Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 0:17



Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Erősítőre kötött strobi ledből 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 20:23
Hozzászólások: 395
Tartózkodási hely: Jászszentlászló
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Köszi a hozzászólásokat..elmondom h mit szeretnék.Mindenképp ledben kellene goindolkozni,mert: Azt sazeretném,hogy a szobámban ide-oda (asztal alá,plafonba stb) 'elrejtek' 30 db ledet.Építettem egy kis segítséggel egy stroboszkópos panelt,villanási sebszabályzóval.Azt szeretném,hpogy lenne egy átváltó kapcsoló.Egyik állásban erősítőtől függetlenül menne a strobis panel,és potival szabályzom a villanási sebességet.Másik állásban pedig ugyan ez a 30 led menne erősítő kimenetéről ,mintegy zenére villogva.Itt a fontos h lehessen 'manuálisan' villanási sebességet szabályozni,amikjor a másik panel megy erősítőtől függetlenül,meg h lehessen erősítőre nyomni,és akkor zenére villogna.
Remélem érthető voltam,akinek kell eltoim küldeni a strobi panel rajzát...(nem túl bonyoluult,2 tranyó, egy 555ös timer ic 2 kondi meg ellenállások.)
Előre is köszi...



szia(sztok)!!

nekem kellene annak a strobinak a panel rajza (nkem még most nem kell, hogy ütemre villogjon, elég, hogy ha csak villog, de ne lassan, hanem jó gyorsan

de a többit pü-ben, vagy e-mailben

e-mail: tothady@freemail.hu
tothady@hotmail.com

esetleg msn-en: tothady@hotmail.com


szer. aug. 31, 2005 16:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Üdv!

Nos, hát röpke negyed órai keresgélés eredménye ez a gyönyörűség:
http://www.rainball.fw.hu/ta7274p.pdf (alig több mint 30 éves az adatlap :-D)
Eszméletlen külső-alkatrész igénye van...

Nos az van, hogy hidalt, de ettől még lehet a kábelek jelölése első ill. hátsó, ha pl: sorba, vagy esetünkben inkább párhuzamosan kell kötni a hangszórókat (erre utalnak Kicsa mérési eredményei, ha jól értelmezem ezt az összevisszaságot...).

A test a készülékház, vagy méginkább a - vezeték ( a + ágban szokott folytó lenni, ha itt a - ban is van, akkor a holytó "mögötti" hidegített vezetékszakasz)

Egyelőre megteszi, ha a készülékház, és a vezetékek között mérsz.

Kicsa!!!! A feszültségnek iránya is van ám!!! Mi a francot kezdjek azzal, hogy 4.75V, ha egy önkényesen választott ponthoz mérsz?

Ha a testhez viszonyítva mérsz, akkor minden pozitív, így ezt kéne csinálni...

De az adatlap alapján a következő van:

az IC 5, és 7 lábáról menő vezetékeket keresd meg, ezek közé kell kötni a hangszórót...

Ha a megtalált kivezetések között feszültséget mérsz (nem 0 V vagy nem pici fesz, hanem V vagyságrendű) akkor az illető végfokIC nem jó, ne kötsd rá a hangszórót.

Én jövő héten nem vagyok, megyek Pestre fejtágításra... A többiek majd eligazítanak...


vas. máj. 29, 2005 14:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
A Commonoknak van fesze...az elején pedig van egy poti,mint írtam...FADER két szélső állásnal R és F van.Ennyi elég,vagy még métjek? De amúgy most akkor a test itt melyik?


vas. máj. 29, 2005 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Kicsa, ez valószínűleg csak TA 7274 P, aminek nem találom az adatlapját, de a Toshiba TA 7272 P hasonló lehet.
Próbáld megmérni a testhez képest az összes kimeneti pont feszültségét.
Ha kvadró erősítőként van bekötve, amire a feliratok utalnak, akkor a hangszórókimeneteken van egy-egy nagy csatolókondi, és akkor a feszültségnek tényleg szép lassan másznia kell 6 V-ról lefelé.
Ekkor viszont kell lennie az előlapon egy FRONT/REAR feliratú szabályzónak is.
Ha hídba kötött kapcsolása van, akkor stabil féltápfesznek kell lennie a hangszórókimeneteken, és akkor a COMMON-ok igazából nem érdekesek, de azoknak 0 V-on kellene lenniük.


vas. máj. 29, 2005 11:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Nos akkor:
a 2 common vezeték közt a műszer 4.79 voltot mér...
Fehér-Sárga közt 4.75 V
Fehér -Kék 0.04 V
Fehér-Narancs 4.75V
Fehér-Lila 4.75V
L SP OUT R és L SP out F között (fehér-barna) 0 V van
R SP OUT R és L SP out F között is 0 V van...(sárga-lila)
Nemvok műszalki zsei...de kizárásos alapon itt 2 db végfok van(úgy néz ki mint egy teljesítménytranzisztor,csak 7 lába van) A pontos típusa:Tta7274p
A hűtőborda viszont annyi,hogy két oldalra van rava a 2 végfok,és rá van csavarozva a fém házra.Tehát a 2 oldara van csavarozva egy kis hűtőzsírral együtt....


vas. máj. 29, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kicsa!

Csavarhúzóval nem tudod tönkretenni, bár semmi sem lehetetlen, ezért szedd szét és olvasd le az IC-k típusát. A teljesítmény IC-kre vagyunk kíváncsiak.
A kérdése tehát:
1. Hány db Hűtőbordás IC van benne?
2. Milyen felírat van rajtuk?

Kéretik a pontos választ megjelölni!

Üdv, Funkee

Az elsőre talán 2 a helyes válasz?


vas. máj. 29, 2005 7:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Kicsa!

Voltméréssel elég nehéz tönkretenni...

Most azt próbálom kiszűrni, hogy fdsamano ötlete bejön-e.

Nem feltétlenül kell 0V-ot mérni, de ha nincs jel a bemeneten, vagy ha van DC állásban elvileg ugyanazt méred, csak ha van jel, akkor csalhat a műszer...

Ha hidalt a végfok, akkor féltápon áll mindkét kimenet stabilan. Ha nem hidalt, hanem ahogy fdsamano írta 4 hangszórós, akkor bármi lehet, legvalószínűbb, hogy a common drótok 0V-on vannak, és az erősítő kimenete féltápon van, kondival leválasztva (ha a kimenetet méred féltápról lassan mászik a referenciapont felé... Ha testről átteszed +-ra a referenciapontot, akkor ugyanúgy csökken... ha nagyon nagy a műszered belső ellenállása lehet, hogy nem árt picit terhelni a kimenetet (10-100kohm körüli ellenállás párhuzamosan a műszerrel)

Szóval a kimeneteken kéne mérni, hogy hány V van a test, és a kimenetek között...

Egy dologra ügyelj, ne csinálj zárlatot, akkor nem lesz baj...

Ja, készül a kapcsrajz? Anélkül csak tapogatózunk, jelzem...


szomb. máj. 28, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Nem akarom ennél jobban tönkre tenni..szóval tisztázzuk:
Kötök rá 12 voltot simán..és minden bemenő jel nélkül bekapcsolt álapotban mérem a feszeket a megadiott helyeken? Mondjuk én hülye ok ehez,de hogyha nem állítok rajta semmit és nincs semmilyen jel,akkor elvileg nem kéne mindenhol 0-t mérni?


szomb. máj. 28, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Akkor nem olyan, mint amit én csináltam, csak a kábelköteg miatt gyanítottam...

A következőt kéne csinálni: voltmérőt aggatni a kimenetekre (bemenőjel nélkül persze) és megmérni, van-e DC valahol. Oda, ahol van, tuti nem lehet hangszórót akasztani... (ha valahol lassan csökken, és kicsi, akkor ott valószínűleg kondi van, ezért azt is írd meg...)

Elsősorban ezek között kell mérni:

L SP COMMON -KÉK
R SP COMMON -NARANCS
R SP OUT R -LILA
R SP OUT F -SÁRGA
L SP OUT R -BARNA
L SP OUT F -FEHÉR

Meg a test, és a common(ok) közötti feszültsége(ke)t is mérd meg.


szomb. máj. 28, 2005 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Fotót nem tok küldeni... :-( De: Kis fekete doboz..12.5 cm*10.5 cmes...magassága 2.5 cm.
Szemből nézve:bal oldalt a fader poti..aztán jönnek a hangszínszabályzó csúszkák:
60Hz
150 Hz
400 Hz
1 KHz
2.4KHz
6KHZ
15KHz
ezek fölött szemből van 5-5 lapos led...a Level szintet mutatják. és végül jobb oldalt pedig van egy 4szögletes be ill kikapcsológombja.
A márkája amúgy SuperTech


szomb. máj. 28, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Ezért írtam, hogy csak tipp, és hogy küldjön fotot... (látom, hogy olyan-e mint amit én csináltam..., mert abból a kevésből amit elmondott róla erős a gyanúm...)


pén. máj. 27, 2005 23:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Idézet:
Kimenet:

R SP OUT R -LILA (jobb oldali hangszóró -)
R SP OUT F -SÁRGA (jobb oldali hangszóró +)
L SP OUT R -BARNA (bal oldali hangszóró -)
L SP OUT F -FEHÉR (bal oldali hangszóró +)


vagy:
Kimenet:

R SP OUT R -LILA (jobb oldali hátsó hangszóró +)
R SP OUT F -SÁRGA (jobb oldali első hangszóró +)
L SP OUT R -BARNA (bal oldali hátsó hangszóró +)
L SP OUT F -FEHÉR (bal oldali első hangszóró +)

Az R és F betűk inkább a REAR és FRONT szavak rövidítéseinek tűnnek

L SP COMMON -KÉK (bal oldali hangszórók közös vezetéke -)
R SP COMMON -NARANCS (jobb oldali hangszórók közös vezetéke -)


pén. máj. 27, 2005 22:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
A táp egyértelmű:
DC 12 V +B IN -PIOS
DC 12 V -B IN -FEKETE

Bemenet:

R SIGNAL IN -SZÜRKE (jobb oldal)
L SIGNAL IN -ZÖLD (bal oldal)

Kimenet:

R SP OUT R -LILA (jobb oldali hangszóró -)
R SP OUT F -SÁRGA (jobb oldali hangszóró +)
L SP OUT R -BARNA (bal oldali hangszóró -)
L SP OUT F -FEHÉR (bal oldali hangszóró +)

A maradék két derót valószínűleg a test...(ne kötsd hangszóróra!)

Én így gyanítom, de ami nálam volt javításra az még rendelkezett egy marék vezetékkel, aminek semmi értelme sem volt.... :-)

Aztán kapott 6 RCA apát a hátlapra (2 bemenet, a másik négy meg a hidalt végfok kimenete...) Meg új, normális tápmadzeg...

A biztonság kedvéért küldhetnél egy fotót...


pén. máj. 27, 2005 21:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Tehát akkor ezt így elég nehéz lenne megcsinálni...:-) a Kimenő vezetékek:
2 'csomagban' jön ki a dobozból...Van egy olyan,ahol 4 darab van:
DC 12 V +B IN -PIOS
DC 12 V -B IN -FEKETE
R SIGNAL IN -SZÜRKE
L SIGNAL IN -ZÖLD
a mÁSIK CSOPORTBAN VANNAK A KIVEZETÉSEK:
L SP COMMON -KÉK
R SP COMMON -NARANCS
R SP OUT R -LILA
R SP OUT F -SÁRGA
L SP OUT R -BARNA
L SP OUT F -FEHÉR
nos ezek vannak benne...Lehet h primitív vok,de melyik kivezetésekre mit kell kötni? azt tom h + meg - ..de aztán a többit.... :-) (én igazából nem teszteltem hangfallal...ráraktam 12 voltra[szgép táp] és megnéztem hogy a ledek az elején világítanak-e... :-) ) Szóval akkor melyikre jön a hangszóró két ága? Vagy egy ilyet egyáltalán hogy kell bekötni?


pén. máj. 27, 2005 17:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Kicsa!

A készülékjavítás nem ilyen egyszerű dolog...

Az ilyen kérdésekre, hogy "mit nézzek meg rajta???" Milyen választ vársz? Azt senki nem fogja tudni megmondani, hogy mérd meg az R12 C18 felöli oldalán a potenciált, és a jelalakot... Csak tippelgetni tudunk látatlanban... Lehet, hogy valami rettenetes nagy baj van, de az is lehet, hogy csak egy kontakthiba...

Ha mégis belefogsz először készíts róla egy kapcsolási rajzot! Tudom, hogy 2 napi munka, mert én is megcsináltam, de nem küldöm el, mert semmire sem mész vele... (meg fogalmam sincs hol van...)(amikor kidetektálod, akkor megismered az alkatrészeket, azok funkcióját...) Ha ezzel megvagy, akkor már látni fogod, hova kell kötni a hangszórót...

Ugyanis az a baj, hogy ami nálam volt az át volt alakítva úgy, hogy nagyobb végfokhoz kötötték, lehet, hogy a tied is ilyen...

De ha működik, akkor is mindenképp át kell kábelezni... Ránézni is rosz az eredeti drótozásra...

Ha leírod pontosan a kimenő vezetékek cimkéit, talán tudok tippelni, de felelősséget nem vállalok érte.


pén. máj. 27, 2005 10:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Mondjuk tisztázni kéne bennem egy két dolgot..szóval a signál az a hangszóró kimenetre kell kötni mondjuk az erősítőnél? akkor a 2 comon vezeték mi a fene?Nomeg erre az egészre hány hangszórót lehet kötni,ill pontosan melyik kivezetésre?


Kicsa!

Valszeg tőlem nem fogsz választ kapni egyik kérdésedre sem, mert nem vagyok gondolatolvasó. Honnan a túróból vetted, hogy bedöglött a szerkezet, ha még azt sem tudod, hogy mi ez, hogy kell bekötni stb.
Szvsz Rainball jó tippet adott. Fogadd meg a tanácsát!

Üdv, Funkee


pén. máj. 27, 2005 6:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Igazából én ezt meg szeretném csinálni...szóval mit érdemes rajta csinálni meg tesztelni? szal hogy jövök rá,hogy biztos a végfokic-kadták be a kulcsot? Mondjuk én mg azt nem értem,hogy miért van a signálnál jobb és ball -ból csak 1-1? Mondjuk tisztázni kéne bennem egy két dolgot..szóval a signál az a hangszóró kimenetre kell kötni mondjuk az erősítőnél? akkor a 2 comon vezeték mi a fene?Nomeg erre az egészre hány hangszórót lehet kötni,ill pontosan melyik kivezetésre? :-)
(mint mondottam,hawer így adta ide,hogy ****..szóval sajna az 'előéletét' nem ismrem....)
Amúgy az alapzajt már észrevettem én is... :-)


pén. máj. 27, 2005 5:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Kicsa!

Hihi, ilyet javítottam :-) Amit én csináltam abban a végfokIC-k adták be a kulcsot (igazából ha belegondolunk más nem nagyon mehet tönkre benne :-)), minden valószínűség szerint kimeneti rövidzár miatt... (az IC elvileg rövidzárvédett, de annyira azért mégsem, hogy kibírja a rövidzárat :-)) A "stereo" kivezérlésjelzője a legjobb, mert ha belülről nézed akkor mono :-)
Ja, az nem trafo, hanem folytótekercs, azért a tápszűrése egész jó...

Ha megcsinálod ne számíts egetrengető hangminőségre, van neki egy kis alapzaja, amivel nem nagyon lehet mit csinálni... (azért autóba megteszi, ott a háttérzaj ennél sokkal nagyobb...) A FADER az a balance, de a legtöbb buher kütyüben át van kötve hangerőpotinak, mert rájöttek, hogy így csökken az alapzaj, meg jó lesz valamire a poti :-)

Ja, a vezetékköteget első mozdulattal hajítsd ki belőle, és 6 RCA apa a hátlap mögé textilbakelit lapra a két pici hűtőborda közé...

Legszívesebben azt mondanám, hogy add ide, de messze lax...

Egy dologra gyanakszom: tényleg jó lenne tudni, hogy kötötted be, mert az erősítője hidalt, és ha aszimmetrikusan kötsz rá hangszórót (egyik kimenet és test közé) akkor még nem ég szét a végfokIC csak letilt a védelem (ezt véletlen sikerült kipróbálni, ennyit azért ér a védelme, testzárlat ellen talán véd...)


csüt. máj. 26, 2005 22:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Igazából gőzöm nincs...szóval..ezt hawertól kaptam,hogy javítsam meg.Hiába mondtam h én nem vok szerelő,de megnézem..van egy rakás vezeték a hátulján. Mégpedig:(mindegyik fel van cimkézve: 12 v in + -
van l signal in meg r signal in...ez a négy van egy csomagban..és vannak a hangszóró kimenetek:l sp out rlsp out r l sp out f r sp out f meg még van 2:l sp commopn meg r sp common.ennyi. :-)Szétkaptam..igazából van benne egy kis transzformátor...sztem 2 végfok IC(a két oldalára szerelve sztem hűtés miatt...sok-sok ellenállás,kondi tranyó.....hirtelen ennyi.Ja,meg van még egy poti is...FADER vanráírva,sztem ez a ballancenak felel meg..SZTEM. :-) Naszal...sztetek mi lehet a hiba? Ja,még van benne 5-5 led visszajelzőnek,ilyen kivezérlésjelző szintű....


csüt. máj. 26, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
rainball írta:
meg 2 végfokIC :-)


Kicsa!

Ha erősítős az equ, mint ahogy általában szokott lenni.
Valszeg rövidzárat csináltál a kimenetnél. (vagy nincs megfelelő tápellátás, de ezt nem hiszem)

Más. Pozitív, hogy próbálsz rájönni a hibára egyedül. Igaz, borzalmasan mellényúltál, de hidd el, ha elárulod, hogy mit kötöttél hova, akkor többet tudunk segíteni. Csak azért szólok, mert te szerettél volna kérdezni.

Pontosan mit teszteltél?


csüt. máj. 26, 2005 18:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 29, 2004 17:26
Hozzászólások: 171
Hozzászólás 
Inkább kontaktos valahol...

Mindkét csatorna csinálja?

Amúgy szétszedted már? Én egy ilyen csodabigyót javítottam, abban nem volt tranyó, csak egy marék OPA, meg 2 végfokIC :-) Csomó passzív alkatrésszel fűszerezve...


csüt. máj. 26, 2005 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Nem ide vág,de van 1 kérdésem....van egy elég primitív autós eqvazlézer....és olyan,hogy min, hangerőn még jól szól minden..de ahogy adok rá egy kis kakaót,olyan h elkezd pattogni...tehát pillanatra elnémul utána visszajön..megint elnémul..és így megy..nagyon nagyon minimális hangerőn viszont jó. Én arra gondoltam h lehet h az egyik tranyó nem jó,és lehet h a kevés fesz miatt nem nyit.. de amikor nyitni kéne magasabb hangerőn,akkor ****...Sztetek?


csüt. máj. 26, 2005 15:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ne számíts valami bonyolultra... De miért ne?

Az égetőből is van, amit egy cimborám tervezett, a DSUB25-ös csatiba befér, full SMD. Vcc, Vpp és a 2 adat lábak vannak kivezetve, tehát nem minden PIC-re alkalmas. Ezt sajna ingyen nem tudom adni, mert a nyákok vannak csak meg, de +beszélhetjük...


szomb. máj. 21, 2005 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Nem tudnátok inkább valahova felrakni? Sokunkat érdekelne! :)


szomb. máj. 21, 2005 12:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nekem is lécci! Össze akarom hasonlítani az eddigiekkel...

Kicsa: +oldható, de piszkálj néha pü-ben mert elfelejtem, és nem ez az egyetlen project...

Mit is kellene tudnia? egy PIC-es próbapanel kellene LED-ekkel, nyomógombbal, soros porttal? Ez szerintem kezdetnek elég. Én PIC16F877-tel fogom neked tervezni. főleg a sok lába miatt., mert nyilván vmi fényeffekthez fox fejleszteni.


szomb. máj. 21, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
THX!!! :D :D :D


csüt. máj. 19, 2005 23:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
el tudnád küldeni nekem is a rajzot?Mert érdekelne,..... :-)


csüt. máj. 19, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 07, 2005 10:48
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Mo
Hozzászólás 
Ment a Mail.


csüt. máj. 19, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Az jó lenne!


csüt. máj. 19, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 07, 2005 10:48
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Mo
Hozzászólás 
Hi Thegs!

Feltenni nem tom, de ha jó, elküldöm emilen.


csüt. máj. 19, 2005 14:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Hi Travolta!
Fel tudnád tenni a kapcs. rajzot?


csüt. máj. 19, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 07, 2005 10:48
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Mo
Hozzászólás 
Szija Kicsa!

A Baji Elektronikánál lehet kapni 1000ft-ért!!! 1 un. ütemvillogót.
Ez tökéletesen +felelne a céljaidnak.
Ez is elektretmikis +oldású.
Én +csináltam és müxik hibátlanul.

üdv.: Travolta


csüt. máj. 19, 2005 13:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Ros-Co megkérhetlek,hogyha nagyon sok szabadidőd van,akkor nekiálj tervezgetni? Ez a pic-s megoldás érdekelne..de előbb csinálok egy pic égetőt...Szóval ha nagyon sok szabadidőd van,akkor megkérhetlek hogy vmiféle kapcsolási rajzot öszedobnál? (nem sürgős!)
előre is thx


csüt. máj. 19, 2005 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
-égető
-1PIC, kvarc hozzá, meg 100nF táp hidegítő kondi, 10K kondi+100nF a reset lábra.
-1 db IRF540 FET, (lehet jóval kisebb is ,de ez olcsóbb) a ledsor kapcsolgatására

-1 db elektret mikrofon

-erősítő+dinamika kompresszor ák. Valószínű valami Jfet-tel (BF244) megy egy NE5532-es műv. erősítővel

Bár lehet túlbonyolítottam. Több cimborám a szénmikrofonra esküszik. Beszerzési forrása a régi telefonok. Az nagyon frankón szaggatja az áramot a erős mélyhangokra. Kipróbálva...


hétf. máj. 16, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
kkor naggyából tudnád vázolni a szükségleteket? tehát kell egy felprogramozott pic és még mi? (körülbelülre.....)


hétf. máj. 16, 2005 22:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem, ez nagyon szép megoldás, de keresned kell valakit, akisegít megírni. Watt kolléga úgy tudom elég profi ebben...


hétf. máj. 16, 2005 21:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Jó..akkor vhogyan máshogy meglehet csinálni? :-) igazából a cél az tudod h mi....a topic címe... :-) szal vhogy meglehet?


hétf. máj. 16, 2005 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Elvileg. De ez nem a kezdőnek való kód, az tuti... Én nem mernék belefogni.


szomb. máj. 14, 2005 22:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Tehát akkor meg lehet oldani egy egyszerű picvel meg még egy kisebb kapcsolással?


pén. máj. 13, 2005 21:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
8 lábú. 12F675 asszem. (vagy 629?)


pén. máj. 13, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Igazad van, a dinamika kompresszor kimaradt.

Ja, a PIC-ben van A/D is? Sajnos, nem értek az ilyesmikhez. :)


pén. máj. 13, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
istipisti: megmondtad a legprofibb/legolcsóbb/utánépíthető megoldást. Ráadásul a OIC algoritmusa módosítható. De a dinamika kompresszort nem úszod meg. Egyébként mélyhangokról lévén szó (max 100Hz) a PIC A/D-je is tökéletes.


pén. máj. 13, 2005 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Van vmi konkrét dolog? mert végülis jöhet a PIC is..épp azt kezdtem el tanulgatni,és majd mosz szeretnék építeni egy égetőt is...


pén. máj. 13, 2005 18:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Kellene egy mikrofon, egy mikrofon előerősítő + egy A/D átalakító. Aztán a bedigitalizált jelet rá kell kötni egy PIC-re. Aztán már csak írni kell hozzá egy jó kis programot... :wink:


pén. máj. 13, 2005 14:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
léccike segítsetek már..pls... :-)


pén. máj. 13, 2005 12:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
nem


csüt. máj. 12, 2005 21:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Van itt élő fórumozó? :-)


csüt. máj. 12, 2005 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Nah...a PIC programozással kapcsolatbn áttértem a neki megfelelő topicba.Akkor maradt az erősítőre kötött strobi....Szóval...összesen 30 led,és a méghangokra villanjon stroboszkópszerűen..van ilyesmi diszkókban is,csak ott nagyteljesítményű villanócsövekkel oldják meg...Szóval akkor tudtok segíteni?


szer. máj. 11, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az égető rajza, és a "tananyagok" be lettek linkelve. Még valami?

Rakj össze egy fapad áramkört, egy PIC, rá a minimális áramköri elemek (reset lábra 100nF kondi+10K ellenállás, és egy kvarc az órajel lábakra) meg egy LED mondjuk. Egy villogtató progi kezdésnek szerintem bőven elég.

De előtte +kell építeni az égetőt, és át kell olvasni a doksikat...


kedd máj. 10, 2005 23:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Akkor tudtok segíteni?


kedd máj. 10, 2005 17:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 187 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség