information:

Windows Explorer Reported Size of Component Store : 6.61 GB

Actual Size of Component Store : 6.51 GB

    Shared with Windows : 5.33 GB
    Backups and Disabled Features : 972.63 MB
    Cache and Temporary Data : 203.65 MB

Date of Last Cleanup : 2016-10-04 18:45:13

Number of Reclaimable Packages : 0
Component Store Cleanup Recommended : No

The operation completed successfully.


hétf. okt. 10, 2016 20:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Talán az, hogy nem volt havonta frissítve, hanem hosszabb kihagyással...

Ez bizony lehet. Ahogy elnézem, át kell néznie azt a rohadt nagy Winsxs mappát. :shock:

Ami nekem pl egyáltalán nem kellene, mert nincs visszaállítási pont, de van rendszeres partíciómentés. Akkor minek? Törölni meg nem lehet. A felét teszi ki a C: partíciónak. Kész agyrém. Vagy tudtok valami megoldást a törlésre, vagy legalább a drasztikus pucolásra?


hétf. okt. 10, 2016 19:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nem tudom mi okozza a Win 7 frissítési gondot. És nemcsak nálam, olvastam másokról is. De a Microsoft is tudja, lásd kumulatív hotfixek.
Talán az, hogy nem volt havonta frissítve, hanem hosszabb kihagyással. De ez csak olyan tipp, hogy nem tudok mire gondolni.
Pl. elindítom a Windows6.1-KB3078601-x64.msu patchet, és csak keres, keres, ellenőriz órákig, és semmi. De nem csak 1 patchet kellene feltenni, hanem a többit is.
Nyilván ellenőrzi, hogy milyen patchek vannak már telepítve, de azért ez sok. Át is térnek majd a kumulatív frissítésre itt is, ami a Win 10-nél is van. De már van akinek meg az nem tetszik, mert akkor vagy felmegy minden hiányzó folt, vagy semmi. :lol:


hétf. okt. 10, 2016 19:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... A Windows 7 nálam ott halt meg totál, hogy lehetetlen frissíteni...

Ezt már többen írtátok. Hogy a fenében lehet, hogy nálam evvel nincs gond. Ha jön a Patch kedd, néhány perc, és kész. Utána nulla a proc. foglaltság. Peg minden frissítés rajta van, kiivéve ezeket (nagy része a Win10 frissítéssel kapcsolatos erőszak Update-ek):

KB2902907 (Microsoft Security Essentials)
KB2952664 (Win10 segéd, több verzió van, külön sorban jelenik meg)
KB2976987 (Windows 8 )
KB2990214 (Get Windows 10 for Win7)
KB2990214 (Update for Win 7)
KB3021917 (telemetry for Win7)
KB3022345 (telemetry)
KB3035583 (Win10 Autoupdate, get Windows 10 for Win7SP1 / Win8.1)
KB3044374 (Get Windows 10 for Win 8.1)
KB3050265 (update for "Windows Update" on Win7)
KB3068708 (telemetry)
KB3065987 (update for "Windows Update" on Win7 / Win Server 2008 R2)
KB3075249 (telemetry for Win7 / Win8.1) (spyware veszély)
KB3075853 (Update Client for Win 8.1 / Win Server 2012 R2)
KB3080149 (telemetry for Win7 / Win8.1)
KB3123862 (capabilities lets users easily learn about Windows 10)
KB3138612 (update client in Windows 7 SP1)
KB3173040 (end of free upgrade offer notification)
KB3184143 (Remove Windows 10 free upgrade offer)


hétf. okt. 10, 2016 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A Windows 8 óta a Microsoft számtalan nem kis hülyeséget, kommunikációs és valódi problémát halmozott sorozatosan. És mondták elég sokan, hogy ez így nem lesz jó, vagy csak lestek, mint a moziban, mi lesz ebből.
És mindezt azért, hogy az okostelefon/tablet apró kütyü porondon, piacon is legyen részesedése, ezért jól belerúgtak a desktop rendszerekbe. Az ötlet első pillanatra jónak tűnt, és meg is kellett ezzel próbálkozni, de nem jött be. Mármint a mobil vonal.
Mára az Intel nem gyárt ide mobil processzort, a Microsoft meg nem fejleszt Windows Phone vagy mi a jó ég rendszert, a Lumia vonal halott. Kész, redőny. Surface telefon se lesz, vagy ha 1 vagy ki tudja hány év múlva mégis, akkor az alkalmazásboltban nem lesz hozzá normális app, ami valamire használható is. Szóval róka fogta csuka, ennek vége.
Most is az Áruházból nem érdemes UWP csempés appokat telepíteni az asztali rendszerre, ha valakinek erre volna ingerenciája, mert ha van egyáltalán valami ígéretes, aminek van asztali verziója, tuti, hogy az asztali jobb, többet tud, több funkciója van, netán még szebb is, bár ez ízlés dolga.
Biztosan bele lehet futni problémákba a Win 10-en, de többnyire valami speckó hardver vagy szoftver együttállás okozza, avagy a saját hülyeségüket előbb-utóbb javítják. Volt nemrégi példa a webkamerákkal.
Még betesznek majd maguk alá, mert úgy tűnik valamit a reklámokkal akarnak bizergálni, és a policy korlátozással jobban ők akarják szabályozni a kinézetet. Vagy nyomják pushban a nyüves csempés appjaikat. Ha letörölted is, akkor egy frissítés visszahozza. Vagy volt az a Candy Crush nyavaja, amelyik hipp-hopp egyszer csak kérdés nélkül felkúszott. Az emberek egy része ezt el fogja unni.

Igaz, aki hagyja default, és nem csak az 1 bites user ilyen, hozzáértőbbektől is hallani, hogy nem tudja annyira sem kézben tartani a Win 10 update-et, mint lehet vagy ahogy nálam van.

A Windows 7 nálam ott halt meg totál, hogy lehetetlen frissíteni. Nem egy, az összes amihez ilyen szinten közöm volt. Legyen az bármi trükk, előre letöltött .msu patch, az sem, ami pont a gyorsítást szolgálná majd, már amennyiben egy nap vagy egy hét alatt feltelepülne. Szóval ez halott ügy.
Egyébként is elsősorban a Windows 8.1-et használtam már megfelelően tweakelve, és szívesebben, mint a Win 7-et, úgyhogy nem okozott akkora változást a Win 10. Most már inkább az van, hogy a Win 8.1 furcsa kicsit, mert másképpen reagál, kicsit máshol vannak a dolgok, mint a Win 10-en.
Szóval látszólag sok rosszat összehordtam itt, de ezzel együtt nem rossz a Windows 10 szerintem, lehet használni desktop rendszerként. Kezdetben biztos kell egy kis türelem. Win 7-ről nagy a változás, bár bizonyos szempontból közelebb van a desktop Win 7-hez, mint a Win 8.1.


hétf. okt. 10, 2016 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A fél világ azért nem lázad fel, mert
- nagyon sokan nem álltak át win10-re
- aki igen, az vagy ért hozzá vagy nem, de nem is érdeklik a részletek
- egyre csökken a PC jelentősége, a fiatalok sokkal inkább okostelefont használnak

Én kb. 30 éve használok számítógépet. Elég sok változás volt már azóta, így aztán én is tudok rugalmasan váltani, ezért nincs különösebb bajom a Win10-zel sem. A kémkedési beállításaira persze figyelek. Vannak dolgok amik nem tetszenek benne, de ez úgy általában a Linuxra is igaz és a Win7-re is igaz volt.

LaciL-nek van igaza, ha megteheti mindenki használjon olyat ami neki optimális. Fölösleges dolog divatból váltani.


hétf. okt. 10, 2016 17:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
...

Hát, ez így nagyon bonyolult. 100 emberből talán egy tudja ezt végigcsinálni. Milyen Op rendszer az ilyen? Akármilyen jók az alapok, a működést körölvevő kezelhetőségi és egyéb dolgok miatt számomra használhatatlan.

Szomorú, hogy néhány MS főnök lázálma miatt ilyen az egész. Csak azt nem értem, miért nem lázad fel a fél világ ezek miatt.
Hogy lehet az, hogy átveszi a hatalmat a FIZETŐ felhasználó felett? Ez egy disznóság.

Mindenütt birkák vannak? Nem, akarok a hazai dolgokra célozgatni, de ennyire elhülyül a világ? A pénzéért is megmondják neki, hogy mit csinálhat, használhat. Milyen Op rendszer az ilyen?

Nagyon pipa vagyok. :hm:


hétf. okt. 10, 2016 16:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nekem vannak 1607 Anniversary és 1511 korábbi Win 10 verziók is. Különösebb gond nincs velük, vagy nálam nem voltak, igaz én nem engedem automatikusan frissíteni magát és a hotfixeket sem, így tuti nem frissíthet órákig. Olvasni én is olvastam ezt-azt.
Na most hogy a gadgetpackot kivágja és újra kell rakni, az nem különösebb érv. Ez eddig is így volt a főfrissítésnél, ráadásul a Win 8 óta hivatalosan nem támogatottak a minialkalmazások, úgy kell visszavarázsolni.
Éppen a 1607 frissítés volt az, ami meghagyott egy csomó korábban megváltoztatott beállítást, nem rakta totál defaultra, mint a 1511. Az extra tweakeknek, gadgetnek természetesen annyi, ezt a pár dolgot meg kell ismételni, ugyanis kvázi új rendszer lesz az ilyen főverzió frissítéssel.
Egyébként én ezt nem engedem rá online, ha frissíteni akarom, akkor pendrive-ról az új telepítőkészlettel és akkor amikor én akarom.
A 1607-nek az még a baja, hogy letilt, illetve nem vesz figyelembe néhány policy-t a Pro verzióban, csak az Enterprise-nál maradtak ezek meg.


hétf. okt. 10, 2016 16:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Macika írta:
... A 7 éve 0-24 működő Samsung netbookot engedtem 10-re frissíteni ...

Lehet, hogy jobb lett volna ha hagyod, majd kiderül. De a visszatérés nem lesz egyszerű. Sőt... :shock:

Nálam torrentezni most is XP és uTorrent 2.2.1 fut egy öreg laptopon, hibátlanul (router mögött).


hétf. okt. 10, 2016 8:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Csak torrentezni nem win10 kell, hanem egy Linux Mint XFCE, minimális hardver igénnyel.


vas. okt. 09, 2016 20:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
.gúnár. írta:
Az Anniversary Update szépen megkavarta sok helyen a dolgokat. Eleve a kedves júzer a következő bekapcsolásnál szembesül azzal, hogy sokszor órákig frissít, aztán levágja a vírusvédelmét (mert bepakolja helyette a Defendert), a nyomtatója nem nyomtat, esetleg elszáll a hálózati megosztás, vagy éppen egy virtuális gép beállításai. Ahol Classic Shell, vagy gadgetpack van, ott azokat is frissíteni kell, mert kivágja, hogy nem kompatibilis vele.

A 7 éve 0-24 működő Samsung netbookot engedtem 10-re frissíteni, jogtiszta volt rajta a Win, remélem így a 10 is az, torrentezni jó.
De SEMMILYEN más gépemre nem engedem a közelébe sem a win7-nél újabb rendszert...


vas. okt. 09, 2016 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Milyen jó ez a Win10. :jaj:

Egyre távolabbinak tűnik, hogy átálljak. Minek bosszantsam magam feleslegesen. :wink:


vas. okt. 09, 2016 18:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az Anniversary Update szépen megkavarta sok helyen a dolgokat. Eleve a kedves júzer a következő bekapcsolásnál szembesül azzal, hogy sokszor órákig frissít, aztán levágja a vírusvédelmét (mert bepakolja helyette a Defendert), a nyomtatója nem nyomtat, esetleg elszáll a hálózati megosztás, vagy éppen egy virtuális gép beállításai. Ahol Classic Shell, vagy gadgetpack van, ott azokat is frissíteni kell, mert kivágja, hogy nem kompatibilis vele.


vas. okt. 09, 2016 15:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Azér' vannak itt furcsaságok az ablakkezelővel.. az addig ok hogy lerakja a "hogyishíják-winül" :hm: "nem, panel"="tácca" :arrow: nem vált át az érvényes ablakra hanem berakja az aktuálisra..'Moorgit noormális,?"-akkor minek több asztal :hm:-ha becsukod az alkalmazást-automatice záródik az asztal is...ill az nyitva,de minek?-Üres..valami hülye módon működik mint a linuxos kiosk portal..de, az meg direkt arra találták ki ott van egy választási lehetőség go ill back..
Kép
PS: Nem zavar,de K* bosszant!-még egyszer nem leszek insider,...szidtak éppen elegen! :oops:


szer. nov. 11, 2015 20:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
By Target
Idézet:
Komolyan nem értem. A Win 8.1 gyakorlatilag ugyanaz desktopként, mint a Win 7, csak nem lekerekített, nem áttetsző. Ha meg valaki az Intézőt is használja, még jobb is a felület a továbbfejlesztett XP szerű másolás, kivágás, stb. ikonokkal.
Hogy vannak csempék is, ha úgy alakul. Hát istenem. De nem feltétlen kell úgy alakulni.
Hogy nincs klasszikus Start menü, ez tény. Pótolható 3rd party programokkal, ha annyira hiányzik, bár a jobbak fizetősek.
Viszont a Win 10 Start menü nekem egyáltalán nem jön be. A 8.1-nél már nem zavart, hogy nincs, de a Win 10-nél van, ezért valószínűleg le fogom cserélni Win 7 stílusúra.



..Well I'm wóz ekkora bőmellényes anno Wista..W7.osztánnék..csak egy "picit' fogtam vissza a lovakat..pedig akkor is külsősként haragudtak meg rám..-az akkori indiáner fejlesztő..mert kétszer is volt Budapesten oszt egyrrese volt annyi pénzen hogy személyesen találkozunk :huha: !


szer. szept. 09, 2015 18:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Pótolható 3rd party programokkal, ha annyira hiányzik, bár a jobbak fizetősek...

A Classic Start Menu tökéletes, és ingyenes. Mindegyikhez jó. :wink:

Kipróbáltam néhány másikat is (fizetőst is), és a közelébe sem jön egyik sem. Töröltem is őket a mentésekből, biztos, hogy nem kellenek.


pén. szept. 04, 2015 15:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Komolyan nem értem. A Win 8.1 gyakorlatilag ugyanaz desktopként, mint a Win 7, csak nem lekerekített, nem áttetsző. Ha meg valaki az Intézőt is használja, még jobb is a felület a továbbfejlesztett XP szerű másolás, kivágás, stb. ikonokkal.
Hogy vannak csempék is, ha úgy alakul. Hát istenem. De nem feltétlen kell úgy alakulni.
Hogy nincs klasszikus Start menü, ez tény. Pótolható 3rd party programokkal, ha annyira hiányzik, bár a jobbak fizetősek.
Viszont a Win 10 Start menü nekem egyáltalán nem jön be. A 8.1-nél már nem zavart, hogy nincs, de a Win 10-nél van, ezért valószínűleg le fogom cserélni Win 7 stílusúra.


pén. szept. 04, 2015 13:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Ha hagytak volna egy Win7-szerű témát és nem lenne ez a hülye automatikus bejelentkezés ...

De miért nem? :shock:
Vagy legalább külön le lehetne tölteni. De nem, csak azért sem. Lehet, hogy az a seggfej még pozícióban van?
Bill Gates, vagy Simonyi ezt mind jóváhagyja? Kíváncsi lennék?


pén. szept. 04, 2015 9:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A Win7 sikeres volt, ezt kellett volna meglovagolni. A 10-es start menü nem rossz, a csempék is testreszabhatóak. Ha hagytak volna egy Win7-szerű témát és nem lenne ez a hülye automatikus bejelentkezés, azzal nálam nyerő lenne.


pén. szept. 04, 2015 8:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... a 8.1 azért más, kezelhetőbb, mint a 8, tehát 8-ról mindenképpen érdemes frissíteni. A csempét meg csak akkor kell látnod, ha akarod...

Azt elhiszem, hogy maga az Op rendszer jobb az előzőeknél. De kezelni is kell, és ez számomra elfogadhatatlan. Pont.
Egy autóban hiába jó motor, ha szorul a kormány (most csak autóról van szó :) )

Rengeteg ember a lelkét kieszi az MS-nél, hogy legyen egy jó Op rendszer, és erre jön egy kretén főnök, és kitalálja az ismert megjelenést. De nem nekem. :?
Most már visszakoznak. Kíváncsi lennék, mi van a nagyokos dizájnerrel, aki azért komoly kárt okozott nekik. Akkora volt a felháborodás, hogy kénytelenek voltak visszakozni.


pén. szept. 04, 2015 8:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
:twisted: !-F Konteó. Tipikus, meg ez az ellopja az adataimat. Oszt mit is csinál vele? :mrgreen:
Nem tetszik, ne használd. Azért 5 perc után nem biztos, hogy fel kell adni. :wink: Ettől még nem rossz, bár mindegyikkel lehetnek nyűgök. Egyébként a 8.1 azért más, kezelhetőbb, mint a 8, tehát 8-ról mindenképpen érdemes frissíteni. A csempét meg csak akkor kell látnod, ha akarod.
Ami totál őrület lett, az a Microsoft kommunikációja. Amúgy meg rálettek, hogy a 10-esnél mindent kumulatív patchben raknak bele, de csak azt tölti le, ami még hiányzik a csomagból.
Hogy a Win 10 Home-ban mi lett, nem tudom, bár valaki szerint maradt dettó ugyanaz a frissítési beavatkozhatóság, mint volt a patch után is.


csüt. szept. 03, 2015 20:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Miért? ...

Bennem mély nyomot hagyott egy éve a Win8, amikor a lányom baromi drága laptopját beüzemeltem. Használja, de amit mondott a megjelenéséről, a használhatóságáról, azt inkább nem írom ide (írtam erről annakidején). :)
Nekem biztos, hogy soha sem lesz.

A Win10-et kipróbáltam, elmentettem, de egyelőre maradok a Win7-nél.

Ps: tegnap reggel, egy számítástechnikai műsorban mondta a szakértő, hogy a Win10-re kijött egy frissítés, ami több száz MB. Az MS nem hajlandó semmi részletet elárulni, csak azt, hogy a Win7 Home-ban mégis engedélyezi a frissítések halasztását. De erre elég lenne egy 10 KB-os javítás. Mondák keringenek, hogy miket rakott bele suttyomban az MS.
stell is írta valamelyik nap, hogy vigyázni kell, mert nagyon sunyik. Egész egyszerűen kémkednek. Mi férhet bele abba több száz MB-ba... :cry:


csüt. szept. 03, 2015 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Miért? Ez olyan nagy csoda lenne? :wink: Jobb rendszer, mint a Win 7, csak kicsit szokni kell. Tökéletesen működik Desktopként.


csüt. szept. 03, 2015 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Egyébként a 8.1 egész jó, én már jobban kedvelem, mint a 7-et.

:shock: :jaj:


csüt. szept. 03, 2015 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A Win 10-nél a touchpadekre sokszor rá kell tenni külön a drivert, ha sikerül találni hozzávalót.
Egyébként a 8.1 egész jó, én már jobban kedvelem, mint a 7-et.


csüt. szept. 03, 2015 18:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
2 gépre (mindkettő HP laptop) hagytam frissülni a 10-et.

"A" gép úgytűnik mindene OK, ez lesz az ismerkedős gép

"B" gép:
- a tapiapad elvileg görgetős. a 10 ugyan jelzi, hogy görgetés, csak épp nem csinálja
- az összes on-screen funkcióvisszajelzés eltünt
- egyetlen, korábban már használt wifihez nem hajlandó csatlakozni.
Hála a magasságos májkroszoftnak, gyorsan visszapucolta magát 7-re

Lesz vele mit ismerkedni és lesz mit reszelgetni még rajta. Részemről vagyok olyan maradi, hogy most már nem telepítek XP-t (a 8-as szériát meg valószínűleg kihagyom az életemből).


csüt. szept. 03, 2015 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Mondjuk a Facebook nálam tényleg nem játszik. :wink:

Az nálam sem. :D


kedd szept. 01, 2015 19:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Aki nagyon tart ettől a hazatelefonálósditól, itt összefoglalták, mit lehet tenni. :arrow: Így állítsd be a Windows 10-et, ha félted az adataidat!
Egyébként aki annyira fél, az remélem nem használ se Facebookot, se Google-t, se semmit, és nincs mobilja sem, hogy ne követhessék merre jár. Mondjuk a Facebook nálam tényleg nem játszik. :wink:


kedd szept. 01, 2015 17:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
udv
hagyjatok beken a windows10-et
Veszejes frissitesek.
http://www.kernelmode.info/forum/viewto ... =11&t=4001


kedd szept. 01, 2015 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Távoli asztal
A driver problémák leküzdése után egészen használható a Windows 10. Van viszont egy olyan hiba, amit nem tudok megoldani. A céges gépeket távoli asztallal érjük el VPN-en keresztül. A VPN csatlakozás oké, de a Távoli asztal közvetlenül a csatlakozás után lefagy. Mármint maga az alkalmazás. Annyit sikerült kibogarászni, hogy a hiba azon a ponton történik, amikor bekérné a jelszót. Valamiért ez nem jön össze, és alkalmazás hiba miatt leáll.

Keresgélés után azt találtam, hogy ez már a Windows 8-ban is probléma volt, és megoldást sem tudtak rá, csak egy kerülő módszert. A kapcsolódási beállításokat elmenteni .rdp fájlba, amit szövegfájlként meg lehet szerkeszteni. Bele kell írni a jelszót, amit előtte egy segédprogrammal kódolni kell. Az .rdp fájl megnyitásakor így nem kér csatlakozási jelszót, és nem akad ki. De ez azért elég nyakatekert dolog, minden egyes távoli géphez meg kell csinálni, és ha változik a jelszó, akkor az összeset aktualizálni kell. Nincs erre jobb megoldás??? Van esetleg más szoftver, amit nem kell külön telepíteni a távoli gépekre, de csatlakozni lehet a távoli asztal szolgáltatáshoz?


kedd szept. 01, 2015 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Köszönöm a segítségeket.
A Win10-et még nem ismerem annyira ezért a régi dolgokat akartam használni.
Akkor felesleges az Alcohol szoftverben is amúgy meg károsítja a májat...


szomb. aug. 29, 2015 12:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Lett volna ingyenes és jó megoldás, pl. amit írtam Virtual CloneDrive...

Vagy ott van a Total Commander ingyenes beépülője: VirtualDisk.wfx plugin.


szomb. aug. 29, 2015 7:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Figyelj, pont fentebb írtam, hogy Windows 8 óta nem kell erre külső program, mert a rendszer része. Tehát a Win 10-ben sem. Ráklikkelsz az .iso-kra és bemountolja.
Hogy megvenni kár volt, és hogy csak ezért a fullosat :roll:, az meg tuti. Lett volna ingyenes és jó megoldás, pl. amit írtam Virtual CloneDrive.
Egyebként azt írják a honlapon, hogy kompatibilis a 10-essel, de ezt a virtuális meghajtó részét akkor sem tenném fel. Minek?


szomb. aug. 29, 2015 5:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Főként természetgyógyász programok: Herba, Gyógynövények stb futtatására lenne jó, ha létre tudná hozni a meghajtókat.
De ha ez van, akkor más megoldás kell.
Ezt is kár volt megvenni...


pén. aug. 28, 2015 21:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Pontosan. Ahogy tetszik mondani. :D

Még a neve lenne a legkevesebb. Mondjuk a 120%-os pia, az tényleg erős. !-F
Volt egyébként 52%-os változata is, ami csak a virtuális DVD-ket hozta létre. Azt se használtam. Win 7-ig a Slysoft féle Virtual CloneDrive-ot, az tuti. Win 8-tól meg nem kell, mert a rendszer része.
Na most van akinek ez nem elég, valami játék védelmekhez kellett némi plusz, azok használták a Daemon Toolst. Meg azok, akik azt hitték nincs is más. :wink: :P


pén. aug. 28, 2015 19:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Sokra nem. Életemben nem használtam, hacsak egyszer régesrég az ántivilágban XP-n próbaképp nem, de menten összeakadt valamivel...

Pontosan így jártam én is hosszú évekkel ezelőtt. CD írásra sok jobb, egyszerűbb program van. Amíg még egyáltalán kell CD. :)

Off:
Már a neve is hülyén hangzik. Piáról elnevezni egy programot. Még ilyet. :shock:


pén. aug. 28, 2015 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Legyőztem. Kb. 4 óra alatt sikerült összeszedni a hiányzó drivereket. Frissítés után.


pén. aug. 28, 2015 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Supervisor írta:
... Az Alcohol 120%-t még senki sem rakta fel Win10-re?

Mire jó, ez az izé? Próbálj meggyőzni. :shock:

Sokra nem. Életemben nem használtam, hacsak egyszer régesrég az ántivilágban XP-n próbaképp nem, de menten összeakadt valamivel.
Egyébként meg saját maguk szerint kompatibilisnek tartják a Win10-zel. http://www.alcohol-soft.com/


pén. aug. 28, 2015 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Supervisor írta:
Ez sajnos így van, de a Win7 alatt működik...
Az Alcohol 120%-t még senki sem rakta fel Win10-re?


Ami meg a Win10-et illeti, én még hátradőlök, és várok. Lesz az még jobb is... :wink:


pén. aug. 28, 2015 18:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
@Supervisor
Működik, de minek? :wink: :P
A Win 10-zel meg nem kompatibilis, oszt annyi. Fejleszteni kéne, meg kompatibilissá tenni. Ha egyáltalán érdemes lenne.


pén. aug. 28, 2015 18:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Supervisor írta:
... Az Alcohol 120%-t még senki sem rakta fel Win10-re?

Mire jó, ez az izé? Próbálj meggyőzni. :shock:


pén. aug. 28, 2015 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ez sajnos így van, de a Win7 alatt működik...
Az Alcohol 120%-t még senki sem rakta fel Win10-re?


pén. aug. 28, 2015 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Azt már egyszer megbeszéltük, hogy eleve kár volt megvenni, ezért ne sajnáld. Legfeljebb azt, hogy totál feleslegesen kidobtál az ablakon némi pénzt.


pén. aug. 28, 2015 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Saját tapasztalatom
[quote="Laci_L"][quote="vackor"] ... Az sem tetszett, hogy szó nélkül kivágta az Outpost tűzfalat (ezt ráadásul pénzért vettem :jaj: ).

Nekem meg az életre szóló licenc mellett a Vipre nem megy fel... (Pénzért vettem és nem is kevésért...)


pén. aug. 28, 2015 17:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Jogtiszta Alcohol 120% a nevemre regisztrálva. Nehezen felmegy a Win10-re, de virtuális meghajtót nem tud létrehozni. A Deamon Tools t már meg se kíséreljem felrakni?
Egyáltalán lehet Win10-re valamivel virtuális meghajtókat felrakni?


pén. aug. 28, 2015 17:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
De valóban lehet olyan hozzáállás, hogy ők már eladták ezt a laptopot, ráadásul Win 7 licensszel, és mit görcsöljenek, dolgozzanak rajta ...

Ugyanevvel a logikával a HP csinálta meg néhány éve, hogy csak a Win8 volt az eladott laptopokon. Aki át akart állni vissza egy régebbire (XP, W7), nem volt driver hozzá. Nem is akartak csinálni. Erre megbüntették őket (Amerikában) több millió dollárra.
Azóta a HP visszavett az arcából.


szer. aug. 19, 2015 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
De valóban lehet olyan hozzáállás, hogy ők már eladták ezt a laptopot, ráadásul Win 7 licensszel, és mit görcsöljenek, dolgozzanak rajta, hogy a vevőik teljes értékűen használhassák a terméküket egy új rendszerrel.

Hát igen, ez elég kézenfekvő magyarázat, arra viszont kíváncsi lennék, hogy akkor a Microsoft mi alapján állítja, hogy a szoftver és a hardver rendben van. Elég annyi, ha a chipset és a videó támogatott, akkor már eldöcög?
Nincs hang? Attól a Windows még megy, nem? De... :twisted:


szer. aug. 19, 2015 16:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ezek szerint mégsincs driver, vagy nem találtál. A Win 7 driver pedig vagy jó, vagy sem, mégha a driver modell nem is különbözik.
Vadászni kell a neten a periféria gyártója alapján, illetve van, hogy az egyik márkájú laptophoz való touchpad driver jó más típushoz is, mert a felhasznált tapipad ugyanattól a cégtől van.
De valóban lehet olyan hozzáállás, hogy ők már eladták ezt a laptopot, ráadásul Win 7 licensszel, és mit görcsöljenek, dolgozzanak rajta, hogy a vevőik teljes értékűen használhassák a terméküket egy új rendszerrel. Vegyenek újat, ha nem tetszik, vagy használják a régivel, vagy általában majd úgyis a Microsoftot szidják, hogy nem működik ez a vacak.
Elítettem a Sonyt, hogy csak októberre ígér drivert, de legalább ígér.

Ellenpélda a cégekre a Mozilla, amely pár nappal a Win 10 kiadása után kihozta a 40-es verziójú Firefoxot, ami a Win 10-zel kicsit másképp és jobban együttműködik.
Más kérdés, hogy közben megint nekiesett az MS-nek, mint bolond tehén a fiának, hogy miazmán :P, hogy frissítéskor a Win 10 a default Firefox böngészőt is átteszi Edge-re. Persze ez csak a klikk-klikk-klikk ótómata telepítésnél van így, a részletes beállításnál lehet szabályozni, de nagyon csökevényes 1 bites usernek kellene lenni, aki nem tud egy default böngészőt beállítani, mert indításkor úgyis rákérdez.
Amellett a Mozilla állítólag legalább ennyire, vagy jobban ezt csinálja a Firefox telepítésnél. Nem tudom, sosem szoktam szokásos vagy egyszerű telepítéseket kiválasztani, a Firefoxot is csak frissítem jó ideje.


szer. aug. 19, 2015 16:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A dizájnt meg lehet szokni, az nem is annyira probléma. De hogy egy hardver ne működjön, miközben van driver, és a Win 7-es driver jó a Win 10-hez is, az bosszantó.

Ha desktop gép lenne, akkor simán kicserélem a hangkártyát vagy használok egy usb-s kütyüt, de notebooknál ez nem megy.


szer. aug. 19, 2015 13:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség