Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 22:53



Hozzászólás a témához  [ 161 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Windows 10 hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Minden eredeti, még voltam olyan szerencsétlen, hogy azt a nyomorult Vistát is megvettem. Egyszeri telepítés után uninstall lett...


kedd dec. 01, 2020 22:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Supervisor írta:
... Azóta újra raktam a rendszert ...

Csak halkan kérdezem: eredeti Win telepítőt használsz, nem valami gányoltat? Mert sok olyan van.


kedd dec. 01, 2020 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
A "sürgősen" egy elég relatív fogalom. Az XP támogatott életciklusa 14 évig, a Win7 13 évig tartott. Más rendszereknél ez 2-3 év, hosszú távú támogatásnál 5-6 év szokott lenni, ahhoz kipest kiemelkedő.

Változtatni meg azért is kell, mert fejlődik a technológia. Egy darabig biztosítják a kompatibilitást, de egy idő után ez rendkívül költséges, és sok esetben a további fejlődést gátolja. Ez nem csak a Windows-ra igaz, hanem mindenre. A Windows-t sem lehetne használni 286-os processzoron, de még 486-on sem. Ahogy írtam, az elavult technológiák életben tartása egy idő után rendkívül költséges. Ahogy pl. Te is rengeteg időt és munkát fordítasz arra, hogy régi rendszereket életben tarts.

Azon persze rengeteget lehet vitatkozni, hogy az új miben lett jobb vagy szebb. A Win10-nek is van egy csomó rossz tulajdonsága, olyanok, amire bátran mondhatjuk, hogy visszalépés volt (a kinézete, a kényszerített frissítések és újraindítások, a telemetrikus adatgyűjtés, stb.).


kedd dec. 01, 2020 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Köszönöm a segítséget, akkor megtaláltam ugyan a dolgokat de nem sikerült leállítani a nem kívánt programot vagy törölni.
Azóta újra raktam a rendszert, de még nem néztem meg, hogy működik-e a letiltás, esté megnézem. Lehetséges, hogy az akkor tapasztalt Gépház hiba okozhatta?

Az kétségtelen, hogy a Win7 nagyon jó, de ha egy oprendszer beválik, akkor sürgősen változtatnak rajta...


kedd dec. 01, 2020 9:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
A Feladatkezelőben van egy Indítás fül, ott lehet letiltani amit nem akarsz automatikusan indítani.

Supervisor írta:
(Milyen egyszerű is ez az XP esetében, nincsenek tálcahibák, és nincs gond a vezérlőpulttal sem. Ez volt a régi jó oprendszer...)
Az XP-vel is rengeteg szívás volt, elég csak a különböző kodek-csomagokra vagy a kezdetleges DirectX-re visszagondolni. A Win7 volt az igazi, ott azért nagyot dobott a Microsoft.


hétf. nov. 30, 2020 10:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
1.: Az első jelenséggel korábban egyszer találkoztam már olyan formában, hogy a tálca kettő szintnél nem volt magasabbra felemelhető.

2.: A Gépház a tálcára ugrott vonatkozásában ilyen jelenséggel még nem találkoztam, ez egy friss újratelepítés utáni lefagyás után jelentkezett.
Újratelepítés után az említett hibák nem jelentkeztek, remélem, hogy nem is fognak.

Egy kérdés: A Feladatütemezőből Win 10 esetében hogyan lehet törölni azokat a programokat, amelyeket nem szeretnénk, ha elindulnának?
(Milyen egyszerű is ez az XP esetében, nincsenek tálcahibák, és nincs gond a vezérlőpulttal sem. Ez volt a régi jó oprendszer...)


hétf. nov. 30, 2020 10:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Supervisor írta:
... két sor után a három sor mérete nem állítható be az kimarad és ezután a negyedik sorméret a következő...

Kipróbáltam, nálam nincs ilyen. A rendszered 64 bites?
Mellesleg minek a magas tálca? Csak helyet vesz el a képernyőn, több információt nem ad. Én még az eredeti dupla magasat is leveszem a legkisebbre. Minden látszik így is.

Ha jól értem a Gépházat a tálcára húztad. Lehet, hogy ez volt a baj.


hétf. nov. 30, 2020 9:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Tényleg misztikus dolgok ezek. Az 1. jelenséget nem tudtam reprodukálni, pedig több gépen is próbáltam. A másodikat meg én sem értem. A tálcán megjelenik az ikon, de az ablak nem? Vagy hogy kell elképzelni?


vas. nov. 29, 2020 21:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
1.: A tálca hibajelenségre nem találtam a neten sem megoldást. Újratelepítés...
2.: Természetesen aktivált rendszernél jelentkezett a hiba. Újratelepítés...


vas. nov. 29, 2020 11:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
1./ Passz. Sosem állítom magasabbra a tálcát, engem zavarna.

2./ Ezt nem igazán értem, hogy a tálcán jelenik meg. Addig a személyre szabás nem működik, míg nincs aktiválva a rendszer.


szomb. nov. 28, 2020 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Windows 10 hibák és javításuk
Windows 10 hibák és javításuk

Mivel engem a oprendszerek hibái mindig megtalálnak és erről az oprendszerről még nem írtam, így most két olyan hibajelenségről, amelynek a megoldását nem találtam eddig a neten.

1.: A tálca méretét a zárolás feloldása után tetszés szerint változtathatjuk. Beállíthatunk egy, kettő, három négy öt stb magsságú sort.
Azonban olyan hibajelenséggel találkoztam, hogy a két sor után a három sor mérete nem állítható be az kimarad és ezután a negyedik sorméret a következő.
Mi lehet a megoldás?

2.: Asztal-Személyre szabás és a Gépház a tálcán jelenik meg az asztal helyett és használhatatlan lesz, mert semmit nem tudunk rajta beállítani.
Mi lehet a megoldás?
Várom a Win10 szakértők szíves segítségét.
Köszönöm.


szomb. nov. 28, 2020 18:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 161 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség