Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 17:53



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
szétpukkant tranzisztor 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, azt jelenti.


Üdv: Vajk959


szer. okt. 11, 2006 20:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
hogy okuljak es tanuljak, a lesöntölés mit jelent, parhuzamosan raforrasztani az emlitett ellenallast?


szer. okt. 11, 2006 20:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
A lebkiosztast mar tegnap megtalaltam, de nem talaltam viszont a regi, kicsi Mac-nek az adatait, igy nem tudtam viszonyitani. A nyákon sem figyeltem fel a G leagazasra, igy nem is mukodhetett. Most mar megy, a felesegem odavolt, es veeeegre csend van a hazban, senki nem b...a az agyam erte :)))) nagyon koszonok mindent.


szer. okt. 11, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sebi kollégának igaza van a bekötést nézd meg. Nem teheted be a TIC-et a régi helyére mert más a lábsorrendje. A mellette lévő 3 üres lukba kell beforrasztani. Ha megnézed a nyákot, látható, hogy a kis triaknak a középső lába a vezérlő bemenet (gate), a TIC-nek meg a szélső.

Itt a TIC adatlapja:

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/20138/POINN/TIC216M.html

Egy ilyen áramkört kis feszültségen is ki lehet próbálni és akkor könnyebb méricskélni, mert nem kell félni, hogy agyonvág az áram.

Ha a 47Kohm 1-2W-os ellenállást lesöntölöd 4,7K 0,5W-al akkor 24V váltófesszel egy trafóról ki lehet próbálni. Terhelésnek 24V 3-5W izzót kell használni.

Én a helyedben még a lámpát is alaposan átvizsgálnám nincs-e benne valami időszakos zárlat, mert azt írtad az izzók nem égtek ki és egy sima kikapcsolás (kirántottad a konektorból a dugót) nem kéne hogy tönkre vágja még azt a kis 1A-es triakot sem. Ellenben az izzókiégéskor fellépő igen nagy áramlökés (a kiégés pillanatában elpárolgó wolframszál ionizált gázfelhöt hoz létre és az izzószálat tartó két huzal között ívkisülés jön létre. Az izzó foglalatában a kivezetőszál el van vékonyítva biztosíték gyanánt, hogy az égjen ki és ne a lakásban verje le az automatát. Sajnos a reakció ideje túl hosszú egy kisteljesítményű félvezető tönkremeneteli idejéhez képest) azonnal kinyírja ez tapasztalat. Még a 6-8A-es triakot sem képes mindig megvédeni egy mezei 1-2A-es üvegcsöves bizti. Ezért használnak homokkal töltött gyors kiolvadásút, mert abban nem képződik elektromos ív, ami meghosszabbítja az áram kikapcsolásának az idejét. Ilyet azonban nehezebb beszerezni.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. okt. 11, 2006 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
tractorsound írta:
beszereltem a Tic-et es az izzo folytonosan eg, nem reagal a 'kapcsolgatasra'. Atkotni es kapcsolot biggyeszteni ra nem akarok, azzal elvesztene a varazsat.


Akkor rakd össze, ahogy volt, és ha nem látszik, hogy szétszedted, akkor vidd vissza, cseréljék ki.
Nem azért ment tönkre, mert szétszedted, hanem magától: ezt cserélniük kell garanciában. Csak akkor gáz, ha látszik a szétszedés, mert akkor már nem tudod bizonyítani, hogy nem te tetted tönkre esetleg.


szer. okt. 11, 2006 10:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ha a bekötés jó, akkor valszeg leölte a vezérlőt is, sajna.


szer. okt. 11, 2006 9:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
beszereltem a Tic-et es az izzo folytonosan eg, nem reagal a 'kapcsolgatasra'. Atkotni es kapcsolot biggyeszteni ra nem akarok, azzal elvesztene a varazsat.


kedd okt. 10, 2006 17:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
elso valasz: a Mac szokulcsra a google egy halom kinai oldalt köpött ki, kiveve a nehany orosz, meg szamomra teljesen idegen nyelvu ol es a sok Macintosh cuccot, aminek semmi koze hozza.
masodik valasz: ez nem egy regi kapcsolas. A Mac nincs benne a regi (70-80 evek) RT evkonyveimben, akkor ilyen cseppentett tokozasu integralt aramkor meg csak nem is letezett.
harmadik valasz: hallottal a Photoshop-rol? a 2Mpixeles kep csak egy 1600-as felbontasu kepernyon fer el es majdnem 1Mb-ot foglal. Kivagtam a lenyeget Photoshoppal es csak azt töltöttem fel.
U.I.: Sonyriccson K750i telefonnal keszult. Utannanezhetsz a kamerajanak.
Meg valami hozzaszolas?


kedd okt. 10, 2006 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Azok nem is 2 megás képek!


kedd okt. 10, 2006 9:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Szerintem egyszerűbb, ha a vezetékére teszel egy szép kapcsolót, és azzal lehet kapcsolgatni.
Szerk: márhogy ezt a kis panelt kiveszed és és direkt bekötöd az izzókat.


kedd okt. 10, 2006 8:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Mi az a ritka? A google elég jól megtalálta amiket kerestem, kivéve talán ruszki dolgokat. Régi tranyókhoz meg jobbak azok az "ócska" RT-k, amik akkor messze jobbak voltak mint ma bármelyik szaklap :twisted:


kedd okt. 10, 2006 8:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Ugy lesz, holnap megrendelem és beszerelem. Kössz a segítséget.
Tud valaki ingyenesen letölthetö félvezetökatalógust, vagy annak valamilyen online változatát, ahol ritka cuccokat is megtalálok? Nekem csak ócska RT évkönyveim vannak, azokkal meg nem sokra megyek.


hétf. okt. 09, 2006 20:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ehh, látom már, ez a kis MAC! Nem csoda, hogy eldurrant, ilyen picit legutóbb akváriumpumpában láttam.
Valahogy drótozd be a TIC-et, elfér az ott.


hétf. okt. 09, 2006 17:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
asszony jatszott vele, gyors egymasutanban kapcsolgatta (föégö nem volt a foglalatban, van egy kicsi hangulatfeny ego is benne, akkor csak az egett) en kihuztam a konnektorbol es belecsavartam egy 60W izzot, azutan konnektorba be es utanna semmi, se a kicsi, se a nagy izzo nem gyullad ki. A nagyizzo foglalataban, mindket elektrodan fazist mutat a fazisceruza.


szomb. okt. 07, 2006 21:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
ime ket kep a cuccrol:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
vagy, ha nem jon be akkor az alabbi cimeken:
http://kepfeltoltes.hu/view/061007/1205 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/061007/1143 ... es.hu_.jpg
A csepptokozasu integralt aramkor nem durrant el, a kepen lathato 'hegek' csak a telefon vakufenyenek a tukrozodesei, viszont a tricon tisztan kiveheto, hogy annyi neki.[/url]


szomb. okt. 07, 2006 21:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Biztosan triac volt, Motorola (vagy ONsemi) gyátmány. Azt mondom, nem a 60W miatt durrant, mert ez a sorozat 8A-es. (a lámpa nem égett ki épp akkor?) TIC216M jó lenne oda. (800V 6A)


szomb. okt. 07, 2006 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Ha valaki megmondja, hogyan szurjak be a forumba foto-t, akkor teszek is fel parat. Mobillal fogom elkesziteni oket, mert nincs mas, de nem kell megijedni, egy 2Mp-es, autofokuszos csörgöm van.


szomb. okt. 07, 2006 17:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 
Az inkább triac-nak tűnik, de majd délután megnézem. Kicsit többet is elárulhatnál az elektronikáról, vagy legalább egy-két fénykép, de könyörgöm ne mobillal!

Üdv, Pogifej.


szomb. okt. 07, 2006 11:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás szétpukkant tranzisztor
Vettem egy ejjelilampat, amelyen nincs kapcsolo, hanem a lampatest erintesevel lehet mukodese hozni es ugyanigy fenyerofokozatot valtani. Max. 40W-os egot irt elo a cimke, en hulye pedig raktam bele 60W-at es a vezerloelektornikaban eldurrant egy tranzisztor. A szetrepult darabokbol sikerult osszereknom a tipusat, legalabbis remelem, MAC M922. Ezt nem kapok, de ha volna ekhivalense, ami paszolna, azt nagyobb valoszinuseggel tudnam beszerezni.
Van valakinek informacioja? Vagy esetleg egy erosebb tipus, ami elvinne a 60W-os terhelest is?


szomb. okt. 07, 2006 10:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség