Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 14, 2024 14:48



Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 
levelezőprogram szűrővel 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Azt hiszem, megtaláltam a választ a freemail-en:
" 3.10. Lehet-e a [freemail] szerverrel IMAP protokollal kommunikálni?
- Nem, és nem is tervezzük ennek bevezetését."


csüt. jan. 12, 2006 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3537
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A szolgáltató lapján meg kell nézni támogatja-e az IMAP protokolt, és ha igen akkor milyen beállításokkal, milyen porton. Például a Citromail támogatja. Melyik szolgáltatónál, milyen beállításokkal, melyik programmal próbálkoztál?
Üdv,NBela


szer. jan. 11, 2006 16:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
És hogyan kell beállítani egy IMAP levelezést a POP3-hoz képest? Beállítottam egy új postafiókot IMAP alatt, de nem tölti le.


szer. jan. 11, 2006 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3537
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Alapértelmezés szerint a POP3 letölti a szerverről a leveleket a saját wincsire és a szerverről törlődik a levél. A saját gépeden pedig megoldod az archiválást ahogy akarod. IMAP esetén a központi szerveren marad a levél és olvasáskor legfeljebb valami temp könyvtárba hozod le. A postafiókodban kialakíthatsz akármilyen mappaszerkezetet, áthelyezhetsz, de a leveleid a központi szerveren maradnak. Persze ha kell, akkor a saját gépedre is letöltheted. Cégeknél hasznos, mert a központi levelező szervert kell csak archiválni, a buta user pedig leülhet akármelyik gép elé.
Üdv,NBela


szer. jan. 11, 2006 12:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Az opera böngészője nekem bejön.
Viszont gőzöm sincs, hogy mi a különbség a POP3 és az IMAP-os levelezés között. :roll: Szívesen venném, ha valaki felvilágosítana. Előre is köszönöm.


szer. jan. 11, 2006 12:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Az Outlook valamiért összezutyulja nálam a levelezési szabályokat. Pontosabban önkényesen átalakítja. Marad az Outlook Express. :wink:


kedd jan. 10, 2006 19:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
hali

Csak igy a főkérdéshez! :
Az Outlook is tudja a fent leirt szürőket.
Olyan sok mindent lehetett beállitani, hogy egyszer elég volt szórakozni vele, egyszer elfelejtettem lementeni a beállitásokat, azóta nem foglalkoztam vele.
üdv


hétf. jan. 09, 2006 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nincs mit (picit otthagytuk a topikot). Egyébként én is ráakadtam a Pocomailre. Nálam egyelőre veri a Batet. www.pocosystems.com


pén. jan. 06, 2006 20:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Kösz a linket!


szer. máj. 18, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Dester írta:
Évek óta a Bat-et használom és a környezetemben mindenki (ez is fertőzőnek bizonyult :)) Mi volt a baj a régebbi Batek IMAP-jával? Nekem 3.0.2.4 Rush verzióm van (Professional Edition).
Outlookot akkor se használnék újra, ha fegyverrel kényszerítenének rá :) Persze akinek fontos a naptár meg az egyéb ficsőrök (pl. szinkronizálás), megértem, hogy ezt használja. (Szerencsére Ericssonom van és a float's mobile agent tökéletes ;))


http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/ne ... /8205.html


szer. máj. 18, 2005 11:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Évek óta a Bat-et használom és a környezetemben mindenki (ez is fertőzőnek bizonyult :)) Mi volt a baj a régebbi Batek IMAP-jával? Nekem 3.0.2.4 Rush verzióm van (Professional Edition).
Outlookot akkor se használnék újra, ha fegyverrel kényszerítenének rá :) Persze akinek fontos a naptár meg az egyéb ficsőrök (pl. szinkronizálás), megértem, hogy ezt használja. (Szerencsére Ericssonom van és a float's mobile agent tökéletes ;))


szer. máj. 18, 2005 11:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Csak megjegyzem, hogy kijött a The Bat 3.5-ös verziója. Állítólag az IMAP-ot helyrerakták benne.


szer. máj. 18, 2005 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Az outlook elég alap és jó levélkezelő!
Annyi mindent lehet beállitani hogy csak na (pontos megnevezés: szabályok hozzáadása) , még nem tudtam részletesen átnézni mert nem nagyon van rá szükségem, és bazi sokmindent lehet állitani, már tul sokat is.
De most mérges vagyok mert az XPsp2 miatt másképpen mentette le az "file és beállitás varászlóval" az outlook adatokat, és most nem tudom visszatenni a névjegyalbumomat. (ujraraktam a rendszert)

üdv


hétf. ápr. 04, 2005 19:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A mozilla levelezője a spam leveleket rögtön külön teszi, vagy nekem kell beállítani mely levelek spamek? Mert mi naponta 100-140 spamet kapunk és jó lenne ha ez egyből eltünne. Eddig Nortont Antispamet használtam, de az néha úgy visszafogta a gépet.


hétf. ápr. 04, 2005 14:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 14:27
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
végül is a mozilla levelező tudja ami nekem kell,

de ez a scribe is nagyon megtetszett. Valahogy szimpatikusak a kis picike progik, amik nem írnak a regisztribe.


vas. ápr. 11, 2004 14:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás levelezőprogram szűrővel
Outlook 2003, megbízható spamszűrővel meg minden mással.
Tudom ajánlani... :D


szomb. ápr. 10, 2004 21:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Winsoft:

Megmondom őszintén, nem tudom. Ennyire nem mentem bele. Nekem az volt fontos, hogy még a szerveren meg tudjam nézni, mi jött, a feleslegeset letörölhessem, vagy olvasottnak jelölhessem, és ne töltsek le feleslegesen szemetet. Ezt valamikor másfél éve teszteltem (többet is), akkor nem volt ennyi spam.


Iscribe: http://www.memecode.com/scribe.php
Ennek egy negatívumát találtam: sajátságos programnyelven íródott, és saját formátumban tárol mindent. Ellenben több platformon is megy.


szer. ápr. 07, 2004 19:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 14:27
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
pint:
ok, úgy veszem, hogy nem szóltál :)
örülök, hogy végül is nem kellett ellenkeznem, mert ebben az egyben tényleg jó a popcorn. (az más kérdés, hogy levelezésre használhatatlan, mert nem kezel html leveleket, meg csatolt állományokat) de csak ránézni a levelek fejlácére nagyon jó.

pg:
ezek közül, amiket felsoroltál tud valamelyik szűrni is?
így a felsorolásból az "Iscribe" tetszett nagyon, mert "nem kell telepíteni", de sajna csak a honlapjának a helyét találtam meg (http://www.ozemail.com.au/~fret) de már nincs ott az oldal.

a TheBat -ot én is próbálgattam, de nekem sem tetszett nagyon. Állandóan behalt. A másik ilyen elkékülős levelező a MailWarrior volt még.

minden esetre a kérdésem az, hogy tudja-e az újabb mozilla alapú levelezőkön kívül más program is a következőt:
-kiválogatni, hogy mit töröljön a szerverről, és mit ne.


szer. ápr. 07, 2004 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
tutorial.hu írta:
Köszi a részletes választ, tanulságos volt! :) A bat-t tényleg csak popozásra használom, ezek szerint mégsem olyan jó mindenben mint hittem.. :(

Nekem is sokan jottek a thebat istenitesevel, aztan utana azzal, hogy tls-sel igy nem megy meg ugy nem megy;)
Idézet:
Linux alatt a sylpheed-t használom, de megnézem majd a Evolution-t is!

En is sylpheed-et hasznaltam evolution elott;)


szer. ápr. 07, 2004 15:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nem tudom, az új Bat milyen, az 1.5x, 1.6x-et még nem láttam elszállni. (De biztos én vagyok ügyes :-)

amúgy hirtelen ami még ilyet tud (szerveren fejlécbe belenézhetsz, törölhetsz, olvasottra jelölhetsz.)

- Poco (nagyon jó, shareware)
- Becky (ua)
- Iscribe (figyelemreméltó freeware, telepíteni sem kell)
- Foxmail (freeware, már a Win3x-es verzió is tudta kb. 5-6 évvel ezelőtt, akkor azt csak erre használtam)

Ezenkívül még van egy pár, de azok más szempontból nem jók (VivianMail, PMMail).


szer. ápr. 07, 2004 10:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
Köszi a részletes választ, tanulságos volt! :) A bat-t tényleg csak popozásra használom, ezek szerint mégsem olyan jó mindenben mint hittem.. :(
Linux alatt a sylpheed-t használom, de megnézem majd a Evolution-t is!


kedd ápr. 06, 2004 22:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
tutorial.hu írta:
nem tudom nálad miért szerepelhetett le ilyen csúnyán, szerencsére nekem még soha nem volt bajom vele, kicsi sem, nemhogy ilyen furcsa kilépések :)

Talan mert te semmi extra funkciot vagy uj szabvanyt nem hasznalsz benne, csak a jo oreg popozasra hasznalod. arra x. eve is jo volt, meg persze most is. de imapozni tls-en + smtp-ssl auth-tal nem tartozik a kedvencei koze;)

Idézet:
Te melyik mailklienst használod?

en konkretan sajat fejlesztesu webmailt (mivel ossze-vissza mozgok a varosban, es nem akarok 1 gephez kotodni), ami squirrelmail alapokon nyugszik. (itt zarojelben megjegyzem, hogy a freemail + a vodafone webmail is squirrelmail alapokre epult. es meg jopar, amiket nem ismerhetek;)
Ha meg kliens kell otthoni, akkor evolution. Egesz szepen visz mindenfele pop3ssl-t, vagy pop3-tls-t, smtp-ssl-t, smtp-tls, imap-tls/ssl, meg olyanokat is tud, amirol en meg nem is hallottam! (najo, kicsit tulzok :-) ) Ezzel szoktam tesztelni a levelezorendszerek beallitasait, mert ez mindent tud, es eddig nem dobta el magat, es tok logikus a beallitasa is. meg barmit lehet barmivel kombinalni, nem ugy, mint thebat-ben, ahol az ssl-es/tls-es reszen latszik, hogy egy nagy hack, igy nem is csodalkoztam, amikor elhasalgatott neha rejtelyesen.


kedd ápr. 06, 2004 22:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
nem tudom nálad miért szerepelhetett le ilyen csúnyán, szerencsére nekem még soha nem volt bajom vele, kicsi sem, nemhogy ilyen furcsa kilépések :)

Te melyik mailklienst használod?


kedd ápr. 06, 2004 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
tutorial.hu írta:
Meglepődve látom, hogy a TheBat-t még senki nem ajánlotta :D

Talan azert, mert ****? :) tls-t hasznalva mind a legujabb stabil es a beta verzio is olyan **** hibauzenetekkel vagodik hasra, hogy orom nezni. thebat par eve meg jo volt, de sajna mar olyan utemben fejlesztik, mintha egy csigat kereszteztek volna egy lajharral.


kedd ápr. 06, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
pint írta:
s ezt megis hogyan csinalja mindezt pop-on? Letolti az osszes levelet, megmutatja a fejleceket, aztan utana megint letolti azt, amire kivancsi vagy?:)

Oke, vedd ugy, hogy nemszoltam.
Mert igaz, hogy nem a szabvany resze, de par pop3d tud ilyet. mik vannak, ujat kellett tanulnom;)


kedd ápr. 06, 2004 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
Meglepődve látom, hogy a TheBat-t még senki nem ajánlotta :D


kedd ápr. 06, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
WinSoft írta:
Például eldönthetné a levél fejlécéből. A popcorn ezt tudja például.
(a popcorn úgy működik, hogy kilistázza a szerveren lévő leveleket, aztán eldöntheti az ember, hogy letölti-e egyáltalán vagy sem. Lehet úgy levelet törölni, hogy le sem töltöttem.)

Es ezt megis hogyan csinalja mindezt pop-on? Letolti az osszes levelet, megmutatja a fejleceket, aztan utana megint letolti azt, amire kivancsi vagy?:)

Idézet:
De végül is sikerült szert tenni egy 1.6-os Mozillára, amiben már ott van a szűrő eseménylistájában a "törlés a kiszolgálóról".

Az 1.5-ös mozillában meg a 6-os netcápában még nem volt ilyen.

grat


kedd ápr. 06, 2004 20:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 14:27
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
Például eldönthetné a levél fejlécéből. A popcorn ezt tudja például.
(a popcorn úgy működik, hogy kilistázza a szerveren lévő leveleket, aztán eldöntheti az ember, hogy letölti-e egyáltalán vagy sem. Lehet úgy levelet törölni, hogy le sem töltöttem.)

De végül is sikerült szert tenni egy 1.6-os Mozillára, amiben már ott van a szűrő eseménylistájában a "törlés a kiszolgálóról".

Az 1.5-ös mozillában meg a 6-os netcápában még nem volt ilyen.


kedd ápr. 06, 2004 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
WinSoft írta:
Elég sok levelezőt kipróbáltam, mindegyiknek nem jegyeztem meg a nevét. Kötük volt a Netscape levelezője, OE, Popcorn, MailWarrior.
A Mozillával az a gondom, hogy van benne ugyan szűrő, de először letölti a levelet a szerverről, és utána dönti el, hogy mit kezdjen vele. Aztán ugyanúgy van fent marad a szerveren az összes levél, vagy nem.

Hat ha pop-ot hasznalsz, es nem imap-ot, akkor hogyan varod el tole, hogy ugy dontse el egy level feladojat, hogy bele se nezhet? Latnoki kepessegekkel megaldott levelezoproggit tenyleg hiaba keresel.
Idézet:
Egyedül azt lehet állítani benne, hogy törölje a szerverről, miután én is töröltem a levelezővel, vagy ha áthelyezem másik mappába a mailt.
Ez a második megoldás jól is hangzik, mert ha beállítom szűrővel, hogy törölje az name@server.com -tól érkező leveleket, akkor az a kukába kerül kapásból, tehát át lett helyezve másik mappába - gondoltam én.
De sajnos ezeket is csak akkor törli a szerverről, ha kiszedem a kukából, vagy törlöm onnan. Vagyis ezeknél a maileknél rögtön a kukát veszi inboxnak, és nem a valódi inboxot.

Azaz amig te nem torolted le, addig onnan se torlodik. Nem ez volt a celod? Az, hogy a kukaban van, az ugyanugy egy folder, mint barmi mas. Nincs az letorolve sehonnan se. Allits be automatikus torlesi idot a kukara, es akkor nem kell kezzel torolgetned.


kedd ápr. 06, 2004 15:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 14:27
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
Elég sok levelezőt kipróbáltam, mindegyiknek nem jegyeztem meg a nevét. Kötük volt a Netscape levelezője, OE, Popcorn, MailWarrior.
A Mozillával az a gondom, hogy van benne ugyan szűrő, de először letölti a levelet a szerverről, és utána dönti el, hogy mit kezdjen vele. Aztán ugyanúgy van fent marad a szerveren az összes levél, vagy nem.
Egyedül azt lehet állítani benne, hogy törölje a szerverről, miután én is töröltem a levelezővel, vagy ha áthelyezem másik mappába a mailt.
Ez a második megoldás jól is hangzik, mert ha beállítom szűrővel, hogy törölje az name@server.com -tól érkező leveleket, akkor az a kukába kerül kapásból, tehát át lett helyezve másik mappába - gondoltam én.
De sajnos ezeket is csak akkor törli a szerverről, ha kiszedem a kukából, vagy törlöm onnan. Vagyis ezeknél a maileknél rögtön a kukát veszi inboxnak, és nem a valódi inboxot.


kedd ápr. 06, 2004 14:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: levelezőprogram szűrővel
B.Zoli írta:
Üdv.:

Egy olyan levelezőre lenne szükségem, amit egyazon postafiókon belül be lehet úgy állítani, hogy:
- bizonyos feladóktól érkező leveleket töltse le a szerverről és törölje,
- míg más leveleket csak letöltenie kellene, de egy másolat maradhat a szerveren.
Esetleg tudhatja azt is, hogy
- egy egy címzettől érkező leveleket kapásból törölje, letöltés nélkül is.
- Meg nem árt ha rá tudna nézni időnként magától a postafiókra.

Létezik olyan progi, ami tudja ezeket? Légyszi írjatok linket is ha tudtok.

Szerintem barmelyik imap-kepes levelezo megcsinalja ezt neked.
(mozilla-mail, http://www.mozilla.org/ )
Egyebkent te mit probaltal, aminel lattad, hogy ezt nem tudja? Erdekelne, hogy manapsag mik az elterjedt butaprogramok.


hétf. ápr. 05, 2004 21:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 14:27
Hozzászólások: 78
Hozzászólás levelezőprogram szűrővel
Üdv.:

Egy olyan levelezőre lenne szükségem, amit egyazon postafiókon belül be lehet úgy állítani, hogy:
- bizonyos feladóktól érkező leveleket töltse le a szerverről és törölje,
- míg más leveleket csak letöltenie kellene, de egy másolat maradhat a szerveren.
Esetleg tudhatja azt is, hogy
- egy egy címzettől érkező leveleket kapásból törölje, letöltés nélkül is.
- Meg nem árt ha rá tudna nézni időnként magától a postafiókra.

Létezik olyan progi, ami tudja ezeket? Légyszi írjatok linket is ha tudtok.


hétf. ápr. 05, 2004 16:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 32 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség