Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 28, 2024 20:40



Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Pendrive vásárlás 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
tibuu írta:
Victorius írta:
Bocs, hogy hülyét kérdezek, de egy pendrive-ról lehet bootolni, mint egy dos floppyról? S ha a drive-on könyvtárstruktúra van, akkor hogy a fenébe bootol be?

Meg akarom szüntetni a floppy meghajtóm, de vannak olyan bootdiskjeim, amire szükség lenne a penen. Pl. partition magic, NTFS for dos, Norton Ghost boot ilyenek.


Lehet bootolni, felteve ha tamogatja az alaplapod is!
A gyokerkonyvtarban elfer az par rendszer file ami eltudja inditani az operacios rendszert:)


Úgy legyen! :)


kedd nov. 22, 2005 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Victorius írta:
Bocs, hogy hülyét kérdezek, de egy pendrive-ról lehet bootolni, mint egy dos floppyról? S ha a drive-on könyvtárstruktúra van, akkor hogy a fenébe bootol be?

Meg akarom szüntetni a floppy meghajtóm, de vannak olyan bootdiskjeim, amire szükség lenne a penen. Pl. partition magic, NTFS for dos, Norton Ghost boot ilyenek.


Lehet bootolni, felteve ha tamogatja az alaplapod is!
A gyokerkonyvtarban elfer az par rendszer file ami eltudja inditani az operacios rendszert:)


kedd nov. 22, 2005 19:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Bocs, hogy hülyét kérdezek, de egy pendrive-ról lehet bootolni, mint egy dos floppyról? S ha a drive-on könyvtárstruktúra van, akkor hogy a fenébe bootol be?

Meg akarom szüntetni a floppy meghajtóm, de vannak olyan bootdiskjeim, amire szükség lenne a penen. Pl. partition magic, NTFS for dos, Norton Ghost boot ilyenek.


kedd nov. 22, 2005 19:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Csak egy otlet: en a lakaskulcsomon hordom a pendrive-om, igy mindig "kenytelen vagyok" magammal vinni es igy otthagyni sem tudom sehol :). Egy nyakpanton log, ezert eleg hosszu ha kell. Sandisk MicroDrive Skin 256Mb. Bar lehetne nagyobb, de csak ajanlani tudom, nagyon szep formaja van az atlatszo skin-ben.


szer. szept. 21, 2005 7:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 20:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kicsit késett a fenti pendrive (Corsair Flash Voyager) megvásárlása, de azért már jó ideje használom. Csak ajánlani tudom. Tényleg mindenben nagyon jó. Olyan gyors, hogy nem lehet észre venni hogy winyóra vagy erre mentek, vagy erről olvasok.

Jól jön a jelszavas védelem is. A vízállóságát pedig már egyszer volt szerencsém letesztelni. Kevés olyan dolgot vettem eddig amiben utólag nem találtam kisebb nagyobb "hibát", de ez eddig még mindenben ok. Egyedül arra kell vigyázni, hogy a doboza kell a garancia érvényesítéséhez, de talán erre nem is igen lesz szükség. A gyár ugyan 10 évet vállal, de a forgalmazó csak 1-et a jó magyar gyakorlatnak megfelelően.


vas. szept. 18, 2005 7:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11886
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hoszzú évek óta mindenki szidja, meg irígyli is őket. Ez van. Olyat csinálnak, amit más nem tud messze környéken sem. Sőt, világviszonylatban sem.

Na, ennek van ára. Annak a tudásnak, amit felhalmoztak. Én se mennék oda, mert iszonyúak az árak. De egy banknak, vagy biztosítónak (stb.) bizony megéri, ha pótolhatatlan adatokról van szó.

Én a tudást elismerem. Ez tény. Bárki csinálhatja utánuk, csak éppen nem nagyon sikerül.


kedd szept. 13, 2005 17:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 06, 2005 18:56
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Nürnberg
Hozzászólás Memory
Köszönöm Salvatore a Kürth Kft-et elertem, de nekik is van problemajuk, mert a Kontrollert nem tudjak olvasni, a gyartotol kellene nekik is beszerezni az adatlapot.
A tipust sikerült vegul is teljesen beazonositani.
Vagy egy ugyanilyen pen drivet kellene most szereznem, arrol meg tudnák fejteni.
Igazad volt, jol megkerik az árát. 25ezer Ft-ert akartak kiolvasni a memoriat. Örület. De jo business nekik, mert ameddig ott voltam hallottam egy par dolgot, aki oda betelefonalt.

Sok üdv
F.


kedd szept. 13, 2005 16:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Mondtam hogy megkérik!:)


szer. szept. 07, 2005 8:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Pen Drive problema
vollkorb22 írta:
Szioka,
nagyon köszi, tudnal valami elerhetoseget adni (telefon vagy cim) errol a Kürth Kft-rol?
Kerestem, de csak valami Liftszerviz ceget találtam egyenlöre.
Köszönöm szepen.

Ciao

http://www.kurt.hu/adatmentes/dijak


szer. szept. 07, 2005 4:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 06, 2005 18:56
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Nürnberg
Hozzászólás Pen Drive problema
Szioka,
nagyon köszi, tudnal valami elerhetoseget adni (telefon vagy cim) errol a Kürth Kft-rol?
Kerestem, de csak valami Liftszerviz ceget találtam egyenlöre.
Köszönöm szepen.

Ciao

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Salvatore Salvataggio írta:
Kürth Kft, de ők nagyon megkérik az árárt! :roll:


kedd szept. 06, 2005 21:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Kürth Kft, de ők nagyon megkérik az árárt! :roll:


kedd szept. 06, 2005 21:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 06, 2005 18:56
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Nürnberg
Hozzászólás Ki tudna segiteni nekem ????????
Sziasztok Mindenkinek,

elég szokatlan kéréssel fordulok hozzátok, de hátha van valakinek valami tippje, hogy hová kellene fordulnom ezzel a problémámmal vagy ki tudna segiteni nekem.

Sajnos van egy pen drivem, de a kis panel ketté tört, ezert a memoriaban levo anyagom benne maradt.
Sajnos nem mentettem le az anyagomat, nem olyan regen vettem,ezert lenne lenyeges.

Nem tudnátok tippet adni,hogy a memoriabol hogyan lehetne kiszipkazni az adatokat? És persze ki tudná megcsinálni?

Nem vagyok egy nagy computer-guru, s ilyen problemaval is eloszor szembesulok.
De nagyot tanultam belole.

Ha lenne valami otletetek, akkor nagyon hálás lennék érte,
szivesen vennem.
Elore is koszonom
udv
Mindenkinek


kedd szept. 06, 2005 19:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 2:15
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mindenki bűnös:van aki a sört vizezi, van aki embert öl.
Hozzászólás 
StSanya írta:
IceS írta:
Hi!

Nekem is lenne két, a témába vágó kérdésem.
Abit NF-7S v2.0 alaplapom van, és tervezem egy pen vásárlását.A kérdésem pedig, hogy ez a lap tud-e USB-ről boot-olni?Így konkrétan ugyan nincs a BIOS-ban, de esetleg mást választva (ZIP,LAN,stb.) megy-e?(megj.:utolsó BIOS)
Minden pent lehet boot-osra formázni, vagy eleve olyat keressek?Ez a formázás Win.-ből megy (MS-DOS indító lemez...), vagy a saját progijával történik?
Ha a második kérdésre igen a válasz, akkor próba-cseresznye, de ha nem, akkor inkább keresek megfelelőt, mert szeretnék megszabadulni a floppy-tól (ill. nem veszek újat, mert most távozott az örök bitmezőkre).

Kicsit téma-idegen, de azért elfér:
Win. telepítéskor a telepítő elfogadja a külső S-ATA drivert pen-drive-ról is?(Silicon Image Sil3112A)

Köszönettel:

IceS



Szerintem megy az alaplapoddal, az Advanced BIOS Features-ban lévő "Bootable Add-in Device:" és a "Removable Device Priority:" számomra erre utal...

Mindegyiket lehet, akár más windows alól, de a HP-nek és a Genius-nak van erre segédprogija... (Én a HP-ét preferálom: Windows-based Format Utility for HP Drive Key or DiskOnKey USB Device)

Viszont az XP NEM fogadja el, csak floppyn az ilyen külső SATA és RAID vezérlő drivereket... Egy megoldásod van még; ha beleintegrálod a drivereket egy telepítő CD-be...

Nincsenek ilyen opciók az Adv. Feat.-ben, lehet, hogy kevered az NF-7S2-t az NF-7S v.2.0-val.Nekem ez utóbbi van.(megj.:az NF-7S v2.0-t hozta ki előbb az Abit)
Ha mindegyiket lehet bootra formázni, akkor veszek egyet, azt' maj' meglássuk... :wink:
Köszönöm az infot!

IceS


hétf. szept. 05, 2005 16:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
IceS írta:
Hi!

Nekem is lenne két, a témába vágó kérdésem.
Abit NF-7S v2.0 alaplapom van, és tervezem egy pen vásárlását.A kérdésem pedig, hogy ez a lap tud-e USB-ről boot-olni?Így konkrétan ugyan nincs a BIOS-ban, de esetleg mást választva (ZIP,LAN,stb.) megy-e?(megj.:utolsó BIOS)
Minden pent lehet boot-osra formázni, vagy eleve olyat keressek?Ez a formázás Win.-ből megy (MS-DOS indító lemez...), vagy a saját progijával történik?
Ha a második kérdésre igen a válasz, akkor próba-cseresznye, de ha nem, akkor inkább keresek megfelelőt, mert szeretnék megszabadulni a floppy-tól (ill. nem veszek újat, mert most távozott az örök bitmezőkre).

Kicsit téma-idegen, de azért elfér:
Win. telepítéskor a telepítő elfogadja a külső S-ATA drivert pen-drive-ról is?(Silicon Image Sil3112A)

Köszönettel:

IceS



Szerintem megy az alaplapoddal, az Advanced BIOS Features-ban lévő "Bootable Add-in Device:" és a "Removable Device Priority:" számomra erre utal...

Mindegyiket lehet, akár más windows alól, de a HP-nek és a Genius-nak van erre segédprogija... (Én a HP-ét preferálom: Windows-based Format Utility for HP Drive Key or DiskOnKey USB Device)

Viszont az XP NEM fogadja el, csak floppyn az ilyen külső SATA és RAID vezérlő drivereket... Egy megoldásod van még; ha beleintegrálod a drivereket egy telepítő CD-be...


szomb. szept. 03, 2005 10:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 2:15
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mindenki bűnös:van aki a sört vizezi, van aki embert öl.
Hozzászólás 
Up, hátha valaki mégis...


szomb. szept. 03, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 03, 2004 2:15
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Mindenki bűnös:van aki a sört vizezi, van aki embert öl.
Hozzászólás 
Hi!

Nekem is lenne két, a témába vágó kérdésem.
Abit NF-7S v2.0 alaplapom van, és tervezem egy pen vásárlását.A kérdésem pedig, hogy ez a lap tud-e USB-ről boot-olni?Így konkrétan ugyan nincs a BIOS-ban, de esetleg mást választva (ZIP,LAN,stb.) megy-e?(megj.:utolsó BIOS)
Minden pent lehet boot-osra formázni, vagy eleve olyat keressek?Ez a formázás Win.-ből megy (MS-DOS indító lemez...), vagy a saját progijával történik?
Ha a második kérdésre igen a válasz, akkor próba-cseresznye, de ha nem, akkor inkább keresek megfelelőt, mert szeretnék megszabadulni a floppy-tól (ill. nem veszek újat, mert most távozott az örök bitmezőkre).

Kicsit téma-idegen, de azért elfér:
Win. telepítéskor a telepítő elfogadja a külső S-ATA drivert pen-drive-ról is?(Silicon Image Sil3112A)

Köszönettel:

IceS


pén. aug. 26, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 20:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Ok, Te nyertél.

Más okból, de végül is tényleg nem a Kingston mellett döntöttem. Szinte véletlenül bementem a kedvenc szám. tech. boltomba, ahol épp volt egy 512-es Corsair, amit meg tudtam nézni. Minden szempontból tetszett ezért megrendeltem ebből az 1 gigásat. Elvileg reggelre már itt is lesz, és elég jó áron. Majd beszámolok a tapasztalatokról.

Üdv.


csüt. aug. 25, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás :)
nemgéza írta:
Kinek a pap, kinek a papné...

Nekem azért előnyös ha feltünő, mert hajlamos vagyok el és otthagyni dolgokat, és ráadásul volt már részem a fűben keresgetni egy kollégám pendrive-ját. Azóta tudom, hogy nekem nem a kicsi és szürke a nyerő.

A másik szempont amit írtál, az elgondolkodtató, sőt már gondolkodtam is rajta.
Legalább két dolog ami miatt nem osztom az aggodalmadat. A felhasználói profil, amit megváltoztat, az egy Windows alapfunkció, tehát kb. olyan mintha a gépeden valaki más néven jelentkezne be.
Aztán meg az is számít, hogy milyen a gyártó. Tudod én egy alapvetően optimista ember vagyok, vannak olyanok akiknek még tudok hinni (akár még nőknek is). Ha ez a "szemét" Kingston csinált valami vacak terméket, akkor majd beperelem őket.
De az igazság az, hogy nagyobbnak itéltem a hasznosságát mint a kockázatát.
Sajnos úgy néz ki, hogy ami nekem a leghasznosabb lenne (az Office programok szinkronizálása) azt nem igazán tudja, ezért már nem annyira csábító ez a típus, mert elég borsos az ára.

Az Airbus tényleg feltünő lenne...


nemmondod..:)

és gondolod, hogyha külső profilként lép be, nem változik semmi, mondjuka registryben?
Mert ez akkor érdekes..
ÉS mint külsős.. egyik netcaffes gépre sem engedek pendriveot dugni, pont ilyenek miatt... Ugyanis amég azt gondolod, szinkronizál stb, nagyon kis kedves "ajándékot" tud hagyni a gépen...

A feltünösködésről meg annyit, hogy ugyanugy otthagyod ha neonzöldben villog is, mintha kicsit gray lenne.... Ugyanis tudomásul kell venni, hogy aki nem szedi a cavintont időben, az így jár... csak tudnám hová is tettem.. :)


csüt. aug. 25, 2005 7:39
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 20:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kinek a pap, kinek a papné...

Nekem azért előnyös ha feltünő, mert hajlamos vagyok el és otthagyni dolgokat, és ráadásul volt már részem a fűben keresgetni egy kollégám pendrive-ját. Azóta tudom, hogy nekem nem a kicsi és szürke a nyerő.

A másik szempont amit írtál, az elgondolkodtató, sőt már gondolkodtam is rajta.
Legalább két dolog ami miatt nem osztom az aggodalmadat. A felhasználói profil, amit megváltoztat, az egy Windows alapfunkció, tehát kb. olyan mintha a gépeden valaki más néven jelentkezne be.
Aztán meg az is számít, hogy milyen a gyártó. Tudod én egy alapvetően optimista ember vagyok, vannak olyanok akiknek még tudok hinni (akár még nőknek is). Ha ez a "szemét" Kingston csinált valami vacak terméket, akkor majd beperelem őket.
De az igazság az, hogy nagyobbnak itéltem a hasznosságát mint a kockázatát.
Sajnos úgy néz ki, hogy ami nekem a leghasznosabb lenne (az Office programok szinkronizálása) azt nem igazán tudja, ezért már nem annyira csábító ez a típus, mert elég borsos az ára.

Az Airbus tényleg feltünő lenne...


csüt. aug. 25, 2005 7:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás hmmm
"Corsair FlashVoyager az első, mert gumiborítású, vízálló és jó feltünő."

Na jó. Feltűnő. Csak engem ráz a hideg ettől a szótól???

Véleményem szerint egy pár cm es flshnek nem ez a dolga, hanem hogy jó, gyors, és megfelelő árú legyen.

A feltűnő egy lamborghini, vagy egy Airbus a kertedben....


Egyébként én pl olyan driveot sem engednék a gépemre, amit ha rádugnak elkezdi nekem állítgatni a dolgokat rajta...


csüt. aug. 25, 2005 6:49
ezüst tag

Csatlakozott: pén. aug. 19, 2005 11:05
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Vegyél ilyen bőr pendriveot: http://www.wapzona.hu/ (Prestigo Leather: kiváló ajándék ötlet - című hír)

Nagyon állat lehet egy ilyen bőr borítású pendrive. Gondolj bele: nem karcolódik meg a festés, nem törhet össze, jól bírja ha leesik... :)


szer. aug. 24, 2005 22:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 20:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hali!

Had kérdezzek már az összegyűltektől.
Én is 1 gigás pendrivra vadászom és két típusra tudtam leszűkíteni a keresést.
Corsair FlashVoyager az első, mert gumiborítású, vízálló és jó feltünő.
http://www.addel.hu/template/temp1/deta ... ctid=54626

A másik Kingston DataTraveler II Plus - Migo Edition (lehet ezt Mo-on kapni valahol?)

http://www.kingston.com/digitalmedia/dt_IIplusMigo.asp

Ennek az az előnye, hogy a saját géped profilját (akár többet is) rögzíti és amikor rádugod egy másik gépre akkor átállítja a beállításokat, így olyan mintha a sajátodon dolgoznál.

Itt kéne egy kis segítség. Van ilyen valakinek, vagy ismeri ezt a funkciót valaki? Ellentmondó dolgokat olvastam arról, hogy milyen dolgokat tud átállítani. Leginkább az érdekelne, hogy az MS Office programjait figyeli-e, mert leginkább erre lenne szükségem. (leülök egy kolléga gépéhez és bosszankodok, h milyen fontos ikonok hiányoznak, meg h milyen sok felesleges dolog van, ő meg fordítva)
A gyártó honlapján azt látom, hogy pl. az explorert, meg a kedvenceket , outlokot beállítja, de nem találok utalást az office-re. Egy magyar honlapon, pedig épp erről írtak, csak akkor még felületesen jegyeztem meg. Szóval ha ismeri valaki, akkkor légyszi írjon már erről részletesebben.

És még egy további kérdés: Nem lehet ezt a tulajdonságot más pendrivra "átvinni"? Naivan úgy gondolom, hogy a Kingstonnál van a pendrivon egy kis szoftver, ami ha átmásolok, akkor akár melyik adathordozón (akár CD-n is ) működne.


hétf. aug. 22, 2005 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Közben egy kártyaolvasó manualjában olvastam erről (persze a Pendrive-ra is igaz) és megnyugodva láttam, hogy helyes volt a feltevésem. Eszerint win98 alatt kimondottan javasolják az ejectet, ezzel befejezi az olvasás/írást (ha még volt valami szüttyögnivalója) majd ezután nyugodtan kiszedhető a kártya. Szerintem Winxp alatt tökéletesen ugyanez a biztonságos eltávolítás funkció.


szer. aug. 17, 2005 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Gabor2 írta:
Mondom, szerintem alapból ki van kapcsolva a gyorsítótárazás. Úgy meg nem léphet fel adatvesztés.


Ki volt és most is ki van kapcsolva. Adatvesztés nem volt, de ez kékhalálnál a szerencsén is múlik. A nyűgöm a kékhalál volt, illetve ennek folyományaként filozófálgatok a leválasztás módján.


vas. júl. 24, 2005 11:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Mondom, szerintem alapból ki van kapcsolva a gyorsítótárazás. Úgy meg nem léphet fel adatvesztés.


szomb. júl. 23, 2005 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Gabor2 írta:
EFi írta:
Elkanyarodtunk. Win98 alatt nincs biztonságos eltávolítás funkció. Szóval, akkor az MS és gyártó is ül ölbe tett kézzel, utóbbi bőszen készíti a drivert win98 alá, de azt meg elnézi, hogy kékhalál mellett húzogassam ki? Én speciel az ejectet biztos ami, biztos alapon kiválasztom, ezután már nem látja a pendrive-ot, ez lenne esetleg az?


Eject? Ez a funkció a saját driver-ébe/szoftverébe van beépítve?
Szerintem igen, ez ugyanaz.
A kék halál hogy kapcsolódik ide?


Win98SE alatt a Kingston pendrive-om Removable Diskként (név és típus is) jelenik meg a sajátgépben. Jobb gomb rajta, jön a menüpontok között az eject is, mint a CD-meghajtóknál. Rákattintva látszólag semmi, Removable Disk marad benn, de duplán kattintva már nem nyitható (mint az üres CD-meghajtó).
Kék halál, úgy jön ide, hogy az egyik lehúzásnál befigyelt. Gondoltam nem véletlenül van XP-n is a bizt.eltávolítás, Win98 is kell valaminek lennie. Ha nincs az bizony nagyon-nagyon ciki. Kidobnak egy eszközt a piacra, aztán, ha nem ismered a működése hátterét, lazán befigyelhet adatvesztés vagy károsodás. Közben ezerrel fújják, hogy hot swap...


szomb. júl. 23, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
EFi írta:
Elkanyarodtunk. Win98 alatt nincs biztonságos eltávolítás funkció. Szóval, akkor az MS és gyártó is ül ölbe tett kézzel, utóbbi bőszen készíti a drivert win98 alá, de azt meg elnézi, hogy kékhalál mellett húzogassam ki? Én speciel az ejectet biztos ami, biztos alapon kiválasztom, ezután már nem látja a pendrive-ot, ez lenne esetleg az?


Eject? Ez a funkció a saját driver-ébe/szoftverébe van beépítve?
Szerintem igen, ez ugyanaz.
A kék halál hogy kapcsolódik ide?


szomb. júl. 23, 2005 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Takibaa írta:
Idézet:
A biztonságos eltávolítás csak arra való, hogy tuti ne legyen adatforgalom, amikor lehúzod a pendrive-ot. Ha a gyorsítótárazás nincs engedélyezve, akkor rögtön minden a pendrive-ra íródik, így nincs rizikó, ahogy úgy tűnik, hogy a másolás befejeződött, le lehet húzni. Ha engedélyezve van, és valamit másolsz a pendrive-ra, akkor a gép már a másolás előtt jelzi, hogy a másolás megtörtént.


Pontosítanék egy kicsit: ha ki van kapcsolva, valóban feltételezhető, hogy azonnal a pendrive-ra íródik, hiszen így lehet kiráncigálni. Ha viszont be van kapcsolva a gyorsítótárazás mindenképpen a biztonságos eltávolítást kell hasznélni, hiszen az adatok írása teljesen biztosan csak ekkor történik meg.


Elkanyarodtunk. Win98 alatt nincs biztonságos eltávolítás funkció. Szóval, akkor az MS és gyártó is ül ölbe tett kézzel, utóbbi bőszen készíti a drivert win98 alá, de azt meg elnézi, hogy kékhalál mellett húzogassam ki? Én speciel az ejectet biztos ami, biztos alapon kiválasztom, ezután már nem látja a pendrive-ot, ez lenne esetleg az?


szomb. júl. 23, 2005 19:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Takibaa írta:
Idézet:
A biztonságos eltávolítás csak arra való, hogy tuti ne legyen adatforgalom, amikor lehúzod a pendrive-ot. Ha a gyorsítótárazás nincs engedélyezve, akkor rögtön minden a pendrive-ra íródik, így nincs rizikó, ahogy úgy tűnik, hogy a másolás befejeződött, le lehet húzni. Ha engedélyezve van, és valamit másolsz a pendrive-ra, akkor a gép már a másolás előtt jelzi, hogy a másolás megtörtént.


Pontosítanék egy kicsit: ha ki van kapcsolva, valóban feltételezhető, hogy azonnal a pendrive-ra íródik, hiszen így lehet kiráncigálni. Ha viszont be van kapcsolva a gyorsítótárazás mindenképpen a biztonságos eltávolítást kell hasznélni, hiszen az adatok írása teljesen biztosan csak ekkor történik meg.


Azért ha a led pár másodpercig azt mutatja, hogy nincs adatforgalom, akkor nyugodtan le lehet húzni. A béna Winfos néha akkor sem engedi lehúzni, ha egy program a pendrive egyik könyvtárában áll (pl. WinNavigatorral voltak néha gondok), vagy pl. videó fájl lejátszás volt a pendrive-ról. Pedig adatáramlás nincs.


szomb. júl. 23, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A biztonságos eltávolítás csak arra való, hogy tuti ne legyen adatforgalom, amikor lehúzod a pendrive-ot. Ha a gyorsítótárazás nincs engedélyezve, akkor rögtön minden a pendrive-ra íródik, így nincs rizikó, ahogy úgy tűnik, hogy a másolás befejeződött, le lehet húzni. Ha engedélyezve van, és valamit másolsz a pendrive-ra, akkor a gép már a másolás előtt jelzi, hogy a másolás megtörtént.


Pontosítanék egy kicsit: ha ki van kapcsolva, valóban feltételezhető, hogy azonnal a pendrive-ra íródik, hiszen így lehet kiráncigálni. Ha viszont be van kapcsolva a gyorsítótárazás mindenképpen a biztonságos eltávolítást kell hasznélni, hiszen az adatok írása teljesen biztosan csak ekkor történik meg.


szomb. júl. 23, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
EFi írta:
WinXP alatt van ez a biztonságos eltávolítás dolog, kihúzás előtt. Win98-on mi volna ennek a megfelelője?


A biztonságos eltávolítás csak arra való, hogy tuti ne legyen adatforgalom, amikor lehúzod a pendrive-ot. Ha a gyorsítótárazás nincs engedélyezve, akkor rögtön minden a pendrive-ra íródik, így nincs rizikó, ahogy úgy tűnik, hogy a másolás befejeződött, le lehet húzni. Ha engedélyezve van, és valamit másolsz a pendrive-ra, akkor a gép már a másolás előtt jelzi, hogy a másolás megtörtént. Ilyenkor meg elég figyelni a pendrive ledjét, onnan meg lehet tudni, hogy mikortól nem áramlik adat (ált. pár másodpercig még áramlik a másolás "befejezése" után). Azt hiszem az én pendrive-omnál alapból ki is volt kapcsolva a gyorsítótárazás (gondolom 98 alatt is ki van, persze nem árt megnézni).

Röviden: szerintem majdnem teljesen felesleges ez a biztonságos eltávolítás dolog, kis odafigyelés is elég, hogy ne legyen adatvesztés. Én csak le szoktam húzni XP alatt is, nem kattintgatok az ikonra, mert fölösleges. Szerintem egy percig se bánd, ha 98 alatt nincs ilyesmi.


szomb. júl. 23, 2005 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
WinXP alatt van ez a biztonságos eltávolítás dolog, kihúzás előtt. Win98-on mi volna ennek a megfelelője?


pén. júl. 22, 2005 21:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 10:27
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
No!


kedd júl. 05, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 185
Hozzászólás 
Van egy eladó bontatlan 1GB-os Kingmax-om. Király, pici, aranyos. Ha édekel, dobj egy üzenetet árral.


vas. jún. 05, 2005 11:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
trippla írta:
Egy 512 MB-s pendrive tényleg nem 512 Mb-os, hanem csak effektive 480 Mb körüli?


Nincs effektív és nem effektív kapacitás. Pendriveoknál 1024-es váltószámmal számolnak kapacitást, mivel memóriákról van szó. Ha jelölni szeretnéd, hogy milyen váltószámot használsz(1000, vagy 1024), akkor ajánlom figyelmedbe a bináris prefixumokat. Decimális prefixumok, mint például a kilo(10^3), mega(10^6), giga(10^9) stb. bináris megfelelője a kibi(2^10), mebi(2^20), gibi(2^30) stb.

Bővebben itt olvashatsz róla: http://www.remote.hu/articles.php?id=28

Mivel még nem elterjedt a jelölés, ezért sok emberben kavarodást okoz. Hajlamosak fordítva értelmezni.


vas. máj. 29, 2005 1:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Régen egy ezüst/fekete seitc rakoncátlankodott nálam (hál istennek ellopták) a leg váratlanabb időpontokban szállt el rajta a partíció :(
Nem olyan rég egy áll Kingston bírta a 3. "bedugásig" (csomagban kábel, CD, nyakpánt, zöld színű LED-el) ezt egy "valódira" cseréltem (kék ledes semmi + cumó) ez tök jól bírja a kiképzést. Egyébként az "áll Kingston" kábele nagyon frappáns volt mert csak 4 cm-es volt ami nagyon jól jön buta notebook fejlesztő mérnökök kompenzálására (USB csati ortopéd helyekre történő tervezése).


szomb. máj. 28, 2005 22:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
pendrive nál aztnézném meg először is hogy mennyi gari van rá...a többi majdhogynem mindegy.

ami működik működik ami meg elromlik cserélik gariba ha van rá elég.

jah és nem tesco gazdaságos pendrive ra gondolok amit gumiból már láttam...:D
mondjuk ott azt nem értettem miért nem pelenkával együtt árulják:DDD


szomb. máj. 28, 2005 20:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 19:35
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Pápa, Sopron
Hozzászólás 
Egy 512 MB-s pendrive tényleg nem 512 Mb-os, hanem csak effektive 480 Mb körüli?


szomb. máj. 28, 2005 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Kingston.


szomb. máj. 28, 2005 10:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Rosszul mondtam a korábbi HSZ-emben, nincs ilyen ultra:

Tehát van a DataTraveler, a DataTraveler II, DataTraveler II Plus és a DataTraveler Elite...

Itt egy jó kép róluk, s érdemes megnézni az írási-olvasási sebességek alakulását:

http://www.kingston.com/digitalmedia/da ... Ms_848.pdf


szomb. máj. 28, 2005 10:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 10:27
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
http://web.pr.hu/buher/list/alaplap/
Nekem a p5tx3-as alaplapom van amúgy úgy látom ez pont olyan mint az enyém!!!


pén. máj. 27, 2005 10:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 10:27
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Jah utána nÉzek..! De számítógÉp boltosok nem tudnak segíteni? Mondjuk az a 2És fÉl rongy nem vágna földhöz! Hanem a pendrive Élettartama Érdekelne! Amúgy itt az árlistában nincs benne a típus,csak az hogy van amelyik vízálló!


pén. máj. 27, 2005 9:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Valószínű, hogy 1.Vc 2.- 3.+ 4.Föld.
De, ha rám hallgatsz, nem hallgatsz rám, hanem google.


pén. máj. 27, 2005 9:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 10:27
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
JÉ itt írja a füzet hogy ebbe tÉnyleg van integrálva kÉt usb port...most mit tegyek hogy használni tudjam? Azt se tom hol van!


pén. máj. 27, 2005 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
neked akkor egy alaplapi csatlakozora vagy egy 2.1 -es USB kártyára van szükséged.
a compact flash egy memoria tipus nem pedig pendrive! :wink:


pén. máj. 27, 2005 9:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
A P1-es lapokon is ugyanúgy néz ki, csak általában nem színkódolt.
http://ez-computer-deals.com/images/motherboard.gif
Itt a linken van egy alaplap. Az IS7 chip alatt van a két USB. A tiéden, ha van, szerintem csak egy lesz, és fekete. Mindenképpen keress rá a manuáljára, ha nincs ráírva, mert haza lehet vágni vele, ha valami teljesen másra kötöd...


pén. máj. 27, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 10:27
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Gollam,az alaplapi usb azt hol lehet meglátni,hogy van-e rajta? Ezen csak egy PCI van használva,abban van a video kártya! Amúgy nem lenne drága a usb kártya,2300Ft körül van! A pendrive a kÉrdÉses,hogy megÉri e egy 512eset vennem 12ezerÉrt? ElmÉletileg meddig használhatók ezek a kütyük ha naponta hordok rajta cuccot?


pén. máj. 27, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Azért előtte érdemes jól megnézni azt a lapot, esetleg manualt letölteni hozzá, mert nem egy P1-es lapot láttam már, amelyiken volt alaplapi usb, csak nem volt feliratozva, hogy az. Erre egy kábelt kell csak szerezni, és kész is.
Azonkívül, ha már beleszólhatok én is, mindenképpen az 1GB-osat javaslom. Nekem ekkora van, valami übergagyi kiszerelésben, s igen örvendetes ez a méret, ha ISO-t kell hurcolni...


pén. máj. 27, 2005 8:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 10:27
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Köszönöm a tanácsokat! Nekem amúgy ide az alaplap tájÉkoztatójába az van írva,hogy PCI Rev 2.1 compliant! Az baj? Ja És a pendrive márkája Compact Flash lenne! Ez nem Éri meg? Köszi!


pén. máj. 27, 2005 8:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem kicsi az a gép!
Attól függ mire használod.
Egyébként pedig nagyon praktikus a pen mert számoljunk csak utánna mennyi kislemez kellene helyette.
512 pedig szinte már tényleg mindenre elég (bár már nekem is jó lett volna ha egy cd ráfért volna.)
A következő kategória az USB-s winyó.
egyébként van miböl válogatni! :)
Kingston, TakeMS, Transcend, PQI,.... Én PQI-t használok 4/3éve, és még nem mondta hogy cső, pedig mindig ott figyel a nadrágzsebemben.
Kinézetre nekem a TakeMS-tetszett.
Garancia is egy jó szempont.
üdv


csüt. máj. 26, 2005 22:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség