Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:30



Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Windows 11 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Van olyan, hogy a BIOS a WMI adatok között rendelkezik OEM termékkulcsal is, ezt vissza lehet keresni.
Kód:
PowerShell:
(Get-CimInstance -Query 'select * from SoftwareLicensingService').OA3xOriginalProductKey

A ténylegesen aktivált kulcsokat (összerendelt termékkulcs és hardver azonosítók) az MS tárolja, és újratelepítés után a saját adatbázisa alapján tudja is aktiválni, de nekem nem volt triviális, hogy egy gépen akár több Windows példány is lehet ugyanazzal a kulccsal. Mindig tanul az ember.


kedd júl. 13, 2021 8:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Nem az alaplapon tárolja.
Én úgy tudom, hogy központi szerveren tárolja a hardverek bizonyos azonosítóival az aktiválást. Ha ugyanazon a hardveren másik partícióra, vagy egy másik SSD-re telepítesz Win10-et (11-et?), akkor automatikusan aktiválja.

Hmm, érdekes ez a Defender dolog. Eddig le lehetett tiltani a Defendert, hogy ne ugorjon rá kapásból az aktivátorra. Most a biztonság oltárán ez lehetetlen lett aktiválás előtt? Ügyes. :wink:
Nekem volt egy másik megoldásom, ha nem akartam a Defender letiltásával foglalkozni. Telepítettem az Eset víruskeresőt, és az természetesen nem rakta karanténba az aktivátort, mert hogy nem is vírus, nem kártevő. Az Eset meg letiltotta a Defendert előbb persze.
Az MS-nek nem hasznos, hacker eszköz, az igaz. Az egyéb hacker eszközöknek minősített alkalmazásokra egész sok védelmi program ad téves riasztást.


kedd júl. 13, 2021 7:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... vagy a Win 10 termékkulcsot veszi érvényesnek az alaplaphoz? Hmm...

Valahol láttam, hogy a Win10 kulcs jó a Win11-re (ha a verzió azonos, pl. Prof). A Win10 kulcsot eldugja az első telepítésnél az alaplapra, és onnan olvassa vissza később.
Virtuális gépen minden telepítésnél kéri a kulcsot (logikusan).

Nekem a cmd parancsfájl alapon futó aktivátor vált be. A többi bármelyik aktivátor, amit futtatni kell (.exe), nem megy az új telepítésen, mert a Defender azonnal törli. A Defender-t meg nem lehet kikapcsolni addig (meg semmi egyebet sem lehet állítani), amíg nincs aktiválva. A kör bezárult így. Kipróbáltam.
A .cmd ellenben gond nélkül futtatható bárhol, bármikor, és gyönyörűen aktivál. Még kulcsot sem kell venni. :)


kedd júl. 13, 2021 6:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A mai érdekesség: A Win 11-et teljesen külön partícióra (sőt, külön meghajtóra) telepítettem. Termékkulcsot nem adtam meg, de most azt állítja, hogy aktiválva van. Ez most azért van, mert fejlesztői verzió, vagy a Win 10 termékkulcsot veszi érvényesnek az alaplaphoz? Hmm...


kedd júl. 13, 2021 0:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Az teljesen biztos, hogy csak emiatt én sem fogok új hardver kiegészítőket, vagy akár új gépet venni. A Win 10 is támogatott lesz még legalább 4 évig. 8-10 év után meg már érdemes elgondolkodni a gépcserén.

Meg azon is érdemes, hogy az MS által megadott hardver követelmények mennyire reálisak. Védhető az az álláspont is, hogy az új verzióban nem akarják a régi hardvereket támogatni, főleg amiatt, hogy a régi hardverhez többnyire régi driverek vannak, amik az új rendszernek nem felelnek meg. A kompatibilitást sem lehet elvárni az idők végezetéig. Pl. a 32-bites támogatást is simán dobták, miután lassan 20 éve, hogy a desktop procik 64 bitesek. Ugyanakkor a gyakorlat azt mutatja, hogy lazán működik a Win 11 a hardver követelményeket nem teljesen kielégítő gépeken is.


hétf. júl. 12, 2021 8:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... A Képernyő fülön mit mutat a DxDiag? A DX12 és a WDDM 2 megfelelés is szükséges.

Jól látod, itt lehet a baj. Csak egy alalplapi egyszerű videokártya van. Nekem ez elég, nem játszom, nincs CAD program. Akkor meg minek jobb külön videokártya? Ami nekem kell, az mind tökéletesen fut a meglévőn.
Kép

TargeT írta:
... de nálad nem a DirectX lesz a legnagyobb korlát, hanem a proci, meg esetleg a TPM.
Ha pedig azok ellenére is rá lehet telepíteni, akkor tökmindegy.

Pont így van. Egy négymagos, 3,5 GHz-es proc. nekem teljesen elég. Tojok az MS-re, vizsgálgasson ahogy akar. Ezért nem fogok új alaplapot, processzort, RAM-ot venni. Majd kitalálják, mit kell buherálni, hogy jó legyen a telepítő ahhoz ami van. A Win11 (mint írtam) egyelőre egyéb megjelenési okok matt sem kell. Van időm. :)


vas. júl. 11, 2021 7:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
De a Gigabyte nemrég közölte a Win11 kompatibilis alaplapokat, ami a 200-as Intel chipsettel kezdődik, megfelel a Microsoft jelenleg érvényes proci követelményének. Nekem meg Z170 chipset, úgyhogy ez ugrott, hacsak az MS lejjebb nem viszi a lécet.

Várjuk ki, szó volt arról, hogy lejjebb viszik, bár ezt leginkább a 7. generációra értették. :hm:


szomb. júl. 10, 2021 22:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Hogy lehet ez? A gépen ott a 12-es verzió, mégsem látja a teszt.

A Képernyő fülön mit mutat a DxDiag? A DX12 és a WDDM 2 megfelelés is szükséges.


szomb. júl. 10, 2021 21:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Nyilván érdekes, hogy miért nem látja, de nálad nem a DirectX lesz a legnagyobb korlát, hanem a proci, meg esetleg a TPM.
Ha pedig azok ellenére is rá lehet telepíteni, akkor tökmindegy.

Magamnak már elkönyveltem, hogy elvileg tudnék TPM chipet venni, az kompatibilis lenne az asztali alaplapommal.
De a Gigabyte nemrég közölte a Win11 kompatibilis alaplapokat, ami a 200-as Intel chipsettel kezdődik, megfelel a Microsoft jelenleg érvényes proci követelményének. Nekem meg Z170 chipset, úgyhogy ez ugrott, hacsak az MS lejjebb nem viszi a lécet.
Vagy rá lehet majd hekkelni.
Mondtam már, hogy ellentétben a vártnál, a proci a nagyobb korlát, mint a TPM.
Az újabb alaplapok valószínűleg már eleve tartalmazzák a TPM chipet, nem kell külön megvenni és bővítésként rádugni.
Az Asus barebone-omban legalább is benne volt.


szomb. júl. 10, 2021 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Lefuttattam a WhyNotWin11 tesztet, ez jött ki. A dxdiag meg ezt. Hogy lehet ez? A gépen ott a 12-es verzió, mégsem látja a teszt. Mit nézhet a két program? A többi sorral nincs bajom, azokat értem.

Kép Kép


szomb. júl. 10, 2021 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Kép . Kép . Kép . Kép


pén. júl. 09, 2021 22:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Azért egy kipróbálásra csak felraktam. 8)
A telepítéshez Chris Titus módszerét használtam. Lényegében annyi, hogy amikor a telepítő leáll, akkor parancssorból felpakolja az install.wim tartalmát és megcsinálja az EFI (boot) partíciót. Én annyit trükköztem, hogy a partíciókat előre megcsináltam, de nem akartam, hogy belefirkáljon az éles rendszerbe, ezért kapott egy saját EFI (100 MB FAT32) és egy saját rendszer partíciót (100 GB NTFS). Az alaplap simán veszi a két boot partíciót, a secure boot meg már előtte is be volt kapcsolva, szóval nem gond. A partíciókra persze nagyon oda kell figyelni, melyikre telepítjük.

Most így néz ki a boot menü. Első A Win10, második a Win11.

Kép

Meg az eszközkezelő 4. generációs procival és TPM nélkül.

Kép


pén. júl. 09, 2021 0:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Miért nem elég gyengébb gép az új Windows 11-hez? A Microsoft elmagyarázta:

https://hvg.hu/tudomany/20210703_window ... ek_hattere

Tegye fel ezt a gépére, és megmutatja, min kell változtatnia, hogy megkapja az új Windowst:

https://hvg.hu/tudomany/20210701_whynot ... etelmenyek


hétf. júl. 05, 2021 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Pont ezt írtam 3 napja. Nem értem, hogy lehet ez. Semmit sem szól, felmegy és kész. Se TPM, se processzor hiszti.

Bocs, nem voltam elég figyelmes.

Viszont:
Idézet:
a Windows 11 publikus előzetesét vizsgálva egyre nyilvánvalóbb, hogy az említett igényekkel a Microsoft mennyire mesterségesen szűkíti a kompatibilis gépek körét. Ennek érdekes bizonyítéka, hogy Gustave Monce mérnökhallgató a napokban sikeresen felvarázsolta az operációs rendszer ARM-es verziójának előzetesét a 2015-ös évjáratú Microsoft Lumia 950-re
Innen: https://www.origo.hu/techbazis/20210703-windows-11-lumia-950.html


vas. júl. 04, 2021 20:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
Tettem egy próbát. Illetve kettőt. Virtuális gépre simán felment és működik...

Pont ezt írtam 3 napja. Nem értem, hogy lehet ez. Semmit sem szól, felmegy és kész. Se TPM, se processzor hiszti.
Pedig a Virtuális gépen sem lehet más processzor, mint ami az alaplapon. A processzor fülön csak a magok számát lehet állítani az alapgép adta határok között.

Az már jellemző az MS paranoiára, hogy a szerintük elavult a 6 éves alaplapom + 2. generációs Intel proc, mégis rendben futott rajta a Win11 kísérlet képen. Minek is ez a TPM, meg a kőkemény processzor? Érdekes módon ott van a Win11 oldalán, hogy vegyen új gépet, és mindjárt a forgalmazó cégek is (Mediamarkt, stb). Nahát. :shock:

Mindegy, úgysem lesz egyhamar Win11-em. Addig még sok minden változhat. Nekem bejött a várakozó álláspont eddig mindegyik váltásnál.


vas. júl. 04, 2021 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Tettem egy próbát. Illetve kettőt. Virtuális gépre simán felment és működik.
Élesben meg rögtön az elején közölte, hogy ezen a gépen nem fut.
Csak a hivatalos telepítőt próbáltam, nem a Win10-hekkeltet.


vas. júl. 04, 2021 16:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Persze, tudom, hogy nálad alap a partíciómentés. :D
Az, hogy nagyobb lesz a méret frissítés és visszaállítás után, az valószínű. Kérdés, hogy a Lemezkarbantartó mennyire pucolja ki utána. Az szokta törölni a frissítéskor keletkezett fájlokat, no meg a régi oprendszert és egyéb maradványokat. (Meg én a TEMP mappákat.)
Nyilván a partíciómentés meg bitre ugyanaz.

Volt egy hír, hogy megemelkedtek a boltokban a TPM 2.0 adapterek árai a Win 11 hatására. Nem hogy megemelkedtek, egyelőre eltűnni látszanak, kifogytak.
Nekem ez kellene az asztali gépbe - már amennyiben majd akarom: Gigabyte GC-TPM2.0
Ez kompatibilis az Intel Z170 chipsetemmel. Ha egyáltalán végül a Skylake proci is megfelelő lesz, vagy ha nem, ki lehet majd játszani.
Megnéztem az alaplapon, az adaptert rádugva pont közvetlenül elébe lóg a nyákja kissé a tápegység hűtőventillátorának.


vas. júl. 04, 2021 11:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... pár napig könnyű visszaállítani partíciómentés nélkül is...

Úgy tűnik, ez lesz a hosszabb távú jövő. Lásd még, a Windows 10 az utolsó Windows...

Az hiányozna még, az MS-re bízni a visszaállítást. Egyszer megpróbáltam, az eredmény kész tragédia. Volt ami nem állt vissza, volt ami hibás volt, elvesztek beállítások, és a C: mérete 3 GB-tal nagyobb lett. Hasonlóan sz.r volt, pontosabban semmit sem ért a Win saját rendszerkép visszaállítása is. Úgyhogy azóta nem bízok semmilyen MS visszaállításban. :mrgreen:

Ott van a Macrium (régebben a Ghost). Öt perc, és 100%-ban minden visszaáll. A nagyokos MS tanulhatna tőlük. De hát pont az MS hülyeségéből élnek. :D


vas. júl. 04, 2021 6:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Respekt, hogy ennyit foglalkoztál a próbával, éles rendszerre is ráengedted. Igaz pár napig könnyű visszaállítani partíciómentés nélkül is.
Én éppen az angol nyelvű verzió miatt meg sem próbálkozom vele, nem csak, hogy nem végleges. Majd, ha megjelenik.
Azt viszont nem szeretem, ha korlátoznak, ezért tudni akarom, mi várható majd a telepíthetőséggel.
Az új felület összességében bejön, bár a részletekben lehetnek eltérések. A gépház alatt is valószínűleg kevesebb kódot cipel majd az XP/Win7 korszakból.
Úgy tűnik, ez lesz a hosszabb távú jövő. Lásd még, a Windows 10 az utolsó Windows. :wink:
Egy gépre már tuti rá tudom majd frissíteni. Ennyi nekem most elég.


vas. júl. 04, 2021 6:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Utolsó kísérletet csináltam egyelőre.

Találtam egy Win11telepítőt, ami 21H2-re Upgradeli a Win10-et, és nem néz hardvert. Ráfuttattam egy Win10-re (amit most használok egy rakás beállítással és programmal). Tényleg ráment. Már az elején szólt, hogy a nyelvi eltérés miatt nem tudja megtartani a programokat. Hát, nem is tartott meg semmit. Pontosabban a fiókot igen, és a Total Commander-t. :shock:
Meg néhány asztali programikont (némelyik magyarul), de nincs mögöttük semmi. Még az Ez a gép, és Vezérlőpult ikonokat is törölte.

Ebben a telepítőben is le van cserélve az Install fájl. Amikor elindul, még Win11, de a verzió választás után már Win10-et ír végig. A települt program persze angol Win11. De hogy mitől 21H2, arra kíváncsi lennék. Lehet, hogy ha angol Win10-re ment volna fel, marad a Win10, csak 21H2 lett volna belőle.

Olyan mértékben összekócolták a Gépházat, hogy rá sem lehet ismerni. Más a felosztás, a nevek, mindent keresni kell. A Tálca kész röhej. Ezért egyelőre biztos, hogy nem kell. Úgyhogy nem fárasztalak tovább benneteket. :D


szomb. júl. 03, 2021 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Nahhh, most megnéztem az Asus barebone PC-t is.
Erre aszongya, hogy nem található TPM, meg nézzek szét a BIOS-ban. Amúgy sejtettem, hogy egy tenyérnyi PC-ben nem ez a szempont, nincs is rá hely.
Itt a proci amúgy tudná a feltételeket, mert 8. generációs i5 (enhanced Kaby Lake). Kérdés a TPM mizéria. Nemigen jelenik meg sehol a neten a TPM említése ezzel a géppel kapcsolatban.
Megnézem az Asus honlapján. Úgy néz ki haladnak a korral, mert frissítették. Az oprendszerek alá ugyanis a következő szöveg került, valószínűleg nem túl rég. "(Free upgrade to Windows 11 when available*)" :twisted:
Na bakker, akkor most mi van? :roll: :hm: !-F
Vagy az lesz, hogy elég a virtuális TPM, ha a proci tudja kezelni? Ezt még a Microsoft se tudja... talán. :P

---

:oops: Uhhh, én vagyok a hunyó. Tényleg előbb szét kellett volna nézni a BIOS-ban, mint ide írogatok. :lol:
Szóval csak engedélyezni kellett volna a BIOS-ban, és kiderült, hogy a kütyü "természetesen" TPM 2.0 chippel rendelkezik és üzemkész. Az Asus meg nem kamuzott.


szomb. júl. 03, 2021 12:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Erről írt vackor is. Én meg írtam, hogy a két install fájlnak még a kiterjesztése sem azonos. Install.esd csak a Win10-ben van, a 11-ben már .wim. Nem hiszem, hogy ez így jó lenne a telepítőnek, csak megnézi a fájlt. Még az is lehet. hogy egy régebbi Win11-ben még .esd volt, de a 22000.51 verzióban már nem.

Nem így van. Mindegyik Windowsnál van install.esd és install.wim is, és mindegyikkel ugyanúgy telepíthető.
A különbség az, hogy az MCT- vel letöltött telepítőben .esd van, az .iso-ban letölthetőben pedig .wim.
A .wim-et lehet módosítani, kivenni, betenni dolgokat, ha jól emlékszem.
Az .esd átkonvertálható .wim-re, valamilyen telepítő módosítás miatt csináltam is már ilyet.

---

How to Convert ESD to WIM File on Windows 10?
Convert an ESD File to a WIM File for Driver Updates in Your Windows Image


pén. júl. 02, 2021 4:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
a két install fájlnak még a kiterjesztése sem azonos. Install.esd csak a Win10-ben van, a 11-ben már .wim. Nem hiszem, hogy ez így jó lenne a telepítőnek

Ennyire azért lehet intelligens a telepítő. A fájlformátum egyébként ugyanaz.
Teszek vele egy próbát, majd holnap. Most még "korán" van, megyek aludni... :wink:


pén. júl. 02, 2021 2:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... Olvastam egy megoldást. A Windows 10 telepítőben le kell cserélni az install.esd fájlt a Windows 11 telepítőjében lévővel. Egyelőre állítólag ez működik.

... Gyengébb hardveren is simán elfut a Windows 11...

... kicsit meglep, hogy milyen kísérletező lettél...

Erről írt vackor is. Én meg írtam, hogy a két install fájlnak még a kiterjesztése sem azonos. Install.esd csak a Win10-ben van, a 11-ben már .wim. Nem hiszem, hogy ez így jó lenne a telepítőnek, csak megnézi a fájlt. Még az is lehet. hogy egy régebbi Win11-ben még .esd volt, de a 22000.51 verzióban már nem.

A Virtual Box-on például simán települ a Win11, pedig a nyilván processzor ugyanaz mint az alapgépben. És én nem látok TPM-et sem, és mégis jó neki. De lehet, hogy a Virtual Box-on nem vizsgál semmit sem, mert azt csak látja, hogy virtuális gépről van szó.

Én nem akarom ezt az új izét használni, tele van olyannal, ami nem tetszik. Nem kapkodok, majd egyszer talán lesz. De kísérletezni szeretek, van rá időm. :D
A Win7/32 is évekkel később vette át a helyét az XP-nek. Aztán a Win10/64 is jóval később lett, de csak a memória miatt. A 3,2 GB kínszenvedés volt, főleg virtuális géppel. Nem akartam a Win7/64-et nulláról újra rakni, maradt a Win10.
De van pl egy 15 éves laptopom, amit csak seedelésre használok, azon most is XP van. Tök jól elketyeg. Még soha senki sem támadta meg. Mondjuk sokat nem találna rajta. :)


csüt. júl. 01, 2021 20:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Az lenne az igazi, ha valaki kitalálná, mit kell módosítani a in11 telepítő ISO-n, hogy az se csináljon hardver tesztet.

Valami olyasmire gondolok, mint az ei.cfg fájl, aminek a módosításával a Home telepítő akár Prof-ot is tudott. Mert kiderült, hogy a telepítő ugyanaz, csak az MS belerakta ezt a fájlt.

Olvastam egy megoldást. A Windows 10 telepítőben le kell cserélni az install.esd fájlt a Windows 11 telepítőjében lévővel. Egyelőre állítólag ez működik.
A végleges verzióig még ki tudja mit talál ki az MS. Most folyamatban van a hardver feltételek bizonyos felülvizsgálata. Nem igazán a teljesítmény a szempont vagy korlát, hanem valamiféle extra biztonság a TPM-mel és a procival is. Ezért lenne a proci korlát is viszonylag magasan, bár fogalmam sincs, hogy mennyivel más, jobb ezen a téren a Kaby Lake a Skylake-nál, ahol a határt meghúznák a jelenlegi tervek szerint.
Egyébként meg jelenleg Raspberry Pi 4-en és Lumia 950 XL-en is futtatható. :gigalol: Gyengébb hardveren is simán elfut a Windows 11
Amúgy a megjelenéskor még nem lesz ingyen frissíthető a Win 10 Win 11-re, csak majd valamikor hónapokkal később, 2022-ben. Ráérünk erre még.

Laci, kicsit meglep, hogy milyen kísérletező lettél. :wink: Korábban egész sokáig ragaszkodtál a Win 7-hez, most meg már javában piszkálgatod a meg sem jelent Win 11-et. 8) :mrgreen:


csüt. júl. 01, 2021 18:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:

Kipróbáltam. Semmilyen hatása sincs, ugyanúgy leáll a telepítő.-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

A LabConfig bejegyzés eddig nem volt a Win10-ben. Lehet, hogy egy régebbi Win11 telepítő nézte ezt, de a 22000.51 telepítő biztos, hogy nem. El kell ezt felejteni. :shock:

vackor írta:
Zoz írta:
A nagy trükk annyi, hogy Win10-es telepítőben le kell cserélni az INSTALL fájlt a Win11-esére, és akkor kötekedés nélkül felmegy bármire amin a 10 elfut.

Mondjuk én ezt nem teljesen értem. Vagy csak trollkodás, vagy.......

Ezt elírta Zoz. A Win10 telepítőbe rakná be a Wn11-es fájlt? És ettől hogy települ a Win11? Talán fordítva.
De nem ez a lényeg: A Win11-ben egy install.wim fájl van. De ilyen nincs a Win10-nél, ott install.esd van. Úgyhogy ez trollkodás, ez is felejtős.


csüt. júl. 01, 2021 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Újabb furcsaságok.
https://www.origo.hu/techbazis/20210630-windows-aruhaz-win32-appok-frissitese.html

Így viszont nem sok értelme lesz. Ha keresel egy alkalmazást, bármelyik kereső odavisz. Plusz ott a Ninite.


csüt. júl. 01, 2021 10:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Az lenne az igazi, ha valaki kitalálná, mit kell módosítani a in11 telepítő ISO-n, hogy az se csináljon hardver tesztet.

https://prohardver.hu/tema/re_windows_11_neven_jon_a_microsoft_uj_operacios_r/hsz_763-763.html

Zoz írta:
A nagy trükk annyi, hogy Win10-es telepítőben le kell cserélni az INSTALL fájlt a Win11-esére, és akkor kötekedés nélkül felmegy bármire amin a 10 elfut.

Mondjuk én ezt nem teljesen értem. Vagy csak trollkodás, vagy.......


szer. jún. 30, 2021 21:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
A kísérlezető kedvűeknek ...

Az lenne az igazi, ha valaki kitalálná, mit kell módosítani a in11 telepítő ISO-n, hogy az se csináljon hardver tesztet.

Valami olyasmire gondolok, mint az ei.cfg fájl, aminek a módosításával a Home telepítő akár Prof-ot is tudott. Mert kiderült, hogy a telepítő ugyanaz, csak az MS belerakta ezt a fájlt.


szer. jún. 30, 2021 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Az üzenet egyértelműen azt sugallja, hogy a Microsoft a Windows 10 21H2-t az üzleti fogyasztókra összpontosítja, akik valószínűleg nem fogják siettetni a rendszerek Windows 11-re történő frissítését. Rendszeres fogyasztóként a Windows 10-alapú számítógép továbbra is támogatást kap. Ennek ellenére az összes új dolog a Windows 11-en lesz.

Azért nem fogok a kardomba dőlni, ha nem lesz a gépre Win 11. Most még azt mondják, 2025-ig a 10 is támogatott lesz, legfeljebb nem lesznek új dolgok, de azért lássuk be, eddig se nagyon voltak. Új ikonok? Időjárás meg hírek a tálcára? Ez amolyan "snake oil" kategória.


szer. jún. 30, 2021 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A kísérlezető kedvűeknek:
https://christitus.com/update-any-pc-to-windows11/


szer. jún. 30, 2021 8:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A Winaero Blog ezt írta (lefordítva). Élég érdekes:

A Windows 11, a Microsoft vadonatúj operációs rendszere idén ingyen érkezik minden kompatibilis Windows 10 eszközhöz. A Microsoft már rengeteg információt megosztott a hardverigényekkel kapcsolatban, ami viszont óriási zavart keltett a felhasználókban. A Microsoft szerint a Windows 11 hivatalosan támogatja a 8. generációs Intel és a 2. generációs AMD processzorokkal rendelkező számítógépeket. Egy másik alapvető követelmény a Trusted Platform Module 2.0 támogatás, vagy egyszerűen a TPM 2.0. Sok felhasználó megkérdőjelezi azt a furcsa specifikációs lapot, amely minden három évnél régebbi számítógépet elavulttá és alkalmatlanná tesz a frissítésre. Ez különösen furcsa, tekintve, hogy az Apple macOS Monterey támogatja a 2013-ban kiadott eszközöket.

Ha számítógépe nem teljesítette a Microsoft új kompatibilitási tesztjét, ez nem azt jelenti, hogy a vállalat leállítja a Windows 10 szoftveres támogatását, amint a Windows 11 kijön.

Először is, már tudjuk, hogy a Windows 10 jó úton van ahhoz, hogy legalább 2025 októberéig megkapja a mainstream támogatást. A Microsoft nem mondja meg, hogy a Windows 10 új funkciókat vagy képességeket kap-e a következő négy évben, de legalább azok, akik nem tudnak frissíteni, továbbra is kapjon biztonsági javításokat és javításokat.

Másodszor, a Microsoft megerősítette, hogy a Windows 10 még egy későbbi „jelentős” funkciófrissítést kap az év végén. Míg egyesek úgy gondolták, hogy a Windows 10 21H2 maga a Windows 11, a Microsoft tisztázta, hogy a 21H2 egy külön frissítés a Windows 10-hez, amely az idén megjelenik. A szoftveróriás 2021 második felében a Windows 11 mellett kiadja a 21H2 frissítést.

Úgy tűnik, hogy a Windows 10 21H2 nem tartalmaz sokat egy törzsvásárló számára. A Microsoft ezt írja a hivatalos blogban a Windows 10 következő funkciófrissítésével kapcsolatban:

Amint áttér a Windows 11-re, továbbra is támogatni fogjuk Önt a Windows 10 használata közben. Valójában 2021 második felében kiadjuk a Windows 10 21H2 verzióját az aktuális szolgáltatások új frissítéseivel, amelyek lehetővé teszik a hibrid munkát, mint az Universal Nyomtatás, valamint a felügyeleti és telepítési szolgáltatások, például a Windows Autopilot fejlesztései.

Az üzenet egyértelműen azt sugallja, hogy a Microsoft a Windows 10 21H2-t az üzleti fogyasztókra összpontosítja, akik valószínűleg nem fogják siettetni a rendszerek Windows 11-re történő frissítését. Rendszeres fogyasztóként a Windows 10-alapú számítógép továbbra is támogatást kap. Ennek ellenére az összes új dolog a Windows 11-en lesz.


kedd jún. 29, 2021 19:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Valószínűleg ráérünk, meg a MS is visszatáncol valamit talán. Jelentősen enyhíthet a Windows 11 minimális hardverkövetelményein a Microsoft
Habár ahogy látom, proci ügyben nem is annyira táncol vissza, mert pont az lesz a korlátom, amit nem gondoltam volna: a SkyLake 64 bites proci. :roll: Ha tényleg csak a 7. generációtól mehet a Win11. :evil:
A Gigabyte alaplapot pont most néztem, aszongya van TPM 1.2 és engedélyezve is van a BIOS-ban, csak eszköz nincs. Persze, nincs. De ha a proci nem lesz jó a 11-hez, nem is veszek, mert akkor minek. BitLockeret úgysem használok.
Egyébként meg az alaplapra rákeresve az a TPM 2.0-at is tudja.


kedd jún. 29, 2021 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Úgy látszik bőven ráérünk még, ha tényleg csak 2022-ben lesz frissíthető a Win10.


kedd jún. 29, 2021 8:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Többféle szabvány van, különböző kiosztással, de azt írják sok helyen, hogy az egyforma csatlakozóval szereltek kompatibilisek.

Nekem meg bevillant, hogy rossz alaplapot nézek, mert tavaly cserélni kellett. Az új lapon meg nincs TPM és helye sincs. Bingó!


pén. jún. 25, 2021 14:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Az alaplapon nekem is valószínűleg megvan a csatlakozás.
Most rákerestem, és előbb dobtam egy hátast, mert 12 ezer fölött volt az első TPM modul. :shock: Na mondom bye-bye Win11, így lehet, hogy nem leszel nálam.
Azután találtam Asus alaplaphoz kétezerért, Gigabyte-hoz majdnem kétszer annyiért. Ez már " barátibb", így megfontolandó a vétel.
Kérdés mennyire csereszabatosak az egyes márkák, típusok? Szabványosnak kellene lennie.
Az gyanús, hogy az Asus barebone-ban is lenne ilyen csatlakozó, de a Gigabyte alaplapomban szerintem lennie kellene. Majd csekkolom.


pén. jún. 25, 2021 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
2-3 éve próbáltam TPM modult venni a géphez (a helye megvan az alaplapon), de sehol nem lehetett kapni.
Most meg fölösleges is lenne, mert a CPU nem felel meg a minimum követelménynek. Mókás, hogy futni fog Atom procikon, de egy 4. generációs i7 az nem elég. :twisted:


pén. jún. 25, 2021 12:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Szerintem ez a TPM 2.0 megléte lehet a legnagyobb korlát. Avagy hirtelen fogalmam sincs, hogy tudnák-e az alaplapjaim. Eddig nem is foglalkoztam ezzel, nem kellett.
A régi laptopom szerintem tuti nem lesz alkalmas emiatt Win11-re. Majd le kell csekkolni.
A 64 bites proci és memória általában és gyakorlatilag nem lesz gond, vagy azoknál lehet, hogy nem is lenne TPM sem.


pén. jún. 25, 2021 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Ha igaz amit a minimum hardver követelményről írnak (Intel Core-i CPU esetén minimum 8. generáció, TPM modul, UEFI Secure Boot), akkor nincs miről beszélni. Emiatt nem veszek új gépet. :roll:
https://docs.microsoft.com/en-us/window ... processors
https://www.microsoft.com/hu-hu/windows ... #primaryR2


pén. jún. 25, 2021 9:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Én meg amiket használok, azt kitűzöm a tálcára. Kb. 30 ikon simán elfér (nincs annyi kitűzve), meg se nyitom a menüt.

Sötét/világos: Nyilván egyéni preferencia, melyik tetszik jobban, de épp ezért jó ha van választási lehetőség. Több olyan programmal illetve weboldallal találkoztam már, ahol korábban számos színsémából lehetett választani, de most már csak a sötét/világos maradt. Emiatt kár volt kinyírni a többit.

A "full-fekete" nekem sem jön be, főleg fehér betűkkel kombinálva. A windows-t sem úgy használom, csak a tálca sötét. Sokkal kellemesebb ami sötétszürke árnyalatokat használ, nem tök fekete.

Az egyébként nagyon szuper, hogy állítható a háttér, mert azt (nálam) gyakorlatilag folyamatosan eltakarja valami. :lol:


csüt. jún. 24, 2021 0:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Nekem a 10-zel is az a bajom, hogy minden fehér benne (ablak háttere, menüsor, címsor) ...

De hát a háttér állítható bármilyenre. :shock:

Mellesleg nekem pl. ez az új "fekete" divat nem tetszik. Volt egy új (video editor) program, ami csak feketén tudott megjelenni. Bizony töröltem. Nekem emiatt nem kellett.

Most olvastam, hogy áll a balhé a szivárogtatás miatt, az MS mindent töröltet. Persze csak szeretné, de nem értem mi a baj, ha valaki megnézi az előzetest, mint én is. Milyen kárt csináltam nekik? A hibákat meg csak kijavítják a véglegesnél.

Az MS Start menü nem érdekel, mert már a Win7-nél sem azt használtam, hanem a Classic Shell-t.


kedd jún. 22, 2021 17:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Én csak a videókat néztem, az alapján:
- Szimpatikusabb, hogy a Start menüben nincsenek élő csempék. Tudom, szubjektív, de nekem sosem tetszett. Egyszerűen zavaró, hogy állandóan zizeg.
- Az is tetszik, hogy van külön widget-sáv, nem a tálcáról ugrik elő, ha odaér a mutató.
- És az is, hogy végre van a munkaterület-váltáshoz egy gomb, nem csak billentyűvel vagy érintőpaddal használható. Ráadásul jobb, mint a Win+Tab.


kedd jún. 22, 2021 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Mondjuk, mostanában sokkal inkább elvagyok ezzel:

Kép

Tudom, ebben a topikban ez trollkodás, de mégis ég és föld az élmény a kettő között.


hétf. jún. 21, 2021 23:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Állítólag nemcsak kisebb, de gyorsabb is. Te mit tapasztaltál?

Nekem a 10-zel is az a bajom, hogy minden fehér benne (ablak háttere, menüsor, címsor).
Legalább a vizuális témákat hagyták volna meg.

Az sem lenne utolsó, ha végre kezdenének valamit a frissítésekkel, mert a jelenlegi még mindig csapnivaló.


hétf. jún. 21, 2021 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Windows 11 tapasztalatok
Volt szerencsém letölteni egy legutolsó, nevégleges, angol verziót: 21996.1.210529-1541_(x64)

Kipróbáltam a telepítést. Nagyjából hasonlóan települ, de meglepően ronda hófehér, néhol alig olvasható felületekkel.
A próbát egy digitális kulccsal aktiválva csináltam

A telepített méret mintha kisebb lenne, mint eddig
A Start menü egészen más lett, de az Open Shell nem működik rajta.
A Tálca zárolása nem oldható fel, nincs ilyen gomb.
A Tálca magassága nem állítható sehogy sem (nincs "kis tálcagomb", és nem lehet húzni a magasságot sem)

Nagyon nem mélyedtem el benne, de egyelőre nem is szettem bele.
Ha kijön a végleges verzió, talán javul a helyzet. Mert ha így marad, az gáz lenne.


hétf. jún. 21, 2021 17:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség