Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:28



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az okát nem tudom, de esetleg próbáld meg fordtva társítani, nem fájltípus, hanem alkalmazás alapján.
Itt: Gépház, Alkalmazások, Alapértelmezett alkalmazások, Alapértelmezés megadása alkalmazásonként (legalul).
Kiválasztod az alkalmazást, utána meg azt, hogy miket nyisson meg.


vas. júl. 12, 2020 23:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Beleszaladtam egy újabb problémába:
Win10/64-2004-en társítanék fájlokat, Van amelyiknél felajánlja hogy mindig a kijelölt alkalmazás nyissa meg a fájt (pl.mp3, flac, mp4) [1, 1a kép]. De van olyan (pl. prc, xpi), ahol van ugyan társítás, de nincs feljánlás, így minden alkalommal társítani kell [2, 2a kép]. A jobb gombos ablakok is mások. Mi lehet ez?

Kép Kép Kép Kép


vas. júl. 12, 2020 18:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Firefox: Beállítások, Általános, Teljesítmény, Javasolt teljesítménybeállítások használata (ha ezt kikapcsolod, akkor jelenik csak meg a hardveres gyorsítás)

Naná, hogy nem találtam, mert a Win-ben kerestem. :)
Köszi.


pén. júl. 10, 2020 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Ez hol van? Bogarásztam, de nem találom. :shock:

Chrome: Beállítások, Speciális, Rendszer, Hardveres gyorsítás alkalmazása lehetőség szerint
Vivaldi: Beállítások, Weboldalak, Hardveres gyorsítás használata ha elérhető
Firefox: Beállítások, Általános, Teljesítmény, Javasolt teljesítménybeállítások használata (ha ezt kikapcsolod, akkor jelenik csak meg a hardveres gyorsítás)


pén. júl. 10, 2020 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... tiltsam le a hardveres gyorsítást...

Ez hol van? Bogarásztam, de nem találom. :shock:


pén. júl. 10, 2020 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Meglett a megoldás. A gyíkemberek az agyamba ültetett csipen keresztül megsúgták, hogy tiltsam le a hardveres gyorsítást. Letiltottam, azóta jó.

Fogalmam sincs egyébként, hogy a hardveres gyorsítás konkrétan mit jelent, a letiltástól nem lett lassabb semmi.


pén. júl. 10, 2020 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én nem kontakthibára gondoltam, hanem valami ritka keresztcímzés esetén jelentkező memória hibára. Ekkor csere után a hiba nem, illetve teljesen máshol fog jelentkezni.


pén. júl. 10, 2020 7:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
Nekem sincs épkézláb ötletem. Kínomban én ilyenkor azt csinálnám, hogy a memória modulokat megcserélném egymással.

+ a érintkezők radírozása, és alkoholos lemosása. :)


pén. júl. 10, 2020 6:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nekem sincs épkézláb ötletem. Kínomban én ilyenkor azt csinálnám, hogy a memória modulokat megcserélném egymással.


csüt. júl. 09, 2020 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Plíz Help, mert lassan már én is idegállapotba kerülök.

Pár hete újra kellett telepíteni a Windowst. Megvolt. Azóta viszont azzal szórakoztat, hogy videó lejátszás közben (főleg Youtube) random időközönként megakad a hang és olyankor egy k*va idegesítő recsegés/zörgés hallatszik. Van amikor percekig semmi gond, máskor meg 5-10 másodpercenként előjön. WTF???? Az eseménynaplóban semmi hibára utaló dolog nincs.

Eltávolítottam és újratelepítettem az összes drivert amit lehetett, nem segített.
Kerestem régebbi verziót (nvidia), nem segített.
Kipróbáltam több böngészőt, mindegyikkel ezt csinálja.
Kipróbáltam másik, USB-s hangkártyát, azzal is sz*r.

Ugyanakkor Linux alatt hibátlan, tehát hardver hiba kizárva. Mi jöhet még szóba, amivel próbálkozhatok??? :cry:


csüt. júl. 09, 2020 1:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... esetleg valami áram (feszültség) ingadozás is bekavarhatott. ... Ha írás közben jön egy rövid kiesés amit a tápegység nem tud áthidalni (desktop gép, nincs szünetmentes) akkor elveszhetnek a fizikai kiírásra váró adatok...

Nem csak a hálózat ingadozása lehet, hanem a legyengült tápfeszültség szűrés (öreg, kiszáradt, púpos elkók). Elég az, ha az adatátvitelnél van egy tápon levő feszültségugrás (tüske). Például amiatt, hogy közben valami más művelet is van, vagy a video megrántja a tápot, és kész a baj. Esetleg tehetsz egy próbát: adatmásolás egy nagy fájllal + video stressz test.


szomb. júl. 04, 2020 7:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Felmerült bennem is mint lehetőség, de van néhány dolog ami ellene szól:
1. Szerencsére (kopp-kopp) azóta nem fordult elő ilyesmi, működik rendesen.
2. Nem egy széthajtott SSD, a garantált TBW 5%-nál jár.
3. Van egy másik SSD is a gépben (csak adatoknak), azon is volt néhány fájlrendszer hiba, de mind javítható. Persze lehet, hogy nincs összefüggés a két hiba között.

Még az jutott eszembe, hogy esetleg valami áram (feszültség) ingadozás is bekavarhatott. Samsung SSD, 512 MB DRAM cache van benne. Ha írás közben jön egy rövid kiesés amit a tápegység nem tud áthidalni (desktop gép, nincs szünetmentes) akkor elveszhetnek a fizikai kiírásra váró adatok.

Na mindegy, már úgysem fog kiderülni, csak elmélkedésre jó. Viszont most van egy friss, ropogós, gyors gépem.


pén. júl. 03, 2020 22:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
...

Mi van, ha nem is a Win a ludas, hanem az SSD: Feltéve, hogy azt használsz.
Valahol olvastam, hogy hasonlóan meghibbant a gép egy újraindítás után. Bár ott nem volt Win Upgrade. Vagy csak nem írták.


pén. júl. 03, 2020 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ma végignéztem a régi partíciót, mik voltak rajta telepítve. Aztán írtam egy listát, hogy ezekből melyiket akarom, melyiket nem, melyik ami már fent van. Elleszek egy darabig.

A lementett fájlok között van néhány sérült példány is, pl. szöveges fájlok bináris tartalommal, olvashatatlan office dokumentumok és képek. Nem fizikai hiba végzett velük, hanem valamilyen fájlrendszeri összeomlás. A Linux telepítő nem is tudta megnyitni a partíciót, még akkor sem, miután ráküldtem a chkdsk-t, és második körben már nem talált hibát. Első futtatásnál viszont úgy szóta a hibákat, hogy követni nem lehetett, aztán egyszercsak kiírta, hogy a hibák nagy száma miatt nem jelzi külön mindegyiket, majd csak összesítve. :shock:


kedd jún. 30, 2020 14:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... egy Win7 upgrade-ként indult, majd rendre felkerültek rá az újabb kiadások. Ezzekkel nem is volt semmi gond, még a 2004 is hiba nélkül felment és működött ...

Ezek szerint egészen eddig. Van egy érzésem, hogy az Upgrade is beleszólhatott. Olyan hatalmas, és szerteágazó a rendszer + a gép driverei, hogy bejött a baj.

Az azért nem megnyugtató, hogy minden Upgrade esetén jobb lesz egy újra húzás. Nem az új telepítés a sok (kb. negyed óra), hanem a sok program, és a beállítások.


hétf. jún. 29, 2020 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ez kérem a 2004-es verzió volt, ami egy Win7 upgrade-ként indult, majd rendre felkerültek rá az újabb kiadások. Ezzekkel nem is volt semmi gond, még a 2004 is hiba nélkül felment és működött.

Partíció mentésem van, de most mégis inkább egy új telepítés mellett döntöttem. Egyrészt azért, mert a partíció mentés még a v2004 előtti, és akkor inkább legyen egy tiszta telepítés a régi sallangok nélkül. Másrészt meg a Linux Mint 20-as verziója is a napokban jelent meg, így mindkettő új rendszer lesz. Az alkalmazások telepítése lesz csak kicsit időigényesebb, de a lényeges dokumentumok megvannak másik meghajtón, NAS-on, de a megborult rendszerből is ki tudtam másolni ami kellett.


hétf. jún. 29, 2020 15:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Az az felemelő érzés, amikor egy frissítés miatt megborul a Windows ...

Melyik verzió ez? Remélem volt partíció mentésed...


vas. jún. 28, 2020 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az az felemelő érzés, amikor egy frissítés miatt megborul a Windows, nem képes elindulni, a recovery sem képes javítani a hibát, és bónuszként még a gépen lévő Linux rendszert is hazavágja, na, az megfizethetetlen.


vas. jún. 28, 2020 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Simán lehetett érintkezési hiba az alaplapi csatlakozónál, ami elmúlt a mozgatástól. Az eseménynaplót is érdemes megnézni (Windows naplók - Rendszer), vannak-e hibák "Disk" forrásból.


hétf. jún. 22, 2020 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Sajnos írtam, hogy a lemezkezelőben sem volt ott. Pont avval kezdtem, a többi már csak habkeverés volt.
A lemezkezelőben csak az eltávolítást ajánlotta fel, importálás nem volt.

De megvan a megoldás:
1. Szétszedtem a gépet, kivettem a fiókot a házzal együtt, úgy csatlakoztattam, és mindent megmozgattam. Rossz volt.
2. Kiszedtem a Samsung merevlemezt a fiókból, és úgy kopaszon csatlakoztattam másik kábelekkel. Rossz volt.
3, Átdugtam egy másik alaplapi SATA aljzatba, a táp maradt. Jó lett! :)
4. Visszaraktam mindent, a régi kábelekkel, de a másik alaplapi SATA aljzatba. Így is jó!

Hát, ez a történet. Azt még most sem értem, hogy mije romolhat úgy el egy SATA csatlakozásnak (alzat, meghajtás), hogy Win7 alatt mindig jó, Win10 alatt meg néha (1909-el ment, a 2004-el nem). A hibás esetben érdekes adatok vannak a Tulajdonságok-ban.

Azért köszi a javaslatokat. :)


hétf. jún. 22, 2020 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Van egy új Win10/64 2004 telepítésem. A gépben van egy SATA fiókba beépített 1 TB Samsung merevlemez. Ha a kis kapcsolóval bekapcsolom, nem mutatja a fájlkezelőben vagy a Sajátgép > Kezelés-ben, de látja az eltávolításban.

Mi lehet ez?


Amit Vackor is írt, illetve ha azt látod a lemezkezelőben, hogy "idegen lemez", vagy ilyesmi, jobb klikk, lemez importálása.


hétf. jún. 22, 2020 7:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A Lemezkezelőben nézd meg. Előfordul, hogy magát az eszközt látja a rendszer, a rajta lévő partíció(ka)t is, de valamiért nem ad neki betűjelet. Beállíthatod kézzel, onnantól megjegyzi.


hétf. jún. 22, 2020 7:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Van egy új Win10/64 2004 telepítésem. A gépben van egy SATA fiókba beépített 1 TB Samsung merevlemez. Ha a kis kapcsolóval bekapcsolom, nem mutatja a fájlkezelőben vagy a Sajátgép > Kezelés-ben, de látja az eltávolításban.
Kép

De az eltávolításnál látja:
Kép

Az eszközök és nyomtatók ablakban ez látható:
Kép Kép Kép Kép Kép

Az Eszközkezelő-ben nem jelez hibát. Minden driver a legfrissebb (Driver Magican-nal frissítve)
Kép

Volt másik Win10 telepítésem ott mindig jó volt. Egy másik telepítésnél egy újraindítás után megjelent, és onnantól jó volt. A Win7-nél simán megy minden esetben. A Samsung merevlemezt a Hard Disk Sentinel 100%-nak mutatja.
Az első képen azért nem látszik az USB drive, mert kihúztam (hátha akkor jó lesz, de nem)

Mi lehet ez?


vas. jún. 21, 2020 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Imádom a Windows meglepetéseit, de kezd megtelni a hócipőm. A csoffadt kis számológépet akartam elindítani.
Nem nagyon értem, hogy nekem miért indul rendesen? Illetve inkább, hogy nálad miért nem?
Nyomtam neki egy frissítést is: Win10x64, ver 2004, build 19041.329


szer. jún. 17, 2020 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
The show must go on:

Kép

Ez már vagy egy éve ott figyel, de nem tudok mit kezdeni vele. A jobbklikk/beállítások hatására is csak az alkalmazáslistát nyitja meg.


szer. jún. 17, 2020 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Imádom a Windows meglepetéseit, de kezd megtelni a hócipőm. A csoffadt kis számológépet akartam elindítani.

Kép

DE MÍÍÍÉÉÉRT????


szer. jún. 17, 2020 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
https://www.origo.hu/techbazis/20200528 ... hibak.html
https://www.origo.hu/techbazis/20200608 ... solas.html
https://www.origo.hu/techbazis/20200613 ... omtat.html
https://www.origo.hu/techbazis/20200615 ... sites.html

Még! Még! Még! Még! Még! Ennyi nem elég!
/Republic: Repül a bálna/


hétf. jún. 15, 2020 23:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT: Nem pont erre. Nem az a baj, hogy megjegyzi ki volt az utolsó, hanem hogy egyből be is lépteti. Ha nincs jelszó, egyből ott az utolsó juzer desktopja, ha van jelszó akkor is, csak előtte kéri a jelszót.

nbela: Ez nyilván praktikus akkor, ha csak 1 felhasználó van, de ha több, akkor csak nyűg. Persze ezt domain rendszerben nem csinálja...

A másik kedvencem az volt (céges gép, 6-an használtuk műszak beosztástól függően), amikor Win7-ben nyomtam egy felhasználóváltást, erre megjelent a legutóbbi és a "Másik felhasználó" mint opció. A k* anyádat, hát ha váltani akarok, akkor nyilván nem az alapból felkínált utolsót akarom, hanem egy másikat megadni...

Úgy érzem, hogy a Microsoft kezd teljesen elszakadni a gyakorlati használattól, vagy legalábbis nagyon összemosódtak a fejükben a különböző platformok.


hétf. jún. 15, 2020 23:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Induláskor automatikusan be vagyok jelentkezve, de kéri a jelszót, hogy be is engedjen.
Na ne már :shock: Bár valami rémlik. 2 accountos gép kikapcsolásakor dobot üzenetet, hogy a másik profil is be van jelentkezve. Gondoltam kizárt, és nem néztem utána. Most virtuális gépen próbáztam, és valóban úgy csinálja :!: Ezt vajon miért így találták ki :hm: De jó, hogy mindent mókolni kell... :potyog:


vas. jún. 14, 2020 11:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Erre gondolsz? How to make Windows 10 ask for user name and password during log on


vas. jún. 14, 2020 4:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L! Köszönjük a közbenjárást!

Én azzal küzdök rendszeresen (minden verzió váltás után el kell játszani), hogy NE lépjen be automatikusan az utolsó felhasználó nevében. Többen használjuk a gépet, mindenkinek van saját felhasználói profilja, de hol a bánatban van az előírva, hogy ugyanaz fogja bekapcsolni a gépet, aki előzőleg kikapcsolta? A büdös bunkó még akkor is ezt csinálja, ha jelszót állítok be. Induláskor automatikusan be vagyok jelentkezve, de kéri a jelszót, hogy be is engedjen. Ennek semmi köze a gyors indításhoz, az egyébként ki van kapcsolva. Registry buherálással kell megoldani minden alkalommal.


szomb. jún. 13, 2020 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
No most én is megnéztem, és egy új telepítésű 2004 verzión tényleg nincs checkbox.
Habár ilyen checkbox hiányról lehet olvasni már a Win 8 esetében is 2013-ból most rákeresve, úgyhogy annyira nem friss a probléma, csak az az érdekes, hogy mikor jelentkezik, mikor nem.
Talán frissítéskor nem jelentkezik, csak tiszta telepítésnél, és kérdés, hogy most akkor a Win 8, Win 8.1, vagy Win 10, vagy mindegyik, vagy melyik build.
nbela jól tudta, hogy a Hello bejelentkezéssel lehet kapcsolatban. How to Enable or Disable Passwordless Sign-in for Microsoft Accounts in Windows 10
Azután megtalálta a megoldást is. :D :rulez:
És elébem akadt a Winaero Tweaker leírásai között is a megoldás a checkboxra. Enable or disable passwordless sign-in for Microsoft accounts
Itt meg, hogy ez fog történni a 2004 buildben. Microsoft removes user AutoLogin in Windows 10 version 2004

Laci, mondom én, hogy használd a Winaero Tweaker-t mindenképpen a Win 10-hez. 8) Habár ha jól látom, ezt a tweaket még nem rakták be a grafikus felülete alá.


szomb. jún. 13, 2020 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
Laci_L! A netplwiz jelölőnégyzet előhozatala ...

Köszi. kipróbálom. Azért ez qrva jó, hogy a fusik úgy szállnak a Neten, min a népdal: szájról-szájra. Miért nem lehet ezt korrekten közzétenni? Mert sajnos csak néhány lelkes, és nagyon hozzáértő teszi közzé a tapasztalatait. Az MS meg tojik rá.

És van egy jó hírem: néhány nap szünet után újra jó a Fórum. Kinyomoztam a főnök számát, és felhívtam ma délután. Nem tudott róla, nagyon korrekt volt, mondta, hogy intézkedik. Egy óra múlva SMS-ben jelezte, hogy jó. És tényleg. Megköszöntem. És itt is köszönjük, ha olvassa. :)


pén. jún. 12, 2020 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L! A netplwiz jelölőnégyzet előhozatala:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device]
"DevicePasswordLessBuildVersion"=dword:00000000


kedd jún. 09, 2020 15:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
miért nem veszi be a rendszer, ha a telepítést végző felhasználó jogait visszaveszem :?:
Ez főleg azért érdekes, mert egy ilyen szintű szolgáltatásnak a rendszer részeként (a lokális SYSTEM fiókkal) kellene működnie, függetlenül minden felhasználótól és felhasználói jogtól.


kedd jún. 09, 2020 13:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szervusztok!

Frissen telepített laptop, Win10x64, 4GB/128GB SSD, saját antivírus, böngésző, office.
Apu rendszergazda, gyerek pedig felhasználó, működik rendben mind a két profil.
---
Frissen telepített laptop, Win10x64, 4GB/128GB SSD, saját antivírus, böngésző, office.
Amikor készen voltam minden beállítással, feloldottam a rendszergazda fiók tiltását.
A felhasználói fiókot pedig lefokoztam általános jogú felhasználóra.
Újraindítást követően az antivírus (Antimalware Service Executable) kiakadt.
Folyamatosan 50% proci terhelés és fűrészel a memóriával.
Pár perc alatt az összes memória foglalás eléri a 4 gigát, és visszazuhan 2-re.
És ezt folyamatosan csinálja, fél óra után is, újraindítás után is.
Nem jutott rá több időm és úgy adtam át, hogy visszaállítottam a RG jogkört.
---
A 2 éve telepített saját hasonló konfigurációjú laptopon most próbakéépen elvettem az RG jogot.
Jelenség itt is pontosan ugyan az. Most ott tartok, hogy :hm:
---
Legközelebb úgy csinálom, hogy telepítés után hozom létre a korlátozott profilt, és azt állítom be autologonra :idea:
Jóóó, ezzel megoldva, de akkor sem értem, hogy miért nem veszi be a rendszer, ha a telepítést
végző felhasználó jogait visszaveszem :?:


vas. jún. 07, 2020 7:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
DefaultPassword > megadni a jelszót > OK
Erre mondaná Laci_L, hogy mókolás :lol: Mert amúgy a pipálós módszer nem írja be a jelszót olvashatóan a registrybe, hanem csak egy kulcsot. És a belinkelt MS oldal alul azt javasolja, hogy használd inkább a Russinovich Autologon-ját, mert az titkosítja a jelszót.

Amit írtam a Ctrl-Ald-Delete dologról az zsákutca. Nekem is azt írja ki, ha a sávkurzor nem a felhasználón, hanem a rendszergazdán van.


szomb. jún. 06, 2020 11:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Nem az lehet, hogy nem emelt rendszergazda joggal indította, és akkor nem rakja ki a checkboxot?

Nálam egy fiók van, és az a rendszergazda.

De végre MEGVAAAN ! :gigalol:

Az MS oldalán találtam, és tényleg működik (a pipa nem jön vissza a netplwiz ablakba):

Bejelentkezési jelszókérés kikapcsolása Win10 2004 verziónál

Futtatás > regedit > OK

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

AutoAdminLogon > 1
DefaultUserName > megadni a User nevet > OK
DefaultPassword > megadni a jelszót > OK

Ha nincsenek ezek a karakterláncok, akkor létre kell hozni:
Winlogon > Jobbgomb > Új > Karakterlánc

Kilépni a regedit-ből, és újraindítani a gépet.


pén. jún. 05, 2020 19:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nem az lehet, hogy nem emelt rendszergazda joggal indította, és akkor nem rakja ki a checkboxot?


pén. jún. 05, 2020 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Hmm. Megnéztem én is. Igaz, ez még csak a 1909-es, megvan a checkbox, és be is van jelölve. Mondjuk jelszó egyik felhasználónál sincs beállítva...


pén. jún. 05, 2020 13:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L! Win Hello dolgok kikapcsolva? Win10 Pro? Home?
Azon még agyalnom kell, hogy nálad miért kell Ctrl-Alt-Del a jelszócseréhez?
Nálam csak a céges tartományi gépen van ilyen. Az általam telepített egyik gépen sincs ilyen.
Ez nálad valami fokozott biztonság, ami tiltja jelszó nélküli belépést.


pén. jún. 05, 2020 13:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Kép


pén. jún. 05, 2020 12:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta, hogy be tudta állítani. Innen gondoltam, hogy nem szűnt meg. És nem a Win7-hez képest gondoltam, mert valmiért úgy értelmeztem, hogy szerinted a 2004-es Win10 verziótól szűnt volna meg a lehetőség.
Mert Win10-en korábban már én is állítottam be.
Személyes tapasztalatom a 2004-ről nincs, nem tud lenni. A hivatalos megjelenés napján elutaztam.

A tiszta telepítés persze jó dolog. Csak sokszor az ember már kényelmes, és nem akar a programtelepítésekkel, beállításokkal újra szórakozni. Egyszerűbb a frissítéssel elintézni, mégha több ideig is tart a folyamat. Eldolgozik az magának, nem kell mellette ülnöm, mintha mindent újratelepítek, beállítgatok.


pén. jún. 05, 2020 6:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Mint kiderült, nem szűnt meg...

Mire gondolsz? Mert ha arra a leírásra, amit beidéztem, akkor az nem használtató, nincs olyan út, amit ír.

Közben csináltam képet a netplwiz ablakokról, jól látszik, hogy eltűnt a beállatási sor:

Win7
Kép

Win10-2004
Kép

Ps: Mea culpa: a rendszer mentést megtaláltam. :mrgreen:
Tettem egy próbát, hogy nem új a Win10-2004 telepítés, hanem Upgrade a 1909-re. Miután 1 óra futás után is 32%-on állt, szépen kikapcsoltam. Nem tudom meg, mi lett volna belőle. A tiszta telepítés negyed óra sincs.


csüt. jún. 04, 2020 19:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Win 10 probléma. Kíváncsi voltam az új 2004 verzióra. Telepítettem, és lehidaltam:

1. Megszűnt a rendszerkép mentés, azaz valami külső program kell (Macrium, vagy egyéb)

Őszintén szólva eddig is 3rd party programot volt érdemes használni erre. Én sohasem használtam a Windows eszközét erre. Már amikor használtam. Mint ahogy nbela írta, jó ideje már én sem csinálok partíciómentést.
Az viszont, ha megszűnt ez a lehetőség annyiból érdekes, hogy nem volt erről előzetes infó, vagy én nem láttam.
Nem az van, hogy a 2004 verzióban megjelent felhőből való visszaállítás "kevert be" :?:

Idézet:
2. Megszűnt a bejelentkezési jelszókérés kikapcsolásának lehetősége

Mint kiderült, nem szűnt meg. Egyébként a Hello-val be tudnál jelentkezni ujjlenyomattal vagy arcfelismeréssel. Ezt én sem használtam még, nincs olyan eszközöm, és egyébként én elvagyok a jelszó beírással. Az otthoni gépeimen sem szoktam kikapcsolni, legfeljebb, ha másnak telepítek.


kedd jún. 02, 2020 5:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
nbela írta:
--- Én mindig is a control userpasswords2 (vagy férjezett nevén netplwiz) parancsokat használtam. És ezzel most is ki-be tudom kapcsolgatni az automatikus beléptetést ...
Csak kapcsolgattad. :D
]:-< Már igazán megszokhattad volna, hogy nem szoktam levegőbe beszélni. Ha nyílvánosan leírom a kapcsolgattam kifejezést, akkor az azt jelenti, hogy ki is próbáltam. Tehát újraindítottam a gépet és a beállításnak megfelelően vagy kérte a jelszót vagy belépett egyből.

Az általad linkelt leírás arról szól, hogy ha beállítod valamelyik hello opciót, akkor megszűnik az automatikus bejelntkezés. Ezért írja azt, hogy kapcsold ki, és akkor menni fog az általam is leírt módon. Nekem ilyen opciók sosem voltak aktiválva, ezért nálam semmi változás nem volt a jelszókérés nélküli bejelentkezéssel.
Laci_L írta:
Ebből az ablakból eltűnt a lehetőség, nincs pipa kivétel/berakás.
Erre írtam, hogy nem tudom (és most sem tudom) hol, milyen ablakban volt ilyen pipálási lehetőség. A virtuális Win10-em még nincs frissítve. Megnéztem mégegyszer, sehol nem látom az általad említett pipálási lehetőséget. Csak a parancsból működő átkapcsolást ismerem. Amúgy csak helyi user van aktiválva, Microsoft fiók nincs - ha ez lényeges lenne.


hétf. jún. 01, 2020 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
--- Én mindig is a control userpasswords2 (vagy férjezett nevén netplwiz) parancsokat használtam. És ezzel most is ki-be tudom kapcsolgatni az automatikus beléptetést ...

Csak kapcsolgattad. :D

Ebből az ablakból eltűnt a lehetőség, nincs pipa kivétel/berakás. Legaább is egyelőre. Az MS oldalán tegnap láttam valamit, hogy valami más lesz. De ma már nem találtam az oldalt. Olyan pipa voltam, hogy elfelejtettem elmenteni.
****************************************************************************************

Szerk: Ezt találtam, de még nem próbáltam ki. Ki kell kapcsolni a Windows Hello-t. Azt sem tudom, mi az. Ezeknek elmentek otthonról:

1. Open Settings.
2. Go to Accounts > Sign-in options.
3. Turn off the Windows Hello option on the right.
4. Press the Win + R keys on the keyboard. The Run dialog will appear on the screen. Enter the following command in the Run box: netplwiz (or control userpasswords2).
5. Find your user account and select it in the list. You should see the check box mentioned above:
6. Turn off Users must enter a user name and password to use this PC and click on the Apply button.
7. The Automatically sign in prompt will appear.Confirm Auto Login User Accounts
8. Type your password twice and you are done!

Ps: nagyon érdekes, a bootolás, és a leállítás ideje drasztikusan lecsökkent. :shock:


hétf. jún. 01, 2020 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
1. Megszűnt a rendszerkép mentés, azaz valami külső program kell (Macrium, vagy egyéb)
Egy időben rendszeresen mentegettem, de már tizen sok éve nem használok képmentést. Sosem volt rá szükségem, mert annyira stabil a rendszer. :hihi: Amikor mégis elpiszkálok valamit, akkor meg a gugli barátom segít visszaállítani. :idea:
Laci_L írta:
2. Megszűnt a bejelentkezési jelszókérés kikapcsolásának lehetősége
Ez most nekem nem ugrik be :hm: Hol volt ez idáig és hogyan lett megszűntetve :?: Én mindig is a control userpasswords2 (vagy férjezett nevén netplwiz) parancsokat használtam. És ezzel most is ki-be tudom kapcsolgatni az automatikus beléptetést :shock: (Igen :!: Persze :!: Naná, hogy a 2004-ről beszélek :nevet: )


hétf. jún. 01, 2020 4:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én is kipróbáltam a Ventoy-t. Korrekt. A tapasztalatok:

1. Bármilyen egyéb fájl, vagy mappa is felmásolható (csak tárolásra), ezek nem látszanak a boot programban.
2. A felmásolt ISO fájlnevek nem tartalmazhatnak szóközt, vagy nem ASCII karaktert! Ha ilyen, át kell nevezni.
3. Már a gép bootolásánál azt az USB opciót (Legacy vagy UEFI) kell választani, amilyen a futtatandó ISO fájl.

***************

Win 10 probléma. Kíváncsi voltam az új 2004 verzióra. Telepítettem, és lehidaltam:

1. Megszűnt a rendszerkép mentés, azaz valami külső program kell (Macrium, vagy egyéb)
2. Megszűnt a bejelentkezési jelszókérés kikapcsolásának lehetősége

Meg vagyok döbbenve, hogy ilyeneket csinálnak. Tőlem egyre távolodik ez a szemét op rendszer. :jaj:


vas. máj. 31, 2020 20:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Kipróbáltam a Ventoyt 3 iso-val:
1.) HBCD.minXP.iso - csak a kernel indult
2.) HBCD_PE_x64.iso - rendben felbootolt
3.) pmagic_2020_05_20.iso - boot kozben kifagyott
Nagyon tetszik, hogy az iso-t nem kell kicsomagolni, nem foglal több száz fájl-bejegyzést.
A miniXP a drivereket és alkalmazásokat nem tudta összeszedni, csak a kernel volt használható.
Rufus boot esetén a miniXP nem látja az AHCI módban lévő SATA meghajtót.
Itt viszont meglepett, hogy a miniXP látta és kezelte is.
Igaz jól elcseszte a fájl leírót, mert a másot fájlokat az oprendszer nem tudta olvasni.
(Máskor, ha miniXP-vel buzerálok át szoktam kapcsolni IDE módba, de most hagytam magam bepalizni.)
CHKDSK megtalálta a hibát és törölte a miniXP által mozgatott fájlokat.


vas. máj. 31, 2020 10:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség