Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:37



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Update:
A régebbi Win10 verzió-frissítések mind így működtek, nem győztem töröltetni mindig a Windows.old mappákat. Nyilván belegondoltak, hogy milyen jó is az SSD meghajtóknak a +20 GB írás. Tulajdonképpen mondhatjuk, hogy ilyenkor létrehoz egy új rendszert, mert olyat is megcsinált, hogy önkényesen törölte egyes eszközök drivereit.

Feladatütemezőben:
Microsoft / Windows / Servicing / StartComponentCleanup
Bár a Feladatütemező azt mondja rá, hogy a bejegyzés ezzel az eszközzel (Feladatütemező) nem szerkeszthető.
Hanem? Akkor mivel? A Számológéppel??? :huha: :lol:


csüt. máj. 27, 2021 14:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Újrarakja? ...

Szerintem igen. Vagy valami hasonlót csinál, mert Windows.old mappát csak ilyenkor hoz létre baromi nagy mérettel. Ilyen volt, amikor a Win7-re rá lett téve a Win10.
Én több telepítéssel is kipróbáltam. Ugyanarra a Win 20H2-re a 21H1 Update néhány perc alatt ráment (a méret maradt). Az Upgrade programmal pedig háromnegyed óra volt, jóval kisebb mérettel, és a Windows.old mappával.

Ezért írtam itt le a tapasztalatom. Hogy miért van így, azt én sem tudom.

vackor írta:
... benne van a Feladatütemezőben ...

Hol látod ezt?


kedd máj. 25, 2021 6:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Újrarakja? Ez a Windows hivatalos frissítő szoftvere, ami letölti és telepíti az épp legfrissebb kiadást (jelenleg a 21H1). Nem tudom miben különbözik a Win Update-től, az eredmény elvileg ugyanaz. Méretcsökkenést legfeljebb azzal tud csinálni, hogy a korábbi frissítő csomagokat, amit az eltávolítás miatt megtart a Windows, azokat törli (mivel azok a korábbi kiadáshoz tartoznak).

A DISM StartComponentCleanup parancs benne van a Feladatütemezőben is, de azt nem írják, hogy mikor, milyen feltételekkel fut. Így beírva nekem kb. 1 GB-ot szabadított fel.


hétf. máj. 24, 2021 22:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A Winaero-n ajánlottak egy MS Upgrade programot. A Win Update csak frissít, de ez újra rakja a teljes Win-t, és csodákat művel. Kb. 5 GB-tal csökken a C: mérete. Ide csatolom azt a leírást, amit magamnak írtam a mentéshez:

Kód:
Win10 Upgrade 9252

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10
Letöltés: a honlapon > Frissítés gomb

Win10   freeware (64 bit)

Win10 frissítési segéd
************************************************************************

A C:\-be tesz egy "Windows10Upgrade" mappát kb. 20 MB mérettel (nem a Program Files-ba), és parancsikont az Asztalra, meg a Start menübe "Windows 10 frissítési segéd" néven.
Ezt kell futtatni. Ha van mit frissíteni, csak akkor lesz Upgrade.

1. A DNS beállításra érzékeny, lehet hogy át kell állítani a Routerben
2. Az Upgrade kb. 40-45 percet fut, közben háromszor újraindul a gép.
3. Létrehoz egy Windows.old mappát, ami kb. 10 GB. Ebben pl. a WinSxs mappa mérete nulla, de kb. 35.000 almappát tartalmaz, ami mind üres.
4. Minden program, és beállítás megmarad, kivéve néhányat, ami visszaáll alapállapotba (fényerő, gamma), a Lemezkarbantartó ikon (másolat) eltűnt mindenhonnan (a Start Menü-ben ott maradt), a Lomtár ikon visszaállt az eredetire. Ezeket pótolni kell.
5. A Windows.old mappában van az Upgrade előtti Win mentés, ebből visszaállítható. Ha nem kell ez az opció, akkor törölhető:
Gépház > Rendszer > Tárterület > Ideiglenes fájlok > A régebbi Windows verziók törlése > pipa > Fájlok eltávolítása
Egyéb módon, pl. törléssel nem lehet eltávolítani ezt a mappát. Az "$GetCurrent" mappa is ide tartozik, de ezt nem törli, kézzel lehet törölni.
6. Futtatva a lemezkarbantartót, és a WinSxs méretcsökkentést, végül a C:\ mérete kb. 5 GB-al lesz kisebb, mint az Upgrade előtt volt.


WinSxS méret csökkentése.cmd tartalma (csak Win10/64, rendszergazdaként futtatni):

Kód:
@echo off
Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
Dism.exe /online /Cleanup-Image /SPSuperseded
echo:
echo Press any key to exit.
pause >nul
exit /b


szomb. máj. 22, 2021 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Jelenleg annyit sikerült, hogy átrendeztem az USB eszközöket, mi hova csatlakozzon. Így a gépen már nincs szabad port, de van egy hub (ami egyben monitor állvány is).

Gondoltam megosztom mire jutottam. A fent írt monitor állvány + USB hub így néz ki: :arrow: M-Desk F3.

Az áprilisi USB-driver frissítés óta sz*rakodik, nem tudok mit kezdeni vele. Most egy másik USB hubot használok, azzal nincs semmi gond, csak így nem olyan praktikus.
Linux alatt viszont hibátlanul működik mindkettő. Ebből, meg a driver-frissítés "véletlen" egybeeséséből arra tippelek, hogy a Microsoftnál megint sikerült olyan drivert alkotni, ami nem minden hardvert támogat megfelelően.
Köszönöm. :?


szer. máj. 12, 2021 19:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Hm, azt hol kell? Kell hozzá valami külön program? ...

Amit a Registry-ben kellene átírni, az újabban valamiért nem működik. De ez tökéletes (még telepíteni sem kell):

Defender Control 1.8 Portable
https://www.sordum.org/9480/defender-control-v1-8

Ha már ott vagy, érdemes megnézni a többi kis segédprogramot is a jobb oldalon levő felsorolásban. Akad köztük hasznos. :)


hétf. máj. 10, 2021 18:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Előástam és csatasorba állítottam egy aktív, külső tápos hubot, hátha segít valamit...


hétf. máj. 10, 2021 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Na ennyi, eddig bírta. Minden USB eszközt eldobott kb. 4-5 másodpercre, utána a külső SSD-t észre sem vette.


vas. máj. 09, 2021 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
én letiltottam az automatikus driver frissítést

Hm, azt hol kell? Kell hozzá valami külön program?

Jelenleg annyit sikerült, hogy átrendeztem az USB eszközöket, mi hova csatlakozzon. Így a gépen már nincs szabad port, de van egy hub (ami egyben monitor állvány is). Ahol engedte, ott beállítottam, hogy NEM kapcsolhatja ki azért, hogy energiát takarítson meg.
Azóta eltelt kb. másfél óra és még nem kezdett megbolondulni. De azért még nem vagyok nyugodt.


vas. máj. 09, 2021 21:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Frissített USB driver, visszaállítási lehetőség nincs...

A Win telepítés után én letiltottam az automatikus driver frissítést, mivel minden rninden működött. Nincs is gondom vele azóta sem.

Ha kiderülne, hogy valamelyik driverrel gond van, nem a Win-re bíznám a frissítést, hanem pl. a Driver Magican-re. De előtte persze partíció mentés.


vas. máj. 09, 2021 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Van egy asztali gép, amivel sok szívás volt már az USB eszközökkel, aztán egy jó ideje már normálisan működött. Nemrég viszont újra elkezdte, hogy véletlenszerű időközönként "lecsatlakozik" minden eszköz (egér, billentyűzet, nyomtató, szkenner, pendrájv, minden ami épp be van dugva), aztán pár másodperc múlva újra elindul. De van, hogy nem mindegyik, egy külső SSD például csak kihúzás és visszadugás után megy, de van hogy egy Windows újraindítás is kell.

Keresem, mi lehet az oka. Az első számú gyanúsított:

Kép

Frissített USB driver, visszaállítási lehetőség nincs.

KÖSZI, MICROSOFT!!! EGYSZER VÉGRE MEGPRÓBÁLHATNÁTOK VALAMIT ÚGY FRISSÍTENI, HOGY NEM AZ NEM B*SZ EL DOLGOKAT.


vas. máj. 09, 2021 10:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Úgy néz ki megvan a ludas: A Windows Update (MoUsoCoreWorker.exe). Ez akciózgat a háttérben a Process Monitor szerint. De állandóan?


kedd máj. 04, 2021 8:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nincs MyAsus sem Windows, sem Linux alatt, ezért abban biztos vagyok, hogy nem ez az oka.

Volt régebben egy mobilom, ami támogatta a környezethez igazodó fényerőt. Hurrá. De volt a szoftverében egy olyan "feature", hogy amikor 10% alá merült az akku töltöttsége, akkor energiaspórolás címén kikapcsolt bizonyos funkciókat. Többek közt a környezeti fény szenzort is, aminek az lett a következménye, hogy szenzor nélkül a kijelző max fényerőre kapcsolt. Az energiatakarékosság jegyében... :)

Ez arról jutott eszembe, hogy a Windows is le tud kapcsolni egyes eszközöket, hogy energiát takarítson meg. Végignéztem, speciel az ACPI eszközök (termikus szenzor, ventilátor, stb.) pont nem ilyenek, azokat nem lehet így kiiktatni.


Valószínűleg nem ilyesmi van a háttérben, mert az már biztos, hogy amikor a hűtés felpörög, akkor van is mit hűteni. A Core Temp szerint legalább az egyik CPU mag hőmérséklete megugrik, tehát valami pörgeti, valami dolgozik a háttérben. De a feladatkezelő nem igazán partner ebben, vagy azt jelzi, hogy üresjárat 99%, vagy a System processz dolgozik 10-15% körül, de ebből nem derül ki, hogy mi a fenét. Komolyabb eszköz kell, talán a Sysinternals féle Process Monitor majd segít.


csüt. ápr. 29, 2021 22:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Próbáltam, akkor is így csinál.

Mégis csak valamelyik hardver, és a drivere lesz. Írtad, hogy Linuxnál nincs ilyen, pedig ugyanaz a hardver. Marad a driver.
Hacsak nincs olyan hardver elem, ami esetleg itt nem indul el, de nem is kell, talán észre sem vetted, hogy melyik.
Vagy a Linux nem úgy kezeli a ventilátort, mint a Win. Persze ez is csak egy ötlet.

Vagy amit nbela írt a MyAsus alkalmazásról. Ez indul a Linux alatt? Nem hiszem.


kedd ápr. 27, 2021 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Próbáltam, akkor is így csinál.


kedd ápr. 27, 2021 14:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Korai volt az öröm, visszajött a kis aranyos ventilátor pörgető...

Csökkentett módban próbáltad?


szomb. ápr. 24, 2021 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Korai volt az öröm, visszajött a kis aranyos ventilátor pörgető.
Most már annyit tudok, hogy maga a rendszer mókol valamit a háttérben.

Kép


szer. ápr. 21, 2021 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az okát nem tudom, és valószínűleg a Microsoft sem. Talán a csillagok együttállása... :)
Valami olyan lehet, mint amikor frissítés után egyes gépek lehalnak, a többi meg nem.
Az MS meg értetlenkedik, hogy a tesztek során ilyen nem fordult elő.

VivoBook-ból is rengeteg variáció van, különböző felszereltséggel, ehhez mérten különböző szoftverekkel.


vas. ápr. 18, 2021 23:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... és látszik az is, hogy szoftveres oka volt. Köszi, Microsoft. :(

Ha így van, miért nincs ilyen baj más laptopokkal? Mert a szoftver ugyanaz rajtuk. Lehet, hogy mégis csak valamelyik driverrel volt gond (ami erre a laptopra jellemző), és amit később frissített az MS?


pén. ápr. 16, 2021 20:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Köszi az javaslatokat! Megoldódott a probléma, csak másképp...
A visszaállítás vagy az újratelepítés azért problémás, mert én kézzel nem frissítettem semmit, ha meg később magától frissíti a probléma okozóját, akkor ugyanott vagyok.

Két dolog történt:
1. Felraktam a Core Temp programot, ami jelzi a magok hőmérsékletét. Ez egy 8. generációs Intel i5 (TDP = 15 watt), a magok hőmérséklete üresjáratban 37-39 fok. Némi várakozás után viszont egyik-másik mag felugrott 50-55 fokra, ilyenkor beindult a hűtés is. Szóval amikor a Windows azt mondja, hogy nem fut semmi, akkor mégis. Ez nem túl szerencsés.

2. Jelzett a gép egy nagyobb összegző frissítést. Felrakta, újraindult, és azóta nem pörög.

Ezek szerint a gép részéről jogos volt az intenzív hűtés, és látszik az is, hogy szoftveres oka volt. Köszi, Microsoft. :(


csüt. ápr. 15, 2021 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
üresjáratban, amikor tényleg nem csinál semmit, kb. 3-4 perc után úgy felpörög a hűtőventilátor
Gugli szerint valakinek az segített, hogy eltávolította a MyAsus alkalmazást. Persze ha nincs is fent...


szer. ápr. 14, 2021 16:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... nem változott semmi.

Attól tartok, hogy a hiba laptoppal is összefügg valahogy, mert más fajtán nincs ilyen probléma. Nekem egy Dell van, a lányomnak Acer, mindegyiken Win10/64 van, de ilyen hiba nincs.
Talán a gyártó honlapján találsz valamit. Vagy egy driver frissítés/visszalépés. Volt már olyan, hogy az automatikusan telepített új driver hibás volt. Nekem bevált, ha a gép jól működik avval ami van, kikapcsolom az automatikus driver frissítést.

Ha van régebbi partíciómentésed, nézd meg avval. Esetleg visszatelepíteni egy régebbi Win verziót, és avval megnézni.


szer. ápr. 14, 2021 6:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Találtam egy ilyen beállítási lehetőséget, átállítottam passzívra, nem változott semmi.

Kép


kedd ápr. 13, 2021 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Olyat csinál a laptopom (Asus VivoBook, ha ez számít valamit), hogy üresjáratban, amikor tényleg nem csinál semmit, kb. 3-4 perc után úgy felpörög a hűtőventilátor mintha felszálláshoz készülne. A CPU és GPU hőmérséklete minimális, CPU terhelés 1% körül. Ha megmozdítom az egeret, akkor kb. 10 másodperc alatt szép lassan leáll. De 3-4 perc után újra bepörög. Ez mitől lehet? Működik normálisan, csak nem értem mit akar ilyen intenzíven hűteni, ha egyszer nincs mit. Ja, és csak Windows alatt csinálja, Linux alatt nem pörög ha nincs rá szükség.


kedd ápr. 13, 2021 10:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
:rulez: Szuper! A lényeg, hogy megoldódott.


hétf. ápr. 12, 2021 16:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Megoldódott a probléma. :)

Eszembe jutott, hogy van néhány Macrium partíciómentésem egy évre visszamenőleg. A hiányzó összes képet megtaláltam bennük.

Köszi mindenkinek az ötleteket.


hétf. ápr. 12, 2021 6:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
2016 októberig: https://windows10spotlight.com/


vas. ápr. 11, 2021 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Azért bosszant ez a kép törlés dolog, mert feltűntek, majd eltűntek olyan képek, amikhez emlék köt (jártam ott), és szívesen betettem volna valahova. Ilyen volt a Török Pamukkale, a szíriai Aleppo, vagy a Sri Lanka Kandy Lake képei.


vas. ápr. 11, 2021 19:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Ez persze találgatás, ha otthon leszek, esetleg ránézhetek, én mit látok. Meg több partíción.

Bocs, csak most néztem rá. Bár az eredményét tekintve számodra már tökmindegy.
Szóval nekem az Asztalra elmentett mappában most 51 db fekvő kép van mentve. A zöme 2015-2017 közötti dátumú, de van 5 db 2018-as és 3 db 2019-es. Nyilván akkor mentettem ezeket Winaeroval utoljára.
Benéztem a %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets mappába is. Itt 52 db kiterjesztés nélküli fájl van, amiket .jpg-re kell átnevezni, hogy láthatóak legyenek. Van 2 db 2021. évi, 1 db 2018. évi, a többi 2017. és korábbi.
Szóval egyértelmű, hogy 2018-ban valamikor elkezdte törölni a rendszer a képeket ebből a mappából úgy, hogy a 2 legutolsó dátumú maradjon, és valamiért megmaradtak a 2018.07.11 dátumú vagy ennél régebbiek is nálam. Ezeket nem pucolta ki.
Tiszta telepítés nem volt, mindig csak ráfrissítettem az új buildeket és egyéb frissítéseket. Ennyiből sanszosnak tűnik, hogy a 2018. őszi frissítés után lett a változás.
Most a Winaeroval próbaképpen ismét kimentettem a képeket, de csak 1 db 2021. évivel lett több a mentés után. Ebből következtetve valószínűleg lehettek ismétlődő képek is azonos fájlnévvel.


vas. ápr. 11, 2021 15:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nbela írta:
... Mivel naponta frissül, nem látom értelmét, hogy minek tárolna visszamenőleg akár csak egy napot is...

Bájos. Nem rajtad múlik, az biztos. Több GB szeméttel (WinSxs) van tele a Win, de nem fér el néhány MB a képeknek. Rengeteg sok esze van ott valakinek, aki ezt így bevezette.
Mindegy, úgysem lehet rajta változtatni.


hétf. ápr. 05, 2021 7:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Tényleg. Mind a kettőt. Mert ennyit mentett el.

Nekem jóval többet mentett, bár mostanában nem használtam a Winaero ezen funkcióját.
Gondolom ennél többféle kép jelent már meg nálad eddig.

Idézet:
És a magyrázatban ott van a mappa helye:
%localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets
De ebben egy csomó hülyeség mellett csak két kép van. Hol lehet a többi?

Abban a mappában nem képformátumban vannak a képek, illetve inkább a fájl kiterjesztést kell átírni, ahogy emlékszem.
De pont ezt megcsinálja a program. Ezért furcsa, hogy csak kettőt mentett, ha ennél sokkal több jelent már meg boot alatt.
Passz. Tippelhetnék arra magyarázatul, hogy esetleg az újabb Windows verzióban már törli a régebbieket a mappából. Minek gyűljön, foglalja a helyet. Lásd nbela utalása. Habár eddig úgy tűnik gyűlt.
Vagy még az is lehet(ne), hogy törlődnek a régebbiek, de ha újra és újra elindítod a menüpontot, a Winaero hozzáírja a jelenlegi képeket az Asztalra mentett mappákban lévőkhöz.
Ez persze találgatás, ha otthon leszek, esetleg ránézhetek, én mit látok. Meg több partíción.


hétf. ápr. 05, 2021 5:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
"Válassza a Windows Reflektorfény lehetőséget, ha azt szeretné, hogy gyönyörű fényképek jelenjenek meg automatikusan a zárolási képernyőn. A Windows Reflektorfény naponta frissül a világ minden tájáról származó képekkel, és tippeket és trükköket is megjelenít a Windows lehető leghatékonyabb használatához."

>De ebben egy csomó hülyeség mellett csak két kép van. Hol lehet a többi?

Mivel naponta frissül, nem látom értelmét, hogy minek tárolna visszamenőleg akár csak egy napot is...


vas. ápr. 04, 2021 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... Az Asztalra elmenti egy mappába az összes eddigi képet ...

Tényleg. Mind a kettőt. Mert ennyit mentett el. És a magyrázatban ott van a mappa helye:

%localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

De ebben egy csomó hülyeség mellett csak két kép van. Hol lehet a többi?
Kép Kép

vackor írta:
... Próbáld meg innen ...

Itt tényleg vannak. De az rejtély honnan szedték. Mert ott nincsenek, alol a Winaero írta. :)


vas. ápr. 04, 2021 7:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Hogy lehet ezeket előcsalni, esetleg fixen beállítani.

:idea: Próbáld meg innen: https://windows10spotlight.com/


szomb. ápr. 03, 2021 23:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Sajnos most nem tudom pontosan leírni, mert nincs PC a környékemen.
Valahol az első felében, harmadában keres a program menüben, vagy inkább a keresőjében a Logon screen környékén.
Az Asztalra elmenti egy mappába az összes eddigi képet.
Amit használsz, az a legújabb verzió, de már egy jó ideje megvan ez a funkciója.


szomb. ápr. 03, 2021 8:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... A Winaero Tweaker egyik menüpontja elmenti a megfelelő képformátumba az összes eddig megjelenített képet ...

Az ajánlatodra már nagyon régen használom a Winaero Tweaker-t. De azt a menüpontot nem találom, pedig végigbogarásztam. A 0.19.1-et használom. :shock:


szomb. ápr. 03, 2021 7:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Hogy hol tárolja, kapásból nem tudom. Meg lehetne keresni a neten, de nem szükséges.
A Winaero Tweaker egyik menüpontja elmenti a megfelelő képformátumba az összes eddig megjelenített képet.
A Winaero nélkülözhetetlen alap eszköz a Windowsnál. Ha kényelmesen grafikus felületen akarunk ezt-azt állítgatni. Talán mondtam már korábban is. :D


pén. ápr. 02, 2021 18:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Hol tárolja a Win10 azokat a jópofa képeket, amik véletlenszerűen felbukkannak a bejelentkezéskor? Hogy lehet ezeket előcsalni, esetleg fixen beállítani. Mer at sem hagyja. Mi a franc a Win Reflektorfény?


pén. ápr. 02, 2021 6:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Well!..én bele is futottam... :evil:
Az,számomra nem világos,hogy akár hálózati nyomtató alól is milyen támadás érhet egy hálózatot(már k* nyomtatószoft.részéről)azon kívül hogy elfogyott a papír..ellenben az hogy eredeti tonert rendeljél mert fogyóban van a 'ténta"meglehetőse aggályos..edddig senkinek nem tűnt fel a "kicsi puháék"-nál?
Időnként az a benyomásom azért foltozgatnak,hogy legközelebb is legyen mukájuk :arrow: hisz,ki köll javítani!


szomb. márc. 13, 2021 12:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Kezdem azt hinni, hogy ezt direkt csinálják...


csüt. márc. 11, 2021 23:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
TargeT írta:
... telepítenem kellett a Chrome-ot, mert csak ez tudja, hogy a Xiaomi router kínai nyelvű beállító oldalait kapásból lehet fordítani vele angolra...

A FF kiegészítő: google_translator_for_firefox is tudja. :shock:
http://translatorforfirefox.blogspot.com/

Bocs, nem reagáltam, mert eddig nem foglalkoztam a dologgal, a PC előtt se nagyon ültem. A leírás szerint tudnia kellene, hogy a teljes weboldalt is fordítja, ami a router konfig felületeknek lenne megfelelő.
Ha jól sejtem és az ikonját beazonosítva a kiegészítő linkje inkább ez lenne: https://addons.mozilla.org/hu/firefox/a ... r-firefox/
Felraktam, de nem jól működik. A konfig oldalon ezt írja a Google Translate oldalt meghívva:
"A(z) http://192.168.31.1/cgi-bin/luci/web fordítására készül. Ez az URL átirányíthatja egy másik oldalra. Biztosan folytatja?
A folytatáshoz kattintson ide"

Oda kattintva pedig "Can't reach this website Go to original page" Persze, merthogy lokálisan van. :P
Szóval ez az addon arra a célra, amire nekem kellene nem jó.

Ellenben user error :oops: :roll: , vagy a jó ég tudja. Most néztem meg újra az Edge-ben is, és ugyanúgy tökéletesen fordítja a kínai router konfig oldalt angolra, mint a Chrome. Nem tudom mit bénáztam el a múltkor, vagy hogy lehettem ennyire figyelmetlen.
Szóval akár törölhetném is a Chrome-ot. :twisted:
Egyébként minimális az a többlet beállítási lehetőség, ami böngészőben van az Android apphoz képest. Az meg eleve angol nyelven jelenik meg.


szomb. jan. 23, 2021 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: EFI boot jelenség
vackor írta:
A BIOS beállításainál van egy "Boot" menü, ahol ki lehet választani az indítandó rendszert. Eddig volt egy "Ubuntu" és egy "Windows Boot Manager". Most ez utóbbi eltűnt. Nincs. Nem én töröltem ki. Ha felveszem új bejegyzésként és elmentem, akkor a következő indításnál ki lehet választani, és közvetlenül (a GRUB2 nélkül) indítja a Windowst. Utána megint eltűnik, csak a Linux marad, alapértelmezettként. Újra felveszem, újra eltűnik. :hm:

Tök véletlenül, de sikerült megjavítani. Egy telepítés miatt csináltam egy biztonsági másolatot a rendszerindító partícióról. Erre megjelent a boot menünél a két új bejegyzés és mindkettő működőképes volt. Ennek örömére - kicsit félve ugyan - töröltem az eredetit, majd visszamásoltam a biztonsági mentésből, amit végül töröltem. Most megvan és működik mindkét indító bejegyzés. Pedig egy bit változtatás nem történt, csak kétszer lemásoltam az egész partíciót.


szomb. jan. 23, 2021 0:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... telepítenem kellett a Chrome-ot, mert csak ez tudja, hogy a Xiaomi router kínai nyelvű beállító oldalait kapásból lehet fordítani vele angolra...

Nekem ezzel a beállítással működik a fordítás:

Kép


csüt. jan. 21, 2021 0:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
... telepítenem kellett a Chrome-ot, mert csak ez tudja, hogy a Xiaomi router kínai nyelvű beállító oldalait kapásból lehet fordítani vele angolra...

A FF kiegészítő: google_translator_for_firefox is tudja. :shock:
http://translatorforfirefox.blogspot.com/


szomb. jan. 16, 2021 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Tavaly jó néhány böngészőt kipróbáltam, csak úgy tapasztalatszerzés miatt, és a tapasztalataim alapvetően jók. A weboldalak megjelenítésében nincs különösebb eltérés, mivel a legtöbb böngésző már a Blink vagy WebKit motorra épül, egy kis részük meg a Gecko-ra (Firefox és a klónjai). Az IExplorer és a régi Edge (Trident/EdgeHTML) mentek a levesbe, már céges szinten is leváltották az új Edge-re (25 év után!). Ezen a ponton az emberek már csak szimpátia és bizalom alapján döntenek, de lényegében nincs rossz választás.

Ebből aztán összejön egy jó kis mix: a céges gépen Edge-et használok, az otthonin Chrome-ot, hordozható SSD-n Firefox-ot (a szinkronizálás miatt), mobilon meg Vivaldi-t. Ez utóbbinak a desktop változata is nagyon szimpatikus, mert egy csomó plusz szolgáltatás alapból benne van, nem kell hozzá bővítmény, és ők sem gyűjtenek adatokat a felhasználókról. Csak a szinkronizálás lenne jobban kidolgozva. De erősen kacérkodom a Brave-vel is (nem a bónusz BAT-ek miatt).


csüt. jan. 14, 2021 23:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nem rossz az Edge, mióta a Google motorját használja. A felülete jobban bejön nekem, mint a Chrome.
Ez már nem az régi Edge, egész más. Én nyugodtan és szívesen frissítem, bár ritkán használom, leginkább akkor, amikor valamilyen okból nem a Firefoxban nyitok meg valamit.
A Chrome az, amit nem szeretek használni, se PC-n, se mobilon. Legutóbb egy partícióra mégis telepítenem kellett a Chrome-ot, mert csak ez tudja, hogy a Xiaomi router kínai nyelvű beállító oldalait kapásból lehet fordítani vele angolra.
Próbáltam az Edge-et is, elvileg tudná, ott a funkció, de mégsem csinált semmit. Pedig reméltem, hogy a Google motor miatt hátha, mégha ez a fordítás dolog azért más.


szer. jan. 13, 2021 22:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Én a saját gépen nem használom az Edge-t, de nincs is letiltva, nem foglalkozok vele. Nem nyit meg semmit magától.

A Google jó néhány találata erre az oldalra hivatkozik, ez talán segít.

Én sem használom az Edge-et. Sosem futtatam, nem kell. Valószínűleg frissített valamit, és attól lett ilyen.
A javítandó reg bejegyzésben nincs msn.com. Most sem értem, honnan kerül elő. Sőt az egész registry-ben sincs az a link, ami megjelent.

De ami a lényeg: Ez a jó megoldás! Köszi. :)

Itt van a kicsontozott registry bejegyzés (az eredeti 00000001 volt), hátha kell valakinek, csak futtatni kell:
Kód:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet]
"EnableActiveProbing"=dword:00000000


Én még ezt a megoldást találtam, ezt is beállítottam:


szer. jan. 13, 2021 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én a saját gépen nem használom az Edge-t, de nincs is letiltva, nem foglalkozok vele. Nem nyit meg semmit magától.

A Google jó néhány találata erre az oldalra hivatkozik, ez talán segít.


szer. jan. 13, 2021 10:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Szerintem az Edge böngésző frissítése miatt van ez.
Egyszer állítsd be. Így magától, meg Firefox alatt nem szokott azért elindulni.
Megnézheted esetleg, hogy a Firefoxnak mik a beállításai.

Az Edge böngésző frissítése a Feladatütemező-ben le van tiltva (2 sor)
Az Edge böngésző beállítása annyira zavaros, hogy nem látom át. Amit tudtam, mindent kikapcsoltam, mégis idul az msn.
A Firefox üres oldal indulásra van állítva, azaz a gép induláskor valami belöki ezt a linket,és erre elindul. Nem a FF-on múlik.

Azt nem látom, hogy mi, és hol tud így suttyomban egy linket futtatni. Mert az elérhető helyeken sehol sincs semmi, mit ahogy már írtam. Az Edge-et leszedni sem lehet. Mert nekem nem kell.

De hogy lehet az, hogy nálatok nem frissült ez a ****, és nem jön elő ez a jelenség?


szer. jan. 13, 2021 8:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szerintem az Edge böngésző frissítése miatt van ez.
Egyszer állítsd be. Így magától, meg Firefox alatt nem szokott azért elindulni.
Megnézheted esetleg, hogy a Firefoxnak mik a beállításai.


kedd jan. 12, 2021 22:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség