Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 20:39



Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 
Philips vagy LG tévét? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Üdv!
Tutti, hogy gar-időn belül korrektek. Utána ?! Sok talpalás után térdig kell nyúlni a zsebbe, hogy a meghibásodás után újra üzemeljen
a készülék, a következő másféle hibáig.
A "gyári" árhoz viszont nem mindig tartozik az a 3év GAR., viszont
"dizájnos" a gép, mutogatni is lehet.
Használtban ilyen kb.70-80E HUFért létezhet.
Döntés a tied! ELF.


csüt. feb. 19, 2004 1:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ujabb lehetoseg bukkant fel:)

Samsung WS32Z068P
16:9-es, eleg jo felszereltseggel.
Ja, es majdnem "gyari" aron tudnek hozzajutni :)


kedd feb. 17, 2004 9:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
t. tagok foleg scsi
ami a teve vasarlast illeti annyi fele "lo" van a piacon
hogyha abbol nem tudsz valasztani az nagy baj.
szerintem tok mindegy milyen tv-t veszel mert kb 3-5ev mulva ugyis tonkre mennek. errol szol a mai vilag es ez ellen nem tudunk mit tenni.
velemenyem szerint meg mindig erdemesebb venni egy hasznalt de jo allapotu tvt azokbol is van boven (cimet utolagosan kuldok)
mert ki lehet fogni olyat ami nagyon jo javithatois ha bedoglik stbstbstb szerintem ezekbe meg tettek anyagot ellenkezoleg a mai tipusokkkal
szerintem a mainapokban amit en becsulok az az lg dolgok de ez az en maganvelemenyem
udv samponb


szomb. feb. 14, 2004 4:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Majd rájössz.
Vegyél csak Sony Wegát, és visszasirod majd a jó öreg Toshibát.
Kérdezz meg bárkit, aki használt tévével foglalkozik.
Keze lába remegni fog, ha a Sony nevet hallja. És most nem a még régi tervezésű, tényleg megbizható Sonykra gondoltam, hanem úgy kb. az 1996 utániakra.


pén. feb. 13, 2004 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Csak tippként megemlítem, Bécs-oda vissza 10 rugó, és dögivel van Toshiba TV, ráadásul + egy jó kirándulás is.
Az enyém egy 12éves darab, Új!!!szerű minden tekintetben, és anno egy szintén Toshiba 6 évest váltott le, illetve a betörők véletlenül magukkal vitték. Egyébbként az előző egy picivel szebb képet adott, de csak akkor tünt fel, váltáskor. Ma ennek az öregnek szebb a képe, mint bármelyiknek manapság. Szerelőt még nem látott, s becslésem szerint van jópár éve még. 3-4 évente kiporszívóztam, nehogy áthuzzon.
Ha mást vennék legközelebb, akkor még a Sony Wega valamit említeném, mint alternatívát.
üdv


csüt. feb. 12, 2004 21:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Bocs, de percekig nem csinált semmit... :-(

Azután meg háromszor... :-)


csüt. feb. 12, 2004 21:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello!

Nem vizsga, csak érdekességképp: én a PAUSE/STILL gombot nyomkodtam... (de, mint -utólag a használati utasitásból- kiderült, ez csak a videót vezérli)

Azt hittem, hogy el lehet olvasni a képen: a zöld gomb feletti szürke gomb állítja meg a képet! (ezekröl a gombokról meg azt hittem, hogy csak a Teletext-et vezérlik)

Végső esetben csak el kell olvasni a használati utasítást! :-)))


csüt. feb. 12, 2004 20:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello!

Nem vizsga, csak érdekességképp: én a PAUSE/STILL gombot nyomkodtam... (de, mint -utólag a használati utasitásból- kiderült, ez csak a videót vezérli)

Azt hittem, hogy el lehet olvasni a képen: a zöld gomb feletti szürke gomb állítja meg a képet! (ezekröl a gombokról meg azt hittem, hogy csak a Teletext-et vezérlik)

Végső esetben csak el kell olvasni a használati utasítást! :-)))


csüt. feb. 12, 2004 20:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello!

Nem vizsga, csak érdekességképp: én a PAUSE/STILL gombot nyomkodtam... (de, mint -utólag a használati utasitásból- kiderült, ez csak a videót vezérli)

Azt hittem, hogy el lehet olvasni a képen: a zöld gomb feletti szürke gomb állítja meg a képet! (ezekröl a gombokról meg azt hittem, hogy csak a Teletext-et vezérlik)

Végső esetben csak el kell olvasni a használati utasítást! :-)))


csüt. feb. 12, 2004 20:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
A három service opcióban különféle beállitások lehetnek 3
csoportba rendezve, a röviditésekből lehet nagyjából tudni,
melyik micsoda.
Az opciós byteokhoz tilos nyúlni, ha elállitod,
működésképtelenné teheted a gépet. Jelentésüket
szervizkönyvből lehet megtudni, általában különböző
funkciók ki-bekapcsolását takarják. Felesleges őket
bántani, amivel a készülék rendelkezik, az be is van
kapcsolva.


csüt. feb. 12, 2004 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Nekem kb. 2 éve van egy használt Philip 25" tvm sztereó 2 scart 1SVHS bemenet kimenet erősítőre, txt. Kintről lett ez is behozva, kávája egy helyen ütödött a képe még most is éles, de kifogástalanul megy napi 8 10 orákat /párom otthon van a gyerekkel/ Ebben is van anyag rendesen, anyáméknak 1 éve van 55 centis Keravill-os még azzal sem volt semmi baj. Én nem éretem csak nekem van jól működő Philips tv, mert sokan szidják?


szer. feb. 11, 2004 21:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Mi ez vizsga ?
Minden tv tipusnál másképpen van. Lehet az OK gomb pl.
Bármelyik szines gombra is rakhatják.


szer. feb. 11, 2004 20:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hopsz! Azt szerettem volna, hogyha csak a link-et rakja be... :-(

Az elöbb elfelejtettem, hogy lefotóztam a Service Menü oldalait is:

<a href=http://bati67.uw.hu/lgsm1.jpg>

(a file-névben az "1" egészen "a"-ig megy)

El tudná valaki magyarázni, hogy mi mit jelent?

Köszi!


kedd feb. 10, 2004 21:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
(Lehet, hogy az előbb nem ment át?)


Szia Anubys!

Igazad volt! (hogy minden 100 Hz-es tv-n van állókép) A hétvégén rájöttem: az enyém is tudja! :-)

<a href=http://bati67.uw.hu/lgtavvez.jpg>Hol az állókép gombja?</a>


De, a topic-nyitóhoz is akarok szólni: Szerintem azt válaszd, amelyiknek jobban tetszik a képe és jobb az ár-érték aránya! De lehetőleg ne töltsék ki a boltban a garancia papírját! :-) Én is így tettem...

Üdv!

Attila


kedd feb. 10, 2004 21:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Üdv Scsi!
Nézd meg a Thomson tv topicot!


kedd feb. 10, 2004 19:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Sziasztok!

Thomson-okrol mi a velemenyetek ?
Hasznalhato marka vagy sok gond van veluk ?

Konkretan talaltam egy 16:9-es tipust, 28WF400G, ElectroWorld-nel 150.000 korul adjak.

udv,
Scsi


kedd feb. 10, 2004 12:20
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

=C9n =FAgy oldottam meg a TV v=E1s=E1tl=E1si probl=E9m=E1mat, hogy kerest=
em egy
haszn=E1lt-tv keresked=F5t, aki p=E1r h=F3nap garanci=E1t v=E1llal az =E1=
ltala
behozatott, megjav=EDtott, fel=FAj=EDtott tv-kre, =E9s esetleg ut=E1na is
v=E1llalja a jav=EDt=E1s=E1t ezeknek a tv-knek, =E9s megvettem n=E1la azt=
a tv-t
amit =E1r=E1hoz k=E9pest a legjobbnak tartottam. Manaps=E1g 25-30 ezer HU=
F-=E9rt
m=E1r eg=E9sz t=FBrhet=F5 tv-ket lehet kapni. Az el=F5z=F5t (55 cm-es Uni=
versum)
27e HUF-=E9rt vettem 3 =E9vig ment. Most egy 72 cm-s Normende-t vettem 30=
e
HUF-=E9rt. Eg=E9sz j=F3 =E1llapotban van, szerintem elfogadhat=F3 a k=E9p=
e is. Ja
=E9s feh=E9r sz=EDn=FB doboza van :-). Ha 2-3 =E9vig elmegy ez is, nekem =
m=E1r
meg=E9rte. =CDgy 100e HUF-b=F3l kb 9-10 =E9vig van m=FBk=F6d=F5 tv-m, =E9=
s 3 =E9vente
"=FAj". Ha meggondolod ennyi id=F5 alatt a k=E1beltv d=EDj is t=F6bbe ker=
=FCl mint
egy tv pedig a m=FBsor nem =E9r annyit.
A r=E9git tv meg lehet hogy majd megpr=F3b=E1lom megjav=EDtani ha lesz eg=
y kis
id=F5m, nem olyan nagy lehet a baja. Mi=F3ta p=E1r =E9ve =EDvet h=FAztam =
a bar=E1tom
tv-j=E9nek a k=E9pcs=F5v=E9hez megcsapott a tv-szerel=E9s szele. :-) Szer=
intem
lehet bel=F5le tanulni.

Visszat=E9rve a topic t=E9m=E1j=E1hoz, =E9n is az LG-t v=E1lasztan=E1m, m=
ivel a
haszn=E1lt Philips-ek eddig m=E9g nem gy=F5ztek meg.

=DCdv!
Thomas


kedd feb. 10, 2004 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Azthiszem, az ORION-nál is volt itt olyan öregítősteszt.
Ezalatt 6hónap folyamatos járatást kelett érteni.
A konvergenciakérdés is érdekes manapság, mert az ORION-ból nem jöhetett ki olyan tv, aminek a képén 2mm-nél nagyobb színeltolódás volt.
Ezek a készülékek még 15év után is tartják ezt a szintet.
Kivétel az UNITRA-csöves készülékek, mert azok a csövek elég gyatrára sikerültek.


kedd feb. 10, 2004 8:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Sajnos egy akkora méretű antennarendszert nehéz hibátlan minőségben kivitelezni, amekkora a nagyobb áruházakban van. Azért ettől függetlenül, megoldható, jó antennaszerelő cég kérdése.
Ennek ellenére néhol pocsék az antennajel, és még jót sehol sem láttam.
A polcokon egyébként valóban gyakran látni haldokló gépeket, a rosszabbul sikerült csövek feladják a kűzdelmet.
Az egy másik dolog, hogy miért nem veszik le a haldokló gépeket a polcról, ez valóban nem jó reklám.
Sajnos a mostani tévék egy része élből rossz, vagy hamar meghal, márkától függetlenül.
Ennek oka szerintem a rossz minőségű alkatrészekben, és a minőségellenőrzés hiányában keresendő.
Ma már másképpen gyártanak tévét, mint régen. Én még láttam olyan tévét, amin rajta volt a matrica, hogy 24 órát próbajáratták a gyárban. Ma ez jó esetben is kb. 24mp.
Viszont divatos ezüst szine van...


hétf. feb. 09, 2004 23:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Üzletekben sokszor azért is olyan hihetetlenül vacak a
100Hz-es tévék képe, mert az antennarendszer ócska, és erre
úgy tudom, hogy az ilyen digitális szűrős vackok nagyon
érzékenyek... Egy jó antennajellel valószínűleg sokkal jobb
lenne a kép, és kevésbé zavaró a "digitális zaj".

Arról nem is beszélve, hogy talán a
bezártság-túlmelegedés-túlhajtás miatt a polcon lévő
készülékek közül sok határozottan haldoklik szerintem,
mindenféle hülye hibajelenséget produkálnak, ami miatt
kapsából szervizbe kellene vinni javításra, és nem kitenni,
hogy a vevő ez alapján alkosson véleményt az adott termékről...

Üdv!


hétf. feb. 09, 2004 16:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vegigolvastam a topic-ot....hat jol elvette a kedvemet a tevevasarlastol :))

En is most keszulok tv-t venni eletem elso lakasaba :)
Sajnos eleg meghatarozo az ar, mivel nem engedhetek meg magamnak tobb szazezres keszuleket, igy max. 150-160-ban gondolkodom.
Termeszetesen ebben az arsavban 16:9-es sikkepcsoves keszulokrol ( mert hogy ez a "meno" mostansag ) nem is almodtam :) Egyebkent nem vagyok egy divatbuzi, de 1-2 ismerosnel volt mar alkalmam "hazimozizni" ilyen keszulekekkel, es szo ami szo, nekem tetszett, kellemes elmeny volt, mar csak a 16:9 miatt is.

Szoval visszaterve az arhoz, csak a 4:3-asokat nezegettem, foleg Sony-t, mert eddig azt hallottam, hogy azok vegulis eleg jok, persze lehet, hogy ezt is csak a divat teszi.

Viszont veletlenul rabukkantam egy on-line kereskedonel egy Philips 16:9-es TV-re, sikkepcsoves, funkcionalisan eleg jo felszereltseggel. A konkret tipus 28PW6515. Erdeklodtem utana, azt mondtak, hogy karacsony ota nem tudnak rendelni belole. Probaltam mashol is, de ugy latszik Magyarorszagon ezt a tipust senki nem ismeri.
Egyebkent azert erdekel ennyire, mivel kb. 140eHUF lett volna (ha lett volna), es ha mindjart nem is megvenni, de megnezni mindenkeppen szerettem volna egy ilyet.
Ha valaki esetleg latta mar a szoban forgo tipust kozelro, megoszthatna tapasztalatait!

Azert realitas erzekemet nem elnyomva, bizonyara nem stimmel vmi ezzel a tipussal, ha mar ilyen olcso...

A vegen lehet, hogy megis maradok egy Sony KV29CL10-nel vagy egy KV29LS35-nel, bar eleg alapkeszulelek. Nem tudom, tenyleg vegigjartam mar egy csomo aruhazat, boltot, de mindenhol vagy dragak vannak vagy ****, vagy a ketto egyutt :)

A Samsung-okban biztam meg egy ideig, amig meg nem neztem a Keravill-ban kozelrol egy CW29M66-osat, ami 100Hz-es, de olyan gany kep volt rajta, hogy szornyu, ami szerintem a digitalis zajszuresnek meg kepjavitasnak koszonheto. Olyan volt a kep, mintha egy suru szunyoghalo mogott mozogtak volna a dolgok ( foleg gyorsabb mozgasoknal lehet jobban eszrevenni, de kvazi allokepnel is eleg zavaro ).
Mellette ki volt allitva egy CW29M64-es, ami ugye meg 50Hz-es, nincs benne ilyen digitalis csiribu-csiriba, es sokkal jobb kep volt rajta, eltekintve attol, hogy az 50Hz miatt kicsit jobban "villogott" mint a masik. Ezen viszont nem volt S-Video bemenet, ami csak jo lenne, neha PC-s videokartyaval is osszekotnem a TV-t, meg ilyenek.

Szoval egyelore teljes tanacstalansag van. Azert Philips-et szivesen megneznem eloben, ha lenne vhol ilyen masina, de ugy latszik nincs :(

udv,
Scsi


hétf. feb. 09, 2004 14:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vegigolvastam a topic-ot....hat jol elvette a kedvemet a tevevasarlastol :))

En is most keszulok tv-t venni eletem elso lakasaba :)
Sajnos eleg meghatarozo az ar, mivel nem engedhetek meg magamnak tobb szazezres keszuleket, igy max. 150-160-ban gondolkodom.
Termeszetesen ebben az arsavban 16:9-es sikkepcsoves keszulokrol ( mert hogy ez a "meno" mostansag ) nem is almodtam :) Egyebkent nem vagyok egy divatbuzi, de 1-2 ismerosnel volt mar alkalmam "hazimozizni" ilyen keszulekekkel, es szo ami szo, nekem tetszett, kellemes elmeny volt, mar csak a 16:9 miatt is.

Szoval visszaterve az arhoz, csak a 4:3-asokat nezegettem, foleg Sony-t, mert eddig azt hallottam, hogy azok vegulis eleg jok, persze lehet, hogy ezt is csak a divat teszi.

Viszont veletlenul rabukkantam egy on-line kereskedonel egy Philips 16:9-es TV-re, sikkepcsoves, funkcionalisan eleg jo felszereltseggel. A konkret tipus 28PW6515. Erdeklodtem utana, azt mondtak, hogy karacsony ota nem tudnak rendelni belole. Probaltam mashol is, de ugy latszik Magyarorszagon ezt a tipust senki nem ismeri.
Egyebkent azert erdekel ennyire, mivel kb. 140eHUF lett volna (ha lett volna), es ha mindjart nem is megvenni, de megnezni mindenkeppen szerettem volna egy ilyet.
Ha valaki esetleg latta mar a szoban forgo tipust kozelro, megoszthatna tapasztalatait!

Azert realitas erzekemet nem elnyomva, bizonyara nem stimmel vmi ezzel a tipussal, ha mar ilyen olcso...

A vegen lehet, hogy megis maradok egy Sony KV29CL10-nel vagy egy KV29LS35-nel, bar eleg alapkeszulelek. Nem tudom, tenyleg vegigjartam mar egy csomo aruhazat, boltot, de mindenhol vagy dragak vannak vagy ****, vagy a ketto egyutt :)

A Samsung-okban biztam meg egy ideig, amig meg nem neztem a Keravill-ban kozelrol egy CW29M66-osat, ami 100Hz-es, de olyan gany kep volt rajta, hogy szornyu, ami szerintem a digitalis zajszuresnek meg kepjavitasnak koszonheto. Olyan volt a kep, mintha egy suru szunyoghalo mogott mozogtak volna a dolgok ( foleg gyorsabb mozgasoknal lehet jobban eszrevenni, de kvazi allokepnel is eleg zavaro ).
Mellette ki volt allitva egy CW29M64-es, ami ugye meg 50Hz-es, nincs benne ilyen digitalis csiribu-csiriba, es sokkal jobb kep volt rajta, eltekintve attol, hogy az 50Hz miatt kicsit jobban "villogott" mint a masik. Ezen viszont nem volt S-Video bemenet, ami csak jo lenne, neha PC-s videokartyaval is osszekotnem a TV-t, meg ilyenek.

Szoval egyelore teljes tanacstalansag van. Azert Philips-et szivesen megneznem eloben, ha lenne vhol ilyen masina, de ugy latszik nincs :(


hétf. feb. 09, 2004 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Tényleg siralmasak az új tévék, főleg ez az ezüst-mánia visz a sírba :-(( Utáltam világ életemben az ezüst színű műszaki cikkeket, nem gondoltam volna, hogy valaha is venni fogok. De mi a sz*rt csináljon a szegény, szépérzékét még el nem vesztett ember, ha nem lehet mást kapni?! A DVD lejátszóm meg a tévém is ezüst, mert egyszerűen nincs más. Arra azért tényleg kíváncsi lennék, hogy milyen bútorhoz illenek ezek... Gusztustalan.

Ez a Toshiba tévé eléggé bizalomgerjesztő, jó lett volna nekem is egy hasonlót kifognom: de sajnos nem láttam egy normálisat sem annakidelyén. Mert hiába B&O tévéről van szó, és csak 15 rongyért adják, ha a tyúkólból veszik elő... Vagy hiába tip-top 2-3 éves frankó készülék, ha 70-90 ronygot kérnek érte :-((

A tévét kereső ember helyében én elgondolkodnék rajta, főleg, ha megbízható a hely, és tényleg áll a fél év gar! A sík képcsőhöz meg nem ragaszkodnék én annyira: én sem azért vettem meg a "hagyományos" képcsöves Samsungot, mert nem lett volna még pár ezrem a Plano-ra: hanem azért, mert Plano-ból nem nagyon láttam olyat, aminek ne lett volna idegesítően girbe-gurba-mindeféle a képe.

Üdv!


hétf. feb. 09, 2004 8:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Ez is kezd olyan lenni mint az autóvásárlás.
Veszel egy új autót, amit mindenféle beetető szöveggel eladnak neked.
Utána **** kapsz rá 3 év garanciát, majd hordhatod az autódat több tizezer forintért garanciális szervizbe 3 évig rendszeresen.
Az olajat kell csak kifizetni, mondják, és tizszeres áron kiszámlázzák. Te meg madár vevő, több százezret fizetsz ki a garanciális autódra, a semmiért. Itt majd behozzák rajtad az alacsony árakat, és kamatokat.
Hasonló lesz a tv is, megveszed, letelik a garancia, utána majd javittatod az árának a feléért egy "szakszervizben".
Ha meg nem akarod, veszel újat. És már tudod is, miért volt olcsó.
De ha drágább, akkor is ez a helyzet, legfeljebb dupla pénzért 2 évvel tovább birja.
Az a lényeg, hogy a pénzeddel jól eltartsd a gyárakat, hogy még több szemetet gyárthassanak.
Ők meg mindig kitalálnak valami ****, hogy a sok diszgyökér jobban vegye az új termékeket. Semmire sem használható képi szolgáltatások, virtuális (gyengébbek kedvéért nem létező) térhangzás 2x2w bóvli hangszóróval, új divatos külső teremtése (ma ezüst, holnap lehet hogy lila ?). A sok gyökér meg veszi, mert ez a divat, és ez illik a bútorhoz. én csak röhögök magamban, ugyanahoz a bútorhoz 5 éve csak a fekete tv illett , most meg csak az ezüst. Jövőre meg az illik hozzá, ami pont az aktuális divat.
**** ez az egész.


vas. feb. 08, 2004 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Kösz, csak az a baj ez nem sík...... :)
Lehet, hogy nem lesz tévé, mert nem viszik el a
digit.kamerámat. :((


vas. feb. 08, 2004 9:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
HI!
Ez a kb. 12 éves készülék még anyagból készült!
Ha nincs igényetek "mutogatós" technikára a státus-szimbólum
kategóriából, akkor jó képcső esetén ezt érdemes ennyiért
megvenni. Pár "bepisálós" elkó kicserélése után túléli
kétszer a mostani bármelyik újat.
Csakhát ezzel nem lehet hivalkodni, menürendszert, álPIPet
mutogatni. Ez mezei tv-nézésre hivatott.
50-60E Ft körül már használt 4-5 éves, akár 100Hz-es, A66EAK
képcsővel szerelt , még üzembiztos készülékek kaphatók,
amelyek elélhetnek még 5-6 évet, és a közbeni javítás, karbantartás
is olcsón megúszható, rövid javítási határidővel! (legalábbis
nálam, mindenféle reklám és érdekeltség menetesen, itt)
Azonban más a helyzet, ha mutogatni, hivalkodni kell a készülék!
Akkor meg kell venni a síkképcsöves (alapból geometriahibás)
ezüst színű (mahagóni koloniálbútorhoz "illő") ún. számítógépmenüs
házimozis (5X 3W-os hangteljesítményű) thaiwani csodát aranyáron,
márkás felirattal, ami a 2év alatti 150 üzemóra után mehet a kerület
veszélyes hulladék-gyűjtő telepére 5E Ft befizetése után.
Kissé sarkítva ugyan de sajnos ez a helyzet. Akinek az anyagi
nem számít, azt a szakszervízek okos (zsivány) tulajdonosai a gar.
idő lejárta után rendesen lefejnek, majd ajánlják a következő
jövőben is tejeltető típusokat, még több mézesmadzag-etetéssel.

Azt viszont el kell felejteni, hogy "veszünk egy jó tv-t a következő
10 évre" a kisszobában működő , még műszerészt nem látott 15 éves Videoton, vagy a behozott HIFI hangú német textes Grundig mellé.
Az utóbbiak túlélik az újakat.Ettől függetlenül azonban 2004. van....
ELF


vas. feb. 08, 2004 1:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
holla!

nekem olyan tv m van amiben a tapot mar javitottak de a kepcso 17 eves ( samsung )
igazandibol csak neha tv-zek (spectrum, national geographic, discovery es eurosport
mert a sok **** nem erdekel (ha reklam jon mar ki is kapcsolom :-))

udv
hugi_0


szomb. feb. 07, 2004 19:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Van TOSHIBA Szerencsen.
72cm, NICAM stereo, eredeti táv, tuti kép 6hó gari 25ropi....

http://users.freestart.hu/tvserv/844.jpg

TOSHIBA cső, Made In UK.


szomb. feb. 07, 2004 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Van TOSHIBA Szerencsen.
72cm, NICAM stereo, eredeti táv, tuti kép 6hó gari 25ropi....

http://users.freestart.hu/tvserv/844.jpg


szomb. feb. 07, 2004 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Nene!! Anyagbeszerzés ehhez a típushoz maga a csoda.
Az LG mellett még a Samsung viszonylag korrekt.
A Schneiderről csak annyit, hogy heti 10-15db-ot javítok,a harmadik életévét még egyik sem élte meg.
Fusd át az "új tévékről általában" topicot.Üdv! ELF


szomb. feb. 07, 2004 16:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Na, a Philips-től egy életre elvettétek a kedvemet. :)
De nem baj, hiszen én is inkább az LG felé húzok......
Daewoo közben nálam is kiesett.
Még 1 van: 100-ért Orion (72-es, sík, 50Hz). Ehhez mit szóltok?


szomb. feb. 07, 2004 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... ja, azt el is felejtettem: a feleségem nagybáttyának pár hónapon belül két 70 centis 50Hz-es Philips ment tönkre, végül kicserélték neki egy olyan Samsung-ra, mint az enyém, 70 centis változatban persze ;-)) Szóval ezek alapján azt mondanám, hogy a Philips talán nem a legmegbízhatóbb...

LG-t meg nem láttam erre mifelénk sajnos, pedig kíváncsi lettem volna rá, hogy milyen képük van: egy ismerősömnek van egy 1-2 éves 55 centis Flatron-ja, végülis nem rossz. És még működik is ;-)

Üdv!


szomb. feb. 07, 2004 9:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

100Hz-es 72 centis Philips tévéje van az egyik ismerősömnek:
vagyis volt ;-)) Nincs még 3 éves, de már több, mint fél éve
rossz neki: senki sem vállaja a javítását, illetve olyan
áron, ami már nem éri meg. Jó vétel volt...

Egy másiknál meg most láttam egy 100Hz-es 72 centis
Daewoo-t: hát, annak aztán igen ócska képe volt! Vagyi amúgy
jó lett volna (színek, geometria, egészen elfogadható volt),
ha nem lett volna kockás-csíkos iszonyatosan :-(( A 100Hz-es
tévékre jellemző "digitális zaj" vagy mi ezen már annyira
ott volt, hogy szinte nézhetetlenné tette (számomra).
Mindegy, nekik tetszett, mert "ez nagyon jó, mert 100Hz-es",
mondtam nekik, hogy "aha, szerintem is frankó cucc", nem
akartam elvenni a kedvüket tőle, ha már egyszer ennyi pénzt
kifizettek érte...

Aztán néztem Panasonic 72 centis 100Hz-es meg 50Hz-es
tévéket decemberben, mert én is tévét vettem éppen: hát azok
sem voltak valami jók :-(( pedig mindenki dícséri őket.
Kétféle típust néztem, Quintrix meg tau, ha jól mondom, de
egyik sem volt az igazi.

Én a végén egy 63 centis Samsung-ot vettem, nem a Plano-t,
hanem a gömbképcsöveset ;-) , és meg vagyok vele elégedve.
pontosabban nem, de ha ugyenezért, vagy még rosszabb
minőségért 100-150.000 forintot fizettem volna, akkor nagyon
pöccös lennék most ;-)) Így még azt mondhatom, hogy "de
legalább nem volt drága" ;-)) Meg erre több tévészerelő
ismerős is azt mondta, hogy ha elromlik, legalább meg lehet
javíttatni emberes áron... Ez is szempont, mert én sem
akarok kétévenként tévét venni.

Üdv!


szomb. feb. 07, 2004 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Toshiba, aztán hosszú szünet.
Egy vele a probléma, ritkán lehet itthon kapni. Irány Bécs.


szomb. feb. 07, 2004 9:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Köszönöm a tanácsokat......
Melyek a jó márkák szerintetek?
Én egyébként elég kemény Panasonic-fan vagyok a szórakoztató elektronika terén, csak azt sajnos nem adnak ennyiért....azaz volt az is a Corában, de elfogyott.
100 hz-es 72-es sík Daewoo a Tescoban most 100. Mi a véleményetek róla? Én egy kicsit félek a Deawoo-tól.....
Tele van az internet mindenféle Schneider tévékkel. Azok milyenek? Van valakinek valami tapasztalata velük kapcsolatban?


szomb. feb. 07, 2004 8:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Szintén az LG-t ajánlom. A héten 2 Filipsztet hoztak javítani. Egyik sem volt öregebb 3-4 évesnél. Az első nemes egyszerűséggel képcsöves lett, a másik ugyan javítható volt, de rettenetesen drágák voltak hozzá az alkatrészek. Mindegyik 72 cm-es. Az öregemnek LG van, igaz csak 55-ös, de merem állítani: kategóriájában talán az egyik legjobb.


szomb. feb. 07, 2004 0:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
HI!
Hosszú távra egyiket sem ajánlom!
Tervezett élettartam mindkét típusnál max. 3év.
A Philips ma már egy innen-onnan szedett-vedett szemét, a Goldstar (LG)
legalább az ami volt (csingcsungcsang).
Az LG szerviz és alkatrészbázisa korrektebb mint a Philipsé,
utóbbi a lejárt garanciájú készülékeket már túl öregnek
titulálja, és nem vállalja a javítást. "Külső" szerviz számára a
jav. anyag ára a csillagos égbe szállt.
Az LG legalább még a földön jár!
Két rossz közül én az LG-nél maradnék!
ELF


szomb. feb. 07, 2004 0:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:
tévé vásárlás előtt állok, és nem tudom, melyiket vegyem meg.

Auchanban 105-ért van 72-es sík Digital Eye-os LG.
Corában 100-ért van 72-es sík Philips.

Hosszú távra vásárolok, így a megbízhatóság fontos szempont.

Ki melyiket, és miért azt választaná?

Köszi,
L.


pén. feb. 06, 2004 9:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 38 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség