Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:23



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Ettől függetlenül érdemes lementeni a pótolhatatlan dolgokat (akár Hiren's, akár mással).

Én is ezt javaslom. Mert lehet, hogy szó nélkül töröl mindent. Mint ahogy megtette, amikor átálltam a Win7-ről. A 104 telepített programból KETTŐT hagyott meg. Pedig, ha jól emlékszem, ott is volt ígéret.

De ha van egy partíciómentés, az is mindent megold.


csüt. szept. 14, 2017 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A "személyes fájlok" elvileg a teljes profilra vonatkozik, beleértve a rejtett mappák tartalmát is (AppData, stb).
Ettől függetlenül érdemes lementeni a pótolhatatlan dolgokat (akár Hiren's, akár mással).


csüt. szept. 14, 2017 6:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szervusztok!

Windows 10, Gép alaphelyzetbe állítása:
Idézet:
Ezzel eltávolítja az Ön által telepített alkalmazásokat és illesztőprogramokat, valamint a beállításokon végrehajtott módosításait, ugyanakkor eldöntheti, hogy meg szeretné-e tartani a személyes fájljait.
Megtartás esetén a Documents mappa tartalma nyilván megmarad. És vajon mi fog történni a Desktopon egy mappában tárolt több giga képanyaggal?

Kérdezték tőlem, de nem találom a gugliban a választ. Az illetőnek már nem bootol fel a rendszer, nem tudja lementeni a képeit. Szerintem a Hiren's boot usb lenne a tuti. Vagy tudja valaki biztosan, hogy megmarad a desktop is?

Köszi,NBéla


csüt. szept. 14, 2017 6:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az a baj, hogy amig win7-re nagyon klassz és jól működő optimalizálók voltak (amik el is mondták, hogy mi lesz ha ki/be kapcsolsz egy opciót), w10-hez másfél év alatt sem találtam ilyesmit.

Amiről úgy gondoltam, hogy ... az úgy kinyírt pár telepítést, hogy öröm volt nézni.
A lexebb, hogy nem azonnal. Csak úgy csendben.
Pl egy bizonyos játékfajta kékhalálos újraindulást okozott szinte 100%-os biztonsággal.


hétf. máj. 29, 2017 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szerintem ez most nem kimondottan az MS hibája. A WinAero Tweak emelt szintű jogot kér a futáshoz, úgy meg bármibe beletúrhat. Nem tudom biztosan, hogy tényleg az volt-e a ludas, de a hiba egybe esett a futtatásával, illetve közvetlenül utána jelentkezett.

Mondjuk létezik még a Windows fájlvédelem, annyi eszük lehetne, hogy a rendszer fontokat ne lehessen törölni. Vagy ha mégis, akkor visszaállítja.


csüt. máj. 25, 2017 10:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Napokig ezen agyaltam, mire feltűnt, hogy a Segoe UI normál font nincs, a másik gépen meg van. ^C, ^V, aztán most jó.
De akkor is furcsa. :hm:

Na, most képzelj el egy Józsi bácsit, Rozi nénit, aki azt sem tudja mi az a font. A Segoe UI-ról nem beszélve. Csak mereszti a szemét, mert alig látszanak a betűk.
Ez nem más az MS-nél, mit szándékos bajkeverés. Nincs ellenőrzés, nincs felelős. Azt csinálnak, amit akarnak. Ezért vagyok fenntartással minden új dologról az MS-től. Inkább várok, használom a régebbi biztosat. Előbb-utóbb kiforrja magát. De nem az én káromon. :)


csüt. máj. 25, 2017 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Kipróbáltam a WinAero Tweakert. Tényleg rengeteg mindent tud, egy dolgot viszont nem értek. Nem változtattam semmin, csak néztem mennyi mindent lehet vele birizgálni, viszont eltűnt rendszerből a Segoe UI font. Törlődtek a ttf fájlok, csak néhány variáció maradt (nagyon vékony, nagyon vastag, emoji). Először nem is jöttem rá, csak igen furcsa volt a Windows. Napokig ezen agyaltam, mire feltűnt, hogy a Segoe UI normál font nincs, a másik gépen meg van. ^C, ^V, aztán most jó.
De akkor is furcsa. :hm:


csüt. máj. 25, 2017 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Ezért is kell mindjárt magadnak megfelelően elnevezni, hogy milyet töltöttél le.

Köszi. :wink:

Csak morgok: a legnagyobb szoftvergyártó, a legtöbb ésszel képtelen egy újonnan generált fájlak a nevébe beleírni a fő adatokat. Nyilván mert nem akarja. Tojik az ügyfélre. És bezárul a kör (eeről már írtam): mindent megtehetek, meg is teszem. Olyan kezelhetőséget csinálok, hogy essen ki a szeme a Usernek. :jaj:

Ps: az új verzióban simán megy az indítópultból a Cliptrakker. Valami gáz volt a régivel, az biztos. Ez a probléma meg van oldva.


szer. máj. 10, 2017 20:56
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
De most sem tudom, hogy lehet megállapítani később, hogy hány bites a telepítő.

Ha megnyitod az telepítő .iso Autorun.inf fájlját, annek tartalmából egyértelműen megállapítható.

32 bitnél ez van:
Kód:
[Autorun]
open=setup.exe
icon=setup.exe,0

64 bitnél pedig ez:
Kód:
[AutoRun.Amd64]
open=setup.exe
icon=setup.exe,0

[AutoRun]
open=sources\SetupError.exe x64
icon=sources\SetupError.exe,0

Emellett mondjuk az, hogy a 64 bites nagyobb méretű, mint a 32-es. Kérdés, hogy mihez képest, tehát tudni kellene az ugyanilyen verziós 32 bites mennyi. Lehet közte olyan 600 MB különbség.
Ha 3 GB alatti a telepítő, akkor 32 bites, ha 3 fölötti akkor 64 bites. Egyelőre talán még így van.
Azután, ha MSDN .iso-ban töltöd le egy honlapról, akkor a hash kódja alapján is be lehet azonosítani, ha Google-lal rákeresel. Ilyenkor a fájlnévből viszont úgyis kiderül. :wink:
Ha MCT-vel töltöd az .iso-t, akkor a hash kóddal eddigi tapasztalat szerint nem mész semmire. Eddig még nem találtam olyat a neten, amivel stimmelne a kódja, ha néha rákerestem. Ezért is kell mindjárt magadnak megfelelően elnevezni, hogy milyet töltöttél le.


szer. máj. 10, 2017 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Idézet:
Ugyanakkor a frissítés nem nem feltétlen ugyanaz


Ez igaz. Viszont annyira sok gépet nem telepítgetek, hogy minden új változatot azonnal letöltsek, jelenleg egy 2016-os csomaggal dolgozok + WSUS

Valamint átálltam x64-re ismert kicsit már unalmas, hogy a w10 x86 már felzabálja a 3 giga ramot.
(azok a régi szép idők, amikor az NT4 workstation elment 16 MEGÁVAL)


szer. máj. 10, 2017 8:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Az MCT-vel mindig a legújabb verziót lehet letölteni. Valóban nem túl informatív a név, amit az .iso-nak ad, és ez mindig is így volt, ha jól emlékszem már a Win 8 óta.
Én át szoktam nevezni már az elmentéskor.

Valahonnan (MS oldal) töltöttem le régebben Win10 iso telepítőt, annak a fájlnevében minden ott volt, nem én írtam bele.

Az iso fájlból ki lehet bontani fájlokat, annak a verziószáma a Build.
De most sem tudom, hogy lehet megállapítani később, hogy hány bites a telepítő.


kedd máj. 09, 2017 14:28
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az MCT-vel mindig a legújabb verziót lehet letölteni. Valóban nem túl informatív a név, amit az .iso-nak ad, és ez mindig is így volt, ha jól emlékszem már a Win 8 óta.
Én át szoktam nevezni már az elmentéskor.


kedd máj. 09, 2017 4:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
A Build számot ki tudtam szedni (15063), de a verzió hol lehet benne?

Én is "csípem", hogy keveredik a verzió, a kódnév, a build-szám, meg még ki tudja mi minden.

Itt az overview résznél van egy normális táblázat:
https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_1 ... on_history


hétf. máj. 08, 2017 20:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A Media Creation Tool-lal újonnan letöltött Win10 telepítő neve: Windows.iso, és kész (se verzió, se Build, se bitszám). A Build számot ki tudtam szedni (15063), de a verzió hol lehet benne?

Mondjuk ha a fájlnév tartalmazná, az lenne korrekt. Holnap felrakom, kíváncsi leszek rá. :wink:


hétf. máj. 08, 2017 20:32
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Igen, szerintem sincs ebben semmi. Utaltam is rá, hogy nehezen tudnám elképzelni, hogy ebben másképp viselkedik a 32 bites és a 64 bites változat. Miért is lenne ilyen? :roll: Csak hát szegény 64 bites jól ki lett osztva egy nyüves parancsikonért.
Ugyanakkor a frissítés nem nem feltétlen ugyanaz, mert az meghagy szinte mindent az aktuális állapotból, csak néhány alapbeállítás változik. Ezért a tiszta telepítés lehetne tökéletesen mérvadó.
Egyébként én telepítettem több verziót is tisztán VirtualBoxra, a 1607-et is, és csak 64 biteseket, és nem emlékszem, hogy bármi ilyen "probléma" lett volna. De ha lett is volna, akkor meg azért nem emlékszem :lol:, mert kapásból kitűztem volna magam a tálcára a Fájlkezelő ikonját.
Ezzel együtt nem szoktam megkérdőjelezni, vagy nem nagyon vehemensen :wink:, ha valaki tapasztal valamit, még ha elég hihetetlen is. Nem voltam ott, akár valamilyen egyéb oka is lehet.


hétf. máj. 08, 2017 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Tavaly február óta van w10 az otthoni gépemen.
hagytam végig frissíteni, vagyis az összes változat szinte megvolt.
mindben ottvolt a tálcán az összes odavaló ikon


hétf. máj. 08, 2017 17:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Most raktam újra VirtualBoxon tiszta telepítéssel egy 64 bites Win 10 Pro 1703 build 15063 rendszert...

Na ez az, nekem a 1607 verzió van meg, majd leszedem az újabbat. Ebből is látszik, hogy össze-vissza variálnak. Egyik nagyokosnak sem tűnt fel akkor, hogy hiányos a tálca. :shock:
Ilyen alapon akármi más is eltérhet. Jelentkezem, ha van tapasztalat.

Köszi.


vas. máj. 07, 2017 20:47
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Ps: felraktam a 64 bites Win10-et. Kész katasztrófa. A 32 bitesnél még ott volt a tálcán a fájlkezelő (explorer) ikonja, itt már sehol sincs.

:hm: Most raktam újra VirtualBoxon tiszta telepítéssel egy 64 bites Win 10 Pro 1703 build 15063 rendszert.
Alapértelmezetten ott a Fájlkezelő ikon. Valami nálad nem volt gömbölyű. De legalább kicsit polemizáltunk a rendszerről. :wink:

Kép


vas. máj. 07, 2017 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Én csak azt nem értem, hogy egy jól működő Op rendszer megjelenését miért kell így tönkretenni.

Na ez az! Az XP-nél vezették be a vizuális témákat, de ezt a lehetőséget soha nem használta ki az MS, viszont mindent megtettek azért, hogy másokat megakadályozzanak ebben. Simán meghagyhattak volna egy Win7 kinézetű témát, szerintem sokan örültek volna. De nem, a "témázás" kimerül a hangok és a háttérkép váltogatásában.


pén. máj. 05, 2017 21:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Tudjuk ezt főbb vonalakban. A hordozható tablet/mobil biznisz vonatára akartak felszállni, és a tapicskolós kijelzőkre jó ötletnek tűnt...

Értem én, de miért nem hagyták átkapcsolhatónak a régit? Sok helyet foglal? Az kizárt. Az a rohadt WinSxs mappa mindent visz. Az sem világos, miért kényszerítik mindenáron a mindent mentést. Ha valaki a saját pénzén vett Op rendszeren úgy dönt, hogy nem kell neki, legyen az ő baja. Majd újra telepíti, vagy visszahozza a partíció mentésből. Mondjuk ez keveseket érint, de a lehetősége miért nincs meg haladó szinten?


pén. máj. 05, 2017 20:27
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Tudjuk ezt főbb vonalakban. A hordozható tablet/mobil biznisz vonatára akartak felszállni, és a tapicskolós kijelzőkre jó ötletnek tűnt. Elsőre. Emiatt "beáldozták" a desktopot is, bár elsőre az is jó ötletnek tűnt, hogy legyen akkor minden egységes a picitől a nagyig, telefontól a PC-ig.
Volt azután a leegyszerűsített mértani formák felé forduló irányzat, ha úgy teszik "very primitív" avagy óvodás rajz szint :P, ami a Google-nál is megjelent a material design címszó alatt. Hogy ki lopott ebben többet a másiktól, a jó ég tudja, valahogy ez volt a levegőben, persze pont azzal, hogy ezek a cégek tolták bele azt.
Azután a mobil vonal nem jött be a Microsoftnak, nagyon nem, a Nokia részleges felvásárlásával együtt sem. Gyakorlatilag egy félév vagy év alatt megszűnt a Windows Phone (vagy minek nevezik) mint olyan. Több tényező is belejátszott ebbe persze, az Áruházban lévő appoknak nem is annyira a darabszáma, mint minősége és hogy nem voltak meg azok, amik más platformokon igen, azután hogy a korábbi alig 1 éves és nem legalsóbb kategóriás hardvert nem lehetett frissíteni az újabb Phone rendszerre, és amikor az Intel is befuccsolt az alacsony fogyasztású procikkal a telefonokba, az beverte az utolsó szöget is, mert maradt az ARM proci erre a szegmensre.
Ez volt a telefonos része. Van még a tablet, az is tapicskolós, és ott labdába rúg az Atom proci, megy a Win 10, és valóban van egy irány kicsit vissza a Win 7-hez, miközben tovább gyomlálgatják a Win 7-nél megszokott beállítási lehetőségeket és felhasználói felületet.
Kérdezheted, hogy megérte-e, de ez van. Hogy azután 5-10 év múlva mi lesz... Megint áttetsző kerekecske, gombocska, 3D, a jó ég tudja.


pén. máj. 05, 2017 18:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én csak azt nem értem, hogy egy jól működő Op rendszer megjelenését miért kell így tönkretenni. Nem akad a nagyvilágban senki, aki helyrerakná ezt az öncélú kretént, akinek az akarata így tud érvényesülni a fejlesztésnél. Ez Win8-al kezdődött. Kénytelenek voltak visszakozni, akkora volt a felháborodás. Ráadásul fizettetnek érte. Ez pont olyan, mintha csak rózsaszín kabátot lehetne kapni. Melegít, csak éppen ronda. Nem tetszik? Nem baj. Majd varrunk rá foltot. Ahelyett, hogy jól elküldenék a dizájnert a sunyiba.

Miért nem lehet pl. egy kattintással átállítani a Start menüt, vagy egyéb megjelenést, kezelést. Kicsi a betű? fogj egy nagyítót. Csak mert így tetszik valakinek valahol. Beállítás nincs. Coki.

Nagyon pipa vagyok az ilyenekre. Csak azért nem írok durvább jelzőket, mert nem való ebbe a fórumba. :jaj: :cry:


pén. máj. 05, 2017 16:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Köszi, kipróbálom. Én sem szoktam állítgatni a betűméretet, de a szüleimnek gond az apró betű, és erre csak részben megoldás a Windows %-os nagyítása.


csüt. máj. 04, 2017 22:08
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nacorvus írta:
Ez,tényleg belevág a dologba....csak éppen arra nem jó amie pl: Laci_L-nek kellene...


Mint hogy nem is neki szólt, hanem Vackor felvetésére. :twisted: A kéretlenek ellen is lehet tenni, kérdés mennyire fullosan.
De nagyon régen láttalak, örülök, hogy idevetődtél újra. :D


csüt. máj. 04, 2017 19:32
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Nem lehet egyéni színösszeállítást csinálni, az ablakok kötelezően fehérek (jó, van már sötét téma, de az is elég erőltetett), és a betűméretet sem lehet állítani, csak egy %-os nagyítás van, ami viszont mindenre vonatkozik.


Még erre visszatérve, én nem szoktam állítani betűméretet, valahogy nem kellett. De már Win 7-en sem, XP-nél ott igen, ott előfordult, illetve kellett.
A Win 10 is úgy fut azzal a mérettel, ahogy a magasságos Redmond megadta, és az 1920x1200-as monitoron nekem így jó. Egyedül egy 10"-os tableten kellett 1-1 ponttal növelnem a betűméretet, meg van amit áttettem boldra, mert 10"-nál már túl kicsi volt a szintén 1920x1200 felbontás mellett. Szerintem a Winaeroval csinálhattam ezt is.
Ezen kívül még az Aero Lite-ot szoktam bekapcsolni, régebben kellett, hogy ne tök fehér legyen a keret, meg még egy-két fícsör miatt. Most már azt hiszem a kereten is lehet állítani gyárilag, hogy ne fehér legyen, illetve követheti a háttérkép tónusát, bár azt én ki szoktam kapcsolni, és direkt állítom valami kékre.


csüt. máj. 04, 2017 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
...@vackor
Javaslom a Winaero Tweaker használatát. Egész sok mindent lehet vele állítani, olyasmiket is, amit hiányolsz a rendszerből. Nekem ez alap tevékenység minden új telepítés után. Néhány dolgot a fő frissítés után is újra kell állítani, de újabban már jóval kevesebbet, mint a legelején.

Ez,tényleg belevág a dologba....csak éppen arra nem jó amie pl: Laci_L-nek kellene='okostelefon',de hülyén nyomkodod...KVNehéz megtalálni benne amit igazán szertél,vm.erős a gyanúm spywarere is..ill egyéb kéretlenekre...én nem iratkoztam fel..


csüt. máj. 04, 2017 19:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Lenne egy Win10 kérdésem:

Egy program, ami a parancsikonjával indítva mindenhonnan korrekten idul, nem hajlandó betöltődni, ha az indítópultban van felvéve. Az msconfig-ban ellenőrizve ott van (engedélyezve van). A programnak a jogai rendben vannak, sőt rendszergazdai jogokkal indul. A kompatibilitás XP SP3, de ez miért lenne akadály?

Mit, hol nézzek meg? Ilyet még nem láttam. Mellesleg ugyanez a program Win7 alatt ugyaninnen, ugyanilyen jogokkal korrekten elindul.


Szóval nálam meg az a feladat, hogy kifejezetten rendszergazdai jogokkal induljon valami indításnál. Ha berakom a startupba, majd az ikonnak rendszergazdai indítást pipálok, az nem jó. Total commanderen kipróbáltam, ez megy: feladatütemezőben új feladat, futtatás bejelentkezéskor (nem a szgép indításakor!), tulajdonságoknál futtatás a legmagasabb jogokkal pipa be. Talán mivel nálad régi a progi, eleve admin joggal szeretne indulni, próbáld ki ezt a módszert. Meghatározható ugyanitt kompatibilitás is.


csüt. máj. 04, 2017 16:41
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
@vackor
Javaslom a Winaero Tweaker használatát. Egész sok mindent lehet vele állítani, olyasmiket is, amit hiányolsz a rendszerből. Nekem ez alap tevékenység minden új telepítés után. Néhány dolgot a fő frissítés után is újra kell állítani, de újabban már jóval kevesebbet, mint a legelején.
Az tényleg gáz, hogy még a tweakeléssel módosítható lehetőségek egy részét is letiltották. Pl. ha már van lockscreen, akkor cserélhessem a képet kedvemre. Mára letiltani se lehet, és cserélni se, csak amit a rendszer jónak lát.


csüt. máj. 04, 2017 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
ott volt a tálcán a fájlkezelő (explorer) ikonja, itt már sehol sincs. Ha rákeresek a fájlkezelő szóra: nincs ilyen. Ha az explorer szóra keresek, megnyílik

Hmm, nekem pont fordítva. A fájlkezelőre keresve jön elő, az "explorer" az Internet Explorert dobja fel. Mondjuk ez már a 1703-as.


csüt. máj. 04, 2017 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Olyannal már én is találkoztam, hogy az indítópultra felvett programok nem indulnak el, az okát persze nem közölte a Windows.

Az eseménynaplóban nincs róla infó, hogy miért nem indítható?
Írtad, hogy a feladatütemezőben is benne van, ott mi az indítási esemény, a "bejelentkezéskor"? Engedélyezve van?
Registry-ből sem indul el? (HKCU/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run)

A Win10 külseje tényleg gáz. De nem csak az, hogy ennyire puritán (szabadságon volt az összes dizájner???), hanem hogy változtatni sem lehet rajta. Nem lehet egyéni színösszeállítást csinálni, az ablakok kötelezően fehérek (jó, van már sötét téma, de az is elég erőltetett), és a betűméretet sem lehet állítani, csak egy %-os nagyítás van, ami viszont mindenre vonatkozik.


csüt. máj. 04, 2017 6:35
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci, én nem gondolom, hogy a 32 és 64 bites Win 10 között valamiféle különbség lenne az alapértelmezett ikonok megjelenítésében. Mondom úgy, hogy nem láttam 32 bites Win 10-et, mert jó ideje csak 64 bites rendszereket használok.
Nyomsz egy jobb klikket a bal alsó Windows ikonon, és van jó pár lehetőség különböző programok elindítására. Alulról az ötödik a Fájlkezelő.
Vagy bal klikket nyomsz ugyanitt, és elkezded begépelni, hogy Fájlkezelő, nekem már az f betűre feldobja a Fájlkezelőt, hogy elindítsam. Talán lehet, hogy azért, mert már sokszor indult. Na persze ott van a leggyakrabban indított programok közt is már. A tálcára meg rögzítem azt a pár programot, amit akarok és nem asztali ikonról indítok. Ezt is.
Van itt egy kis idegenkedés is szerintem tőled, hogy csempe, meg egyéb jóistenek, de tény hogy meg kell szokni, hogy másképp vannak egyes dolgok, mint az XP-ben és a Win 7-ben. Már ott is kicsit másképp volt.
Nem mondom, hogy ez a változás mennyire jó vagy rossz, de például én egész elvagyok azóta a Win 7 Start menü nélkül, bár lehetne több módon pótolni, de megszoktam anélkül.
Volt egy video arról, hogy a Win 8-nál különféle emberek hogyan tudnak ezt-azt csinálni, kikapcsolni, ilyesmi. Na az egész durva változás volt, és jóval rosszabb volt a felület akár a Win 8.1-nél is. Azután ebből vettek vissza. Én tudtam a Win 8-at is "Win 7"-ként használni desktopon gyakorlatilag csempék nélkül.
De a példa annyira jó, hogy ahogy én nem tudtam megszokni a Clip Trakkert, te meg a Win 10-et. :wink:


szer. máj. 03, 2017 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... kérdés, hogy csak a virtuális gépen nem indítja a Win 10 automatikusan, vagy tényleg semmiképpen nem. Viszont amennyire kedveled, úgyis elindítod kézzel is, vagy próbálhatnád feladatütemezővel ...

Ez nem fog kiderülni, mert partícióra nem telepítem, az biztos. Kézzel indítom és kész. Csak azt hittem, hogy valaki egyből rávágja, hogy mi a gond. A feladatütemezőben benne van, de hiába. Az azért nekem magas, hogy a két indítás között mi a különbség.

Köszi a tippeket.

Ps: felraktam a 64 bites Win10-et. Kész katasztrófa. A 32 bitesnél még ott volt a tálcán a fájlkezelő (explorer) ikonja, itt már sehol sincs. Ha rákeresek a fájlkezelő szóra: nincs ilyen. Ha az explorer szóra keresek, megnyílik. Normálisak ezek? Egy átlag User hogy másoljon egy fájlt? honnan tudja ezt? Egy öncélú szemét (a megjelenés, kezelhetőség) úgy ahogy van. Szerintem. :jaj:


szer. máj. 03, 2017 19:26
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Valahogy sejtettem, hogy ez lehet. Akkor én vagyok az egyedüli, aki nem rebegett hálát a programért. :wink:
Úgy emlékszem elküldted valamikor, de nekem nemigen jött be, vagy nincs rá szükségem, hogy egy csomó vágólap tartalom közt turkáljak visszamenőleg, közte jelszavak, egyebek. Inkább előveszem máshonnan, ami copypaste kell.
Lehet persze, hogy én nem jöttem rá a megfelelő csízióra, de nem is nagyon ismerkedtem vele. A felület már akkor se volt korszerűnek tekinthető, de az csak egy dolog.
Még az lehet kérdés, hogy csak a virtuális gépen nem indítja a Win 10 automatikusan, vagy tényleg semmiképpen nem. Viszont amennyire kedveled, úgyis elindítod kézzel is, vagy próbálhatnád feladatütemezővel, hátha. De a virtuális gépen talán úgysem nyúzod annyit azt a Win 10-et, hogy akkora probléma legyen. :lol:


szer. máj. 03, 2017 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Esetleg bővebben, hogy pontosan milyen programról lenne szó.,.

Tényleg régi alkalmazás, a neve ClipTrakker. Bármilyen, és akármennyi vágólap tartalmat eltesz visszahívhatóan. Több almappában tud tárolni. Kiváló a jelszavak, sokszor előforduló adatdarabok, nehezen beírható karaktercsoportok, képrészletek, stb. tárolására. Könnyen elmenthető máshova, jól visszaállítható.
Én legalább 15 éve használom. Akinek odaadtam, hálát rebegett. Sajnos nincs helyettesítője a mai napig sem. A készítője eltűnt.
Ezért használom. használtam. Hát ez a helyzet. :)

Mellesleg nem életbevágó a probléma, mert Win7-en tökéletesen fut. A Win10 csak virtuális gépen fut, próbálom megismerni, megszeretni. Egyelőre nem megy. Megvan a véleményem az új dizájn, a kezelés kitalálójáról. :(


szer. máj. 03, 2017 17:54
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Olvasni olvastam anno, de sok tippem nem volt így ennyi infó után.
Esetleg bővebben, hogy pontosan milyen programról lenne szó. Bár az, hogy Windows 10-en kellene futnia XP SP3 kompatibilisen, az elég régi alkalmazásra utal. Kérdés, mennyire kell ragaszkodni a régiségekhez. Időnként nem árt újabb megoldást keresni. Ha van.
Igaz, működni működik, csak macerásabban. Esetleg más automatizálással indítani.


szer. máj. 03, 2017 15:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lenne egy Win10 kérdésem:

Egy program, ami a parancsikonjával indítva mindenhonnan korrekten idul, nem hajlandó betöltődni, ha az indítópultban van felvéve. Az msconfig-ban ellenőrizve ott van (engedélyezve van). A programnak a jogai rendben vannak, sőt rendszergazdai jogokkal indul. A kompatibilitás XP SP3, de ez miért lenne akadály?

Mit, hol nézzek meg? Ilyet még nem láttam. Mellesleg ugyanez a program Win7 alatt ugyaninnen, ugyanilyen jogokkal korrekten elindul.


vas. ápr. 30, 2017 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
A kisegítő lehetőségeket használóknak (határozatlan ideig) továbbra is biztosítják az ingyenes frissítést.
Én szoktam használni a képernyő nagyítást... :D


Nem is kell használnod, senki sem nézi és ellenőrzi, ráadásul ezt még a honlapjukra is kiírják (próbálnák meg kiírni, hogy igen, figyeltünk, és látjuk, hogy ezt az opciót csak most kapcsoltad be). Akkor ezek szerint továbbra is aktiválható lesz a Win10 a régi kulcsokkal.


csüt. okt. 13, 2016 10:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az októberi 2 db Win7 frissítés (az egyik 72 MB összesített) lejött fél perc alatt, és települt másik fél perc alatt. Semmi egyéb. :)


szer. okt. 12, 2016 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
.gúnár. írta:
Nyilván fizetni kellett volna érte, ha a frissítés 29.-e után történt.

A kisegítő lehetőségeket használóknak (határozatlan ideig) továbbra is biztosítják az ingyenes frissítést.
Én szoktam használni a képernyő nagyítást... :D


szer. okt. 12, 2016 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ez így van, csak itt eleve jogtiszta kulccsal aktivált Win7-ről volt szó, azért írtam, hogy ha ezt a kulcsot elfogadja a Win10, akkor - szerintem - egy ellenőrzésnél ugyanúgy jogtiszta marad függetlenül attól, hogy a frissítés július 29.-e után történt-e, vagy sem. Nyilván fizetni kellett volna érte, ha a frissítés 29.-e után történt, de ezt senki sem fogja szerintem utólag nézegetni (bár ki tudja...).


szer. okt. 12, 2016 7:25
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A Win 7/8/8.1 ingyenes frissítésekor a Win 10 nem ugatott, akár jogtiszta volt, akár warez. Frissítette a warezt is. Ettől még nem lett jogtiszta, csak mondjuk azt technikailag annak tűnik, nem lehet megkülönböztetni, és nem is viselkedik másként.
Ha mennyiségi kulcsos Win 8/8.1-et frissítettél, akkor a frissítés elején volt egy erre utaló hasonló üzenet, hogy a te dolgot és alkalmasint bizonyítanod kellhet, hogy jogtiszta. Az így frissített Win 10 még volume licencre utalt lekérdezéskor, de ha ezután ugyanide csináltál egy tiszta Win 10 telepítést, akkor totál ugyanaz a retail lett, mind az összes többi. De ettől még jogilag nem lett jogtiszta, csak tökéletesen úgy viselkedik.

Jelenleg ingyen a kisegítő lehetőségekkel lehet Win 10-hez jutni, illetve a tiszta telepítésnél a régi érvényes kulcsokkal, amit te is írtál. Ha működik még ez utóbbi módszer, és nem zárták be a kiskaput.


kedd okt. 11, 2016 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Macika írta:
A 7 éve 0-24 működő Samsung netbookot engedtem 10-re frissíteni, jogtiszta volt rajta a Win, remélem így a 10 is az, torrentezni jó.
De SEMMILYEN más gépemre nem engedem a közelébe sem a win7-nél újabb rendszert...


Ha a Win10 nem ugat, hogy aktiváld, akkor jogtiszta. Sok esetben egyébként még bőven július 29.-e után is lehetett frissíteni, mert működtek vele a Win7 termékkulcsok, sőt, tiszta telepítésnél is aktiválta vele. Gondolom idő kell, míg kivezetik. Azt meg egy BSA nem fogja nézegetni, hogy majd pont mikor frissítetted.


kedd okt. 11, 2016 14:35
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Céges Win7 nálam 10 GB a WinSxS, és itt semmi gond a frissítésekkel. Amit akarnak azt kitolják a helyi hálón és frissül.


kedd okt. 11, 2016 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A szoftverfrissítéseket tolják rendszeresen, de ezen kívül tényleg nem csinálnak mást.


kedd okt. 11, 2016 10:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Ez céges gép, fájjon a rendszergazdák feje miatta ...

Szerintem nem fáj, mert nincs karbantartva Ez szinte biztos.


kedd okt. 11, 2016 10:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Jó kérdés. Saját gépemen nekem is 6 GB. Ez céges gép, fájjon a rendszergazdák feje miatta, én nem is tudok ide telepíteni vagy törölni. :)


kedd okt. 11, 2016 9:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Csak úgy kíváncsiságból megnéztem mekkora a WinSxs mappa...

Nekem 7 GB. Pedig 120 telepített program van (nagy méretű csak 2-3 db, a C: mérete 21 GB). Ez meg hogy lehet, hogy nálad nagyobb?


kedd okt. 11, 2016 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Csak úgy kíváncsiságból megnéztem mekkora a WinSxs mappa.
Céges gép, nincs túlkombinálva: Win7, Office, SAP --- 17.9 GB! :shock:


kedd okt. 11, 2016 9:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... nem a WinSxS mappa méret probléma, hanem nagyon el lehet cseszve az algoritmus, amivel ellenőrzi a telepített hotfixeket...

Gondolom, erre ők is rájöttek. Akkor meg miért nem javítják ki ezt az algoritmust? :shock:


kedd okt. 11, 2016 9:02
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én is megcsináltam ezeket többször a Win 7-eken. Már volt, hogy úgy tűnt rendben lesz, azután csak tekert, csak tekert a WU oldalon, de semmi. Újraindítás után volt, hogy megjelentek a frissítések, de a letöltés az 0%.
Most olvasom, hogy a holnapi patch keddel lép életbe a Win 7/8.1 kumulatív frissítés. A cikk szerint is teljesen általános, hogy egy frissen felrakott Win 7 SP1-nél többmint 1 nap, hogy egyáltalán megtalálja, hogy mik a frissítések. És hol van még a letöltés, telepítés. :roll:
Én már azon csodálkozom, hogy van akinek normálisan frissít. Ez nem a WinSxS mappa méret probléma, hanem nagyon el lehet cseszve az algoritmus, amivel ellenőrzi a telepített hotfixeket.

Most már csak a kisegítő funkciós kerülő úton lehet ingyen frissíteni Win 10-re. Utána kikapcsolható a kisegítő funkció.
Volt még egy módszer, ami nem jut most eszembe. De, talán a legális Win 7/8 kulcs beírása tiszta telepítés mellett a 1511 verziós telepítőkészletnél. Ha él még a módszer.


hétf. okt. 10, 2016 21:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség