Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 17:35



Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
GPS barkacsolas OTTHON! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Ha már itt ez a topic, lenne egy kérdésem.
Jó néven venném, ha tudna valaki ajánlani egy LAPTOPON használható GPS-es Magyarország térképet.
Európára van elég jól bevált térképem, a Microsoft Autoroute 2006.
erre a változatra igérték, hogy vissza belekerül Magyarország is, de sajnos ez nem így lett.
Amúgy én kamionban használom a laptopot. Abba nekem egész jól bevált. Főleg, hogy navigáció mellett más célt is kiszolgál.


hétf. márc. 13, 2006 13:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ha nekem írtad, akkor nem tudom miért lennék ellenséges...
Egy beépített sirIII-as vevőjű pda-nál nem nagyon van értelme külső antennával bajlódni, van egy pár autó tipus (nem túl sok) aminek annyira fémgőzölt az szélvédője, hogy szükség van rá, de általában nem kell építeni semmit, bedugod a szivargyújtóba a töltőt és kész.
Persze lehet bonyolítani a dolgot ha fix cuccot akarsz, de akkor sem lehet általános tanácsot adni, nem lehet tudni ki mennyire meri szétszedni a kocsiját, meg egyáltalán minden a kocsitól függ.
Én szimplán felcuppantom a tapadókorongos tartót a szélvédőre és kész.
Tudok adni ötleteket, de ha amit el tudok általánosságban mondani, arra magától nem jön rá valaki akkor neki se álljon.
Minden az autótól függ, gps-t bárhová tehetsz ahol nincs fölötte fém.
Ha BT-s akkor még egyszerűbb mert csak a tápot oda vinni, vagy még az is van, beteszed a külső tükörbe, ha fűtött akkor még a 12V is ott van, ha nem akkor egy vezetéket odahúzól és kész.


szomb. márc. 11, 2006 11:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Nem tudom miret vagy ellenseges a temaban, de lehet hogy csak en erzem ugy.
Nem talalkoztal meg olyannal, hogy a sps vevonek kulso antennaja van hogy jobb legyen a vetel (audi a8, stb)
Gondoltam melyebben nyultal a temaba nem csak belokted a muszerfalra a cuccokat s amen.


pén. márc. 10, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
arnd írta:
Bluetooth-os telefon mint megjelenítő evidens lenne de a marketingesek ezt jól el***ták GPRS-es térkép letöltéssel. Esetleg ha valaki feláldozza magát és írna egy symbianos progit....


SmartComGPS...
MiniGPS...
GPSmap...

Kisebb varos terkepe meg egy 7650-esben is elfer. Igaz, a cucc nem vektrorgrafikus, viszont akar google earth-bol is lehet hozza terkepet hegeszteni, csak memoria kerdese. Symbian60-tol mar szinte mindennel megy...
...ja: GPRS nelkul..:)


hétf. márc. 06, 2006 10:34
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A legnehezebb az építése volt, az a következőképpen zajlik: az oldalán lévő gombbal be kell kapcsolni a készüléket... :D
Nem tudom milyen építésre gondolsz, esetleg arra, hogy be van építve a kocsiba?
Nincs, tapadókorongos tartóval van a szélvédőre rögzítve.
Én két programot próbáltam a Destinátor PN-t és az Igot, a destinátor városok között haználhatatlan, aki az alapján meg yaz egyik városból a másikba az bolond, úgy tűnik az I-go már jobb ebből a szempontból, a kezelése mindkettőnek jó, városon belül is jó mindkettő.
Az I-go több várost ismer utcaszinten.


hétf. márc. 06, 2006 8:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Jol ertem, neked PDA-s navigaciod van?Nem osztanad meg velunk oviden tapasztalataidat, az epites es a soft-ok teren!


vas. márc. 05, 2006 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Minek bámulni, úgyis bemondja, hogy a következőn jobbra, meg tarts balra stb.
Én szinte alíg nézek a pda-ra.
Meg a pda-t tapadókoronggal teszem fel a szélvédőre, szóval ebben jobb mint a gyári navigáció, mert abban tényleg lefelé kell nézni, ami tényleg nem szerencsés.


szomb. márc. 04, 2006 18:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Ezt a trukkot bmw-ek leloptak, csak ok nem lcd-vel hanem projekcioval dolgoznak.De tagadhatatlan teny az is hogy a GPS terkepe jobb lenne a szelvedon mintsem a kozepkonzolon.En farasztonak es kicsit veszelyesnek talalom, hogy a pesti forgalomban a kozepkonzora bamuljak es ne az utra!


szomb. márc. 04, 2006 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Nem rossz ötlet! szétborítja a kijelzőt, lekapja a háttérvilágító fóliát(az égbolt majd háttérvilágítja), és megtoldja a drótot, ls némi barkácsmunkával kész a head-up display, mint a repülőgépeken :twisted:


szomb. márc. 04, 2006 16:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A régi laptoppal sok baj van egyrészt min. windows kell hogy fusson rajta, szóval legalább egy 366-os celeron kell, másrészt nincs hová tenni.
Egyszerűen nincs akkora hely egy átlag kocsiban, hogy el lehesen helyezni.
Ha végiggondolod, hova teszed?
Kinyitod és kiteszed a szélvédőre?


szomb. márc. 04, 2006 13:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Na latjatok errol beszelek!
Mennyi a cucc?Ubereli a 18e-et mert akkor maris van egy kis megtakaitas!


pén. márc. 03, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
media mart ban láttam USB GPS vevőt. Ha a lapti kezeli, akkor nyert ugyed van


pén. márc. 03, 2006 19:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Tudod Gravir egy kicsit elkapott a hév az "olcsojános" csapdája.
˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹
˹TELJESEN IGAZAD VAN! ˹
˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹˹
Nekem mobilomat loptak el buszon, pedig a zsebemben volt es tenyleg nem orultem neki.
Szoval hagyjuk a csuri cuccokat, de regi laptopot lehet ugy kocsiba tunningolni, hogy jol mutasson es esetlegesen ne csak a GPS legyen.
Errol mit gondolsz?


pén. márc. 03, 2006 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Az, hogy a Te ismerősöd vett egyszer egy lopott pda-t még nem azt jelenti, hogy ennyiért lehet pda-t venni, meg azért ne is biztassunk senkit lopásra meg lopott cucc vásárlására.
Bezzeg, ha a Te pda-dat lopnák el, akkor nem tudom mit szólnál....
Szóval vegyetek csak lopott cuccot, lopjanak minél többen....
De még így sem jön ki a 30.000Ft amit írtál, ha 20-ért vettétek a pda-t....
Maradjunk a realitások talaján, tiszteségesen 60+áfa újan, gondolom olyan 40-körül használtan lehet gps-se pda-t venni, ez a legolcsóbb megoldás, ennél olcsóbban -tiszteségesen- nem lehet ilyen eszközt venni.
OFF tudod hányan mondják, hogy ez van meg az van, pl. már nem is számolom, hány jólértesült tudja azt, hogy haversráca olaszból 1500-be hozza a karcmentes alufelnit, meg 15000-be a tökéletes robogót, igaz eddig hiába kértem, hogy hozzanak, még senki nem hozott...ON


pén. márc. 03, 2006 12:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Nem az enyem a pda, de nem hazudtam, 20e adtunk erte egy erossen szolariumozott uriembernemk.Amugy nem volt uj, nemet OP volt rajta.
Igaz azota sem lattam, de szerintem bele lehet botlani a kollegaiba.NEM AZT MONDTAM, HOGY BUSINESt csinalok belole, es tudtommal senkinek nem igertem, hogy hozok P4-est 160Gb hdd-t meg dvdirot 30e-ert!Csak tippet akartam adni, hogy nem muszaly fejjel a GPS boltnak menni es megvenni a legdragabb cuccokat.Ha akcio van a TEsCo-ba te is elmesz, szoval neked is szamit 20Ft.


pén. márc. 03, 2006 11:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gravir írta:
...)


laptop nekem is jöhet olcsóért! Azért legyen benne dvd író, 256k memória (nem vagyok telhetetlen), p4/1500, 40gb és MŰKÖDJÖN!


pén. márc. 03, 2006 10:42
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ha tudsz ilyen 15.000-es laptopot vagy PDA-t akkor szólj a duplájáért azonnal megveszem!
Ja, hogy mégsincs ilyen?
Hát igen ezek a történetek ilyenek, mindenki ismer valakit aki tud lopott laptopot meg toronyórát lánccal szerezni 15.000 forintért, de amikor odakerül, hogy akkor itt a pénz, akkor máris jön a szöveg, hogy pont most kapták el a rendőrök a srácot, meg most nincs, de majd szól....
De nyilván így van ahogy mondod, és tudsz bt-s pda-t 15-ért.
De addig vegyél egy kicsit vissza és ne gyere azzal a szöveggel, hogy 30.000-ből kihozol egy pda(laptop)-gps párost, nevetséges.
És nyugodtan vedd tudomásul hogy ennyiből nem lehet megvenni, sajnos ez egy olyan dolog amihez pénz kell, ingyen nem adják.
Na mindegy ebben a stílusban kár is szaporítani a szót, menj le a játszórérre és ott vakítsd a haverokat a mászókánál.....
(De amint a kezembe lesz a laptop 30.000-ért azonnal bocsánatot fogok kérni, de addig csak röhögök rajtad...)


pén. márc. 03, 2006 9:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Jo lehet egyeseknek keves a 30k, de letezik kinai piac, na meg olyanok, "akik" a bevasarlokozpont elott megallitanak:"Nem erdeke egy digitalis fenykepezogep olcson", es pont egy olyan gepet huz elo a tarsolybol amit 10 percel azelott nezegettem.Lehet ez csak nem velem esett meg?Na mindegy.
A progirol pedig annyit, hogy ember legyen a talpan aki symbianra olyan cuccot irna!Nem akatok tancsokat adni hogy hogy kell a netet hasznalni, csak annyit mondok TORRENT.
Meg mindig a legolcsobb bluetooth vevot keresem, eddig a befuto Atech GR-102 kb 18e.Ha tud valaki ennel elcsobban esetleg ennel olcsobbat, az ne habozzon!


pén. márc. 03, 2006 7:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Mellékesen a műhold használatért kell fizetni. Bele van építve a vevőmodulok árába.
Amúgy szerintem sem érdemes görcsölni ezzel, mert csak nagyobb órmótlanabb használhatatalanabb eszköz lesz belőle. Bluetooth-os telefon mint megjelenítő evidens lenne de a marketingesek ezt jól el***ták GPRS-es térkép letöltéssel. Esetleg ha valaki feláldozza magát és írna egy symbianos progit....
A megfelelően használható térképek beszerzése is problémás, tehát én egy PDA blutooth-os vevő párost vennék saját kocsiban való használatra, fixen beépített vevővel. Mobilabb megoldásra egy PDA beépített vevő lenne ideálisabb. Persze ez csak szvsz mert nekem feláll a szőr a hátamon attól, hogy vegyek egy csak navigációra alkalmas drága eszközt. Egy PDA még azért másra is használható ugye... Ja és szoftnak destinator/i-go...


csüt. márc. 02, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Bármelyik gpsszel foglalkozó boltban.
Mondjuk nem tudom, hogy számolsz, de egy gps+ egy pda vagy egy latop nem jön ki 30.000Ft-ból, legalábis nem hiszem, hogy 15.000-ért laptopot vagy pda-t lehetne venni.
A laptop egyébként sem használható kocsiban, felragasztod a szélvédőre? :D
Azért ingyen nincs semmi...


csüt. márc. 02, 2006 20:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Szeva Gravir!

Hol lattad te azt a "vízááló tokban lévő komplett cuccot, kábellel együtt 12.000Ft-ért." Latod ez egy megjobb megoldas.Tagadhatatlan hogy mar ket lepest megtettunk a siker fele.Tegyuk fel hogy letezik az abizonyos cucc 12e-ert, meg toltunk hozza egy softot es kesz a autos GPS!De nem 100e ft hanem max 30e ha mondjuk egy laptopot vagy egy PDA-t szerzunk hozza.


szer. márc. 01, 2006 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Xpee írta:
olcsobb helyeken lehet talalni gps modulokat, amikhez tap es mas kabelezes szukseges.
A lenyeg, hogy a gyari cuccok toredekeert osszeallitott rendszerunk legyen.Sokakba tudom felmerul, hogy akkor mit is epitunk, hogyha csak a drotokat kell osszecinezni, de sokaknak ez is eleg, es valoszinuleg kevesebb a kockazat, ha a fobb elemek gyari cuccok.
Nem csak a kihivas a lenyeg, hanem inkabb az eredmeny!


Ha az eredmény fontos, akkor nem szabad darabokban venni....
Olcsóbb ha megveszel egy vízááló tokban lévő komplett cuccot, kábellel együtt 12.000Ft-ért.
Vagy kb. 20.000Ft-ért egy bluetooth-os vevőt, aksival autóstöltővel.
Nem szabad neikállni, pláne, ha használtan veszed a dolgot.
Ha összeadod a kábelt, csatlakozót, tőltőt, dobozt, gps modult, nem áll meg ennyiből.


szer. márc. 01, 2006 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> De a Conradnal es ennel olcsobb helyeken lehet talalni
> gps modulokat, amikhez tap es mas kabelezes szukseges.

A boltban megveheto kesz panel valami ilyesmit tud:

web.t-online.hu/gafry/upload/952Tech.doc

Adsz neki tapot, radugod az antennat, es soros vonalon jon
belole az adat.

Persze ez is sokba kerul, mint mondottak a tobbiek
annyiert mar komplett kutyut is tudsz boltolni...


szer. márc. 01, 2006 13:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás 
Nem ugy gondoltam, hogy a gps vevot sajat kezzel epitenem, ez nem is lehetseges.Ha megis van olyan aki azt allitja, hogy o mar barkacsolt valamit a sufniba 2Ghz fole, az maximum csak egy cooler lehetett a Celeronra.NEM LEHETSEGES MERT ODA LABOR MEG PROFI FELSZERELES KENE.Ami nem egy ket Ft.Olyan smd tehnologiat csak robotok tudnak.Es a nyakkal is gond lenne, nekem mar 445Mhz-en problemaim adodtak, mert a nyaklap akar kondikent is viselkedik, a nagy feluteteket nem is emlitem.Szoval ez olyan lenne mintha egy 6600-at akarnek epiteni hazilag.
De a Conradnal es ennel olcsobb helyeken lehet talalni gps modulokat, amikhez tap es mas kabelezes szukseges.
A lenyeg, hogy a gyari cuccok toredekeert osszeallitott rendszerunk legyen.Sokakba tudom felmerul, hogy akkor mit is epitunk, hogyha csak a drotokat kell osszecinezni, de sokaknak ez is eleg, es valoszinuleg kevesebb a kockazat, ha a fobb elemek gyari cuccok.
Nem csak a kihivas a lenyeg, hanem inkabb az eredmeny!


szer. márc. 01, 2006 13:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Navigálni én nem erőltetném a barkács módszereket! Veszel egy használt PDA-t. Veszel hozzá egy GPS vevőt és szerzel programod. Destinator, I-Go, Aeromap stb. Ezek akár házszámhoz is visznek és még meg sem kell írni őket már ;)
Szvsz ez tényleg az a kategória, amit házilag ésszerű határokon belül nem érdemes megcsinálni


szer. márc. 01, 2006 12:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Járhatónak járható, csak nincs értelme egy ilyen dolog esetén....
Amire elkészül vele a srác, addigra háromszor annyiba lesz mint ha venne egyet készen.
Újat már 12.000-től lehet venni, használtat még olcsóbban...
De ahogy én nézem nem is építeni akar, hanem csak használni.
Biztos van az N70-re is navigációs valami, de amit én láttam azok windowson futottak, de elvileg össze lehet kötni a gps-szel, ha találsz rá programot.
A 486-os használhatatlan, a legolcsóbb ha veszel egy pda-t beépített gps-szel, az olyan 60.000-től már megvan.
Ehhez kell még valami program és kész.


szer. márc. 01, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
GPS-nel csak egyiranyu kommunikacio van.
Vevot hazilag nem lehet csinalni (kiveve
azokat akik mar elkeszultek sajat erobol
egy muholdvevo fej ie. LNC tervezesen
es kivitelezesen).

A vett jel kiertekeleset vegzo program
megirasa is szinten felejtos, ekkora
projekt megirasara itt csak roppant
keveseket tartok alkalmasnak.

Ugyanakkor aktiv antenna + vevo + dekoder
modult keszen lehet venni (mondjuk nem
olcso).
www.chipcad.hu
peldaul itt erdemes korulnezni.

A kesz modulnak tapfesz kell adni,
kitenni az antennat es soros vonalon
mar dol is az adat...
Szerintem ez az egyetlen jarhato ut
a "sajat GPS vevo" temara.

Doksit tudok adni.


szer. márc. 01, 2006 9:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A műholhaználatért csak a nagy pontosságú, cm-es pontosságú mérésekért kell fizetni, de az a földmérőknek kell csak.
A sima gps jel vételért nem kell fizetni, ott csak a térkép program kerül pénzbe hozzá.
Hiába varászolod fel a win ce-t egy laptopra, attól még a térkép progik felbontása nem lesz nagyobb....
Meg nézd meg egy pda prociját meg a laptopod prociját és van köztük egy min. 10-szeres sebességkülönbség, biztos futni fog....
A 486-ost tedd el, majd jó lesz az unokáknak mutogatni...


szer. márc. 01, 2006 8:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Elvileg nincs visszirányú kommunikáció. Viszont a GPS modulban nagyon spéci vevő, és ami ennél is nehezebb egy BRUTÁLIS pontos referenciajel kell. Ezt házilag, ha egyáltalán lehetne, biztosan drágább lenne a gyárinál.
(kb atomóra pontosságra gondolok)


kedd feb. 28, 2006 23:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 21:00
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: xxx
Hozzászólás GPS barkacsolas OTTHON!
Mindenki nagy problemaja amikor mondanak egy cimet pesten es akkor legy okos Domokos, talald meg.
Mar nezegettem kulombozo GPS vevoket, de eddig a Atech GR-102 a befuto.Mivel ez a leg olcsbb!Azomban nem tudom pontosan hogy a rendszerhez mondjuk hasznalnam az n70-em megfelelo softal, kellene a muholdhasznalatert fizetni.Egyesek azt allitjak igen.De szerintem a GPS vevo azert vevo mert csak vesz igy aztan honnan tudjak hogy en ki vagyok!
Ha valaki ismeri a GPS szabvanyt illetve tudja hogy hogyan lehetne egy winCE-t egy 486-p1 laptopra felvarazsolni a szebb terkepmegjelenites erdekebe ne sajnalja az aramot es irjon!


kedd feb. 28, 2006 21:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 30 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség