Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 18, 2024 0:55



Hozzászólás a témához  [ 1248 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
3G a vodafone-nál 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
joc_ írta:
Úgyhogy tessenek próbálkozni ahol csak jártok...


Mivel beállítottam az automatikus e-mail letöltést, így én elég gyakran fellépek. (a cégnél nekem a leghosszabb a részletes számlám :lol: )
Ezek szerint hozzájárulok a hálózat bővítéséhez? :hm: (mármint a T hálózatéhoz)

A múltkor kicsit lementünk a térképről (Verőce, Szokolya, Kóspallag térség)... Arra 1-2 Km-es szakaszon 0 térerő, mind a három szolgáltatónál. Aztán egyszer csak a T magához tért. Ráadásul EDGE-vel, úgy, hogy a fring is tökéletesen ment! :shock:
Furcsa volt, hogy egyik pillanatban semmi, utána meg egész jó átvitelt tudott produkálni a hálózat. Persze nem csak az én telefonom hagyta el a hálózatot. Mindenkié, aki a kocsiban ült. :arrow: X-akta :lol:


hétf. jún. 16, 2008 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Érdekes, hogy - elnézést az ott lakóktól - milyen sok noname településen is szolgáltat a voda HSDPA-val (pl. Somoskőújfalu, Zalaszentgrót stb.):
...
Ebben a topikban ugyan off, de ehhez kapcsolódik:
Múltkoriban beszélgettem a T egyik emberével, akinek rálátása (ha nem is ráhatása) van arra, hogy hol nő a 3G illetve EDGE lefedettség. Ő mondta, hogy időnként figyelik az adótorony statisztikákat, hogy hol és milyen gyakran próbálkoznak fellépni pl. internetezni. És többé-kevésbé arrafelé fejlesztenek, ahol a használatra várhatóan igény mutatkozik.
Úgyhogy tessenek próbálkozni ahol csak jártok, mert ahol soha egy fellépési próbálkozást sem látnak a forgalmi statisztikában, ott bizony kevésbé várható a 2,5G/3G fejlesztés. (Jó, tudom a Vodának nincs EDGE, de ez a tanács általános.)


szomb. jún. 14, 2008 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Érdekes, hogy - elnézést az ott lakóktól - milyen sok noname településen is szolgáltat a voda HSDPA-val (pl. Somoskőújfalu, Zalaszentgrót stb.): http://www.vodafone.hu/microsite/mobili ... terkep.jpg
Igazság szerint én a konkurenciától vártam el azt, hogy felvegye a kapcsolatot azon ügyfeleivel, akik egyben ADSL ISP-k, hogy milyen ADSL-lel le nem fedhető területekről érkeznek internetbekötési igények, hogy eleget tehessenek a meghosszabbított 2G-s koncessziós szerződésnek, s elkezdjenek ott szolgáltatni... Persze ez nem jelenti azt, hogy a vodafone megkeresett egy ilyen ISP-t, s hogy most az ilyen területeket akarja lefedni, ám látom, hogy ebből a szempontból ő előrelátóbb volt. Már csak azért is, mert piacra dobott egy olyan terméket, ami valóban felér egy ADSL-alternatívával (ha az ember nem p2p-ezik). A gond már csak az árral van: ADSL-ben elértük a bűvös 2000 Ft-os határt. Ugyanakkor lehetne 1 Ft is, ha valahol műszakilag nem kiépíthető, az ott lakók mit sem tehetnek ezért (a UPC és az ő telefonhálózata esete...)


szomb. jún. 14, 2008 18:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 12, 2008 23:37
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy Huawei E272-m vann a vodátol és nem működik az iwiw. ha viszont vezetéknélkülit használok akkor igen. mit csináljak vele, h menjen?
előre is köszi


csüt. jún. 12, 2008 23:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Akkor rosszul tudod. A Flashget bizonyos változat felett tud torrentkilensként működni. Nálam is ilyen változat van. Gyorsabban jönnek le vele dolgok, mint a utorrenttel.

Látszik, hogy már nagyon rég nem használtam a Flashget-et. :oops:


pén. máj. 23, 2008 20:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Akkor ma is tanultam valamit. Pl melyik torrentprogi az ami tuti elrejti a voda elöl, hogy én most akkor torrentet töltök? Én a flasgetet használom, abban be lehet ezt állitani?


na, ezzel egy nagyon magas labdát adtál fel. Óriási flémek voltak ezügyben, ugyanis a voda nem deklarálja egyértelműen, hogy mi a tilos. Így megteheti azt, hogy ami torrentet még ma nem ismer fel, és ezért nem is szankcionál, azt holnapra már másképp kezeli.

Tehát, felelősen nem tehetik itt konkrét javaslatot, csak annyit mondhatok, ami tudja titkosítani a forgalmat, azt kevésbé valószínű, hogy felismeri a voda.


pén. máj. 23, 2008 20:11
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Akkor rosszul tudod. A Flashget bizonyos változat felett tud torrentkilensként működni. Nálam is ilyen változat van. Gyorsabban jönnek le vele dolgok, mint a utorrenttel.


pén. máj. 23, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Akkor ma is tanultam valamit. Pl melyik torrentprogi az ami tuti elrejti a voda elöl, hogy én most akkor torrentet töltök? Én a flasgetet használom, abban be lehet ezt állitani?

Tudtommal a Flashget egy letöltöprogram, nem pedig torrent kliens, úgyhogy sajnos nem.


pén. máj. 23, 2008 19:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Akkor ma is tanultam valamit. Pl melyik torrentprogi az ami tuti elrejti a voda elöl, hogy én most akkor torrentet töltök? Én a flasgetet használom, abban be lehet ezt állitani?

Amikor utoljára néztem, akkor még a Flasget is benne volt a Voda feketelistájában.


pén. máj. 23, 2008 19:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Akkor ma is tanultam valamit. Pl melyik torrentprogi az ami tuti elrejti a voda elöl, hogy én most akkor torrentet töltök? Én a flasgetet használom, abban be lehet ezt állitani?


pén. máj. 23, 2008 16:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Én olyasmire gondoltam, mint pl anno a wapnál a NOW szerver, ami html tartalmat átcsomagolta wap tartalommá, majd a pc-n a kliensszoftver a wapcsomagokat visszaalakitotta, igy lehetett wap elöfizuval netezni. Szoval olyasmi létezhet-e, hogy valahol weben fut egy torrentprogram, az dolgozik a torrent protokollal, és hozzám már csak sima http vagy ftp módon jön le a tartalom.


felesleges, mivel magába, a torrent programokba beépítik ezt a funkciót.


pén. máj. 23, 2008 16:17
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Én olyasmire gondoltam, mint pl anno a wapnál a NOW szerver, ami html tartalmat átcsomagolta wap tartalommá, majd a pc-n a kliensszoftver a wapcsomagokat visszaalakitotta, igy lehetett wap elöfizuval netezni. Szoval olyasmi létezhet-e, hogy valahol weben fut egy torrentprogram, az dolgozik a torrent protokollal, és hozzám már csak sima http vagy ftp módon jön le a tartalom.


pén. máj. 23, 2008 16:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Bp Váci út 66 szobában E220 modem
speedtest.net:
letöltés 464KB/s
feltöltés 40KB/s
ping 117ms


Valakinek van megoldási javaslata a torrent problémára? Sokat nem akarnék torrentezni, arra ott van az otthoni adsl, de néha jo lenne leszedni pár cuccot itt az albiban is, de azt meg nem szeretném, ha emiatt lekorlátozna a voda. Nincs valami weboldal ami http-n keresztül küldi a torrentes dolgokat? Vagy mittudomén milyen megoldás létezhet.

Szerintem nem létezik rá megoldás, mive a Torrent más protokoll, mint a http. Az utóbbi ugyebár 80-as portot használ, a Torrent pedig teljesen mást, de nem hiszem, hogy azt valahogy meg lehetne oldani okosan, hogy az is tudjon 80-ason kommunikálni.
Na meg ha jól tudom, akkor a torrent UDP csomagokat küld, ami más, mint http-nél. Szóval ha még meg is lehetne oldani a "hhtp-n keresztüli torrent dolgok küldését", akkor is ki lehetne szűrni a csomagok alapján. De lehet ez utóbbi bekezdésem hülyeség.


pén. máj. 23, 2008 14:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Bp Váci út 66 szobában E220 modem
speedtest.net:
letöltés 464KB/s
feltöltés 40KB/s
ping 117ms


Valakinek van megoldási javaslata a torrent problémára? Sokat nem akarnék torrentezni, arra ott van az otthoni adsl, de néha jo lenne leszedni pár cuccot itt az albiban is, de azt meg nem szeretném, ha emiatt lekorlátozna a voda. Nincs valami weboldal ami http-n keresztül küldi a torrentes dolgokat? Vagy mittudomén milyen megoldás létezhet.


pén. máj. 23, 2008 13:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 26, 2008 15:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Meg is nyugodtam és meg is értettem, h mi volt a gond! :D
Nagyon rendesek vagytok, köszönöm!


szomb. ápr. 26, 2008 16:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Mercy írta:
1000 hála és köszönet, mûködik bár nem 100-as!
Példának az iwiwet tudom felhozni, h pl.: ismerõseid kilistázásakor a kis képek még mindig rosszak, de ha rákattintok akkor már jók...
Szóval jobb a helyzet mint volt, köszönöm!

Még annyi kérdés, hogy nem lesz ebbõl "baj", hogy nem az alapértelmezett módon kapcsolódok????


azért, mert a kis képek (feltehetőleg) még a böngésződ cache-jében vannak! Baj nem származik, sőt, pontosan a voda is ezt mondta volna, ha tőlük kérdezed meg. Egy hátránya van a dolognak: nagyobb adatmennyiséget fogsz így forgalmazni, hisz teljes képeket kapod, nem a letömöríttetteket.


szomb. ápr. 26, 2008 16:51
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
"Baj" legfeljebb csak annyi lehet, hogy több adatot fog letölteni, mivel nem jönnek tömörítve az adatok.

Csinálj egy teljes böngészési előzmény törlést, lépj ki, majd be, s akkor jó lesz.


szomb. ápr. 26, 2008 16:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Mercy írta:
1000 hála és köszönet, működik bár nem 100-as!
Példának az iwiwet tudom felhozni, h pl.: ismerőseid kilistázásakor a kis képek még mindig rosszak, de ha rákattintok akkor már jók...
Szóval jobb a helyzet mint volt, köszönöm!

Még annyi kérdés, hogy nem lesz ebből "baj", hogy nem az alapértelmezett módon kapcsolódok????


Ha a "baj"-t úgy érted, hogy a szolgáltató nem büntet-e érte, akkor azt kell mondjam, hogy nem lesz baj, mert ez publikus lehetőség.
A különbség egyrészt az, hogy a szolgáltató a default lehetőségnél tömöríti az adatforgalmadat, mindezt úgy, hogy egy belső, ezáltal védettebb hálózaton tartja a gépedet. Amikor azonban a standardnetes elérésre váltasz, akkor kikerülsz a belső hálóból, közvetlenül az internet felől elérhetővé válik a géped, azaz az internet felől támadhatóvá válik.


szomb. ápr. 26, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 26, 2008 15:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
1000 hála és köszönet, működik bár nem 100-as!
Példának az iwiwet tudom felhozni, h pl.: ismerőseid kilistázásakor a kis képek még mindig rosszak, de ha rákattintok akkor már jók...
Szóval jobb a helyzet mint volt, köszönöm!

Még annyi kérdés, hogy nem lesz ebből "baj", hogy nem az alapértelmezett módon kapcsolódok????


szomb. ápr. 26, 2008 16:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A standardnet.vodafone.net APN-nel csatlakozz fel!


szomb. ápr. 26, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 26, 2008 15:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!
Lenne egy -lehet hogy nem teljesen ideillő- kérdésem:
A Vodafone-nál vettem egy mobil internethez szükséges modemet, és minden remekül működik, kivéve hogy a neten keresztül a képeket furán,pixelesen jeleníti +!
Azt hittem a számítógépemmel van probléma, de nem, mert épp mots kaptam agyvérzést, hogy egy új géppel is ezt csinálja!
Ha van ötlete valakinek, előre is köszi!


szomb. ápr. 26, 2008 15:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Bíztam abban, hogy turpisságokról olvashatok majd a netes fórumokban, de nem. Így saját bőrömön kellet megtapasztalnom, hogy a SIM-en totális hívástiltás van, se ki, se be, még az üszit sem, s hogy semmi nem rendelhető meg, még a vodamail sem. Bár az utóbbival kapcsolatban a 1270/310 azt mondta (persze egy másik számról hívva :x ), hogy megrendelhetem, küldjek a VMC-vel egy SMS-t, s hogy ingyen lesz.

Emberek, 21. század! Nem alap, hogy ha ilyen fapados, de netezésre szánt cuccot forgalmazunk, adunk a usernek SMTP-t is?!

Azt is mondta, kérhetek hozzá részletes számlát, ha akarok, illetve, hogy telefonos kapcsolattartás céljából vihet fel telefonszámot.

Csak tudnám, akkor minek volt az eladó az üzletben. Mert amit csinált, (illetve, mi mindent NEM csinált), azt a vodafone rendelő biciklisfutára is megtehette volna. Odaadja, átveszem, aztán megy isten hírével. Nem fogom elvárni a futártól, hogy ilyen tájékoztatást adjon. De azt elvártam volna, hogy ezek felsorolásra kerüljenek a Részvételi feltételekben, gondolván az ilyen "mosolyogni tudok, de egyebet nem" salesmanekre.

És a ráadás: nem került egy ügyfélszámra a többivel, a 1270/310 szerint nem is szoktak ilyet ügyfélkérésre tenni. Pedig hányszor megtették már... Mellesleg az eladónak is mondtam, hogy egy ügyfélszámra szeretném, de még referencia számot se kért, ergo nem a 1270 az, akinek ezt meg kellett volna tennie... Gondoltam, talán márkaboltban képesek ilyesmire, ezért is oda mentem.

Mekkora hiba volt..

Legközelebb fórumtárs és GLS-futár lesz belőle... Vagy MÁV...


kedd ápr. 01, 2008 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Az nem, de a jelerősség -103dBm volt :(, és a honlapot Operával néztem.

Itt egy mostani teszt, IE7-tel, a 6120c mini USB kábelével (hosszabb, elér az ablakig, ám végül a szoba sarkában maradt a kütyü). Jelerősség: -89dBm
Kép


kedd ápr. 01, 2008 18:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Kép
Hát, ennyit tudtam kicsikarni Szentendrén :(, 7,2mbps-os firmwarerel.


Nem ment valami letöltés a háttérben? Csak azért kérdem, mert a pinged is baromi magas...


kedd ápr. 01, 2008 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Kép
Hát, ennyit tudtam kicsikarni Szentendrén :(, 7,2mbps-os firmwarerel.


kedd ápr. 01, 2008 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Köszönöm a HSZ-okat. Még gondolkodom.

Akinek aktív a hívárészletezés, hány tonna papírt kap havonta :?


vas. márc. 30, 2008 13:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 11:26
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Szigethalom
Hozzászólás 
vohanyi írta:
thomas77 írta:
Vizsla írta:
Tehát nem az van, hogy csak 2G és 3G közül lehet választani, hanem még a 3G-n belül is beálíltható a csak HSDPA? A lényeg, semmiképp sem akarom, hogy 2G és 3G között dobálja magát.


Én Akoska azon felvetésére reagáltam, hogy a HSDPA-s nokiákon van ilyen lehetőség. Ezeken be lehet állítani, hogy csak 3G hálózaton lógjon, így biztos, hogy nem vált át gsm-re. És a 3G-n belül csak 3G-n, vagy mehet 3,5G-n is.
Gondolom az E220-nál is van ilyen lehetőség.

E220-nál,ha van 3G lefedettség be lehet állítani/VMC,E620tool/,hogy csak 3G-n/HSDPA/csatlakozzon!

http://data.hu/get/170840/E620Tool.jpg.html


vas. márc. 30, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 11:26
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Szigethalom
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Vizsla írta:
Tehát nem az van, hogy csak 2G és 3G közül lehet választani, hanem még a 3G-n belül is beálíltható a csak HSDPA? A lényeg, semmiképp sem akarom, hogy 2G és 3G között dobálja magát.


Én Akoska azon felvetésére reagáltam, hogy a HSDPA-s nokiákon van ilyen lehetőség. Ezeken be lehet állítani, hogy csak 3G hálózaton lógjon, így biztos, hogy nem vált át gsm-re. És a 3G-n belül csak 3G-n, vagy mehet 3,5G-n is.
Gondolom az E220-nál is van ilyen lehetőség.

E220-nál,ha van 3G lefedettség be lehet állítani/VMC,E620tool/,hogy csak 3G-n/HSDPA/csatlakozzon!


vas. márc. 30, 2008 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Tehát nem az van, hogy csak 2G és 3G közül lehet választani, hanem még a 3G-n belül is beálíltható a csak HSDPA? A lényeg, semmiképp sem akarom, hogy 2G és 3G között dobálja magát.


Én Akoska azon felvetésére reagáltam, hogy a HSDPA-s nokiákon van ilyen lehetőség. Ezeken be lehet állítani, hogy csak 3G hálózaton lógjon, így biztos, hogy nem vált át gsm-re. És a 3G-n belül csak 3G-n, vagy mehet 3,5G-n is.
Gondolom az E220-nál is van ilyen lehetőség.


vas. márc. 30, 2008 13:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Valóban engedélyezni lehet a "nagy seb. csomag-h.férés"-t (3,5G), de ha ezt bekapcsolod, akkor mindig 3,5G-vel megy, ahol elérhető a 3G. Ha kikapcsolod, akkor értelemszerűen csak 3G-vel megy. Amúgy az alapértelmezés szerint engedélyezve ven.
Tehát nem az van, hogy csak 2G és 3G közül lehet választani, hanem még a 3G-n belül is beálíltható a csak HSDPA? A lényeg, semmiképp sem akarom, hogy 2G és 3G között dobálja magát.


vas. márc. 30, 2008 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 11:26
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Szigethalom
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Köszi. A visszaváltás alatt a próbahónapot értettem :oops:.
64kbps az E220-as feltöltési sebessége?

Kiválasztható, hogy csak a 3G hálót használja, 2G-t ne? Lefedettségi határon vagyok, sajna...

Létezik olyan, hogy csak a 3G hálózat érhető el, de HSDPA hálózat nem?

E220-as feltöltési seb.-3.6-os lefedettségnél kb.360Kbit/s.


vas. márc. 30, 2008 10:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Akoska írta:
Létezhet.

HSDPA képességű Nokia telefonok újabban külön 3G, illetve 3,5 ikonnal jelzik 3G, illetve a HSDPA elérhetőségét.

Azaz a dolog létezik külön. Emlékezzünk csak, hogy a 3G évekig gyorsító eljárások nélkül létezett, HSDPA illetve HSUPA nyomokban sem volt.

Csak az úgy alig gyorsabb az EDGE GPRS-nél.


Valóban engedélyezni lehet a "nagy seb. csomag-h.férés"-t (3,5G), de ha ezt bekapcsolod, akkor mindig 3,5G-vel megy, ahol elérhető a 3G. Ha kikapcsolod, akkor értelemszerűen csak 3G-vel megy. Amúgy az alapértelmezés szerint engedélyezve ven.


vas. márc. 30, 2008 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Létezhet.

HSDPA képességű Nokia telefonok újabban külön 3G, illetve 3,5 ikonnal jelzik 3G, illetve a HSDPA elérhetőségét.

Azaz a dolog létezik külön. Emlékezzünk csak, hogy a 3G évekig gyorsító eljárások nélkül létezett, HSDPA illetve HSUPA nyomokban sem volt.

Csak az úgy alig gyorsabb az EDGE GPRS-nél.


vas. márc. 30, 2008 10:13
Profil ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Köszi. A visszaváltás alatt a próbahónapot értettem :oops:.
64kbps az E220-as feltöltési sebessége?

Kiválasztható, hogy csak a 3G hálót használja, 2G-t ne? Lefedettségi határon vagyok, sajna...

Létezik olyan, hogy csak a 3G hálózat érhető el, de HSDPA hálózat nem?


vas. márc. 30, 2008 9:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 25, 2004 10:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Valakinek van tapasztalata a Huawei E272-es, formatervezői díjat nyert USB-modemről? Ki, mekkora sebességet ért el ezzel? Érvényes vele a visszaváltási akció?

Én ezt használom, átlag 1-3 megabit között van a letöltés, talán majd ha bekapcsolják a 7,2-t akkor javulni fog. :) Úgy tudom ennek a modemnek az erőssége a feltöltés, mivel ez már HSUPA képes. (Az E220-nek is meg lehet csinálni a letöltését 7.2-re, csak a feltöltés marad a régi.)
Sajnos a készülékbeszámítás modemekre nem vonatkozik...


vas. márc. 30, 2008 9:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Valakinek van tapasztalata a Huawei E272-es, formatervezői díjat nyert USB-modemről? Ki, mekkora sebességet ért el ezzel? Érvényes vele a visszaváltási akció?


vas. márc. 30, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 11:26
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Szigethalom
Hozzászólás 
tothlaca1965 írta:
Üdvözlet,

Vásárlás előtti dilemmám van, segítségeteket kérném.. Városomban, Békéscsabán a Voda belehúzott és szinte teljesen lefedte azt HSDPA-val (hivatalos álláspontjuk szerint..).

Jelenleg T-s kábelnetet használok, sajnos letöltési korlátos (1 GB) és 4000 Ft/1Mbit, ezért felkeltette a figyelmemet a Vodafone 5ezer forintos (majdnem korlátlan) akciója.

Kérdésem lenne: mennyire lehet alternatíva egy ilyen HSDPA-eszköz a stabil 1 Mbit-hez képest? (Tájékozódtam előzetesen, hogy a sebesség függ a leterheltségtől és szinte a kutyafülétől kezdve mindentől..)

Kérdésemre az ügyfélszolgálat a 3.6 Mbitet mondta, mint sebességet.. (Nekik nem nagyon hiszek.. Nektek már jobban:)

Másik kérdésem.. melyik eszközt válasszam? (E220-E272-E630) Laptopról használnám, szóval a picimacis is jó.. ami lényeges lehet, az a vételi minőség..

Esetleg valami buktatója lehet a dolognak? Ódzkodtam eddig a vodától..

Köszönettel előre is: Tóth László


Én cak dícsérem itt Szigethalmon!!!December óta van E220-as,ami már az új firmware-val tudja a 7.2Mbit/s-ot!!!Fixen este1.5-2,éjjel,napközben2.5-3.2Mbit/s.Áprili végétől már 7.2 lesz...
Azért olvass vissza : http://prohardver.hu/tema/huawei_e220/friss.html
http://prohardver.hu/tema/re_hir_hsdpa_ ... friss.html


pén. márc. 28, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
BNM írta:
phonefreak írta:
Akkor úgy kérdezem: mikor lesznek budapesti 3G/HSDPA viszonyok a Balaton körül?


Feltették a júliusi tervet.
Kapott szépen a Balaton is!

http://mapinfo.vodafone.hu/mapxtreme/

Szép dolgok a tervek, volt anno 5 éves terv is. Tudjuk mi lett belőle. :D Kérdés, hogy mi lesz az egészből.


kedd márc. 25, 2008 17:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
phonefreak írta:
Akkor úgy kérdezem: mikor lesznek budapesti 3G/HSDPA viszonyok a Balaton körül?


Feltették a júliusi tervet.
Kapott szépen a Balaton is!

http://mapinfo.vodafone.hu/mapxtreme/


kedd márc. 25, 2008 16:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Vizsla írta:
E két utóbbi hozzászóló tán nem kolléga, ki nem tud egymás kilétéről :)? Elég rejtélyes az egy hozzászólásos emberünk, meg club is, hogy látja a raktérkészletet, és azt is, hogy pont ott van, ahol az egy hozzászólásos javasolta...


Azon kívül, hogy használom, nincs közöm a távközléshez, mint iparághoz. A raktárkészletet egy East-Phone boltban nézettem meg, ha keresel valamit, kérésre megnézik a többi boltét is.
Sajnos az adott boltban csak egy db volt, amit az egy hozzászólásos emberünk elvitt, ezért érdeklődtem annak paramétereiről.


hétf. márc. 24, 2008 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Glober írta:
gúnár: nem, március 20. (nem linkelek be, mert konkurens oldal)


Nem kell, elhiszem én. Az áremelés lesz akkor csak áprilistól.


hétf. márc. 24, 2008 14:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 10:37
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
gúnár: nem, március 20. (nem linkelek be, mert konkurens oldal)


hétf. márc. 24, 2008 13:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Azt hiszem, ez a 30 napos próbaidő csak áprilistól lesz bevezetve, az áremeléssel együtt.


hétf. márc. 24, 2008 11:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 10:37
Hozzászólások: 33
Hozzászólás tothlaca
csatlakozva gúnárhoz: próbáld ki, az a legbiztosabb. Ha minden igaz, most már 30 napos (!) kipróbálási lehetőség van a Vodánál, azaz tényleg van alkalmad mindent látni.
sebesség: én teljesen más környéken 1.8-as maximumú telefont használok netre, ezen stabilan jön a 600-1200-as sebesség tartomány. Ez alapján egy 3.6-os modemmel szerintem bőven jó esély van az 1M tartására. Persze attól is függ, hogy mikor és mire használod.


hétf. márc. 24, 2008 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
tothlaca1965 írta:
Üdvözlet,

Vásárlás előtti dilemmám van, segítségeteket kérném.. Városomban, Békéscsabán a Voda belehúzott és szinte teljesen lefedte azt HSDPA-val (hivatalos álláspontjuk szerint..).

Jelenleg T-s kábelnetet használok, sajnos letöltési korlátos (1 GB) és 4000 Ft/1Mbit, ezért felkeltette a figyelmemet a Vodafone 5ezer forintos (majdnem korlátlan) akciója.



Nézd van próbalehetőség, olvasd el az akció feltételeit. Viszont te is húzzál bele, mert ha áprilisban kötöd, akkor már 6000 lesz.


vas. márc. 23, 2008 16:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 23, 2008 13:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdvözlet,

Vásárlás előtti dilemmám van, segítségeteket kérném.. Városomban, Békéscsabán a Voda belehúzott és szinte teljesen lefedte azt HSDPA-val (hivatalos álláspontjuk szerint..).

Jelenleg T-s kábelnetet használok, sajnos letöltési korlátos (1 GB) és 4000 Ft/1Mbit, ezért felkeltette a figyelmemet a Vodafone 5ezer forintos (majdnem korlátlan) akciója.

Kérdésem lenne: mennyire lehet alternatíva egy ilyen HSDPA-eszköz a stabil 1 Mbit-hez képest? (Tájékozódtam előzetesen, hogy a sebesség függ a leterheltségtől és szinte a kutyafülétől kezdve mindentől..)

Kérdésemre az ügyfélszolgálat a 3.6 Mbitet mondta, mint sebességet.. (Nekik nem nagyon hiszek.. Nektek már jobban:)

Másik kérdésem.. melyik eszközt válasszam? (E220-E272-E630) Laptopról használnám, szóval a picimacis is jó.. ami lényeges lehet, az a vételi minőség..

Esetleg valami buktatója lehet a dolognak? Ódzkodtam eddig a vodától..

Köszönettel előre is: Tóth László


vas. márc. 23, 2008 14:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
E két utóbbi hozzászóló tán nem kolléga, ki nem tud egymás kilétéről :)? Elég rejtélyes az egy hozzászólásos emberünk, meg club is, hogy látja a raktérkészletet, és azt is, hogy pont ott van, ahol az egy hozzászólásos javasolta...


szomb. márc. 22, 2008 19:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Huawei E630
berkeczi írta:
van hozzá antenna a fehérvári ut bocskai út sarkán a Raiffeisen bank mellett a vodafoneban vettem és müködik az internet az E630al
sok sikert


Az előbb nézettem meg az East-Phone raktárkészletét, és sehol sem lehet kapni ilyet. Tényleg volt egy db ott, ahol te vetted, de nem tudnak konkrét típust rá mondani. A Vodafone ÜFSZ sem tud segíteni.
Te tudsz valami konkrétumot írni erről az antennáról (típus, gyártó, adapter/csatlakozó, nyereség, stb)?


csüt. márc. 20, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 19, 2008 19:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Huawei E630
van hozzá antenna a fehérvári ut bocskai út sarkán a Raiffeisen bank mellett a vodafoneban vettem és müködik az internet az E630al
sok sikert


szer. márc. 19, 2008 19:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 2:38
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Al Bundy írta:
.gúnár. írta:
Jajj ne legyél már ilyen ünneprontó! Egyszerűen rossz a telefonod, a rendszerrel semmi probléma nincsen! :D

A N70 tud váltani. Másfél évig használtam (a T-nél), mindig váltott hívás közben 3G-ről 2G-re, ha kellett. Akkor hol is lehet a hiba?


Hát csakis bennem! :D


És a hálózatban! Ma leteszteltem. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, s mentem lefele a Blahán a metróba, láss csodát, nem szakadt meg! Ki a Moszkván, nincs szakadás. Visszafele ugyanezt eljátszva, lefelemenet a Moszkván a metróba szokás szerint megszakadt a hívás. Tehát a Moszkván valami kapcsolót át kéne kapcsolni... :)


hétf. márc. 17, 2008 22:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1248 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség