Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:46



Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Windows 10 hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
nacorvus írta:
... ezért minden alapveő frisi kapcsán úgy javítják ,hogy negligálják...

Tegnap jött egy új frissítés (Win10 21H2 19044.1706). És csoda történt. Az újraindítás után ott maradt a HP nyomató.
Lehet hogy hiába strapáltam magam a megoldásért? Mire meglett, ők hagyták abba a törölgetést. Majd kiderül a következőnél.


szomb. máj. 14, 2022 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
S..sure ]:-<
Van több is, de ez a legbosszantóbb egy ezeréves, talán még a wista idejéből megmaradt xerox hálózati nyomtató hibára hivatkozva :arrow: támadható az egész rendszer, ezért minden alapveő frisi kapcsán úgy javítják ,hogy negligálják.
Ellenben bekerülnek olyanok amit kifejezetten nem kértél: xboxbar, telefon ikresítése, 'élményfokozók", ezeréves beviteli eszközök, áruházi reklám különös tekinttel az irodára stb.
Hiába írják az intrudrek, -bocs insiderek- hogy nem jó, csak bele erőltetik, mert igy biztonságos: 'nehogymá egy nyomin keresztül átvegyék az irányitást"!


pén. máj. 13, 2022 23:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Az enyém Samsung, ez sem fiatal, de amúgy semmi baja. Ehhez sincs új driver, és a Samsung által adott már rég nem használható, fel sem települ. A Win Update-ről lehet hozzá telepíteni egy univerzális szoftvert, ami párszor már megszivatott, mert abban külön be kell állítani a nyomtató pontos típusát, különben nem csinál semmit. Ehhez jön még, hogy időnként a Microsoft is kever a nyomtató rendszerrel.

Egyébként most hogy említetted, nekem is volt 1-2 alkalommal, hogy varázslatos módon eltűnt a telepített nyomtató. Lehet, hogy ez valami különleges Windows feature? :hm: :mrgreen:


kedd máj. 10, 2022 8:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Azt nem értem, hogy ha telepíted a szükséges szoftvert, akkor mitől tűnik el? Valami törli? Vagy csak a registry bejegyzések törlődnek?

Ha telepítem (újra telepítem), akkor utána hetekig-hónapokig rendben van a nyomtató tábla. Majd jön egy Win Update, aztán vagy eltűnik, vagy nem. Egy év alatt talán háromszor tűnt el, de Win Update több volt.

Sejtem, hogy mi a baja a Win-nek. A nyomtató/szkenner kb 13 éves (tök rendben működik, van hozzá patron), de az utolsó szoftver/driver telepítőjét 2015-ben adta ki a HP (32 bites) a Win10-hez (nem írja melyikhez). De tökéletesen települ, és megy a 64 bitesen is, de öreg. Ez a baj. :cry:

Azóta nézegettem a rengeteg registry bejegyzést, de csak azt a HP kulcsot törli, amit jeleztél, úgyhogy elegendő visszaírni, és kész.


hétf. máj. 09, 2022 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Azt nem értem, hogy ha telepíted a szükséges szoftvert, akkor mitől tűnik el? Valami törli? Vagy csak a registry bejegyzések törlődnek?


hétf. máj. 09, 2022 8:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Nem tudom működőképes-e ez a módszer, de elméletileg itt vannak:
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Printers

Működik, köszi. :idea:

Az érdekes, hogy a jó gépből a jelzett helyről kimentett reg bejegyzést visszaírva a hibás gépbe, az "Eszközök és nyomtatók" táblán nem jelenik meg a HP ikon, míg ha telepítem akkor igen.
A gépet újra kellett indítani (a ki/visszajelentkezés kevés volt), és akkor jó lett. Azaz valami bejegyzést pótol még a háttérben a Win.

Átnéztem a registry-t: 28 egyéb olyan kulcs van, ahol a "Hewlett-Packard", vagy a "HP Photosmart C4700" szerepel egész furcsa helyeken. Majd veszek egy nagy levegőt, és átnézem a hibás gép registry-jét, hogy ezekből melyik hiányzik. Az összes biztos, hogy nem, mert akkor nem állna vissza egy bejegyzés pótlásával a jó állapot.

:D


vas. máj. 08, 2022 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nem tudom működőképes-e ez a módszer, de elméletileg itt vannak:
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Printers


pén. máj. 06, 2022 21:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laci_L írta:
... egyszer csak eltűnt a Default nyomtató (HP) ...

Megint eltűnt. :mrgreen:
Persze nem nézegetem a nyomtató listát. De amikor hirtelen nyomtatni kellett volna, nem volt sehol. Az újratelepítés megoldható, de macerás. Ha nem tartok be pontosan néhány lépést, megsértődik a telepítő, és nagyon nehéz az újrakezdés.

Szóval: az lenne a kérdésem, hogy hol vannak elrejtve a registry-ben a nyomtató adatok, amit töröl az Update. Hátha azt elmentve, egy kattintással vissza lehetne állítani a jó állapotot. Azt nem hiszem, hogy a HP drivereket is törölné az Update.
Így sokkal egyszerűbb lenne, mint a telepítő futtatása.


pén. máj. 06, 2022 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
TargeT írta:
Ízlések és pofonok ismét. Letisztultnak letisztult, ha ez a cél.
Nekem egyáltalán nem jön be a tálca ilyen bezsúfolása, és kevésbé praktikus. Függ a darabszámtól is. Igaz mindig a szemed előtt van.
Nyilván megszokás kérdése is.


Ez úgy indult, hogy eleinte munkához, meg most már otthon is több teljes képernyős programot használok, emiatt a desktop ikonok elérése nem olyan egyszerű. Tudom, létezik a Win+D gyorsbillentyű, de ha ezután elindítok valamit, akkor egy újabb Win+D nem állítja vissza az ablakokat. A Start menü botrányos, minden sz*rért lapozgatni, mappákat nyitogatni, csempézgetni nem az én világom. Ebből a szempontból még a Win11 jobb, oda ki lehet tűzni a gyakori dolgokat, és akkor csak 2 kattintás megnyitni. A tálcáról meg csak 1. A legtöbb Linux és macOS alatt is ugyanígy.

Igen, az "ízlések és pofonok" erre is igaz, meg az is, hogy megszokás kérdése. Annyira zsúfoltnak nem mondanám, mert 20 ikon is csak a tálca felét foglalja el, és a könnyebb használat érdekében "zónákat" csináltam: fájlkezelés, office, média, internet. Így kb. 98%-ban szem előtt van ami kell. 8)


pén. máj. 06, 2022 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
W10 32bit és 9.85-ös verzió W7 alatt telepítés nélkül is fut.
A RocketDock 1.35 ott nem keverednek össze az ikonok.


csüt. máj. 05, 2022 16:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Ízlések és pofonok ismét. Letisztultnak letisztult, ha ez a cél.
Nekem egyáltalán nem jön be a tálca ilyen bezsúfolása, és kevésbé praktikus. Függ a darabszámtól is. Igaz mindig a szemed előtt van.
Nyilván megszokás kérdése is.


csüt. máj. 05, 2022 4:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Én ezt úgy oldottam meg, hogy nincsenek ikonok kirakva a desktopra. Voilá.

Kép


szer. máj. 04, 2022 22:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Arra jó, hogy elmentheted az Asztal ikonelrendezését. Ha valamiért megkutyulódna, akkor egy restore egy pillanat alatt helyreállítja a megszokott elrendezést.
Van aki háklis erre, és szereti mindig ugyanott keresni a parancsikonokat indításhoz.
Nekem pl. a céges gép ahogy a hálózatról betölt, időnként kicsit átrendezi, megkutyulja az ikonokat. Nem minden alkalommal, de sűrűn előfordul. Ekkor DesktopOK, és egy pillanat alatt visszaállítom.


szer. máj. 04, 2022 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
TargeT írta:
De miért is kellene telepíteni? ...

Nem kell. Én is kipróbáltam, működik a Portable. De mire jó ez az izé?
Én nem esnék így pánikba, hogyha mégsem megy. :D


kedd máj. 03, 2022 15:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
De miért is kellene telepíteni? :roll: 5 napja írtam már, hogy futtatható simán telepítés nélkül is.
Igaz, megszoktam már, hogy nem mindent vesz figyelembe, amit írok, vagy nem reagál. :wink:

Naszóval, megnéztem, nálam most az 5.5 verziójú DesktopOK_x64.exe fut minden gond nélkül Win10-en (is).
Most nézem, már 9.83 verziónál tartanak, és változatlanul letölthető nemcsak az installeres, hanem a 64 és akár a 32 bites portable verzió. Általában nem szoktam telepíteni programot, ha van portable futtatható változat. De ízlések és pofonok...


kedd máj. 03, 2022 14:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Supervisor írta:
Egyszerűen nem értem, rákanttintok az installra és semmi válasz...

Próbáld meg rendszergazdaként futtatni a telepítőt (jobb gomb), és semmi más nem fusson.


kedd máj. 03, 2022 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Egyszerűen nem értem, rákanttintok az installra és semmi válasz.
8.1 alatt meg alapból megy.
A Stardock Fencest nem ismerem, megnézem.
Köszönöm.


hétf. máj. 02, 2022 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
A DesktopOK miért nem indul? Van valami hibaüzenet?

Az ikonok mentésére használható a Stardock Fences is, de abból az 1.x verziót kell beszerezni, mert 2.x-től fizetős lett.


hétf. máj. 02, 2022 12:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Jogtiszta oprendszer és ami jó a 8.1-re az nem indul a W10-en. Nem értem a miértet.
Azért csak létezik valamilyen működő alternatív megoldás, nem az Iconoidra gondolok...


hétf. máj. 02, 2022 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
A CFi Shellről eddig nem hallottam. Első ránézésre a Winaero Tweakerhez hasonlíthat némely funkcióban. Shell kiterjesztés, registry buhera. Ez passz.
A Desktop OK viszont egyszerűen nem igaz, hogy ne települne Win10-re. Nekem is több partíción rajta van.
Talán még telepíteni sem fontos, futtathatóként is működik. Sőt nem csak talán, a céges gépre biztos nem tettem volna fel másképp. :wink:
Legfeljebb az lehet, hogy nálad sokszor semmi nem akar összejönni, verzió problémák, mit tudom én.


pén. ápr. 29, 2022 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Az bizony!
Gyakorlatilag szinte megoldhatatlan, inkább egy új telepítés.

Kérdés: Win 10-re nem települ a CFi Shell Toys és sajnos a Desktop OK sem.
Van olyan alternatíva ami Win 10 alatt is működik?


szer. ápr. 27, 2022 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Így rákeresve a SENS hibájára, amitől nem lehet bejelentkezni, mindenhol olyan dolgokat javasolnak (registry és parancssoros buhera), amihez előzőleg be kellene jelentkezni.
Róka fogta csuka fogta róka.


szer. ápr. 27, 2022 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
SENS a Windows nem tud csatlakozni. Általános jogú felhasználó nem tud bejelentkezni. A gépház sem érhető el. Rendszergazdaként sem lehet bejelentkezni. Létezik megoldás vagy újra telepítés?


szer. ápr. 27, 2022 11:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Erősen korlátozták a személyre szabási lehetőségeket, ezt hívják a Microsoftnál fejlődésnek.
Próbáld meg ezt, talán használható: ClassicThemeForWindows10


hétf. ápr. 18, 2022 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Lenne egy kérdésem. Hogy tudnám beállítani a fejléc megjelenését a Win10-ben olyanra, mint a Win7-be volt.
Már mindent próbáltam, de teljes kudarc. A bajom az, hogy sokkal rosszabban olvasható, a szemem meg már nem a régi.

Kép Kép


szomb. ápr. 16, 2022 6:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Lássuk be, gyakorlatilag mindenki ezt csinálja. És nem csak a hardver/szoftver gyártók, hanem a weboldal üzemeltetők. Ma már szinte mindenhol ott vannak a nyomkövető "statisztikai" scriptek, persze szigorúan csak a mi érdekünkben, hogy nekünk jobb legyen a felhasználói élmény. Aztán jön a kémbridzs analitika, és begyűjt minden infót amihez csak hozzáfér. A kedvencem például, hogy aki nincs regisztrálva a FészBúkra, azokat is követni tudják valami generált egyedi azonosító alapján (fingerprinting).
Ezt a tesztet erősen ajánlom mindenkinek lefuttatni: coveryourtracks.eff.org


csüt. ápr. 07, 2022 12:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Másik topicban (elekrto) megírtam a véleményemet.. kifejtve :!:
Ez, a cég uncorrect!-mármint a userekkel szemben és mint akkori insider: 'by wista"
Meg kell mondanom HP a hibás kémprogaramokat akar telepíteni, akár hardver szinten akár Bios-ból is :!:-ilyenek a gyártó BIOS-ai és telepítene is mert a gyártó elkötelezett, de kinek :?:
,ha csak nem lennének redmondiak észnél.. 8)

Ps: kizárták a Huaweit a amcsi honi piacról ..."ja az én lovam is sánta,de jobb, mint a többi sánta-by: Vitya dakota felkiáltás a döglöttről! :? '-'osztánnék, ott an a 'hazai' semmivel nem különb a cég mint a Pegasus :arrow: mésgtem rúgják tökön

po etamu sto:-nehezen tudnék win alól cirill-re váltani, avagy a Kaspekrsy, aki belekeveredett. mint jómagam is... :arrow: turul 8)
-pedig én sem lőnék :?(előről sem :| )


szer. ápr. 06, 2022 19:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Az eltűnő nyomtató esete:
Windows feature. Időnként frissítik (pontosabban változtatják) a drivereket, és ezek nem a választható frissítések közé kerülnek. Nekem egy jó ideig azért nem működött a nyomtató, mert az eredeti Samsung drivert lecserélte egy másik, szintén Samsung által készített, de univerzális driverre. Abban viszont használat előtt ki kellett (volna) jelölni a nyomtató konkrét típusát, csak erről egy szó sem esett. A másik trükk, hogy magát a nyomtatási rendszert is frissítgetik már egy ideje, mert durva biztonsági rések derültek ki. A harmadik pedig az, hogy néha az USB driver is frissül. Nem kellene, de néha ez is be tud kavarni. Néha meg csak simán úgy gondolja a Windows, hogy megváltoztatja az alapértelmezett nyomtatót.

Az eltűnő társítások esete:
Majmolás. Más oprendszerek utánozása. Az Android is úgy működik, ha telepítesz, törölsz, esetleg frissítesz egyes alkalmazásokat, akkor az érintett fájltípusok megnyitásakor felkínálja, hogy melyikkel akarod megnyitni, illetve egyből beállíthatod azt alapértelmezettnek. Na, ezt egy ideje átvette a Windows is. Mondjuk ezt kár volt, mert itt simán a Fájlkezelőből is lehet társítgatni, Androidnál meg nem, de valaki bizonyára ezt jó ötletnek gondolta.


kedd márc. 22, 2022 8:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Észrevettem valamit, ami legalább egy éve, vagy régebben előjön,. Előfordult, hogy egyszer csak eltűnt a Default nyomtató (HP), és több társítás is (pdf, webm, flv, mp4). Újra telepítettem a nyomtatót, beállítottam a társításokat. Hónapokig jó volt, aztán megint eltűnt.
Kiderült, hogy az aktuális Win Update után lesz ilyen. Amúgy minden rendben működik.

Van jó pár telepített nyomtató (Fax, MS Print to PDF, MS XPS Document Writer, PDF Factory Pro, PDF XCahange for ABBY FineReader), ezeket sosem piszkálta, csak a HP-t.

Mi lehet ez? Miért lehet?


hétf. márc. 21, 2022 16:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nyilván, de ha nincs verzió frissítés, akkor nem lehetséges ilyen jellegű hibajavítás sem. Nem bírom felfogni, ha tudja hogy hiányzik egy fájl a WinSxS-ből (nyolcvanezer fájl!!! OMFG), akkor miért nem lehet azt valami telepítőből helyreállítani? Ha most jön elő egy ilyen, akkor meg kell várni vele a 22H1-et? :evil:


vas. feb. 06, 2022 22:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nekem bevált a teljes Upgrade, évente kettő van (most).

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download

Letöltés: a honlapon > Frissítés gomb


vas. feb. 06, 2022 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Siker. Mivel a gépen csak a 21H1 volt, a 21H2-t ráerőltetve szükségtelenné vált a régi, hibás frissítés. Mondjuk ezt a javítást nem lehet akármikor eljátszani...


vas. feb. 06, 2022 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Egyik rokon gépén a Windows update minden alkalommal 0x80073701 hibával leáll. Már minden online elérhető javaslatot kipróbáltam, de semmi nem használ. Elvileg valamelyik fájl hiányzik a WinSxS kaotikus rendszeréből, de nem tudni hogy mi, és azt sem, hogyan lehetne helyreállítani. Meg azt sem, hogy a frissítés miért nem pótolja. A régi főnökömet idézve: f*stalicska. Nincs több ötletem. Pedig minden alkalommal újra és újra és újra és újra letölti, telepíti, sikertelen.


vas. feb. 06, 2022 11:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nagyon köszönöm a segítséget.
Igen, a zárolási képernyőt értjük.
Hosszan próbáltam a leírtakat, de a dátum megjelenése után az első kattintásra hogy a jelszót kérje egy árnyalatnyit halványabb lett a monitor és nem lépett tovább. Aztán egy idő után újra visszajött a zárolási képernyő és ez így ismétlődött.
F8 csökkentett módban minden bejött, aztán mivel csak az idő ment rá, format és újra.


szomb. máj. 08, 2021 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nyitóképernyő alatt a zárolási képernyőt értjük? Azon van dátum.
Ha az megjelenik, akkor a Windows már betöltött.
1. Próbáld meg csökkentett módban átnézni az Eseménynaplót (Windows naplók / Rendszer), illetve átnézés helyett megszűrni, hogy van-e figyelmeztetés, hiba, vagy kritikus hiba.
2. Az msconfig.exe segítségével állíts be szelektív indítást, hogy csak a rendszerszolgáltatásokat indítsa el automatikusan.


pén. máj. 07, 2021 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laptopon C:\W10, D:\W8.1. Ez utóbbi rendben működik, de a W10 nem tud betöltődni csak F8 után csökkentett módban.
A nyitóképernyő és a dátum megjelenik aztán halványabb lesz a monitor és egy idő után újra visszajön a nyitóképernyő és nem töltődik be.
Telepítő lemezével sem tudta megjavítani, van valamilyen parancssor, de oda mit kellene beírni?
EasyBCD-vel sem tudtam elérni, hogy újra betöltődjön mint korábban.


csüt. máj. 06, 2021 14:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Esetleg lehetne venni egy 8 portos gigabites switchet a plusz router helyett.
Jó pár éve olyan 6 ezer környékén vettem egy ZyXEL-t ugyanerre a célra. Igaz azóta is egyre nő a feleslegessé vált, nem használt routereim száma, amik közül a régiek csak 100 Mbitet tudnak.


szer. jan. 27, 2021 5:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Sajnos ez a helyzet, a Dlink csak 10/100-as porttal rendelkezik, ez a maximum amire képes...

Sajnos 2016-os gyártmány, ez van.

De ezt is megoldottam, mert a Win10 PC-t hagyom a Telekom routeren, és az egyebet kötöm ebbe a DLINK routerbe. A WiFi-nek meg szinte mindegy hol van, mert sokkal többet úgysem tud.

Köszi még egyszer mindenkinek. :)


kedd jan. 26, 2021 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Sajnos ez a helyzet, a Dlink csak 10/100-as porttal rendelkezik, ez a maximum amire képes.

UPnP: szerintem nincs jelentősége, mert a WAN port nincs használatban.

PPPoE esetén van még egy harmadik lehetőség is, a PPPoE Relay. Ezt előbb engedélyezni kell a közvetlenül csatlakozó routerben, és ahhoz csatlakoztatni a másik WAN portját.


kedd jan. 26, 2021 19:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
nbela írta:
... Másik módszer a switch üzemmód...

Működik. Köszi. :)

Az UpNP -t is ki kell kapcsolni? Most nincs.

A bánatom az, hogy az eddigi 150 Mbps letöltési sebesség 78 Mbps-re csökkent. Az Ethernet adatlapon régebben 1 Gbps volt a sebesség, most 100 Mbps lett. Mivel a DLINK speckó 10/100 LAN -t ad meg, attól tartok ez így marad, vagy vehetek egy új routert. :(


kedd jan. 26, 2021 18:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Először is azt kell eldöntened, hogy a DLINK routert router vagy switch módban akarod használni?
---
Router módban a DLINK saját kis alhálózatot hoz létre, a jelenlegi házi hálózatod alatt.
Ekkor a Telekom LAN csatiját a DLINK router WAN csatijával kábelezed össze.
A Telekom hálózaton a Telekomos routered címe 192.168.0.1.
A kapcsolt eszközök (a DLINK router WAN oldala is) pedig 192.168.0.x lesz.
A DLINK LAN oldali IP címét célszerű megváltoztatni 192.168.1.1-re.
Így a DLINK LAN oldali kábeles és vezetékes eszközök IP címe 192.168.1.x lesz.
Ezeket a 192.168.1.x címeket a DLINK router DHCP szolgáltatása osztja ki.
Ez utóbbi hálózatban 2x lesz routolás (címfordítás) mivel 2 routeren keresztül kapja a netet.
Működni korrekten működik, csak a portok forwardolását nehézkesebb beállítani.
---
Másik módszer a switch üzemmód.
(Nálam például UPC router a hálóban -> powerline KIT -> DLINK DIR 635 [igen!] a nappaliban switch módban.)
Ekkor a DLINK beállításai:
- Network settings: IP=192.168.0.201/255.255.255.0 (A 201 kívül van az UPC router DHCP tartományán.)
- Network settings: DHCP szolgáltatás letiltva (Ne a DLINK, hanem a Telekom osztogasson IP címeket.)
- Telekom router LAN portját összekötni a DLINK router LAN(!!!) portjával.
Így akkor az 1 port helyett (csak) plusz 3 portot kapsz.
Azon a 3 porton továbbra is a Teleom router fogja osztogatni a 192.168.0.x címeket.
A DLINK WIFI-re csatlakozó eszközöknek széntén a Telekom router fog IP címeket osztogatni.
Tehát minden eszközöd marad egyetlen, a 192.168.0.x Telekom router alhálózatában.


kedd jan. 26, 2021 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Megoldás lett mind a két fenti problémámra:
1. Hálózat hiba.
A Registry-ben valami valahogy átírta a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters tartalmát (IP címek, linkek). Ettől hülyült meg. Visszamásova egy jó gépből, rendben lett. :)
2. Eltűnt a nyíl a jelölő négyzetből.
Egy szerencsétlen pillanatomban megváltoztattam a Default Sytem Font-ot a Neten talált leírás alapján. Meg is változott. Az eltünt nyíl csak hónapokkal később derült ki, amikor társítani akartam valamit. Hasonlóan az első megoldáshoz, itt is visszaállítottam az eredeti reg bejegyzést, és jó is lett. :)

De nem ezért sírok most. A Telekom routernek 4 kimenete van, ebből kettőt elfoglalnak az IPTV boxok, és a maradék kettő helyett több kellene, ráadásul ennek a Telekom routernek a WiFi-je nagyon karcsú (még antennája sincs).
Gondoltam berakok egy WiFi routert. Kaptam egy régebbi DLINK_DIR_635_Routert. Reseteltem. Bedugtam oda, ahol eddig az egyik PC volt 192.168.0.13 címen, amit a Telekom router adott.
Nem adott át semmit. Megváltoztattam az IP címét 192.168.0.1-ről 192.168.0.13-ra. Semmi.
Mit kellene másképp csinálni? Sajnos a hálózati beállításokhoz nem értek.

Ja igen. A Telekom routernek és a DLINK routernek is 192.168.0.1 a Setup linkje. Amikor összedugtam, a DLINK jött be, de jó ez így?

Az 1,2 kép az eredeti állapot, a 2,3 a DLINK-el együtt

Kép Kép Kép Kép


kedd jan. 26, 2021 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Állítólag a Windows úgy nézi az aktív internet kapcsolatot, hogy megnyitja a http://www.msftconnecttest.com/connecttest.txt címet és ellenőrzi a kapott választ. Ha ezt valamiért nem sikerül, akkor úgy veszi, hogy nem aktív.
Ennek sok oka lehet. Tűzfal, hálózati hiba, vírusirtó közbeszól, DNS szerver hiba, stb.


vas. jan. 17, 2021 22:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Van egy rejtélyes, nagyon bosszantó hiba:

A Win10/64 20H2 jelzi, hogy nincs hálózati kapcsolat. Pedig van, mert minden működik (böngésző, sebességteszt).

Kép Kép

A hálózat javítást indítva azt írja, hogy nem tudja mitől van, de helyreállítja az alap állapotot. Újraindítás után újra jó. Ha megint újra indítom a gépet: rossz. Újab javítás után újraindítom: jó. :hm:

Előzmény volt még tegnap délután, hogy visszaraktam több régebbi partíciómentést. Egy elég régivel még jó volt, a többivel mind rossz. Miután a gép hónapokig rendben működött, ez helyzet fel sem tűnt tegnapig (nem nézegettem a hálózat ikont). Egy friss Win telepítéssel rendben volt (azaz nem hardver, vagy router hiba). Órákat szórakoztam a kísérletekkel.

Az általam ismert összes parancssoros javítást kipróbáltam, nem használt:
netsh winsock reset
netsh firewall reset
netsh advfirewall firewall
ipconfig -flushdns

Azt hittem, hogy a A VirtualBox adapter ütközik. Csináltam egy teljes VirtualBox Uninstall-t, utána is hibás. Leszedtem a Realtek Ethernet Controller Drivert (újabb verzió), újra raktam Win7 kompatibilis módban, rendszergazdaként. Újraindítás után jó. Ki/bejelentkezés > jó. Még egy újraindítás > rossz. Egy óra múlva újraindítás > jó.
Pedig már nincs Virtualbox sem. :cry:
Ha a Hálózati kapcsolatok-ban az Ethernet-et letiltom, majd újra engedem, minden esetben megjavul. Újraindítás után megint rossz. Visszarakva a VirtualBox-ot, már nem igaz, hogy a letiltás/engedélyezéstől megjavul.

Kész vagyok. :jajne:
*************************************************

Megoldottam: visszaraktam egy régebbi partíciót, ahol még jó volt. Sosem fog kiderülni, hogy mi volt ez. Ráment 2 napom. :cry:
Hab a tortán, hogy ezzel megint előjött az eltűnt nyíl probléma (Marlett font, december 20). Talán az is megoldódik. :)


szomb. jan. 16, 2021 8:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Hogyan? Mi volt a valódi hiba?

Valami elkefélte a Marlett fontot, vagy a reg bejegyzését. Mire elolvastam a segítséget, már megoldottam. Visszaállítottam egy 10 nappal korábbi partíciómentést, amiben még jó volt. Alig kellet valamit pótolni.

Az azért rejtély, hogy mi csinált ilyet, mert semmit sem buheráltam, vagy telepítettem. De nagyon hülyén nézett ki. Voltak Web lapok, ahol a > vagy < jel hülyült meg.

Egy biztos, nagyon fontos a partíció mentés, ha nem akar valaki órák hosszat tökölődni a hibakereséssel, estleges újratelepítéssel.
************************************************

Szerk: most olvasom ezt.
Ez bizony összefügg a bajommal. Amit meg az MS ír, az kész röhej. :(


hétf. dec. 21, 2020 18:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Hogyan? Mi volt a valódi hiba?


vas. dec. 20, 2020 23:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... nézd meg, hogy az megvan-e.

Köszi, megoldódott. :)


vas. dec. 20, 2020 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laci_L írta:
Eltűnt a nyíl a jelölő négyzetből. Mitől lehet?

A Windows az ablakokhoz meg egyes vezérlőelemekhez a Marlett fontot használja.
Nyisd meg a karaktertáblát és nézd meg, hogy az megvan-e.


vas. dec. 20, 2020 11:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Eltűnt a nyíl a jelölő négyzetből. Mitől lehet?

Kép


vas. dec. 20, 2020 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Minden eredeti, még voltam olyan szerencsétlen, hogy azt a nyomorult Vistát is megvettem. Egyszeri telepítés után uninstall lett...


kedd dec. 01, 2020 22:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség