Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:01



Hozzászólás a témához  [ 1470 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő
Nokia 5800 XpressMusic (Tube) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
A router beállításakor az elírt felhasználónév/jelszó okozza a hibát.
Amennyiben ezeket helyesen írjuk be, akkor nem jelentkezik a hibajelenség, természetesen ehhez a routert jól kell beállítani.
A fentieket azért írtam le, mert eddig még egyetlen fórumban sem találtam leírt megoldást ilyen jelzett problémát pedig tucatjával.


kedd jan. 27, 2015 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
A felvetett probléma mégsem került megoldásra.
Érvénytelen szervernév újra a hibaüzenet és most már megoldhatatlannak tűnik...
Végignéztem a neten szinte valamennyi fórumot, de megoldást eddig még sehol sem találtam.

Ezt találtam a neten:http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobiltelefonok__887129-mi-lehet-a-baj-miert-nem-mukodik-nokia-5800-wifi


hétf. dec. 29, 2014 10:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Alfa írta:
Na, de megértelek ha más írná lehet hogy én is kételkednék, de a saját szememnek már csak hiszek :D

Nos igen, ez van.
Ha látnám én is, biztosan vakarnám a fejemet.

De azért lásd be, hogy az első hsz-ed után... :))))


szomb. feb. 18, 2012 1:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 28, 2005 14:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Macika írta:
Nézd, 2010. augusztusa óta vagyok androidos. Azóta 0 (NULLA) db személyes reklámot kaptam.
Akkor?
Lehet, hogy mégis kicsit paranoid vagy?

FaceBooknál nem kell minden idióta játékra, Szerinted hogyan hívják a hímvesszőmet? baromságra rákattintani és engedélyt adni (mert kér, nem anélkül teszi!!!) és akkor nincs követés.
Alkoholt lehet ésszel is fogyasztani (akkor még egészséges is tud lenni) és lehet csak legrövidebb távon beb.szási célzattal is inni.

Senki nem fog az emberek helyett gondolkodni, az az idő (szerencsére) a kommunizmussal elmúlt végleg.
Mindenkinek joga van hülyének lenni. Régen ha mindenkinek megmutattad, elmondtad, hol laksz, akkor nagyobb eséllyel történhetett személyes vagy anyagi javaid ellen támadás.
Manapság elég, ha valaki elkezdi figyelni az írásaidat, ha agyatlanul posztolsz (mostantól kellett volna átváltani egyes másodikból 'valaki'-re, de remélem tudod, hogy nem Rád gondolok), akkor rövid távon mindent meg lehet tudni Rólad.

Nézd meg pl. az index fórumát!
Ha valakinek kíváncsi vagy a személyiségére, megnézed, melyik topicban hány hsz-e van, milyen témákban nyomul, tökéletes jellemrajz. Még szűrni is tudsz csak az ő hsz-eire, ami meg aztán tömörítve hozza a személyiségét.
5 perc alatt tudod az emberről, amit nagy vonalakban tudni kell róla.

Eljutottunk ide a digitális világban, de sokan még nagyon felkészületlenek erre. Vagy nem alkalmasak arra, hogy belegondoljanak. Sokan még ma is teljes nevet/lakcímet kiírnak publikusba!!!!

Na de az 5800-dról volt szó.

Szóval...
Én elhiszem, hogy járatos vagy a mobiltechnikában, de hidd el, hogy én is láttam már mobiltelefont. Az, hogy adathordozó üzemmódban rádugtad a PC-dre az 5800-t és - hogy, hogy nem - lefrissítette magát és azóta felmegy GPRS-re, hát szóval ha tényleg járatos vagy a GSM-technikában, akkor ezen Te is teli szájjal, khmmm, mosolyognál.

Leírtam, mit kellene tenned. Azokra nem válaszoltál semmit.
Pedig inkább arra vártam volna valamit és nem az amerikai jajjmegfigyelikamikorwc-nvagyok ijesztgetős oldalt...


Amit említesz az más téma, én a sütiket mondtam hogy követi a fb, tudják hogy milyen oldalakat látogattál, hányszor, milyen felhasználókkal volt bejelentkezve. Ez használható biztonsági célokra, de ugyanakkor lehet reklámra is. Az alap dolog hogy ilyen alkalmazásokat amiket említettél nem kell használni, de sokan mégis megteszik. Szerencsére le lehet tiltani az alkalmazásokat hogy ne férjen hozzá az adataimhoz ha valamelyik ismerősöm használná őket, amit meg is tettem. Soha nem játszottam fb-on, vagy használtam volna valamilyen alkalmazást, nekem arra kell amire alapból kitalálták, ismerősökkel tartani a kapcsolatot.
Na igen, aki nem régóta használ internetet, vagy nem érdekli/nem tud róla hogy mennyire egyszerű akár egy e-mail cím alapján megtudni hogy ki van a felhasználónév mögött azt persze hogy meg lehet találni pár perc keresés után. Külön kell választani a netes tevékenységet azoktól az infóktól ahonnan el lehetne jutni hozzánk és nincs ilyen probléma.
Hogy nem válaszoltam volna semmire az nem igaz, amivel kezdtem az egészet hogy leírtam hogy nem futott rajta semmi program és nem is raktam rá újat. A gprs-t nem akarom letiltani mert szoktam használni, és amúgy is korlátlan. Egy noob-nak megértem hogy leírod hogy hogyan kell megnézni a futó programokat symbian-on, de ha azt írom hogy nem futott rajta semmi akkor feltételezhetnéd hogy meg tudom nézni őket :) Én se láttam még ilyet hogy magától frissült volna egy nokia, még mindig ugyan az a sw verzió szám mint amit legutóbb felraktam, a custom version ideje is már 1 éves, de akkor hogyan történtek apró változások a telfonon? Pl. ha dolgozik akkor megjelenik egy kis kör ami pirosan villog, másképp jelenik meg a menü. És mindez azután történt hogy adathordozó módban volt a gépen. Na, de megértelek ha más írná lehet hogy én is kételkednék, de a saját szememnek már csak hiszek :D


pén. feb. 17, 2012 13:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Alfa írta:
Persze, tudom hogy működnek, és azzal nincs is gond, bűnügyek megoldásához hasznos lehet sokszor a helyzet lekérése, de ahhoz ugye komoly indok kell hogy kiadják a szolgáltatók. Arra gondoltam pl. hogy az androidos telefonok a google-nak küldi el hogy merre jár a user, de e mellett sok minden másra is kíváncsi a google, hogy tudjon személyes reklámokat küldeni. Az androidos telefonok ugye ráveszik arra az embert hogy kapcsolja hozzá a telefont gmail fiókjához, így megvannak a keresési találatok, hogy milyen oldalakat látogat, stb... ehhez egy egyszerű szemléltetés található itt: http://donttrack.us/ És azért írtam többes számban a megfigyelést mert nem csak a google csinálja ezt, hanem pl. a facebook is tárolja a sütiket még akkor is ha kijelentkezel a fiókodból. Nem hiába írtam hogy nem fut rajta semmi alkalmazás, elhiheted ;) Nem ma kezdtem el érdeklődni a mobilos témával kapcsolatban, mindössze annyit akartam volna tudni hogy más is tapasztalt-e ilyet.

Nézd, 2010. augusztusa óta vagyok androidos. Azóta 0 (NULLA) db személyes reklámot kaptam.
Akkor?
Lehet, hogy mégis kicsit paranoid vagy?

FaceBooknál nem kell minden idióta játékra, Szerinted hogyan hívják a hímvesszőmet? baromságra rákattintani és engedélyt adni (mert kér, nem anélkül teszi!!!) és akkor nincs követés.
Alkoholt lehet ésszel is fogyasztani (akkor még egészséges is tud lenni) és lehet csak legrövidebb távon beb.szási célzattal is inni.

Senki nem fog az emberek helyett gondolkodni, az az idő (szerencsére) a kommunizmussal elmúlt végleg.
Mindenkinek joga van hülyének lenni. Régen ha mindenkinek megmutattad, elmondtad, hol laksz, akkor nagyobb eséllyel történhetett személyes vagy anyagi javaid ellen támadás.
Manapság elég, ha valaki elkezdi figyelni az írásaidat, ha agyatlanul posztolsz (mostantól kellett volna átváltani egyes másodikból 'valaki'-re, de remélem tudod, hogy nem Rád gondolok), akkor rövid távon mindent meg lehet tudni Rólad.

Nézd meg pl. az index fórumát!
Ha valakinek kíváncsi vagy a személyiségére, megnézed, melyik topicban hány hsz-e van, milyen témákban nyomul, tökéletes jellemrajz. Még szűrni is tudsz csak az ő hsz-eire, ami meg aztán tömörítve hozza a személyiségét.
5 perc alatt tudod az emberről, amit nagy vonalakban tudni kell róla.

Eljutottunk ide a digitális világban, de sokan még nagyon felkészületlenek erre. Vagy nem alkalmasak arra, hogy belegondoljanak. Sokan még ma is teljes nevet/lakcímet kiírnak publikusba!!!!

Na de az 5800-dról volt szó.

Szóval...
Én elhiszem, hogy járatos vagy a mobiltechnikában, de hidd el, hogy én is láttam már mobiltelefont. Az, hogy adathordozó üzemmódban rádugtad a PC-dre az 5800-t és - hogy, hogy nem - lefrissítette magát és azóta felmegy GPRS-re, hát szóval ha tényleg járatos vagy a GSM-technikában, akkor ezen Te is teli szájjal, khmmm, mosolyognál.

Leírtam, mit kellene tenned. Azokra nem válaszoltál semmit.
Pedig inkább arra vártam volna valamit és nem az amerikai jajjmegfigyelikamikorwc-nvagyok ijesztgetős oldalt...


csüt. feb. 16, 2012 23:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 28, 2005 14:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Macika írta:
...


Persze, tudom hogy működnek, és azzal nincs is gond, bűnügyek megoldásához hasznos lehet sokszor a helyzet lekérése, de ahhoz ugye komoly indok kell hogy kiadják a szolgáltatók. Arra gondoltam pl. hogy az androidos telefonok a google-nak küldi el hogy merre jár a user, de e mellett sok minden másra is kíváncsi a google, hogy tudjon személyes reklámokat küldeni. Az androidos telefonok ugye ráveszik arra az embert hogy kapcsolja hozzá a telefont gmail fiókjához, így megvannak a keresési találatok, hogy milyen oldalakat látogat, stb... ehhez egy egyszerű szemléltetés található itt: http://donttrack.us/ És azért írtam többes számban a megfigyelést mert nem csak a google csinálja ezt, hanem pl. a facebook is tárolja a sütiket még akkor is ha kijelentkezel a fiókodból. Nem hiába írtam hogy nem fut rajta semmi alkalmazás, elhiheted ;) Nem ma kezdtem el érdeklődni a mobilos témával kapcsolatban, mindössze annyit akartam volna tudni hogy más is tapasztalt-e ilyet.


csüt. feb. 16, 2012 19:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Alfa írta:
Na nem akartam ennyire dramatikusan leírni a dolgot :) mindössze nem tetszik hogy mindenhol megfigyelnek, de ez ellen nem tehetünk semmit ha modern eszközöket használni akarunk. Nem akarok ebbe a témába jobban belemenni, inkább az érdekelne hogy miért kapcsolódott be. Nem tettem fel új alkalmazást és nem is futott rajta semmi, a frissítés óta csinálta, előtte nem vettem ilyet észre.

Kik figyelnek meg?

De nyugtass már meg, hogy hangokat még nem hallasz ugye? :)))))))))))))

Ha tisztában vagy a GSM alapokkal, akkor tudod, hogy az egész GSM-rendszer arra épül, hogy a központban tudják PONTOSAN, hol tartózkodsz. Enélkül lehetetlen lenne a rendszer működése.

Hidd el nekem, amúgy a bolhás kutyát nem érdekli, hogy Te hol vagy!!! :)))

Ha nyomva tartod a középső fehér gombot, az beadja, mik a futó programok, mik használhatják a netet.
Ha nincs semmi ott, akkor meg annyi az egész, hogy letiltod a GPRS-kapcsolatot és akkor máris ne mmegy fel tovább.
Arról nem is beszélve, hogy - amennyiben nincs megrendelve valamilyen GPRS-csomagod - IGEN drága lehet számodra ez a netezgetés, 13 Ft 10 kB-onként!!!


csüt. feb. 16, 2012 18:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 28, 2005 14:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Macika írta:
Alfa írta:
...


Na nem akartam ennyire dramatikusan leírni a dolgot :) mindössze nem tetszik hogy mindenhol megfigyelnek, de ez ellen nem tehetünk semmit ha modern eszközöket használni akarunk. Nem akarok ebbe a témába jobban belemenni, inkább az érdekelne hogy miért kapcsolódott be. Nem tettem fel új alkalmazást és nem is futott rajta semmi, a frissítés óta csinálta, előtte nem vettem ilyet észre.


csüt. feb. 16, 2012 15:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Alfa írta:
Nekem egyszer amikor rádugtam gépre tároló módban akkor mintha csinált volna magának egy frissítést, de nem értem hogy, mert én nem fogadtam el semmit, és még csak nem is pc suit módban raktam rá. Annyi az újdonság hogy ha belépek pl. a menübe akkor széthúzva jelenik meg, és ha dolgozik, pl. egy programot nyit meg akkor megjelenik egy kis kör ami pirosan villog. Custom version: 52.0.007.248.08. Ma azt vettem észre hogy magától bekapcsolt a net, megjelent a kis E betű. Eddig ilyet nem csinált, most már ez is küldi a központba a helyzetemet mint az androidos telefonok?

Igen, és küldik a likvidálócsapatot...
Mert te ki nem tudod kapcsolni azt az alkalmazást, ami a netet használja. Ne is próbáld meg!!!

Jajjjj...


csüt. feb. 16, 2012 1:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 28, 2005 14:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Nekem egyszer amikor rádugtam gépre tároló módban akkor mintha csinált volna magának egy frissítést, de nem értem hogy, mert én nem fogadtam el semmit, és még csak nem is pc suit módban raktam rá. Annyi az újdonság hogy ha belépek pl. a menübe akkor széthúzva jelenik meg, és ha dolgozik, pl. egy programot nyit meg akkor megjelenik egy kis kör ami pirosan villog. Custom version: 52.0.007.248.08. Ma azt vettem észre hogy magától bekapcsolt a net, megjelent a kis E betű. Eddig ilyet nem csinált, most már ez is küldi a központba a helyzetemet mint az androidos telefonok?


szer. feb. 15, 2012 19:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Gép előtt
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Meg a képernyő feloldása is új: menü gomb, utána ujj elhúzás a képernyőn.


csüt. okt. 27, 2011 8:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Igen, az új anna böngészőt és az újabb Mapsot kapta meg, ahogy csab2 mondja.


szer. okt. 26, 2011 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Macika írta:
csab2 írta:
Ezért jár a kalapemelés a Nokiának szerintem.

Na várj, nem tudjuk az okát, miért kellett ennyi idővel a megjelenés után kihozni
Lehetséges, hogy valami (androidhoz hasonló) pert akarnak megelőzni a frissítéssel, nem tudni.
Az is lehet, hogy esetleg valami függetlenítést megnehezítő technikát vittek bele, vagy bármi más huncutságot.
Azt az egyet nem hiszem, hogy valami újítást, hibajavítást tettek bele közel 1,5 évvel a fejlesztéssel való leállás után...

A hírek szerint az Anna böngészőjét és a legújabb Nokia Maps-ot kapja meg. Szóval nem olyan rossz szerintem.


kedd okt. 25, 2011 15:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
csab2 írta:
Imici1972 írta:
Vannak még csodák: Új firmware! 60.0.003 Még csak OTA-n érhető el.
Amúgy nem csak az 5800 kapott frissítést a régi szimbi jánosok között:
http://symbian-freak.com/news/011/10/nokia_rolled_out_firmware_update_for_symbian_32_and_50_devices.htm

Ezért jár a kalapemelés a Nokiának szerintem.

Na várj, nem tudjuk az okát, miért kellett ennyi idővel a megjelenés után kihozni
Lehetséges, hogy valami (androidhoz hasonló) pert akarnak megelőzni a frissítéssel, nem tudni.
Az is lehet, hogy esetleg valami függetlenítést megnehezítő technikát vittek bele, vagy bármi más huncutságot.
Azt az egyet nem hiszem, hogy valami újítást, hibajavítást tettek bele közel 1,5 évvel a fejlesztéssel való leállás után...


kedd okt. 25, 2011 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Imici1972 írta:
Vannak még csodák: Új firmware! 60.0.003 Még csak OTA-n érhető el.
Amúgy nem csak az 5800 kapott frissítést a régi szimbi jánosok között:
http://symbian-freak.com/news/011/10/nokia_rolled_out_firmware_update_for_symbian_32_and_50_devices.htm

Ezért jár a kalapemelés a Nokiának szerintem.


kedd okt. 25, 2011 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Vannak még csodák: Új firmware! 60.0.003 Még csak OTA-n érhető el.
Amúgy nem csak az 5800 kapott frissítést a régi szimbi jánosok között:
http://symbian-freak.com/news/011/10/nokia_rolled_out_firmware_update_for_symbian_32_and_50_devices.htm


szomb. okt. 22, 2011 10:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Köszönöm szépen az infókat, a szaki "kiengedte a szellemet a palackból", tehát megoldva lett a probléma, de azt hittem hogy házilag könnyen megoldható, hisz a flash-elés meg a főzött romok áttöltése is gyerekjáték volt! Legalább tanultam megint valamit, köszi srácok!
:D


hétf. aug. 15, 2011 21:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
syl_001 írta:
Macika írta:
Itt is ugyanazt a választ kapod.

PONT.
Ezek szerint egy szakival kell hogy megszabadítsam a rabságától?

De ezt már tovább privátban.


hétf. aug. 08, 2011 22:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
syl_001 írta:
Macika írta:
Itt is ugyanazt a választ kapod.

PONT.


Ezek szerint egy szakival kell hogy megszabadítsam a rabságától?


Így van. :wink:


hétf. aug. 08, 2011 20:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Macika írta:
Itt is ugyanazt a választ kapod.

PONT.


Ezek szerint egy szakival kell hogy megszabadítsam a rabságától?


hétf. aug. 08, 2011 19:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
syl_001 írta:
Sziasztok!
Rengeteget olvastam utána, de konkrét válasz sehol sem kaptam róla, hogy házilag és aránylag egyszerűen megoldható e az 5800 függetlenítése. Mindenhol azt olvastam hogy csak spéci box-al lehet, a BB5 és a fejlesztők kedvessége miatt kóddal vagy nem lehet, vagy nagyon körülményes. Kérem, hogy valamelyik hozzáértő ember tegyen pontot a végére, mert már a félinformációktól teljesen elbizonytalanodtam!
Tehát, otthon, alap tudással és felszereléssel megoldható a függetlenítés? (anno a 3650-nél 3 perc alatt megoldottam, csak azóta sok víz lefolyt a Dunán) :D
Előre is köszönöm!

Itt is ugyanazt a választ kapod.

PONT.


hétf. aug. 08, 2011 12:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Sziasztok!
Rengeteget olvastam utána, de konkrét válasz sehol sem kaptam róla, hogy házilag és aránylag egyszerűen megoldható e az 5800 függetlenítése. Mindenhol azt olvastam hogy csak spéci box-al lehet, a BB5 és a fejlesztők kedvessége miatt kóddal vagy nem lehet, vagy nagyon körülményes. Kérem, hogy valamelyik hozzáértő ember tegyen pontot a végére, mert már a félinformációktól teljesen elbizonytalanodtam!
Tehát, otthon, alap tudással és felszereléssel megoldható a függetlenítés? (anno a 3650-nél 3 perc alatt megoldottam, csak azóta sok víz lefolyt a Dunán) :D
Előre is köszönöm!


hétf. aug. 08, 2011 9:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
tician97 írta:
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem?
Van egy Nokia 5800 xm telóm, s pár hete elkezdett csíkozódni a kijelző....a billentyűzár hatására elmúlt ugyan akkor, de most már semmit nem tudok kezdeni vele....ellenben ha használom (mert éppen jó a kép) elő se jön ez a gond!!!!!
Valami szoftver lehet a ludas?

Imre

Nem, gyári tervezési hiba, a készülékek kb. 40 %-a beleesik ebbe.
Csak kijelzőcserével orvosolható.


pén. júl. 22, 2011 8:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 22, 2011 4:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem?
Van egy Nokia 5800 xm telóm, s pár hete elkezdett csíkozódni a kijelző....a billentyűzár hatására elmúlt ugyan akkor, de most már semmit nem tudok kezdeni vele....ellenben ha használom (mert éppen jó a kép) elő se jön ez a gond!!!!!
Valami szoftver lehet a ludas?

Imre


pén. júl. 22, 2011 4:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
rittinger zoltán írta:
Macika írta:
Nem lehet, hogy korábban le volt már töltve a flash fájl (pl. egy korábbi frissítésből, más készülék miatt) a gépedre?

Az n95-öst ha jól emlékszem valamikor februárban frissítettem,addig fiókban volt és csak az eladás előtt megnéztem hogy van e frissítés,az e51-et meg egy hónapja amikor hozzám került.Nem tudom ez számít e.Nem úgy működik az nsu hogy típusspecifikusan mindig aszerint tölti le az fw hogy milyen készüléket érzékel a kábelen lógva?Amúgy ezt a fájlt amúgy hol találom a pc-n csak a kíváncsiság kedvéért?

Na, ez jó kérdés, valami temp helyre rakja és átnevezve, egyszer levadásztam, de már régen volt...


szer. máj. 25, 2011 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Macika írta:
rittinger zoltán írta:
:huha:Magyarán rákényszerítik az embert az ovisra? És ez kb mióta van így?Csak mert kb egy hónapja frissítettem az e51-esemet és zokszó nélkül ment minden ahogy a nagykönyvben le van írva.

Nem lehet, hogy korábban le volt már töltve a flash fájl (pl. egy korábbi frissítésből, más készülék miatt) a gépedre?

Az n95-öst ha jól emlékszem valamikor februárban frissítettem,addig fiókban volt és csak az eladás előtt megnéztem hogy van e frissítés,az e51-et meg egy hónapja amikor hozzám került.Nem tudom ez számít e.Nem úgy működik az nsu hogy típusspecifikusan mindig aszerint tölti le az fw hogy milyen készüléket érzékel a kábelen lógva?Amúgy ezt a fájlt amúgy hol találom a pc-n csak a kíváncsiság kedvéért?


szer. máj. 25, 2011 18:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
rittinger zoltán írta:
:huha:Magyarán rákényszerítik az embert az ovisra? És ez kb mióta van így?Csak mert kb egy hónapja frissítettem az e51-esemet és zokszó nélkül ment minden ahogy a nagykönyvben le van írva.

Nem lehet, hogy korábban le volt már töltve a flash fájl (pl. egy korábbi frissítésből, más készülék miatt) a gépedre?


szer. máj. 25, 2011 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Macika írta:
rittinger zoltán írta:
A tegnapi meg a mai napom ezzel a mobillal elég szopás volt.Tegnap elvittem a céghez pendriveon a pcsuite-ot meg egy adatkábelt,valamilyen okból meg voltam róla győződve hogy ezen mini usb csatlakozó van(nem tudom honnan gondoltam) ezért olyan kábelt vittem és miután kinyitottam a takarófedelet,ki is derült hogy tévedtem. :D
Mai nap:Vittem magammal micro usb kábelt,pcsuite fel a gépre,rácsatlakoztam és csináltam egy mentést,majd akkor estem pofára amikor rákattintottam a szoftverfrissítésre,annyi történt hogy...semmi sem történt.Az nsu el sem indult.Minden más funkció működik,ez nem.Erre van valami konkrét magyarázat?

A PC-Suite már nem fér hozzá a flash-fájlokhoz, az OVI Suite vette át a szerepét.

:huha:Magyarán rákényszerítik az embert az ovisra? És ez kb mióta van így?Csak mert kb egy hónapja frissítettem az e51-esemet és zokszó nélkül ment minden ahogy a nagykönyvben le van írva.


szer. máj. 25, 2011 18:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
rittinger zoltán írta:
A tegnapi meg a mai napom ezzel a mobillal elég szopás volt.Tegnap elvittem a céghez pendriveon a pcsuite-ot meg egy adatkábelt,valamilyen okból meg voltam róla győződve hogy ezen mini usb csatlakozó van(nem tudom honnan gondoltam) ezért olyan kábelt vittem és miután kinyitottam a takarófedelet,ki is derült hogy tévedtem. :D
Mai nap:Vittem magammal micro usb kábelt,pcsuite fel a gépre,rácsatlakoztam és csináltam egy mentést,majd akkor estem pofára amikor rákattintottam a szoftverfrissítésre,annyi történt hogy...semmi sem történt.Az nsu el sem indult.Minden más funkció működik,ez nem.Erre van valami konkrét magyarázat?

A PC-Suite már nem fér hozzá a flash-fájlokhoz, az OVI Suite vette át a szerepét.


szer. máj. 25, 2011 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
A tegnapi meg a mai napom ezzel a mobillal elég szopás volt.Tegnap elvittem a céghez pendriveon a pcsuite-ot meg egy adatkábelt,valamilyen okból meg voltam róla győződve hogy ezen mini usb csatlakozó van(nem tudom honnan gondoltam) ezért olyan kábelt vittem és miután kinyitottam a takarófedelet,ki is derült hogy tévedtem. :D
Mai nap:Vittem magammal micro usb kábelt,pcsuite fel a gépre,rácsatlakoztam és csináltam egy mentést,majd akkor estem pofára amikor rákattintottam a szoftverfrissítésre,annyi történt hogy...semmi sem történt.Az nsu el sem indult.Minden más funkció működik,ez nem.Erre van valami konkrét magyarázat?


szer. máj. 25, 2011 16:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
rittinger zoltán írta:
Azt nem tudja valaki véletlenül hogy mi az utolsó fw telenoros készülékre?Főnököm ma megkérdezte hogy lehet e ezt frissíteni mert hetente többször lefagy.Megnéztem,v11 van rajta,abban nem vagyok biztos hogy független de 20-as számmal használja.

A 0577188 Product Code-ra (ez kéne legyen az akksi alatti címkén a PC) 52.0.007 a legfrissebb firmware.


szomb. máj. 21, 2011 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Azt nem tudja valaki véletlenül hogy mi az utolsó fw telenoros készülékre?Főnököm ma megkérdezte hogy lehet e ezt frissíteni mert hetente többször lefagy.Megnéztem,v11 van rajta,abban nem vagyok biztos hogy független de 20-as számmal használja.


szomb. máj. 21, 2011 13:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
bobvosgy írta:
Hát csak simán ujraindul,nem kér pint.Az SW gondolom a szoft.verz. az V50.0.005-ös nem hekkelt.A HW rövidítésről foggalmam sincs mit jelent,bocsika :hm: Frissíteni mindig a Pc Suite-t használtam.

Ehhh... :)

SW=SoftWare
HW=HardWare

Azért ez alap. Bocs...


szomb. jan. 29, 2011 13:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Hát csak simán ujraindul,nem kér pint.Az SW gondolom a szoft.verz. az V50.0.005-ös nem hekkelt.A HW rövidítésről foggalmam sincs mit jelent,bocsika :hm: Frissíteni mindig a Pc Suite-t használtam.


pén. jan. 28, 2011 3:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
bobvosgy írta:
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy másnak is kikapcsol és újraindul bizonyos időközönkét magától a telcsi?Engem idegesít mert nem tudom miért csinálja,és nem tudom hogy baj e?

Kevés nagyobb probléma lehet, mintha így tesz.
Egyáltalán nem természetes.

Nem egyértelmű, ahogy írod.
Mert ha simán újraindul (de nem kér PIN-t), akkor az azt jelenti, hogy a WatchDog újraindítja, mert valami progi meg-/összeakadt.
Ha újraindulás után PIN-t kér, na akkor van gond!

Ahhoz, hogy véleményt mondhassak róla, kellene ismernem a teló HW-s és SW-s előéletét.
Mert az is lehet, hogy valaki - nem hozzáértő - csak elszoftverezte.


csüt. jan. 27, 2011 22:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy másnak is kikapcsol és újraindul bizonyos időközönkét magától a telcsi?Engem idegesít mert nem tudom miért csinálja,és nem tudom hogy baj e?


csüt. jan. 27, 2011 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
suricata írta:
Sziasztok!

Egy mély resetet hajtottam végre a telómon, azóta minden internetes alkalmazáskor ezt írja ki "érvénytelen szervernév". Ettől függetlenül a Wifi-n keresztül fel kapcsolódik a hálózatra.

Segítségeteket kérem, előre is köszönöm.


Esetleg megpróbálhatod az Internet beállításokat lekérni a szolgáltatódtól.


csüt. dec. 30, 2010 0:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
suricata írta:
Sziasztok!

Egy mély resetet hajtottam végre a telómon, azóta minden internetes alkalmazáskor ezt írja ki "érvénytelen szervernév". Ettől függetlenül a Wifi-n keresztül fel kapcsolódik a hálózatra.

Segítségeteket kérem, előre is köszönöm.

Nézd meg hogy az apn beállítások nem törlődtek e a mély resettel.(Bár nem tudom mi az,én csak hard resetről hallottam) :wink:
http://blackit.hu/?p=282


szer. dec. 29, 2010 14:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 24, 2010 13:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Sziasztok!

Egy mély resetet hajtottam végre a telómon, azóta minden internetes alkalmazáskor ezt írja ki "érvénytelen szervernév". Ettől függetlenül a Wifi-n keresztül fel kapcsolódik a hálózatra.

Segítségeteket kérem, előre is köszönöm.


pén. dec. 24, 2010 13:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Valahogy sejtettem hogy ilyesmi lesz.Köszi a megerősítést!


csüt. dec. 09, 2010 19:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
bobvosgy írta:
Sziasztok.A minap érdekes problémával találkoztam,video felvételnél kb 4-5 másodperc felvétel után lefagy a kamera majd kb 10-dik másodperc után folytatja tovább a felvételt.Egyszer már csinálta ezt akkor csináltam a telcsin egy teljes formázást,meg a memkarit is formáztam,és elmúlt neki.Most viszont megint csinálja.Mielőtt elindítom a kamerát 1:29:59-et ír ki,miután elindul elkezd ingadozni (ez volt először is) Most viszont kipróbáltam hogy kivettem a memkártyát és csak a telefon memre vett és akkor folyamatos,semmi hiba.Lehet hogy a kártya rosszalkodik?Bár furcsálnám mert nincs még fél éves a kari.Valakinek ötlet?


Nekem még anno az N95-nél volt ilyen gondom.
Akkor a memóriakártyát kellett cserélnem, pedig vadiúj SanDisk kártya volt.
Vettem helyette egy Nokiát és jó lett. Lehet, hogy lassabb a kártya, mint kellene és ez okozza a gondot.


csüt. dec. 09, 2010 10:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 25, 2009 11:06
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Sziasztok.A minap érdekes problémával találkoztam,video felvételnél kb 4-5 másodperc felvétel után lefagy a kamera majd kb 10-dik másodperc után folytatja tovább a felvételt.Egyszer már csinálta ezt akkor csináltam a telcsin egy teljes formázást,meg a memkarit is formáztam,és elmúlt neki.Most viszont megint csinálja.Mielőtt elindítom a kamerát 1:29:59-et ír ki,miután elindul elkezd ingadozni (ez volt először is) Most viszont kipróbáltam hogy kivettem a memkártyát és csak a telefon memre vett és akkor folyamatos,semmi hiba.Lehet hogy a kártya rosszalkodik?Bár furcsálnám mert nincs még fél éves a kari.Valakinek ötlet?


csüt. dec. 09, 2010 3:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Új firmware: 52.0.007

Hivatalos changelog nincs, külföldi fórumokon írt tapasztalatok:

+ Upgrade CPU performance Enhanced touch screen - Very fast
+ Improve wifi, connection error OVI
+ Rotate Enhanced
+ V52 pictures and movies better!
+ Ovi Maps 3.04
+ Added more space between alpha and bottom bar in full keyboard
+ theme effect with turbo manifest
+ RDS bug fix after got problem in v40
+ Quick office 6.2.524
+ Kinetic Scrolling improve in menu and gallery
- Ovi Store 1.05(611) still out-of-date

http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=35526.0

Ebből az RDS bug kijavítását és a jobb kinetikus görgetést a menüben és a galériában én is meg tudom erősíteni. :D


pén. nov. 26, 2010 0:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Imici1972 írta:
Gregory írta:
A C6-os fw-vel mizújs?


Hogy érted? A C6 fw on 5800-ra gondolsz?
Az egy nem hivatalos hack, valaki rázúzta a a C6-os fw-t az 5800-ra.
Keress meg ilyennel foglalkozó emberkéket és Neked is lesz. :D



Nekem a Bzs féle 1.2 verzió jött be . Kb 5 félét próbáltam . Ha tud valaki valmi jót , ide vele ...


szer. okt. 13, 2010 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Gregory írta:
A C6-os fw-vel mizújs?


Hogy érted? A C6 fw on 5800-ra gondolsz?
Az egy nem hivatalos hack, valaki rázúzta a a C6-os fw-t az 5800-ra.
Keress meg ilyennel foglalkozó emberkéket és Neked is lesz. :D


szomb. okt. 09, 2010 20:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 415
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
A C6-os fw-vel mizújs?


szomb. okt. 09, 2010 20:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Ingyenes Mobil TV alkalmazás Symbian FP1, FP2 és S60V5 (touch) telefonokra:
http://symbianworld.org/6786-download-spb-tv-v1-5-for-free/

Nem csak külföldi, magyar adók is nézhetőek: M1, M2, Duna, Duna Autonómia

5800-n próbáltam, gyönyörűen fut... :D


szomb. okt. 09, 2010 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Végre-valahára megjelent a Nokia Internet Radio Symbian V5-re is!
Az Ovi Store-ból letölthető.
N97-en már próbáltam, gyönyörűen fut! Gondolom akkor 5800-n is. :P 8)


csüt. okt. 07, 2010 8:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 415
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
Imici1972 írta:
Hack: Nokia C6 firmware tökéletesen működik 5800XM-en és 5530XM-en is!

http://thenokiareview.com/2010/08/16/nokia-c6-firmware-ported-to-nokia-5800/

Amúgy az 51-es fw nekem bevált.

Gyorsabb a teló, jobb és stabilabb a böngésző, a galéria is jobb.
Viszont az RDS bugot sajnos nem sikerült kijavítani... :hm:

Hú, ezt a c6 fw-t kipróbálnám! Van valami egyéb hír róla?


szer. aug. 18, 2010 21:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 23, 2009 13:11
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia 5800 XpressMusic (Tube)
club írta:
IoannesPaulus írta:
A beállítás ellenére ma nagyon hamar megtalálta a helyzetemet, ráadásul pontatlanul - ami gyanút keltett. Kiléptem, újra elindítottam az alkalmazást és lám: GPRS kapcsolatot létesít kérdezés nélkül.


A GPS helymeghatározási módszereinél (tehát nem a térképalkalmazásban) kell tiltani a kiegészített GPS-t. Tehát alkalmazások/hely/helymeghatározás/helymeghatározási módszerek csak beépített GPS mellett legyen a pipa.
Amit te állítottál, az az online szolgáltatások (pl. időjárás, egyéb körzeti információk, műholdas térkép, stb.) elérését tiltotta le.


Ah, köszi szépen. Tényleg ott is állítottam anno. Beléptem és ott a Beépített GPS mellett meg a Wi-Fi/Hálózat mellett volt pipa. Ezek szerint a "Hálózat" azt jelenti, hogy valamiért csatlakozik a netre is. A Kiegészített GPS ki volt kapcsolva. Fura, hogy mégis olyan gyorsan ment a helyzetmeghatározás. No, mind1. :) Köszi még1x.


szer. aug. 18, 2010 19:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1470 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség