Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 20, 2024 1:38



Hozzászólás a témához  [ 3052 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Következő
T-MOBILE-GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
... Igen, bizony, ráadásul a kötelezően előírt adó 150%-ával!

Hát bizony így vágnak vissza a különadókért. Ugye mégis csak az emberek fognak fizetni. Csak a birkák hisznek még a csodákban. :cry:


csüt. aug. 09, 2012 20:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
simico írta:
Tré emeli az előfizetési díjakat és a Dominó percdíjakat.

Igen, bizony, ráadásul a kötelezően előírt adó 150%-ával!


csüt. aug. 09, 2012 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Tré emeli az előfizetési díjakat és a Dominó percdíjakat.


csüt. aug. 09, 2012 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
OFF
Mondtam en, hogy van egy, a kiskapus. Irorszag. 66 eletev, ir lakcim. (mar amennyiben ez az elmult 1.5 evben nem valtozott http://vastagbor.blog.hu/2010/10/13/van_egy_orszag_8 ) Erdemes megtekinteni a tablazatot, legkiralyabb gazdasagu orszag kepet festjuk, pedig ennek pont ellentete a valosag :/
ON


csüt. ápr. 12, 2012 21:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
joc_ írta:
Ez régi ügy. Eleinte itt is úgy volt, hogy csak magyar állampolgárokra vonatkozott, aztán valami uniós eljárás miatt ezt a feltételt el kellett törölni.
Az alapján tilos az EU-ban megkülönböztetést tenni, hogy ki melyik állam állampolgára.
Egyébként nem kötődik a nyugdíjassághoz, hanem csak az életkorhoz.

Teljesen jogos, csak hogy az EU-van a 26 államból EGYETLENBEN sincs ingyen a saját nyugdíjasaiknak sem az utazás. Csak nálunk. Logikus, hiszen mi vagyunk mind közül a leggazdagabbak!!!


csüt. ápr. 12, 2012 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
65 felulieknek legyen mondjuk 20%-nyi a berlet/jegy ara, de ne ingyenes, mint emlitve volt, gyakorlatilag _sehol_ nem ingyenes az eu-ban. Tudom sokan vannak alacsony nyugdijjal, arrol viszont, hogy ugy lett kalkulalva, hogy alacsony legyen, haaaaaaaat, anno lehet, hogy igy volt, de most nem feltetlenul vagyok errol meggyozodve. Szuleim nemreg lettek nyugdijasok, egyaltalan nem voltak sz*rrafizetve -ellenben rendesen bejelentve igen-, aztan csak pillaztam mekkora nyugdijat allapitottak meg nekik (nemkicsit).


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asdf_ csüt. ápr. 12, 2012 20:32-kor.



szer. ápr. 11, 2012 18:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
OFF
... (ha mar mindenkepp ingyenesen kell utazniuk a 65 even felulieknek)...

Nem kell, de a nyugdíjak olyan alacsonyak (úgy lettek kalkulálva), hogy beszámították a kedvezményt. A bérlet ára jelentős összeg a nyugdíjhoz képest.
A nyugdíjas pl sokkal többet költ gyógyszerre, mint egy fiatalabb.

Leszel még te is nyugdíjas, emlékezz arra mit írtál most.


szer. ápr. 11, 2012 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
OFF
Egy osszehasonlitolistaban ott van a kiskapu (valamelyik orszag alkalmazza, tok tudja melyik, nem keresem elo megegyszer): magyarorszagi lakhelyu, barmilyen nemzetisegu embereknek kell biztositani az ingyen utazast (ha mar mindenkepp ingyenesen kell utazniuk a 65 even felulieknek). Akinek van lakcimkartyaja, az utazhat, akinek nincs, annak nem. Na, a kulfoldi turistaknak lesz-e? :D
ON


szer. ápr. 11, 2012 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Trabi TM írta:
TargeT írta:
Az uniós nyugdíjasoknak meg kénytelenek vagyunk ugyanazt a kedvezményt megadni, mert valahogy ez jön ki a diszkrimináció tilalma alapelvből.
OFF
És miért lenne diszkrimináció?
...
Ez régi ügy. Eleinte itt is úgy volt, hogy csak magyar állampolgárokra vonatkozott, aztán valami uniós eljárás miatt ezt a feltételt el kellett törölni.
Az alapján tilos az EU-ban megkülönböztetést tenni, hogy ki melyik állam állampolgára.
Egyébként nem kötődik a nyugdíjassághoz, hanem csak az életkorhoz.

Az alapján már sokkal inkább lehetne, hogy mondjuk van-e magyarországi bejelentett állandó lakcíme vagy sincs. De azt hiszem, jelenleg ezt nem feltétel.


szer. ápr. 11, 2012 8:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
TargeT írta:
Az uniós nyugdíjasoknak meg kénytelenek vagyunk ugyanazt a kedvezményt megadni, mert valahogy ez jön ki a diszkrimináció tilalma alapelvből.


OFF

És miért lenne diszkrimináció?
A nyugdíjasok azért kapják ezt a kedvezményt, mert 40-50 éve fizetik már az adót, ide MO-ra (persze vannak kivételek, de azért nagy százalékban így van). A hozzánk csatolt unió nyugdíjasai pedig soha semmilyen adót nem fizettek ide (biztos itt is van kivétel, de ez is elenyésző), tehát hol itt a diszkrimináció?

Ezzel együtt sem értek egyet az ingyen utazás kedvezményével, de ha valakinek mindenképpen adni akarják, akkor inkább a hazai nyugdíjasnak, ne a külföldinek...

/OFF


szer. ápr. 11, 2012 7:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Gondolom csekkdíj ügyben az NMHH sem véletlen vizsgálódik, és kérte fel egyeztetésre az MT-t. Azonkívül, hogy etikátlan, diszkriminatív, még jogtalan is, ugyanis a kiküldött levelek kétoldalú szerződésmodosításról írnak. Azt pedig mindkét félnek egyaránt alá lell írni. Ha pedig egyoldalú módosítás, akkor az ellentmond a levélbel leírtaknak. Ez utóbbi esetben több formai hiba is van, ahogy a médiabiztos jogászi hivatala kérdésemre tájékoztatott.


kedd ápr. 10, 2012 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
asdf_ írta:
Monetelhez: nem tudom mennyire mentel bele anno a temaba, de ha igen, tudod, hogy mennyire szanalmasan luzer volt az eredetileg szallitott rendszer. Gyakorlatilag nulla vedelme volt, nem csoda, hogy pikkpakk megboritottak (ettol persze meg mindig minalunk csinaltak eloszor, ez tagadhatatlan)
ON
Akkoriban eléggé benne voltam.
Ne haragudj, de ELEVE arra alapozni, hogy az emberek úgyis csalnak, az eleve bűnösnek tartás az eléggé megalázó számomra. Nem akarok nagy szavakat használni, hogy kikérem magamnak, de valahogy mégis így van.

Az a baj, hogy ez a hozzaallas egeszen addig tud megallni, amig ezt a -nem biztonsagos- termeket egy masik cegnek -valoszinuleg igen jelentos osszeg elleneben- el nem adom, mikozben a vasarlo azt hiszi, hogy az biztonsagos. Ekkor ugyanis kutya kotelessegem biztonsagos rendszert szallitani, nem pedig olyat, amit unatkozo kozepiskolas elektrosok megzuznak, mert olyan szintu vedelem van benne (illetve hat epp ez az, hogy nem volt benne semmi se). Persze lehet **** is, aztan majd karteritest fizetni (mas kerdes, hogy a matav pontos osszeget itt nem tudott volna bizonyitani, maximum csak trendet, amit aztan vagy a kartyas telefonalas elterjedese indokolt, vagy a csalasok).
En mondjuk a mai napig csodalkozom, hogy nehol a tobbutazasos tomegkozlekedesi jegy/napijegy meg mindig magnescsikos, az se elne sokaig nalunk (bar persze azt is meg lehet ugy csinalni, hogy jo legyen).


kedd ápr. 10, 2012 8:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Vizsla írta:
....bla-bla-bla....
Lesz.rom a diszkriminációt.
Nekem az a dolgom, hogy a szerződést (amit mindketten aláírtunk, a szolgáltató is és én is), azt ők is és én is betartsuk a legelső ponttól a legutolsóig.

Ha ők aláírták, hogy szolgáltatnak nekem, akkor szolgáltatni kötelesek.
Ha értesítettek legalább 30 nappal a - számomra negatív - ÁSZF-változtatás előtt (mert jogszabály erre kötelezi őket) és lehetővé tették, hogy a változás nem tetszése esetén szerződést bonthassak, mehessek más szolgáltatóhoz, akkor szerződést bontok és megyek máshoz.
Ha nem bontok, akkor elfogadom pofa alapállással a módosítást, hiszen volt 30 napom a döntésre.
Ha én aláírtam, elfogadtam, tudomásul vettem, hogy az előzetesen igénybe vett szolgáltatás ellenértékét utólag milyen határidőig KELL megfizetnem, akkor - értelmes ember lévén - megértettem, ez milyen fizetési feltételeket/határidőket jelent. És eszembe nem jut, hogy a késve (a beérkezés napján befizetés már késve befizetés, főleg többnapos ünnep előtt, ezt mindenki tudja jól) befizetett számlám miatt rám JOGOSAN kirótt késedelmi kamat miatt felháborodjak és diszkriminációt kiabáljak szerte a világba...

Az pedig, hogy a többet fizetőknek, a nagyfogyasztóknak (nemritkán igen komoly!) kedvezmények járnak, az megint vastagon az irigykedés kategória, annak a korrektséghez ismét semmi köze.


hétf. ápr. 09, 2012 23:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Monetelhez: nem tudom mennyire mentel bele anno a temaba, de ha igen, tudod, hogy mennyire szanalmasan luzer volt az eredetileg szallitott rendszer. Gyakorlatilag nulla vedelme volt, nem csoda, hogy pikkpakk megboritottak (ettol persze meg mindig minalunk csinaltak eloszor, ez tagadhatatlan)
ON
Akkoriban eléggé benne voltam.
Ne haragudj, de ELEVE arra alapozni, hogy az emberek úgyis csalnak, az eleve bűnösnek tartás az eléggé megalázó számomra. Nem akarok nagy szavakat használni, hogy kikérem magamnak, de valahogy mégis így van.

A megalkotók nem gondoltak arra, hogy embernek juthat olyan eszébe, hogy nem fizet valami olyanért, aminek élvezte a hasznát. És korrekt országban, olyan korrekt országban, ahol ma is jól (SOKKAL JOBBAN) élnek az emberek, mint nálunk, ott működött hibátlanul évekig!

Nekem eszembe nem jutna olyan, hogy valamiért, amit élveztem, igénybe vettem, hasznát szedtem, azért ne fizessem ki azonnal, ahogy kell a másnak járó pénzt. A korrekt (ill. annak látszani akaró) ember mindig összeegyezteti a lehetőségeit az igényeivel. Ha van pénzem rá, telefonálok. Ha nincs, akkor nem telefonálok. ha van pénzem benzinre/parkolásra, megyek autóval. Ha nincs, megyek BKV-val, vagy ha jegyre sincs pénzem, akkor megyek gyalog.

De ugyanígy igen kínosan ügyelve elvárom azt is, hogy nekem megfizessék, ugyanilyen precizitással azt a pénzt, amiben előzetesen megegyeztünk. Nem többet, csak annyit. De annyit igen!

És nagyon lenézem azt az embert, aki egy 3.265 Ft-os csekket azért nem fizet be a kézhez kapásakor, mondjuk adott hó 11-én azonnal (pedig megtehetné, mert a befizetési határidő napján sem lesz sem több ideje, sem több pénze rá), mert a határidő majd csak 10 nap múlva jár le. És nehogy már hamarabb fizessen be valamit is, mint ahogy az legutolsó határidős. Elvégre 10 nap alatt a számláján addig kamatozik ez az összeg 5,80 Ft-ot!!!


hétf. ápr. 09, 2012 23:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
OFF
Dehogynem lehetett felmerni, erre volt a regisztracios jegy (identol mar nincs, mert 1-2 ev alatt osszejott annyi info, amennyibol most elvannak egy ideig)
2010-es adat: Márciusban a MÁV-START, a GYSEV és a 24 Volán járataira összesen több mint 3 millió regisztrációs jegyet adtak ki. A Volán-társaságoknál az összes kiadott menetjegy negyede, a vasúttársaságoknál 16 százaléka volt regisztrációs jegy. Döntő többségét, mintegy 85-90 százalékát a 65 év felettiek váltották, az utazók pedig jellemzően 20 kilométer alatti távolságot tettek meg buszon vagy vonaton.
Saccperkb szamolas alapjan ez ugy 1, 1.5, 2 milliard forint. Havonta. Es ebben meg nincs benne a BKV, es a helyi kozlekedesi tarsasagok, melyek esetleg megadjak ugyanezt a kedvezmenyt.
A full kedvezmeny megszuntetesevel en is egyetertenek, de gyorsan hozzatennem, hogy ennel sokkal sokkal nagyobb rendnrakasra lenne szukseg a BKV kornyeken. Az meg egyenesen nonszensz, hogy legalabb tiz **** eve elektromos kapuknak kene lennie a metron, olyat is olvastam, hogy a 4-es metrot ugy terveztek, hogy nem lesz ott kapu (WTF?!?), ehelyett parszaz ember acsorog a mozgolepcsok elott, akinkek kb. BARMIT mutathatsz...

Monetelhez: nem tudom mennyire mentel bele anno a temaba, de ha igen, tudod, hogy mennyire szanalmasan luzer volt az eredetileg szallitott rendszer. Gyakorlatilag nulla vedelme volt, nem csoda, hogy pikkpakk megboritottak (ettol persze meg mindig minalunk csinaltak eloszor, ez tagadhatatlan)
ON


hétf. ápr. 09, 2012 9:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
Ne haragudj, aki nem érti a leírt szöveget, azzal teljesen értelmetlen vitatkozni, mert...
Ha csekket kapsz, és a két meghatározott módon fizeted be, akkor van a 127 Ft. Mert van rajta költségük. És azért mindig a következő havi számlán jelenik meg, mert biztosítják a lehetőséget, hogy ha csekket kértél, de valamelyik ingyenes megoldással akarod befizetni valaki, akkor megtehesd.
Ott van 6 fajta díjmentes befizetési mód. Lehet választani. Arra nem áll rá a szemed, úgy tűnik. Csak a rosszra...

Szomorú, hogy pont én kell elmondjam Neked, de az a helyzet, hogy az állam fejőstehénnek tekinti a távközlési szolgáltatókat. Mert nyereségesek voltak, ment nekik szépen, nosza, fizessenek már be pártízmilliárdot gyorsan! Persze szolgáltatónként!
A szolgáltatók pedig igyekeznek költségeket optimalizálni, olyan megoldások felé terelve az előfizetőket, ami mindkettőjüknek olcsóbb.
Hálás lennék, ha alaposabbn olvasnád el, amit az ember ír, és nem csak felületes olvasás után írnád a fennkölt válaszaidat. Nem siet senki, ha válaszolni szeretnél, van időd összeszedni a gondolataid. Ezt rontják el az ügyfélszolgálatosok is: elektronikus levélben küldött bejelentésre sitty-sutty küldik a válaszaikat, amik az esetek nagy %-ában nem állják meg a helyüket. És akkor megy a reply, hogy ha pontatlan infora vagyok kíváncsi, akkor majd hívom az IVR-t. Mivel azonban e-mailben ment a kérés/kérdés, tegyék már meg, hogy alaposabban utánajárnak, ha én vettem a fáradtságot és alaposabban összeszedtem a gondolataimat.

Szóval, ahogy az elején is írtam: le van írva a hűség: az 24 hónap. És azt is odaírtam, hogy még a hűség lejárta előtt, a 21. hónaptól is vehettem telefont, és akkor még ott volt a részletfizetés. És ez az utóbbi opció tűnt el a webshopról. És ezzel van a probléma, meg az emelt árról.

Örülök, hogy vannak ilyen jól fizető, sokat fogyasztó ismerőseid, de ez eltérés a témától:
- továbbra is a diszkrimináció van napirenden
- valamint celebek is kaphattak ingyen iPhonet, sőt LTE-s modemet is, de most egyikről sem volt szó.
- a leendő vásárló félre van tájékoztatva a részletfizetés és a vásárláskori ár kapcsán.

Ami a felületességedet bizonyítja, íme egy részlet a T-Home-os számláról:
Idézet:
"2012. május 1-jétol a postán, postai utalványon (sárga csekken) befizetett T-Home- és T-Mobile-számlák, valamint a személyes ügyfélkapcsolati pontokon – T-Pontokban befizetett számlák után tranzakciós költséget számítunk fel"
Vagyis pont ugyanaz lesz, mint a Telenornál. Úgyhogy lehet, hogy igazad van, és kár azzal vitatkozni, aki nem érti a leírt szöveget... Hogy is szoktad mondani? Egy bizonyos szintre nem szabad lesüllyedni, nehogy rutinnal legyőzzenek... (szándékosan nem idézem szóról-szóra)

Ami pedig a hangpostát illeti: ez egy olyan aduásza volt a T-nek, ami megkülönböztette az előfizetőit a többi cégtől. Mint a KAP program esetében a bármire felhasználható feltöltési jóváírás. Ezért kitüntett bánásmódban részesült az előfizető a kokurenciához képest. De engedd meg nekem, hogy ne írjak dícsérő sorokat egy gyalázó topicba.

M.o.-on úgyis az a divat, ha nem keresi meg a fogyasztó az ügyfélszolgálatot, akkor meg van elégedve, akkor a cég mindent jól csinál. Ha gond van, csak akkor szól. Így én sem fogom a dícsérő topicot teleírni, pedig tudnám mivel. Egyelőre fontosabb, hogy a hátrányos intézkedésekre megoldás szülessen, mint egy jól működő valamit ingyen hirdessek.

A szolgáltató bevétele mind az EU-s roamingból, és elvben az NMHH végződtetési díjcsökkentéséből adódóan folyamatosan csökken. Ám amíg az államnak érdeke, hogy a szolgáltatónak nagy bevétele legyen (ÁFA+különadó), addig senki sem fogja kényszeríteni a céget, hogy az NMHH intézkedései a végfelhasználói árakban is megmutatkozzanak. Úgyhogy nem sajnálom őket a csekkdíj miatt.

Szeretném, ha ezentúl azt is kiszámláznák előfizetőkre vetítve, hogy a takarító Julika néni napi védőitala mennyibe került, és hogy hány izzót kell cserélni az ügyfélszolgálatosok feje felett, hogy lássák az asztalukat. Ha már az áramszámlán is tételesen fel van sorolva a szénátalakítási díj, és ha már a személyes befizetési és a sárga csekk díját is átháríthatják rám. Ja, majd elfelejtettem: a lobbi pénzt se felejtsék el előfizetőre levetíteni.

Egyébként csodálkozom, hogy a CIB ATM-nél még nem vezették be a T csoport számláinak a befizetési lehetőségét. Egyedi lenne, és végre valami, amin nem OTP függő.


hétf. ápr. 09, 2012 9:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Na jó, de azért van példa visszaélésekre külföldön is.
Pl. Steve Jobs is vonalas telefonok hekkelésével, ingyen telefonálással is foglslkozott kezdetben az USA-ban. És nagyon nem volt egyedül.

Az uniós nyugdíjasoknak meg kénytelenek vagyunk ugyanazt a kedvezményt megadni, mert valahogy ez jön ki a diszkrimináció tilalma alapelvből.
Vagy mindenknek, vagy senkinek. Utóbbihoz még nem volt politikai bátorság, de még azt se nagyon lehetett felmérni, hogy hányan és milyen viszonylatokban utaznak ingyen.


hétf. ápr. 09, 2012 4:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Nekem tovabbra is az a bajom ezzel a tortenettel, hogy az eddig a havi elofizetesi dijban foglalt dolgot nem kedvezmenykent nyujtanak azoknak, akik nem veszik igenybe, hanem buntetodijat fizettetnek azzal, aki igen. Tehat lenyegeben arat emelnek (tegyek, de ***** meg, akkor emeljenek arat, majd ra 3 honapra kedvezmenyezzek a csekkdijat a nem csekkezoknek, vagy valami es akkor legalabb a latszatja megvan).
Mert ez igy, joparunkat tenyleg marhara nem tud izgatni, mert tenyleg meg lehet oldani netbank, CSBM, automatan befizetni stb. De addig, amig a telenor csak mobilszolgaltatokent tette meg, addig joval kevesebb erre erzekeny ugyfelet erintett (ha erintett egyaltalan) a csekkdij.
Ellenben a T orszagosan szolgaltat madzagos telefont (szamtalan idos embernek ez a koldokzsinor a csaladhoz, mert a mobiltelefont nem latja, nem tudja hasznalni, stb. -jo, tudom, meg itt meg tudjuk paran (de aztan rajtunk kivul senki), hogy van drotos telefon kinezetu mobiltelefon ami talan meg kamu vonalhangot is ad a kezibeszelo felemelesekor, a csalad meg toltogetheti tavolrol a benne levo prepaidet), szolgaltat meg kabeltv-t (alapcsomag szinten bejatszhat), aramot, meg gazt. Igy emiatt itt azert k***a mas a leanyzo fekvese a Telenorhoz kepest, a ketto egyaltalan nem osszehasonlithato. Szamtalan keves penzbol elo, gondolom elsosorban videki, idos embert erint ez hatranyosan nem is csoda, hogy a nyugdijasszervezetek kezdtek el akciozni (csodalkozom is amugy, hogy az Egyenlo Banasmod Hatosag meg nem ugrott neki a temanak). Egy normalis orszagban mondjuk meg lehetne csinalni (bar en a T helyeben meg most is beprobalkoznek vele, mielott jol megutik a bokajukat), hogy a T a nyugdijasoknak elengedne a csekkdijat, de nalunk ugyis csak az lenne belole, hogy a nagymamira iratna a fel orszag a telefont...

A végén írtad a lényeget.
Sajnos el...ott ország lettünk.
MINDEN, ami működik tucatnyi országban korrekten, az nálunk befullad.

Írtam már itt a fórumban, amikor a francia Monétel behozta Magyarországra a telefonkártyát, mint készpénzkímélő szolgáltatást, kezdtek megjelenni szép számmal a kártyás fülkék, akkor már Németországban és Franciaországban működött 5-6 éve gond nélkül, használták tízmilliók korrekten.
Nálunk élt nem egész 2 hónapot az eredeti kártya-koncepció, addigra tele lett az ecseri végtelenített és önmagát feltöltő kártyákkal, jó pénzért... Súlyos milliókat kellett a biztonság fokozására fordítani.
Ezek után csodálkozunk, hogy ha külföldön valaki megtudja rólunk, hogy magyarok vagyunk, akkor kerüli a társaságunkat?

Nem kenyerem a politizálás, de megjegyzem, egyetlen tényleg tehetős ország sem utaztatja ingyen a nyugdíjasait, az pedig, hogy az EU VALAMENNYI nyugdíjasa ingyen utazhat NÁLUNK, az egyszerűen nevetséges...


hétf. ápr. 09, 2012 0:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
daysleeper írta:
Macika írta:
Akkor nem értem, mit lobogtatod, hogy LEJÁRT a hűség??????
A hűség nem járt le, hanem a szolgáltató JÓFEJSÉGBŐL engedi 3 hónappal hamarabb a készülékvásárlást.

Bocsánat, hangposta helyett ügyfélszolgálatot írtam...


Gondolom pl januarban lejart a 2 eves huseg, de elotte, mar novembertol vehetett volna keszuleket.

Nyilvánvalóan így volt, csak akkor ne azt írja, hogy lejárt...

A szolgáltatóknak jogában áll, hogy ne mindenkinek azonos áron adjon új készüléket. Van egy nyomdász jóbarátom, 1997 óta ugyanaz a száma, T-mobilos végig, azóta havi 35-50 rugót hagy ott náluk. Minden hónapban.
A számlafizetési fegyelme példás, hétfőn jön a csekk, másnap, kedden be van fizetve. Most legutóbb INGYEN kapott iPhone 4S-t (pedig még volna 3 hónapja a hűségből). Előtte a megjelenés napjaiban szintén INGYEN iPhone 4-et.

Így megy ez...

Egyszerűen el kell fogadni, hogy MINDENKI annak kedvez, akitől több pénzt lát.
Nem mindenki így csinálná??? Nem jogosan várja el az az illető, aki évente 5-600e Ft-ot ott hagy egy mobilszolgáltatónál, hogy kiemelten kezeljék, szemben azzal, aki a 2.500 Ft-os kötelező havidíjat igyekszik beosztani, így 1 évben ott hagy mintegy 30e Ft-ot???

Persze, nem akarok igazságtalanul (és főleg ismeretlenül) megbántani senkit, csak azt akartam kihozni belőle, hogy ha valaki rendesen fogyaszt és korrekten, mindig időben fizet, magáról azt a képet alakítja ki, hogy megbízható partner, az mindig (még manapság, a nagy sz.rban is) kap lehetőséget, kedvezményeket rendesen. Nem kell hozzá havi 40rugós számla, hogy emberszámba vegye a szolgáltató, csak a korrektség.


vas. ápr. 08, 2012 23:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Nekem tovabbra is az a bajom ezzel a tortenettel, hogy az eddig a havi elofizetesi dijban foglalt dolgot nem kedvezmenykent nyujtanak azoknak, akik nem veszik igenybe, hanem buntetodijat fizettetnek azzal, aki igen. Tehat lenyegeben arat emelnek (tegyek, de ***** meg, akkor emeljenek arat, majd ra 3 honapra kedvezmenyezzek a csekkdijat a nem csekkezoknek, vagy valami es akkor legalabb a latszatja megvan).
Mert ez igy, joparunkat tenyleg marhara nem tud izgatni, mert tenyleg meg lehet oldani netbank, CSBM, automatan befizetni stb. De addig, amig a telenor csak mobilszolgaltatokent tette meg, addig joval kevesebb erre erzekeny ugyfelet erintett (ha erintett egyaltalan) a csekkdij.
Ellenben a T orszagosan szolgaltat madzagos telefont (szamtalan idos embernek ez a koldokzsinor a csaladhoz, mert a mobiltelefont nem latja, nem tudja hasznalni, stb. -jo, tudom, meg itt meg tudjuk paran (de aztan rajtunk kivul senki), hogy van drotos telefon kinezetu mobiltelefon ami talan meg kamu vonalhangot is ad a kezibeszelo felemelesekor, a csalad meg toltogetheti tavolrol a benne levo prepaidet), szolgaltat meg kabeltv-t (alapcsomag szinten bejatszhat), aramot, meg gazt. Igy emiatt itt azert k***a mas a leanyzo fekvese a Telenorhoz kepest, a ketto egyaltalan nem osszehasonlithato. Szamtalan keves penzbol elo, gondolom elsosorban videki, idos embert erint ez hatranyosan nem is csoda, hogy a nyugdijasszervezetek kezdtek el akciozni (csodalkozom is amugy, hogy az Egyenlo Banasmod Hatosag meg nem ugrott neki a temanak). Egy normalis orszagban mondjuk meg lehetne csinalni (bar en a T helyeben meg most is beprobalkoznek vele, mielott jol megutik a bokajukat), hogy a T a nyugdijasoknak elengedne a csekkdijat, de nalunk ugyis csak az lenne belole, hogy a nagymamira iratna a fel orszag a telefont...


vas. ápr. 08, 2012 22:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 11, 2007 2:59
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
Akkor nem értem, mit lobogtatod, hogy LEJÁRT a hűség??????
A hűség nem járt le, hanem a szolgáltató JÓFEJSÉGBŐL engedi 3 hónappal hamarabb a készülékvásárlást.

Bocsánat, hangposta helyett ügyfélszolgálatot írtam...


Gondolom pl januarban lejart a 2 eves huseg, de elotte, mar novembertol vehetett volna keszuleket.


vas. ápr. 08, 2012 22:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Vizsla írta:
joc_ írta:
PÉLDÁUL a Telenor ÁSZF nem ezt tartalmazza, sem a weboldaluk nem ezt állítja.
http://www.telenor.hu/upload/letoltes/p ... 7-post.pdf 9.4. pont a 194-195. oldalon, illetve http://www.telenor.hu/aktualis-szamlazas/ "Mit jelent a számlámon a telefonszámla befizetési díj?"
Így igaz! Ő volt az első cég, aki pénzt szed be akkor, ha az orra elé viszed a pénzt személyesen. Még akkor is, ha kártyával fizetsz. Ez az, ami undorító, és ez az, amit átvesz most a T csoport is.

Ne haragudj, aki nem érti a leírt szöveget, azzal teljesen értelmetlen vitatkozni, mert...
Ha csekket kapsz, és a két meghatározott módon fizeted be, akkor van a 127 Ft. Mert van rajta költségük. És azért mindig a következő havi számlán jelenik meg, mert biztosítják a lehetőséget, hogy ha csekket kértél, de valamelyik ingyenes megoldással akarod befizetni valaki, akkor megtehesd.
Ott van 6 fajta díjmentes befizetési mód. Lehet választani. Arra nem áll rá a szemed, úgy tűnik. Csak a rosszra...

Szomorú, hogy pont én kell elmondjam Neked, de az a helyzet, hogy az állam fejőstehénnek tekinti a távközlési szolgáltatókat. Mert nyereségesek voltak, ment nekik szépen, nosza, fizessenek már be pártízmilliárdot gyorsan! Persze szolgáltatónként!
A szolgáltatók pedig igyekeznek költségeket optimalizálni, olyan megoldások felé terelve az előfizetőket, ami mindkettőjüknek olcsóbb.

Komolyan, azokat, akik állandóan elégedetlenek, kiköltöztetném egy jól menő országba (Svájc, Norvégia, hasonlók), hogy tanuljanak egy kis jómodort, önuralmat. Hogy megtanulják, mitől élnek jól azokban az országokban. Mert nem attól, hogy sokat keresnek. Hanem attól, hogy keveset költenek, takarékosak.

Ugye ismeri mindenki a történetet, hogy hogyan alakult ki Skócia?
Bizony, a svábok kiközösítették maguk közül a pazarlókat és elzavarták őket, egészen a szigetig!!!


vas. ápr. 08, 2012 21:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Vizsla írta:
Macika írta:
12 hónapos hűség volt a kártyán? Mert nem értem, milyen "21. hónap óta" időpontról írsz...

Az ügyfélszolgálat fizetőssé tételében csak követi (évekkel lemaradva) a többieket a T-mobile.
Az üzletben történő befizetésért elvileg egyik szolgáltató sem számol fel külön díjat, KIVÉVE, ha késedelmes a befizetés. Ez esetben az előzetesen megállapított késedelmi kamat jár nekik.

Az, hogy az újaknak mindig több kedvezmény jár, az úgy van, mióta világ a világ. Itthon is, külföldön is. Vissza kell adni az előfizetést és venni újat. Ha nem volt semmi a hűségidő alatt (késedelmes fizetés, hasonlók), akkor simán vehet új előfizetést, kedvezménnyel.
???Milyen "ügyfélszolgálat fizetőssé tételére" gondolsz?
24 hónapos volt a hűség, és a 21. hónaptól már be tudtam tenni telefont a kosárba, 4 ezerrel drágábban, mint az akciós ár.
Van olyan lezárt tarifa, amitől nem szívesen vállnál meg... Ezért nem játszik az új kártya megvétele.

Egyébként megint csak azt látom, válaszod a meglévő rendszert szolgálja, és nem az ellen szól fel.

Akkor nem értem, mit lobogtatod, hogy LEJÁRT a hűség??????
A hűség nem járt le, hanem a szolgáltató JÓFEJSÉGBŐL engedi 3 hónappal hamarabb a készülékvásárlást.

Bocsánat, hangposta helyett ügyfélszolgálatot írtam...


vas. ápr. 08, 2012 18:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
12 hónapos hűség volt a kártyán? Mert nem értem, milyen "21. hónap óta" időpontról írsz...

Az ügyfélszolgálat fizetőssé tételében csak követi (évekkel lemaradva) a többieket a T-mobile.
Az üzletben történő befizetésért elvileg egyik szolgáltató sem számol fel külön díjat, KIVÉVE, ha késedelmes a befizetés. Ez esetben az előzetesen megállapított késedelmi kamat jár nekik.

Az, hogy az újaknak mindig több kedvezmény jár, az úgy van, mióta világ a világ. Itthon is, külföldön is. Vissza kell adni az előfizetést és venni újat. Ha nem volt semmi a hűségidő alatt (késedelmes fizetés, hasonlók), akkor simán vehet új előfizetést, kedvezménnyel.
???Milyen "ügyfélszolgálat fizetőssé tételére" gondolsz?
24 hónapos volt a hűség, és a 21. hónaptól már be tudtam tenni telefont a kosárba, 4 ezerrel drágábban, mint az akciós ár.
Van olyan lezárt tarifa, amitől nem szívesen vállnál meg... Ezért nem játszik az új kártya megvétele.

Egyébként megint csak azt látom, válaszod a meglévő rendszert szolgálja, és nem az ellen szól fel.


vas. ápr. 08, 2012 17:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
joc_ írta:
PÉLDÁUL a Telenor ÁSZF nem ezt tartalmazza, sem a weboldaluk nem ezt állítja.
http://www.telenor.hu/upload/letoltes/p ... 7-post.pdf 9.4. pont a 194-195. oldalon, illetve http://www.telenor.hu/aktualis-szamlazas/ "Mit jelent a számlámon a telefonszámla befizetési díj?"
Így igaz! Ő volt az első cég, aki pénzt szed be akkor, ha az orra elé viszed a pénzt személyesen. Még akkor is, ha kártyával fizetsz. Ez az, ami undorító, és ez az, amit átvesz most a T csoport is.


vas. ápr. 08, 2012 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
Az üzletben történő befizetésért elvileg egyik szolgáltató sem számol fel külön díjat, KIVÉVE, ha késedelmes a befizetés. Ez esetben az előzetesen megállapított késedelmi kamat jár nekik.
PÉLDÁUL a Telenor ÁSZF nem ezt tartalmazza, sem a weboldaluk nem ezt állítja.
http://www.telenor.hu/upload/letoltes/p ... 7-post.pdf 9.4. pont a 194-195. oldalon, illetve http://www.telenor.hu/aktualis-szamlazas/ "Mit jelent a számlámon a telefonszámla befizetési díj?"


vas. ápr. 08, 2012 17:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Vizsla írta:
Üdv All!

Valaki tud értelmes magyarázattal szolgálni, hogy egy lejárt hűségnyilatkozatú kártyára mi a bánatért nem lehet kamatmentes részletre telefont venni és miért kell még büntetni az előfizetőt 2-4 ezer forintos plusz marginnal a mindenkori publikus akciós árhoz képest? A kártya nem aranykártyás és nem is platina. Egyszerűen csak lejárt nála a hűség, aktív a készülékváltás gomb, a 21. hónap óta. A feature még megvolt novemberben, még a hűség lejárta előtt.

Azóta a szolgáltató mossa kezeit, ha részletre akarsz venni telefont, vegyél új telefonszámmal.

Nooormális?

Aki utcáról jön be az üzletbe, kap akciós árat? A webshopban meg további kedvezményt?
Meg kap részletfizetést?
Akinek meg lejárt a hűsége, az meg egyiket sem?

Állítólag január közepén iktatták ki a webshopban azt a featuret, hogy "kék" színű előfizetőket lejárt hűség mellett olyan üzletpolitikai lépéssel diszkriminálnak, hogy nem vehet telefont sem részletre, sem akciós áron.

Pedig mi az amit megtalálsz a honlapon? Hogy aki aranykártyás, az még az akciós árnál is olcsóbban vehet telefont. Ez nem aranykártyás, emiatt elvárom a sima akciós árat.
Mit hirdet még az oldaluk? A részletfizetést, melynél a lakossági szegmensben az oldal egyetlen tájékoztatójából sincs kizárva a "kék" kártyás ügyfél.

Ötlet?

Más: miért ilyen ad-hoc jellegű a Távszámla számlaképeinek megjelenése? Már a hónap második napja óta tudom mi a végösszeg meg a határidő a My T-Mobile-ból, de a számlakép sehol. A távszámla ügyfélszolgálata sosem áll a helyzet magaslatán (egyrészt bemutatkozni sem képesek, másrészt tele szájjal veszik fel a telefont, sebaj...).

Más2: ne csak a csekkbefizetési díjat nézzétek, hanem a hangposta díjmentességének megszüntetését is májustól. Valamint a Mozaik díjcsomagok bevezetését, melyek a Médiamánia magasabb díjú változatai. Még szerencse, hogy nem kerültek kivezetésre.

Egyébként a fogy.védnek azt az opciót kéne meglovagolnia a mobilszolgáltatók esetében, hogy üzletben történő befizetésért semmilyen fizetési mód (kp/kártya) esetén ne számíthasson fel díjat. A sárga csekkes megoldás meg kidumálható a szolgáltató oldaláról, ezért is vezették be.

12 hónapos hűség volt a kártyán? Mert nem értem, milyen "21. hónap óta" időpontról írsz...

Az ügyfélszolgálat fizetőssé tételében csak követi (évekkel lemaradva) a többieket a T-mobile.
Az üzletben történő befizetésért elvileg egyik szolgáltató sem számol fel külön díjat, KIVÉVE, ha késedelmes a befizetés. Ez esetben az előzetesen megállapított késedelmi kamat jár nekik.

Az, hogy az újaknak mindig több kedvezmény jár, az úgy van, mióta világ a világ. Itthon is, külföldön is. Vissza kell adni az előfizetést és venni újat. Ha nem volt semmi a hűségidő alatt (késedelmes fizetés, hasonlók), akkor simán vehet új előfizetést, kedvezménnyel.


vas. ápr. 08, 2012 16:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Üdv All!

Valaki tud értelmes magyarázattal szolgálni, hogy egy lejárt hűségnyilatkozatú kártyára mi a bánatért nem lehet kamatmentes részletre telefont venni és miért kell még büntetni az előfizetőt 2-4 ezer forintos plusz marginnal a mindenkori publikus akciós árhoz képest? A kártya nem aranykártyás és nem is platina. Egyszerűen csak lejárt nála a hűség, aktív a készülékváltás gomb, a 21. hónap óta. A feature még megvolt novemberben, még a hűség lejárta előtt.

Azóta a szolgáltató mossa kezeit, ha részletre akarsz venni telefont, vegyél új telefonszámmal.

Nooormális?

Aki utcáról jön be az üzletbe, kap akciós árat? A webshopban meg további kedvezményt?
Meg kap részletfizetést?
Akinek meg lejárt a hűsége, az meg egyiket sem?

Állítólag január közepén iktatták ki a webshopban azt a featuret, hogy "kék" színű előfizetőket lejárt hűség mellett olyan üzletpolitikai lépéssel diszkriminálnak, hogy nem vehet telefont sem részletre, sem akciós áron.

Pedig mi az amit megtalálsz a honlapon? Hogy aki aranykártyás, az még az akciós árnál is olcsóbban vehet telefont. Ez nem aranykártyás, emiatt elvárom a sima akciós árat.
Mit hirdet még az oldaluk? A részletfizetést, melynél a lakossági szegmensben az oldal egyetlen tájékoztatójából sincs kizárva a "kék" kártyás ügyfél.

Ötlet?

Más: miért ilyen ad-hoc jellegű a Távszámla számlaképeinek megjelenése? Már a hónap második napja óta tudom mi a végösszeg meg a határidő a My T-Mobile-ból, de a számlakép sehol. A távszámla ügyfélszolgálata sosem áll a helyzet magaslatán (egyrészt bemutatkozni sem képesek, másrészt tele szájjal veszik fel a telefont, sebaj...).

Más2: ne csak a csekkbefizetési díjat nézzétek, hanem a hangposta díjmentességének megszüntetését is májustól. Valamint a Mozaik díjcsomagok bevezetését, melyek a Médiamánia magasabb díjú változatai. Még szerencse, hogy nem kerültek kivezetésre.

Egyébként a fogy.védnek azt az opciót kéne meglovagolnia a mobilszolgáltatók esetében, hogy üzletben történő befizetésért semmilyen fizetési mód (kp/kártya) esetén ne számíthasson fel díjat. A sárga csekkes megoldás meg kidumálható a szolgáltató oldaláról, ezért is vezették be.


vas. ápr. 08, 2012 15:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
5 év az elévülés, ami után jogosnak ugyan jogos lehet egy követelés, de törvény által már be nem hajtható.
Az nem nagyon életszerű, hogy egy szolgáltatónak mondjuk 2 év után jut eszébe, hogy az egyszer már csoportos beszedési megbízással, banki tranzakcióval kifizetett telefonszámlát mégegyszer beszedje, vagy hiteles számlával kelljen bizonygatni valahol valamit.
Jó, a parkolójegy és büntetőcédula az valami kivétel volt. Meg esetleg lehet még visszamenőleges törvénykezés.
Említettem, hogy kezdtem megunni a telefon és mobilnet számlahegyeket, és pont akkor jött kapóra, hogy még fizetnek is érte, ha áttérek a távszámlára.
Eleinte még letöltöttem a PDF számlákat, de lassan már ez sem fog érdekelni.
A sárga csekkekről korábban folyamatosan leszoktam, már nincs kedvem, időm a postára járni sorbaállva befizetni, bár volt egy időszak, hogy direkt hagytam ilyet is.
A bankom ingyen utal, pláne nem gond, de már tőlük se jön papír alapú folyószámla kivonat.
Ott a netbank, és letölthető PDF-ben is a havi egyenleg. Sőt volt amikor ez pont jó volt, mert egyfajta befizetés igazolásához a sárga csekk vagy a folyószámla egyenleg fénymásolatát kérték.
Na mondtam, a jó édes ...., semmi közötök az egyéb pénzforgalmamhoz. Ezért a letöltött PDF számlaegyenlegből kitöröltem minden egyebet, meghagyva ami kellett.
Éppen fénymásolt papír alapú egyenleggel is meg lehetne oldani kitakarással, de sokkal macerásabban.


szer. márc. 14, 2012 22:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Arról nem beszélve, hogy onnan indultunk, hogy nem akarunk nagy papírhalmokat tárolgatni, erre jön az ötlet, hogy nyomtasd ki...


szer. márc. 14, 2012 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Laci_L írta:
joc_ írta:
... Hogyne. 18 hónapig tárolja. És utána mit is csinálsz vele további 3,5 évig? ...

Ez faxa. :cry:
Le kell tölteni, és valahogy eltárolni. Esetleg két helyen (HD + CD).
Vagy kinyomtatni (ez már saját költség).
Egyéb ötletem nincs.
Csak elektronikusan megőrizve hiteles. Ha kinyomtatod, az nem hiteles. Az pont annyira alkalmas bármire is, mintha az eredetit lefénymásolod magadnak.
De pont erről beszéltünk, csak ezek szerint nem olvastál vissza, csak a legutolsó hsz-t felcsípted.


szer. márc. 14, 2012 18:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
joc_ írta:
... Hogyne. 18 hónapig tárolja. És utána mit is csinálsz vele további 3,5 évig? ...

Ez faxa. :cry:
Le kell tölteni, és valahogy eltárolni. Esetleg két helyen (HD + CD).
Vagy kinyomtatni (ez már saját költség).
Egyéb ötletem nincs.


szer. márc. 14, 2012 17:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Laci_L írta:
joc_ írta:
... hogyan lehetséges nagy biztonsággal hosszú ideig archiválni/megőrizni, míg az elektronikusat nem...

A Díjnet tárolja a számlákat. Mellesleg öt évig kell megőrizni minden számlát.
Hogyne. 18 hónapig tárolja. És utána mit is csinálsz vele további 3,5 évig?
https://www.dijnet.hu/ekonto/control/sz ... k_kezelese


szer. márc. 14, 2012 17:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
joc_ írta:
... hogyan lehetséges nagy biztonsággal hosszú ideig archiválni/megőrizni, míg az elektronikusat nem...

A Díjnet tárolja a számlákat. Mellesleg öt évig kell megőrizni minden számlát.
A havonta küldött banki számlakivonaton is rajta van minden átutalás, kifizetés, csoportos beszedés. Végső soron az is egy igazolás.


szer. márc. 14, 2012 17:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Nagyjából így vagyok vele én is.

Ezzel együtt az ellenérzést megértem, hiszen egy papírszámlát hagyományosan tudjuk hogy hogyan lehetséges nagy biztonsággal hosszú ideig archiválni/megőrizni, míg az elektronikusat nem.

Példát mondok: akár ha CD-re kiírod évente, sem lehetsz benne biztos hogy mondjuk 4 év múlva visszaolvasható lesz, mint amennyire egy papír bizonylatban biztos lehetsz évtizedekig.


szer. márc. 14, 2012 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
mehet tavszamlara (figyelembeveve, hogy miket irtak nemregiben a tavszamlarol a homaron, nem biztos, hogy ez a legudvozitobb megoldas).


Nem tudom miket írtak róla, de én lassan egy éve a távhő és a közös költség kivételével minden egyebet (beleértve a trémobilos előfizetéseim) távszámlán keresztül intézek. Eddig nem volt semmi gond velük. Mondjuk távszámla előtt is mindig netbankos eseti átutalással fizettem ki a számlákat (sárgacsekkezen a postán a f....m), de elegem lett a méteres számlahalmok őrizgetéséből.


szer. márc. 14, 2012 11:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Jogos (felmerulo kerdesem, miert nem idobelyegeznek sajat maguk? vagy ez ilyen monopoliumfele, hogy csak par szerencses kivalasztott csinalhatja?) Mindenesetre az itt latott araktol kulonosebben nem dobtam hanyatt magam: http://srv.e-szigno.hu/menu/index.php?lap=arlista
Igen, csak megfelelő minősítési eljárás (NMHH) lefolytatása után lehet erre jogosultságot szerezni. Ennek az aláírásnak és időbélyegnek ugyanis jogi ereje is van.
Tudomásom szerint jelenleg Magyarországon 2 cég jogosult erre (Microsec, Netlock).


kedd márc. 13, 2012 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Jogos (felmerulo kerdesem, miert nem idobelyegeznek sajat maguk? vagy ez ilyen monopoliumfele, hogy csak par szerencses kivalasztott csinalhatja?) Mindenesetre az itt latott araktol kulonosebben nem dobtam hanyatt magam: http://srv.e-szigno.hu/menu/index.php?lap=arlista


kedd márc. 13, 2012 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Szamlalevel: boritek, nyomdazas, boritekolas, postakoltseg, csekktovabbitasi koltseg a postanak. Alsohangon 300-350 forint minima (asszem 88+afa+jutalektol indul a sarga csekk). Namost hogy ennel az elektronikus szamla a Magyar Telekom SAJAT tulajdonu es uzemeltetesu Tavszamla rendszereben dragabb lenne (de meg csak osszemerheto is), haaaaaaaaaaaaaat, ketsegeim vannak ;) Az, hogy masnak mennyiert csinaljak, az mas kerdes, elmu, upc stb. elott gondolom nyitva all a lehetoseg, hogy sajat e-szamla-rendszert uzemeltessenek.
Nem tudok róla, hogy a Magyar Telekom hiteles elektronikus aláírás kibocsájtó volna.
Ergo ezt saját magának (illetve másoknak) nem teheti meg.

Nem a fájl elkészítéséről és tárolásáról beszéltem, hanem a digitális aláírásról+időbélyegről. Ezt saját magának nem tudja elkészíteni.


kedd márc. 13, 2012 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Szamlalevel: boritek, nyomdazas, boritekolas, postakoltseg, csekktovabbitasi koltseg a postanak. Alsohangon 300-350 forint minima (asszem 88+afa+jutalektol indul a sarga csekk). Namost hogy ennel az elektronikus szamla a Magyar Telekom SAJAT tulajdonu es uzemeltetesu Tavszamla rendszereben dragabb lenne (de meg csak osszemerheto is), haaaaaaaaaaaaaat, ketsegeim vannak ;) Az, hogy masnak mennyiert csinaljak, az mas kerdes, elmu, upc stb. elott gondolom nyitva all a lehetoseg, hogy sajat e-szamla-rendszert uzemeltessenek.


kedd márc. 13, 2012 18:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Nekem csak az a bajom, ami mar a upc-nel meg a telenornal is volt, hogy ha en nem kerek papiralapu szamlat es mondjuk online fizetem be, legalabb felezzunk b+. Azon, amit ezzel sporolnak.
Egyszer ennek utánanéztem, és sajnos azt találtam, hogy (bármilyen meglepő is), az elektronikus számlakibocsájtás nem sokkal olcsóbb mint a papíralapú+postaksg. Ott ugyanis az elektronikus aláírással megy el a dolog, a hitelesítés és pláne az időbélyegzés az amit még nagy tömegben is "szabad szemmel jól érzékelhető" összegért adnak a hitelesítők. Szóval annak az ára nem 1-2 Ft. Úgyhogy azon sokat nem spórol meg a kibocsájtó.
Kis mennyiségű (mondjuk havi 1000 alatt) pedig kifejezetten és érzékelhetően drágább az elektronikus számlakibocsájtás mint a kinyomtatás+postázás.


kedd márc. 13, 2012 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
Nos igen, eddig belefért a számlába. Most meg nem fér bele, de nézzük a jó oldalát, emelhették volna 30-40 fillérrel mindenkinek a percdíját és maradt volna ingyen a sárga csekk.
Szerintem ez korrektebb, mint a percdíjemelés...

Akkor mar havidijat ~50 Ft-tal... Havi egyszeri tetel, en nem kevernem bele a percdijba :) De hat ez van, valsag van, valsagado is van, no meg a posta is allitolag egy nyereseges ceg, tudjuk jol, hogy nem kis osszegekert toljak ezt a sarga csekkezest...
Nekem csak az a bajom, ami mar a upc-nel meg a telenornal is volt, hogy ha en nem kerek papiralapu szamlat es mondjuk online fizetem be, legalabb felezzunk b+. Azon, amit ezzel sporolnak. Kedvezmeny helyett meg inkabb buntetes van a nep masik felenek, szoval tovabbra sem tartom tul korrektnek a dolgot.


kedd márc. 13, 2012 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Nincs linkem, a T honlapja aszf valtozasilag meg hasznalhatatlan (en sem talaltam meg a kozlemenyt, de mivel majus 1-tol szedik, lehet, hogy csak aprilis elsejen megy ki a kozlemeny, ugyfeleknek meg elotte kimegy a level, hogy ha nem tetszik, lehet felmodani). Szamlamellekletben volt.
Neten én sem találtam, 03.31 után teszik közzé az ASZF-ben. Online leszedtem apósom T-Home számláját. Valóban ott van a tájékoztató. Köszi.


kedd márc. 13, 2012 7:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
2012. majus 1-tol a sarga csekken valamint a T-Home pontokon befizetett T-Home es T-Mobile szamlak utan tranzakcios dijat vezetnek be, szamlankent 142,24 Ft-ot (112 netto). Mindezt termeszetesen a kornyezetvedelem jegyeben (muhahaha).

Akinek nem tetszik, utalhat vagy a nagy magenta tanacsat kovetve mehet tavszamlara (figyelembeveve, hogy miket irtak nemregiben a tavszamlarol a homaron, nem biztos, hogy ez a legudvozitobb megoldas).

Nos igen, eddig belefért a számlába. Most meg nem fér bele, de nézzük a jó oldalát, emelhették volna 30-40 fillérrel mindenkinek a percdíját és maradt volna ingyen a sárga csekk.
Szerintem ez korrektebb, mint a percdíjemelés...


kedd márc. 13, 2012 2:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
joc_ írta:
A történetnek nem szerves része a tavszamla.hu .
És még a CSBM sem feltétlen az egyetlen lehetséges kiút.

Viszont senki nem tiltja meg, hogy a(z akár papíralapú) számlát a saját bankodből (netbank...) akkor utald át, amikor akarod. És még csak nem is kell sorban állni a postán. Sem az ügyfélszolgálaton.

Tokmindegy, a lenyeg az, hogy egy olyan dolgot, mely eddig az elofizetesi dij tartalma volt (sarga csekk/ugyfelszolgalaton torteno befizetes) kivettek ebbol, es raterheltek jol az ugyfelre (akinek nem feltetlen van bankszamlaja, akinek nem feltetlen olyan bankszamlaja van, amibol dijmentes az utalas vagy a csbm, akinek esetleg nincs is internetje vagy nincs setakozelben egy bankautomata -ahol csak velelmezem, hogy be lehet fizetni a szamlat dijmentesen- stb. stb...).


hétf. márc. 12, 2012 23:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
... gondolom nem sokan allnak ugy manapsag, hogy a befizetem a csekket amikor tudom helyett batran ralocsolik a matavra, hogy vonja le, amikor akarja.

Egyszer úgyis ki kell fizetni. Limitet meg lehet adni a banknak, annál többet nem tudnak levonni. Se a Matáv, se senki.
A Díjnet csak a számlát kezeli (nálam az UPC-t), és küldi tovább, a bank fizeti a csoportos megbízással azt is.


hétf. márc. 12, 2012 21:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
A történetnek nem szerves része a tavszamla.hu .
És még a CSBM sem feltétlen az egyetlen lehetséges kiút.

Viszont senki nem tiltja meg, hogy a(z akár papíralapú) számlát a saját bankodből (netbank...) akkor utald át, amikor akarod. És még csak nem is kell sorban állni a postán. Sem az ügyfélszolgálaton.


hétf. márc. 12, 2012 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Ilyen dijnet.hu matav modra, hazilag, ha jol vagom. Nem kapsz fizikai szamlat, csak emailt, meg pdf-et, meg timestampes xml-t, aztan levonjak bankbol, kartyaval kifizetheted meg ilyesmik.
Bar a CSBM-mel ki lehet ezt kerulni tavszamla nelkul is, mas kerdes, hogy gondolom nem sokan allnak ugy manapsag, hogy a befizetem a csekket amikor tudom helyett batran ralocsolik a matavra, hogy vonja le, amikor akarja.


hétf. márc. 12, 2012 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
... mehet tavszamlara (figyelembeveve, hogy miket irtak nemregiben a tavszamlarol a homaron, nem biztos, hogy ez a legudvozitobb megoldas).

Ez mi a fene?

A csoportos beszedési megbízást ismerem, minden számlát így fizetek bankszámláról. Sárga csekkel nem sz*rakodok.


hétf. márc. 12, 2012 17:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Nincs linkem, a T honlapja aszf valtozasilag meg hasznalhatatlan (en sem talaltam meg a kozlemenyt, de mivel majus 1-tol szedik, lehet, hogy csak aprilis elsejen megy ki a kozlemeny, ugyfeleknek meg elotte kimegy a level, hogy ha nem tetszik, lehet felmodani). Szamlamellekletben volt.


hétf. márc. 12, 2012 17:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3052 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség