Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. dec. 09, 2021 8:18

Hozzászólás a témához  [ 5446 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 109  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
nacorvus írta:
ennyi kondival már oda lehet suhintani az aljzatnak

Az meg a másik dolog, hogy ilyen bumszli (van ilyen szó?) alkatrészeket valamikor a 90-es években láttam utoljára.

kedd nov. 23, 2021 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Pedig ott van magyarul:
"A korábbi algebra-felhasználók visszajelzései a korábbi rendszerekről": ezzel jobbat lehet javítani azért H...az előző csak rézbül volt a C
De, ahogy így ránézek cuccra ennyi kondival már oda lehet suhintani az aljzatnak és akkor szemed frekvenciája hirtelen megsoxoródik!

kedd nov. 23, 2021 19:43
gyémánt tag

TargeT írta:
Miért és hogyan kell újrakombinálni azt a frekit? :roll: :hm:

Na ez az. Digitális jelet (usb) analóg módon javítani? Haha. Főleg úgy, hogy egy másik usb portba van bedugva... :twisted:

hétf. nov. 22, 2021 21:25
gyémánt tag

Adtatok egy ötletet, ráengedtem a Google fordítót. Tömören: kamu vacak (átverés).

Kép Kép

hétf. nov. 22, 2021 21:20
a fórum lelke

A kínai leírást "sajnos" nem tudta beolvasni fordításra a tollam.
Viszont ott van angolul is az egyik képen.
recombine frequency response characteristics for video
Na bumm, nem lettem okosabb. Miért és hogyan kell újrakombinálni azt a frekit? :roll: :hm:

hétf. nov. 22, 2021 18:29
a fórum lelke

vackor írta:
Ez vajon micsoda? ...

Egy izé. :D

Pontosabban ott van a leírás, csak kínaiul kellene tudni. De hátha tud valaki többet. Én is kíváncsi lennék mi ez. :shock:

hétf. nov. 22, 2021 16:37
gyémánt tag

Ez vajon micsoda? 1005002783385984.html
Azon kívül hogy totál kamunak látszik.
Mi az hogy USB upgrader? Már ha egyáltalán csinál valamit.

hétf. nov. 22, 2021 15:12
a fórum lelke

vackor írta:
Kérem a következőt! ...

Hiába csinálják, ha a töltés továbbra is necces, és időt rabló.

kedd nov. 09, 2021 7:32
gyémánt tag

Kérem a következőt!
https://arstechnica.com/cars/2021/11/li ... s-by-2025/

kedd nov. 09, 2021 1:04
a fórum lelke

vackor írta:
... Wow! Ez kevesebb energiából is képes meleget csinálni! ...

Erre mondják, hogy amíg lósz@ar van, addig veréb is lesz. :)

kedd szept. 21, 2021 16:08
gyémánt tag

Idézet:
A hagyományos hősugárzók rengeteg energiát fogyasztanak, ennek a használata naponta csak pár Forint

Kép

Wow! Ez kevesebb energiából is képes meleget csinálni!
Avagy: Keverjük össze az energia és a teljesítmény fogalmát a marketing érdekében.

kedd szept. 21, 2021 6:53
gyémánt tag

Újabb világmegváltó akkumulátor, amiről most hallunk utoljára...

kedd aug. 31, 2021 15:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

nacorvus írta:
...Kicsit kusza voltam,szokás szerint ...

Tényleg. :)

kedd aug. 24, 2021 17:30
a fórum lelke

Well!
Ez,hasonló a finggal működtetett szélerőmühöz..annak a legalább kevesebb maradványa,mint a befektetett enegiából átalakuló gáz és 'reve" ill.salak.

Más:(de ui.-nem akarok sem új fórumcímet,se más enegiamegspórolós elektrót nyitni)a hulladékgazdálkodás :hm: -mármint nálunk..és itt nem csak az elektronikai újrahaszoításről van szó!-'Hü bameg azon a regeteg el.panelen,amit kidobtak 3 jeggyűrüt gyártok belőle a két feleségemnek!"..(4 lehet,de ha el tudom tartani-ez igen hülye vicc! :oops: -MOST különösen! :evil:
Mielőt Gréta elvitorlázott Amerikába..(mint előző posztomban írám igen helyesen Ő nem temelt az öko'lábnyomán" kívül mást..ambár biztosak vagyuk-e abban amikor felszólat ott csak tiszta energiávalvol kihajtva az erősítés? :twisted: -A szelektíyv kukákra pictrogrammal az oldalán "csaktisztáramosott!!"müa. és üveg. :arrow: Akkor,ki,kit néz hülyének:Az állam a saját barmát,mert nem olvasva,meglehet olvas,de nem ír,ill. 3.olvasni tud de úgy ír mint Jómagam..diplódocous-al rendelkezik,..Ő,csak ír,-ír,de lehet,hogy skót,.. orosztannék :hm: a szavakból mégis kimaradnak a 'betvek"- :rulez:' kűddüki Bürüxellesbe!" :? -nem tudok csatornamászni-ereszkedni biztos gyorsabban :( -aztán jól megalkotom a savvalmaratott martott gránitbavésett kősziklámat:utólag visszamenve újrasavazva=időálló holnapig.

Mindöszesitve az 1esítetthulladék" azt javasolja nekem,hogy én mosogassam el neki a repceolajos flakont:mert az neki ólcsobb a nagyipari módszerével a tisztáramosott..feldolgoznia mint a ****'!-rá van nyomatva szeletív gyűjtőkbe
'A Nagyon Bizonyos blogokon"ropantul zöld megmondók-egyszeűen hülyének nézik,nem a tanyasit,nem a falusit, mert Ők tudják az igazat:kezükben a leszaromtabletta és engem sem izgat,de azért megmondják és írjárk is- nekem,most nincs kutyám..
kutyaszart gyüjtőbe+nylonzacsi.Nem csak 'a Pógárokat*lsd. lent..mondá fűrerünk...hanem mindenkit..pedig Ő kimondá:'nem az egyént kell bünteni,hanem a nagyvállalatokat-Ja hogy az is az övék :hihi: :hm: mosogass a saját pénzedből a+víz(édes)+vízmelegtési díjadból,csatonadíjadból...
majd ha a falu a járda széléből,megpsórolták-volna na nemm a fesetéket legalábbis egy bicikliutat a járdából lehasítva térközt+ a Mari néni egy csersznye,egy fosókaszlva egy geszenyefájával+ kilátót-az Alföldön,ahol elég ha felülsz rá...mármint a bringára akkor ellátunk akár a hollandok európáig,hisz náluk a magagasság mélységgekekl párosul..akkor egyenlő esélyel indulhatnánk,no nem a választásokon,-még mielőőtt tovább szárnyalna az..hanem euróbai emberként,és nem mint türk,szittya bessenyő,kamük,perzsa

*'APógár' aki csak tartja?-ez nem jó szó:neki kell egy társ aki vele szenved de az, ne a fajából legyen,hiszen van neki feleség,gyerek,ha nincs azért..annak se legyen jobb:
..ha belelépek ****..ugyanezt nem mondaná el birkalegelőn..de,ott már nem annyira környezetbarát,mert burkolcsirkét (tollában) csak képen látott..a bukolt bokkoli meg nem kárált mielőttt panírozta vágás után; és a kutyáját is vegánná nevelei..majd csodákozok amikor elharapta szomszéd torkát...ez erős volt,csak a bokág ért fel:vagy szúnygog, vagy yorki:éjjelente mindkettő kellemetelenul zajos

Ps:Ez a hülyre filter még mingig rajt van a fórumon:
sza*rókapapír ,sza*rvas :jajne:

Kicsit kusza voltam,szokás szerint ezért diszkkusszióként:
A idézve a mostani (kormány)szlogenekkel mondanivalómat:
'A nemzetgyalázó hontalan leszármazott sérlemezte,hogy az Eu-tól kapott pénzeket nem az Ő cége kapta,hiszen közen nincs a könyezetvédelemhez!"
.... séremeztem,mert kb. annyi köze van hozzászólásomak,min Semjény Zs.a háziállatkhoz ,de nekem nincs helikoptrem és külföldön se kérhetném megy a nato-zsoldos imerősemet hogy szerezzen egyet met szertnék egy szürkemarhát lőni..Igaz Ő Orbánt nem merte még lehülyézni,csak a pápát.

'Adócsalácsal akar megszabadunli..
Szomszédja csomagolt kutyakakájától,hiszen Állami Gyűjtőbe dobálta átala összeguberáltat

'Sértegette a zöld mogzalmat mert belelépett. a 8) többi nem fér ki

kedd aug. 24, 2021 16:37
gyémánt tag

Az biztos, hogy sok ország van, ahol konkrétan lesz*rják a CO2 kibocsátást. Állítólag valamelyik afrikai országban most adtak engedélyt valami irdatlan mennyiségű szén kitermelésére. És azt el is fogják égetni... És ehhez jön még hozzá, hogy nem csak a CO2 üvegház hatású gáz.

Ha valaki lenne annyira tökös, és lenne hozzá tőkéje is, beruházhatna napenergia farmokba mondjuk a Szaharában. Más úgyse nagyon van ott.

És a napi bónusz: https://hvg.hu/tudomany/20210820_aramte ... rejtekebol

pén. aug. 20, 2021 11:16
a fórum lelke

Szvsz:lehet egy "csillagenerműved"is amiől csak visszartápálálsz..fizetni kell:az Ő drótjait terheled amiről nem tud visszadolgozni a hálózat,mert te visszatartod,...lásd:Hét nővér c.könyv amit valaha tán 30 éve olvastam és jóval korábbi volt..apámak még meg volt,de ma már a neten is csak utalásoka talók rá[quote=] https://www.sportmotor.hu/magazin/olajc ... jdonosai-1[/quote]
Soha nem fogják a millóikat új tecnkára költeni,ha nem lesz háború,akkor meg kellenek.

Más de, hasonló..és nem elektro... van,egy fazon a neten akit csak részben halottam egy boltban:vm.autóbűvész aki konkétan emagyarázta hogy az autóipar bárbennyit farag a lészennyeződésből az bakfittty(3TY-vel)-a hajón nincs ilyen szabályozás és akár 100km-nként 2000000 x elégethetik a sokkall tréflibb üzemanyagot gázolajból(akár pakurából is-jóval többb a a"hozzáadott kén'-mint a napfényben!-káprázatos).
Valamint,fehozta belső égésű motorok védelmében az akkumulátorok gyártási kőltségét(környezetvédemi szempotnból- kitermelés,gyártás ill.,vissszaforgathatóság) valamint azok terhelehetőségét:személy,teherautók,haszongépjárművek tekintetében.Ill levezette hogy,ha szénerőművel termelt árammal( polak venger dva bratnaszi-az egygik linitből amásik fekete..lófütty(kicsitbranább)keteszénbül-nem antracit.:
Oszt!-száguld a 424-s.meg az Erőműtermelés :arrow:
Paks-pssz!-ott .mert egyrészt már nincs mivel,..DOGMA:"má'nincs hazai bánya mert túltermlés volt a világban"-de azért aki kívácsi küldök friss kutatófúrást a Mecsekből-attól lesz magyar hogy én fényképezem.. há'hogy a p..van ez?(auosszi!!-Putyénékohósítják az vissaküldi,,) ,de...ami már "elégett' hová tesszük!?) :arrow: szvsz oda aki kitermelik,mert van jó nagy sivatagjuk,meg annak a házalapjába aki aláirta bányaszerződést,de erről még csak nem is beszélnek! :shock:
Működetjük a "vellanyos autókat' miért is lesz "Lyób v.Jób neki legealább tapinhatő kitüremkedései voltak' az "uncsiknak'- :hm: ők már a bálna tetemét se láthatják oszolni?

PS:örülnék ha valaki aki látta szivart a nevét neten elküldenné..Köszi

szer. aug. 18, 2021 20:14
gyémánt tag

Tron írta:
Viszont már az is sokat dob a költségvetése, ha mondjuk a mosást meg lehet oldani saját áramból.
Meg a vízmelegítést.
Igen, ez a terv, meg még valamennyi elektromos fűtés is jön hozzá. De így is legalább 10 év mire megtérül a beruházás.

csüt. júl. 29, 2021 22:12
gyémánt tag

Tron írta:
A klasszik elektromágneses - tekercses rendszerű villanyórák nem tudják figyelembe venni az áram irányát.
Lévén eleve váltakozóáram.
Ezek az indukciós elven működő alumínium tárcsás fogyasztásmérők az áram és a feszültség nagysága mellett azok fázisszögét veszik figyelembe, azaz U x I x cos fi-t mérnek.
fi=0, cos fi=1, wattos fogyasztó
fi=90, fi=-90, cos fi=0, induktív vagy kapacitív meddő fogyasztás, ilyenkor nem mér.
fi=180, cos fi=-1, visszatáplálás, ilyenkor visszafelé forog.
Wattos fogyasztó esetén ha az áram vagy feszültség tekercs két vezetékét megcseréljük, akkor szintén visszafelé fog forogni.
Az újabb indukciós fogyasztásmérőkbe már szereltek mechanikus visszaforgás-gátlót.

csüt. júl. 29, 2021 10:49
gyémánt tag

A klasszik elektromágneses - tekercses rendszerű villanyórák nem tudják figyelembe venni az áram irányát.
Lévén eleve váltakozóáram.
Úgyhogy jól mondta a szaki.
Viszont már az is sokat dob a költségvetése, ha mondjuk a mosást meg lehet oldani saját áramból.
Meg a vízmelegítést.

csüt. júl. 29, 2021 8:58
gyémánt tag

nacorvus írta:
na ez az ember most azért fizet,mert ő vsszatáplál és nem hivalalos közegből rátápál =megterheli a hálózatot visszafelé
Nekem is azt mondta a szaki, hogy amíg hivatalosan nem veszik át és nem programozzák át a mérőt, addig az a visszatermelt energiát is fogyasztásnak számolja, úgyhogy nem érdemes ezzel kísérletezni. Nem tudom hogy tényleg így van-e, de simán el tudom képzelni.

nacorvus írta:
aztán lásd iszaptároló nálunk-aminek még mindig nincs 'IGAZI" felelőse. :x
Viszont utólag építettek egy gátat az iszapnak. Pöttöm félreértés, hogy nem az iszap öntötte el a falut, hanem a rajta tárolt lúgos vacak, a vörösiszap meg ottmaradt, mint egy szép vörös domb. Annak nem kell gát.

szer. júl. 28, 2021 6:58
a fórum lelke

By:Tron
Idézet:
Jelenleg kb az a leg normálisabb ötlet, amit az autó akkukkal kapcsolatban olvastam:
Előléptetik / leminősítik "álló" akkunak pl házi napelemes rendszerek tárolójának.

Náluk van a cénél egy 'bejáró ember" aki kitanulta bölcseletet:'ami egy tetűnél többet,ne hogy kinbz*d! -NA Ő,nem a vasazó pardony Uram!-de csak a böriben tanulta..azóta az összes akkut savas-lugos pupos viszi-legalábis tőlünk..és a tőrtt cellás naptáblákat másoktól-akoriban amikor nem volt tibi-féle goelró...falukat (arra alá..)telepitett lépésközeitéses-ledes közvilásitással napelemes töltéssel,de ott lehetett nem csak sejteni,hanem látni is hogy a Jóska-bá,vagy a Mari-nene jön velem szemben a másik oldalon-feltéve ha nem volt bokor v. fa :roll:
-na ez az ember most azért fizet,mert ő vsszatáplál és nem hivalalos közegből rátápál =megterheli a hálózatot visszafelé,ezért Paksnak ellen kell dolgoznia :jaj: -nesze neked zöld energia!-EZ a legnagyoob gond!
,ezét születnek ujjá ilyen többszázéves-alapjában kitűnő gondolatok pl: Archimedes,az a csavaros agyú,Leonardo az ornicopteres,a tyúxar felhajtóerővel robbanik,(redukációval lsd.lentebb)-damaszkusz kard-igaz az galambxar volt. :hm:

Well..!
Én,is átgodoltam a dolgot..
Mint gépész,az ívkemencére és a ívheggesztésre (aluninumgygyártás kriolit,mint elektrolit és a pálcán a bevonat)-mindkettő redukáló salakot termel..Többnyire lúgos kémhatasú
Ok, bevonom a Napot mint 'végtelen erőforrást",de a hűtőszekrény méretű akkumat-miközben reukálódik a vas-be kell ásnom a fölbe,hogy hűljön,(az ottanéék hőátad= melegíti a Földet)miközben rohad a héjja a hűtőgép nagyságú akkuknak (több ezer km2-en)aztán jő a lúgos eső,.. amig adigg jó, amíg az ember csak zuhany alatt áll és bizonyos növények kifejezetten szeretik a lúgos földet-aztán lásd iszaptároló nálunk-aminek még mindig nincs 'IGAZI" felelőse. :x

kedd júl. 27, 2021 17:09
gyémánt tag

Van valami mérőszám (energiasűrűség?), ami a tárolt energiát és az akku tömegét veszi alapul Wh/kg formában.
Itt még mindig a benzin vezet kb. 12.000 Wh/kg-mal, csak ennyit közel sem lehet kivenni belőle jó hatásfokkal.
Szerintem érdekes lenne kiszámolni a különböző technológiákat Wh/Ft alapon is... :D

Éppen egy napelemes rendszer kiépítésén ügyködünk. Felmerült, hogy esetleg tárolós legyen-e. A válaszom meg az volt, hogy az inverter legyen képes rá, aztán majd meglátjuk hogyan változik az akkuk ára, teljesítménye, élettartama.

kedd júl. 27, 2021 13:13
gyémánt tag

Jelenleg kb az a leg normálisabb ötlet, amit az autó akkukkal kapcsolatban olvastam:
Előléptetik / leminősítik "álló" akkunak pl házi napelemes rendszerek tárolójának.

kedd júl. 27, 2021 12:36
a fórum lelke

"vas-levegő' aztán kell hozzá elektrolit...=savas akku,tehát környezetbarát.
Szvsz ezt 300 évvel ezelött tudta a Volta is..meg,hogy megfoditva a polaritást újratölthető..de meddig..

hétf. júl. 26, 2021 15:19
gyémánt tag

Úgy látszik ez a téma kimeríthetetlen. Grat!
Már kezdtem csalódni, de szerencsére megtaláltam a szövegben a kulcsmondatot:
"Ha a fejlesztés a jelenlegi ütemben folytatódik, [...] 2025-re már a hálózatra köthetik." :D

hétf. júl. 26, 2021 12:31
gyémánt tag

Voltmár?
https://www.napi.hu/nemzetkozi-vallalatok/vas-levego-akkumulator-megujulo-energia-tarolas-form-energy.733466.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

hétf. júl. 26, 2021 9:49
gyémánt tag

"Ez nem egy újság ..."

Céges nyomtatvány:
Név:
Beosztás:
Adószám:
Beírom: 73424192-2-33
- EZ MI??????
- Adószám!
- De mi nem ezt akartuk.
- De ezt írtátok le.
- Most mért kötözködsz?
- ÉN??????

Amúgy az én telefonom a 2. nap estéjén még 30% körül szokott lenni.
Aztán ott egy egész iccaka, amikor feltölthet, mert én olyankor alszok.
Ismétlem: TELEFON

hétf. jún. 28, 2021 14:49
gyémánt tag

Tron írta:
MIRE kell most 200W egy telefonnak?

Annyira fel van gyorsulva a világ, hogy már nem lehet 15-20 percet várni, amíg feltölt a mobil. :twisted:

Tron írta:
" Mióta mérjük a teljesítményt kWh-ban???"
Amióta az újságíróknál követelmény a diszgráfia és a diszlexia

Ez nem egy újság, hanem az EON honlapja...

csüt. jún. 24, 2021 0:00
gyémánt tag

"de a tervezett 48V*5A azért lényegesen nagyobb feszültséggel operál"
OK, de 72V-nál vége lesz a világnak
Amúgy régen még hajszárítót és vasalót is láttam 200W-osat. MIRE kell most 200W egy telefonnak?

" Mióta mérjük a teljesítményt kWh-ban???"
Amióta az újságíróknál követelmény a diszgráfia és a diszlexia

szer. jún. 23, 2021 9:07
gyémánt tag

Hozzászólás Re: E.ON HMKE
Lehet hogy valamiről lemaradtam. Mióta mérjük a teljesítményt kWh-ban???

Kép
https://www.eon.hu/hu/hmke/kalkulator.html

pén. jún. 11, 2021 9:20
gyémánt tag

Előrántja a geotermikus szupravezető házi-generátort
Nem erre gondoltam... :) Az éjjelt csak azért írtam, mert olyankor szokás panelban falat fúrni. :)
Én arra gondoltam, hogyha áram folyik a falban, akkor annak a megfúrása elég kócos lesz...

szomb. máj. 29, 2021 20:32
gyémánt tag

Nem kell 50A, mert többnyire a feszültséggel trükköznek. Az jelenlegi USB-PD lehetővé teszi megfelelő hardver (kábel, csatlakozó, készülék, töltő) esetén a 20V*5A töltést, de a tervezett 48V*5A azért lényegesen nagyobb feszültséggel operál. Főleg ha az alap 5V-hoz viszonyítjuk. Persze végül ezzel a teljesítménnyel kell 3,6V-os akkukat tölteni.

Szerintem egy ennyire energia-éhes kütyün elférne egy normális, lapos tápcsatlakozó, lenne értelme egy ilyen szabványnak is.

pén. máj. 28, 2021 14:55
a fórum lelke

Újabb gyöngyszem: Elérhető a 240 wattos USB-töltés
Ez majdnem 50 A áram azon a kis csatlakozón. Meg vannak zavarodva. :shock:

https://sg.hu/cikkek/it-tech/145653/ele ... usb-toltes

pén. máj. 28, 2021 7:18
gyémánt tag

Előrántja a geotermikus szupravezető házi-generátort

csüt. máj. 27, 2021 13:50
gyémánt tag

Aztán majd amikor Béla hétvégén éjjel felfúrja a képet a falra, akkor meg mi lesz? :)

szer. máj. 26, 2021 15:52
a fórum lelke

Egy újabb gyöngyszem: Cementből készülhetnek a jövő akkumulátorai

https://sg.hu/cikkek/it-tech/145563/cem ... umulatorai

szer. máj. 26, 2021 5:52
gyémánt tag

Ja, végtelen topiktéma! :) A meg nem valósult világmegváltó elektromos járművek/akkuk téma...
Megint előtör a szuperkondi...

kedd máj. 25, 2021 13:33
gyémánt tag

Kellett volna ennek egy külön topik

szomb. máj. 15, 2021 20:41
gyémánt tag

Valóban, az alap, hogy a víz gőzként távozik a rendszerből
https://hu.wikipedia.org/wiki/F%C5%B1t%C5%91%C3%A9rt%C3%A9k

Van még pár érdekes:
"otthonra alkalmas egység körülbelül 3500 fontba fog kerülni (körülbelül 1,5 millió forint), ami semmivel se drágább a régi típushoz képest."
Ehhez képest szüleimnél beépített FÉG C24 jelenleg 55.000 Ft

A különbözet 4 TELJES évi gázszámla.

Amúgy áramot kb 100% hatásfokkal vagyunk képesek átalakítani hővé és ehhez mindössze egy fűtőtest kell.
Nemértem, mit szórakoznak a 84%-os mikróval.

Továbbá:
Feltételezve továbbra is 24kW-os kazánt.
230V-os hálózaton, 3 fázison cca 35 amperecske kellene (fázisonként).
Jelenleg egy átlagos háztartás 16/25 ampert kap. EGY fázison

Ez a fejlesztés simán megérne egy lerágott Nobel békecsontot

pén. márc. 19, 2021 16:00
gyémánt tag

Ez így van. Ellentmondásosnak tűnik, de a valóság az, hogy a gáz hivatalos fűtőértékében nincs benne az összes keletkező energia, így például a hidrogén elégetésekor keletkező dihidrogén-monoxid :) párolgáshője sem, amiből kondenzációval még ki lehet nyerni annyi energiát, ami a fűtőérték kb. 20%-a. Így lehet 100% fölé menni, de csak a fűtőértékhez képest.

pén. márc. 19, 2021 12:10
a fórum lelke

vackor írta:
... a kondenzációs kazán képes a gáz fűtőértékénél több energiát kinyerni ...

Biztos vagy ebben? Mert ez lenne az örökmozgó. :)

Én úgy tudom, hogy a kiáramló, még meleg égésterméket hűti vissza, és ezt a maradékhőt is belenyomja a fűtésbe/melegvízbe. Mivel a hideg füstgáz nem menne ki önmagától a kéményen, ezért kell a turbóventilátor, ami kinyomja.

pén. márc. 19, 2021 7:46
gyémánt tag

Laci_L írta:
Azaz háromszor annyiba kerül a fűtés/melegvíz villanyárammal.

Tényleg. Most hogy írtad, én is kiszámoltam. Az energiafogyasztást elosztottam a kiszámlázott összeggel, amiben természetesen benne van az energiadíj meg a rendszerhasználat, meg miegymás, ebből az adódott, hogy gáz = 3,1 Ft/MJ, áram = 10,4 Ft/MJ.

Ezt még egy kicsit árnyalja, hogy a kondenzációs kazán képes a gáz fűtőértékénél több energiát kinyerni, így a tényleges Ft/MJ még kevesebb lehet.

De hát itt nem is arról volt szó, hogy olcsóbb lesz, hanem károsanyag mentes. Ami viszont erősen függ attól, hogy az áramot hogyan állítják elő. A "hulladék" hőre meg az a megoldás, hogy a lakáson belül kell felszerelni a kazánt, és akkor a hő bent marad.

csüt. márc. 18, 2021 9:24
a fórum lelke

Anélkül, hogy ismerném a mikró szerkezetet, látható hogy mekkora hülyeségek vannak leírva.

1. Bejön a villanyáram, 84%-a hasznosul + 12% hulladék hőként. Hova lesz 4%? Ez kb. 800-1000W. Bent marad a mikrós cirkóban? Nyilván nem. Leadja hőként, ott ahol fel van szerelve. Ott jó meleg lesz. Mert ami áram bejön a dróton a lakásba, az mind hővé alakul valahol. Ha nem a vízben, akkor máshol.

2. Jelenleg nálunk a villanyáram kW/kCal értéke az árral számolva háromszoros a gázhoz képest. És itt tök mindegy, hogy alakul át az áram hővé. Azaz háromszor annyiba kerül a fűtés/melegvíz villanyárammal.

csüt. márc. 18, 2021 7:54
gyémánt tag

Ó, anyám...
Egy mikrónak mennyi a hatásfoka? És egy vízforralónak? És egy elektromos fűtésnek (fali fűtőlap, padlófűtés, stb.)?
Vagy egy hőszivattyúnak? 8) Nem lenne praktikusabb ez utóbbival foglalkozni és kiküszöbölni a teljesítmény-csökkenés vagy a jegesedés problémáját?

szer. márc. 17, 2021 22:23
gyémánt tag

Legalább nem vízkövesedik le a fűtőszál. :)

szer. márc. 17, 2021 11:10
gyémánt tag

Tron írta:
5 perccel visszaszámolva: 500kW töltőteljesítmény kell.

Nos, ha ezzel a 40 kWh ill. 500 kW értékkel számolok, akkor Paks 2 GW (csúcs)teljesítményét alapul véve egyidejűleg 4000 autót lehet róla tölteni. Ez napi szinten 1.152.000 autót jelent. Szerintem zseniális.

Másik megoldás, ha sok háztartás összeáll és "összedobják" a töltéshez szükséges energiát, akkor háztartásonként 3 kW-tal számolva 170-en össze tudják hozni. Kb. 14 óra alatt feltölthető mind a 170 család autója. Mondjuk közben vasalni nem lehet.

hétf. márc. 08, 2021 23:01
gyémánt tag

Nissan LEAF 40 kWh 39,5 kWh
5 perccel visszaszámolva: 500kW töltőteljesítmény kell.

Szerintem az első csatlakozók Pakson a sugárzó zónában lesznek elérhetők ...

hétf. márc. 08, 2021 11:58
gyémánt tag

Az újabb áttörés
https://www.origo.hu/tudomany/20210307-ot-perc-alatt-feltoltheto-akkumulatort-fejleszt-elektromos-autokhoz-egy-izraeli-vallalkozas.html

hétf. márc. 08, 2021 9:17
gyémánt tag

Hmm, vajon hogyan készül a szilárd hidrogén? :hm:
https://hvg.hu/tudomany/20210305_akkumulator_rendszer_aram_zoldenergia_hidrogen#rss

pén. márc. 05, 2021 8:50
gyémánt tag

Megy ez is a többi forradalmi találmány közé a süllyesztőbe.

kedd feb. 16, 2021 11:08
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5446 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 109  Következő