Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 20:52



Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 
XP alatt nagyon lassú fájlmüveletek 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás részlegesen megoldódott a probléma
A neten utánanéztem, és D. Roland oldalán (droland.uw.hu) megtaláltam, hogy sokszor a Windows XP egyes dolgok miatt átrakja a meghajtókat udma helyett lassabb udma-ra, vagy pio-ra. Van egy registry beállítás is az oldalon, amivel ezt ki lehet küszöbölni. Elsőre nem jött össze, de utánna két három újrainstall után a merevlemez udma helyett udma5-ös lett (igaz valójában udma6-os, de már ez is haladás). Remélem, hogy ha újra berakom a 80-as racket, akkor azt is udma-nak ismeri majd fel. Mindenesetre kösz tőletek az ötleteket :)


kedd nov. 02, 2004 12:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Nem olyan régen, nekem is őrült mód belassult az XP alatt a másolás. Vettem 2 új vinyót is és eleinte nem volt gond, akár rack-ben volt, akár beépítve. Aztán egy új DVD író miatt átépítettem a gépet és BRUTÁL lelassultak a vinyók. Jött újrakonfigurálás, meg telepítés meg minden túró, de semmi változás. Mígnem egyszer egy szétszedésnél feltűnt, hogy a primary master vinyóm IDE kábelét úgy 'robbantottam' bele, hogy az egyik tű elgörbült és tkp nem volt bedugva. Visszaegyenesítés után és normálisan beledugva megint gyors lett minden! :roll: :wink: :oops: Szal csak egy tipp, hogy netán esetleg véleten ez is baj lehet. :oops: :lol: Bár SATA esetén ehhez már tehetség kell, de egyébként...
bye


kedd okt. 26, 2004 11:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
a sis cuccok nem a legacélosabbak és akkor finoman fogalmaztam. Javító csomagok és hozzá új driver(esetleg új bios abitnál néha sokat számít) fent van?


szer. okt. 20, 2004 9:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás udma merevlemez pio mode-ban
Hello!

Nálam is a merevlemez rettentően belassult. Megnéztem az eszközkezelőben, az udma5 ös merevlemez (maxtor 80G 7200 rpm) pio mode-ban van, pedig a beállítás udma if available. Hogy lehet ezt beállítani normálisan? A 60G-s maxtoromnál udma 5 helyett csak Ultra DMA mode-ot ír ki. A lapom pedig abit SG-71(SIS 651 chipset). Igaz alsó kategóriás alaplap, de ennyire ne legyen már sz**!
A gépen Win XP fut. Ja, és újrainstall után általában megoldódik a probléma, de utánna sokszor újra behülyül (rack kivesz-betesz után)
Légyszi írjátok már le hogy lehet például udma 5-öt erőszakosan beállítani, mert nincs kedvem mindig windowst installálni! :cry:


szer. okt. 20, 2004 8:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Na én rájöttem a problémámra!

A Reget Deluxe (letöltésvezélő) volt a ludas, bár rossznak nem rossz, csupán 1 dolgot kellett átállítani! Ugyanis nem volt beállítva, hogy mikor letölt egy fájlt, akkor foglalja le neki a helyet! Mert gondolom ilyenkor egy egybefüggő részt különít el a fájlnak!

Most beállítottam és megy rendesen! De azért érdekes, mert ftp-ről szoktam tölteni, ahonnan 1 szálról jön és mégis úgymond töredezett lett a fájl de mind1! Ennek vége, most már megy!


kedd okt. 05, 2004 7:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Ma sikerült kiprobálni a sata-s vinyot másik gépben és leesett az állam.
Ott asus alaplap, p4 proci, kis fájloknál (cd-iso 800MB) kb.25-30MB/s a nagy fájloknál (dvd-iso 4GB) kb.42-48MB/s a másolási sebesség.
Ezekszerint az alaplapi vezérlöm xar :(

U.I.: valakit érdekel 1 MSI KT4Ultra SR lap reális áron?


vas. szept. 26, 2004 18:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem is volt néhányszor a múltban hasonló gondom. Az segített, hogy nem NTFS -t használtam.


pén. szept. 24, 2004 5:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Formázás után tényleg nem töredezett a vinyó, másolásnál viszont attól még ide-oda mászkál a fej (olvas-ír). Elvileg a nagyobb gyorsítótár jól jön másolásnál, mert nem kell olyan hamar az olvasás helyéről az írás helyére ugrania, de úgy látszik a gyakorlatban ez nem mindig látszik. A 1,5 MB másolásnál tényleg nagyon gyenge, ott valami gond van, szerintem olyan 10-20 MB/s körül kellene lennie (attól függően, hogy a fejnek mennyire kell nagy utat bejárnia). Gondolom a vinyó tulajdonságaira kattintva minden rendben van, azaz az írás gyorsítótárazása be van kapcsolva. Nagyon más ötletem már nem maradt. :roll:


csüt. szept. 23, 2004 23:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Azt mondom, hogy formázás után kizárt a töredezetség.
Nekem nem a vinyó sebességel van gondom, haném a másolás sebességével.
Én egyébként a diskspeed progival néztem, hasonló eredményel mint nálad.
Csak a másolás iszonyat lassú, maguk a vinyók gyorsak.


szer. szept. 22, 2004 22:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 753
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azt mondod kizárt a töredezettség WinXP telepítés után?
Egyébként a winyó sebességét ne a WinCMD-vel mérd.
Én ezzel szoktam: Hd Speed
Nálam 46Mb/s-ről indul, és 31Mb/s-en landol.


szer. szept. 22, 2004 10:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Tegnap eljutottam arra a pontra, hogy ujra raktam az xp-t, legyalultam, leformáztam a winyokat. Egyböl telepités után néztem 1 tesztet.
Igy kizárt a töredezettség és egyébb zavaro körülmények.
Sajnálatos modon a hiba megmaradt.
Ha valakinek van még ötlete, ne tartsa magában, hátha segit
Már kezdek megőrülni :shock: :(


kedd szept. 21, 2004 23:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Reget Deluxe! De maga a tény hihetetlen, hogy egyszer csinálja rendesen, egyszer meg nem! Nem értem...


hétf. szept. 20, 2004 19:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Én arra tippelnék, hogy valamilyen letöltés vezérlő programot használsz (pl. Flashget), ami egyszerre több szálon szedi le a fájlt. A több szál így olyan sorrendben ír a vinyóra, ahogy az letöltődik, és nem lesz úgy egyben a fájl, mintha 1 szálon jönne az egész.

Mivel töltesz le?


hétf. szept. 20, 2004 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A winyó lassulása kb 4 dolog miatt lehetséges (szerintem):
1., Nem jó a winyó (kizárt)
2., Nincs bekapcsolva az eszközkezelőben!!!!!! (a biosban is) a DMA 5-6,
3., Halál töredezett a winyó, innen onnan töltögetés esetén gyakori.
4., 1 winyón dolgozol ( a töredezettség ronthat)
A 30-40MB/s átvitel( sima Ide) általában két eszköz között teljesül.
A Everest (Aida) -et negyon ajánlom a dma-k megállapitására, ha máskáppen nem megy
üdv

Mik lettek a fejlemények????


hétf. szept. 20, 2004 12:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Üdv! Elmondanám, hogy mi is az én problémám!

Először is tisztázom, hogy nálam win2k van fent, de érdekes dolgot fedeztem fel mostanság!

A hardver adatok:
1 db Seagate 160 GB winyó 7200rpm, 8MB cache particionálva a köv. képpen:
.... - c: Rendszer 10 GB NTFS
.... - d: Games 30 GB NTFS
.... - e: Cuccok 110 GB NTFS
Mindez nincs 160 GB, de hát ismerjük a dolgot, inkáb 160 000 millió bájtról van itt szó, az pedig nem 160 GB, de nem is ez a lényeg!
P-IV 2,4 GHz proci.

Nos úgy szoktam csinálni, hogy az E: -re töltök! Legyen ez egy film, ami ugye darabokra van szedve pl. WinRarral! Van hozzá az sfv fájl, amivel ezeket ellenőrizni lehet! Elindítom, és eszméletlenül lassan csinálja! 4-5 perc lehet, hogy van, míg egy cd-nyi anyagot ellenőriz! Aztán ha kész, ugye kicsomagolás, ezt megint nagyon sokáig csinálja! Mindeközben a proci kihasználtsága max. 10 %!

Ez már érdekes és gyanús volt!

Fogtam a winraros darabokat, és átmásoltam a C: -re (az E: -ről), egy A könyvtárba! Nem kell mondanom a másolás 1500 kb/s -el ment átlagosan!
No mind1, aztán elindítottam a C: -n az sfv ellenőrzést, és 10 mp alatt megvolt! Kicsomagolás szintén gyorsan megtörtént! No mondom, lehet, hogy nem tetszik neki, hogy 110 Gigás az E:, akkor úgy csinálom, hogy a C-re letöltöm és onnan csomagolom ki az E-re!

No le is jött megint egy cd (asszem film volt, de mind1) rar darabokba! Ezúttal a C-re töltöttem! Indítom az sfv ellenőrzést: qrva lassú! Kicsomagolás szintén! Kipróbáltam, átmásoltam ezúttal a C: -ről az E: -re! Így az E: -n végrehajtott sfv ellenőrzés qrva gyors volt és qrva gyorsan kicsomagolta!

Szóval nemtom, hogy mi a gond! Mit kéne tennem, hogy ahova letöltök, ott gyorsan sfv ellenőrzést tudjak küldeni, majd kicsomagolni?

Amúgy, ha egy kicsomagolt filmet akarok átmásolni pl. E: -ről C: -re, akkor az megy rendesen! Valaki valami ötlet?

Előre is köszi!


hétf. szept. 20, 2004 8:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Képzeljétek megoldódott problémám, hihetetlen mit történt! Utána csak vertem a fejem a falba :-)
Szóval régimódi emberke vagyok így Far managert használok. Tegnap a lassulás miatt elkezdtem számolgatni, hogy lényegébe átlagosan mekkora sebességgel is másol át egy CDnyi anyagot. Mivel a kiirt érték és számolásom nem igen akart egyezni ezért gondoltam megnézem a Total Commandererl is, hogy ő mit mond a pillanatnyi sebességre. És láss csodát 30MB/sec alá nem ment, de kiirt 47MB/sec is!!!, szóval 20sec alatt átment a 700MB. Ekkor következett a fentebb leirt esemény :-) Mondom ilyen nincs, soha nem volt semmi problémám a Far-ral. Aztán elkezdtem nézegetni a Win-DOS beálltásokat hátha ott van valami, de semmi. Végül gyorsan visszaraktam az 1.74 verziót azzal ismét tökéletes volt, az 1.75-sel volt valami bibi, mondjuk az összes beállítását nem néztem végig. De most hirtelenjében azon gondolkodtam el, hogy-hogy a tesztelő program is lassúnak találta a rackes winyot. Elvileg a FAR nem nyúlkál bele a windowsba vagy mégis?

Gus a winyó buferre biztos nem zavarhat bele! Ez egy pipeline buffer, tehát ha nagy állományokat másolsz akkor úgyis 'eldugul', ekkor már elveszti lényegi szerepét mivel úgy írja be az adatokat ahogy kiürül belőle. A windows lemezkezelője használ "gyorsítótárat" amit a regisztibe lehet manipulálni, de ennek rossz használatával ekkora sebességestés szerintem nem lehet elérni. Valószínűleg nálad is valami program keverhet be mint az én estembe, és a WinRar valahogy módosítja az adatelérést és ezért gyorsulhat fel futatása alatt.

Nos gBaor, nekem is volt problémám rack-kel. Nálam akkor a hordozható résszel volt a rossz, mivel többen is állandóan ki-és betették a winyot a kábel szépen tönkrement a sok hajlítgatástól, amúgy külsőleg nem látszott semmi. Sőt egyszer hoztak egy vinyót hozzám, hogy szörnyen lassú. Annál pedig az volt a probléma, hogy csatlakozón az egyik tű be volt szakadva de azért működött a gép, miután nagy türelem után visszaforrasztottam jobb volt mint újkorában. Nos ezzel csak azt akarom mondani, hogy sokat számít a jó érintkezés, csatlakozás. Szóval
nézd meg a fix részén a csatlakozófelületet, illetve az IDE kábelt is. Cserélgess mindent jobbra-balra :-) Ha ez nem segít akkor még a regisztribe lehet buzerálni, csak most nem tudom merre, a leírásom természetesen kölcsönben van, hétvégére megnézem.

Ezt most aztán jól leírtam, hiába a munkahelyen egész nap unatkozok! :-)

Üdv mindenkinek
[/quote]


csüt. szept. 09, 2004 9:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem is hasonló a problémám.

Abit NF7-S.

Seagate 120 GB Serial ATA-n.
PATA-n a primary-n DVD és DVD-RW, Secondary-n 2 db RACK.

Az egyik RACK fiókban lassú, a másikban nem. Eddig pedig működöt....
Atrocitás pedig nem érte a fiókot.

Erre varjatok hógolyót...


szer. szept. 08, 2004 7:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
FreeWind írta:
... másolást gyorsan kezdi majd fokozatosan lassul le pár másodperc alatt (mondjuk nem tudom mennyire megbízhatóak a fájlkezelők mérési adatai)


Ez nálam is igy van.
Viszont megfigyeltem, hogy ha másolás közben valamilyen progit (winrar) használok, akkor a másolás elkezd gyorsulni kb. 8MB/s-re.
A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy le lehet tiltani valahogy a windows ill. a winyo bufferét?


szer. szept. 08, 2004 0:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Nem hiszem, hogy SATA-nak vagy a RAID-nek valami köze lenne a lassuláshoz. Egy Mercury KT266 lapom volt, ott engem is idegesített ez a lassú másolás. Ekkor az alaplapra fogtam, hogy kiöregedet az öreg jószág. De most vettem egy új ABIT NF7S-s alaplapot és tegnap vettem észre, hogy ezen is rohadt lassan másol. Az UDMAk engedélyezve vannak (használja is mert prociterhelés egy csepp se). Szóval tegnap vertem is a fejem a falba. Most azon gondolkodok, hogy nem-e én cseszek el mindig valamit a registri módosításakor, mert természetesen most sem próbáltam ki szűz windowson, hogy hogyan másol.
Ja és a winyok jók mert máshol ezerrel ír-olvas. Még a kábelre gyanakszom, de hát egyik sem volt állandóan húzzigálva, hogy megtört volna.
Végül még egy észrevétel! A másolást gyorsan kezdi majd fokozatosan lassul le pár másodperc alatt (mondjuk nem tudom mennyire megbízhatóak a fájlkezelők mérési adatai)

Valami magyarázatnak már irtóra örülnék!


hétf. szept. 06, 2004 12:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Újabb fejelmény, hogy ha Raid-röl másolok Ide-re, akkor kb. 9-10MB/s az átvitel (már ennek is örülnék), ha viszont Ide-röl Raid-re vagy Raid-röl Raid-re, akkor van a fent leirt 2-4MB/s.
Lehet, hogy a Promise 20376 Raid ill. Sata vezérlöm kezd meghalni?
Esetleg valami újabb driver segitene a dolgon, csak nem találtam az MSI oldalán. Ha valaki tud hozzá drivert, ne kiméljen :)


szomb. aug. 14, 2004 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
amire én gyanakszom, hogy valamiért az sata nem szereti a raidet. ennek próbáltam utána olvasni, de sajna ehhez a technikához annyira nem értek, csak segíteni próbáltam :(

itt egy idézet, valami teszoltalról, amiben ha jól látom pont olyan vinyóról van szó mint a tiéd:

Idézet:
RAID tests are driven on Silicon Image 3112A as well as on ICH5R RAID controller. On the charts there is results of one drive and RAID 0 results with both controllers. RAID 0 strip size was 16kb.

Kép

Results are quite interesting. Read test is not working or there is some big compatibility and performance problems. I tested Western Digital Caviar drives on same setup and they seemed to work normally so this is likely Seagate’s problem. ICH5R was however little better than Silicon Image. CPU utilization increased greatly compared to single drive setup, which was anticipatable.

Kép

SiSoft Sandra MAX3 surprisingly didn’t indicated any performance and compatibility problems at all. Both read and write test run just fine and results are very good. Silicon image was again little slower than ICH5R. Silicon image uses PCI bus and ICH5R don’t use it at all so that is obvious reason to performance difference.

Kép

Pcmark 2002 results seemed to be at the level where they should be. ICH5R is fastest.

SATA RAID seems to have a few little problems. Result between controllers and programs varied a lot and I even found few drives which didn’t work at all on all controllers. Barracuda 7200.7 however at least worked on every controller. Unfortunately it looks like all drive and controller combos won’t work very well. There might be compatibility problems; performance problems or everything could work flawlessly. I also found during test that SATA controller BIOS version could make very big difference as I had to change whole motherboard during tests to get newer ICH5R BIOS which solved compatibility problem with Western Digital.


nézzétek meg, remélem valaki jobban ért hozzá mint én, és ki tudja hámozni, ha tényleg itt a probléma. bocs a hosszú szövegért, meg minden, ha mégsem jó semmire.
(amúgy a cikk innen van: http://www.metku.net/?sect=view&n=0&pat ... /index_eng)


szer. aug. 11, 2004 9:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
hopsz, bocsesz, nem néztem vissza!


szer. aug. 11, 2004 7:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Milyen winyóról van szó?
Ugye nem egy régebbi típus?


Gus írta:
A konfig: MSI KT4Ultra BSR lap , Seagate 160GB Sata vinyo sata vezérlön, WD 120GB vinyo ide1 master, IBM 60GB vinyo raid vezérlön. Mindegyik ntfs fájlrendszerü, a nagyok 3 felé osztva.


A WD és az IBM 7200/8MB a Seagate 7200/2MB.


kedd aug. 10, 2004 13:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Milyen winyóról van szó?
Ugye nem egy régebbi típus?


hétf. aug. 09, 2004 21:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Meglestem a procit az üresjárat eszi 97%-ban és a totalcommander 3%-ban, néha beugrik a system is.
Az indexelö szolgáltatás le van tiltva.
Esetleg valamelyik más szolgáltatás nem lehet a ludas?


hétf. aug. 09, 2004 18:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Ja! És mindezt persze másolás közben.


hétf. aug. 09, 2004 14:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Nézd meg azt, hogy: Feladatkezelő, prociterhelés, illetve ha nagy, melyik folyamat okozza. Nekem már kavart be, mégpedig az indexelő szolgáltatás: SVCI.exe (ha jól emlékszem).


hétf. aug. 09, 2004 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Nekem is most kt400as lapom van kd7 szemelyeben.
Kell hogy legyen IDE Tool a gepeden. Ha mashol nem latod, Start Menu.
Vagy Everest progi. Vagy Vezerlopult--> Rendszer --> Eszkozkezelo majd a winyok tulajdonsagai
Ez win 98seben . XPben nem tudom, de hasonlo lesz.


hétf. aug. 09, 2004 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hupsz....
ez komoly.
Szinte 100% voltam benne, hogy UDMA mód "le van esve" 1-2-re, de nem :shock:
Aztán arra gondoltam, nincs-e SWAP file rakva "véletlenül" több winyóra, de az sem szabadna 15 Mb/s alá lassítsa...
Egyelőre passzolom :(


hétf. aug. 09, 2004 13:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Az ide-s udma5 a raid-es vinyokon nem tom hol nézzem :oops: , de gondolom ott is udma.
Ja és hengeres coolermaster kábeleken lognak, a sata + sata kábelen.


hétf. aug. 09, 2004 12:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Milyen módban vannak a vinyók? PIO, UDMA, nézd meg, és írd le azt is plíz!


hétf. aug. 09, 2004 12:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 29, 2004 5:38
Hozzászólások: 58
Hozzászólás XP alatt nagyon lassú fájlmüveletek
Valaki WinXp guru légyszi segitsen.

A probléma a következö: fájlmásolás ill. áthelyezés rettentöen lassu. :cry:
A totalcommanderel néztem és 1850kbytes/s és 4220kbytes/s között változik, akkor is ha két külön vinyó között megy és akkor is ha csak 1 vinyo két particiója között másolok. A hiba akkor is jelentkezik, ha sata ill. pata vinyo között megy a másolás, sött külsö usb2-es rackban lévö vinyonál is.
Elvileg legalább 15-20MB/s sebességel kellene mennie.

Az xp frissen van telepitve sp1-es, van friss VIAHyperion 4in1 451 és a raidnek is fent van a drivere.
A konfig: MSI KT4Ultra BSR lap , Seagate 160GB Sata vinyo sata vezérlön, WD 120GB vinyo ide1 master, IBM 60GB vinyo raid vezérlön. Mindegyik ntfs fájlrendszerü, a nagyok 3 felé osztva.

Elöre is köszi.


hétf. aug. 09, 2004 12:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 32 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség