Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:39



Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Apró kérdések Topicja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Amit az imént írtam, az előző napi tapasztalatok.
A mai napon EZ a letöltő működött.
De feltettem a GUGLIBA is.


csüt. ápr. 02, 2020 17:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
"A letöltött html fájlban ellenben szétesve, stílus és egyéb információkkal teli zagyvalék."
Amit fellőttél html fájlt, azt nekem valamennyi böngésző olvashatóan folyamatosan megjelenítette. (win10/64, Chrome, Opera, IE - mindegyik napi frissítéssel.) Igaz csak akkor, ha van közben Internet.

A google tele van online Scribd downloader szolgáltatásokkal. Most éppen egyik sem működik. Gondolom rendszeresen váltogatják a kódolást. Illetve volt pár ami működött, de a letöltött fájlban dömper reklám volt :)


csüt. ápr. 02, 2020 17:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ahogy elnézem, nincs megoldás. :)


kedd márc. 31, 2020 18:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A könyv a Scribd-en van. Regisztrálni kell, megcsináltam, de mostanra lejárt, úgyhogy már ingyen sem lehet olvasni. Hagyom a fenébe. :(

Eredeti Scribd link

Az oldalt a Firefox nem tudta letölteni, de az IE szépen lementette. Van egy html fájl, meg egy mappa.
Ezt felraktam a felhőbe. Itt van

A könyv megjelenik a böngészőben, csak éppen nem lehet kijelölni a szöveget. Vannak megkerülő pluginok a FF-hoz, de egyik sem volt jó. Nagyon profi megoldása van a Scribbd-nek.

Kíváncsi vagyok mire mentek vele. :)


pén. márc. 27, 2020 21:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Laci, miként töltötted le az oldalt, ami szétesett?
Esetleg próbáld a Firefox SingleFile kiegészítővel. Ez egy fájlba ment, és eddig nem volt gondom azzal a pár oldallal, amiket letöltöttem.


pén. márc. 27, 2020 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nem szívesen ötlegelgetnék úgy, hogy próbáld meg ezt meg azt oszt egyik sem lesz jó. Az lenne célszerű, ha beírnád ide linket és ki tudnánk próbálni.


szer. márc. 25, 2020 17:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Lenne egy kérdésem: hogyan lehet egy letöltött weboldalból kinyerni az oldal lényeges tartalmát?

Konkrétan: van egy oldal, ahol könyvek olvashatók, de nem lehet letölteni. A könyv teljes terjedelemben ott van, minden oldal egymás alatt görgethetően (nem fotó). A letöltött html fájlban ellenben szétesve, stílus és egyéb információkkal teli zagyvalék. Ha nem lenne sok oldal, a képernyőről szövegkonverterrel (ABBYY Screenshot Reader) ki lehetne szedni (megpróbáltam), de nagyon macerás lenn 500 oldallal.

Létezik valami konverter, vagy egyéb megoldás?


szer. márc. 25, 2020 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Köszönöm a fáradozásodat, azért letöltöttem, mert még szükség lehet rá.
Megpróbáltam felrakni, de azt írta ki, hogy nem kompatibilis ezen verzióval.


csüt. feb. 13, 2020 13:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Régi gépen XP-n van, de marad az angol.
Csak úgy kíváncsiságból kérdeztem.

Hmm, akkor potyára kerestem neked megoldást.


csüt. feb. 13, 2020 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Régi gépen XP-n van, de marad az angol.
Csak úgy kíváncsiságból kérdeztem.
A 9-es verzió meg már nem jó az XP-hez.


szer. feb. 12, 2020 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Laci_L írta:
Mert a Web oldalak nagy része nem tolerálja a régi verziókat.

Az hagyján, ha nem tolerálja. A weboldalak nagy része már átállt HTML5-re (80% felett járunk), ami az IE8-nak nem hazai pálya, emiatt nem fogja normálisan megjeleníteni.


pén. feb. 07, 2020 0:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Angol Internet Explorer 8-at lehet magyarosítani?
Ha igen, akkor honnét lehet találni hozzá megfelelő magyar nyelvet?

Mire fogod használni? Mert a Web oldalak nagy része nem tolerálja a régi verziókat. Az MS az IE9-et is elutasítja, nemhogy ezt. :jajne:


csüt. feb. 06, 2020 16:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Először is, szeretnék gratulálni, mindig elő tudsz állni igazi meglepetéssel. IE8 2020-ban. :shock:
Esetleg innen: http://letoltes.prim.hu/letoltes/program/72007/ (a lista alján).


hétf. feb. 03, 2020 23:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Angol Internet Explorer 8-at lehet magyarosítani?
Ha igen, akkor honnét lehet találni hozzá megfelelő magyar nyelvet?


hétf. feb. 03, 2020 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Eddig még nem jelentkezett a hiba miután uninstall lett az eddigi NVidia GeForce 6600 GT drivernek és egy másik került fel helyette.
Ezzel viszont betöltődés után egy rövid fekete villanás van a monitoron aztán rendben megy minden.
Remélem ez a pillanatnyi fekete képernyő nem okoz károsodást.
Sajnos ennél jobb drivert nem sikerült találnom hozzá.


vas. okt. 13, 2019 8:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nemrégiben még rendben működött, szóval akkor ennek vége.
Ha uninstall lesz, akkor ez nem fogja befolyásolni az XP működését, nem fogja hiányolni?

Csak a mentésnél van a hibaüzenet van és ennyi.
Elsősorban hivatalos iratok fotóiról van szó.

A rosszul beszkennelt kifejezés alatt azt értem, amikor hanyagul van bedobva egy dokumentum a másolóba és kell az igazítás funkció, hogy rendesen legyen.
Ez még működik, igazítja is, de a hibát a mentésnél már kiírja, hogy nem tudta menteni.

A Faststone Image Viewert még nem ismerem, letöltöm, felrakom.
Nagyon köszönöm a segítségedet.

Letöltöttem, felraktam. A Javítás-Automatikus igazítás funkciót keresem rajta, de még eddig nem találtam meg.
Ebben a forgatás bármilyen szögben funkcióval lehet igazítani?
Az ACDSee-ben találtam még ilyen forgatás funkciót.


szomb. okt. 12, 2019 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A megérzésed helyes, évekkel ezelőtt megszűnt a támogatása. Persze ettől még működhetne XP-n.

A pontos diagnózishoz még vannak nyitott kérdések. Jó lenne tudni, hogy a "hibába ütközött" konkrétan mit takar. Ennél részletesebbet nem lehet kicsikarni belőle?
Milyen dokumentum formátumról van szó? PDF? Képfájl?
Mit takar a "rosszul beszkennelt" kifejezés?

Ha képfájlról van szó és csak forgatni/tükrözni kell, esetleg körülvágni vagy korrigálni (kontraszt, világosítás, telítettség, színárnyalat, élesség, árnyékok, fények, kisebb retusálás), akkor tudom ajánlani a Faststone Image Viewert, ami a neve ellenére nem csak viewer, és magáncélra ingyenesen használható.


kedd okt. 08, 2019 6:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
"A fénykép módosításai nem menthetők mert a fotótár hibába ütközött."
Ez a hibaüzenet van, amikor egy rosszul beszkennelt dokumentumot szeretnék a javítással egyenesbe állítani. Ez még sikerül, de elmenteni nem tudja a program.
Mi okozhatja ezt? Lehet, hogy már ennek is megszűnt a támogatása? XP-ről van szó.

Keresem, de eddig még nem találtam egyetlen olyan programot sem, amellyel a javítással egyenesbe hozható elmenthető és kinyomtatható lenne a dokumentum.
Kérdésem: Tud valaki ilyen programot és mi a program neve?
Előre is köszönöm.
Eddig a Windows Live Fotótárat használtam és rendben működött, más ilyen programot meg nem ismerek.


hétf. szept. 30, 2019 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat.
Akadozás, lassulás, kék halál nem fordult elő, rendben működik csak a 65535 szektorhiba marad egyedül a HDS szerint.
A SeaTools még nem volt, egy próbát még hátha eltűnik a 65535...


csüt. aug. 08, 2019 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
A "weak sector" olyan állapot, amikor a szektor beolvasása fizikailag lehetséges, de adathibás (pl. CRC hiba). Lehet hogy íráskor hibás CRC-kód lett felírva, ilyen esetben a szektor beolvasása és visszaírása (újrainicializálás) ezt megoldja. Ha mégsem, akkor valószínűleg hibás vagy legalábbis gyengül az adathordozó réteg.

Két esetet tartok valószínűnek:
1. Ha előfordul, hogy a meghajtó időnként belassul vagy akadozva működik (5-10 másodpecekre lefagy, de utána megy tovább), esetleg gyakori a kék halál, vagy az, hogy induláskor lefagy a Windows, akkor jó eséllyel tényleg valamilyen fizikai hiba van. Az ilyen meghajtót én nem használnám tovább.
2. A hiba nem valós, csak valahol a meghajtó firmware-be belekerült egy hibás érték (ezért gyanús a szép kerek 65535), amivel nem tud mit kezdeni.

Ha nincsenek gyakori lefagyások, és a felület teszt is tök hibátlan, akkor az utóbbit tartom valószínűnek. Esetleg meg lehet próbálkozni egy firmware frissítéssel, vagy a meglévő verzió újraírásával, de úgy, hogy a firmware belső adatterületét is törölni. Nem biztos, hogy ez megoldható valami spéci szerviz szoftver nélkül. SeaTools esetleg...


csüt. aug. 08, 2019 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Igen, ezek a képek nem a 40 szektorhibás HDD-ről készültek, hanem egy másikról.
Amit nem értek: WDClear, HDDREG, DRS, HDTP egyetlen hibát sem talál rajta.
Lefuttatva a HDS összes programja egyetlen hibát sem talál de a 65535 szektorhibát változatlanul kiírja, vadonatúj adatkábellel is.
A naplóbejegyzésben csak a 65535 szektorhibát jelöli. :hm:


csüt. aug. 08, 2019 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Hm. :hm:
Korábban 40 hibás szektorról írtál, itt viszont valami más van. A "weak sector" még nem feltétlenül jelent hibát, bár könnyen lehet belőle. Elég furcsának találom az is, hogy pont 65535 van belőle. De ami szerintem problémásabb, az a 183 átviteli hiba. Ennek simán lehet az oka egy hibás kábel, laza csatlakozó, vagy rossz érintkezés. Az eseménynapló (rendszer) nincs tele disk i/o hibákkal? Nekem egy vacak USB kábel okozott hasonló hibákat egy külső meghajtónál.


csüt. aug. 08, 2019 12:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
https://ibb.co/nf4s5gZ
https://ibb.co/MRjxsg0
Akkor kettő kép próbaként és köszönöm a segítséget.


csüt. aug. 08, 2019 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ez pl. egy jól használható: https://hu.imgbb.com/


csüt. aug. 08, 2019 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Találtam néhány fotót a HDS-ről, de hogyan is kell felrakni?


csüt. aug. 08, 2019 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Köszönöm a részletes leírásokat, tényleg nagyon jól össze van foglalva.
A képeket illetően azokról illetve az ide történő felrakásukról megfeledkeztem, mivel azokat a fejlesztőnek küldtem el.

Az eltolásos módszernél azért ott marad az a kis bizonyos piros jel, ezt eddig egyetlen HDD-n sikerült nyomtalanul eltüntetni, miután felülírta a WDClear, lefuttattam a HDDREG-et és nyomtalanul eltűnt a HDS sem jelezte újra.

Ezt viszont a továbbiakban egyetlen HDD-n sem sikerült így véghezvinni.
A WDClear és a HDDREG lefut nem találnak egy hibát sem, ahogyan az összes többi HDD-s program sem.
Viszont a HDS továbbra is ugyanannyi hibát talál és jelez.

Egy másik régi gépen lehetnek még ezekből a képekből, ha megtalálom, rakok fel.
A muzeális szoftver dolgok meg azért vannak mert még mindig használom őket, az újakkal meg még nincsenek ilyen problémák...

Egyébként nincs tökéletes program, csak olyanok még vannak, amelyeken én még nem találtam meg a hibákat... :wink:


csüt. aug. 08, 2019 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
TargeT írta:
Csakhogy Supervisor rendre ilyen muzeális hardver, szoftver dolgokkal jön elő. :wink:

Az nem baj. Egy új (vagy viszonylag új) gépnél is lehetnek problémák, csak el kell fogadni, hogy van ami nem javítható alkatrész csere nélkül. A munkahelyemen jó néhány switch működik úgy, hogy vannak hibás portjaik (nem sima kontakt hiba). Le vannak tiltva, másik port van használatban. Amíg van tartalék, addig senki nem problémázik rajta. Ahogyan egy HDD szektor hiba sem jelent problémát amíg van tartalék. Szoftveresen úgysem lehet javítani egy hardver hibát.


hétf. aug. 05, 2019 8:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ezt nagyon szépen összefoglaltad. 8)
Még annyit lehet, hogy a problémás S.M.A.R.T. értéket offset állítással kinullázni. De mintha ettől még a szöveges üziben a korábbi eredményt közölné. :?
Vagy legjobb lenne neki tényleg nem foglalkozni az egésszel. Csakhogy Supervisor rendre ilyen muzeális hardver, szoftver dolgokkal jön elő. :wink:


hétf. aug. 05, 2019 7:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Eddig nekem is ez volt a véleményem, hogy a HDS a legjobb. Azonban mostanában rengeteget szívat.
Jelzett 40 szektorhibát, gondoltam megnézem, hogy hol vannak a merevlemezen.
Lefuttattam az összes HDS programot és egyetlen hibát sem talált, természetesen javítani sem tudott de a 40 hibaüzenet ott maradt.

Úgy látszik ez egy örök slágertéma marad. Nem könnyű neked segíteni, kicsit olyan, mint a pusztába kiáltott szó.
Még májusban, a HDS topikban ígértél képet a hibáról. Na, ezt azóta is csak várjuk, ezért inkább magam kezdtem kutakodásba.

Az én meghajtómon ugyan nincs hibás szektor, de ha játszom egy kicsit az eltolással, akkor a HDS nekem is azt jelzi hogy van, mert alapvetően a SMART adatokat használja. Itt van egy olyan, hogy "Reallocated sector count", ez mutatja, hogy hány hibás szektort talált eddig a firmware. Nem küldtél képet, de gyanítom, hogy nálad ez lehet a 40. A "reallocation" szó átcsoportosítást jelent, vagyis a felismert hibás szektorokat nem hagyja szó nélkül, hanem lecseréli őket a rendelkezésre álló tartalékokból (átcsoportosít). Innentől a hibás szektorok már nem vesznek részt a működésben. Egy hasonlat, hátha így szemléletesebb: Meccs közben lesérül egy játékos, lecserélik egy tartalékosra. Na most az a helyzet, hogy van egy sérült játékos, de nem találod, mert ő már nincs a pályán, a tartalékos játszik helyette. Neked kb. egymilliárd játékosból lesérült 40, ezt jelzi a HDS. De amikor lefuttatsz egy tesztet, akkor nem találsz egyet sem, mivel ők már nincsenek a játékban, a tartalékosok játszanak helyettük, akik viszont nem sérültek. Akárhány tesztet lefuttatsz, az mindig a hibátlan szektorokon fog végigmenni. A lesérültek lenyugdíjazva otthon szürcsölik a hideg sörüket, ők többet már nem játszanak. De a csapat főnöke tudja, hogy már 40 játékost nyugdíjazott.

Nekem azt mondja a SMART, hogy 0 átcsoportosítás van, küszöbérték 140, a legrosszabb 200. Ha 200-ra állítom, akkor még mindig elfogadható (25%) a HDS szerint. 200 felett vált pirosra (rossz kondíció, nincs több tartalék) és 900-nál jelzi, hogy ez már kritikus érték (10% alatti).

Tanulság: Ne foglalkozz vele. Tényleg ne. Elpocsékolt idő az egész.
Néha nézz rá, de ha nem lett több, akkor ettől nyugodtan aludhatsz.
Ha több lett akkor is, ha még nem éri el a legrosszabb értéket.


vas. aug. 04, 2019 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Azért az egyik legnagyobb szívatásuk a Vista volt..


vas. aug. 04, 2019 15:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Laci_L írta:
Sajnos a Microsoft-nál olyanok vannak meghatározó pozícióban, akik szerintem hatalmas se.ggfejek. Ide tartozik, hogy megszüntették a régebbi témákat is, mondván, hogy elavult. Neki igen, nekem nem. Csakhogy az ügyfél az első, és nem az a tahó, aki ezt áterőszakolta. Hogy néz ki az új dizájn? Szörnyű. A kezelő gombok, a színek, a kontraszt mind silány. A beállítások megjelenése elképesztő. ami elférne átláthatóan egy negyed oldalon, az kiölti a képernyőt. Áttekinthetetlen, logikátlan. Hiába jó, stabil maga az op rendszer, ha a kezelőfelülete, a beállítások ilyen silányak.

A Microsoftnál hoztak pár rossz döntést. Nemrég Gates be is ismerte. Ő megteheti.
Szóval azt még valamennyire látták, hogy lesz ez a miniatürizálódó, hordozható világ, főképp mobiltelefon. Kezdeni kellene valamit vele. Csak azt nem gondolták, hogy ez az ujjal tapicskolós Apple megoldás lesz ennyire nyerő a kezelőfelületen. Nekik volt már rendszerük a hordozható eszközökre, a Win CE, apró billentyűzet és érintőceruza, gondolták az veri a pontatlanabb ujjbegyet. Most ceruzában a Samsung Galaxy Note sorozat egyeduralkodó Androidon, nekem is eléggé bejön.
A másik bukó a mobiltelefon és oprendszer témában Nokia volt a Symbiannal.
Közben elindult a Google is az Androiddal. Mikor meg már kapcsoltak az MS-nél, késő volt. Azt nehéz megmondani mennyire mentség - mert az úgysincs -, hogy kezdetben azért ez az ujjal vezérlés még nem volt olyan nagyon kiforrott. Most meg már olyan gesztusvezérlés van, hogy külön rá kell jönni és megszokni.
Az MS-nél fel akartak ülni a vonatra, de nem sikerülhetett. Pont a bukó Nokiával szövetkeztek, pár milliárd bukó ez is. Lett egy rendszerük is a telefonokra, ami nem feltétlen lett volna rossz, vagy mondjam úgy, hogy voltak benne jó dolgok és kicsit másféle megközelítések, de blőd hiányosságok is, emellett többnyire elég gyenge hardveren adták ki.
A bukás okát leginkább mégis mindenki az ökoszisztéma gyengeségével indokolja, hogy kevés számú, és gyenge, primitív alkalmazás volt csak elérhető rá.
Látták, hogy nem megy, de futottak tovább a rossz úton, és azon ötlettől vezérelve, hogy egységesítik a mobil és asztali platform rendszerét, rátolták a dizájnban mobil jellegű rendszert (Win 8.0) az asztali PC-kre is, hogy ledugják a felhasználók torkán. Azok meg berzenkedtek.
Az egységesítés önmagában még nem feltétlen baj, sőt, bár vannak azért különbségek, amik nem árt ha megmaradtak volna, plusz még jött a megvalósítás milyensége, és az opció és hozzászoktatás hiánya. Ezt kapod, oszt jónapot.
Egyébként az az általam csak very primitívnek, dedós gyerek szintjén lévő és igénytelennek tűnő megvalósítás az valami korszellem. Ugyanezt csinálja a Google a material designnal, mint az MS a flat, Metro desingnnal. Mert ez most ez a "korszerű".
Egyébként szépen kezd visszaaraszolni az MS ebből, bár még kevés látszik, de a Win 8.1 már kicsit jobb volt, a Win 10 még javult, és kezdenek már ismét megjelenni az áttűnések is ahogy újabb és újabb évszakos frissítések jönnek. A 1903-ban már a belépő képernyőn is blur van. :wink:
De ami kiszivárgott a jövőre nézve, egyre inkább megyünk a primitív irányból a változatosabba. Talán pár év és visszatérnek a lekerekített vonalak és a 3D is. :P :wink:
Az MS kukázta már az UWP-t is, úgy rémlik, pedig szerintük az akart mindenható lenni ezen a vonalon.
Gates azt mondta, hogy 400 milliárd dollárt ér jelenleg az Android platform, ami akár lehetne az övék is, ha nem cseszik el.
Mondjuk elcseszték az Applenál is, amelyik eleinte sokáig a megszűnés határán volt, nem volt akkora üzleti siker. Ilyen olyan okból az MS hozzájárult némi részvényvásárlással az Apple túléléséhez, majd eladta azokat azelőtt, hogy az Apple annyira felíveljen, hogy később kapitalizációban lenyomta az MS-t is némivel 1000 milliárd dollár fölött. Ez változott azért valamit azóta, az Apple csökkenőbe került.
Vannak ilyen dolgok, meg rossz döntések. Az IBM se panaszkodhat, amit a személyi számítógépek és DOS révén elkövetett. Meg lehetne még sorolni.

Idézet:
És nincs más, ez van. :?

Volna még a Linux. Mondjuk az nekem sem opció. :twisted:


vas. aug. 04, 2019 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Eddig nekem is ez volt a véleményem, hogy a HDS a legjobb. Azonban mostanában rengeteget szívat.
Jelzett 40 szektorhibát, gondoltam megnézem, hogy hol vannak a merevlemezen.
Lefuttattam az összes HDS programot és egyetlen hibát sem talált, természetesen javítani sem tudott de a 40 hibaüzenet ott maradt.

Az ASU HDD és DRS sem talált egyetlen hibát sem
WDClear és HDDREG lefuttatva a HDS által jelzett 40 szektorhiba eltűnt.

Másik HDD ASUHDD, DRS, HDDREG nem talál egyetlen hibát sem, de a HDS változtlanul 2 szektorhibát ír ki.
HDDREG lefuttatva nem talál hibát, de a HDS hibaüzenet marad.

Ami a HDS egyik nagy hátránya szerintem az, hogy a HDDREG-hez hasonlóan nem tudja jelezni a hibás területeket, a 40 hiba üzenetére is teljesen hibátlanok lettek a felület tesztek.
Vettem családi licencet, de minek senkinek sem kell ASU-t használnak...

Sajnos az a helyzet, hogy IDE csatolós HDD-ket használok 500 GB és ezek már őskövületek, talán már csak nekem vannak. A legtöbbet több mint 1500 napot futott az egyik WD HDD.
A többieknél az esetleges szektorhibákat a HDDREG kijavítja és mennek tovább, természetesen mentések vannak. Mivel ilyeneket már nem lehet újan venni, ezért marad a javítás.

Egy kérdés: IDE-s HDD-ről készített mentést - Ghost 2003 - át lehet-e vinni SATÁ-s HDD-re, már úgy értem, hogy az működjön is?


vas. aug. 04, 2019 9:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Szerintetek melyik a legjobb winchester-tesztelő, javító program?

Egyértelműen a Hard Disk Sentinel. A Pro verzió fizetős (akad megoldás is), de a Free is elég a tesztelésre. Telepítéskor választható a Portable verzió, akkor nincs bejegyzés a gépen sehol. Az adatokat a HDSData mappában tárolja (a telepített nem, az összekeveri a programmal).

Merevlemezt soha se javíts, semmit sem ér. Ha hiba van, azonnal menteni kell, és kidobni. Nem olyan drágák már, hogy megérje kockáztatni az adatveszést. Az ilyen merevlemezt legfeljebb alárendelt célra, ideiglenesen lehet használni, ahol nem számít az adatvesztés.


szomb. aug. 03, 2019 19:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Szerintetek melyik a legjobb winchester-tesztelő, javító program?


szomb. aug. 03, 2019 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
Azt nem tudom hogy a sector opció be volt-e kapcsolva.
Azért egy próba, hátha jó lesz...

Bizony nagyon eljárt az idő a mentéseknél főként az XP vonatkozásában.
Az ASU partíciómentője már nem is fut XP alatt.

Amíg sok nélkülözhetetlen programomhoz csak XP szoftver van, addig maradok a Ghost 2003 mellett, nagyon lassú,de megvárom...


szomb. aug. 03, 2019 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Kiráz a hideg a mai napig, ha egy program hatalmas méretű (persze például más egy CAD program, Photoshop, ott indokolt).
Ez van az Acronis True Image-el is. Csak a telepítője 6-700 MB. :jaj: Mi a fene van benne? Főleg annak fényében, hogy az Isoo Backup 26 MB. Nyilván többet tud, de ez a felhasználók mekkora részének kell? Nekem biztos, hogy nem :wink:

Idézet:
... a régi Ghost esetén csak pár perc, az újabbaknál inkább tizen percek.

De erről nem a mentő programok tehetnek, akárhogy hívják őket (a mentés kb a fele lesz az eredetinek), hanem a mentendő program, azaz a Windows. Pont erről írtam az első mondatban.

Egész komolyan: mitől lett ekkora? Az XP még 2-3 GB volt, a Win7 már 15-20 GB, a Win10 meg 30 GB. Hol nyújt ennyivel többet? Mi a fene foglal ennyi helyet? Mert hogy nem használja napi szinten a Win, az biztos. Akkor meg minek?
Ott van az a Winsxs, amibe minden el van mentve visszamenőleg. Minek? Kinek? Legalább lenne lehetőség, hogy azt mondjam (akár már a telepítésnél), hogy nem kell. Elég az Update, és az előző fájlok átmeneti tárolása, majd törlése később. De ez az izé törölhetetlen. Ezért nagy (többek között) a Windows, és így persze a mentése is.

Sajnos a Microsoft-nál olyanok vannak meghatározó pozícióban, akik szerintem hatalmas se.ggfejek. Ide tartozik, hogy megszüntették a régebbi témákat is, mondván, hogy elavult. Neki igen, nekem nem. Csakhogy az ügyfél az első, és nem az a tahó, aki ezt áterőszakolta. Hogy néz ki az új dizájn? Szörnyű. A kezelő gombok, a színek, a kontraszt mind silány. A beállítások megjelenése elképesztő. ami elférne átláthatóan egy negyed oldalon, az kiölti a képernyőt. Áttekinthetetlen, logikátlan. Hiába jó, stabil maga az op rendszer, ha a kezelőfelülete, a beállítások ilyen silányak. És nincs más, ez van. :?

Visszatérve: engem már sokszor mentett meg az újratelepítéstől a partíciómentés. Vagy én toltam el valamit, vagy valamelyik ismeretlen program. Az biztos, hogy nagyon sok időt, és bosszúságot spóroltam meg.
Én mérnökként hozzászoktam a pontos, precíz munkához. Így nekem természetes, hogy felírom egy szövegfájlba, mit csinálok a gépen (telepítés, eltávolítás, frissítés) a két mentési dátum között. Emiatt pontosan tudom, hogy mit kell hozzáadni, ha volt egy visszaállítás. Persze el vannak mentve a programok beállításai is, nem kell meditálni, hogy mi volt a jó beállítás.
Ezek mentéskor másodperceket, perceket jelentenek. A keresgélés, visszaemlékezés, stb. többszörös idő. Senkit sem akarok rábeszélni, de nekem bevált. :D


szomb. aug. 03, 2019 18:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Annyira még sohasem izéltem el rendszert, hogy ne lehetett volna normális életet csiholni bele. ha egyáltalán kellett.
Olyan hibás installom sem volt, ami nagyon gáz lett volna, de azt el is lehet távolítani.
Egyébként se csinálok, csinálnék minden nyüves program install előtt partíciómentést. Akkor meg nem csak ez a lépést ugranám vissza az időben, telepítésekben, ha egy partíciómentést visszatennék.
Szerintem egy partíciómentés nem elsősorban azért van, hogy egy program problémáit ezzel kezeljem. Nekem kicsit ágyúval verébre, bár kétségtelenül működik, pláne a régi Ghost esetén csak pár perc, az újabbaknál inkább tizen percek.
Úgy tudom, hogy te valahogy nyilvántartod, hogy mi és mikor van telepítve, de nekem ez nagy macera lenne. Én használni akarom a gépet, nem babusgatni, de elfogadom a megoldásod.
Attól, hogy eddig még nem volt ilyen problémám, még lehet. Azonban nincs olyan gépem, amelyiken ne dual boot rendszer lenne, plusz ott van még az USB SSD-ről a Windows To Go telepítés, ha nagyon probléma adódna.

Laci_L írta:
Én már nem erőltetném, tényleg elmúlt felette az idő. XP-hez tökéletes volt, de ma már nem ér semmit (a Ghost 15 sem), mert nem ismeri fel a rejtett boot partíciókat.

Igen, a Ghoston már túl kell lépni. Vagy régen túl kellett volna. Hacsak nem XP a rendszer, de ugye már azon is. :wink: És akkor meg legyen egységes a partíciómentő program a Win 10 alá is.

Idézet:
Én mostanában az Isoo Backup-al ismerkedek. Kicsi, mindent m[ent "melegen" (a futó program alatt) is, és "hidegen" (az Isoo Backup-pal készített boot pendrájvval) is.

Nemrég akadt elém ez a név, de nem foglalkoztam vele. Van ezekből jócskán. A True Image talán a legjobb, legnagyobb tudású még mindig, de eléggé elszálltak egy irányba pár éve. Nekem nem szimpatikus.
Én a magánhasználatra ingyenes Macrium Reflect-et használom, ha mégis kellene. Azokat tudja, amit írtál az Isoo-ra. Tud syslinux boot menüs ISO fájlként is betöltődni USB meghajtóról.
Az Aomei Backupper már inkább a Professional verzióban jobb csak, de a célszerű egy mellett kikötni, ahogy írtam.


szomb. aug. 03, 2019 13:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
TargeT írta:
... Már hosszú évek óta nem raktam vissza partíciót, de még csak nem is mentettem. Utóbbi nem túl pozitív.
Szóval kopnak az emlékek.

És mi van, ha elizélsz valamit? Vagy akad egy hibás Install, és nem tudod visszacsinálni? :shock:


szomb. aug. 03, 2019 7:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Még valami: 119232 méretű partíciókról ha ennél nagyobb méretűre akarok átvinni Ghost 2003 mentést akkor az fog működni, nem kell, hogy az is pontosan 119232 méretű legyen?

Nagyobb lehet a cél partíció. Kérdés, hogy a sector by sector opció be volt-e kapcsolva mentéskor.
Mert kapásból azt nem tudom, hogy akkor is ráteheted-e egy nagyobb partcióra, mert az üres helyek nem játszanak.
Már hosszú évek óta nem raktam vissza partíciót, de még csak nem is mentettem. Utóbbi nem túl pozitív.
Szóval kopnak az emlékek.


szomb. aug. 03, 2019 5:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... akarok átvinni Ghost 2003 mentést akkor az fog működni ...

Én már nem erőltetném, tényleg elmúlt felette az idő. XP-hez tökéletes volt, de ma már nem ér semmit (a Ghost 15 sem), mert nem ismeri fel a rejtett boot partíciókat.

Én mostanában az Isoo Backup-al ismerkedek. Kicsi, mindent ment "melegen" (a futó program alatt) is, és "hidegen" (az Isoo Backup-pal készített boot pendrájvval) is.


pén. aug. 02, 2019 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Akkor alaposan összekevertem a dolgokat...
Tehát TI-vel csinálok mentést AsRockról és azt viszem át Asusra aztán meglátjuk, hogy mi lesz...

Még valami: 119232 méretű partíciókról ha ennél nagyobb méretűre akarok átvinni Ghost 2003 mentést akkor az fog működni, nem kell, hogy az is pontosan 119232 méretű legyen?


pén. aug. 02, 2019 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
vackor írta:
Csak kíváncsiságból kérdezem, működik ez a "hordozhatóság" OEM változat esetén is? Csak mert ott az aktiválás hardverhez (alaplap+cpu) kötött. Újra aktiválni kell?

Azt nem tudom, hogy OEM kulccsal mi lenne. Nekem nincs olyanom. Nyilván gond lenne.
A lényeg, hogy aktiválni kell, a mennyiségi licensz megoldás biztosan megfelelő.
Nemrég raktam újra egy USB SSD egyik partcióján egy WinToGo 8.1-et a legújabb Win10 1903 kiadással, és kellemes meglepetéssel vettem tudomásul, hogy automatikusan aktiválta. Valószínűleg a gépem hardvere miatt.
Ha másik rendszeren bootolom majd, elképzelhető, hogy KMS kell.

Idézet:
És mi a helyzet UEFI boot esetén? Ott nem elég csak úgy odarakni a partíció(ka)t.

Azt nem tudom mi lenne, vagy változtat-e valamit. Itt ugye pendrive-ról, külső USB meghajtóról van szó WinToGo esetén. Olyan sok értelmét nem látom GPT-nek particionálni, ha erre gondolsz.
MBR-es megoldás van, már csak a nálam multi boot igény miatti syslinux boot SSD okán az .iso-k betöltéséhez a boot menüből.
Egyébként meg ezt az SSD-t természetesen gond nélkül bootolja az UEFI-s alaplap. Lehet, hogy ehhez kell a megfelelő beállítása is.


szer. júl. 10, 2019 4:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
Azért írtam így mert konkrétan Ghost 2003 által készített partíciómentést szeretnék átrakni AsRockról Asusra, már amennyiben ez lehetséges.


Na jó, de azzal kezdted, hogy a True Image-dzsel meg lehet oldani. Én meg azt hittem, hogy akkor megoldani akarod a problémádat.
Ehelyett egy már meglévő Ghost mentést akarsz átvinni másik hardverre. :?:
Nem igazán értem, hogy jön ehhez a True Image. Hogy azzal lehet, az nem jelenti azt, hogy a Ghosttal is.
Nálam az volt, hogy most csinálsz egy TI partíciómentést és azt viszed át. Ezért mondtam, hogy az nem ghostolás. :wink:


szer. júl. 10, 2019 4:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Csökkentett módban kell megpróbálni már első indításnál is.


kedd júl. 09, 2019 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Amennyiben a drivereket nem tudnám felmásolni, akkor biztosan nem fog működni.
Azért egy próba, hátha...


kedd júl. 09, 2019 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Supervisor írta:
... Egy próba, aztán meglátjuk...

Szvsz nem fog működni. A Ghost felmásolja, de amikor el akarod indítani, a driverek miatt gond lesz. Ha ne adj Isten elindul, talán lehet pótolni a drivereket. Írd majd meg, mi lett.


kedd júl. 09, 2019 18:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Azért írtam így mert konkrétan Ghost 2003 által készített partíciómentést szeretnék átrakni AsRockról Asusra, már amennyiben ez lehetséges.
Egy próba, aztán meglátjuk...


kedd júl. 09, 2019 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Csak kíváncsiságból kérdezem, működik ez a "hordozhatóság" OEM változat esetén is? Csak mert ott az aktiválás hardverhez (alaplap+cpu) kötött. Újra aktiválni kell? És mi a helyzet UEFI boot esetén? Ott nem elég csak úgy odarakni a partíció(ka)t.


kedd júl. 09, 2019 7:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Igen, valószínűleg lehetséges. Én is ismertem ezt a True Image feature-t, de nem használtam.
Manapság pedig Windows 8/10 kvázi tudja, ha a Windows To Go működésre gondolok. Telepítesz ezen a módon egy USB meghajtóra egy Windows 10-et, és bebootolva bármilyen hardveren elindul, csak betöltéskor molyol kicsit, míg összeszedi a drivereket.
Sőt az egyszer bootolt rendszer drivereit később is frissíti, ha már másikon használod.
Magát egy Win10 partíciómentést visszatéve egy más hardverre, szerintem jóval nagyobb arányban lesz jó, mint egy XP vagy Win7. Bár ezt se próbáltam, ellentétben a WinToGo-val.
És ne nevezzük már ghostolásnak, Ghost mentésnek, amit a True Image vagy más partíciómentők csinálnak. Tudom, köznevededett, vagy mi, de mégis. Nem precíz, félreérthető.


kedd júl. 09, 2019 4:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések Topicja
Ezt olvastam a neten: "-az Acronis Trueimage 2013 (vagy az utáni verziószámú) programmal készíteni egy teljes lemezképmentést. Az Acronis képes arra, hogy más rendszerre felvigyen egy rendszerképet és kicserélje a drivereket. Ehhez szükséges a Restore indítása előtt egy pendrive-ot a géphez csatlakoztatni, amire előzetesen kicsomagoljuk a szükséges drivereket."

Akkor ez jelentheti azt, hogy mondjuk egy AsRock alaplapról készült Ghost mentést át lehet vinni egy AsusKN8 alaplapra és működni is fog?


hétf. júl. 08, 2019 14:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség