Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:36



Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Windows 10 tapasztalatok 

Hányasra osztályoznád a Win 10-et?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 30%  30%  [ 3 ]
3 60%  60%  [ 6 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 10

Windows 10 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Miniatűrözés
vackor írta:
Az mitől lehet, hogy a Windows bizonyos videó fájlokhoz nem tud miniatűrt készíteni? ...

Ezt találtam.


szomb. dec. 11, 2021 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Miniatűrözés
Az mitől lehet, hogy a Windows bizonyos videó fájlokhoz nem tud miniatűrt készíteni? Sem a Fájlkezelőben, se más egyéb média-kezelő alkalmazásban.
Vannak köztük kisebb-nagyobb felbontásúak, de nem ettől függ a miniatűr. Mindegyik MP4 formátumú, H264-MPEG4-AVC kodekkel készült (VLC-vel néztem). Nincs semmilyen külsős kodek csomag telepítve, és a fájlnevekben sincs semmi különleges karakter (ha ez számít egyáltalán). Mi lehet még a különbség?


szomb. dec. 11, 2021 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Adatvédelmi bővítmény. Egyrészt ahol van rá lehetőség, ott áttereli a http kapcsolatot https-re. De a fő funkciója, hogy blokkolja a weboldalakba beépített nyomkövető szkripteket. Így az erre szakosodott cégek nem tudják nyomon követni az online tevékenységedet, egyúttal az általuk szolgáltatott reklámok is blokkolva vannak.

Szerintem elég nagy pofátlanság, hogy pl. a Facebook akkor is precízen tud követni, ha be sem regisztráltál. Meg az is pofátlanság - és ez csak egyetlen példa - hogy árukeresőn megnézek valamit, 5 perc múlva egy teljesen más weboldalon vagy egy mobil alkalmazásban pont az jön fel hirdetésként. Na, ez a bővítmény ebben nagyon jó.


csüt. nov. 25, 2021 10:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Nekem nagyon (NAGYON) bejött a duckduckgo bővítmény...

Mi ez tulajdonképpen? Konkrétan mire használod, milyen szituációkban?


csüt. nov. 25, 2021 7:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nekem nagyon (NAGYON) bejött a duckduckgo bővítmény. Szerencsére letölthető mindegyik böngészőhöz. Azóta ha itt-ott megjelennek reklámok, semmi közük a webes tevékenységemhez.
Ja, mobilon meg a duckduckgo saját böngészője. Csak így tovább!


szer. nov. 24, 2021 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Nekem nem szokott előjönni. Mondjuk én a beépített keresőt sem használom.

:hm: na ja, akkor ott tartunk amit már évek óta papol az FF linux alatt: vagy kacsás kereső vagy a hagymás, mert mindenki mindent lát -R-Go limbó-hintó: 'ugorj rá te bamba"! :arrow:
Ellenben a fele fostól és valóban 'érdekes" :?: információtól is megszabadítod magad mint pl. az általad idézett USBH, viszont találhatsz ajánlást b*a aktivátor ill deaktivátor árakra és számlaszámkeresőre..etc-ez a másik véglet.
Ha, végkép paranoiás vagyok fel sem csatlakozom a netre, mert csak így lehetek biztos saját kóddal megírt rendszeremben-de ott legalább tudom, mi mit csinál és mitől döglik a hal! 8) , nem is hal légy (mindegy állat ez a rendszer!) ezt ajánlom mindenkinek, hiszen nekem ez optimális :idea: ,ezért nem is kérek pénzt ellenben a Burundiban éhező gyermekek javára 3kg krumplit 4kg rizst 5kg répát, tököt és egy 200 tenyészállatból álló gulya leszármazottinak megnyúzott bőréből csak a patákat számlaszámomra tárgyiasult formában jelentessék meg...US$
és itt jön az akceptáló nyilatkozat apróbetűse :ENSZ,FAO,UNICEF,AllUS--Kivéve Béla bácsit(mert, az én vagyok,de lehet hogy nem :hm: rám ez nem vonatkozik, ill, ha mégis rám vonatkozna, és éppen karosszékben ülök az nem is én voltam ill. 'ebben a formában ez nem igaz")..Ellenkezését kérem kirundiul a Burundi Ügyvívő Testületnek eljuttatni.
PS:Az ellenkezés benyújtása természetesen a mindenkori jogszabályokban foglat ügyviteli költség US$-ban értendő és fentebb írt számlaszámra..


kedd nov. 23, 2021 23:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nacorvus írta:
egyáltalán mit keres és indexel amikor és az egyéb szőröstökű Ms 'megoldás" amikor le van tiltva ill. kézi-re van beállítva? (SSD) :roll:

Nem tudom milyen vírusirtót használsz, de a Defender is akciózgat valamit a zsaroló vackok ellen. Lehet hogy az fut, vagy ki tudja. Állítólag az MS botrányos mennyiségű adatot gyűjt be telemetria címen.

nacorvus írta:
A MiniTools egy szupi alkalmazás lenne, ha nem akarná telepíteni egyből a felhőmentést amit nem kértél mégis ott az updatechecker külön a programok törlése után is..

Azt én is használom, csak egyre kevesebb lesz benne a hasznos funkció, mert sorban átvándorolnak a fizetős változatba.
Amúgy a felhős cuccot én már a telepítésnél tiltom. Az ilyen kib****tt software bundle vackokat kellene betiltani, nem a cookie értesítésekkel bombázni az embert minden egyes weboldalon.

nacorvus írta:
Ha, nem akarod akkor is, használnod kell az Edge-t mert kiirthatatlan az összes Ms-áruházi bóvlival együtt

Nekem nem szokott előjönni. Mondjuk én a beépített keresőt sem használom.


kedd nov. 23, 2021 20:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Nem tűnik úgy, hogy lenne ilyen KB5007215 frissítésem.

Nekem igen, most vonom vissza éppen. Kérdés, hogy eltávolításkor is csinál-e valami galibát...


kedd nov. 23, 2021 20:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Nem tűnik úgy, hogy lenne ilyen KB5007215 frissítésem.

Ha 11-ed van, akkor kb 10-11-én föl is rakta, és lehet hogy a fenti kifakadás egy része is ebből fakadt.
A második rész a manapság már a 380-hoz közelítő euro-dollár árfolyam miatt ritkábban érdekel :twisted:
"Az elmúlt hét napban 1 ügyfél vásárolta meg." I7-9700k-by Ippon- na, az sem én voltam pedig akkor 365 volt


kedd nov. 23, 2021 19:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Vmás..,de erősen gyanús: kb 3 hónapja be sem volt kapcsolva a gép!
Taskmanáger, run programs: gépház ok keresi a frisit,, de mit keres pitures mappában?,miért fut tv-and moouvie..+egy v@lagnyi olyan új szolgáltatás, aminek a leírásában annyi: ez köll a Windowsnak,mert enélkül, ha bekapcsolod a géped lerohanják a házadat a termeszek és ott állsz ház és gép, mi több gépház nélkül.
:hm: egyáltalán mit keres és indexel amikor és az egyéb szőröstökű Ms 'megoldás" amikor le van tiltva ill. kézi-re van beállítva? (SSD) :roll:

A MiniTools egy szupi alkalmazás lenne, ha nem akarná telepíteni egyből a felhőmentést amit nem kértél mégis ott az updatechecker külön a programok törlése után is..
Ha, nem akarod akkor is, használnod kell az Edge-t mert kiirthatatlan az összes Ms-áruházi bóvlival együtt-kb olyan mint vasúti talált tárgyakból rendezett licit egy kupac: 10000 Huf-jó akkor még 38 volt a $,és 70-80 százalékát el lehetett adni a cuccnak és csak a maradék ment a lomisoknak.-
Most kb. olyan megveszel egy bevásárló kocsinyi árut és csak a kocsi váza marad, mert a többi még a lomisonak se kell, ráadásul az ablakon se tudod ki@baxni, mert zárva, :jaj: ÖÖ.. bocs, nincs is ablak-ok!-pedig az van :nemjottbe: ráisÍrva


kedd nov. 23, 2021 19:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nem tűnik úgy, hogy lenne ilyen KB5007215 frissítésem.


kedd nov. 23, 2021 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Indul a következő szo*ás hullám. Ez egyre rosszabb lesz.
https://hvg.hu/tudomany/20211122_microsoft_windows_frissites_figyelmeztetes


kedd nov. 23, 2021 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Köszönöm, de nem ilyen jellegű hiba és részben megoldódott a DiskInternals Linux Reader 4.9-vel lehet másolni és menteni.. a mentés már jó, mert igaz kikódolatlanul, de a NAV-nak már ok! !-F
Kompatibilitás módban csak w8-t ajánlja, de futott ez 10-n is..ott még jó volt, aztán valami elromlott 3.oltás után is :roll:


pén. nov. 19, 2021 14:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nacorvus írta:
win hálózaton nem működik az ext2fsd ami 10-en ment
Nem ismerem, de nem lehet esetleg kompatibilis módban futtatni?
Mondjuk az eddig sem volt egy csodaszer, de hátha...


csüt. nov. 18, 2021 15:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Az egészben a leg...leg, hogy már az áprilisi frisiben az mondák ok, megoldva és simám beleptették a bug*-ott egy vadi új op. alá hiszen ki kell adni időre, ..mert itt vannak az új hardverek és a kutya nem veszi meg, ha nincsenek fenyegetve a felhasználók...!
:zzz: bevették https://www.trefatrafik.hu/termeklap/minden-ami-trefa-/leszarom-tabletta_93665t ..kell az új manágmentnek ingyenes videokonferencia- minek hiszen eddig is volt pl a skype, az is övék a meeting etc. a google-óta az edege -azóta annyiban lettek lettek szabadszotveresek hogy újfent mások eszét felhasználva...hiszen aláírtak ők is csináltak egy explorer helyettesítőt cserében a w11xxx+1-ben csak ez nyílik meg, ha keresel és okosságra vágysz :?
A legfőbb gondom, hogy win hálózaton nem működik az ext2fsd ami 10-en ment ..látni, látom de állandóan formázni akarja linux partot, 'moutolni" nem lehet.
Nesze neked linux támogatás külső programmal a helyi gépen olvasható, de az adat nem menthető..(mert, freeware)


szer. nov. 17, 2021 17:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nacorvus írta:
kb ugyanezzel szembesültem w11 alatt is

Я тоже. Időközben upgadeltem Win11-re, mert még a nyomtató telepítése sem működött. Upgrade után csont nélkül, egészen addig amíg be nem frissítette magát, onnantól megint felejtős az egész.

TargeT írta:
Állítólag érkezik a javítás decemberben.
https://pcworld.hu/pcwpro/egy-kesobbi-w ... 02189.html

Köszi, legalább valami amiben bízhatunk.

Laci_L írta:
Ha nem változik semmi a hardverben, és rendben működik, minek frissíteni?

Vannak azért megfontolandó esetek. Pl. egy kritikus sérülékenység a szoftverben.


kedd nov. 16, 2021 21:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Ugyanezt kéne megvalósítani hálózatban, de egy rendszerhiba miatt egyáltalán nem működik a hálózati nyomtatás.

Állítólag érkezik a javítás decemberben.
https://pcworld.hu/pcwpro/egy-kesobbi-w ... 02189.html


kedd nov. 16, 2021 13:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Ugyanezt kéne megvalósítani hálózatban, de egy rendszerhiba miatt egyáltalán nem működik a hálózati nyomtatás.

Ja, vagy úgy! :nemar: ill. úgysem..kb ugyanezzel szembesültem w11 alatt is ,de ott nem volt ilyen ilyen szép grafikával jelzett dörgedelem,-látszik a w10 kiforrottabb-csak egy egyszerű error:0x0000007c (az éppen egy Samsung Scx..)-amióta outsider vagyok, az ilyen frissítésekre nem tudom megírni, hogy guggoljanak meztelen seggel a sarkantyújukba!
- Valamint hozzátéve azt is ki az barom insider aki nekiáll mint rendszergazda nyakonsuhhintani az addig jól-mármint véleménye szerint jól! 'eddig jó volt" jelige :jaj: - működő hálózati-rendszerét az Ms-általi kísérleti stúdiónak átadni?
:A hálózatinyomtatókon támadható a rendszerbug (kívülről!) ezért úgy javítjuk, belülről sem lehet hozzáférni...ez a w10..és örökítik a vadiúj rendszerbe is w11, hiszen ott már megoldottuk.

Az első nekifutásuk az volt még théta versben: ne lehessen semmi telepíteni USB-kulcsról :arrow: hová jutottunk?
... vagy kulcs vagy frisi :hm:+tmp2+gpt part +uefi(hard )+ms-fiók+ms office+levelező+telefon támogatás (láttuk a sajátjukról az is remekül sikerült) ahol az is látják melyik a kedvenc wc-papírod mindezt a biztonság érdekében and az eredmény csudás feeling=szopás csak nem mindegy, hogy melyik végén vagy a.. :jajne:


hétf. nov. 15, 2021 15:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
nacorvus írta:
Meg kellene próbálnod: Run :arrow: sysdm.cpl :arrow: hardverfül, eszköztelepítés beállításai nem-re állítani ..hátha

Én is azonnal letiltom, amikor telepítés után már rendben van a gép. A kényszerű frissítgetésből lesz a gubanc, aztán lehet keresgélni a régebbi drivert. Ha nem változik semmi a hardverben, és rendben működik, minek frissíteni?


vas. nov. 14, 2021 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Sajnos ez nem segít. Nem a szükséges szoftver telepítése a probléma, az már megvan, USB porton csatlakoztatva megy is a nyomtatás.
Ugyanezt kéne megvalósítani hálózatban, de egy rendszerhiba miatt egyáltalán nem működik a hálózati nyomtatás.


vas. nov. 14, 2021 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Meg kellene próbálnod: Run :arrow: sysdm.cpl :arrow: hardverfül, eszköztelepítés beállításai nem-re állítani ..hátha


csüt. nov. 11, 2021 6:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nem javul, ezt nem az csinálja. Több órányi görcsölés és szopás után rá kellett jönnöm, hogy törhetem magam, de NEM FOG SIKERÜLNI.
A Microsoft a KB5006670 frissítésnél megint sikeresen elqrt valamit, amitől tömegek panaszkodnak, hogy nem lehet nyomtatni.

https://www.bleepingcomputer.com/news/m ... -printing/
https://borncity.com/win/2021/11/01/win ... kb5006670/
https://marketresearchtelecast.com/wind ... er/182347/
https://oltnews.com/new-windows-10-upda ... ngcomputer
https://blazetrends.com/windows-10-upda ... roblems-2/


kedd nov. 02, 2021 22:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Megint kezdi... ...

Ha telepítek Win-t, az elsők között van hogy a Felhasználói fiókok felügyelete ablakban nullára húzom le a csúszkát, és a Defender víruskeresőt letiltom, mert van NOD.

Lehet, hogy ettől megjavul.


kedd nov. 02, 2021 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Megint kezdi... :jaj:

Kép


kedd nov. 02, 2021 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Új notebook megérkezék és én feltelepítém reá az Windows 10-et. Mondjuk az is érdekes volt, hogy telepítéskor nem fogadta el a termékkulcsot (hibás!), bár 3x is mepróbáltam, végül kulcs nélkül telepítettem, majd aktiváláskor megadtam neki ugyanazt. El is fogadta.

Egy dolgot viszont nem tudok megoldani: a nyomtatót. A nyomtató szoftverét telepítettem, de csatlakozáskor 1 perc gondolkodás után "Ismeretlen hiba". Újra próbálás, újraindítás, újratelepítés, mind sikertelen.
Bravó, Microsoft.


kedd nov. 02, 2021 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Különböző gazdasági, technikai és lakberendezési okok miatt úgy döntöttem, lecserélem a "régi" desktop gépet egy notebookra. Egy nagyobb teljesítményűre mint a meglévő notebook, aminek közben már lett új gazdája. Most azon töröm a fejem, hogy a Linux mellett mi legyen még rajta, Win 10 vagy 11. Azt hiszem mindenképpen az lesz a legjobb, ha a 10-est teszem rá, meg minden egyéb szükséges drivert és alkalmazást, aztán partíció mentés, és ESETLEG utána frissítve lesz 11-re. Akkor még simán vissza tudok váltani, ha valami nagyobb gond adódik.


szer. okt. 27, 2021 11:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Kezdek belefáradni a Windows egyre gyakoribb marhaságaiba. Használni vettem a gépet és az oprendszert, nem pátyolgatni!
Megint csak a Linuxot tudom felhozni pozitív példának. Ha frissül a rendszer, általában meghagyják az előző kernelt. Ha valami nem akar működni, akkor reboot, régi kernel kiválaszt, és jónapot.

A te problémád is azért érdekes, mert a Windows technikailag nem a felhasználónevet használja, hanem olyan szép hosszú bináris kódokat, mint a HKEY_USERS alatt is látszanak.


hétf. okt. 25, 2021 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Megint voltak frissítések ...

Próbáld ki egy régebbi mentéssel, hogy tényleg a frissítéstől van a gond. Én is így jártam, de megtaláltam a megoldást (feljebb írtam erről).


hétf. okt. 25, 2021 17:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Megint voltak frissítések, megint nem tudok nyomtatni. Korábban már volt olyan, hogy látszólag minden rendben volt, csak épp meg sem riccent a nyomtató. De se hibaüzenet, se feltorlódó várólista. Most meg egyik alkalmazásban meg sem jelenik a nyomtató, csak valami Universal Print, ami nyomtatás helyett menteni akar, a másik meg nyomtatáskor konkrétan lefagy, semmire nem reagál, csak megszakítani lehet.

Megpróbáltam újratelepíteni a nyomtató szoftverét. Erre kiírja, hogy a program nem indítható, mert a rendszergazda letiltotta, forduljak hozzá.
ANYÁD! Én vagyok itt a rendszergazda, és én nem tiltottam le egyetlen programot sem.

Úgy látszik, a Microsoftnál ezt jelenti a fejlődés. Ami korábban működött, az nem biztos hogy később is fog. Akkor sem, ha egyébként a Windows része.


hétf. okt. 25, 2021 9:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
... Itt tartok. !-F ...

Megvaaan!! :D :D

Ahogy már írtam, nálam a Fiók és a Gépnév is Laci volt. Csak azért, mert hagyta így létrehozni. Nem szólt, hogy lesz, ami nem fog működni. Töröltem a régi bejegyzéseket, és újakat hoztam létre azonos névvel és adatokkal.
Érdekes, hogy a régi gépnéven futó bejegyzéssel is elindul az adott program az átnevezés után is. Ezt nem értem egészen, de inkább újakat csináltam. És a partíció visszaállításokból kiderült, hogy az elsőként telepített Win10 2004-el nem volt gond, a 21H1-től lett ilyen.

Legyen ez tanulság mindenkinek: NEM lehet azonos a fiók és a gépnév. :idea:

Finoman szólva is elkXúrtam vele néhány órát. :hm:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L hétf. okt. 25, 2021 17:34-kor.



pén. okt. 22, 2021 7:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
feladat létrehozásnál sehol sincs olyan, hogy: futtatás másként

Nem pont így néz ki. Valami ilyesmit keress:

Kép


szer. okt. 20, 2021 21:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Lehet hogy jobban jársz, ha előkapsz egy korábbi mentést...

Előkaptam. Sajnos csak a legelső jó, a többi már nem. Ez szinte egy újra telepítés. :x

keresgéltem megoldásokat:

1. Átállítani ezt a beállítást: Letiltva állapotba. Csakhogy ott van, ez nem jött be
gpedit.msc > Számítógép.. > Win beáll.. > Biztonsági beáll.. > Biztonsági beáll.. > Hálózati hozzáférés..: Nem lehet jelszót vagy... > Letiltva

2. Ezt javasolják itt: https://kb.paragon-software.com/article/83
Üzenet „Hiba az oldal tartalmának mentésekor” üzenet az ütemezett feladatbeállítások módosításakor
Ez a hibaüzenet akkor jelenik meg, ha elfelejtette megadni a felhasználónevet és a jelszót a feladatbeállítások „Futtatás másként” szakaszában. A program nem menti ezeket az adatokat, hogy elkerülje a hitelesítő adatok megsértését. Az ütemezett feladat szerkesztésekor minden alkalommal helyes hitelesítő adatokat kell megadni.

Csakhogy a taskschd.msc -ben a feladat létrehozásnál sehol sincs olyan, hogy: futtatás másként, így aztán nem tudok jelszót megadni. Honnan szedték ezt?

Nem tudom, mit tudnék még csinálni.


szer. okt. 20, 2021 19:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Ilyesmit szokott csinálni akkor is, ha valamelyik, már meglévő feladat hibás. Nem számít hogy a két feladatnak semmi köze egymáshoz, vagy nem ugyanabban a mappában vannak. Én egyszer találkoztam ilyennel, ott azzal sikerült megoldani, hogy a registryben* egyesével át kellett nevezgetni az ágakat, és amelyik után megszűnt a hiba, az volt a problémás. Nem egyszerű, mert alapból elég sok feladat van beállítva. Lehet hogy jobban jársz, ha előkapsz egy korábbi mentést...

* HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree


kedd okt. 19, 2021 7:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Lenne egy kérdésem:

A Feladatütemező megbokrosodott mostanában. A régebben létrehozott bejegyzéseket nem hagyja menteni (kép). Ha egy újat hozok létre, az alapfeladatot elmenti, de beállításokat már nem. Mi történhetett?

Kép


hétf. okt. 18, 2021 7:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
Ez a Win10 topik. :D :twisted: Never mind.

:gigalol: Át akartam copyzni. Ezek szerint sikerült ugyanoda. :lol:

Kíváncsi lettem volna a Windows Update-ről a Win11 frissítésre, de ez már ugrott. Hacsak nem állítanám vissza a rendszert. Szóval türelmetlen, kíváncsi voltam. :twisted:
Majd a Win10 21H2 megy fel patchként.


szer. okt. 06, 2021 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Ezt ugyan nem ebben a topicbanírtam, hanem a Win10-ben.

Ez a Win10 topik. :D :twisted: Never mind. Nekem is jelzett hogy alkalmas rá a laptop, de nem sürgős a frissítés. Megvárom mik a tapasztalatok, mennyi minden nem működik elsőre. A felülettel virtuális gépen játszok ismerkedőset.

Valami frissítés jött a Win10-hez is, bár még nem a 21H2, viszont ezzel is elszüttyögött vagy 20 percig, utána viszont megtáltosodott a kisöreg (4. generációs i7). Érezhetően gyorsabb használat közben, de a rendszerbetöltés is: Eddig 12-16 másodperc volt, most 8. Tudom, az a pár másodperc nem egy eget rengető különbség, de %-osan az.


kedd okt. 05, 2021 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
TargeT írta:
Én ráérek megvárni a hivatalosat - még ha ugyanez lesz is esetleg -, amikor megjelenik a Windows Update-en a 21H2. Akkor patchként pikk-pakk települni szokott újabban. Volt már, hogy gyorsabban, mint egy kumulatív vagy biztonsági frissítés.

Ezt ugyan nem ebben a topicbanírtam, hanem a Win10-ben. :mrgreen: Na mindegy, csak illusztációként hoztam ide.
Szóval csak nem bírtam kivárni, avagy nem szeretem, ha korlátoznak, korlátokba ütközöm.
Ugye ma megjelent a Windows 11 hivatalosan, és néztem a Windows Update-en. Persze olvastam, hogy a Microsoft teríti, nem egyszerre dobja mindenkinek.
Az alkalmas gépen másodjára már ki is írta, hogy alkalmas lesz a Win11-re, de nem volt semmi frissíthetőség. Majd később. A kapcsolódó linkek nem éltek, vagy olyan túlterheltek voltak, hogy semmit nem lehetett elérni, amin valami eszközvizsgálat, meg miegymás lehetett volna.
Persze leszedtem MCT-vel az .iso telepítőt. Azután Macrium full backup után - mert az :twisted: nem alszik - bemountoltam a telepítőt, és nosza setup.exe, és ráfrissítettem.
Jó lesz ez szerintem. :D Kicsit szokni kell, de fürgébbnek tűnik, és ennél már inkább a sötét témát próbálom. Egyelőre egyedül a shortcut nyilakat kellett eltüntetnem a Winaeroval, ahogy a korábbi frissítéseknél is.


kedd okt. 05, 2021 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... megint sikerült elqrni ...

Hajrá Microsoft, csak így tovább. Mi lesz itt még. !-F


kedd okt. 05, 2021 6:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
A mai nap tanulsága: A család egyetlen nyomtatója egy NAS-on keresztül van megosztva, hogy mindenki nyomtathasson rá. Jön a lányom, szeretne nyomtatni, de nem csinál semmit. Nézem a nyomtató tulajdonságinál, hirtelen lefagy és bezáródik a Gépház. Újra próbálom, akkor is. Másik gépről, akkor is. Próbálok nyomtatni, meg se riccen. 10 perc pöc$ölés után segítségül hívom a Google-t. Legelső találat egy poszt arról, hogy a szeptemberi frissítést megint sikerült elqrni, rengetegen szívnak amiatt, hogy nem tudnak hálózati nyomtatóra nyomtatni. Lám, milyen jó dolog a fejlődés...

Néhány próba után sikerült előcsalni egy tesztoldalt, onnantól meg megy a nyomtatás. A kérdés, hogy majd meddig. :twisted:


hétf. okt. 04, 2021 20:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Szerintem a felhasználók nagyon kis része csinál partíciómentést frissítés előtt, ellentétben veled.
Ez egy biztonsági dolog, hogy a régi rendszert a visszaállíthatóság miatt elmenti az .old mappába. Nincs ezzel gond. Sőt.
Szerintem még azzal sincs, hogy kérdés nélkül.
Egyébként úgy tudom, hogy ha letelt a megadott visszaállíthatósági időszak, akkor a régi rendszer mentését maga törli.
Ha meg nem, vagy nem győzzük kívánni, akkor ott a Lemezkarbantartó. Amúgy sem árt néha lefuttatni.

Manapság már nem 60, hanem 120, vagy 240 GB-os SSD-re érdemes telepíteni a rendszert. 60- ast talán már nem is árulnak.
Azokkal a méretekkel, amiket írtál, nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne. :wink:

Egyébként egy kicsit siettél. A 21H2 még nem a hivatalos verzió, az Insiderekenek jelent meg ISO-ban, ha jól tudom. Bár újabban mintha kicsit többet kísérletezgetnél.
Én ráérek megvárni a hivatalosat - még ha ugyanez lesz is esetleg -, amikor megjelenik a Windows Update-en a 21H2. Akkor patchként pikk-pakk települni szokott újabban. Volt már, hogy gyorsabban, mint egy kumulatív vagy biztonsági frissítés.


vas. okt. 03, 2021 13:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Laci_L írta:
Jön a 21H2 A Win10-hez ...

Letöltöttem, felraktam. Minden ugyanúgy működik, mint előtte. Néhány apróságot (Lomtár ikon, képernyő gamma) visszaállít alapra, de én semmi egyebet nem látok. Jobb is talán. :)

De a telepítő (ugyanúgy mint féléve a 21H1-nél), kb 3/4 órát molyol. Persze azért mert elmenti az előző teljes Win10-et az .old mappába. Lenyűgöző a mérete: 25 GB, 70.000 mappa, 200.000 fájl. :shock: És csak azért ekkora, mert én figyelek a C: méretére, 25 GB-nál még sosem volt nagyobb, abból is 7 GB a telepített programok.
Nem kérdezi meg, hogy kell-e, megcsinálja ezt az .old mentést. De azt sem ajánlja fel, hogyha nem kell, akkor törli. Azt megnézném, hány átlag User találja meg a Gépházban, hol lehet törölni. Mert sima törléssel nem lehet. A User csak néz, hogy betelt a HDD. Nem vevőbarátok, az biztos.


szomb. okt. 02, 2021 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Jön a 21H2 A Win10-hez, ami a Win11 egyes megoldásait fogja beletenni. Jó sok van.
A Win11 fórumba is belinkeltem, hátha elkerüli ezt a fórumot valaki. :)

https://winaero.com/windows-10-version- ... Winaero%29


szomb. aug. 21, 2021 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Én szintúgy. De aztán arra gondoltam, hogy adok neki egy esélyt, ha már annyit dolgoztak vele. :D
De most már látom hogy kár volt, ebben a formában nem jött be.

A Win11-es widget sáv is érdekes. Valahogy olyan iphone íze van... :lol:
Tudom, az másik topik.


hétf. júl. 19, 2021 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... Microsoft B+, ennek így nem sok értelme van.

Amikor megjelent, azonnal kikapcsoltam. Úgyhogy ez fel sem tűnt. :)


hétf. júl. 19, 2021 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Nemrég kitalálta a Microsoft ezt a "Hírek és érdeklődési területek" dolgot, ami többek közt a tálcán mutatja az időjárás infót. Azt hittem ez egy hasznos dolog, de csak ma tűnt fel mekkora átverés. Napok óta megállás nélkül szakad az eső, nekem meg azt mutatja, hogy napos az idő. Rákattintok, akkor frissít, onnantól már szerinte is eső lesz. Microsoft B+, ennek így nem sok értelme van.


hétf. júl. 19, 2021 7:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB
Már jó ideje szívok USB eszközökkel, most megint sikerült belefutni egybe.
Lakás-átrendezés során szét lett bontva a gép, takarítom lefelé ahogy kell, és mit látok az USB-hubos monitor állvány alján?

Kép

A kis szentem zárlatos lehet, de csak annyira, hogy a gép még nem sír miatta, de ha rádugok mondjuk egy külső merevlemezt, azt már nem bírja el.

Kibeleztem. Az elektronika megy a gyűjtőbe, az állvány marad lebutítva.


szomb. jún. 19, 2021 23:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Köszi a válaszokat, de nem visszaállítani szeretném a Képnézegetőt, hanem eltűntetni, mert nem bírja megnyitni a képeket.
(Hiába írja, hogy nincs elég memória, 5 GB szabad.)

Kép


hétf. jún. 14, 2021 10:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
vackor írta:
... A Win10-ben nincs Képnézegető ...

De van, csak nincs kiemelve parancsikonnal. Visszaállítás: csinálni egy-egy szövegfájlt reg kiterjesztéssel, futtatni, és társítani (külön a jpg és a png-re). Nekem ez több gépen is bevált. Ha a reg-et nem tudod futtatni, az gáz.

jpg
Kód:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile]
@="JPEG Image"
"EditFlags"=dword:00210000
"FriendlyTypeName"=hex(2):40,00,25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,\
  00,6f,00,6f,00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,\
  32,00,5c,00,73,00,68,00,65,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\
  00,2c,00,2d,00,33,00,30,00,35,00,39,00,36,00,00,00
"ImageOptionFlags"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\CLSID]
@="{25336920-03F9-11cf-8FD0-00AA00686F13}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\DefaultIcon]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
  00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,69,00,6d,00,\
  61,00,67,00,65,00,72,00,65,00,73,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,2d,00,37,\
  00,32,00,00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\shell]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\shell\open]
"MuiVerb"=hex(2):40,00,25,00,50,00,72,00,6f,00,67,00,72,00,61,00,6d,00,46,00,\
  69,00,6c,00,65,00,73,00,25,00,5c,00,57,00,69,00,6e,00,64,00,6f,00,77,00,73,\
  00,20,00,50,00,68,00,6f,00,74,00,6f,00,20,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00,\
  72,00,5c,00,70,00,68,00,6f,00,74,00,6f,00,76,00,69,00,65,00,77,00,65,00,72,\
  00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,2d,00,33,00,30,00,34,00,33,00,00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\shell\open\command]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
  00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,72,00,75,00,\
  6e,00,64,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,20,00,22,00,25,\
  00,50,00,72,00,6f,00,67,00,72,00,61,00,6d,00,46,00,69,00,6c,00,65,00,73,00,\
  25,00,5c,00,57,00,69,00,6e,00,64,00,6f,00,77,00,73,00,20,00,50,00,68,00,6f,\
  00,74,00,6f,00,20,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00,72,00,5c,00,50,00,68,00,\
  6f,00,74,00,6f,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00,72,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\
  00,22,00,2c,00,20,00,49,00,6d,00,61,00,67,00,65,00,56,00,69,00,65,00,77,00,\
  5f,00,46,00,75,00,6c,00,6c,00,73,00,63,00,72,00,65,00,65,00,6e,00,20,00,25,\
  00,31,00,00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\shell\printto]
"NeverDefault"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\shell\printto\command]
@=hex(2):22,00,25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,\
  00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,72,00,\
  75,00,6e,00,64,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,22,00,20,\
  00,22,00,25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,\
  25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,73,00,68,\
  00,69,00,6d,00,67,00,76,00,77,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,22,00,2c,00,49,00,\
  6d,00,61,00,67,00,65,00,56,00,69,00,65,00,77,00,5f,00,50,00,72,00,69,00,6e,\
  00,74,00,54,00,6f,00,20,00,2f,00,70,00,74,00,20,00,22,00,25,00,31,00,22,00,\
  20,00,22,00,25,00,32,00,22,00,20,00,22,00,25,00,33,00,22,00,20,00,22,00,25,\
  00,34,00,22,00,00,00



png
Kód:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\pngfile]
@="PNG Image"
"EditFlags"=dword:00210000
"FriendlyTypeName"=hex(2):40,00,25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,\
  00,6f,00,6f,00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,\
  32,00,5c,00,73,00,68,00,65,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\
  00,2c,00,2d,00,33,00,30,00,35,00,39,00,38,00,00,00
"ImageOptionFlags"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\pngfile\CLSID]
@="{25336920-03F9-11cf-8FD0-00AA00686F13}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\pngfile\DefaultIcon]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
  00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,69,00,6d,00,\
  61,00,67,00,65,00,72,00,65,00,73,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,2d,00,38,\
  00,33,00,00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\pngfile\shell]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\pngfile\shell\open]
"MuiVerb"=hex(2):40,00,25,00,50,00,72,00,6f,00,67,00,72,00,61,00,6d,00,46,00,\
  69,00,6c,00,65,00,73,00,25,00,5c,00,57,00,69,00,6e,00,64,00,6f,00,77,00,73,\
  00,20,00,50,00,68,00,6f,00,74,00,6f,00,20,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00,\
  72,00,5c,00,70,00,68,00,6f,00,74,00,6f,00,76,00,69,00,65,00,77,00,65,00,72,\
  00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,2d,00,33,00,30,00,34,00,33,00,00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\pngfile\shell\open\command]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
  00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,72,00,75,00,\
  6e,00,64,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,20,00,22,00,25,\
  00,50,00,72,00,6f,00,67,00,72,00,61,00,6d,00,46,00,69,00,6c,00,65,00,73,00,\
  25,00,5c,00,57,00,69,00,6e,00,64,00,6f,00,77,00,73,00,20,00,50,00,68,00,6f,\
  00,74,00,6f,00,20,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00,72,00,5c,00,50,00,68,00,\
  6f,00,74,00,6f,00,56,00,69,00,65,00,77,00,65,00,72,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\
  00,22,00,2c,00,20,00,49,00,6d,00,61,00,67,00,65,00,56,00,69,00,65,00,77,00,\
  5f,00,46,00,75,00,6c,00,6c,00,73,00,63,00,72,00,65,00,65,00,6e,00,20,00,25,\
  00,31,00,00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\pngfile\shell\printto]
"NeverDefault"=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\pngfile\shell\printto\command]
@=hex(2):22,00,25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,\
  00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,72,00,\
  75,00,6e,00,64,00,6c,00,6c,00,33,00,32,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,22,00,20,\
  00,22,00,25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,\
  25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,73,00,68,\
  00,69,00,6d,00,67,00,76,00,77,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,22,00,2c,00,49,00,\
  6d,00,61,00,67,00,65,00,56,00,69,00,65,00,77,00,5f,00,50,00,72,00,69,00,6e,\
  00,74,00,54,00,6f,00,20,00,2f,00,70,00,74,00,20,00,22,00,25,00,31,00,22,00,\
  20,00,22,00,25,00,32,00,22,00,20,00,22,00,25,00,33,00,22,00,20,00,22,00,25,\
  00,34,00,22,00,00,00



szomb. jún. 12, 2021 6:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Vissza lehet állítani a régi képnézegetőt is a Windows 10 alatt.
Legegyszerűbben Winaero Tweakerrel.


pén. jún. 11, 2021 10:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 tapasztalatok
Fura, bosszantó jelenség:
A Win10-ben nincs Képnézegető, a Fényképek van helyette, de Win7 upgrade esetén megmarad. Nekem mindegy lenne melyik nyitja meg a képet, csakhogy a Képnézegető nem tud megbirkózni olyan JPEG képekkel, amik beágyazott ICC színprofilt tartalmaznak. Képnézőnek minden lehetséges helyen a Fényképek van beállítva (lehetséges társítások: Fényképek, Paint, Paint 3D), mégis, egyes esetekben a Képnézegetővel akarja megnyitni. Pl. ha Totális Kommandósból akarok képet megnyitni, de más esetek is vannak.

Ezt honnan veszi??? Sehol nem is engedi a Képnézegetőt társítani.
Újra beállítottam alapértelmezettnek a Fényképeket, külön társítottam a JPEG fájlokhoz, semmi változás.

Társítottam a Paint-et, a Paint indult el. Társítottam a Fényképeket, a Képnézegető indult el. :hm:

Céges gép, szigorú szoftver policy, úgyhogy csak az alap júzer jogok vannak, program telepítés és törlés, registry buhera kizárva.
Mit lehetne még tenni?


csüt. jún. 10, 2021 9:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 606 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség