Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 8:51



Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
nyák készités 
Szerző Üzenet
Hozzászólás 
Hi!

5letem van!!!
Kéne P-s és N-es tinta :)
És akkor a tintás nyomiga nem nyákot(csak) hanem az egész kapcsolást
nyomtatja ki!!
Tranyóstól, kondistól, chipestől, diódástól :)
NO? és akkor a papirhordozó is megteszi!
Tehát nem a nyomtatót kell átfaragni, hanem a fejeket!

bye

Fecóka
----- Original Message -----
From: "Strato" <stratofan@freemail.hu>
To: <list@elektro.lx.hu>
Sent: Thursday, December 18, 2003 10:35 AM
Subject: Re: [elektro] NYAK keszites
> Hello! Csak szólok, hogy az oldalam okán úgy látom
> összekevertél dolgokat. Nyomtatóval nem fogsz sosem
> levilágítani, a levilágítás minoségét semmilyen nyomtatóval
> nem fogod tudni megközelíteni. A nyomtatás az nyomtatás, a
> levilágítás pedig levilágítás. Nem ugyan az a kettõ.


csüt. dec. 18, 2003 15:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
xeon kösz a kioktatást, és a ****. nyilván ezért van a fórum is...


hétf. ápr. 01, 2002 11:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
sziasztok

sse: - elohivashoz jo a "SZITI" nevu lefolyotisztito is nagyon, ha nincs penzed elohivo-koncentratumra (haztartasi boltokban lehet beszerezni, kb. 100ft, es eleg hosszu ideig eleg, az elejen sajnos ki kell tokolni, hogy mennyi kell 1liter vizhez -aszem 3 pupos mokkaskanal-, hogy pont jo legyen. ezert is nem hasznalom mar egy ideje. elohivonal jo ha kezmeleg az oldat, mondjuk kis kezeddel ha ovatosan dorzsolod-logybolod a panelt az sem art. :) termeszetesen gumikesztyuben.

- maratashoz en a hidrogenperoxid+sosav 2:1 aranyu kevereket hasznalom, tehat 1dl peroxid es 0.5dl sosav, valami kis vizet mindig lottyintek hozza, de mindig erzesre, mert mindig valtozik az anyagok koncentracioja, beleteszed a panelt es ha nagyon habozva forrni kezd egykis vizzel megszeliditheto... sok azert nem kell belolle, mert utanna ugyis ki kell onteni, persze nagyon felhigitva, mert mindent szetmar! ilyen kremekkel azert ne tokolj, mert ezek a vegyszerek csak nehany 100ft, es sok szivastol kimeled meg magad, tiszta, gyors egyszeru. a vas-klorid jo, csak nekem nincs kedvem fel orakat melette ucsorogni, meg tunkolgatni, egy ido utan aztis regeneralni kell, mert tonkremegy, raadasul eleg undorito szinu amire ramegy, szoval enmar reg nemhasznalom...


hétf. ápr. 01, 2002 10:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
gyer xeon, jön a villamos....(te érted!)
ez nagyon tetszik!!!


hétf. ápr. 01, 2002 6:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
.....na menj a fenébe a fizikai ismereteiddel eggyütt !!!!!
xeon

-----Original Message-----
From: nagy istván [mailto:buenos@freemail.hu]
Sent: Tuesday, March 19, 2002 5:46 PM
To: list@elektro.lx.hu
Subject: Re: [elektro] nyák készités




szerintem 1 uv lámpa van belül, ami a 2 üvegbúra közötti gázt gerjeszti, és
így az fehér fényt ad ki. némi uv azért kiszűrődik.
szerintem ne tördd el!



--
Üzenet a csoportnak: list@elektro.lx.hu
Feliratkozás: subscribe@elektro.lx.hu
Leiratkozás: unsubscribe@elektro.lx.hu


hétf. ápr. 01, 2002 2:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ugy hogy veszel egy két fizikaórát:))))))))
üdv xeon

-----Original Message-----
From: Roper ROp [mailto:sse@mailbox.hu]
Sent: Tuesday, March 19, 2002 5:34 PM
To: list@elektro.lx.hu
Subject: Re: [elektro] nyák készités




na megint ittvagyok most olvastam a következöt: A csővégeken levő
elektródokból elektronok lépnek ki, és ezek a higanyatomokkal ütközve
ultraibolya (UV) sugárzást keltenek.
akkor ha letöröm a külsejét hogy fog UV fényt adni?... valaki letudná irni a
belsö felépitését?



--
Üzenet a csoportnak: list@elektro.lx.hu
Feliratkozás: subscribe@elektro.lx.hu
Leiratkozás: unsubscribe@elektro.lx.hu


hétf. ápr. 01, 2002 2:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
és ahogy akki írja, úgy gyönyörű vöröses-sárgás, isteni lapod lesz, ami a büdös életben nem oxidálódik, és istenien fut az ón rajta!
előtte koax-kábel harisnyájával(lehúzva, ellapítva), gyanta bőséges használatával ónnal csíkról csíkra vékonyan be lehet futtatni a lapot. ez ua., mint az ónszívó harisnya, amit jó drágán árulnak.


pén. márc. 29, 2002 21:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
házilag tiszta alkoholban feloldott gyantával is lehet lakkot csinálni. Régen ezt használtuk. a kész panelt meg széntetracloridban mostuk le. Nátriumcloridot (kristályos)és hidrogénperoxidot higitva meg lehet kisérelni patikában is beszerezni. gyantát meg a helyi sekrestyéből.


pén. márc. 29, 2002 15:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
forrasztásgátló lakk csak ott kell, ahol hullámforrasztással forrasztják a paneleket, nem?
otthon pákázáshoz szerintem a legjobb:
-maratás után ismét fémtisztára le a panelt, majd FORRASZTHATÓ védőlakkal lefújni.(thion gyártja, pár száz forint)és sokkal egyszerűbb. védeni csak a kosztól kell a panelt, ez védi attól, nem kell ónozni, forrszemeknek talkarást csinálni...
és ami a legfontosabb: forrasztáskor (a lakkot leszámítva, ami egyébként olyan, mintha ott se lenne a forrasztás szempontjából) a panel fémtiszta, úgy fut szét rajta az ón, mint a kisangyal. míg forrasztásgátló lakknál koszolódnak a forrszemek mire elkezded beforrasztani.


pén. márc. 29, 2002 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Igen, engem érdekelne!

Lone Wolf


pén. márc. 29, 2002 8:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
jól van offroad, elhiszem hogy nem az én üzenetemen rágtál be, csak véletlen került az enyém után. na mindegy.

én 400-as vizes papírral felplírozom, semmi tisztítószer, forróvízzel leöblítem, ez elég a zsírmentességhez. mire lefolyik a víz róla, felrázom a spray-t, mert forró víz kb 1perc alatt elpárolog. lerakom a spray-t, megtörlőm hígítós ronggyal a panelt, lerakom vízszintesen, még egyet rázok a flakonon, eddigre a hígító is elpárolog, és fújok. egy deka por sem lesz rajta, és olyan egyenletes vékony réteget lehet fújni, hogy na. és hidrogénperoxid helyett saját véleményem szerint barátságosabb a vasklorid(500g/L), mert lasabb ugyan, de többször használható, mint egy kikevert adag peroxid, és nem merja a bőröd annyira, ha belenyúlsz, viszont amidre rácsöppen, azt a ruhát elfelejtheted.

ha esetleg a nyákkészítés többi fázisa is érdekel, ami a maratás után esetenként jöhet(pl: hogyan futtassuk le ónnal egyenletesen a nyákot, mintha gyári lenne, forrasztásgátló lakkal lefújás a forrszemek kitakarásával...), szívesen leírom.


pén. márc. 29, 2002 7:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
hé emberek! ne fajuljon el ez a beszélgetés is!
nem az a topic témája hogy: "egymás ****", hanem hogy "nyák készítés".


pén. márc. 29, 2002 7:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Kedves biker!
Nem ellened irányult az amit írtam, hanem álltalánosan.
Nem kell megsértődni, én senkit nem akarok megbántani, csak a véleményemet mondom el.
És olvasni tudok, de szerintem ennek a fórumnak nem az a lényege, hogy a másikat szidjuk! ( Lásd: Olvasni sem tudsz?)

Talán neked kellene elgondolkozni azon amit írtál.......

Még 1 dolog: ÉN NEM ÍRTAM SEHOL A NEVED KEDVES BIKER! MIÉRT GONDOLOD AZT HOGY ELLENED IRÁNYULT? OLVASNI SEM TUDSZ?

Mégegyszer mondom nem sértő szándékkal írtam!


pén. márc. 29, 2002 6:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
hidrogénperoxid: háztartási boltban lehet kapni folyékony, pár deciliter...
egyébként ajánlom neked a hobbi elektronika újságban 1991ben talán az 5. számban megjelent 1 hosszú cikk ebben a témába, amiről itt most beszélgetünk. (könyvtárakban megtalálod)


csüt. márc. 28, 2002 23:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
még annyi, hogy marato folyadékba milyen hidrogénperoxid kell? mert van itthon muternak hidrogénperoxid krém(6%), ezvan ráirva, ez jo?


csüt. márc. 28, 2002 22:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
még annyi, hogy marato folyadékba milyen hidrogénperoxid kell? mert van itthon muternak hidrogénperoxid krém(6%), ezvan ráirva, ez jo?


csüt. márc. 28, 2002 22:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
biker:jo (nemvoltam biztos benne, hogy a 2 közül melyiket kell a lámpára kötni, most ezért hülye vagyok?).
harmadik nyák már majdnem tökéletes lett, 15cm-röl kb 13 perc, ezt kikisérleteztem. szerintem azért ilyen sok idö mert nemvolt tul jo a fénymásolo amivel rárakták foliára ezért 3at egymásra raktam hogy ne legyen átlátszo.


csüt. márc. 28, 2002 21:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
az ujjam felső részéről rákerülő kevés zsír kevésbé rontja el a panelt, mint amennyire az a por rontaná el, amit leseprek vele. (KISEBBIK rossz)
tehát ha nem seprem le rosszabb lesz. persze nem lesz tiszta így se csak tisztÁBB. én ezt tapasztaltam. persze ez sokmindentől függ. (mennyire száraz a kezed...)


csüt. márc. 28, 2002 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
igazán mélyen tisztelettel kérek elnézést attól, akit megbántottam. nem célom volt.

viszont légyszíves offroad idézz már az üzeneteimből, ahol azt írtam, "mindenhez értek, menő **** gyerek vagyok", mint te vélted olvasni. vagy olvasni sem tudsz?

buenos: úgy tudom, az ember bőre mindenhol zsíros, nem csak az ujjad hegye, így mindegy hogy a kezed fejével, vagy az orrod hegyével maszatolod össze a frissen lemosott nyákot. hacsak nem műkezed van, mert az tényleg lehet zsírmentes.

én pl. nitrohígítót használok, vagy aromásat közvetlen fújás előtt. és bejött, mily érdekes.

sse: ne haragudj, de feltételeztem, hogy sorba tudsz kötni egy tekercset egy izzóval, mivel ha párhuzamosan kötöd, akkor szétég a rövidzár miatt. ez két variáció, többől nem lehet választani. meg lehet ezt is tanulni saját káron, saját tapasztalatból, csak nehéz feltakarítani az üvegszilánkokat. én hülye meg feltételeztem, hogy olyan gyárt nyákot, aki az alap R-L-C kapcsolásokkal, ohm-törvénnyel, és hasonlókkal tisztában van, tudja mi a tekercs, és mit kell vele tenni. tudja, hogy a fojtó(vagy más néven előtét) csak soros elem lehet, mert ha párhuzamos lenne, sönt lenne a neve.
igazán ne haragudj hogy eddig segítettem rajzaimmal, leveleimel, igérem, nem háborgatlak többé. majd nálam okosabb emberkék segítnek sokat.


csüt. márc. 28, 2002 18:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Amugy BUENOS-sal értek egyet, ahogy ő írta, úgy kell csinálni.

Mellesleg 13 éve én is azzal kezdtem, hogy drótot forrasztottam egy laposelemre.........

Talán nem kellene elitélni azokat akik valamiben tanácsot kérnek. Ha úgy érzi meg tudja csinálni, segíteni kell, hisz(magamról tudom) az ember mindig abból tanul amit maga csinál. Ha esetleg most nem megy neki, majd legközelebb fog menni, mert senki ne mondja nekem, hogy itt mindenben otthon van, mindent tud.
Vagy tévedek?


csüt. márc. 28, 2002 7:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Létezik olyan lámpa amihez nem kell fojtó........
Amugy see! Szerintem elég sok hozzászólás érkezett, amik alapján ( ha most kezdeném) már meg lehet csinálni a fotózást.
Az ujjal letörléssel nem értek egyet, met sokat ront a panel minőségén. Én DRUCKLUFTOT használok, igaz drága, de nekem fontos a minőség.
A lakkvastagság: Teljesen mindegy, csak egyenletes legyen.
Én pl. véknyan fújom, de láttam már olyan panelt is, amit majdnem feketére lakkoztak. Igazándiból semmivel sem volt profibb mint az enyém.
A megvilágításra is írtam módszert. Ez kipróbált, bevált módszer, és nem értem miért ragaszkodtok a HGL-hez.
Irdatlan nagy fénye van, amig az uv elviselhető, és nem vakít amikor odamész kikapcsolni. És bemelegednie sem kell.


csüt. márc. 28, 2002 7:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
sse: nézdd meg ezt.
http://server.taszi.sulinet.hu/~radiokl ... akpan.html


szer. márc. 27, 2002 19:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
mielőtt nekiálltam nyákot gyártani, már rendelkeztem egy-két ismerettel. első nyákom amúgy 13évesen csináltam, a suli elektro szakörében, de már akkor 4éve oroszból hozott elektro készletekkel játszottam. akkor még voltak olyan elektro építőkészletek, mint a lego, és jól meg lehetett tanulni a dolgokat.
amúgy azzal kezdtem, nem bántásból kérdezem. csak a válaszok miatt. mennyire magyarázó legyen a válasz. nem lenézem. még én is bénázhatok, nem csak egy kezdő.
amint írtam, ha még a rajzjeleket sem ismeri, hogy akar kapcsolást csinálni. alapvető ismeretek azért kellenek.


szer. márc. 27, 2002 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
biker! te hogy kezdted? mert én is így kezdtem általános iskolás koromban.


szer. márc. 27, 2002 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
ne haragudj sse, de meg kell kérdeznem, mi a szakmád/mit tanulsz, ha még kicsi vagy, mert olyan alap dolgok nem mennek, hogy nem tudom, érdemes-e belemerülnöd a mélyébe.
pl: a fojtóra rá van rajzolva a bekötés, csak ismerni kéne a rajzjeleket.
vagy a "kell-e fojtó" féle kérdés. szóval ez azért bonyolultabb, mintsem alapvető tudás nélkül rajzolok, fotózok, aszt beforrasztom, mert nem biztos, hogy itt vége a gyártásnak(élasztés, bemérés...)


szer. márc. 27, 2002 18:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
a fojtót sorba a lámpával.

a lakkozás:
tedd la a panelt vízszintesre, majd MELLETTE kezdd el fújni a lakkot. 1-2 másodperc után már normálisa jön a lakk, ekkor mozgatsd a sprét a panel felé, és kígyóvonalban fújd le az egészet, folyamatosan, egyenletesen.
az elején köpköd a lakk, ezért kell a panel mellett elkezdeni a fújást, és nem a panel felett.

folyamatosan száll rá a por, ezért én közvetlenül a fújás előtt az újam felső részével leseprem gyengén, nehogy összezsírozódjon.
a por mindenütt ott van, és ez a legfőbb ellenség.

p20-szal nem lesz teljesen fekete. akkor jó, ha látszik már, hogy van valami a rézfelületen.

a panelt előtte úgy tisztítsd meg, hogy a víz egyenletes filmet alkosson rajta. ehhez csak superdol, vagy hiperdol a jó, és nem a márkás tisztítószerek, mert azokban van mindenféle adalék, ami a tányéroknak jó, de a paneleknek nem.


szer. márc. 27, 2002 17:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
na megvan a fojto is, csak elakadtam mert nemtudom hogykell rákötni a lámpára, 2 csatlakozo van rajta összesen, ezaz 1ik amit nem tudok a másik megaz hogy lefujtam p20al a panelt csakhát kicsit foltos lett sok helyen, mennyire legyen vastag a lakk? most ez olyan hogy nem teljesen fekete hanem a réz kilátszik alola.miután lefujtam lehet függölegesen száritani, vagy vizszintesen? én függölegesen száritottam hajszáritoval egy dobozban , és igy az alján összegyült végig lakk, elég vastag ami rátapadt?? pls gyorsan válaszoljon valaki


szer. márc. 27, 2002 15:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
na megvan a fojto is, csak elakadtam mert nemtudom hogykell rákötni a lámpára, 2 csatlakozo van rajta összesen, ezaz 1ik amit nem tudok a másik megaz hogy lefujtam p20al a panelt csakhát kicsit foltos lett sok helyen, mennyire legyen vastag a lakk? most ez olyan hogy nem teljesen fekete hanem a réz kilátszik alola.miután lefujtam lehet függölegesen száritani, vagy vizszintesen? én függölegesen száritottam hajszáritoval egy dobozban , és igy az alján összegyült végig lakk, elég vastag ami rátapadt?? pls gyorsan válaszoljon valaki


szer. márc. 27, 2002 15:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
látszik a színen, ha óvatosan felemeled a szélét a fóliának, csak el ne mozduljon, mert ****.
én naoh kristályról beszélek, nem hígított lötyiről.
7g/1l. gondolhatod 50g mire lenne elég!
én régen nyomdai fóliáról 20cm törött 250W-os hgl, 1perc. de az a fekete a fólián 100%-os fekete, nem üt át 2perc után sem, csak rámelegszik a fólia.


szer. márc. 27, 2002 7:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
www.elekterv.hu
róluk tud valaki valamit? ezek az árak piacilag korrektek? mostanában nem tudom mi a korrekt ft/cm2 ár.


kedd márc. 26, 2002 21:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
ja, eddig nem zavart a dolog, mert céges buli volt, de most a saját zsebemre megy az elrontott dolog.
megadod a cimet/telszámot, esetleg weben? mennyi cm2-e? miből dolgoznak?
az alfasetben is van néha olyan, amikor a ragacs kijön a vonal melé(gyártás hibás lapok), és szálkás lesz a széle, a vékony meg összeér, mert a ragacs sem maródik le. én már jártam így vele.


kedd márc. 26, 2002 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
látom van 15 éves előnyöm. meg teloszámom, ahol a bonyolultabbakat rajzrol legyártják. "még" eggyet sem rontottak. Házilag Alfasettel gányolok, a furt panelra közvetlen bedörzsölve. Éljen a csucstechnologia.


kedd márc. 26, 2002 20:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
rohadt nagyot csalódtam a transparent21-ben.
hozzá kell tennem, régen az előző melóhelyemen dőzsölés volt, volt házi nyomda, ott csináltattam a fóliát, higanylámpával 1perc alatt kész volt a cucc, és naoh-ban előhívva 99%-os volt jók aránya.
most itthon próbálgatom szerény körülmények között. van pipec kvarclámpám, nyomtatóm. elsó kör: fóliára nyomtatás. két rétegben is túl lett exponálva, minden lejött a conrados előhívóval(naoh-t nem adnak ki sehol).
ekkor jött a t21 ötlete. ezzel sikerült már valakinek a dolog? 5percig alatta volt ua. lámpának, ami 1perc alatt ellőtte a fóliás lapot, és semmi. a lámpa 130W-os kvarc, kb 30cm ről. a papír sima80g/m2. és szemre áttetsző lett.
már az ötödik lett ****. valakinek tapasztalat t21-ről, vagy tintasugaras fólia fotóidőkről?


kedd márc. 26, 2002 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
szerintem mindenképpen legalább valami takás kell, vagy doboz. ha ninc ilyen akkor siess ki a garázsból, miután bekapcsoltad. én 1 régi mikrosütőt alakítottam át erre a célra. meg lehet hagyni benne az időzítőt. így nekem kb 20 centiről megy a töretlen hgli lámpámmal. és persze a szobámban üzemel.


hétf. márc. 25, 2002 21:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
na még a héten hoznak nekem fojtót 3000Ftért, uj. még amit nem tudok az az hogy építsek-e egy dobozt vagy jo csakugy simán a panel fölé pl a garázsban? hány cm -re legyen a lemeztöl? itt irta valaki hogy 50, de énmár olvastam 10röl is, valaki leirná aki ugyanigy higanylámpával csinálja?...reggel megye lakkot venni, ha van positiv20 is meg TN120 is akkor melyiket érdemes?, az fontos hogy élesek legyenek a vonalak.. igy hirtelen csak ennyi kérdés:)


hétf. márc. 25, 2002 21:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
A fénye uo. mint a pénzvizsgálónak.
És mondom: Nincs benne annyi veszély, mint egy széttört HGL ben! Nem beszélve arról, hogy mennyivel kisebb helyen elfér!!!
Lakkból én még csak a P20-at használtam, nagyon véknyan befújva is hibátlan panelt csinál. Mondjuk tényleg drága, de ha nem nagy tételben gyártasz, a 2dl-es is sokáig kitart.


csüt. márc. 21, 2002 7:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
a positiv 20 valamivel jobb, de nemtom, hogy neked megéri-e.
én még csak a positiv20at használtam, de láttam már a másikkal félkész panelt.
a magyar lakk jobban kopik, a psitiv20-szal könnyebb jobb panelt csinálni.
de hát minkettővel sokat kell ügyeskedni, hogy ép panelt csinálj (porvédelem, rétegvastagság, szárítás...).


szer. márc. 20, 2002 21:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
positiv20 lakkot vegyek vagy azt a TN-vmi -t? a TN kb felannyiba kerül


szer. márc. 20, 2002 21:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
zöldes fehér k****va nagy fénye lesz. kb 50cm-ről fotózz.
hidegen normális, hogy kicsapódik egy kevés higany, melegen eltűnik


szer. márc. 20, 2002 18:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
hülyeséget irtam.......6-7000amihez kell fojto. amihez nem az 1800


szer. márc. 20, 2002 16:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
az enyém nincs eltörve, de olyan fénye van, mint állat.
ha valami kicsit is áttetsző, azt átvilágítja.


szer. márc. 20, 2002 15:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
még 1 kérdés: honnan tudom majd hogy müködik? lesz olyan fénye mint a pénz vizsgálonak?


szer. márc. 20, 2002 15:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
sikeresen eltörtem az elsöt, nagyonjo, az nembaj hogy a belsö patron falán van néhány higany csepp? nameg a másikat is eltörtem, és kiderült hogy az HMLI volt de az izzoszál elvolt már szakadva, szoval sztem nemmüködött volna, abban egy kisebb patron van, azt használhatom fojtoval?


szer. márc. 20, 2002 14:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Én is próbálkoztam ezzel a módszerrel, de túl macerásnak bizonyult.
Sokkal "tisztább" ha veszel 2db a pénzvizsgálókban használatos UV neont ( 7-800 / db) Hozzá 1 fojtót ( 990 Ft)
Összekötöd, felé 1 kvarcüveg lap, 8-9 cm-re a paneltől.
Fóliánál 5, pausznál 6 perc alatt kész a világítás.
Nincs meleg, nem teszi( annyira) tönkre a szemet.


szer. márc. 20, 2002 6:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Ha búra nélkül használjátok a higanygőz lámpát, nagyon vigyázzatok a szemetekre, mert nem kell közvetlenül belenézni ahhoz, hogy az embernek begyulladjon a szeme. Én amikor első alkalommal fotóztam így több panelt, napszemüveget vettem fel és azt hittem, ha nem nézek a lámpába nem lesz semmi bajom. Hát tévedtem. Pár órára rá kezdtem úgy érezni mintha hommokkal lenne tele a szemem. Iszonyú fájdalmas.


szer. márc. 20, 2002 1:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
csak elötét kell vagy gyujto is? az elötét olyan mint a sima fénycsöveknél, van 2 bemenet amire 220 meg 2 kimenet amire a lámpa?


szer. márc. 20, 2002 0:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
vagyis fojtot még nem találtam, uj kb mennyi ft?


szer. márc. 20, 2002 0:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
megtaláltam, 6-7000ft amihez nemkell elötét. szal marad az elötétes megoldás


szer. márc. 20, 2002 0:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
ez HGL-I szal kell fojtó. olyan amihez nemkell fojto kb mennyi ft? most néztem ez a sima 1800ft.


kedd márc. 19, 2002 23:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
azért arra vigyázni:
a HGL-I típus higanygőzlámpa, fojtóról özelmeltetni, mert szétrobban.
a HML-I típus egy speciális típus, nem kell hozzá fojtó, mert a patronba be van építve belül egy izzító szál, ami felmelegíti a higanygőzt a patronban, és begyullad. olcsóbb, rövidebbéletű lámpa, és max 0-30°vertikális szögben szerelhető. vizszintes felé jopbban megdöntve kialszik 2-5 percenként, mert besül.


kedd márc. 19, 2002 19:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 83 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség